Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) Formaster válasza csuf (#56750) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, most már világos. Viszont attól még megfelelő fényviszonyok mellett csinálhat jobb képet, ha jól sejtem. Amennyire ismerem az illetőt, kevésbé lenne rossz fényviszonyok között használva, inkább nappali órákban, természetfotókra. :R

(#56752) PuMbA válasza Formaster (#56751) üzenetére


PuMbA
titán

"Viszont attól még megfelelő fényviszonyok mellett csinálhat jobb képet, ha jól sejtem"

:K

[ Szerkesztve ]

(#56753) Formaster


Formaster
addikt

Most már csak azt kéne eldöntenem, hogy valóban kompakt kamerát akarok-e venni neki :U Ebben az árban kapható még a Sony A5000 alap 28-55 obival, de kisebb crop factorral és komolyabb érzékelővel. Persze ennél már rámehet a gatyája az obikra, de ha nagyon bele lovallja magát a fotózásba, akkor lehet, hogy jobban örülne egy komolyabb gépnek. Valaki mondja meg mi lenne a helyes döntés :R :DDD

(#56754) Vyndree válasza Formaster (#56753) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem 16-50mm az alap obi?
Nekem Sony ILCE3000 gépem van. Ez is MILC de kinézetre inkább DSLR. Nem olyan könnyű zsebre vágni, viszont használat közben kényelmes, van fogása. Akkora mint egy bridge gép, a kompakt és a tükörreflexes közötti átmenet. Árban a negyede az A5000-nek (használtan) az elkészült képek tekintetében pedig csak szőrözve, egymás mellé rakva találsz különbséget. Nem akarok senkit rábeszélni, de szvsz még most is ez a legjobb ár és érték gép használtam 40 körül mozog. Adapterezhető, obizható, de kitobival is egész jó képeket dobál. Egyik hátránya viszont az, hogy a kijelző és a keresőjének alacsony a felbontása.

(#56755) Tin_Shield válasza Formaster (#56753) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sony RX100? Korrekt tudású gép 1"-os szenzorral, az 1/2,3"-os sötétzoomos kompaktoknál sokkal jobb képminőséggel. És itt nem merül fel később sem, hogy objektívet akar hozzá venni :)

(#56756) Aser Tzuiko válasza Tin_Shield (#56755) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Azért az FZ200/300-at éppen nem mondanám sötétzoomosnak. És nagy élmény a zoom amit tud, a szokásos nagyszenzoros 3x helyett.

[ Szerkesztve ]

(#56757) Tin_Shield válasza Aser Tzuiko (#56756) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az FZ-t én sem, de TZ-ről volt szól, aztán Sony a5000-ről. Ezekhez képest egy lehetséges alternatíva az RX100.

(#56758) Aser Tzuiko válasza Tin_Shield (#56757) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Igazad van, sajnos nagyon nincs is más alternatíva.

(#56759) Tin_Shield válasza Aser Tzuiko (#56758) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én is sajnálom például a Fuji X10/20/30 vonalat, vagy az Olympus Stylus1-et.

(#56760) Formaster válasza Vyndree (#56754) üzenetére


Formaster
addikt

Elnézést, tényleg 16-50. Köszönöm a válaszokat mindenkitől, de nagyon jó áron találtam új A5000-et, így lecsaptam rá. :R

(#56761) philoxenia válasza Formaster (#56760) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyi volt?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56762) Formaster válasza philoxenia (#56761) üzenetére


Formaster
addikt

Kevesebb, mint 100k-nak megfelelő euró, de járt hozzá Sony táska és memória kártya. :R

(#56763) philoxenia válasza Formaster (#56762) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ja, külföldről? :) Úgy már érthető.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56764) Formaster válasza philoxenia (#56763) üzenetére


Formaster
addikt

Igen, én is kint vagyok. :R

(#56765) philoxenia válasza Formaster (#56764) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Úgy még érthetőbb... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56766) habolcs


habolcs
csendes tag

Sziasztok!
Vesztemre ha-n megláttam egy Nikon Coolpix L830-at 40 ezerért, táskával, memóriakártyával stb.. Vajon megéri ennyiért? :U

(#56767) lazac_


lazac_
tag

NAV árverési oldalán van most jópár fényképezőgép, igaz sajnos Hódmezővásárhelyen, és nem kihagyhatatlan ajánlatok... de nincs nagy tolongás. Sony RX100 pl. 75e-től licitálható.

