Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55251) mazsi70 válasza makoss (#55249) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55252) Multibit válasza Voice24 (#55250) üzenetére


Multibit
veterán

Jelentőség = 0.
Abban az árkategóriában az érzékelő mérete és a gagyi optika öli meg a minőséget!

(#55253) LazacX


LazacX
tag

Vízparti használatra szeretnénk gépet vásárolni, 50-70 E ft körüli összegben, de mindenképpen 70 alatt. Alapvető cél, hogy időjárásálló (nagy szélben por, hideg pára, némi eső) legyen, de búvárkodásra nem kell. Zömében horgászok a halaikkal, néhány tájkép készítése a cél. Nem kell nagy zoomátfogás, 5-6 X szerintem bőven elég. Gyakran este, éjszaka is használva lesz, nem lenne baj, ha elfogadható erejű lenne a beépített vakuja. Többen is használni fogják, a kezelése legyen szögegyszerű, a képek készítése után legyen egyszerű a képek áttöltése, esetleg ha van bluetooth kapcsolata is, nem hátrány.

(#55254) scarabaeus válasza LazacX (#55253) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Az, hogy telefonoknál elterjedt a bluetooth, nem jelenti azt, hogy betört volna a fényképezők világába is. Gyötrelmes sebessége miatt eleve el sem kezdték alkalmazni. Wifis cucc van pár.)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55255) kiskami válasza LazacX (#55253) üzenetére


kiskami
tag

Ahogy nézem, a Fuji XP vagy Ricoh WG lesz a neked való.

(#55256) Quent1n válasza Voice24 (#55250) üzenetére


Quent1n
senior tag

[link], [link] Nincs már nagy difi köztük és nincs is túl sok CCD-s gép. :)

(#55249) makoss Lightroom, Photoshop? :)

(#55244) Dida104 Ősszel már várható elvileg, sajnos ez a földrengés nagyon betett nekik. Tudtommal egyes gyártók már más szenzorok felé érdeklődnek, mert ez elég nagy érvágás nekik,hogy így hozzá vannak kötve egy földrengésekkel ilyen szinten sújtott országhoz. Én személy szerint nagyon várom a gépet, mert ha 200 körül lesz és tényleg olyan lesz mint ahogy eddig kinéz, akkor nagyon oda fog vágni a Sony RX100 sorozatnak, még úgy is, hogy nincs rajta EVF (de kapható lesz hozzá egy kis kompakt darab). Egyébiránt olvastam pletykákat a Pana LX200-ról is, szóval lehetnek még itt finomságok ősszel. :) Photokina után szerintem mind okosabbak leszünk.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55257) Dida104 válasza Quent1n (#55256) üzenetére


Dida104
tag

Én is nagyon várom, főleg az 1:1-es makró és a fókuszsorozat lehetősége miatt, nagyon szeretek ugyanis bogarakat fotózni. Nekem ez egy ideális gép lenne túrázáshoz, kiránduláshoz. Jelenleg Oly XZ1-et, XZ2-t (néha) és Canon G12-t használok, meg vagyok velük elégedve (főleg az Olykkal), de erre a Nikonra valószínűleg lecserélném őket. A Panákat én is nézegettem, de nem tetszenek a jpeg-jei, én pedig nem kínlódok rawokkal.

(#55258) sideburns


sideburns
aktív tag

Rendesen megszaladtak a Sony kompaktjainak árai is, nem csak az ILCE-k.
RX100 I: 135e
RX100 II: 200e (!)
RX100 III: 220e, IV: 320e (ezek kb. eddig is ennyik voltak)

(#55259) Quent1n válasza sideburns (#55258) üzenetére


Quent1n
senior tag

Úgy látszik most kezd begyűrűzni a szenzorhiány, az új szállítmányoknál, vagy passzolom. Elég durván elszálltak az áraik.

A Canon G7x ára is már újra 160 fölött és kezd kifutni, helyette az MK II van (mondjuk szerintem az 220-ért még nem olyan vészes tekintve, hogy új masina és azért tud 1-2 finomságot) már lassan csak elérhető státuszban. Érdekes lesz ha ide belép a Nikon a két kompakt géppel (18-50 és 24-85 ugye), milyen árakkal tudnak nyitni és milyen elérhetőséggel.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55260) outdoor válasza Quent1n (#55259) üzenetére


outdoor
aktív tag

Talán mert nincs hozzá fogható...

