Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) Falovas válasza whited (#56700) üzenetére


Falovas
aktív tag

Szabad, én is egy 2014-es gépet vettem tavaly karácsonykor. Ha tudja az elvárásaidat, akkor nem kell sokat vacillálni, de érdemes kivárni egy " Red friday " napot is a MediaM.-nál... :K

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56702) whited válasza Falovas (#56701) üzenetére


whited
addikt

ezek milyen időközönként vannak? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#56703) kovisoft válasza whited (#56702) üzenetére


kovisoft
őstag

Az MM-ben most még az edigis akciós árnál is olcsóbb.

(#56704) cenzor válasza kovisoft (#56703) üzenetére


cenzor
tag

Na ez nem fog jót tenni a pénztárcámnak.
Az Oly E-M10 Mark II kit obival 179e Ft, amire még rájön -23e Ft, amit az Olympus ad vissza, gyakorlatilag 156e Ft a vége. Ez így elég jó ajánlatnak tűnik.

(#56705) philoxenia válasza cenzor (#56704) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Obi nélkül annyi szerintem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56706) Falovas válasza whited (#56702) üzenetére


Falovas
aktív tag

Sajnos ezeket az akciókat karácsony környékére időzítik. Tavaly november első hetében volt. Tavaly volt Black friday , Red friday , gondolom idén sem lesz másként.... :D

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56707) Attila444 válasza Falovas (#56706) üzenetére


Attila444
aktív tag

Én is gondoltam rá, hogy várok valami jó kis akciót az FZ1000-re, de novemberig nem fogok :D
Meg már így is alig van néhány helyen raktáron, addigra valószínűleg kifut mindenhonnan :(((

(#56708) cenzor válasza philoxenia (#56705) üzenetére


cenzor
tag

OLYMPUS E-M10 Mark II ezüst + EZ-M1442 II R ezüst Kit - 179.999 Ft

És ebből jön még le az Olympus -23.000 Ft-ja. Így a vége 156.999 Ft. Vagy nem jól értelmezek valamit?

Azt tudja esetleg valaki, hogy a hozzáadott 14-42 objektívek közül az II R, illetve az EZ pancake jelölésüek között csak a méret, illetve az elektronikus zoom a különbség? A kompaktabb méret miatt kerül ~30e Ft-tal többe a kisebb objektíves kit?

(#56709) Tin_Shield válasza cenzor (#56708) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez inkább a cserélhető objektíves vagy az mft topokba tartozik, de ha már itt vagy:
Alapvetően igen, a méret és a villanyzoom a különbség. De a 14-42 IIR rajza is jobb kicsivel a tesztek szerint. Egy dolgot meg kell szokni, van egy plusz mozdulat amivel "kinyitod" az objektívet. Amúgy korrekt darab, én még azonos ár esetén is inkább ezt venném, nem szeretem a villanyzúmokat

[ Szerkesztve ]

(#56710) philoxenia válasza cenzor (#56708) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez másik obi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56711) Falovas válasza Attila444 (#56707) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ha az árukeresőt nézed , ott 16 boltban megvásárolható. Kicsi a valószinűsége, hogy karácsonyig eltünne mindenhonnan. Raktáron kevés boltnak van. Tavaly november 4-én vettem meg online, és december 9-én kaptam kézhez, vagyis még a MédiaM sem tartott raktáron belőle...... ;]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56712) Tin_Shield válasza philoxenia (#56710) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(#56713) Afroninja


Afroninja
csendes tag

Sziasztok,

kezdo kompakt gepeket keresek max. 50 ezerig.

Ezt a ket gepet neztem ki:

Sony cybershot dsc h300
vagy
Canon coolpix L830

Ti melyiket javasolnatok?

Elore is koszi a segitseget

(#56714) philoxenia válasza Afroninja (#56713) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pont 50 ezerig semmit, olvasd el az összefoglalót.... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56715) pasics


pasics
újonc

Sziasztok
Sajnos tönkrement a pana tz10 es fényképezőm. Mit érdemes helyette venni ami tudja kb ugyan azt a szintet? Főleg utazásokkor van használva, kirándulásokon. Minél kisebb annál jobb. Max 110 ezer ft ig. Tz70 et néztem utódnak de nem győzött meg. Az fz200 már jó volt viszont az meg túl nagy. Tz70 valóban rosszabb mint a régi tz10 em vagy csak auto beállítások miatt nem hozza azt a szintet?