(#56768) asdf_ válasza lazac_ (#56767) üzenetére


asdf_
veterán

Az a baj ezzel a NAV-os arveressel, hogy ha nem ilyen felelemetesen impotensul csinalnak, akkor meg akar jol is tudna mukodni. Jelen esetben pl. ott az a k***va doboz, csak a masik oldalarol az EAN vonalkodot kellett volna mellefenykepezni (meg csekkolni a doboz es a termek serialjat a tuti kedveert, hogy valoban a termeke-e a doboz), es akkor tudja az ember, hogy konkretan melyik termekrol van szo (abba mar bele sem megyek, hogy EAN kod kozeleben a gyartoi cikkszam is megtalalhato szokott lenni). Ok valoszinu a doboz frontjan is rajta van, hogy Mark II vagy III vagy IV, tehat ez sanszosan az elso, de lattam en mar sok furcsasagot termekdobozon, azt hiszem az 5:4-es monitor dobozan levo 16:9-es monitor kepe vitte a primet :).
Neztem en mar anno ilyet, de gyakorlatilag fixen beazonosithatatlanok voltak a termekek (ilyen volt, hogy Asus notebook egy darab, namost az 50-250 ezerig barmibe kerulhet, attol fuggoen milyen vas van a fedel alatt), komolyan a jofogason egy tezsvírtől valo vasarlassal lehet, hogy nem megy bele akkora szopoba az ember, mint egy navos arveresen. Es az a gond, ezzel mi is szivunk (marmint a nagy kozos kassza), mert a gyalazatos termekleiras miatt el sem kel a termek, vagy csak aron alul. Vagy itt mondjuk egy rx100-III-at araztak be 150-re, ami 75-tol viheto meg ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

(#56769) philoxenia válasza asdf_ (#56768) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tévéket néztem, lehetetlen becsértékkel vannak, az lehet az elképzelés, hogy nő az áruk idővel, mit az antik tárgyaknak? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56770) lazac_ válasza philoxenia (#56769) üzenetére


lazac_
tag

Nekem a TV-m és a feleségem bringája is volt NAV-os lefoglalt cucc, azokkal jól jártam nagyon. Az egyik BP., a másik Szfvári volt, alapvetően elmondható, hogy annak éri meg, aki a meghirdetett megtekintési időpontban meg tudja nézni azt személyesen. Mindkét helyen segítőkészek voltak telefonban is. Ezek a fényképezők egy 2015-ben becsődölt cég cuccai (ld. árverési hirdetmény), 2 év alatt sok víz lefolyt a Dunán, nyilván nem lesznek most boltban levő cuccok. Viszont van, hogy a nem elkelő dolgokat csökkentett áron ismét meghirdetik, ilyenkor meg felverik az árat becsérték fölé akár. Plusz amúgy kell fizetni vagyonszerzési illetéket is. Az árképzés teljesen esetleges, meg a leírás is, illetve én sem értem, miért van egyben néha 3db, néha 5 ugyanonnan, ugyanabból... De hátha valaki Samsung NX rajongó. :D

[ Szerkesztve ]

(#56771) Dr.NX válasza lazac_ (#56770) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Én Samsung rajongó vagyok, de NX1000 százezerre becsülve...háááát. Még a kikiáltási 50 is meredek.

Elfogadom a sütiket.

(#56772) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintetek egy keveset használt, 1 éves Fuji X-A1 16-50mm megér 55k-t? Túrákon, külföldi utakon használnám nagyon alap fotózásra. Review-k alapján meggyőző. Van valami gyengesége esetleg?

Még az A5000et néztem újonnan, de az dupla ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#56773) Tin_Shield válasza Jhonny06 (#56772) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Videóban gyengécske, és vannak gyorsabb működésű gépek, de más baja nincs. A kitobjektív korrekt darab, a jpg motor szuper (ha nem akarsz rawozni), a képek színvilága pedig utánozhatatlan.
Az ár szerintem rendben van, a legtöbb gyártó belépő MILC-e kitobijektívvel használtan kb. itt mozog.

[ Szerkesztve ]

(#56774) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv Urak!
Elolvastam a kötelezően ajánlott irományt. Annyit értek a fényképezéshez, mint ló a hátúszáshoz.
Az irodába szeretnénk egy gépet 50. e forint a max keret. Ennyit enged a cég.
Fényképes reklamácó, különböző tesztek fotós eredményeinek dokumentálásra kellene.

Tudtok ajánlani valamit?

Hálás lennék, köszi :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#56775) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, melyiket és miért?