A proper digital assistant could be my best friend

(#55261) reap3r


reap3r
aktív tag

Sziasztok, lenne egy olyan kérdésem, hogy teljesen általános fotók készítésére egy Sony rx100-as mark 1-es gép vállalható még 2016-ban? A fő kérdésem az lenne, hogy mennyit szabad érte adni garancia nélkül? Lenne egy ajánlat 75 ezer forintért 2 db akksival, sony SDHC SF32UX Class 10 UHS memóriakártyával és kistatyóval 75 ezer forintért. Ez megérheti? Szép állapotú, keveset használt, de garancia nincs... Használt gépeket nézegetek egy ideje és körülbelül ennyit tudnék rászánni maximum. Olyan gép kell amivel nem kell minden pillanatban vakuznom, és egy kicsi kompakt kell. Illetve, ha van jobb vétel használtan manapság, akkor kérem mondjátok :) Előre köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#55262) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

A Nikon D3100 gépem cseréjén gondolkodom, egy kisebb gépet szeretnék, hogy több helyzetben magammal vihessem, lehetőleg a jelenlegi képminőség megtartásával, és jobb videózási teljesítménnyel. Szerintetek 100-150e Ft (max 200e) körül van most olyan csúcskompakt ami nem lenne visszalépés képminőségben?! Vagy ez csak drágábban lenne megoldható? Vagy inkább MILC-ek között kéne hogy nézelődjek?  :F 

(#55263) Tin_Shield válasza Kroni1 (#55262) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic LX100. 200e alatt szerintem jelenleg messze ez a legjobb gép.

(#55264) Kroni1 válasza Tin_Shield (#55263) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Elolvastam a PH tesztet is róla, eléggé dícsérik valóban, ma meg is fogdostam egyet a MM-ben, szép kis gép! Kár hogy a felrakható vakuja csak előrefelé dolgozik, de legalább adnak hozzá.. Ahogy nézem az én igényeimnek tökéletesen meg is felelne, nem tudom MILC-ek közül van-e esetleg ennyiért komoly ellenfele, még ott is körülnézek mielőtt döntenék. :R

[ Szerkesztve ]

(#55265) Tin_Shield válasza Kroni1 (#55264) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha elég amit az optika tud (ekv. 24-75mm gyutáv f1.7-2.8 fényerő), nincs szükséged sem nagyobb látószögre, sem hosszabb telére akkor nem fogsz találni. Ennyiért a hasonló fényerejű/átfogású natív objektívet önmagában sem kapod meg egyik MILC rendszerre sem (már amelyikre egyáltalán van)
A vaku miatt ne nagyon fájjon a fejed, ezek a mókusvillantók (legyen az beépített vagy ilyen felrakható) nagyjából semmire sem jók. Van viszont tisztességes vakupapucs, kompatibilis a 4/3-micro4/3 vakukkal, egy kicsi-olcsó Meike-vel vagy Metz-cel is sokkal beljebb vagy

(#55266) Quent1n válasza reap3r (#55261) üzenetére


Quent1n
senior tag

Ennyit szerintem megér, tekintve, hogy megemelték az árát. :) Azért nem árt ha megvan a papírja vagy legalább van róla info, hogy pontosan hány éves, illetve mennyit ment. A "keveset használt" nem sokat mond. :) Próbálgasd ki rendesen azért vétel előtt.

(#55262) Kroni1 LX100, ahogy a kolléga is ecsetelte, ennyiért nincs jobb ha képminőségben nem akarsz visszalépni. :)

(#55260) outdoor Azért ezt nem mondanám. :) MILC-ek közt simán vannak alternatívák azért. Kompakt fronton meg a Canon illetve a Pana tud alternatívát mutatni egyelőre, de ugye nemsokára itt a Nikon is. Azért az húzós, hogy az RX100 MK II ára 40 ezer forintot emelkedett hirtelen.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55267) Kroni1 válasza Quent1n (#55266) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi neked is! Olvasgatom a teszteket, tényleg jónak tűnik, bár még mindig nem tudok dönteni. A Sony A6000-es a másik jelöltem, mint hasonló árban kapható MILC, az is egy nagyon szimpatikus gép, bár ott nincs képstabilizátor az alap obival ha jól tudom, pedig szerintem az sokszor jól jönne nekem..

