Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55757) naja válasza Tin_Shield (#55737) üzenetére


naja
aktív tag

De jó ez a link, elég beszédes a méreteket illetően. Köszi szépen!

Megfogdostam, megforgattam, nyomkodtam egy kicsit az LX100-at és egy mark II-es RX100-at is. Háááát, a D5100 után ezek nagyon ócska kis gyöszök, már elnézést kérek mindenkitől a szófordulatért. Az élmény alapján max 20-30-et adnék értük. Pl. a kijelző, a kiugró EFC, vagy a másiknál a nehezen tekergethető gombok stb nagyon nem adják vissza, hogy 200 eFt-ba kerül.

Most a Canon G5X-et ajánlották még egy helyen. Erről mi a véleményetek? Ha jól látom az akkuja nem tetszik senkinek. Amúgy meg jókat írnak róla. Az itteni összefoglaló kicsit régi, még nincs benne, úgy mint G7x mark II sem.
Kóstolgatva a témát, két új tényező jött szembe:
-Az EV kompenzáció állíthatósága az egyik. Ez ugye a DSLR-en könnyen megy (gomb + tárcsa). Az RX100-nál menüben van. Az LX100-nál viszont ez külön tárcsán van, ami jobban végig gondolva nagyon jó dolognak tűnik. Ha jól tudom a G5X-en is van ilyen. Inkább a kísérletezős fajta vagyok, nem az automata üzemmódok kedvelője. Ilyen módon az RX100 kezelőfelületét mélyütésnek éltem meg elsőre. Persze biztosan megszokható, ha ennyire sokan szeretik. Az viszont, hogy egy (fn) gombot kell nyomkodni az összes funkció körbe pörgetéséhez, az már az kínai zenélő karácsonyfa-izzóknál is elég gáz (én meg --alföldi parasztgyerek vagyok-- nem jöttem rá, hogyan lehetne másképpen állítani).
- Ja és érintő képernyős a G5X, ami szintén nagyon jó ötletnek tűnik.

Vajon hol lehet kézbe venni egy ilyet? Mammutban voltam mindkét helyen, ott nincs.

(#55758) Tin_Shield válasza naja (#55757) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nem jönnek be ezek a gépek ne erőltesd ezt a vonalat.
A minőségérzet erősen szubjektív kategória (de aláírom, fontos szempont). Nekem a D5100-tól komolyabb Nikon DSLR-em volt, ahhoz képest nem érzem visszalépésnek a legtöbb mai prémiumkompaktot, sőt.

A G5X tulajdonképpen egy EVF-es G7XmarkI. Szerintem ronda mint a bűn. Az RX100 igazi letisztult modern kompakt, az LX100 gyönyörű távmérős formavilágú, a G5X meg hátizé... :U
Amúgy jó a specifikációja, csak túl van árazva.

Kezelhetőség: alapvetően kétféle iskola van, az egyik főleg a DSLR-eké, dedikált kezelőszervek vannak, minden gomb és tárcsa azt vezérli amit a tervező oda megálmodott. A másik a főleg a MILC-ekre jellemző, amikor a (leg)több kezelőszerv funkciója a gyári beállításon túl egyéni ízlésre is szabható. És vannak a kettő között átmenetek, az RX100 széria és az LX100 is ilyen, van rá mód, hogy ne kelljen fn menüzni az expokompenzációhoz, csak be kell állítani.

Az érintőképernyő valóban jó dolog, könnyű megszokni és megszeretni. Sajnos a több gyártó is hajlamos bizonyos gépekből kihagyni, egyszerű piacfragmentálási okból (Kell? Vedd meg a drágább gépet/rendszert)

A fotoplusnál elvileg van raktáron G5X is, egy telefont megér

(#55759) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Sziasztok! Mely kamerák az ajánlottak, ha ezeknek a követelményeknek kell megfelelnie?

