Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) Tin_Shield válasza psg5 (#56498) üzenetére


Tin_Shield
őstag

100e alatt nem nagyon lesz semmi, esetleg akcióban
Ha maradnál a kompakt vonalon akkor 1/2,3"-os szenzor (ez van az XZ10-ben) után a következő lépcső az 1", a köztes szenzorméretek eltűntek. A legolcsóbb 1"-os kompakt a Sony RX100 markI, esetleg ha az nem szimpatikus akkor a következő a Canon G9XmarkII
MILC vonalon kicsivel 100e fölött van EOS-M10 kit, Nikon1 J5 kit, Panasonic GF7 vagy Sony a5000 kit, választhatsz ezek közül is.
Vagy ha méret tényleg nem számít akkor belépő DSLR is szóba jöhet, Canon EOS1x00D vagy Nikon D3x00 vonalról.

(#56502) psg5 válasza Tin_Shield (#56501) üzenetére


psg5
veterán

Nezegettem mist már mindent és rá kell jonnom hogy nem is tudom igazan mit szeretnék.
Régen Canon g5 el rengeteget fotoztam de kizarolag nagyon amator szinten. Aztan jottek a telefonok...most ott tartok hogy az amator igenyeimet az LG V10 es telefon kielegiti, de pont uj telefon vasarlasa elott allva gondolkoztam el hogy (ma mar a foti minosege kezdett szamitani a telo vasarlasakor) lehet e telefon fotoskepesseget hagyom mert akkor 100k felett vagyok és inkabb egy sima telo és ujra egy minisegi fotomasina de csak amator fotozasra...bár egyertelmuen tudom ertekelni erezni a regi canon g5 és pl egy lumia 735 el keszitett kepek kozti oriasi kulonbsegetb azonban az LG V10 kameraja (bár csak jo fenyek kozt) eleri boven az ingerkuszobomet.
Nos itt tartok...

F.K.T.

(#56503) philoxenia válasza psg5 (#56502) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fotózási komfort nem mindegy, nekem Hua P9 telefonom van, előtte P7 volt, de csak végszükség esetén fotózok telefonnal. Megszoktam a tükrös kényelmét, a tökéletes keresőképet, az optika zoomot, stb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56504) psg5 válasza philoxenia (#56503) üzenetére


psg5
veterán

Igen,de három gyerek mellett nagyon nehezn tudom megoldani, hogy még egy fotótáska, cuccossal is legyen és hát nem akarok lemaradni semmi jó eseményről, erre meg a zsebben lévő telefonnál, akárhol vagyok, akármilyen körülmények közt, nincs jobb.

F.K.T.

(#56505) philoxenia válasza psg5 (#56504) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Persze, de arra nem is lesz jobb semmilyen gép, azt már tárgyaltuk itt. Ellenben nyaraláskor stb. olyan gép a jó, ami azért többet tud.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56506) psg5 válasza philoxenia (#56505) üzenetére


psg5
veterán

Ez pedig így van. :) De jó is volt a Canon G5...aztán állatkertben belefolyt a fiam szörpje...

F.K.T.

(#56507) philoxenia válasza psg5 (#56506) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

a G5 az egy nagyon jó gép volt, nekem anno Minolta Z2 volt, vagy tizenéve, az is tönkrement már sajnos... :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56508) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Hosszú út után jutottam ide, a "kompaktos" topikba, mivel kezdtem egy Nikon D3000-el, majd D5100 és jelenleg egy Oly E-M10 szettet hirdetek.
Így a második gyerek után azt veszem észre, hogy elkényelmesedtem, már az Oly is nehéz sokszor, körülményes a Meike vakuval az oviba/bölcsibe cipelni és inkább lövök pár képet a telóval, amiket a gépre töltve látom bizony, hogy siralmas minőséget képviselnek sokszor.
Érdeklődnék Tőletek, hogy max. 150-170 ezer környékén mi lenne az a legkisebb kompakt gép (akár zsebben elférős), amit gyerkőcfotózásra ajánlanátok? Egyébként 90%-ban kültéri fotókat szeretnék, a beltérieknél a nagy vaku miatt már lemondtam.