(#55268) wms válasza Kroni1 (#55267) üzenetére


wms
senior tag

Rosszul tudod, van az obiban stabi, amit a Sony OSS-el jelöl. :K
Sony A6000 16-50 f3.5-5.6 OSS ;)

[ Szerkesztve ]

(#55269) Tin_Shield válasza Kroni1 (#55267) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000 nagyon jó váz, de a hozzá adott kitobjektív egyszerűen nem méltó ahhoz a géphez, még kitobi szinten is pocsék, az egyetlen pozitívuma, hogy kicsi. Az LX100 objektívje egy másik univerzum hozzá képest.
Ami ajánlható hozzá azok a jó minőségű fixek, pl. 35 f1.8, 50 f1.8, vagy a Sigma 19, 30 és 60 sor. Zoomból a 18-105 korrekt darab, de az nem kicsi, viszont nagy, kb. ott lennél vele mint a DSLR-rel.

[ Szerkesztve ]

(#55270) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Tudom, azt írtátok, hogy lényegében nincs nagy különbség a gépek között az olcsóbb kompaktok között, de mégis kérnék egy kis ajánlást, javaslatot.

Tehát Canon SX610 vs. Canon Ixus 285HS vs. Panasonic DMC-TZ57?

Melyiket érdemesebb és miért, vagy tényleg teljesen mindegy?

(#55271) zsola32


zsola32
őstag

ma rendeltem anyáméknak egy SONY DSC-WX220 fényképezőt, mely nekik tökéletes választás.
a jó képek mellett, remek videókat csinál, az elődjét ismerem, teljes megelégedéssel, mai napig használom.
a nikon D60 meg csücsül a táskájában, mostanában nem nagyon kattogtatom.

(#55272) Permet Elek válasza Voice24 (#55270) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Canon SX610. De leginkább egyiket se. :)

(#55273) Voice24 válasza Permet Elek (#55272) üzenetére


Voice24
őstag

Kicsit bővebben? :)

(#55274) Multibit válasza Voice24 (#55273) üzenetére


Multibit
veterán

Nem akarod elfogadni a valóságot. Tényleg mindegy! Vedd amelyiknek jobban tetszik a színe, több rá a gari, több/jobb szolgáltatásai vannak! De ugye látod, hogy ezeknek nincs köze a képminőséghez.

(#55275) asdf_ válasza Voice24 (#55270) üzenetére


asdf_
veterán

A 285-ot dobd ki a 460e keppontos kijelzo miatt, ebben a masik ketto jobb (panaban van wifi is, nezd meg mire lehet hasznalni, meg hogy kell-e egyaltalan). De kenyszeruen nagyjabol egyforma kepet lo mindharom.

(#55276) chapog


chapog
tag

Sziasztok.

Egy ideje nézegetem a fényképező gépeket, kinéztem ezt: Panasonic DMC-FZ72 nem tudom érdemes-e 3 éves konstrukciót venni? Inkább kirándulásokon és csalási eseményeken kattogtatnék vele.
Tokkal memkártyával együtt olyan 80-90e körül szánnék rá.

Köszi előre is a véleményeket.

(#55277) Tin_Shield válasza chapog (#55276) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nagyzoomos gépet szeretnél akkor tegyél még hozzá egy kicsit és vegyél FZ200-at, a teljesen értelmetlen zoomszorzót leszámítva minden szempontból klasszissal jobb gép. Kültéren, értő kézben meglepően jó képeket lehet vele készíteni, érdemes megnézni vond képeit a "Kezdő fotósok..." topikban. Beltérben viszont a vakura leszel utalva, de ez az összes kisszenzoros kompaktra igaz.

(#55278) Voice24 válasza asdf_ (#55275) üzenetére


Voice24
őstag

Amúgy mind a háromban van wifi, de ha tényleg annyira egyformák képminőség terén, akkor az egyéni ízlés fog dönteni (meg a pénztárca ;] ).