- kompakt méret, könnyű legyen (mindig nálam lenne szinte)
- legyen beépített vakuja
- legyen az alján szabványos menet az állványnak
- viszonylag jól bírja az akksija
- felhajtható/kihajtható kijelzője legyen
- videót akár 4K-ban is rögzítsen
- a fotós képességei is jók legyenek
Az összeg, amit rá tudnék szánni 200.000 Ft maximum. Egy ismerősöm, aki hobbi szinten elég komolyan foglalkozik a videózással RX100-at használ (Mark II) és ajánlotta nekem is, viszont én inkább utánanéznék, hátha van jobb/másabb. Fontos lenne, hogy fotózni és videózni is jól tudjon, mert én mindkettőre használnám. Ami még fontos lenne, hogy legyen benne timelapse mód és esetleg legyen távirányítható okostelefonról is.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#55760) Tin_Shield válasza BrukoMisike (#55759) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ár nélkül is kevés gép felel meg ezeknek az igényeknek egyszerre, a 200 ezres árhatárt is figyelembe véve pedig csak a Panasonic TZ100 marad. 215e körül van a Panasonic LX15, 260e körül pedig a Sony RX100 mark IV, a mark V árát inkább le sem írom. Ha ezek egyike sem szimpatikus akkor gondold meg melyik feltételből engednél.
Az RX100 széria jó, de minőségi fényerős optikát csak a mark III-tól kapott, 4k-t pedig csak a mark IV-től.
Én hozzátenném azt a 15-öt és LX15-öt választanám, ha valóban fontos minden követelmény.

(#55761) BrukoMisike válasza Tin_Shield (#55760) üzenetére


BrukoMisike
tag

Köszönöm, jónak tűnik az LX15. Az a 15 rugó még elviselhető. Ha 4K-ban szeretnék vele videózni, akkor milyen és mekkora kártyát ajánlott vennem bele?

(#55762) mazsi70 válasza BrukoMisike (#55761) üzenetére


mazsi70
senior tag

kb 1 óra 4k videó 64gb

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55763) BrukoMisike válasza mazsi70 (#55762) üzenetére


BrukoMisike
tag

Az nem túl sok, bár az elején még elég lesz.

Ez a kártya elég lesz (teljesítményre)? Vagy inkább ezt vegyem?

(#55764) Tin_Shield válasza BrukoMisike (#55763) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem elég a Kingston.
De van memóriakártya topik, lehet ott tudnak jobb ár/érték/teljesítmény arányút is ajánlani.

(#55765) Speccy válasza BrukoMisike (#55763) üzenetére


Speccy
senior tag

4K-hoz U3-as kártyák kellenek, a linkben lévők csak U1-esek.

There is hope!

(#55766) taptaq


taptaq
aktív tag

Szevasztok!

Abszolút hozzá nem értő vagyok a témában , érdeklődnék , hogy pusztán hobbifotózásra alkalmasak-e az általam kiválasztott gépek.Kirándulás , családi fotózás.
Bírom a kritikát, előre is köszönöm a válaszokat. :R

Panasonic Lumix DMC-TZ57 : [link]
Canon Powershot SX 610HS : [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#55767) kiskami válasza taptaq (#55766) üzenetére


kiskami
tag

A Panában van manuális beállítási lehetőség és kihajtható az lcd. Ha ezek neked nem fontosak, akkor tök mindegy melyiket veszed szerintem.

(#55768) Ringo120


Ringo120
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a véleményeteket kompakt gép vásárlása terén. A következő lenne a kiszemelt áldozat: Panasonic DMC-TZ100. Utána olvastam, és ilyen árkategóriában ez egy nagyon jó gép. Hosszú távra tervezek, mindenféle helyszínen felhasználásra kerülne a gép. Szerintetek megéri az árát?

Segítségeteket köszönöm.

(#55769) mazsi70 válasza Ringo120 (#55768) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nézz rá az LX100-ra is .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55770) Ringo120 válasza mazsi70 (#55769) üzenetére


Ringo120
csendes tag

Köszönöm a tippet. Átolvastam néhány tesztet és összehasonlítást. A funkciókat tekintve részemre többet nyújt a TZ-100-as (zoom, video felvétel, beépített vaku). Holnap elugrok és felkeresek valami nagyobb áruházat és jól megtapogatom mindkét készüléket. :)

(#55771) Sazsóti


Sazsóti
tag

Sziasztok!
Szerintetek mennyit ér egy 1 éves, még 1 év gyári garis , számlás, pótakksis, 1000 expo alatti, makulátlan Panasonic LX7?

