Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) nrc válasza kovisoft (#56836) üzenetére


nrc
tag

Ha már akció és nagy szenzor meg fényerő, akkor a Sony RX100 is beszerezhető most 100ezer alatt, kicsivel. :)

[ Szerkesztve ]

(#56852) philoxenia válasza nrc (#56851) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak az megint másra jó... :)

Ha megjön a gép, majd csinálok egy minitesztet...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56853) asdf_ válasza philoxenia (#56848) üzenetére


asdf_
veterán

(Meg) ket gepem van, abbol egyet. Nem vagyok az a fajta, aki ide ezzel a geppel megy, oda meg azzal (nem is lenne semmi ertelme, mert a kompakt es a milc kozott minimalis meretkulonbseg van, a milcem cipokanallal ugyan, de befer a kompakt regi tokjaba*, -eljen a palacsinta :) -). Miert lenyeges amugy? ;)

* ize, mar nem, kapott gripet

[ Szerkesztve ]

(#56854) philoxenia válasza asdf_ (#56853) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi van, ha elmész nyaralni és bekrepál a milc....
Melóhelyre például hordom a kis kompaktot, tükröst nyilván nem... A telefon nem old meg minden szitut...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56855) asdf_ válasza philoxenia (#56854) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor rakefeltem :/ Volt mar ilyen, utolso elotti nap kozepen a tepozaras* ovtok elengedte magat, foldon landolt, a gep meg tobbet nem kapcsolt be (halistennek csak egy ocska kompakt, amit 5-6 ezerbol javitott a gyari szerviz). Kenyszeruen mobillal fotoztam a tovabbiakban (nem lettek tul szepek, ez ketsegtelen, belenagyitas nelkul kis postprocess utan szodaval elment).

* tepozaras ovtokot soha ne vegyetek, csak olyat, aminek alja teteje be van varrva es at kell fuzni az ovet rajta

(#56856) philoxenia válasza asdf_ (#56855) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt a két képet a melóhelyen csináltam, nem pályázatra készültek, csak dokumentálás jelleggel. Telefonnal egyik sem készülhetett volna el érdemben...
[kép] exifet direkt benne hagytam. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56857) air válasza philoxenia (#56856) üzenetére


air
nagyúr

Csak a kíváncsiság kedvéért, mi van ezen a képen, ami miatt nem készülhetett volna el telefonnal?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56858) scarabaeus válasza air (#56857) üzenetére


scarabaeus
őstag

"35 mm equivalent: 1613.9 mm"
FOV: 1,3°
(Jó, abban benne van a 2x digitális zoom is)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#56859) asdf_ válasza air (#56857) üzenetére


asdf_
veterán

360mm ekv :) A gabonamezo festmenyszeruseget viszont valoszinu hozna egy mobil is :D (kerdes persze, hogy a resize meg a forummotor ehhez mennyit adott hozza)

[ Szerkesztve ]

(#56860) Ciccuka válasza philoxenia (#56856) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezt mivel csináltad? Nem tűnik valami szépnek.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56861) scarabaeus válasza Ciccuka (#56860) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha a fülkét olyan 3,8 m magasnak veszem, olyan 8 km-re lehet az út.
A képen két telihold férne el vízszintesen egymás mellett, és egy kis hely maradna csak szabadon mellettük.
A festményhatást erősen fokozza a 4x digitális zoom (a 2-es értéket az EXIF-ben rosszul értelmeztem, mivel nem szoktam használni, tehát 2 hatványok lehetnek, nem simán a szorzók)

Ja, amúgy egy Fuji F660EXR: EXIF

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#56862) philoxenia válasza Ciccuka (#56860) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A lényeg az volt, hogy látsszon a kamion hossza egy normál kamionhoz képest, ott a parkolónál.
Kora reggel volt, kézből, úgy kaptam elő gyorsan a gépet, mikor megláttam és még svenkelnem is kellett valamelyest.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56863) asdf_ válasza scarabaeus (#56861) üzenetére


asdf_
veterán

Javagyugy, en egy bongeszopluginnel neztem az exifet (lustasag rulez), az csak a fobb adatokat mutatja a digitzoomot nem (amirt en amugy feltetelezem mindenkirol, hogy elso dolga kikapcsolni :D ).