Azért kérdezgetem itt a dolgokat, mert bár nem egy profi fotós szemével (és tudásával) nézegetem a fényképeket, de azért tudok különbséget tenni rosszabb és jobb kép között (laikus szemmel nézve). Pl. néhány éve itt a fórumon is "viszonylag" ajánlott gép volt a mostani masinám, a Canon SX150-es, én mégsem vagyok elájulva tőle. Magával a képek minőségével sem, a képstabilizátorával meg főleg nem vagyok oda meg vissza. Ami előtte volt, szintén egy tök alap Canon, szerintem szebb képeket csinált, és bár abban nem is volt stabilizátor, mégis kevesebb volt a homályos, életlen "kuka" kép. Továbbá volt/van a rokonságban szintén alsó kategóriás Nikon, szerintem az is jóval szebb képeket lő, mint az SX150. Mondom, mindezt laikusként írom, és ezért fogadom kicsit kétkedve, hogy az alsó kategória mind ugyanazt tudja és nyújtja képminőség terén. Nyilván egy profi, hozzáértő fotós szemével igen, de egy laikusnak már nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#55279) Permet Elek válasza Voice24 (#55278) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Megírtam melyiket válaszd. Ixusok felejtősek, ritka a jó. Panát inkább hagyjuk. Photographyblog-on megtalálod mindhárom tesztjét. Képekkel. Mindennel. Bár angolul. De a fönt említett pana fz200 a nyerő. Ha nagy zoomos gépet használsz, a rosszul megválasztott zoom tartomány miatt, lehet nem tud jól autófokuszálni a gép. Ilyenkor kicsit visszább veszed és kész. Ezért érdemes a kijelzőt is nézni. :)

(#55280) asdf_ válasza Voice24 (#55278) üzenetére


asdf_
veterán

A most kaphato egyszeru kompaktokban 1/2.3"-os erzekelo es f3.x-6.x fenyereju objektiv van, ez elegge jol belovi, hogy mekkora varazslatot lehet veluk csinalni (minimalisat/semekkorat). Egykaptafara keszul egy tonna, es kombinaljak melle a wifit, a zoomot, a kulonbozo keppontos kijelzoket, a sallangot, de az elozo ket tualjdonsag, ami leginkabb meghatarozza az elkeszult kep minoseget, a lehetosegeket, az ugyanaz mindben.
Ebben a kategoriaban azert nehez kulonosebben okosnak lenni, mert nem nagyon tesztelik ezeket az olcso kis vackokat (a 25-40 ezres kategoriat) mert minek, folotte mar akadhat egy egyszeru teszt par keppel, ott azokbol kell kiindulni. Tolunk kicsit nyugatabbra ugye marhara nem egy ervagas venni egy egyszeru milcet/dslr-t vagy egy csucskompaktot, nem egy-kethavi fizuba kerul, le van tudva a tortenet, es fenyevekkel jobb kepeket csinalnak ezeknel.

[ Szerkesztve ]

(#55281) Voice24


Voice24
őstag

Köszönöm mindenkinek a véleményeket, tanácsokat!
A javasolt oldalon a Pana, az SX610 és az általam még hozzávett Nikon S7000 is recommended, azaz ajánlott minősítést kapott, a képminősége mindegyiknek 4-es lett.
Lassan majd eldöntöm, melyik lesz a nyerő, aztán majd beszámolok róla, hogy látok-e változást az sx150-hez képest. ;]

(#55282) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Gyerkőcnek szerenék venni "játszani" egy legolcsóbb kompakt gépet mert a régi már elhasználódott. A másik problémám az volt vele, hogy AA elemet kért és valamiért nem ment tölthető akkuval így elég sok elemet megevett - elég régi gép volt már.

Milyen gépen érdemes megvenni?

Ami fontos:
- legolcsóbb kategória
- akkus legyen vagy menjen tölthető elemmel
- aránylag egyszerű kezelhetőség

Eddig Ixus 175-öt néztem eddig mert a canon valamiért szimpatikus.

Köszi

(#55283) YM


YM
senior tag

RX100 RAW képeinek geometriai torzítását hogyan tudom kisimítani? :F
Bocs h megint megkérdezem, de még nem oldódott meg.

(#55284) cidalain válasza Lipton (#55282) üzenetére


cidalain
veterán

tökmindegy. de tényleg, nem vicc.
vedd a legolcsóbbat. esetleg olyat nézhetsz, amihez adnak memóriakártyát, tokot ajándékba.
talán gyereknek jobb, ha a zoom az expogombál van pöcögtető, és nem külön zoom gombok a kijelző mellet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55285) kiskami válasza YM (#55283) üzenetére


kiskami
tag

Milyen kérdés ez? A raw feldolgozó progid nem tudja automatikusan? Akkor szemre a megfelelő funkcióval.

