Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56152) Sazsóti válasza pibácsi (#56130) üzenetére


Sazsóti
tag

Szia. Zajszűrés nulla.( máig az egyik legjobb, ha nem a legjobb kis-közép szenzoros kompakt.)

Egy PROFI fotós véleménye a masináról:

"Valamikori fényképészként már régóta szerettem volna egy igazi Leica-t. Sajnos az ára ezt soha nem tette lehetővé, de tavaly 2012 őszén amikor ez a kis gép megjelent, azonnal beleszeretem, s megvettem.
A nagynéném ugyanígy szerethette az Ő első Leica M3-asát a 135 kg-os műtermi Voigtlander kamerája után.
Mindíg nálam van ez a kis gép ...

Előnyök
Hihetetlen fényerő! ... HD videó módban is!
Gyönyörű pasztell színek, hála a kitűnő objektívnek.
Rengeteg olyan elektronikus képjavítás, amely egy avatatlan kézben is tökéletes, szinte művészi képet készít. Tényleg csak szem kell hozzá!
Van Metz vakum hozzá (több Lumix-om is van a Leica objektív miatt) , de nem használom, mert a vakú nagyobb mint a gép, s nincs is szükség erre. Olyan optikája, s automatikája van, hogy sötétben is gyönyörű tájképet készít ... ledöbbentem amikor először megláttam.

Hátrányok
Kellene hozzá kemény tok, de ezt nem találok sehol ... sajnos."

[ Szerkesztve ]

(#56153) #13880064


#13880064
törölt tag

Valakinek van tapasztalata LF1-ről? Ugyanakkora szenzor mint az LX7-ben, viszont 2.0-5.9 fényerő, cserébe 7.1x-es zoom.

(#56154) Sazsóti válasza #13880064 (#56153) üzenetére


Sazsóti
tag

Ilyen gépem is volt. Van pici felbontású keresője. Én ajánlanám.

( Kompaktabb az LX7-nél. De a 7,1X opt. zoom-nak ára van.)

(#56155) Zozzant válasza #13880064 (#56153) üzenetére


Zozzant
addikt

A 28-as kezdő kevésnek tűnik, nekem többet ér a 24 mint a 200, azzal a fényerővel.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#56156) Sazsóti válasza #13880064 (#56153) üzenetére


Sazsóti
tag

Ha gondolod, belinkelek később LF1-el készüt fotókat.

(#56157) #13880064 válasza Sazsóti (#56156) üzenetére


#13880064
törölt tag

Örülnék neki, köszönöm szépen!

(#56158) #13880064 válasza Zozzant (#56155) üzenetére


#13880064
törölt tag

Nekem a kis mélységélesség fontosabb lenne mint a fényerő. Az meg szenzorméreten jobban múlik, elvileg, nem tudom, nem vagyok optikus :P

(#56160) kovisoft válasza #13880064 (#56158) üzenetére


kovisoft
őstag

Gyakorlatilag ugyanannyira felelősek a háttérmosásért. Ugyanolyan látószög mellett a háttérmosás mértéke közelítőleg egyenesen arányos a gyújtótávolsággal (tehát közvetetten a szenzormérettel), és fordítottan arányos a fényerővel. Ezen az oldalon részletesen is ki van fejtve mindez.

(#56163) #13880064 válasza kovisoft (#56160) üzenetére


#13880064
törölt tag

Köszi, ez hasznos irány. A gyakorlatban sokkal inkább a szenzorméret tűnt oknak.

(#56169) MrChris válasza #13880064 (#56158) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kicsi mélységélesség? Idézni tudnék a legnagyobb kofferbivalytól: 'Fullframe alatt nincs értelme. Középformátum alatt meg csak bohóckodás az egész. De komolyan.'
Amúgy meg egy kis olvasni való valójában mitől is függ a mélységélesség. Ott érv nélkül osztottad az észt mint aki tudja a frankót, itt meg eljátszod a nem vagyok optikust.

(#56170) Dr.NX válasza MrChris (#56169) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Chris, ne etesd...

Elfogadom a sütiket.