(#56716) PuMbA válasza Afroninja (#56713) üzenetére


PuMbA
titán

Nemrég volt róla szó: [link] :)

(#56715) pasics: Miért gondolod, hogy a TZ70 nem hozza azt a szintet? A TZ70-nél nincs jobb képminőségű 1/2,3"-es szenzorral szerelt kompakt fényképező, szóval ennél csak kicsivel rosszabbat tudsz választani.

[ Szerkesztve ]

(#56717) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Az elmúlt időszakban gyakrabban utazom, kirándulok, valamint mindig történik a környezetemben valami, amit szívesen megörökítenék :)

Így régi vágyamat kiélném, hogy a fotózás területén mélyebben beleássam magam témába (anno régen 10-15 éve elég aktív voltam/hobbi szinten persze/, filmtekercses, tükörreflexes gépen.

Kutakodtam a fórumban, a neten, de teljesen tanácstalan vagyok, annyira kínai számomra, hogy milyen gépet lenne érdemes venni, hogy már szégyenlem magam miatta :D

Szóval szeretnék venni egy digitális gépet, amennyire lehet remek optikával, jó akkuval (videofelvételi mód nem érdekel, egy egész napos túrát kibírjon ha kell képek készítve), tűrhető vakuval. Nem kell 1200 fajta beállítási lehetőség, de ne is legyen fixfókuszos sem :)

Szóval egy tanulógépet, amivel vissza tudok zökkenni a fotózás világába.

Egyenlőre alacsonyabbra lőném be az árat, újból max 100e HUF-ot szánnék rá (az összefoglalót megfogadva +15%, ha szükséges) . Ha már jól megy, megint otthonosan mozgok ezen a területen és komolyabb vizekre eveznék, akkor vennék ennél komolyabb gépet.
Kompaktság nem érdekel (nem kell, hogy a zsebemben is elférjen, úgyis a nyakamban lógna mindig gép, hogyha kell akkor tudjak képet lőni :) )
Viszont egyáltalán nem ragaszkodom új géphez, bőven beérem használttal is, akár olcsóbban is, csak ott az akku miatt van vacillálás a részemről.

Amit előre tervezek fotózni: tájképek, természetfotók készítése, valamint van két izgága vizslám, akiket úgyszintén szeretnék megörökíteni (általában ugye mozgás közben alkotnak valami emlékezeteset :D )
Szóval a záridő sem elhanyagolható.

Ha nem zagyváltam össze sok hülyeséget és érthető az igényem, akkor milyen gépet ajánlanátok?
Konkrét ajánlatok is jöhetnek, ha valakinek van hozzá kedve :)

Ilyesmiket nézek, mint ez , de nem tudom hogy érdemes-e ezekben gondolkozni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#56718) Dr.NX válasza Tanisz (#56717) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Panasonic FZ200

Elfogadom a sütiket.

(#56719) air válasza Tanisz (#56717) üzenetére


air
nagyúr

Akkor inkább Pana FZ200.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56720) Attila444 válasza Falovas (#56711) üzenetére


Attila444
aktív tag

A 16-ból kb. 8-ban már nincs raktáron, a többiben még elszórva van néhány darab. Beszéltem az importőrrel is, náluk már egyáltalán nincs és nem is lesz, FZ2000 jön már csak. Átmeneti készlethiány mindenhol előfordul néha, de ez már nem is fog érkezni sehova, ami van azt még eladják, utána átveszi a helyét az új.

(#56721) Tanisz válasza Dr.NX (#56718) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nagyon szépen köszönöm, ezt is vizslattam :C

(#56719) air Köszi, köszi :R

Itt az aprón van egy ilyen eladó gép, ez nem lehet hogy jobban megérné?
Nem zavar, hogy használt (gondolom a kora miatt az akkuja még jól bírja) és kopik a felirat.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#56722) vond válasza Tanisz (#56721) üzenetére


vond
MODERÁTOR

FZ200 is szokott lenni aprón 60k körül. Akkor már sokkal inkább az. Nemrég volt itt pár összehasonlítás a két gép között. Olvass kicsit vissza. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56723) Tanisz válasza vond (#56722) üzenetére


Tanisz
senior tag

Tényleg, elkerülte a figyelmemet az a korábbi hozzászólás. Köszönöm :R

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#56724) philoxenia válasza Tanisz (#56721) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Használt tükrös jobb lenne, ha tükrössel fotóztál anno. Gyakorlatilag a videón kívül mindenben jobb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56725) Tanisz válasza philoxenia (#56724) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az majd a következő fokozat lesz, nem akarok első körben egy tükörreflexesbe beleugrani :) Kikoptam eléggé a fotózásból, sajnos :(

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#56726) philoxenia válasza Tanisz (#56725) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ott is van zöld jel a tárcsán.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56727) Aser Tzuiko


Aser Tzuiko
csendes tag

Az összefoglalóhoz egy kérdés: miért tekintjük kompaktnak a bridge-eket? Nem igazán kompakt egyik sem, a hordozhatóságot tekintve...

