Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) rsa4c válasza Ferdzsoo (#55599) üzenetére


rsa4c
csendes tag

Csak azt szeretném megjegyezni, hogy a lítium akku nem feltétlen teljesen rossz, ha 0 V mérhető rajta. A benne lévő védőáramkör leválasztja a lítiumcellát, ha valami túlzottan lemeríti vagy rövidre zárja az akkut. Egy töltéssel ilyenkor rendbe hozható.

(#55602) Ferdzsoo válasza rsa4c (#55601) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Értem, köszönöm az infót, ez új volt! :R
Amúgy szerinted is megérné 6k-t áldozni rá?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#55603) Dr.NX válasza Ferdzsoo (#55602) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Van Patona 4k-ért is eBay-ről.

Elfogadom a sütiket.

(#55604) Ferdzsoo válasza Dr.NX (#55603) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igen, de töltő is kell hozzá az sincs...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#55605) Dr.NX válasza Ferdzsoo (#55604) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Bocs, afelett elsiklottam. Rég volt már, hogy külön töltővel kellett volna szórakoznom.

Elfogadom a sütiket.

(#55606) Ferdzsoo válasza Dr.NX (#55605) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Először megörültem hogy van rajta mini usb és hogy majd azon keresztül feltöltöm az akkut...
Hát nem... :D

Amúgy amazonon ezt rendelném.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#55607) Nashville


Nashville
tag

Sziasztok!
Szakik segítségét kérném egy gyors döntésben. Karácsonyra meg kellene érkeznie egy fényképezőgépnek. Egy kicsit ellentmondásos a váltás nálunk, mert egy Canon EOS 700D- t váltana egy kompakt gép. Nem igazán merültünk el a gép lelkivilágában, nem szelídült meg a kezeink között. Bonyolult és nagydarab volt, és a kirándulásokon sem mindig azt kaptuk vissza, amit szerettünk volna. Egy pár márka megfordult már a kezeink között, Fuji, Kodak, Olympus, Canon, de mindig a Nikonnal szemezgettünk, mert valahogy mindig természetesebb fotókkal találkoztunk, amiket Nikonokkal készítettek.
Max. 130 ezret adnánk érte, de nem tudjuk ebben a szegmensben melyik márkát érdemes megvenni. Szerintetek ne ragaszkodjunk a Nikonhoz? Lehet, hogy a magasabb árkategóriában a Nikon a győztes viszont a kompakt kategóriában alul marad? A Nikon CoolPix A900- at néztük ki. Van vetélytársa ebben az árkategóriában? Kicsinek találom a szenzor 1/2,3" méretét, mi a véleményetek róla?
Elvárásom a géppel kapcsolatban, gyorsan fókuszáljon, bármikor rendelkezésre álljon, ne kelljen fotóstáskát cipelni a nyaralás során (ezért fontos a vékony könnyű méret), de ne a minőségi fotó rovására. Kevés fény esetén is viszonylag kevés zajjal járó fotókat lehessen lőni vele és beltérben is kifogástalan fotókat készítsen. Jó az ultrazoom képesség, de nem elsődleges és a 4K videófelvétel sem hoz lázba, a 720p HD tökéletesen megfelel.
Előre is köszi a gyors segítséget!

(#55608) Tin_Shield válasza Nashville (#55607) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az 1/2,3"-os szenzor ilyen fényerővel beltérre felejtős, csak zajtengert kapsz vagy bemozdult képet.
A szokásos jolly jokert nézd meg: Sony RX100 markI, kis méret, 1" szenzor, és nagylátószög állásban a fényerő is tisztességes. Hátránya a rövid optika és hogy zoomolásra gyorsan sötétedik.
A Panasonic TZ100 lehetne a te géped, de közel 200e-t kérnek érte.

(#55609) Nashville válasza Tin_Shield (#55608) üzenetére


Nashville
tag

Köszi a gyors választ! :)

"Az 1/2,3"-os szenzor ilyen fényerővel beltérre felejtős"

Nem értek ennyire hozzá. Egy ekkora méretű szenzor milyen fényerővel teljesítene jól beltérben?