Panasonic DMC-TZ70

VS

Sony DSC-HX60

LX-100-as sajnálnám 10 napos gyalogtúrán bevetni, de jó lenne ha lenne pár jó és nem mobilos képem.... ( Honor 8 )

Kösz Árpi :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#56776) Vyndree válasza padi68 (#56775) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem azért vetted hogy használd, vagy nem akarsz jó képeket? Vegyél hozzá egy jó tokot, akár vízállót és irány a túra! :K

(#56777) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
gépválasztáshoz kérnék tanácsot. egy ismerős keres gépet, nem én.
felhasználás: amatőr, de később meg szeretne tanulni fényképezni
a limit 200ezer körül.
ami fontos:
kis méret, hordozható (kompakt, prémium kontakt)
EVF kereső (inkább beépített, mint opcionális)
használható zoom átfogás 24/28 - 75/100 mm
nagy fényerő (tele állásban is)
vakusaru
jó képminőség (nagy érzékelő kb)
könnyű kezelés (P mód is, gyors és pontos AF, csendes zoom videó alatt)
jó videó

először MILC-re gondoltam (én E-M5-el és sok obival fotózok), aztán prémium kompaktra, de láttam, hogy kijött egy új kategória (nagy érzékelős csúcskompakt) és pont 200 körüli árban, szerintem ez lesz a neki való. úgysem fog objektíveket venni, ezek meg jobbak, mint ott a kit obi. a többi meg kb ugyanaz. vagy tévednék?

ebből a kategóriából mit ajánlotok tapasztalat alapján, amiket nézegettem, Panasonic DMC-LX100 , Canon PowerShot G5 X,
melyik a jobb vétel? van esetleg még jobb modell ebben az ársávban? (új kéne, mert hölgy az illető, a garancia fontos)

kösz segítséget!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#56778) padi68 válasza Vyndree (#56776) üzenetére


padi68
senior tag

ezek szerint használjam az LX100-at és vigyázzak rá közben?

eddig a Sony HX400-et használtam, de az már nehéz 150km-en keresztül az oldalamon lógva és közben még ütögeti az oldalamat....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#56779) Vyndree válasza padi68 (#56778) üzenetére


Vyndree
őstag

Tedd egy vitrinbe. Tök jó tokokat lehet hozzá rendelni, egy ilyen drága géphez biztos vennék.

(#56780) mazsi70 válasza padi68 (#56778) üzenetére


mazsi70
senior tag

ezek szerint használjam az LX100-at

Otthon ne hagyd !!!!

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56781) Tin_Shield válasza Wolfskin (#56777) üzenetére


Tin_Shield
őstag

LX100

(#56782) padi68 válasza Vyndree (#56779) üzenetére


padi68
senior tag

egy ilyen bőrtokom van hozzá

ezek szerint spóroltatok nekem ~80eFt-ot.... kösz fiuk!!!!!! :R :C :DD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#56783) dqdb válasza padi68 (#56778) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha hátizsákkal túrázol, akkor a Peak Design Capture-rel (vagy sokkal olcsóbb eBayes klónjával) a hátizsák pántjára tudod rögzíteni, és úgy lesz állandóan kéznél, hogy közben nem ütögeti az oldaladat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#56784) padi68 válasza dqdb (#56783) üzenetére


padi68
senior tag

hú ez nagyon jó 5let!!!! :))

Kösz lehet rendelek egyet, bár kénytelen leszek megvenni az eredetit, mert keddig már nem jön meg az olcsó....

Kösz az Infót! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#56785) fasyrt


fasyrt
őstag

Hali Topiklakok,

szükseg lenne egy uj fenykepezöre a raktarba.
1. Legyen fenyerös, zart környezetben is csinaljon eles kepeket vaku nelkül.
2. Legyen valami kepstabilizatora.
3. Ne egjen be, ha vilagos a hatter
4. AA akku elöny.
5. Wifi elöny, menthetne automatikusan halora.

Keret: 90k.

Köszi. :K

(#56786) PuMbA válasza fasyrt (#56785) üzenetére


PuMbA
titán

Amiket felsoroltál az 200k-ba kerül kompakt méretben :)

[ Szerkesztve ]

(#56787) fasyrt válasza PuMbA (#56786) üzenetére


fasyrt
őstag

Ne szivass mar. :)
Egy rx100 mk1-el csak nem lövök varjut...