(#56509) Tin_Shield válasza psg5 (#56502) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én figyelném az akciókat (mint a legutóbbi "áfafelezős" MM) és lecsapnék egy RX100-ra. Az 1", az f1.8 és az optikai zoom azért olyan kombináció amit nem kapsz meg a mobiloktól. Amúgy meg kicsi, zsebrevágható, a jellegéből adódóan alapvetően p&s gép, de lehet kreatívkodni is v

(#56508) Sera26

Ugyanaz, Sony RX100, de neked belefér a markII is (kapott pár hasznos fícsört, és kicsit javítottak az optikán)

[ Szerkesztve ]

(#56510) Sera26 válasza Tin_Shield (#56509) üzenetére


Sera26
aktív tag

Köszönöm.
Korábban szó volt itt egy bizonyos Fuji X70-ről. Ez miben másabb, rosszabb vagy jobb mint ez a Sony?
Így elsőre ami a tetszik benne az az APS-C szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#56511) Tin_Shield válasza Sera26 (#56510) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha megfelel a fix, ekv 28mm gyutávnak megfelelő látószög akkor jó kis gép (én például pont nem szeretem ezt a gyutávot, nagylátónak kevés, alapnak meg túl széles)

(#56512) Sera26 válasza Tin_Shield (#56511) üzenetére


Sera26
aktív tag

Na igen, ebben viszont egyetértek Veled.
Ilyen szempontból akkor már inkább a Sony.
Látom már nem lesz egyszerű menet.
Mindenesetre köszönöm.

(#56513) Dr.NX válasza Dr.NX (#56474) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Valakinek javaslata a gépajánlóhoz?
Ha nincs, akkor mehetne az összefoglalóba.

Elfogadom a sütiket.

(#56514) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Mire érdemes lecserélni a Pana FZ200 at?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#56515) philoxenia válasza Dr.NX (#56513) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Beletettem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56516) Multibit válasza Moonwolf (#56514) üzenetére


Multibit
veterán

Az attól függ, miben kevés/sok számodra az FZ200.

(#56517) Aser Tzuiko válasza Moonwolf (#56514) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

FZ1000 vagy valami MILC, pl. Sony Alpha 5000/6000 + 16-50mm + 55-210mm, vagy DSLR Nikon D3300 + 18-105mm

(#56518) Hold


Hold
őstag

Nicon COOLPIX B700

Erről van valakinek tapasztalata ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#56519) _csocso_ válasza Hold (#56518) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Most készült egy új összefoglaló első hozzászólás, szerintem érdemes végignyálazni, abban a kategóriában inkább FZ200 vagy FZ300 ajánlott, de inkább Sony RX100, ha jó képeket szeretnél.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#56520) air válasza _csocso_ (#56519) üzenetére


air
nagyúr

Az RX100 teljesen más kategória.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56521) philoxenia válasza Hold (#56518) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ekkora zoom már nagyon sok kompromisszummal jár.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56522) Hold válasza _csocso_ (#56519) üzenetére


Hold
őstag

Nemrég vettem FZ200at videózgatok vele, eddig több előnye van mint hátránya.
Csak gondoltam az említett cucc csak brutálabb

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#56523) Multibit válasza Hold (#56522) üzenetére


Multibit
veterán

Igen. Brutál kitarthatatlan a tele végén és brutál sötét üveg ;]

(#56524) razzorr


razzorr
őstag

Üdv mindenkinek.
Lassan itt az ideje, hogy vegyek egy kicsit komolyabb gépet, mint a telefon :)
Nos ahogy nézegettem, egy bridge gép nekem tökéletesen megfelelne. Amire használnám, családi fotó, természet-táj képek (inkább macro), meg spontán művészkedés a városban, azon kívül.
Egy ilyesmi gépre gondoltam, olyan 100-ban meg is állhatna. Meg legalább full hd-t csináljon, a videó mondjuk kissé fontosabb szempont, mint mondjuk egy jó zoom vagy macro.
Mi mostanában a best buy a kategóriában? Nem ragaszkodom márkához, Nikon, Pana szimpi.
Bocs ha már volt 1000x téma :) Köszi.