Utána néztem ez a Panasonic TZ100 tényleg nagyon jó, viszont azt hiányolom, hogy az LCD kijelző nem dönthető, pedig nagyon praktikus dolog a 700D- nál sokat használtuk. Tudom tökéletes gép nincs, de ezt már megoldhatták volna. Egyéb tulajdonságaiban viszont remek, nagyon bejön pl. az utólagos fókusz állítás. A fókuszokkal mindig is bajom volt. Lehet, hogy mégis ki kell majd toldnunk a határt és többet adni egy ilyen minden igényt kielégítő gépért... még nem tudom mi lesz, de ez a masina nagyon megfogott.

[ Szerkesztve ]

(#55610) Tin_Shield válasza Nashville (#55609) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Egy ekkora méretű szenzor milyen fényerővel teljesítene jól beltérben?"

Már mihez képest? Amit egy APS-C gép (mint a 700D) tud az gyakorlatilag elérhetetlen ekkora szenzorral, bár biztos ki lehetne számolni. De az 1"-os szenzorhoz képest is van vagy ~2FÉ hátránya, szóval f0.9-f1.4 objektív kéne, hogy kb. azokat beérje. Persze ez csak a matek része a dolognak, a gyakorlat azért más.

"Tudom tökéletes gép nincs, de ezt már megoldhatták volna."

Nyilván nem technikai akadálya volt, egyszerűen csak kell valamit hagyni a majdani TZ200-nak is :)
De egyetértek, a dönthető LCD nagy királyság

[ Szerkesztve ]

(#55611) Nashville válasza Tin_Shield (#55610) üzenetére


Nashville
tag

Nagyon köszi, hogy még hajnalban is írtál. :)
Átértékelődtek a dologok kitoltam az összeghatárt, mert nem akarok szívni a gyenge beltéri fotókkal. Már a Panasonic Lumix DMC-LX15 (csak a felhajtható kijelző miatt nem a TZ100) , Canon Powershot G5X vagy G7X van még versenyben. Szerinted ezek közül is a Panasonic a jobb?

(#55612) Tin_Shield válasza Nashville (#55611) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Aki nem tud aludni :)
A TZ100-at a 10x optikai zoom miatt ajánlottam, ebben a méretben, ekkora szenzorral ez egyedülálló.
Gyakorlatilag bármelyik 1" szenzoros kompaktot megveheted, a képminőség kb hasonló, döntsél a személyes preferenciád alapján. Én pl. nem vagyok oda az újkori Canon gépek jpg motorját, magamnak nem azt választanék, de van aki meg él-hal a Canonos színvilágért. A G7XmII amúgy teljesen rendben van, a G5X mellett az EVF szól, egyébként egy első szériás G7X. Az LX15 a 4k videoval és az 5 tengelyes képstabilizátorral tud többet mint a többi hasonló árú 1"-os kompakt. Még a Sony RX100 markIII-at is megnézheted, papíron semmi kiemelkedő a konkurenciához képest, de nagyon egyben van.
Ha magamnak kéne választani kompkatot 200e keretből, és a képminőség lenne az elsődleges szempont, akkor a Panasonic LX100-at venném, hiába fix az LCD, és nagyobb mint a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#55613) mazsi70 válasza Nashville (#55611) üzenetére


mazsi70
senior tag

Ha ,ebben az árkategóriában nézelődsz ,akkor szerintem EVF legyen a gépen .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55614) pandur99 válasza Tin_Shield (#55612) üzenetére


pandur99
aktív tag

Abban az árkategóriában még az FZ1000-es is játszhat. Nem annyira kompakt, de sokoldalú.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55615) kiskami válasza Nashville (#55611) üzenetére


kiskami
tag

A neked érdekes kategória összefoglalója.

