Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) mufi válasza kiskami (#55400) üzenetére


mufi
senior tag

Igazából igen, kezdő fotós vagyok, de úgy vagyok vele, hogy lehet olcsóbb egy komoly gépet venni mint aztán venni-eladni...
Ja és a Nikon D7200 és a 80D-t nézegettem én is.

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#55402) kovisoft válasza mufi (#55401) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez sokszor így is van, de vedd azért figyelembe, hogy használat közben derülhetnek ki olyan dolgok, ami miatt nem tudod/fogod úgy és annyiszor használni a gépet, ahogy eredetileg tervezted. Pl. veszel egy drága DSLR-t, de aztán a mérete és a súlya miatt egyre kevesebbszer hurcolod, és sokszor nem lesz ott veled, amikor szükség lenne rá. Vagy veszel egy cserélhető objektíves gépet (akár MILC-et, akár DSLR-t), hozzá az alapobjektív mellé egy telét is, de aztán rájössz, hogy macerás magaddal hurcolni a plusz egy objektívet, ill. macerás cserélgetni az objektívet. És még biztos van sok más szempont, amire most nem gondolsz, csak használat közben derül majd ki.

(#55403) mazsi70 válasza mufi (#55401) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nézd meg ezt is

Videóban nagyon jó !
1" szenzor ,jó objektív ,masszív váz .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55404) Zozzant válasza mazsi70 (#55403) üzenetére


Zozzant
addikt

A jelenlegi 420 ezres árat barokkos túlzásnak érzem:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#55405) coulthard

Sziasztok!

Kompakt gépet szeretnék vásárolni, a Casio EX-H15 masinám helyére. (Nappal nagyon jó, de ha kevés a fény, akkor game over...)
Amikből nem szeretnék engedni:
Kompakt méret, 24mm látószög, beépített vaku, élénk színek, jó képminőség napsütésben és kevés fénynél.

Pénzben Panasonic LX7 és a Sony RX100 Mk III közötti intervallumban gondolkodom, használt gépet vennék.
Az LX7 elég meggyőző, viszont kicsit tartok tőle, hogy fakók lennének a színek, jpeg motorját nem dicsérik.
Amatőr vagyok, amire használnám: tárgyfotózás, túra, kirándulás, nyaralás, beltér, rossz fényviszonyok, szóval kb mindenre, amire egy átlag felhasználó. Sok gép elhasal kevés fénynél, olyanokat nem szeretnék.
Melyikeket lenne érdemes szemügyre vennem még? Illetve megérné a Sony kb árban a dupláját a Panasonicnak?

[ Szerkesztve ]

16 éve a Hardveraprón.

(#55406) mazsi70 válasza Zozzant (#55404) üzenetére


mazsi70
senior tag

Mert az is .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55407) pibácsi válasza coulthard (#55405) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia coulthard!
Az LX7-el kapcsolatosan küldök egy pár néznivalót. Nekem van LX7, de a színekkel semmi gond, talán még sokszor erősek is. Nekem a zajszűrő része nem szimpatikus és nem is lehet kikapcsolni ha esetleg külső zajszűrőt akarunk alkalmazni. Alapból még aut. módban is jó képeket csinál távolra és közelben (makró) is. Az 1.4-es induló objektív nagyon jól dolgozik kevés fénynél is, bár ott az ISO-t nyilván megemeli és itt jön be a zajszűrés dolog. Az igaz itt is, hogy jó fénynél (pláne napfény) nagyon jó képeket készít.
Jók a videók is, nincs benne a zoom motor zaj és az aut. élesítő motor zaja sem.
Ezen az oldalon van Pana Lx7 és Olympus Xz-2 kép is.

http://indafoto.hu/nove_istvan/alap_album

Üdv. Pibácsi

(#55408) sinick válasza coulthard (#55405) üzenetére


sinick
senior tag

Nekem, LX7-nél a fehéregyensúly kezelésnél is gond lesz mesterséges fénynél, természetesnél általában rendben van. Meg lehet oldani, de az automatát totál el kell felejteni. Ezen kívül színei sem igazán tetszenek (főleg kék és zöld) és ez természetes és beltéri fénynél is igaz (ugyanaz köszön vissza, mint előttem pibácsi képeiben első oldalon a kacsás képek). Zajszűrő dettó (ahogy előttem pibácsi írja). Jpeg nekem nem elég finom, kissé reszel (10x15-ös nyomatom még nincs belőle, arra szerintem bőven jó). Automatán, vakuval néha valami képjavító része mintha fátyolt képezne és képet ront. A fehéregyensúly hibát és fátyol effektet nyitottabb, 4-es alatti rekesznél vettem észre, szűkebb rekesznél nemigen csinálja.