[ Szerkesztve ]

(#55772) csuf válasza Sazsóti (#55771) üzenetére


csuf
tag

(#55773) Multibit válasza Ringo120 (#55770) üzenetére


Multibit
veterán

Azaz, a szolgáltatások fontosabbak számodra. Mi van a képminőséggel? ;]

(#55774) Falovas válasza Ringo120 (#55770) üzenetére


Falovas
aktív tag

A Panasonic DMC-TZ100 az FZ1000 lebutított változata. Nincs külső vakupapucs, és fele akkora a zoom, és alig olcsóbb. A fényereje is rosszabb a tele tartományban.

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#55775) pandur99 válasza Falovas (#55774) üzenetére


pandur99
aktív tag

Még véletlenül sincs a kettőnek köze egymáshoz, a TZ sorozat az utazó gépek, kicsik, az FZ meg DSLR jellegű, jobb kezelhetőségű, fényerősebb gépek. Mást tud mindkettő. Ráadásul a TZ100 jóval újabb fejlesztés.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55776) Sazsóti válasza csuf (#55772) üzenetére


Sazsóti
tag

KÖSZÖNÖM!

(#55777) kovisoft válasza Falovas (#55774) üzenetére


kovisoft
őstag

Elég csak erre ránézni, hogy lássuk, nem sok köze van egymáshoz a TZ100-nak és az FZ1000-nek.

(#55778) Dr.NX válasza kovisoft (#55777) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Azért van bennük közös: a Z100 rész. :)
Az egyik cukor, a másik kokain. :P

Elfogadom a sütiket.

(#55779) kovisoft


kovisoft
őstag

Valamennyire offtopic, de népszerű gépről van szó: a Telekom Valentin napi akciójában egy hétig 89900-ért adja a Panasonic FZ200-at.

(#55780) miquci


miquci
tag

Sziasztok!Tudna valaki tapasztalatot mondani a Panasonic Lumix TZ100-ról.Előre is köszönöm!

(#55781) naja válasza Tin_Shield (#55758) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen. Hát igen az a kakukkos óra a G5X tetején kifejezetten ronda. Viszont kézben fogva kellemesnek tűnt az egész készülék.

Azt hiszem a TZ100 lesz a következő, amit meg kell néznem közelről. Az engem nem zavar, hogy 10x-es zoomnál f/5.9 van csak. Valószínűleg amúgy sem éjszaka jut eszembe a zoomot használni, hanem nyáron utazáskor.

[ Szerkesztve ]

(#55782) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok! :)

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok az alábbi igényekhez?

-Nyaralásokhoz
-Családi fotózásokhoz

Fontos szempont a lehető legjobb képminőség automata üzemmódban.
Nem muszáj kompaktnak lennie.
A keret kb. 100 000 ft. lenne.

Melyek azok a gépek amik ár/érték arányban a legjobban ajánlhatók? :U

(#55783) hito


hito
nagyúr

Hát srácok...én meg ma jutottam hozzá egy FZ2000/2500-hoz. Nagyon meggyőző papíron, kíváncsi vagyok mit vált be ebből a valóságban.

Viszont szolgált egy nagyon kellemes meglepetéssel már rögtön az adás-vétel pillanatában: belső zoom-os :C És én ezt nem is tudtam :B A tubus egy picit hosszabban mászik ki, mint az FZ1000 kezdő nagylátó állásában, cserébe egy mm-t sem nő. Ennek nagyon megörültem.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55784) mazsi70 válasza hito (#55783) üzenetére


mazsi70
senior tag

Új vásárlás ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55785) kovisoft válasza Cortez863 (#55782) üzenetére


kovisoft
őstag

Kompaktból szerintem nem is lenne ajánlott gép 100ezerig. Bridge-ből a Panasonic FZ200 ajánlható (ez éppen most van akcióban 90ezerért a Telekomnál, de máshol is 100ezer alatt van), habár ennek is kicsi a szenzora, de fényerős és nagy zoomátfogású az optikája. Szóba jöhet még esetleg valami belépő szintű cserélhető objektíves gép (MILC vagy DSLR), de ezeket ennyiért max. gyatra fényerejű kitobjektívvel kaphatod meg, én szemény szerint nem ajánlanám őket, de hallgass meg másokat is.