(#56171) peterdonka


peterdonka
csendes tag

Sziasztok! Videózáshoz keresek gépet. Művészféle vagyok és olyan masinára lenne szükségem amivel [ehhez] hasonló videókat készítenék. Festészettel is foglalkozok, ezért elég fontos, hogy minél természetesebbek és intenzívek legyenek a színek. Állványról fix pontról venném fel a videókat. 2x2 méteres vagy nagyobb festményeket is készítek. Olvastam a fórumot olyan tíz oldalig visszamenőleg. Amúgy egyáltalán nem értek a fényképezéshez. Leginkább az rx100 Mark 3-ast ajánlottátok a canon G7X Mark 2-vel szemben a 200 ezres árkategóriában. Nekem a kifordítható kijelző nagyon hasznos funkciónak tűnik ezért is ezt a két fényképezőgépet nézegettem elsősorban. Csak a festményeim, rajzaim fotózásához és ezeknek a videózásához keresek gépet. A minőség fontos lenne. Zárt térben reflektorral jól megvilágítva készítem a képeimet. Nagyon jó fényviszonyok között. A canon G7X-nek tesztvideók alapján nekem szebbnek tűnik a képe is és természetesebb hatásúnak és nagyon intenzívnek találtam a színeket is. Lehet csak beállítás kérdése. Ez szerintetek jó választás lenne? Tudnátok esetleg jobb alternatívát javasolni? Arra gondoltam, hogy 200 ezer körül próbálok meg fényképezőgépet venni. Max 300 ezret szánnék rá. [Ez] az egyik olyan videó ami miatt a G7X felé kezdtem el kacsingatni.

[ Szerkesztve ]

(#56172) pibácsi válasza Sazsóti (#56152) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia Sazsóti!

Köszi a választ, nekem is tetszik a kisgép. Az optika 1.4-2.3-ig szuper és tényleg kevés fénynél is lehet képet készíteni, sokszor jobb, mintha vakut használna az ember (mivel az amúgy is korlátozott, egyébként elég erős). Jó a fehéregyensúly beállítása (autban is). Egyedűli baja, ahogy írtam is a képzaj. Kénytelen voltam komprossziumot kötni. Levettem -2-re és külön szűrök. Kár, hogy nem lehet kiiktatni. Írod, hogy a zajszűrés nulla. Úgy érted, hogy sajnos nem jó? Legalább is ezt értem a mondatodból. Te melyik állásban használod? A videói is nagyon jók, bármelyiket is használom, bár nekem az AVCHD FSH 50i a jó, mivel miniDV kamera videóval szoktam összevegyíteni. Hangzajmentes tökéletes videót produkál. A kép résznél talán annyit, hogy alulexponálásra kell beállítni, mert erősen kihozza - beégésig sokszor - a fehér részeket, különösen napsütésben.
Mégegyszer köszi a választ.
Üdv. Pibácsi

(#56173) PuMbA válasza peterdonka (#56171) üzenetére


PuMbA
titán

A Sony videója mérföldekkel jobb, ugyanis teljes szenzor kiolvasással dolgozik 50Mbit-en, míg a Canoné a szokásos életlen "FullHD" a maga 28 Mbitjével. Cameralabs-on nézhetsz összehasonlításokat az RX100 M3 tesztben.

[ Szerkesztve ]

(#56174) _q válasza vond (#56055) üzenetére


_q
addikt

Mi a véleményed, RX100 mk1 vagy egy cserélhető optikás pl A5000 gyári optikával? Sokszor lehet olvasni róla, hogy milc akkor jó, ha cserélni akarsz később optikát, de ha nem akarsz akkor meg jobb pl az RX100 mk1. De te most rácáfolsz erre.

(#56175) _q


_q
addikt

Plusz megfogalmazódott bennem egy kérdés. Sony a5000 vagy RX100 mk1? Használt árban kb hasonlóak. Amire kellene gép, nyaraláskor, beltéri kültéri fotózáshoz, kiránduláshoz (itt tájkép is beleértendő, bár inkább viszonylag zoom mentesen), családi fotókhoz. Továbbá néha videóra is jó lenne, tehát mikrofon legyen benne, full hd bőven elég, de mivel a videózás kb negyede annyi lenne mint a fotózás, ezért itt lehet a fotózás javára nézni gépet. A kép is fontos lenne, hogy ne legyen zajos, vaku se lenne hátrány. Ha csak az említett két gépet nézzük, talán az a5000 tűnik jobb választásnak. Lenne javaslatotok?

(#56176) Dr.NX válasza _q (#56175) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha azonos árban van és nem kell a nagyon kis méret, az A5000 jobb választás.
A nagy szenzort ugyan kissé ellensúlyozza a fényerőtlenebb objektív, de a pl. a dinamikatartomány is jobb lesz.