Viszont félhomályba sem zajos, köszönhető az obinak. Autófókusszal sincs gond, ha félgomb lenyomásos exponáláskor kivárod az fél-egy másodperc fókuszidőt.

Az AWB-ről cikk/blog is van:
AWB in LX7 iA mode?
LX7 Auto White Balance Quirks

Fátyolról is van, de ezt nem találom.

(#55409) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Tudtok mutatni valamilyen HDR összehasonlitó videót a Panasonicos kislányoson kívül? Esetleg saját anyagot?

Vettem egy panasonic HC-X920-at, szép képe van napfénynél, egész jó sötétben, de reggeli oldalfénynél szabadban, az arcokon a fények beleégnek a képbe. borzasztóan túlexponál. Ha jól értem ez kiküszöbölhető HDR-el.

Elv manuálban itt is állíthatunk expozíciót, de hosszadalmas, és az EVF-en keresztül elérhető opciók, hihetetlen szegényesek, és macerásak.

Összességében nem rossz kamera, de a menürendszere embertelen. :D

[ Szerkesztve ]

(#55411) mufi válasza Zozzant (#55404) üzenetére


mufi
senior tag

Miért ennyiért van jobb?
Ne legyen féreértés, nekem a gép videórögzítésre meg családi összejövetelek, tájak fényképezésére lenne.
Viszont amit írtam, egyszeri beruházást tervezek, nem igazán akarok annyira belemélyedni, hogy objektívcsere stb...a méret nem gond, mivel ennyi pénzért nem mobiltelen méretű dologra vágyok, ha nehéz nehéz, de legyen rendes, minőségi váza.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#55412) csimpekve


csimpekve
tag

Sziasztok!

Kompaktot keresek, dslr mellé (még mindig, némileg módosult feltételekkel), ilyen felkapom és viszem ha kell, könnyű, kicsi, de nagyszerű képeket produkáló gépre lenne szükségem. Utcaképek, kinti használat, a pillanatok elkapása lenne a cél. A minimum, hogy raw-ot tudjon. Túrom a netet egy ideje és a Panasonic LX100 látszott győztesnek, de most képbe került a TZ100 is, amely néhány dologban jobban tetszik, illetve többet tud: kisebb méret, hosszabb zoom, érintőképernyő, és ami a legfontosabb a post-focus, ami ugye csak jpg, de hát királyság, ha az elkapott pillanat megörökítése a cél.

Szerintetek melyik jobb választás? Használja valaki a post-focust? Tényleg jó?

A válaszokat előre is köszönöm!

www.csiro.hu

(#55413) Multibit válasza csimpekve (#55412) üzenetére


Multibit
veterán

Hogy tetszik a TZ100 kisebb szenzora és sötétebb obija? ;] Hopp, ezek befolyásolják leginkább a képminőséget...

(#55414) PofaJenö válasza csimpekve (#55412) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ez ? [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#55415) ANOka válasza PofaJenö (#55414) üzenetére


ANOka
őstag

Ha még lehet(ne) kapni...

(#55416) mrsmart


mrsmart
csendes tag

Sziasztok,

Sajnos megadta magát az RX100-am (M1-es), most nagyon szomorú vagyok. Ma láttam, hogy a MM-ban csak 116e Ft, de egy pillanatra megálltam, hátha van most jobb vétel. Tudnátok olyan gépet ajánlani, ami az RX100-nál és a jelenlegi 116e Ft-os áránál jobb?

Teljesen amatőr vagyok, nem szeretek állítgatni a gépen semmit. Eddig tökéletesen elégedett voltam az összes képpel illetve videóval, amit csinált. Kültér/beltér, gyerekek rohangálnak, gyors reagálás, stb.

Köszi előre is, üdv.
Robi

(#55417) Tin_Shield válasza mrsmart (#55416) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kifutottak a 100e körüli csúcskompaktok minden gyártónál, a Sonynál is. Az RX100 markIII és markIV sokkal komolyabb gép lett, de jóval többe kerülnek. Szóval ha látsz annyiért első generációs RX100-at, és elégedett is vagy vele akkor vedd meg szerintem.