(#55786) hito válasza mazsi70 (#55784) üzenetére


hito
nagyúr

Használtan vettem...egy használt autó árában :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55787) vond válasza hito (#55783) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Írj majd egy rövid hosszú beszámolót, kérlek. ;)

Én is csorgatom a nyálam utána, de egy darabig biztos nem lesz keret rá. Pedig hadd ne mondjam, mennyire szívesen cserélném le az FZ200-at egy ilyenre. ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55788) mazsi70 válasza hito (#55786) üzenetére


mazsi70
senior tag

Van aki már megunta ?! :U

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55789) silmatauki válasza hito (#55783) üzenetére


silmatauki
őstag

Miért nem inkább az FZ1000-ret vetted / maradtál annál? Az új modellnek nem épp meggyőző az obija, még a (sokkal olcsóbb!) elődhöz képest sem, hát még az alig vmivel drágább RX10 MkIII-hoz...

(#55790) mazsi70 válasza silmatauki (#55789) üzenetére


mazsi70
senior tag

hát még az alig vmivel drágább RX10 MkIII-hoz...

170ezer ft a difi :K

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55791) silmatauki válasza mazsi70 (#55790) üzenetére


silmatauki
őstag

úgy értettem, hogy a difi “csak” 34% (a mai amazon.de-s árakkal (1576 vs. 1173) kalkulálva), ami relatíve nem nagy. SZVSZ az FZ2000 az obija miatt nem a legjobb vétel – akkor már vagy FZ1000 (ha nincs pénz), vagy RX10 III (ha van).

(#55792) hito válasza vond (#55787) üzenetére


hito
nagyúr

Remélem lesz rá időm :) A fontosabb tapasztalatokat mindenképpen megosztom :K

silmatauki: volt 3x is FZ1000-m. Jó volt, köszönöm ennyi elég volt belőle. FZ2000-t ki szerettem volna próbálni, mert rengeteget fejlődött az elődhöz képest. Az a 0.5 rekesztérték a tele végén elhanyagolható, cserébe hosszabb a tele vége. Azonban:

- került bele beépített V. ND szűrő
- belső zoom-os
- tettek rá mikrofon csatit
- oldalt van végre az SD nyílás
- jobb kezelőszervek
- zoom sebesség, mód variálható
- van V-log
- szemre jobb EVF
- csillió olyan videóbeállítás, amiről eddig csak álmondtam, illetve csak GH4-ben láttam (felét nem is értem, még a fekete mértékét is tudom kézzel állítani, van automatikus vízszintes korrekció, mikrofonnal kapcsolatban nagyon jó paraméterezhetőség, MOV lehetőség)
- fHD (ami nekem fontosabb, mint a 4k) 200mbps minőség!!!!
- külső eszközzel 4:2:2 10bites mintavételezési lehetőség (ezt mondjuk nem hiszem, hogy használnám)
- kapcsolatható PAL/NTSC szabvány menüből
- és nincs felvételi korlát!!! :C
- és van érintőképernyő végre ;]

Mindent összegezve szintet lépett az FZx000 kategória, videóban mindenképpen, ez is volt a célja a Panának. Az obijával semmi baj, nem tudom mit olvastál, eddig mindenben (állókép, videó, audió) jobban teljesít érzésem szerint, mint az előd. RX10 Mark lII rajta van a bakancslistán, de ennyi pénzért nem kaptam, így maradt az FZ2000. Azzal egyébként az a gondom, hogy nincs touchscreen, tele tartományban rettenet a focus hunting (ezzel egyelőre nem is tudnak mit kezdeni), nem belső zoom-os (brutál ormánya van tele állásban) és veszett drága. Mindenesetre nagyon ki szeretném próbálni, mert legalább annyira jó gépnek tartom, mint az FZ2000-et, aki meg jobban, azt is megértem, nekem hangulatfüggő a dolog :)