Elfogadom a sütiket.

(#56177) Falovas válasza _q (#56175) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ha nem akarsz később rendszervakut akkor tökéletes a sony a5000.
Mondjuk én ragaszkodnék egy vakupapucshoz....de az én vagyok.
Most szemezek egy külső vakuval.....még nem vettem meg.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56178) _q válasza Falovas (#56177) üzenetére


_q
addikt

Köszi és neked is Dr.NX.

A méretet még meg kell gondolnom. A nagyobb szenzor méret, talán frissebb technológia miatt vonz az a5000. Illetve mivel árban is használt fényképezőnél nem szeretnék többet költeni mint 70ezer Ft és a5000 és RX100 is annyiért megy kb.

(#56179) _q válasza _q (#56178) üzenetére


_q
addikt

Ha esetleg olyan a5000-rest találok amihez nincs objektív, milyet érdemes venni ami nem drága, és minimum a gyári objektív szintet, de esetleg magasabbat is hoz mind zoom, mind fényerősséget illetően?

(#56180) Dr.NX válasza _q (#56179) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezt inkább a Sony-s topikban kell megkérdezni, de az biztos, hogy az általad felsorolt feltételek kizárják egymást, különösen a nem drága feltétel.
Az olcsó, fényerős, nagy zoomos, éles jellemzőkből egyet, max. kettőt választhatsz (olcsó és éles, fényerős és éles).

Elfogadom a sütiket.

(#56181) _q válasza Dr.NX (#56180) üzenetére


_q
addikt

Köszi, utána érdeklődök.

(#56182) törpTata


törpTata
újonc

Sziasztok!

Fényképezőgépet szeretnék vásárolni. Elsősorban családi képeket, utcai pilanatképeket szeretnék készíteni, illetve utazási élményeket megörökíteni. Fontos számomra, hogy beltérben, rossz fényviszonyok mellett is használható képeket készíthessek akár vaku nélkül, illetve kint, szürkület után is tudjak fényképezni.

A cserélhető objektíves topikba írtam először :)) de ott felvetették, hogy akár egy nagy szenzorú kompakt is megfelelhetne nekem. A prémium kompaktok optikájuk miatt felvehetik a versenyt magas iso-ban a az aps-c, illteve az m3/4 szenzorú gép + kitobi párossal. A konkrét javaslatok a panasonic lx100, lx15, sony rx100 vagy fuji x100 sorozatra vonatkoztak.

Az érdekelne, hogy ezek közül a gépek közül melyiket ajánlanátok az említett felhasználási területre? Melyikkel van pozitív tapasztalatotok? :)

Köszi!

(#56183) #18001664


#18001664
törölt tag

Sziasztok!
Debrecenben tudtok valakit aki tud Canon 450D-t szervízelni/szerelni?

(#56184) MrChris válasza #18001664 (#56183) üzenetére


MrChris
nagyúr

A 450D milyen kompakt? :D Szerintem a Canon dslr fórumon tudnának segíteni.

(#56185) kpal


kpal
veterán

Nikon coolpix P900 utód mikor érkezik ,érdemes rá várni ?

(#56186) Falovas válasza kpal (#56185) üzenetére


Falovas
aktív tag

Érdemes. Azzal már nem csak a Hold, hanem a Mars és a Szaturnusz krátereit is videózhatjuk.... ;]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56187) polar-x válasza kpal (#56185) üzenetére


polar-x
tag

Engem is ez érdekelne mert nem tudom hogy vegyek P900-at,vagy várjam meg az utódot...

(#56188) peterdonka válasza PuMbA (#56173) üzenetére


peterdonka
csendes tag

Köszi szépen a segítséget! Még pár napig nézegettem teszt és összehasonlító videókat, teszteket. A sony teljesen meggyőzött. Lehet a mark III helyett inkább a mark IV-est veszem meg. Nagyon tetszik az a gép. És valószínűleg pár év múlva a 4K felbontás is nagyon hasznos lesz a számomra. De ezen a kérdésen még rágódok egy ideig.