(#56525) Dr.NX válasza razzorr (#56524) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez. :)

Elfogadom a sütiket.

(#56526) razzorr válasza Dr.NX (#56525) üzenetére


razzorr
őstag

Akkor bele is trafáltam!? Esetleg kicsit drágábban?

(#56527) air válasza razzorr (#56526) üzenetére


air
nagyúr

FZ300

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56528) razzorr válasza air (#56527) üzenetére


razzorr
őstag

Nikonban, Canonban, Sonyban érdemes ebben a kategóriában nézelődni? Nem azért mert nem szipmi a Pana,de csak úgy kérdezem.

(#56529) Tin_Shield válasza razzorr (#56528) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem érdemes. Ilyen optikát nem kapsz máshol. Lehet a zoom szorzó nagyobb lesz, de kábé használhatatlan feketelyuk fényerőt kapsz mellé.

(#56530) razzorr válasza Tin_Shield (#56529) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi. Mivel nem fontos annyira a zoom,így hát lehet marad a Pana. Ahogy böngészgetek, 100ért nem sok normálisat kapni. A lélektani ugrás innen meg már a tükrös,azt meg nem használnám ki,nem az én kategóriám. Köszi mindenkinek a választ.

(#56531) ph2012


ph2012
senior tag

Canon PowerShot A560 digitális fényképezőgépem van. Az tetszik benne, hogy 2 db AA akkuval működik.

A mai kompakt fényképezők között van olyan ami nem egyedi akkuval hanem 2 db AA elemmel működik?

Köszi!

(#56532) air válasza ph2012 (#56531) üzenetére


air
nagyúr

AA battery cameras

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56533) ph2012 válasza air (#56532) üzenetére


ph2012
senior tag

Ezek már jórészt kifutott modellek. A mostanik között van 2db AA elemes fényképező?

(#56534) air válasza ph2012 (#56533) üzenetére


air
nagyúr

A Nikon B500 tavaly jelent meg. Mitől kifutott?
Egyébként, ha ott nem találsz, akkor jó eséllyel nincs. A dpreview egy elég hiteles oldal.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56535) ph2012 válasza air (#56534) üzenetére


ph2012
senior tag

Arra gondoltam, hogy fejből valaki felsorol néhányat.

A Nikon B500 túl nagy. Valami kisebb kellene.

Köszi ha fel tudsz sorolni néhányat.

[ Szerkesztve ]

(#56536) ph2012 válasza air (#56534) üzenetére


ph2012
senior tag

A Canon PowerShot A710-hez hasonló méretű kellene. Használtan is lehet venni.

(#56537) razzorr válasza razzorr (#56530) üzenetére


razzorr
őstag

Na megint kérdés jön,szóval fülembe ültették ezeket a MILC gépeket. Mit hozhat nekem többet a cserélhető obin kívül? Képminőség? Jobb videózás? Illetve abból mi a jó vétel? Tudom nem MILC topic,de hátha segít valaki ;)

(#56538) Tin_Shield válasza razzorr (#56537) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagyobb érzékelő -> jobb képminőség. Röviden. (bár van 1/2,3" MILC is, de az komolytalan)
Először kéne egy keretösszeg és a fő felhasználási elképzelés, addig nehéz bármit is mondani. Lehet, hogy jobban jársz egy MILC-cel, de korántsem biztos.

(#56539) razzorr válasza Tin_Shield (#56538) üzenetére


razzorr
őstag

Fentebb írtam már hogy mire kellene, lényegében hobbi célra. Kiegészítve azzal,hogy termékfotót,videót is csinálnék webre, üzleti célrokra alkalomadtán. De a fő prioritás a család és a természet. Zoom az tuti hogy nem fontos. A nagyobb érzékelő persze mindig jobb. De még nem tiszta a fejemben hogy mi kellene. Olvasom is a témát rendesen.