(#55418) Avicularia


Avicularia
veterán

Tegnap behalt egy héttel a gari lejárta után egy pana tz-70 nálam. Sajnos csak egy év garival adták. Idegből olyan lendülettel csaptam földhöz, hogy jó pár darabra esett szét :(((
Zoomkar nem ment wide állás felé és random elkezdte bekapcsolgatni a videófelvételt is a zoomkar mozgatására.
Előtte volt egy FZ-30-am ami már 10 éves és még mindig tökéletesen működik, csak az akksik halottak szinte hozzá.
Van valami hasonló kompakt, ami tud nagy zoom-ot és esetleg van benne gps is? Pana nem tudom miért vette ki, jó lenne látni néha, hogy bizonyos képek hol készültek pontosan

(#55419) mazsi70 válasza Avicularia (#55418) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha ,nem akarsz megint TZ70-et ,akkor nincs abban az árkategóriában .
( A hivatalos speckó nem említi a beépített GPS-t )

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55420) Avicularia válasza mazsi70 (#55419) üzenetére


Avicularia
veterán

Hát ezek után nem annyira szeretnék panát. A tz-80-ban sincs gps. Miért vették ki? Lassan a hűtőkbe is raknak gps-t, fényképezőben, ahol még értelme is van miért veszik ki ezt a feature-t?

(#55421) Attilav4


Attilav4
csendes tag

Sziasztok,

lassan 4 éves kompakt, canon sx260 gépemet szeretném leváltani (előtte Nikon gépem volt), és ebben szeretnék tanácsot kérni.

Nekem fontos szempont, hogy akár kabátzsebbe is eltehessem a gépet.

Amiket kinéztem árkategória alapján az alábbiak:

SONY DSC-RX100 III
https://www.mediamarkt.de/de/product/_sony-dsc-rx100-iii-1859251.html

PANASONIC DMC-TZ101
https://www.mediamarkt.de/de/product/_panasonic-dmc-tz101-2098223.html

CANON PowerShot G7 X Mark II
https://www.mediamarkt.de/de/product/_canon-powershot-g7-x-mark-ii-2106262.html

Nyilván mindegyik gép óriási minőségbeli ugrás a korábbi gépemhez képest, de szerintetek melyik lenne a legjobb választás?

Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#55422) mazsi70 válasza Avicularia (#55420) üzenetére


mazsi70
senior tag

Esetleg még nézd meg a Sony kompaktokat . A V végződésűekben van GPS .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55423) Permet Elek válasza Attilav4 (#55421) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Mind jobb gép, az biztos. De a Pana-TZ101-est felejtsd el. A másik kettőt meg próbáld ki. Melyik áll kézre és hasonlók.

(#55424) Tin_Shield válasza Attilav4 (#55421) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én még az Panasonic LX100-at hozzátenném a listához. Sőt, konkrétan azt is választanám ha kompakt gépét keresnék :)
A TZ101 valóban kilóg kissé sorból, bár a maga nemében elég ügyes gép az is. Ugyanaz az 1"-os szenzor van benne mint a RX100-ban vagy a G7X-ben, csak itt beáldozták az optikai fényerőt a hosszabb zoomért cserébe. Neked kell eldönteni melyik a fontosabb.

(#55425) Attilav4 válasza Tin_Shield (#55424) üzenetére


Attilav4
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat, majd elmagyek és élőben is megnézem és megtapizom a gépeket.

Viszont szeretném megkérdezni, hogy miért preferálod a Pana LX100-t a fenti Sony és a Canon fényképezővel szemben?

Válaszodat előre is köszönöm.

(#55426) mazsi70 válasza Attilav4 (#55425) üzenetére


mazsi70
senior tag

Gondolom a nagyobb szenzor miatt .Ha ,kell a jó videó ,akkor az RX100 III - LX100 közül választanék .Ráadásul mindkettőnél van EVF .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55427) Multibit válasza Attilav4 (#55425) üzenetére


Multibit
veterán

Az itteni szakik mindig is a lehető legjobb képminőséget és az eléréséhez szükséges adottságokat helyezik előtérbe, mikor javaslatot tesznek. Szemben az olyan mókusvakító szolgáltatásokkal, mint pl. a hosszú zum ;)

(#55428) Tin_Shield válasza Attilav4 (#55425) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Optika, szenzor, 4k video. És szubjektív indokok miatt is, kezelőszervek és úgy en bloc a kezelhetőség és a fogás szempontjából a leginkább "fényképezőgép". De van egy kellemetlen hiányossága is, fix az LCD.

(#55429) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Sziasztok!

Új kompakt gép vásárlásában gondolkodom és fogadnám tőletek a tanácsokat. Jelenleg egy Canon Powershot SX160 IS gépem van, amiben nincsen panoráma funkció. A gépet túrázáson használnám, leginkább tájképet, panorámát és egy-két közeli fotót készítenék vele. GPS, wifi és egyéb nyalánkságot nem fontosak, a kép minősége már sokkal inkább. 50K forintig ti milyen gépet ajánlanátok?

