Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) SpeedyG válasza asdf_ (#56050) üzenetére


SpeedyG
tag

Jöhetnek képek. THX!
És én még azt hittem a hi-fi (sztereo, audiofil) témakör a nagy erdő, amiben sok idő kell, hogy ne tévedjen el az ember, de a fotózás legalább akkora.... :W :DD

[ Szerkesztve ]

(#56052) #13880064 válasza SpeedyG (#56051) üzenetére


#13880064
törölt tag

És még ott a kávé topik is.

(#56053) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

kollégám fényképezőgépet szeretne venni magának. 80-100k körül nézegetne, egyelőre a Panasonic DMC-FZ72 lenne a kinézett darab, bár ez négy éve piacon van. nem használok kompakt gépet szóval nem követem a trendeket, ezért nem tudom: ennyiért ez még mindig best-buy vagy jött ki azóta frissebb és okosabb modell ennyiért?

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#56054) Tin_Shield válasza Agostino (#56053) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha ultrazoom gépet szeretne akkor Panasonic FZ200, az is megvan 100e-ből.

(#56055) vond válasza Agostino (#56053) üzenetére


vond
MODERÁTOR

FZ72 helyett sokkal inkább FZ200. :K Úgyanúgy kis szenzor, de 25-600 millin végig f/2.8.

Ha nem kell ilyen nagy átfogás, akkor inkább valami 3-4-szeres zoom-os, de nagyobb szenzoros kompakt lenne jó, csak ezek már eléggé kihaltak 100k alatt. Használtan esetleg meg lehet nézni a Pana LX7-et, Sony RX100-at, Oly XZ-2-t, stb.

De rá lehet esetleg nézni az olcsóbb MILC kitekre is. Nem muszáj cserélgetni az optikát, ha ez tartaná vissza. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56056) #13880064 válasza Agostino (#56053) üzenetére


#13880064
törölt tag

Az FZ72 nagyon jó, csak nem szabad a keresőjébe nézni nagy elvárásokkal. Minden más tökéletes benne, rajta, kezdő fényereje 2.8-as annak is, csak estefelé érezni nagy zoomon sötétedést (olyan 10x felett).
Ha ki lehetne a kereső optikáját, lencserendszerét cserélni arra ami az FZ200-ban van, még mindig FZ72-t használnék. Újonnan se túl drága (mihez képest), 80-ért van bárhol.
Ha FZ200 kell, van egy alig használtan, 85-ért, tokkal... Nekem nagyok a bridge-ek.

[ Szerkesztve ]

(#56057) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

sziasztok

Ajánlanátok kezdő videózáshoz a CANON EOS M10-et?
Ha esetleg van hozzá hasonló kicsit jobb teljesítménnyel azt is meghallgatnám mint alternatívát

Valamint ehhez hasonló FILTERT hol találok?

Köszi előre is :R

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#56058) Tin_Shield válasza johnyblaze (#56057) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Tervezel hozzá a későbbiekben objektív(ek)et? Ha nem a válaszod, akkor megfontolandó inkább egy nagyszenzoros kompakt, pl a Sony RX100 széria valamelyike.
Ha maradnál a MILC-nél akkor is van alternatíva ebben az árkategóriában pl: Nikon 1J5, (4k videó, PDAF), Panasonic GF7 (jobb videó, sokkal kiforrottabb rendszer), Sony a5000 (jobb szenzor).
Ha van Canon objektíved akkor ésszerű választás az EOS-M, de ha nulláról indulsz jobban jársz valamelyik másik rendszerrel.

(#56059) johnyblaze válasza Tin_Shield (#56058) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

Most kezdenék bele szóval,nincs még felszerelésem :)
na mostmár aztán végképp elbizonytalanodtam melyik is lenne a legjobb választás :D
Kompakt gépet viszont nem szeretnék

[ Szerkesztve ]

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#56060) johnyblaze válasza Tin_Shield (#56058) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

Szeretnék objektívet is venni hozzá igen,és olyan fajta filtert amit az előbb belinkeltem.
A panasonic tetszik a legjobban mindközűl.Slow motion és timelapse videókra is használnám.
Milyen objektívet lenne hozzá érdemes venni?Illetve állványt?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#56061) Tin_Shield válasza johnyblaze (#56060) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez itt már offtopik, de akkor lássuk. Nem tudom mekkora keretből gazdálkodsz, de ennyi paraméternek nem lesz könnyű megfelelni. A slow motionhoz nagy fps kell, ezt a Nikon1 tudja HD felbontásban, a többi eddig felsorolt gép nem. A time lapse-et e-záras géppel érdemes csinálni különben gyorsan kukázhatod az egészet. Ezt a PanasonicGF7 és Nikon1 tudja, a EOS-M10 és az a50000 nem. Autófókuszban, gyorsaságban a Nikon1 a nyerő, objektív kínálatban a Panasonic.

