Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) sharingaby válasza Aser Tzuiko (#56350) üzenetére


sharingaby
csendes tag

Mindig azt hallottam hogy egy mobil kamera nem fog fel érni egy direkt fényképezésre szánt eszközzel...sok márka típús van dobálva de konkrétan amiben mem fogok csalódni olyat szeretnék 😀

[ Szerkesztve ]

(#56352) _csocso_ válasza sharingaby (#56349) üzenetére


_csocso_
senior tag

[link] Ez a legjobb vétel most abban az árkategóriában, ettől csak drágábban kapod meg ( 120-130 körül van általában )

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#56353) sharingaby válasza _csocso_ (#56352) üzenetére


sharingaby
csendes tag

130eft ért vettem,olyan 150-160ig belefér

(#56354) _csocso_ válasza sharingaby (#56353) üzenetére


_csocso_
senior tag

[link]Amennyiben használt is belefér, akkor ez egy jó vétel.. lenne 140-150 körül, ennyiért szerintem drága, alkudni kell belőle. Viszonylag nagy átfogású fényerős objektív, 4K video, 1" szenzor.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#56355) sharingaby válasza _csocso_ (#56354) üzenetére


sharingaby
csendes tag

Köszi a tippet,elmentettem a linket.

(#56356) sharingaby válasza sharingaby (#56355) üzenetére


sharingaby
csendes tag

Esetleg lenné még hasonló ami jónak mondható,természet fotózáshoz éles,tiszta részletgazdag kép készítéshez?☺

(#56357) philoxenia válasza Aser Tzuiko (#56350) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyeneket azért elég sokkal.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56358) sharingaby válasza philoxenia (#56357) üzenetére


sharingaby
csendes tag

Mit ajánlanál konkrétan hasonló ár kategóriában?

(#56359) philoxenia válasza sharingaby (#56358) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen méretet szeretnél, az fontos, csak ár alapján nem igazán lehet belőni. Milyen zoomátfogás, milyen fényerő? Mobil után teljesen más fényképezőgéppel fotózni. Ha ajánlhatom, mindenképp olyat, aminek a kijelzőn kívül "kukucskája" is van, az nagyon sokat jelent komfortban.
Ez olcsóbb jóval mint az imént linkelt FZ1000. Jutna még táskára kártyára is pénz.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56360) sharingaby válasza philoxenia (#56359) üzenetére


sharingaby
csendes tag

Néztem már ezt is de gondoltam amit vettem az szebb képet készít...persze nem sokat mond nekem egy részletes specifikáció

(#56361) philoxenia válasza sharingaby (#56360) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon sok az ötvenszeres zoom, komoly kompromisszumokat kellett valószínűleg kötni emiatt.
Amúgy pl. ilyeneket érdemes nézni: [link] Meg régebben ezt az oldalt ajánlottuk, de erről nem látok értékelést.
Most el akarod adni?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56362) sharingaby válasza philoxenia (#56361) üzenetére


sharingaby
csendes tag

Igen,azt tervezem hogy eladom.Sajnos látványosan érezhető ez a kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

(#56363) philoxenia válasza sharingaby (#56362) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pár tesztkép.
Másik helyről.
Van a Hardveraprón 100k-ért....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56364) kovisoft válasza sharingaby (#56362) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha nem vagy megelégedve a HX350-nel (amit egyébként meg tudok érteni a kis szenzor és a sötét optika miatt), akkor olyan gépet keress, aminek nagy a szenzora (legalább 1", de mindenképpen kerüld az 1/2.3" méretet), ill. fényerős az objektívje (minél kisebb f-szám). Általában minél nagyobb a zoomfaktor, annál erősebb kompromisszumot kell kötni (és/vagy mélyebben a pénztárcába nyúlni). Néhány ilyen gép a 100-200ezres ársávban: Sony: RX100; Canon: G7X, G1X; Panasonic: LX100, FZ1000, TZ100.

(#56365) philoxenia válasza kovisoft (#56364) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az FZ300 nem jó?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56366) air válasza philoxenia (#56365) üzenetére


air
nagyúr

Nagyon jó, de 1/2.3"-os gépért drága 160-170-ért.
Akkor már 200-ért az FZ1000, 1"-os szenzorral.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56367) vibra válasza vond (#56345) üzenetére


vibra
tag

Szia !