mazsi70: idős úrtól vettem, aki a 25p miatt vált meg tőle. Üzentem neki a Panasonic-os eladóval, hogy át tudja állítani NTSC-re, de akkor már szerintem eldöntötte, hogy eladja. Meg nekem azt mondta, hogy ezzel nagyon megszerette a videózást, és valami komolyabbat szeretne, profi vállkamerát, vagy nem tudom mit. Mindenesetre nagyon rendes volt, és idős létére haladt a korral rendesen :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55793) mazsi70 válasza silmatauki (#55791) üzenetére


mazsi70
senior tag

Értem !

hito gratula hozzá

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55794) hito válasza mazsi70 (#55793) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, de nem érzem hogy megérdemelt a gratuláció, hacsak nem azért mert ügyesen el tudok tapsolni egy valag pénzt "hülyeségekre" (értsd, nem a munkámhoz kell, és lehetne enélkül is teljes, boldog életet élni) :D :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55795) silmatauki válasza hito (#55792) üzenetére


silmatauki
őstag

"Az obijával semmi baj, nem tudom mit olvastál, eddig mindenben (állókép, videó, audió) jobban teljesít érzésem szerint, mint az előd"

A legtöbb? minden? komoly, a cuccot az FZ1000-rel összehasonlító review jobbnak találta az előd obiját. Érdemes megnézni az összehasonlító képeket mind a DPReview, mind a Traumflieger tesztjében.

(#55796) hito válasza silmatauki (#55795) üzenetére


hito
nagyúr

Ezekben a tesztábrás összehasonítgatásokban annyi fals hülyeséget láttam már, hogy igyekszek elvonatkoztatni tőlük...a saját szememnek hiszek és eddig azt mondja, hogy semmi baj nincs az objektívjével, sőt.

Egyébként amit linkeltél, onnan csak két kép, ahol egymás mellett van a kettő:

Nem tudom, nekem erről pont az ellenkezője jön le :U Színhűség másrészről? Konkrétan az FZ1000-nél a fehér sárga. Mind1, én nem akarok ebbe jobban belemerülni, csak nehogy már kitaláljuk, hogy jobb az előd, főleg azok után amit az előző hsz-emben leírtam. Vagy az ignore, nem ér? :) Inkább kiemelünk valamit, amiben esetleg hangyányit mégis az előd a jobb (jelzem vitatnám, illetve nagyon sokszor előfordul, hogy valamiben jobb az előd, de 10x annyiban az utód a jobb), és a többi 30 dolog, amiben az utód le van ejtve? Eeejjj :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55797) Speedhs


Speedhs
őstag

Egy alap rx100 mk1 mennyit érhet 2000 expóval? 60k-ért kínálja az ismerősöm. Van ettől jobb vétel ebben a kategóriában?

Szép macro és tájképeket, nyaralós fényképeket, néha egy-egy videót készítenék vele.
:R

(#55798) Falovas válasza hito (#55792) üzenetére


Falovas
aktív tag

Egy kicsit had "kekeckedjek" :((( , ha már ilyen hiper-szuper gépre tettél szert.
Na és milyen kamerastabilizátort, vagy állványt használsz hozzá?
És milyen külső vakut, esetleg vakuvezérlőt ?
Jó, tudom , hogy ebben már "komoly" képstabilizátor van, de azért érdekelne, hogy milyen kiegészítő eszközöket vettél meg hozzá.
Én még idén fogom felfedezni az FZ1000 tudását, de már most látom, hogy nekem ez bőven elég. Persze " savanyú a szőlő", ja. De tényleg nem gondolnám, hogy amatőr szinten szükségem lenne azokra a plusz extrákra amivel az új gép rendelkezik, és főleg annyi pénzért.
Szerintem az a hatalmas bitráta inkább a profi felhasználóknak érdekes,hogy az utómunkáknál se veszítsen sokat a minőségből, de egy amatőr nem fog sokat utómunkázni, megy a családi archívumba, oszt cső. Ott meg inkább a kisebb bitráta játszik, hogy gazdaságos legyen a tárolás.
Az ND szűrőt is tudom nélkülözni egy óvodai farsangon. Az érintőképernyő talán érdekes lehet ha kisfilmet forgatok és hirtelen kell fókuszpontot váltani, na de ez sem a családi videóknál érdekes....
Szóval amatőr szinten az új gép túl sokba kerül, és nem nyújt annyival többet, hogy az FZ1000-et azonnal sutba vágjuk. De ezt mindenki maga tudja. Én inkább az árkülönbözetből veszek egy jó rendszervakut, esetleg egy videófejes állványt, vakuvezérlőt, ne adj isten stabilizátort.
De azért gratulálok hozzá, és jó fényeket.... :C