Bár írtad, hogy nem szeretnél kompakt gépet de én összespórolnék a helyedben egy RX100 markIV-re, az mindent tud ami neked kell: nagy fps a lassításhoz, e-shutter a time lapse-hez, fényerős zoom objektív. Mire máshol összeszedsz mindent - ha egyáltalán megoldható - bőven e fölé fog szaladni az ár.
Ha ragaszkodsz a cserélhető objektíves géphez, akkor gyere át ide, de van videós topik is (ne tévesszen meg a cím, sok ott a MILC használó)
Az állványoknak van külön topikja. Azt hiszem a szűrőknek is, de azt most nem találom

[ Szerkesztve ]

(#56062) kovisoft válasza Tin_Shield (#56061) üzenetére


kovisoft
őstag

És az RX100-ban (talán Mark III-tól) van beépített ND filter is.

(#56063) johnyblaze válasza Tin_Shield (#56061) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

Köszönöm szépen :R

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#56064) asdf_ válasza SpeedyG (#56051) üzenetére


asdf_
veterán

Sorry, csak hetvegen lesz ebbol valami. De akkor legalabb lesz nappali meg esti kep is.

(#56065) SpeedyG válasza asdf_ (#56064) üzenetére


SpeedyG
tag

Köszi, várom.

(#56066) johnyblaze válasza Tin_Shield (#56061) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

Akkor a kompakt topiknál maradva,nézegettem az rx100 IV-et annyi a "baj" számomra vele hogy a kijelzője nem kihajtható valamint,nincs rajta mikrofon bemenet.Vlogoláshoz kellene elsősorban,meg ugye amiket írtam a timelapse is érdekel stb. azzal a részével mondjuk nincs is baj mert nagyon szép slow motion illetve timelapse videókat készít néztem róla teszteket youtube-on :)

Még egy negatívum,4k módban gyakorlatilag 10 perc után kikapcsol a kamera mert felforrósodik,szerintem ez elég érdekes :Y

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#56067) Tin_Shield válasza johnyblaze (#56066) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A melegedés szinte minden Sony gépnél jelentkezik kisebb-nagyobb mértékben. Ha ez kritikus számodra akkor a Panasonic vonalat ajánlom inkább.
A hangrögzítés külső eszközzel is megoldható.
Olyan gépet nem nagyon fogsz találni ami minden kritériumodnak maradéktalanul megfelel, neked kell eldönteni hol kötöd meg a kompromisszumot. Illetve de, a Sony RX10 markII és III, vagy a Panasonic FZ2500 talán megfelelnének, de ezekkel már minden szempontból nagyon messzire kerülünk a kezdeti EOS-M10-től :)

(#56068) johnyblaze válasza Tin_Shield (#56067) üzenetére


johnyblaze
aktív tag

Persze igazad van,valahol kompromisszumot kell kötni.
Az eos m10 csak egy ötlet volt .Elég kezdő vagyok a témában,az csak az én ötletem volt,akkor szimpatikusnak tűnt de mostmár az rx100 után annyira nem :D
az rx100 IV még belefér viszont a Sony RX10 markII-öt kicsit borsosnak érzem elsőre mivel gyakorlatilag a funkciót sem tudom mi mire való.

[ Szerkesztve ]

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#56069) voriae


voriae
tag

Sziasztok!
Mi manapság a nyerő ajánlat a 30 ezres és a 120 ezres árkategóriában? Szép képük legyen jpg-ben, nincs szükség űrhajóra, általános felhasználás, család, ilyesmi. A drágábbal 1-2 videó is elkészülne esetleg, de semmi komoly.
Köszi előre is :)

(#56070) Tin_Shield válasza voriae (#56069) üzenetére


Tin_Shield
őstag

30 ezres: menj el egy Mediamarktba, és amelyik a legjobban teszik. Különösebb képminőséget ne várj tőlük, egy közepes okostelefon jobbat csinál.
120 ezres: Sony RX100 markI amíg lehet kapni. Vagy valamelyik belépő MILC.