[ Szerkesztve ]

(#56864) philoxenia válasza asdf_ (#56863) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Á dehogy, látod itt jól jött... ;]
Amúgy például videónál pont kellhet, hiszen amúgy sem nagyobb a felbontás... Ennél a gépnél egy kis vonal jelzi csak amúgy a digit zoom határát, könnyű túlnyomni. Nincs kukucska, ami nekem komoly hátrány, azért is cserélem le a gépet. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56865) rgranc


rgranc
aktív tag

Sziasztok!

Legfontosabb szempontként zsebben elférő gépet keresek százezer Ft alatt, és a fentebb ajánlott TZ70 vagy egy használt RX100 (ebay.de) lenne vajon a jobb ajánlat szerintetek?

(Az FZ200 kiesik, sajno nincs akkora zsebem, akármennyire is az "egyetlen ajánlható gép".)

Előre is köszönöm!
/r.

(#56866) philoxenia válasza rgranc (#56865) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha kell a hosszú zoom a TZ70 ajánlható. Ha nem, az RX100.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56867) Aser Tzuiko válasza rgranc (#56865) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Használtan X10 is jó, Fuji.

(#56868) Dr.NX válasza rgranc (#56865) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Edigitálnál akcióban egy százas az RX100-as.

Elfogadom a sütiket.

(#56869) philoxenia válasza Dr.NX (#56868) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy az RX1-es meg nem egy egyes.... :(

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56870) Dr.NX válasza philoxenia (#56869) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Pedig de, az RX1 pont egy misi. Elég konzekvens árazás. :)

Elfogadom a sütiket.

(#56871) philoxenia válasza Dr.NX (#56870) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A régi... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56872) Dr.NX válasza philoxenia (#56871) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Na igen, a Mark I, de én is az RX100 Mark I-ről írtam.
Vicc a Sony árazása, az RX100 mk3-nak kellene 120 körül lennie mostanra (szerintem ;] ), ehelyett:
mk1: 120e, mk2: 190e, mk3: 190e, mk4: 230e, mk5: 340e, de ezek még csak a minimálárak.
A mk4 is most akciós, 280 körül szokott lenni.

Elfogadom a sütiket.

(#56873) rgranc válasza Dr.NX (#56868) üzenetére


rgranc
aktív tag

Köszönöm, lekéstem az edigi-s akciót, most már 135k-t ír (!!! egy 5 éves gép, omg, szigorúan egyetértek az off kommenteddel).

(#56874) rgranc válasza Aser Tzuiko (#56867) üzenetére


rgranc
aktív tag

Köszönöm a Fuji ajánlatot, tetszene is nagyon, de méretben sajnos az is egy kicsit túl nagy lenne, úgy gondolom.

(#56875) Aser Tzuiko válasza rgranc (#56874) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Régebben ajánlottam a Sony HX90-t de nem tud RAW formátumot, az EVF-je kilóg és emiatt sérülékenyebb és körülményesebb mint a TZ70 aminél mindig ott van ha kell. TZ70-nel azt kapod amit egy 5.6-ra rekeszelt FZ200 tud, plusz kapsz vízszintet is meg WiFi/NFC-t. Csak süssön a Nap.

(Ilyen kicsi választéknál olyan szocializmus feelingem kezd lenni, amikor volt két-háromféle készülék egy célra. Ha már ismerem ezt a párat, szakértő vagyok...)