(#55616) Nashville


Nashville
tag

Nagyon köszönöm nektek a segítséget végül a következőképpen alakultak a dolgok.
Mivel „legyen már karácsonyig egy viszonylag jó gép 80-90 ezer körül” mondattal indultunk neki az elején, rá kellett jönnünk, hogy ahogy Tin_Shield kolléga írta kikoptak ebben az árkategóriában a minőségi kompaktok.
A 200-230 ezres kategóriában sem találtam meg a minden elvárásnak megfelelő gépet, mert ott már tényleg nem akarok kompromisszumot kötni, szóval maradt a Nikon A900 123 ezerért. Amúgy elég jól sikerült kis gép lett, elég szép fotót készít beltérben is. Nem azok a tűéles fotók (picit zajos), de élvezhető a minőség, gyors a fókusza és a zoomja kiránduláskor jól fog jönni végül pedig tűéles, rázkódáscsökkentett jó minőségű videót készít az 5 tengelyes hibrid VR rendszernek köszönhetően.
Kb. 1-másfél év múlva többet is ki tudok érte adni és biztos, hogy a Panasonic is kiadja majd a minden irányba forgatható LCD változatot bárhogy is hívják majd, de ne csak felfelé mozogjon, mint az LX-15- nél, hanem fej felett tartva is tudjak fotót készíteni pl. egy nagyobb tömegben, úgy hogy közben lássam is mi lesz majd a képen. Nem egyszer jött már jól ez a funkció. Amúgy a Panasonic került a legközelebb hozzám nagyon egyben vannak a gépei és a tesztfotók minősége is remek volt: az élesség, a színek, érintőképernyő és a fókusz szabadsága mind nagyon meggyőzött. Kíváncsian várom az újításokat, addig meg elleszek az A900- al.
Ha valakit érdekel később írhatok róla tapasztalatot, Karácsony után már lesznek referenciaképek. :)

(#55617) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

ajándékba kellene vennem egy fényképezőgépet. Csak családi fotók készítésére, meg ehhez hasonló dolgokra lenne használva, tehát nem fognak vele "hobbi fotózást" végezni. Egy 40 éves hölgy fogja használni.
Igazából 50-70 ezer forint között nézelődök. Fontos lenne, hogy a gép a dátumot is ráírja a képekre és tudjon videózni.
amiket néztem:

Nikon Coolpix L340
Nikon Coolpix B500

az utóbbi sokkal jobb? látom, hogy fullHD videófelvétel van benne meg képstabilizátor

Sony Cyber-Shot DSC-H300
Panasonic Lumix DMC-TZ57EP-K
Nikon Coolpix S7000

így nagy vonalakban ezeket néztem. Azt légyszi fejtsétek ki nekem, hogy a kis kompaktok mivel rosszabbak a nagyobb Coolpix vagy Cyber-Shot gépekhez képest.

köszönöm

(#55618) Mp3Pintyo


Mp3Pintyo
aktív tag

Canon POWERSHOT G1 X MARK II akcióban a német Amazonon. Ennyit talán megér :)
Itt most 148.000, ingyenes szállítással :)
Itthon 170.000

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/mp3pintyo AI, Mesterséges Intelligencia, Képkészítés tutorialok, bemutatók

(#55619) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok. Kaptam karácsonyra egy fényképezőt. Kérdésem lenne. Milyen tisztitó szereket, eszközöket kell hozzá vennem? Valami készlet létezik? Vagy hogy van ez?

Kellemes ünnepeket mindenkinek !

Gergő

(#55620) tannoyfan válasza zeus_2k14 (#55619) üzenetére


tannoyfan
tag

Helló,

Lenspen DSLR PRO kit (3 féle fej, domború, sík és apró üvegfelületekhez), egy körtepumpa és egy jó minőségű mikrószálas kendő. Nagyjából ennyi elég.

Lenspen

Körtepumpa

(#55621) zeus_2k14 válasza tannoyfan (#55620) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Rendben, köszi. És LCD kijelző védőt hol tudok venni? Akár ebay, akár itthon, Nikon D3300-ra kéne

(#55622) mazsi70 válasza zeus_2k14 (#55621) üzenetére


mazsi70
senior tag

GSM boltban rakattam rá .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55623) tannoyfan válasza zeus_2k14 (#55621) üzenetére


tannoyfan
tag

(#55624) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Panasonic FZ1000-ről váltanék lefele méretben és sajna minőségben is gondolom...

Utazásoknál használjuk főként és sport/madár fotózáshoz.