(#56071) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nem vagyok otthon a fényképezésben.Telefonon szoktam készíteni fotókat,de nem mindig sikerül főleg este,lakásban nem jó. ( Sony Z 1 C. )

Szeretnék egy fényképezőgépet vásárolni kb max: 80000 Ft-ig.

Nem mindennaposan használnám a gépet.
Legtöbbet nappal vízparton,szabadban vagy bent esténként lenne fotózva vele.

Milyen típust ajánlotok erre a célra?

Szép,éles képeket szeretnék fotózni.

Leírhatnátok olcsóbb esetleg drágább változatot is.

Mikre kell figyelni,mit tudjon a gép:

Üdv: feri 1

Jelenleg ilyen van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#56072) krisztian7


krisztian7
tag

Majdnem kizárólag makróra milyen fényképezőgépet ajánlanátok 100-120e Ft körül? Tárgymakrókat készítenék vele legfőképp. Nagy zoom tartomány nem fontos.

(#56073) kovisoft válasza feri1 (#56071) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem 80ezerig bezárólag nem fogsz olyan fényképezőgépet kapni újonnan, ami jobb képeket készítene, mint a Sony Z1C. A legolcsóbb ajánlott kompakt gép 120ezer körül a Sony RX100, ez alatt csak olyanok vannak, amik ugyanolyan kis (1/2.3") szenzorral és sötétebb optikával rendelkeznek, mint a telefonod. Szóba jöhet még esetleg valamilyen cserélhető objektíves (MILC) gép, de szerintem ilyet sem kapsz 80ezerért, max. használtan.

Kérdezted, hogy mire kell figyelni: A fényképezéshez alapvetően fény kell, ebből kell, hogy a gép minél többet magába gyűjtsön. Ehhez fényerős optikára (minél kisebb f-szám, pl. az f/1.8 jobb, mint az f/3.5) és minél nagyobb szenzorra (lehetőleg 1" vagy nagyobb) van szükség.

(#56074) feri1 válasza kovisoft (#56073) üzenetére


feri1
aktív tag

Köszi szépen!

(#56075) PuMbA válasza feri1 (#56071) üzenetére


PuMbA
titán

Sötétben szobában eléggé sok fényképezőgép meghal, ahogy kovisoft írta, de 80k alatt, ha nem kell zoom egy használt Lumia 950 talán a legjobb választás :) Felvett hangminőségben bármilyen árú fényképezőképet megver beépített mikrofon esetén. 4K videót is tud, amiről az ilyen árkategóriájú kompaktok nem is hallottak. A képek pedig belenagyítva magukért beszélnek: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#56076) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, kezdő fotósnak, milyen gépet ajánlanátok? Fontos a képminőség jó és rossz fényviszonyok között, jó auto mód, gyors autofókusz, jó 1080 50p videó stabilizációval, objektívek további vásárlása nem lenne, ezért gondolom vmi nagyobb szenzorú kompakt cucc lenne a megfelelő. Családi képek, természet, állatok stb. Ár sajnos elég szűkös kb. az RX100 m1 tájékán lenne. Ez a Sony megfelelne? Vagy tudnátok még pár modellt ajánlani ilyen célra? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56077) voriae válasza Tin_Shield (#56070) üzenetére


voriae
tag

Köszi!

(#56078) Tin_Shield válasza junior11 (#56076) üzenetére


Tin_Shield
őstag

AZ RX100 jó gép, ebben az árban ez tudja a legjobb képminőséget. A fényerő nagylátószögön jó, beltérben is lehet vele fotózni/videózni, de a zoomolásra hamar elfogy ez a fényerő
Amúgy kb. mindent tud amit szeretnél, bár az állatok fotózása kérdéses. Ha a szendergő házikedvenc cicát szeretnéd lekapni arra tökéletes, még az állatkertben is használható a nagyobb testűekre, de ettől többre ne számíts, ahhoz már komolyabb telét tudó gép kell.