Köszönöm a válaszod!
Mindenképp "kicsi" kompaktot szeretnék,hogy zsebben elférjen :D
A Canon fele hajlok jobban,munkahelyen is ezt a márkát használjuk, pontosan ezt:[link]

(#56368) air válasza vibra (#56367) üzenetére


air
nagyúr

Ez kb. a "pont semmire sem jó" kategória. :D
Mire használjatok?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56369) philoxenia válasza air (#56366) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 100k-s használtra gondoltam, még én is gondolkodóba estem, pedig [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56370) air válasza philoxenia (#56369) üzenetére


air
nagyúr

Jah, az más.
Gondolkodni sok mindenen lehet. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56371) polar-x


polar-x
tag

Üdvözletem!
Tudom hogy amit most kérdek az off,de nem is tudom igazából hol is tudnám feltenni ezt a kérdést.
Hogy lehet egymáshoz hasonlítani egy távcső és egy fényképező nagyítását? Úgy értem hogy pl egy 10x50-es vagy 12x50-es távcsővel a látott kép az fényképezőgépeknél mekkora zoomnak felel meg? 10x?

(#56372) vibra válasza air (#56368) üzenetére


vibra
tag

Szia!

Ez kb. a "pont semmire sem jó" kategória"-ezen elgondolkodtam.
Érdemesebb lenne 50.000-HuF felett választanom mondjuk a Panasonic DMC-TZ57-est, Canon SX620-at ezek talán még beleférhetnek a költségvetésbe.

[ Szerkesztve ]

(#56373) philoxenia válasza polar-x (#56371) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fényképezőknél a zoom, az induló látószögből "indul" azaz pl. 18-360, az hússzoros zoom. Az emberi látószög kb. 50. Azaz tízszeresen nagyjából 50-500 lenne. De ez csak az a kép, amit mondjuk egy tükrösnél a keresőben látsz. Utána kinagyítva már sok mindentől függ. Az objektív vonalélessége és a film/digitális érzékelő felbontása. Ezt még variálja az, hogy egy adott gépnél, hogyan van megadva ez az érték. Általában átszámított értéket adnak meg.
[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56374) air válasza vibra (#56372) üzenetére


air
nagyúr

Attól függ mire kell. Ilyen gépeket, én már nem vennék.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56375) kovisoft válasza polar-x (#56371) üzenetére


kovisoft
őstag

Amit philoxenia leírt, azt annyival egészíteném ki, hogy mind a távcső, mind a fényképezőgép esetében egzakt módon mérhető az a látószög, amit leképeznek (pl. ahányszor belefér a képbe a Telihold, annyiszor fél fok). A távcsőveknél sokszor meg is adják ezt az értéket, de becsülni is tudjuk, mert a szemlencséjük látószöge kb. 50-60 fokos szokott lenni, tehát egy 10-szeres nagyítású távcső 5-6 fokos látómezőt nagyít fel ekkorára.

Fényképezőgépekhez pedig vannak kalkulátorok, amikkel ki lehet számítani, hogy mekkora látómező tartozik egy adott gyújtótávolsághoz és formátumhoz. Pl. az említett 50-60 fokhoz (képátlóban) kisfilmes formátumban 400-500 mm-es gyújtótávolság tartozik, és ez jól egybecseng azzal, amit philoxenia is számolt. Fontos megismételni, hogy mindez nem a zoom mértékétől, hanem a legnagyobb gyújtótávolságtól függ (a zoom általában tágabbról indul, mint a normál emberi látószög).

(#56376) philoxenia válasza kovisoft (#56375) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A 10x50-es látcsövemnél 7fok, de a 8x40-esnél is, ha jól emlékszem.
A kinagyítás viszont egy más tészta, Egy 50MP-es hátfal kombinálva 50-es obival nagyon sokkal részletesebb képet ad, mint arról a távolságról az átlagos emberi szem....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56377) kovisoft válasza philoxenia (#56376) üzenetére


kovisoft
őstag

Persze van szórás, nekem pl. a 7x50-esemnél 7 fok a látómező (kb. 50 fokos okulár), viszont a 20x80-as óriásbinokuláromnál 3.5 fok a látómező (kb. 70 fokos! okulár).

(#56378) polar-x válasza philoxenia (#56373) üzenetére


polar-x
tag

Szia! Ezek az adott távcső adatai :
Arra lennék kíváncsi hogy amit látok a távcsőben ugyan azt a képet kb mekkora zoomátfogással tudnám elérni fényképezővel,vagyis amit látok az hány szoros zoomnak felel meg fényképezőknél :) tudom buta kérdés csak kíváncsi vagyok milyen gépet kellene vennem hogy amit látok a nikon csővel azt le is tudjam fotózni egy az egyben...
Modell: Nikon Aculon A211 10x50 
Nagyítás: 10x 
Objektív átmérő (mm): 50 
Látómező szög (valós/szög): 6,5 
Látómező szög (virtuális/szög): 59,2 
Befogás 1 000 m-nél (m): 114 
Fényrekesz (mm): 5,0 
Relatív fényesség: 25 
Betekintési távolság (mm): 11,8 
Közelpont (m): 7 
Pupillatávolság szabályozása (mm): 56-72 

[ Szerkesztve ]

(#56379) vibra válasza air (#56374) üzenetére


vibra
tag

Ahogy fentebb is írtam általános célú otthoni használat.
Egy évben egyszer 5-6 napos üdülés, egynapos kirándulás,néha családi események stb,sokkal többre nem használnám.
Nyomtatás max 10*15-ös méret,képnézegetés 22-es FHD monitoron vagy 40-es FHD TV-én.