[ Szerkesztve ]

(#56876) rgranc válasza Aser Tzuiko (#56875) üzenetére


rgranc
aktív tag

A "csak süssön a nap" nem zavar, együtt tudok élni a kompaktoknak ezzel a limitációjával, évek óta csak kompaktjaim vannak (egy röpke másfél hónapos DSLR kitérő után, amikor ráébredtem hogy lehet akármilyen jó a képminőség, nekem általános célra kényelmetlen használni, obikat cserélgetni, túl nagy és nehéz, el is adtam). Most pl. Pana FZ-72-ről próbálok kisebbre váltani. Kb. imádom és nagyon jól használhatónak tartom (mint említettem, megszoktam a kompaktokat, ezzel a képeim 90-95%-a használható, még beltéren is) - de túl nagy ez is. Mindenképp olyat akarok most ami már nem kétpálcás minőség, de zsebrevághatom, bármikor előkaphatom, mindig nálam lehet egy extra táska nélkül is. A telefon mondjuk pont ilyen, de annál azért jobbat szeretnék :D

szerk.: azt az elején valóban nem említettem hogy nem a fotozz.hu-ra próbálok képeket feltenni, élményeket, helyszíneket, embereket örökítek meg (szerencsére sikerül utazgatnunk ide-oda időnként), szóval nem az elérhető legjobb minőség a cél, hanem a megfelelő kompromisszum az ár, méret (és használhatóság) és képminőség közt...

[ Szerkesztve ]

(#56877) philoxenia válasza rgranc (#56876) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

TZ70? Most (még) olcsó.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56878) Falovas


Falovas
aktív tag

Ezeknek az ajánlgatásoknak nem sok értelme van. Olyan "porszívó ügynök " feelingje van: Uram ! Vegye meg ezt a porszívót, higgye el ez a legjobb vétel, porzsák nélküli, hatalmas teljesítmény, halk. Én is ezt használom, nagyon jó. Ami nekem jó, az másnak nem biztos. Én hiába áradozok egy gépről, ha másoknak mások a szempontjai. Én győzködjek akárkit , hogy ezt meg ezt vedd meg, mert tuti jó gép? Ott az internet. Aki gépet akar venni, az vegye a fáradtságot, nézzen tesztfotókat, teszt videókat és azok alapján már fog tudni dönteni. ilyen egyszerű az egész.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56879) Multibit válasza Falovas (#56878) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönjük Emese!

(#56880) Aser Tzuiko válasza Falovas (#56878) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Mondjuk a szuperzoomok tényleg szívják a port... :D

(#56881) Dr.NX válasza Falovas (#56878) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez egy ilyen topik. Fényképezőgépeket ajánlunk másoknak. Szerencsére jól megfizetik. ;]
Abban igazad van, hogy aki igényes és komolyan gondolja a dolgot, az maga jár utána.
Ha nem értesz egyet az ajánlásokkal és tudsz jobbat, te magad is ajánlhatsz, az csak a közösség hasznára válhat.

Elfogadom a sütiket.

(#56882) philoxenia válasza Falovas (#56878) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen ajánlást szeretnél?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56883) Falovas


Falovas
aktív tag

Eleve az 1/2.3 inch-es gépekkel nem vagyok kibékülve, mert évekig használtam, és utáltam a minőséget amit produkált. Ezek számomra a "fényképezőgépnek látszó tárgyak" kategória.
Aki egy kicsit is komolyabban gondolja a fényképezést annak igenis fontos az ennél jobb minőség. Amikor valaki azzal jön, hogy eladtam a dslr-emet mert nem volt kényelmes,és valami extra kényelmes kompaktot keresek , attól "kimegyek hegyesre". Vagyis a minőség nem számít csak a kényelem.
Egy Pana LX100-at is kényelmesen lehet használni, pont a kényelmeseknek lett kitalálva, és még minőséget is kap vele a kényelmes vásárló. De ha nem fontos a minőség, csak a kényelem, azzal nem sok mindent lehet kezdeni, azoknak ott vannak a 20ezres kompaktok....