(#56728) air válasza Aser Tzuiko (#56727) üzenetére


air
nagyúr

Van compact DSLR is. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56729) philoxenia válasza Aser Tzuiko (#56727) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem szerelhető objektíves.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56730) Aser Tzuiko válasza air (#56728) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Tényleg van ahol azt írják hogy pl. "Canon's most compact full-frame camera is the EOS 6D". Hát izé.
A wikipedia szócikk eligazít végülis:

Name confusion

The terms "point and shoot" and "compact camera" are used differently in different parts of the world. In the UK point-and-shoot predominantly means a fully automatic camera, regardless of size or shape. A "compact camera" on the other hand, has a small body, regardless of any fully automatic capabilities. Thus a DSLR can have point-and-shoot modes, and some compact cameras are not designed for point and shoot operation, with the equivalent controls to a DSLR.

Úgy látszik mi a kompakt digitális fényképezőgép alatt a point and shoot-ot értjük.

(#56731) Dr.NX válasza Aser Tzuiko (#56730) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Képzeld oda a topik címébe a "bridge" szót is. :)
Teljesen felesleges lenne külön topik azoknak is, pláne hogy a besorolás néhol elég átfedő.
Ha érzel kedvet, csinálhatsz egy kiegészítést, egyrészt a 200e feletti gépeket össze lehetne írni (azok úgyis főleg bridge-ek), vagy esetleg méret szerint osztályozni őket.

Elfogadom a sütiket.

(#56732) Aser Tzuiko válasza Dr.NX (#56731) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Hangosan gondolkodtam. :) Teljesen jó ez így és nagyon hasznos topik lett, minden nap olvasom pedig már túl vagyok a döntésen, de mégis. Úristen, lehet hogy ez egy hobbi? Na nem a vásárlás, hanem a keresgélés, mérlegelés, tesztek olvasása... Hajaj... :K

(#56733) air válasza Aser Tzuiko (#56730) üzenetére


air
nagyúr

Kategóriák
Fix lencsés: Ultra compact, Compact, Large Sensor Compact, SLR like (Bridge)
Cserélhető objektíves: Rangefinder style mirrorless (ez a compact MILC), SLR style mirrorless, Compact SLR, Mid-size SLR, Large SLR

Tehát szerintem mégis inkább a méret határozza meg, hogy mi a kompakt.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56734) Falovas válasza Attila444 (#56720) üzenetére


Falovas
aktív tag

Egyébként itt a hardveraprón is árulnak belőle vagy kettőt. Esetleg érdemes lehetne egy használtban is gondolkodni...
Az FZ2000 egy másik kategória, nem hinném, hogy az ezrest váltja le. Maximum majd kijön az ezresből is egy Mark II.-es modell. Lásd mint a Sony RX 10-nél.

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56735) Dr.NX válasza Aser Tzuiko (#56732) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Vannak fényképészek, meg vannak fényképezőgépészek, én ez utóbbiba sorolom magam. :)

Elfogadom a sütiket.

(#56736) Aser Tzuiko


Aser Tzuiko
csendes tag

Gépészmesterek, van egy fura paraméter ami kérdéses de szubjektív. Sony hx90 és Panasonic TZ70/80 FZ200 videókat nézegetve mindig úgy látom, hogy ezekből a Sony képstabilizációja jobb. Lehetséges ez, vagy kifogtam a stabil kezű Sony tesztelőket?

(#56737) sitto


sitto
csendes tag

Már régóta gondolkodom egy dslr gép vásárlásán.
A nikon d5200 v. d5300 tetszett korábban.
Az MM-ban most van némi leárazás.
Szerintetek mi éri meg jobban?

d5300 + 18-140 obi 220.000 huf
vagy
d5300 + 18-55 AF-P VR 161.000 huf és utána venni mellé egy tamron 18-200 Di II VC obit kb. 80.000 huf (kintről kb 200 usd)
Árban kb ugyan ott vagyok, de lenne plusz egy obi amit vagy megtartok vagy eladok.

Igazából azt nem tudtam kibogozni sehol, hogy mennyivel jobb vagy rosszabb a tamron.
Irnak róla jót és rosszat is.

Előre is köszönöm.