(#55430) kiskami válasza zsolti.22 (#55429) üzenetére


kiskami
tag

Semmilyent. :((

(#55431) PofaJenö válasza zsolti.22 (#55429) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
[link] ezt nézd meg .

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#55432) zsolti.22 válasza PofaJenö (#55431) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Inkább ne írtál volna semmit!

(#55433) csimpekve válasza PofaJenö (#55414) üzenetére


csimpekve
tag

Kicsi az érzékelője...

www.csiro.hu

(#55434) csimpekve válasza mrsmart (#55416) üzenetére


csimpekve
tag

Sikerült végülis 116-ért venni? Mert én már 135eFt-os árat látok, 115-öt én is adtam volna érte...

www.csiro.hu

(#55435) salapp


salapp
addikt

Jól látom, hogy berúgott árszint lett általános a normálisabb csúcskompaktoknál? Ősrégi (2-3 éves) konstrukciók mintha laza 20-30%-ot drágultak volna.
Vacak RX-100 mkI 130-ért? Mi vaaan?
De Sony MILC-eknél is így tűnik.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#55436) Attilav4 válasza salapp (#55435) üzenetére


Attilav4
csendes tag

(#55437) salapp válasza Attilav4 (#55436) üzenetére


salapp
addikt

Kösz. Világgazdaság meg a csöbrök és vödrök.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#55438) KissP11


KissP11
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom MILC kérdés mennyire jöhet, de talán témába befér. Vásároltam egy E-PL1-et használtan.
Az IS nem működik (ahogy utánaolvastam szériabetegség) de nem nagyon van hatással a képekre, pláne hogy baromi olcsó volt a gép, együtt tudok élni a dologgal.

(csak kíváncsiságból, hátha valaki tud hozzávetőleges árat: mennyibe fája az IS cseréje?)

Szóval a kérdésem: az eredeti akksi van meg hozzá, nincs rossz állapotban (olyan 150 képet lőttem vele, abból 60-70 vakuval, jó adag nyomogatás, meg némi videófelvétel, ezt tudta egy feltöltéssel) de szeretnék mellé egy pótakkut. Viszont van két dolog amivel gondban vagyok.

1.) látatlanban kicsit tartok a noname akksiktól, amik 3-4 ezer forint környékén futnak. Nincs rá okom, csak nem szeretném, ha a kezemben durranna el vagy a töltőben. Viszont lehet ez csak az én hülyeségem, nincs tapasztalatom.

2.) az eredeti akku 19 ezer forint. Na most nem költenék többet az akkura, mint amennyit a gépre költöttem. Találtam még duracellt, de még az is drága (10k környéke) a géphez mérten.

Szóval mit ajánlott venni? Ha esetleg van egy ismeretlenebb márka, amitől nem kell annyira tartani, akkor nagy segítség lenne, ha adnátok tippet. (BLS-1 akku kell)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#55439) daniduke válasza KissP11 (#55438) üzenetére


daniduke
tag

Biztos hogy gazdaságosan nem fogok tudni megjavittatni. Az más kérdés, hogy nincs is sok értelme, én be sem kapcsoltam, annyira keveset érnek ezek a kéttengelyes régi stabik.
Az akksis kérdésben gyere át a Micro Four Thirds topikba ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#55440) KissP11 válasza daniduke (#55439) üzenetére


KissP11
csendes tag

Igen, gondoltam hogy nem lenne jó buli. Értelme nem sok van, így is döbbenetesen (sima kompaktról cseréltem) jó képeket csinál, egyáltalán nem érzékelhető az IS hiánya, ezt pár helyen ki is vesézték már, mert rengeteg PL1-ben ment tönkre az IS. Csak a fránya ikon ne villogna folyamatosan...

Megy át, megyek! Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#55441) jasonfry888