(#56079) junior11 válasza Tin_Shield (#56078) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, Pana, Canon vonalon semmi nincs? Bár az RX100 első darabja lassan már 5 éves lesz, de ahogy látom, még mindig ajánlott darab. Régebben olyasmit olvastam, hogy ez a modell néha lassan működik (fókusz, képek mentése kártyára, menü nehézkes kezelése, melegszik) ebből mi igaz?

Néztem még a belépő Nikon D3300-at alap obival, de ha úgysem lesz hozzá véve több obi, nem tudom, van-e értelme, ráadásul egy kicsit nagyobb és nehezebb, de jobb a fogása...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56080) Tin_Shield válasza junior11 (#56079) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ennyiért nincs. Pana vonalon, az LX15, LX100, vagy nagyzúmos FZ1000/2500 mind sokkal jobb gépek, bizonyos szempontból a TZ100 is az, de azok nem ennyibe kerülnek. Canon vonalon a G3/5/7/9X széria lenne de azok is drágábbak. És itt jön vissza előnyként, hogy ez már nem egy mai konstrukció. De ettől még a gép jó, a képminősége jó, alapvetően a mai napig erre az 1"-os szenzorra épül minden prémiumkompakt.
Van ennyiért cserélhető objektíves cucc, pici MILC és DSLR is, de ha nem tervezel a kitobjektívről tovább lépni akkor nem biztos, hogy az a jó irány. A jó fogás persze előny is lehet ha komoly hobbinak tervezed a fényképezést, de a mindennapokban többre fogod értékelni a zsebre is vágható RX100-at, mint egy egész nap a nyakadban himbálódzó DSLR-t.

[ Szerkesztve ]

(#56081) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok!

Hobbi fotózásra [link]melyik gépet ajánlanátok az első 3 közül? Csaladi események, nyaralás, stb stb. Nem minden napos használatra profi fotózásra gondolok, csak olyan néha jó lenne egy normális gép, mertt a telefon képe az csak telefon :) jó lenne ha wifis is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#56082) Tin_Shield válasza zeee (#56081) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nagyzoomos gép kell és a méret nem zavar akkor az FZ200 egyértelműen.
Egyébként az a5000 (ILCE-5000) lenne a legjobb képminőségű ezek közül, de itt kapod a legkisebb optikai zoom-ot. Ha ez nem szempont akkor válaszd azt. Már ha lesz lesz még, elég régen ez az újabb készlet vátható szöveg van ott.
(De miért pont innen?)

[ Szerkesztve ]

(#56083) zeee válasza Tin_Shield (#56082) üzenetére


zeee
senior tag

Tudom h vmennyivel olcsóbban is hozzájuthatnék, de a mobil elofizetesem (3000ft) muszaj megtartanom az iptv-s elofizu kedvezményei miatt, ezert tokmindegy ha kihozok egyet kamatmentes reszletre, mivel nem szeretnek most tobb 10 eft-ot egyszerre kifizetni, sem mashol munkáltatoi igazolas stb-vel kinlodni, nekem ez most kézen fekvő így.
Az a5000-esnél a legkisebb optikai zoomot emlitetted. Nekem ez megfelelne, de.... Esetleg elmondanád hogy ez alatt mit értesz, hogy kisebb az optikai zoom ennél a készüléknél a többiekhez képest? Totál láma vagyok a témában :) mondjuk azt se nagyon vágom mit jelent az optikai zoom... :D

(#56084) PuMbA válasza junior11 (#56076) üzenetére


PuMbA
titán

Csak megjegyzésként: teljesen érthetetlen, hogy Európában le vagyunk korlátozva 50p-re, míg egy Európában vett telefonon bármikor beállíthatod a 60p-s felvételt :)

[ Szerkesztve ]

(#56085) Tin_Shield válasza PuMbA (#56084) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagyon egyszerűen azt jelenti, hogy mennyire tudsz ráközelíteni a témára.
Próbáld ki itt: [link] (mindegy, hogy ez spec. Nikon, a fizika nem változik)
Az a5000-nél a skálán a 24-75 mm között tudod változtatni a gyújtótávolságot, és ennek megfelelően alakul a látószög. Ha ettől többet akarsz láttatni képen akkor hátra kell lépni, ha egy részletre közelítenél rá jobban akkor közelebb kell menni (de ilyenkor megváltozik a perspektíva is, ez néha jó, néha nem). Persze az a5000 cserélhető objektíves, nem vagy kötve ahhoz amit géphez adnak, de az objektívek pénzbe kerülnek, általában sok pénzbe.
Az FZ200-nál 25-600 mm között tudod ugyanezt megcsinálni. De ennek az az ára hogy sokkal kisebb szenzort kapott a gép. A képminőség is érezhetően gyengébb lesz minden körülmények között, és ez főleg rossz fényviszonyok mellett lesz látványos.