Panánál maradva TZ100 és TZ70-t néztem. A 70-es jobban bejön a nagyobb zoom miatt, de nem tudom a kisebb szenzor mennyire rontaná a minőséget...

Bokeh mennyire működik ezeknél a kisebb szenzoros gépeknél? Az FZ1000-nél nagyon jól lehet játszani vele.

(#55625) PuMbA


PuMbA
titán

Hali!

Sony RX100 Mark 1 árában, azaz 120k környékén van értelmes alternatíva? :) Én nem találtam, ráadásul van csomó kisebb szenzoros drágábban, amik a közelében sincsenek. RX100-nak hátrányai? Mark 2 vagy Mark 3 megéri-e a több pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#55626) Tin_Shield válasza PuMbA (#55625) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs.
Az optikája gyorsan sötétedik zoomoláskor és kissé maszatolós a képszélek felé. Fix az LCD, nincs kereső, nincs vakupapucs stb.
A markII szolgáltatásokban tud többet, ha ezek neked nem fontosak, akkor nem igazán éri meg a felárat. A markIII sokkal jobb optikát és keresőt is kapott, ezek indokolják a felárat. De a markIII árában van már pár gép, érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#55627) PuMbA válasza Tin_Shield (#55626) üzenetére


PuMbA
titán

OK, kösz :R

(#55628) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

Adobe Photoshophoz filtereket, ilyen kiegészítőket honnan tudok beszerezni?

(#55629) Joey877 válasza PuMbA (#55625) üzenetére


Joey877
csendes tag

Szia!

Én csak a Rx100 M3-ról tudok nyilatkozni. All in 1.

Igaz az enyém keresi új gazdáját, de annyi plusz szól mellette, hogy szerintem ez alatt ne is nézelődj. Heteket, hónapokat töltöttem tesztekkel, hogy megtaláljam a megfelelőt. Nekem a Nikon D90 váltása volt a fő szempont. Legyen pici és legyen jobb. Tükör ide vagy oda, de azt megette reggelire. Tudom nem szép összevetni egy 2008-as gépet vele, de nekem össze kellett, mert nem akartam egy rosszabb minőségű szenzorú gépet venni annál ami volt.

A forgatható LCD egészen addig nem tűnik nagy extrának amíg nem kezded el használni, majd másik gépnél már hiányozni fog a kényelem, hogy nem kell mindig hajolgatni. A felpattanó kereső sem hátrány főleg tűző napban, és variálható a vaku dőlési szöge is. De a lelke a Zeiss 24-70mm f1.8-2.8 és javított Bionz x szenzor. Nekem fontos volt a RAW formátum, ezért külön öröm, hogy abban is menthettem a fotókat.

Az 1" szenzortól ne egy Full Frame részletességet várjon az ember, de némelyik mobil nagyobb mint ez a készülék (és ugye azok szorították ki a piacról a jó kompaktokat). Tudását tekintve számomra ez volt az a gép ami újra értelmet adott a kompakt és zsebre vágható szavaknak. Az AF nem gondolkodik, csak talál,talál,talál,talál...
Pár ilyen kaliberű gép még a gyártóknál, és a bridge értelmét fogja veszíteni.

Egy szó mint száz, én meleg szívvel ajánlom ;)

(#55630) 1501N válasza Joey877 (#55629) üzenetére


1501N
tag

Szia!

Megéri a kb +100.000-ret az I-eshez képest?
Még nézegettem az rx10-est és az rx100-asból a iv-est is. Bár a legnagyobb előrelépés számomra az rx100-hoz képest a fényerősebb lencse lenne, amit az rx100 m3 és az rx10 is tudna, Bár útóbbi azért nagy és nehéz is.
( az rx100-asom lencséje meghalt, tehát nem váltás lenne, hanem új gép )

[ Szerkesztve ]

(#55631) Joey877 válasza 1501N (#55630) üzenetére


Joey877
csendes tag

Szia :)

Nos az Rx10 és Rx100 Mark III az szenzorban teljesen megegyezik. A difi a body,a vakusarok, valamint a lencse tartomány/fényereje. (valamint a 100 iso értéke egy nagyon picit magasabbat tud). A M I és III között, rövidült a lencse a fényerő javára, plusz kapott egy külön lencsetagot a torzítás miatt, illetve a szenzor teljesen új benne.