(#56788) PuMbA válasza fasyrt (#56787) üzenetére


PuMbA
titán

Wifi nincs benne, de igen, azt kell venned ebben az esetben, mert nincs más ennyi pénzért :)

[ Szerkesztve ]

(#56789) Wolfskin válasza Tin_Shield (#56781) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi, meggyőztél ;) :D
De amit olvadtam róla az is... (még nekem is kéne)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#56790) Lacy6 válasza fasyrt (#56787) üzenetére


Lacy6
senior tag

Az 1-be nincs wifi.
A 2-be van de drágább.
Képminőségbe nincs nagy eltérés az 1és 2 között, csak a dönthető kijelző és wifi meg egyéb smart funkciók.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#56791) philoxenia válasza fasyrt (#56787) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon nehezen. Manapság már félénkek nagyon. Max. állatkertben.... :(

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56792) exabit


exabit
tag

Én is feltenném a topikban már biztosan sokszor elhangoztt kérdést, a milyen fényképezőgépet válasszak?
Igazából már sikerült leszűkítenem a kört két jelöltre, kíváncsi lennék ki melyikre tenné le a voksát a kettő közül:
Canon Powershot G3X + EVF DC1 [link]
vagy
Sony DSC-RX10 [link]

[ Szerkesztve ]

(#56793) Tin_Shield válasza exabit (#56792) üzenetére


Tin_Shield
őstag

RX10 egyértelműen. A sokkal jobb optika miatt - igaz rövidebb is. Ha hosszabb tele kell akkor inkább a Panasonic FZ1000/2000 mint ez a Canon

(#56794) Jojo5


Jojo5
őstag

Sziasztok,

Valami korrekt lencses, viszonylag szep keppel rendelkezo kompakt gepet keresek, mert ugy nez ki kimegyek Afrikaba es kattogtatnam a tajat.

Amiket kineztem eddig:
Sony RX100M3/4
Panasonic LX100
Canon G7XMI/MII

Altalaban szeretek panoramat valamint neha nappl szemben fenykepezni, de a naplementet se szeretnem kihagyni...

Amit szeretnek fenyeros lencse, jo szenzor, es kiprobalnam a panorama kepek kesziteset ha talalok hozza valami kis tripodot.

Ki mit miert ajanlana ?

Udv,
J

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#56795) Tin_Shield válasza Jojo5 (#56794) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nem zavar a fix LCD akkor LX100. Szenzor, optika, kezelhetőség, tisztességes EVF stb. mind mellette szól. A negatívum kevés, a fix LCD-n kívül talán csak a beépített mókusvillantó hiánya lehet zavaró (adnak hozzá egy kis külső vakut).
A további sorrend RX100, G7X szerintem.

(#56796) Jojo5 válasza Tin_Shield (#56795) üzenetére


Jojo5
őstag

Fix LCD nem izgat, inkabbb a gep teljesitmenye a fontosabb es a kepek minosege. :K
Mint ahogy a beepitett vaku sem izgat van-e vagy sem.

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#56797) Tin_Shield válasza Jojo5 (#56796) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akkor LX100.
Vagy a Leica párja a D-Lux Typ 109 :) Ez a piros pöttyön kívül azért mást is tud, kicsit jobb a jpg motor és "leicás" a színvilág + Lightroom is jár hozzá.

(#56798) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Totál nem értek a fényképezéshez de most vennék egy fényképezőt. Elsősorban sima családi fotózás de szeretném ha lehetne vele makro vidókat is készíteni.
Hobbiból óráskodom és valami ilyesmikre gondoltam:
https://www.youtube.com/watch?v=pdHPIWbo518&feature=youtu.be
Eddig mobillal meg tudtam oldani, de a jó mobilomat a fiam összetörte, így most egy mindenes gépetkeresek.
Az is jó lenne ha szuper éjszakai képeket tudna készíteni, pl. ilyen alkalmazás:

Van egy fényképezőm, de 2db AA elemmel megy. letört a fedőlemez ahol az elemk vannak, így ilyet nem akarok. Li 18650 akkus vagy tölthető cserélhető akkus legyen.
Szerintem max 50 eFt.

Köszönöm szépen!

Nick: HE_Storm

(#56799) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani kompakt gépet?
Szempontok:
- 80 fölött ne nagyon legyen az ára
- minél nagyobb optikai zoom
- javarésze szabadtéren lenne használva
- jó képminőség
- masszív kivitel, ne egy eldobható valami legyen

Előre is köszönöm a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#56800) asdf_ válasza zsoltzsolt (#56799) üzenetére


asdf_
veterán

Tedd hozza azt a huszast es Pana FZ200.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.