12 évig használtunk egy Fuji Finepix A330-at,de ez tavaly eltűnt,fogalmam sincs hol van.
Az elmúlt évek alatt nem foglalkoztam különösebben a gépek fejlődésével,képességeikkel ezért teljesen tanácstalan vagyok új gép választásban.

Bármennyire is szeretnék egy jó gépet jelenleg anyagi akadálya is van ( már a max 70e HuF is picit húzós).
Igazából olyan gépet keresek amivel túlságosan nem fogok mellé,árához képest mégis elfogadhatóan "normális" képeket lehet készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#56380) philoxenia válasza polar-x (#56378) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

450-es 500-as zoommal. Ez pl. croppal 300-as tele környéke....
[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56381) kovisoft válasza philoxenia (#56376) üzenetére


kovisoft
őstag

Ne becsüld le az emberi szemet, aminek a felbontásáról ugyan megoszlanak a vélemények, de a legalábbis több tíz megapixeles. :D

(#56382) philoxenia válasza kovisoft (#56377) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem ilyen van még. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56383) philoxenia válasza kovisoft (#56381) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A lencse(objektív) gyenge és kicsi... Állítólag a madarak szeméhez képest nagyon gyenge...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56384) Aser Tzuiko válasza sharingaby (#56349) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

A G4 mennyire strapabíró? Kell neki tok vagy elég megtörölni a lencse előtti üveget néha? Újonnan 80 körül van, tervben van mert engem régen meggyőzött.

(#56385) vond válasza vibra (#56379) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Írtam már, hogy én merre nézelődnék. Az S200-as is kicsi gép, de azok a MILC gépek sem nagyok ám, sőt. Mondjuk zsebben a kilógó objektív miatt nem lennének túl praktikusak.

Az a baj, hogy ennyi pénzért, újonnan, ilyen kis gépekből csak az átlag fost lehet megvenni, amiknek a képminőségét kis túlzással egy 20-30 ezres gép, vagy egy jobb mobil is hozza. Sok fényben akár még egész jó képeket is lőhetsz velük, de mostohább körülmények között már csúnyán elvéreznek.

Ha tudnál valahol lőni használt Sony RX100-at, Pana LX7-et, LF1-et, vagy Oly XZ-2-t, XZ-10-et, azok lennének a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56386) vibra válasza vond (#56385) üzenetére


vibra
tag

Szia !

Szétnéztem az ajánlásaid között,köszönöm.

Egyenlőre köszönöm Mindenkinek a segítségét. :R

(#56387) ati3x


ati3x
senior tag

Ismerösöm kérdezte, hogy milyen kompakt gépet tudnék ajànlani (méretben) ami jobb képeket lö mint a mobil. Elsö körben egy gm1-re gondoltam, 12-32-el. Meg egy rx100-II-re. Ez kb 35 ezerrel dràgàbb itt, mint a gm1. A 3. Jelöltem a pana lx100, de ugye ez még dràgàbb. Kb 70-el mint a gm1. Viszont az lx100 optikàja igencsak fényerös, és némileg hosszabb a zoomja... Szerintem màr emmiatt megérné..

(#56388) polar-x válasza philoxenia (#56380) üzenetére


polar-x
tag

Szia! Tehát ha veszek egy 24x-es zoomátfogású gépet az tud tele állásban annyit mint a 12x-es nagyítású távcső ugyanazon tárgyat fotózva is mint ha távcsővel nézném?

[ Szerkesztve ]

(#56389) kovisoft válasza polar-x (#56388) üzenetére


kovisoft
őstag

Csak közelítőleg. Azt értsd meg, hogy nem közvetlenül a zoomátfogás fog a látószögnél számítani, hanem a tele állásban a legnagyobb ekvivalens gyújtótávolság. Ez pedig egy 24x-es zoommal rendelkező fényképezőgépnél eltérő lehet attól függően, hogy honnan indul a nagylátószög. Ha pl. 25 mm-ről indul, akkor a tele vége 24*25=600 mm lesz, amire mondhatjuk, hogy látványban megfelel a 12x-es nagyítású távcsőnek. Ha viszont pl. 20 mm-ről indul a nagylátó, akkor a tele vége 24*20=480 mm lesz, ami csak mondjuk egy 10x-es nagyítású távcsőnek felel meg látószögben.