A Mark IV illetve III között csak és kizárólag a 4K videó az újítás (az enyémbe is 4k képről beszél az 1" szenzoron ami 3840*2160, ezt bővítették ki a IV-ben folyamatos videóval.) Persze ha kitudod használni ezen lehetőségeket akkor hajrá, mert biztos jó.

Az igazi ugrás szerintem a 3-as generációhoz képest talán a Mark V. Ott új az Af,Iso, picit megváltozott a lencse gyűrűje.

Hogy megéri e? Szerintem meg, mivel az optikai hossz annyival nem ad nagyobb előnyt a Mark I esetében, mint amennyit a Mark 3 digitális zoom-ja tud, plusz azóta fejlődött a szenzor is. Én lazán fotóztam vele csillagos égboltot az Alpokban és meseszépet produkált. De nyilván ezt a te pénztárcádnak kell eldönteni, hogy indokolt e a technikai újítás. Azért ez egy olyan kompakt ami nevében kompakt csak, mert sokkal többet ki lehet hozni belőle ha az ember tényleg odafigyel és kitudja/akarja hozni belőle a maximumot. Tudod mit tud, nem hiába gondolkozol ugyanabban a termékben aminek a belseje viszont teljesen más. Sony és Sony között van különbség.

( Bár volt egy érdeklődőm a gépemre aki speciel nem nagyon tudta felfogni, hogy ok a márkanév, meg a kompakt fényképező gép szavak ugyanazok, még is teljesen más mint egy 40.000Ft-os akciós az egyik online áruházban. :N )

(#55632) koxmatyi


koxmatyi
tag

sziasztok valaki tudna olyan víz alatti fényképezőt ajánlani amivel tényleg éles képet lehet készíteni mert vettem egy Nikon Coolpix AW130 típusú fényképezőt ami beltéren olyan homályos képet készített hogy vissza is vittem a boltba. Bár ahogy nézem itt a fórumot egy jó kompakt is 200 felett kezdődik és ilyen paraméterekkel rendelkező kaland fényképezőnek az esély csekély lesz de hátha ti tudtok esetleg...

(#55633) PuMbA


PuMbA
titán

Elég nehéz dönteni. Néztem a Sony RX100 videóját és nem valami jó, főleg a hangminőség. 50k-ért veszek egy használt Lumia 1020 telefont 1/1,5"-es szenzorral és az fényévekkel jobb videóra. A Panasonic LF-1-nek jó a hangminősége, de csak 1080i50-t tud, nem 1080p50-t. Nevetséges, hogy mire gondoltak a Panasonic-nál. Bezzeg a 1/2.3"-esek tudják az 1080p60-at. Ami jó lenne az a Panasonic TZ100, de az már 200k körül van...akkor már inkább megéri a Lumia 1020 negyed annyi áron, mert egyben jó az fotók minősége, videó minősége és a videó hangja is.

[ Szerkesztve ]

(#55634) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

Kerdesem lenne.

Adobe Photoshopbol melyiket erdemes hasznalni? ( cs5, cs6 stb )

Ezen kivul meg milyen programokat kellene, erdemes hasznalni?

Van valami leiras kezdok szamara, a fenykepezesrol? Most kezdtem..a raw tulajdonkeppen mit jelent?

Bocs, telorol irtam,azert ilyen szedett-vedett.

(#55635) kiskami válasza koxmatyi (#55632) üzenetére


kiskami
tag

Akkora méretben nézegesd a fotóidat, amekkorában elő akarod hívatni. A kis szenzoros dolgok egyébként is belassulnak, nehezen fókuszálnak kevés fényben (-> AF segédfény, vaku használat).
Na most a víz alatt általában még kevesebb a fény mint víz felett, úgyhogy ott jó képet csinálni... Kicsit több gubát kell elkölteni hozzá (-> komolyabb gép+üveg, vízálló tokkal).