(#56540) air válasza ph2012 (#56535) üzenetére


air
nagyúr

Miért kellene fejből?
Rákattintasz a linkre, és látod a listát.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56541) Tin_Shield válasza razzorr (#56539) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nagy zoom nem fontos akkor az érzékelőméret irányában érdemes elmozdulni. Vannak nagy (1" vagy nagyobb) szenzoros kompaktok is. Pl Canon GxX, Panasonic LX, Sony RX100 gépek. De van nagyzoom - nagyszenzor kombó is: Pana FZ1000/2000 vagy Sony RX10. A videó miatt leginkább a Panasonic és Sony gépek javasoltak.
Ha MILC mellett teszed le a voksod a Panasonic GX80 vagy a Sony a6000 elég jó ár/érték arányú, de persze ez már nem az FZ200 árszintje.

[ Szerkesztve ]

(#56542) philoxenia válasza razzorr (#56539) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi lenne, ha vennél most egy olcsóbb használt MILC-et két-három optikával, aztán majd kiderül, hogy mit is szeretnél igazán.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56543) Aser Tzuiko válasza razzorr (#56539) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Az LX100 elég lehet még beltérre is kevés fénnyel. Zoomja jól jöhet, videója se rossz.

(#56544) razzorr


razzorr
őstag

Köszönöm mindenkinek a valaszokat. Tegnap óta kissé tisztult a kép és arra jutottam, hogy "elég" lenne nekem egy MILC gép. Amit kinéztem a Sony Alpha 5000. Ez árban is az én elfogadható szintemen van és cipelni sem kell egy nagy gépet mint egy Pana fz200-at. Zoomra mint írtam nem nagyon van szükségem, inkább a jobb képminőségre,amit szerintem egy MILC jobban tud.
Ha meg idő közben megjön az íze, akkor veszek obit hozzá még. Már csak az a kérdés,hogy a fent említett Sony-kívül mi lehet még alternatíva?!

(#56545) kovisoft válasza razzorr (#56544) üzenetére


kovisoft
őstag

Arra készülj fel, hogy a kitobjektívnek elég gyatra a fényereje, ha meg normális objektívet veszel hozzá, az jelentősen megdobja az árat.

(#56546) Tin_Shield válasza razzorr (#56544) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hasonló árban a Panasonic GF7 van. A Sonynak a szenzora, a Panának pedig a objektívje jobb kicsit.

(#56547) Aser Tzuiko válasza razzorr (#56544) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Ha találsz még Fujifilm X100-at, APS-C, 35mm ekviv. gyújtótávolság, F2, szép DOF portré távolságon, mesés színvilág. 100 körül szokott lenni, 6 éves modell, ha "csak" fényképezni kell.

(#56548) razzorr válasza kovisoft (#56545) üzenetére


razzorr
őstag

Jajajjj a fényerő pedig a fétisem :(
Úgy látom nem egyszerű dolog.
Elmegyek személyesen is megnézni amit csak tudok,de az éppen aktuális belelkesedésem vagy az eladó rábeszélésével nem akarok lyukra futni.

Videózni melyikkel jobb? MILC vagy Bridge?

Tin_Shield: ez a gép nekem túl retro :)

Aser Tzuiko: videóznék is.

[ Szerkesztve ]

(#56549) Multibit válasza razzorr (#56548) üzenetére


Multibit
veterán

Panasonic LX100. Fényerős, nagy szenzora van, videóra is jó.

(#56550) Tin_Shield válasza razzorr (#56548) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A fogáspróba jó ötlet, simán lehet elbukik rajta egyik vagy másik gép.
Ha fényerőt akarsz a MILC-re azt a legolcsóbban fix objektívekkel tudod megoldani. Akár egy pár ezer forintos adaptererezett Helios-szal is lehet játszani, de ha kényelmet és gyorsaságot szeretnél akkor nem úszod meg a natív objektíveket. Ha a fényerő mellé zoom is kéne akkor durván elszaladnak az árak (és a méretek)
Megfontolandó a már említett Panasonic LX100, mindent tud amire szükséged van: fényerős zoom, nagy szenzor, 4k video. Esetleg az LX15 vagy a Sony RX100 (markIII-tól) ha a modernebb formájú szappantartók jönnek be, de ezeknél kisebb a szenzor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.