(#56738) Vyndree válasza sitto (#56737) üzenetére


Vyndree
őstag

Eltévesztetted a topicot, itt többnyire a kompakt gépekkel foglalkoznak.
Esetleg próbáld meg itt: [link]

(#56739) sitto válasza Vyndree (#56738) üzenetére


sitto
csendes tag

Valóban.
Köszi.

(#56740) Formaster


Formaster
addikt

Üdv! Mi a véleményetek a Panasonic Lumix TZ81-ről? Tetszik a touch screen, gondolom a focus ezen keresztül is választható. Lenne valami jobb vétel is, olcsóbban?

(#56741) PuMbA válasza Formaster (#56740) üzenetére


PuMbA
titán

TZ70. Nincs touch screen, nincs 4K videó, de jobb a képminősége valamivel :) 100k alatti árkategóriában nem létezik touch, de ez nem feltétlenül baj, mert én még a telefonom 5"-es képernyőjén is néha szenvedek, hogy pont azt az objektumot találjam el, amit akarok. A kezelőfelületre és a beállításokra sokkal jobban használható.

[ Szerkesztve ]

(#56742) Formaster válasza PuMbA (#56741) üzenetére


Formaster
addikt

;) Én használom a G7-en is a touchscreen-t, ha olyan fókuszálni való akad. Ez ajándékba menne, de szerintem az illető hasznát venné. Viszont hogy lehet jobb a TZ70 képminősége, ha ugyanaz a széria csak a TZ81 újabb és 12.8 helyett 18.1MP MOS érzékelője van? :U

(#56743) PuMbA válasza Formaster (#56742) üzenetére


PuMbA
titán

Persze nagyobb objektumokra való fókuszáláskor teljesen jó :)

" Viszont hogy lehet jobb a TZ70 képminősége, ha ugyanaz a széria csak a TZ81 újabb és 12.8 helyett 18.1MP MOS érzékelője van?"

Mert ugyanakkora szenzorméretnél, azaz 1/2,3" esetén ha kiszámolod, akkor egy pixelre több fény jut 12MP esetén, tehát több részlet és kevesebb zaj lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

(#56744) Formaster válasza PuMbA (#56743) üzenetére


Formaster
addikt

Gondolom ez kifejezetten a sötét képeknél lenne jelentős. Nézegettem flickerben képeket, szerintem gyönyörűen festenek.

(#56745) PuMbA válasza Formaster (#56744) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, sok fényben bármilyen fényképező jó képet csinál. Felhős időben, szobában vagy mesterséges világításnál már nem annyira :)

[ Szerkesztve ]

(#56746) Formaster


Formaster
addikt

Mondjuk lehet h én vagyok a hülye de világosíts fel kérlek :)) Azt hittem, hogy ha sűrűbb a szenzor, akkor csinál jobb képet akár sötétben is. Videózásnál is, ugyanaz a gép jobban lát sötétben 4k alatt, mint 1080p-ben. Illetve a 4k-ból 1080p-be konvertált film is jobb, mint ha ugyanaz a kamera 1080p-t rögzít. :R Ezért tartom kicsit érdekesnek, hogyha ugyanazon a méretű szenzoron több érzékelő van, akkor miért lesz zajosabb sötétben. :U

(#56747) PuMbA válasza Formaster (#56746) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor kapsz jobb képet, ha a szenzorra minél több fény jut, azaz nagyobb a szenzor és / vagy nagyobbak a pixelek :) A profi gépekben nagyobb szenzor van és azért tudsz sötétben fasza képeket vagy videókat csinálni, a megapixeleknek ehhez semmi köze sincs. Sokan még régi 2004-es 8-10 MP-es profi gépekkel fotóznak, mert a megapixel szám teljesen lényegtelen. Az emberek többségének FullHD kijelzője van, ami 2 megapixel, a 4K vagy UHD pedig 8 megapixel :)

Hogy ne csak beszéljek: itt megnézheted a TZ80 sötétbeli 4K videóját...láthatod, hogy a kevés fény miatt körülbelül VHS minőségű videót csinál.

[ Szerkesztve ]

(#56748) mazsi70 válasza Formaster (#56746) üzenetére


mazsi70
senior tag

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56749) asdf_ válasza Formaster (#56746) üzenetére


asdf_
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#56750) csuf válasza Formaster (#56746) üzenetére


csuf
tag

Szia!

Nézd meg ezt a kis videót a szenzorokról - egy kis angol tudás ajánlott, bár a feliratozás auto fordítással némi segítséget ad a megértéshez. A készítők többi videója is ajánlott szerintem :))

Üdv: csuf

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.