(#56189) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

150 ezer HUF alatt van bármi opció új kompakt vagy bridge gépre ami nagyobb szenzoros mint az 1/2.3 méret?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#56190) _csocso_ válasza Gercsa (#56189) üzenetére


_csocso_
senior tag

Sony RX 100 1"

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#56191) PuMbA válasza Gercsa (#56189) üzenetére


PuMbA
titán

Canon Powershot G9 X Mark II is 1" és árban éppen határon van :)

[ Szerkesztve ]

(#56192) kiskami válasza törpTata (#56182) üzenetére


kiskami
tag

Ha kell a zoom, akkor a Fujifilm X100 kiesett (vagy nézd meg a crop módjait). Ha zsebre szeretnéd tenni, akkor Sony RX100 vagy LX15 lesz jó. Képminőség és funfactor sorrend szerintem: Fujifilm, LX100, RX100, LX15.

[ Szerkesztve ]

(#56193) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Canon A560 helyett keresek egy másik új compact gépet, ami ennél a gépnél jobb képeket készít, illetve a jelenlegi Samsung S3 neom-nál is jobbat. Videót minimum 720p tudjon, és ez a minőség is minimum az S3 neo szintje legyen (Az A560 itt nem szint a VGA felbontással :))
Szokásos általános családi használat (belső-külső képek + nyaraláskori fotózás).
Azt már kiderítettem, hogy ha bridge felé kacsingatnék, akkor a Panasonic DMC-FZ200 választanám, ez kb 100eFt lenne. Viszont ha olcsóbban (max 80eFt-ig) is kapok a fenti szintet elérő, az FZ 200-nál kisebb-kompaktabb gépet, akkor inkább azt venném.
Tudtok ilyet ajánlani? Pl: Canon PowerShot SX710 HS? Esetleg más javaslat?

(#56194) Aser Tzuiko válasza Jimmy8 (#56193) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Szint alatt mit értesz? Zoomot vagy szolgáltatásokat, fényerőt, háttér-elmosást?
65-ért árulnak használtan fz200-at, hasonló zoom kompaktban csak 5.6 körüli F értékkel van tele végen.

(#56195) Jimmy8 válasza Aser Tzuiko (#56194) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Szia!
Igazad van, "pongyolán" fogalmaztam.
A "szint" alatt azt értettem, hogy:
1. a meglévő készülékekhez képest (A560, S3neo), azonos fényviszonyoknál, kevésbé "zajosabb", "mosottabb" képet készítsen (szobában is), tehát jobb legyen a képminőség.
2. Zoom, a jelenlegi 4x-nél csak nagyobb lehet.
3. Szolgáltatás: jó lett volna WIFI, de az FZ200-nál azért lemondanék róla :DD
4. A párom miatt jobb lenne a kis(ebb) készülékház, ezért az FZ200 tényleg csak a "c" variáns.

Csak új készülék jöhet szóba. Nem bp-i vagyok, és itt helyben kicsi esély van garanciális használt készüléket venni (csak ilyet vennék használtból, személyes átvétellel).
Gondolkodom még a Panasonic Lumix DMC-TZ70 vagy Lumix DMC-TZ57-en is...

(#56196) Aser Tzuiko válasza Jimmy8 (#56195) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Csak azért vagyok kíváncsi a pontosításra mert ha csak a zoom számít akkor szóba jöhetnek a mérsékelt árfekvésű kompaktok szerényebb paraméterekkel. De a TZ70, noha a zoom tartománya nagyobb mint pl. az FZ200-é, meg jól néz ki... De szerintem a fényereje nem túl jó.

Ha elég 7x zoom akkor van még DMC-LF1 ha jól látom az árukeresőn... A forgalmazó nem tudom mennyire megbízható.

Van wifije és nagylátószögön elég jó a fényereje. A szenzormérete is nagyobb mint ami az általános kompakt 1/2.3"-os.

(#56197) asdf_ válasza Jimmy8 (#56195) üzenetére


asdf_
veterán

Olcso, nagy zoom, nagy fenyero. Ebbol a harombol kettot lehet valasztani egyszerre.

(#56198) Aser Tzuiko válasza asdf_ (#56197) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Relatív.

(#56199) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek egy Sony RX 100-at vagy egy régebbi Canon-t éri meg venni vlogoláshoz?

(#56200) M@te


M@te
senior tag

Sziasztok!

Utazáshoz keresek valamilyen kompakt fényképezőgépet, amivel csak videózni fogok. Miyet javasolnátok? Használtan max 100e Ft-ig. Köszönöm!

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.