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56884) rgranc válasza Falovas (#56883) üzenetére


rgranc
aktív tag

Ha már nem kötünk kompromisszumot, akkor feltételezem csakis a Canon 5D mark sok ajánlható, szigorúan L-es obikkal, alatta minden kompromisszum a minőségben, nem? Sőt lehet hogy a Canon is az és csak a Hasselblad az igazi???

Vagyis a minőség nem számít csak a kényelem. Nem igaz, kompromisszumot keresek a kettő között. Ha nem számítana a minőség akkor bementem volna a MM-be és megvettem volna az első húszezres szappantartót - vagy még egyszerűbben, használnám a telefonom. Nekem a DSLR mérete, tömege és az objektív-cserebere pont három olyan kényelmetlenség a mindennapi (kirándulós) fotózásban, ami számomra nem éri meg, ennyi. Kérdezhetek hogy mások szerint mi a jó kompromisszum, és kaptam is segítőkész válaszokat (köszönöm ismét!) attól hogy a te igényeidnek mondjuk egy RX100 képminősége nem felel meg...

(#56885) rgranc válasza rgranc (#56884) üzenetére


rgranc
aktív tag

Ezt már külön írom, majd törli a moderátor ha túl off. Négy gyerekem van, ha azt mondom hogy szeretek vezetni és egy relatíve sportos egyterűt keresek 10-12 millió forintért, akkor hiába erőlteted hogy teszemazt legalább egy hármas BMW-t vagy egy Mazda MX-5-öt kell vennem mert azok adják az igazán jó vezetési élményt, és ha kipróbálom az MX-5-öt utána úgyis minden mást szar lesz vezetni. Hiába ekézed hogy ha nekem a méret fontosabb akkor ennyi erővel IFÁ-t is vehetnék... Vannak bizonyos preferenciáim és azokhoz szeretnék azért kompromisszumot kötni, szóval vehetek pl. egy '17-es Chrysler Pacificát a 3.6 V6 motorral - belefér az egész család és ha kell akkor sportosan is tudok vele menni (még ha meg sem közelíti a BMW vagy a Miata sportosságát...)

(#56886) philoxenia válasza Falovas (#56883) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Monitoron megnézve általában rendben van. ;)
Rendes fotóst (művészileg) nem korlátozza a felszerelés... :N Aki pénzt keres vele, annak meg van pénze drágára is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56887) Dr.NX válasza Falovas (#56883) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Aki 70-ért keres gépet, annak majd írd, hogy tegyen hozzá még 130-at és vegyen LX100-at. Kis pénz, kis foci, kompromisszum van.

Elfogadom a sütiket.

(#56888) zsoltzsolt válasza philoxenia (#56886) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, erre jó példa Bobtail (Detkó Dávid) mobillal készült képei. A Microsoft alkalmazta is. Érdemes ránézni pl Flickr-en vagy Instagram-on a képeire. Sokan tükrössel sem tudnak olyat, szóval ez egy csak egy eszköz. Michelangelo is ecsettel festett, az én kezemben ugyanaz az ecset nem hinném, hogy képes lenne arra 🙂

[ Szerkesztve ]

(#56889) Falovas válasza rgranc (#56884) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ha az RX100 számomra megfelelő lett volna akkor azt vettem volna meg. De a kevés zoom , a gyenge fényerő, és a vakupapucs hiánya túl nagy kompromisszumot jelentett volna.
Családi mindenesnek kevés, de utazó gépnek talán elmegy....A képminősége rendben van.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56890) philoxenia válasza zsoltzsolt (#56888) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az USA-t anno végigfotózta egy fotós egy egy megás mobillal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56891) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok, szeretnék venni egy polaroid fényképezőgépet, 20-25000Ft értékben.
Néztem van 5.4×8.6cm méretű film és 8.8 x 10.7 cm.

Ha a nagyobb képet tudná csinálni ennyi pénzért az jó lenne, de ha nem a kisebb is megfelel

Szépnapot!