(#55286) YM válasza kiskami (#55285) üzenetére


YM
senior tag

Én meg inkább azt kérdezném, ez milyen válasz.... :DDD

(#55287) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Eladó sorba rakom a Nikon d40 szettemet es szeretnék helyette valami normálisabb kompakt gépet kb 100000ft-ig. Szeretem a nikont de gyerek mellett tul macera cipelni a sok köcölléket.Mit erdemes venni,normalis kepminöség,manual mod es raw is kellene ha ez nem tul nagy elvaras ebben a kategoriaban 😀 Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#55288) greenface válasza Bass (#55287) üzenetére


greenface
aktív tag

Tudom nem ez volt a kérdés, de MILC-en nem gondolkodtál?
Én Sony NEX 3N-t használok, a kitobival szinte kompakt méretű (övtáskában, vagy egy kabátzsebben elfér), és mégiscsak APS-C szenzor + a cserélhető obi is jól jöhet.
Árban pedig inkább olcsóbbak a kb. azonos tudású MILC-ek, mint a csúcskompaktok.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#55289) Bass válasza greenface (#55288) üzenetére


Bass
addikt

Egyenlore nem de megfontolom,az a baj hogy szinte alig találok olyan oldalt ahol vannak tesztek,szivesen olvasom ezeket az irasokat.De a gepet amit irtal megsasolom.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#55290) kiskami válasza Bass (#55289) üzenetére


kiskami
tag

Tessék egy keresés neked. Ezek mind jó gépek a saját kategóriájukban (ha még létezik). Az én favoritom az LF-1.

[ Szerkesztve ]

(#55291) Zeki


Zeki
nagyúr

Üdv!

Van most valahol 20 ezer Ft körül nem noname digitális fényképezőgép?

(#55292) asdf_ válasza Zeki (#55291) üzenetére


asdf_
veterán

23e Nikon A10, 220 volt. Kicsi szenzor, sotet zoom, 230e (jajj) keppontos kijelzo. Zero elvarasod legyen, es akkor a nyujtottak talalkozni fognak vele :), szoval vanni van, de minek :D

(#55293) Zeki válasza asdf_ (#55292) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aha, és ez a sony?

(#55294) asdf_ válasza Zeki (#55293) üzenetére


asdf_
veterán

Dekara ugyanaz, max annyi, hogy az 20 megapixeles (szenzormeret egyforma, igy a sony velhetoen zajosabb, mint a 16 megapixeles nikon) es 5 helyettt 6x-os a zoomja.
Nappal egy normalisabb mobiltelefon egalban van veluk/le is veri oket. Ha arat duplazol, kepminosegben akkor sem leszel elorebb, mert ugyanakkora szenzor, ugyanolyan sotet objektiv van minden gep elejen, csak a sallang mas, hasznalt milc+hasznalt obi 50-70 korul, vagy Pana FZ200 100e korul ujan az elso ertelmes, kepminosegben is latszo lepes felfele, a belepo kompaktokbol nincs kiugro kulonbseg kepileg.

[ Szerkesztve ]

(#55295) braunsim válasza Zeki (#55293) üzenetére


braunsim
csendes tag

Annak idején, mikor honfitársaink Bécsből Trabanton hozták be a hütőszekrényeket, tanúja voltam a mariahilferstrassén egy boltban.
Milyen magnósrádiót kér?
Sony-t
Erre az eladó hátrament és a noname-s masinára ráragasztotta a sony cimkét.
Tessék.

Az általad kinézett sony is lehet ugyanaz mint a nikon, Panasonic stb.
De szerintem egykutya mindegyik.

(#55296) vond válasza Zeki (#55291) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Itt van egy G6 18-ért. Nagyobb szenzorral, fényerős lencsével, kiforgatható kijelzővel, stb. Igaz, hogy ~10 éves gép, de ha tökéletesen működik... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55297) Zeki válasza asdf_ (#55294) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, anyámnak kell, eddig egy szintén 25 ezres Fuji kompaktja volt, amit kb 8 éve kapott.
Tehát jó az a belépős minőség.

(#55298) asdf_ válasza Zeki (#55297) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor amelyik tetszik, azt a szintet hozni fogjak. Esetleg ha parezer meg belefer -es anyuka jol lat- akkor megneznem, hogy esetleg 460e keppontos kijelzovel van-e kicsivel dragabban gep es inkabb azt vennem az arkulonbseg merlegelesevel..

(#55299) mazsi70


mazsi70
senior tag

Ennyiért simán megéri... :U

Nagyon elszállt a Sony az árakkal .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55300) Zeki válasza asdf_ (#55298) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 25 ezres Sony lett a nyertes.
Ez már így is a nagyon max összeg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.