(#56390) ati3x válasza vibra (#56379) üzenetére


ati3x
senior tag

Itt kb 100-ért van a gm1, 12-32-el. Nekem van. És bizony kompakt méretü! Az objektív optikailag szerintem az egyik legjobb, ha nem a legjobb az mft kitobik között. Legalàbbis a 12-50-et lealàzza. Kompromisszum: csak3x zoom, de legalàbb ekvivalens 24-röl indul. És bizony a gm1-ben van egy csomó olyan feature, ami az em5-böl hiànyzik.( az a màsik gépem)

(#56391) polar-x válasza kovisoft (#56389) üzenetére


polar-x
tag

Rendben Köszönöm! Tehát a lényeg nekem hogy már egy 24x vagy nagyobb átfogással tudok fotózni olyat mint amit látok a távcsővel. Köszi :)

(#56392) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.
Erdeklodtem nehany napja hogy mire tudnam lecserelni a panasonic lx7 gepemet de nem jott valasz.
Ezert onallositottam magam es megneztem nehany gepet uzletben.
Canon SX720, ezt talaltam legjobbnak egy gyors bolti teszt soran.
Probaltam a sokat emlegetett tz70 tz80 gepeket is, de kevesebb fenynel nagyon lelassult a videojuk, ezert azokkal nem foglalkoztam tul sokat.
Videozasra is ezt hasznalnam, hogy ne kelljen kamerat meg fenykepezot is magammal vinnem, hanem csak egy gepet.
Kerdesem az, hogy ez jol allitja be a feheregyensulyt automata modban? Van itt valakinek ilyen?

(#56393) sharingaby válasza Aser Tzuiko (#56384) üzenetére


sharingaby
csendes tag

Nekem nincs tokban és több mint egy éve megvan.Szerintem nagyon jól bírja persze értelmes körülmények között használom.Nem csalódtam benne és 80ért sima vétel lenne.

(#56394) Tin_Shield válasza pataslogeza (#56392) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jól meggondoltad ezt a cserét? Egy f1.4 optikás, relatíve nagy szenzoros gépet lecserélni egy pöttömszenzoros f3.3-as fényerejű tucat túristazoomra? Nyilván lehet olyan indokot találni amikor érdemes, de biztos nem a képminőség az az ok.

(#56395) Aser Tzuiko válasza sharingaby (#56393) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Köszi!

(#56396) Aser Tzuiko válasza Tin_Shield (#56394) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

DMC-TZ100? 190e körül van, kompakt és 10x zoom, 1" szenzor de csak F2.8-5.9, de az azért nem rossz.
Ja de csak egy sebességes a zoom...

Az ellen hogy belehallatszik a zoom a felvételbe, jó lehet egy külső mikrofon.

(#56397) zooltan8


zooltan8
csendes tag

Szép jó napot mindenkinek! Testvérem kedd hajnalban megy Amerikába 3 hónapra és kéne egy új kompakt fényképezőgép neki még mielőtt kirepül. Panasonic Lumix DMC TZ90-et nézte ki de sajnos csak rendelni tudják már ami nem érkezik meg időre. Az lenne a kérdésem hogy max. 160 ezer forintert milyen hasonló gépeket tudnátok ajánlani? A képernyő legyen kihajtható a selfie miatt, lehetőleg már tudja a 4K-t, más szerintem nincs vagyis nem jut eszembe hirtelen :) Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget! :)
További szép napot mindenkinek!

(#56398) Tin_Shield válasza zooltan8 (#56397) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(én kint vennék gépet)
Panasonic TZ80? A kicsit nagyobb felbontású szenzort leszámítva lényegében ugyanaz a két gép.
A TZ100 sokkal jobb gép lenne, de az már túllóg a kereteden.
Ha nem létszükséglet a nagyzoom akkor Pana GX800. Igaz ez MILC, de méretben alig nagyobb, viszont képminőségben körberöhögi a kompaktokat.

(#56399) zooltan8 válasza Tin_Shield (#56398) üzenetére


zooltan8
csendes tag

A kinti vásárlásról mi is beszéltünk. Ott olcsóbban hozza lehet jutni a hasonló gépekhez? Rendben köszönöm az infókat, segítséget!

(#56400) Tin_Shield válasza zooltan8 (#56399) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Általában igen. Komolyabb gépek esetén nem is kevéssel. A legtöbb gyártó 1:1-ben számolja dollárt és az eurót, ez önmagában ~10%-kal növeli az árakat az öreg kontinensen. És még erre rájön a 27% hungarikum (ott is van adó, de nem ilyen harácsoló mértékű)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.