(#55636) Ferdzsoo válasza koxmatyi (#55632) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Víz alatti fotózáshoz vaku kell. Nincsen mese.
Egy komolyabb vakuszett víz alá 5-600k. Csak a vaku.
Onnantól pedig a 200k-s géppel is nagyonjó képeket fogsz csinálni. Persze kell hozzá egy vízalatti tok is ami megint kb 200k.
Nah innen indul egy normálisabb vízalatti fényképezgetés.
Búvárkodom, tapasztalatból beszélek...

Persze ha a medencében akarsz fotókat csinálni ahoz nem kell ilyen felszerelés. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#55637) faki_ válasza zeus_2k14 (#55634) üzenetére


faki_
senior tag

Egy a sok közül, viszonylag tömör, lényegre törő:
http://blog.fotovonal.hu/

Amúgy meg inkább itt:
Tanuljunk (digitálisan) fotózni!

(#55638) koxmatyi válasza Ferdzsoo (#55636) üzenetére


koxmatyi
tag

csak pipás sznorizásnál használnám csak tényleg gáz hogy egy ilyen kaland fényképező szobában olyan képet csinál mint egy 10 éves telefon kb, ebből gondoltam hogy akkor víz felszín közelében sem csinálhat túl jót (amiket te írtál összegeket az egy kicsit sok a pénztárcámnak:)) )

(#55639) Bici válasza koxmatyi (#55638) üzenetére


Bici
félisten

Ezek a kis érzékelös gépek csak veröfényes napsütésben csinálnak jó képeket.
Sajna, ezt a mai gépek közül egyik se csinálja sokkal jobban, mint a másik. Az egyetlen kapaszkodó a lencse fényereje. Vagyis minél kisebb szám legyen a f betü után.* Az f2.8 már egész türhetö ilyen kis szenzornál is. Nem ismerem a választékot, de ez alapján érdemes leginkább elindulni.
Ja, és a képeket soha ne 100%-os nagyításdan nézd, hanem a monitor méretére kicsinyítve, ahogy a képnézö alapból megnyitja.
Ezek a gépek csak a nyári npsütésben tudnak olyan képet csinálni, amit érdemes 100%-os nézetben nézni.

* A zoomos gépeknél két szám van, pl. f3.5-5.6
Itt arról vam szó, hogy ahogy zoomolsz, úgy csökken a lencse fényereje.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55640) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy milyen fényképezőgépet vegyek beltéri fotózásra. Konkrétan egy kis vidéki lakástextil üzletbe kellene, lefotózni a termékeket. A boltban neon világítás van, de már LED csövekkel. A keret 50-60ezer forint lenne.

Szerk: Ha nem annyira kompakt, az sem baj.

[ Szerkesztve ]

(#55641) asdf_ válasza Lomha 8V (#55640) üzenetére


asdf_
veterán

Ha ennyi a keret, mivel a textil nem megy sehova, igy Iso 100, onkioldo, manualis feheregyensuly, manualis zariodo hisztogram alapjan es allvany, es a legegyszerubb szappantartoval is lehet normalis kepet csinalni. Muveszkedni a melysegelesseggel persze nem lehet, az ennyibol nem jon ki (esetleg az aprorol a hasznalt xz-2-t erdemes megfontolni). De az egesz tortenet megkivanna egy normalis vilagitast, tehat ki kene alakitani valami jol megvilagitott helyet, es ott fotozni mindent, nem pedig a geppel maszkalni (gondolom a termekek szine, mintaja, amit megmutatni kivansz), ha nem egyforma korulmenyek kozott keszulnek ezek a kepek, akkor pl. weboldalra kirakva egykupacban ronda lesz, ki fognak logni a szarabbul es a jobban sikerultek a tobbi kozul.

B verzio: hasznalt milc 30-40-ert meg valami normalisabb regi fenyeros manualis lencse, en lehet, hogy inkabb erre mennek ra, persze ez is erto kezeket kivan.

[ Szerkesztve ]

(#55642) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Kéne egy olcsóbb nagyszenzoros kompakt, amit terepmotorozásra magammal tudnék vinni, ahova a rendszert (m4/3 OMD + fixek/zoomok) félteném. Jelenleg telefont és egy régi Canon kompaktot viszek, amiért nem kár, csak hát a képminőség, nos... a mai képekkel sem vagyok elégedett, pedig szikrázó napsütés volt.