(#56086) zeee válasza Tin_Shield (#56085) üzenetére


zeee
senior tag

Akkor az a5000 lenne a jobb választás (márcsak a wifi miatt is, mert a csajomnak ez a fontos :) ), s a későbbiekben akár vehetek rá nagyobb objektívet is. De tényleg amire nekem kell, arra elég ez az objektív is nem? Az említett csaladi fotók, nyaralás, stb stb.

(#56087) Tin_Shield válasza zeee (#56086) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a5000-ben több a lehetőség, családi fotók, nyaralás stb. az alapszettel is simán el lehet indulni, és majd látod idővel, hogy hol kevés. De könnyen lehet nem is fogsz igényelni másik objektívet soha, nagyon sok cserélhető objektíves gépet használó sosem vesz másikat a hozzáadotton kívül.
Most már csak az kell, hogy legyen is a Telekomnál még ennyiért :)

(#56088) feri1 válasza PuMbA (#56075) üzenetére


feri1
aktív tag

Köszi szépen!

(#56089) Falovas válasza Tin_Shield (#56087) üzenetére


Falovas
aktív tag

Azért az elég érdekes, hogy az a5000 egy lebutított a6000-es, csak annyi különbséggel, hogy hiányzik a külső vakupapucs. Bírom, hogy a gyártók így trükköznek az árversenyben...

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56090) asdf_ válasza Falovas (#56089) üzenetére


asdf_
veterán

Azert hianyzik arrol a kukucska is...

(#56091) Tin_Shield válasza Falovas (#56089) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A a6000 "butított" verziója az a5100, az a5000 azért másik kategória, az tényleg egy belépő gép, kicsit gyengébb szenzorral és patikamérlegen kidekázott feature listával. De amúgy igen, ez a realitás, minden tömeggyártó ezt csinálja. És nem csak itt, mindenhol.

(#56092) zeee válasza Tin_Shield (#56087) üzenetére


zeee
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat! Egyenlőre valóban nincs, de újabb készlet várható. ill van egy ott dolgozó kedves ismerősöm, segít majd a vásárlásban. Szóval elvileg meglesz nemsokára. Elvileg... :) De majd jelentkezem. Biztos hogy lesznek még kérdéseim, szóval nyüstölni foglak még titeket :)

(#56093) Tin_Shield válasza zeee (#56092) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szívesen. Jöhetsz ide is, mindig akad egy-két segítő kolléga, de ha meglesz a géped (vagy akár már előtte is) jelentkezz be a Sony MILC topikba, ott találod a márkatársakat.

(#56094) divot


divot
veterán

Valaki sokkal-sokkal ezelőtt kérdezte a Sony RX100-at, hátha még erre jár.

M3-mal lőttem az előbb kézből:

(#56095) Sazsóti válasza divot (#56094) üzenetére


Sazsóti
tag

Nagyon gyenge....volt ilyen gépem..
Nem tévedtem, mikor leszóltam..már bocs...

A Pana LX7 köröket ver rá. Jó lett volna a Panával is ugyanekkor egy képet lőni...(Hiába az 1"-os szenzor...meg a brutális ár..)

[ Szerkesztve ]

(#56096) #13880064 válasza Sazsóti (#56095) üzenetére


#13880064
törölt tag

Fos mind! Középformátum alatt csak bohóckodás!

(#56097) Sazsóti válasza #13880064 (#56096) üzenetére


Sazsóti
tag

Azért ez túlzás.....

(#56098) #13880064 válasza Sazsóti (#56097) üzenetére


#13880064
törölt tag

Irónia.

(#56099) Sazsóti válasza #13880064 (#56098) üzenetére


Sazsóti
tag

:R :R :R

(#56100) mazsi70 válasza #13880064 (#56096) üzenetére


mazsi70
senior tag

:DD :C

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.