(#56892) asdf_ válasza Dexter-2000 (#56891) üzenetére


asdf_
veterán

Biztos van valami ok, amiert ezt szeretned, de egy eleve nem eppen acelos kepminosegu gep, szinten nem acelos minosegu instant fenykepet akarni, ugy, hogy kb. 5000 ft-ert kapsz tiz kepet, amikor a gepnel sanszosan barmelyik 20e ft-os digitalis fenyekepzogep jobb kepet csinal, es 5000 Ft-bol kijon 130 db. 10*15 cemtis papirkep es emelle kerhetsz meg 2 db. 20*30 centiset is. NAGYON kell akarni azt az azonnali kepet, hogy a horribilis koltsege ellenere valaki ilyet vegyen, en atgondolnam meg egy parszor, mert penzugyileg semmi realitasa nincs a cuccnak.
(de ha mondjuk eskuvore kell, hogy a vendegek fotozzak le magukat egy photo booth-ban az ifju parnak, plusz hogy meg a jelenlevok is megtekinthessek, akkor persze nem szoltam :D)

[ Szerkesztve ]

(#56893) philoxenia válasza asdf_ (#56892) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még akkor is jobban jár, ha aggregátor és nyomtató segítségével azonnal nyomtat... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56894) Dexter-2000 válasza asdf_ (#56892) üzenetére


Dexter-2000
őstag

:D :D :D beszarok, ráhibáztál

esküvőre lesz :P

Szépnapot!

(#56895) asdf_ válasza Dexter-2000 (#56894) üzenetére


asdf_
veterán

Kb. az egyetlen olyan felhasznalasa a keszuleknek, ami a realitas talajan mozog ;) (magyar penztarcat nezve persze)

Nezzel Fuji instaxot is esetleg, ott 6 ezerert 20 fenykepes filmet adnak (halalpici kep, de van BW film is hozza). 22e a fapados gep (fix 1/60 zarido, mindig villan a vaku, manualis rekeszallitas, jezus, elolvasni is faj :D), zsirujan, mm-bol, vagy van instax wide is, az mar 35e korul van, de nagyobb kepet csinal, es legalabb van automata fenymerese is, es AA elemmmel megy.
Arra figyelj, hogy film meret =/= kepmeret!

[ Szerkesztve ]

(#56896) Bruuce87


Bruuce87
csendes tag

Sziasztok!

A Nikon D5100es fényképezögépemet akarom leváltani valami kompaktabb gépre. Sajnos a nagy meret miatt az utobbi idoben nem nagyon vittem magammal ezért gondolkozom a váltasban. A kérdés már csak az hogy egy profibb kompkat gépet vagy egy belépöszintü Systemkamerat vegyek. A keret max 250ezer HUF a gepre objektivvel. A felhasználás semmit extra, nyaralas, csalad....
Tudnatok esetleg egy jó fényképezögépet ajánlani?

Köszi!!

(#56897) philoxenia válasza Bruuce87 (#56896) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarország? pl.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56898) Dr.NX válasza Bruuce87 (#56896) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ami szerintem képminőségben is jó és méretben is kellemes, az a Panasonic GM5 12-32 obival vagy LX100, ezek mind keresős vázak. Vagy Sony RX100 III vagy IV.

Látom elbúcsúztunk Aser Tzuiko kollégától? Rossz fát tett a tűzre?

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#56899) philoxenia válasza Dr.NX (#56898) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Új nicket regisztrált. :)

Pillanatnyilag jó ár.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56900) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

50-70 ezer forintos kategóriában szeretnék fényképezőgépet vásárolni. Teljesen amatőr célra kellene, de azért nem árt, ha szépen dolgozik. Bridge típusú gépeim voltak eddig, talán ezen a vonalon kellene haladni most is. Ha nem is konkrét típust, de legalább márkát javasolnátok? Fuji kizárt, abban rengeteget csalódtam, de mégis melyik éri meg legjobban? Leginkább a makró minősége és az éjszakai képalkotó képessége a fő cél.

Köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.