jasonfry888
újonc

Sziasztok!
Szeretnék fényképezőgépet vásárolni és három gép között vacilálok, tudnátok segíteni?
Fej-fej mellett egy Canon G1X (használtan 80e-ért), ill. egy Sony RX100 M2 (használtan 85e-ért) és a harmadik egy Sony HX60 (újonnan 80-90 bolt függő).
Elég sok tesztet meg összehasonlítást elolvastam és az első két gép ugyan olyan jó( nekem legalábbis így jött le), különbség az a szenzorokban és a fényerőben van. A Canon-nak 1.5" szenzora van és F2.8-5.8 fényereje. A Sony-nak 1" szenzora van és F1.8-4.9 fényereje. Nem tudom hogy a szenzor méret vagy a fényerő fontosabb-e? Ezenkívül a méretűk is más: Canon :117 x 81 x 65 mm Sony :102 x 58 x 38 mm szerintetek kirándulásokhoz városnézéshez melyik az ideálisabb a robosztusabb de jól fogható Canon vagy a kisebb zsebretehető Sony.
A Sony HX60 pedig úgy jön a képbe hogy bolt és van garanciája a fenti kettőnek pedig nincs és vélhetően 2-3 éves gépek és még soha nem vettem fényképezőt használtan így nem tudom hogy milyen rejtett hibák merülhetnek fel amiket nem vennék észre.
(A cél egy brige-nél kisebb gép, jó képekkel, széles felhasználási körrel a családi eseményektől a tájképen át a makró fotókig, 90e Ft környékén.)
Előre is köszönettel.

(#55442) Tin_Shield válasza jasonfry888 (#55441) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A G1X papíron nem rossz, de a valóságban buta és lassú gép, a HX60 is felejtős, pici szenzor, sötét optika, hosszú zúm, ez a legrosszabb kombináció ha a képminőség számít. A Sony RX100 mark II a legjobb ebből a hármasból, de abszolút értelemben is jó az a gép.
Ha új gépet szeretnél nézd meg a Fuji XQ2-t, kicsivel kisebb és gyengébb a szenzora mint a Sonynak és videóban sem bajnok, de legendásan jó a Fuji jpg motor, és a optika is szélesebb látószögről indul.

(#55443) szürke


szürke
tag

Sziasztok!

sideburns véleményére adva megnöveltem a keretet 30-ról 50-re és megnézegettem amiket javasolt.
LX3, LX7, Canon S90 nem nagyon van sehol, azonban jelenleg lenne egy S95 + pót akku + tok (40e) illetve egy Nx Mini (9-27mm) kb 1,5 év garival (50e).
Általános családi használatra keresek.
Vélemények, tanácsok, egyebek?

Köszi előre is!

(#55444) jasonfry888


jasonfry888
újonc

A használt gépekről letettem, inkább legyen új, 3 versenyző van: Fujifilm XQ2, Panasonic LF1, Canon S200.
A fuji és a pana felé hajlok kicsit nagyobb zoom a kicsit nagyobb szenzorral szemben( meg a pana árban is jobb). Mit tanácsoltok?

(#55445) Multibit válasza jasonfry888 (#55444) üzenetére


Multibit
veterán

Nem értem, miért érdekel az itteni szakik tanácsa! Ha visszaolvastál volna, számodra is egyértelmű lenne, hogy egyik hozzáértő sem fogja a hosszú zumot a képminőség elé helyezni.

(#55446) csimpekve


csimpekve
tag

Érdekesen ugrál a MM online felületén az első generációs RX100 ára. Két hete vasárnap 116eFt volt, hétfőn akartam megrendelni, de akkor már 130eFt lett. Most hétvégén megint 116 volt, meg is rendeltem. Ma ránéztem ismét 130eFt...

www.csiro.hu

(#55447) BaLee válasza csimpekve (#55446) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Anno RX100 M2-nél is így volt.
150 körül ill. felette volt az ára majd egyszer csak beakciózták 129ért.
Akkor rendeltem meg (február közepén) azóta sem volt még nagyon a közelében sem.

(#55448) SpeedyG válasza csimpekve (#55446) üzenetére


SpeedyG
tag

A hétvégén "megfelezzük az ÁFÁT" akció volt. (11%-al vitték le e gépek árát). Érdemes volt kihasználni!

[ Szerkesztve ]

(#55449) zsolti.22 válasza zsolti.22 (#55429) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Üdv ismét!

Megfelelőbb topicot nem találtam hozzá, de kicsit átgondolva szeretném megkérdezni, hogy 100-102-3 ezer forintért milyen (akár nem is kompakt, hanem inkább bridge) gépet tudtok jó szívvel ajánlani, ami leginkább tájfotózásra, makrózásra, panoráma-készítésre és hétköznapi, hozzánemértő módon lenne használva. GPS jó, ha van, Wifi és NFC felesleges. Megköszönöm a válaszotokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#55450) asdf_ válasza zsolti.22 (#55449) üzenetére


asdf_
veterán

100 korul a Pana FZ200 a standard valasz (a makrozasi kepessegenek viszont elotte olvass utana).

(nem csak neked): apron van 63-ert Oly xz-2! Aki nem a gigazoomra gerjed, annak idealis valasztas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.