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#55799) hito válasza Falovas (#55798) üzenetére


hito
nagyúr

Szóval amatőr szinten az új gép túl sokba kerül, és nem nyújt annyival többet, hogy az FZ1000-et azonnal sutba vágjuk.

Teljesen igazad van! És nem is kell sutba vágni, ilyet még csak sugallni sem akartam. Az elég komoly árkülönbség azoknak éri meg, akik ezeket az extra szolgáltatásokat használják, kihasználják. Én se maxolom ki a gépet, koránt sem (pl. fog a franc Lut-okkal bíbelődni), de a két gép közti különbségek közül néhány extráért (limit nélküli videó - sokszor veszek fel 40 perc körüli snitteket; nagyobb bitrátájú fHD videó; kontroll fülhallgató csatlakozó - ezt rendszeresen használom; oldalra pakolt SD foglalat és érintőképernyő is nagyon hasznos) a fél karomat adtam volna még nem is olyan régen, erre most itt van :)
Ezek a fejlesztések mind azért vannak, hogy a komolyabban videózni vágyók igényeit kielégítsék. Elképzelhető, hogy valaki számára rossz irányt vett ezzel az FZx000 sorozat, mert mondjuk jobban örült volna fényerősebb lencsének, vagy hogy inkább az állóképet gyúrják, de nekem ez az irány az ideális, mert heti szinten van hogy több órát is videózok, közben meg előfordul, hogy 1 expót sem lövök el. Inkább azt mondanám, hogy az átlag heti 1 óra videó és 20-30 expó.

Kérdésedre válaszolva két állványom is van. Egy Velbon Sherpa és egy Sony. Külső vakut nem használok, sosem használtam, mivel mondom, inkább videózom. De ha fotózom sem szeretem a vakut. Nem igazán tudok vele jól bánni.

Szóval akik a fent leírt dolgok nagyját, vagy akár csak a felét is használják, azoknak megéri a váltás és nagyon örülnek ezeknek a fejlesztéseknek, akiknek pedig nem fontosak ezek az újítások, még véletlenül se cseréljék az FZ1000.

Egyébként nagyobb bitrátájú fHD videó nem csak utómunka szempontjából hasznos. Magas iso-n megmaradnak a színek, kevesebb zaj, több részlet, élesebb kép és még sorolhatnám. Én mai napig fHD-t használom, 4k-hoz csak bizonyos helyzetekben és célirányosan nyúlok.

vond és akiket érdekel:
- FZ1000-hez képest javították a manual focus finommozgatás problémáját problémát, ami nálam is jelen volt sajnos. Itt már akármilyen finoman lehet tekerni a focus gyűrűt és nincs szakaszos kézi zoom probléma.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55800) silmatauki válasza hito (#55796) üzenetére


silmatauki
őstag

"Mind1, én nem akarok ebbe jobban belemerülni, csak nehogy már kitaláljuk, hogy jobb az előd, főleg azok után amit az előző hsz-emben leírtam. Vagy az ignore, nem ér?"

OK, az én preferenciáim mások, mint a Tieid. Nálam (aki, ha fotózik, általában panókat csinál) mindennél fontosabb az obi minősége (felbontása); ezért is nézek minden új kamerát ezzel a szemmel. (Persze az FZ2000-ret még csak véletlenül sem panózásra venném. Arra csak és kizárólag nagyszenzoros fix obikat használok a K1 Pixel Shift módja kivételével (ami ISO1600-on is tökéletes) alap ISO-n, nem 1” zoomokat.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.