Fő felhasználás: tájképelés (nagy dinamikatartomány kéne, ezért nagyszenzoros), pár akció-kép (néha erdő mélyén gyenge fénynél, tehát a nagy szenzor mellé fényerős obi sem árt; gyors AF nice to have, de megvagyok előfókuszálással is); nézhető 1080p30 videó.
- 2/3", vagy ha van valami nagyon jó deal, 1" szenzor; 12 Mpx bőven elég
- aránylag kis méret
- védőtokban lesz, de nem árt, ha masszív
- 24 kezdő jó lenne, 70~100 vég elég, lehetőleg fényerős és aránylag éles
- raw erősen preferált
- manuál fókusz mászthev
- legalább 1/2000 záridő (Fuji XF1, XQ1 sajnos csak 1/1000)
- e-shutter jól jönne TL-hez, de kibírom nélküle (RX100m4/5-ön kívül van másban?)
- stabi jól jönne (bár ezeknél már alap, remélem)
- állítható vaku-erő jó lenne
- időjárás-állóság (csöpögő eső, fagy, por) nem árt, de lehet zacskózni is
- nagy gombok, tárcsák szintén jó lenne, hogy kesztyűben is lehessen kezelni
- 50-100k tartomány lehetőleg alsóbbik része, nyilván használt is jó

Kompakt kategóriában nem vagyok túlzottan otthon, igyekeztem utánanézni, de hátha tudtok még valami olyat, ami fölött elsiklottam?

Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55643) Lomha 8V válasza asdf_ (#55641) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Köszönöm a válaszodat! :R

(#55644) pandur99 válasza .mf (#55642) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ilyen 50e-ért nekem is kellene! :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55645) PuMbA válasza pandur99 (#55644) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, minimum 200k a felsoroltak :)

[ Szerkesztve ]

(#55646) .mf válasza pandur99 (#55644) üzenetére


.mf
veterán

Azt nem mondtam, hogy ezek mind 50-be férjenek bele :) Ld. a pontok többsége "nice to have" kategória, miközben a "must have" lista mindössze >=2/3" szenzor, raw, manuál-fókusz, <=1/2000 záridő. Írtam, hogy a Fuji XF1 egész közel lett volna hozzá, és azt egy ideig ötven-párezerért is lehetett kapni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55647) .mf válasza .mf (#55646) üzenetére


.mf
veterán

Ezek a pár éve elérhető paraméterek manapság már ennyire extra kéréseknek minősülnének? :(
Ha nem tudtok jobbat mondani, akkor Samsung NX-Mini + 9-27... 1", 24-70, egész olcsón is látni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#55648) Tin_Shield válasza .mf (#55647) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ennyire. Nincs semmi az RX100 mark1-et leszámítva, az is bőven visszakúszott új árban száz fölé.

(#55649) Bici válasza .mf (#55647) üzenetére


Bici
félisten

Akkor már szerintem szóba jön a Nikon 1 széria is: [link]

Egyébként szerintem azért tűnt el ez a réteg, mert a 1,7" és 2/3" szenzorokat felváltotta az 1"-os szenzor, és ennyivel drágábbak is lettek ezek a gépek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55650) .mf válasza Tin_Shield (#55648) üzenetére


.mf
veterán

Gyász. :(
Akkor tényleg az NX-Mini marad, az e-shuttert legalább tudom TL-re használni. Vagy próbálok halászni egy Pana GM1-et, és felpattintom rá a 12-32-est, abban is van e-shutter, és még TL-módja is, csak sajnos az akkuja elég ergya, kelleni fog egy DC-coupler és külső akku is...

Bici: a Nikon 1 első szériák ergyák voltak, a 10-30 helyett jobb lenne a sokkal kompaktabb 11-27, csak sajnos az még többet veszít kezdő gyútávból, és nézd meg, J3 / S1-től fölfelé mennyiért mennek... NX-Mini + 9-27 (24 kezdő, amit a Nikon nem tud) 40-50-től már van...

Ironikus, hogy kompaktot keresek, és megint MILCnél kötök ki :))

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.