Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) asdf_ válasza mazsi70 (#55299) üzenetére


asdf_
veterán

Elszall mindenki majd, aki meg nem. USD/JPY bonuszolva a foldrengessel, aki mostanaban akart gepet venni, annak most vagy egy ev piheno, vagy lehet a zsebbe nyulni :/

(#55302) asdf_ válasza Zeki (#55300) üzenetére


asdf_
veterán

Ha talalsz youtube-on mukodesrol videot, azert nezd meg mindkettot, hatha valamelyik atomlassu, vagy van valami egyeb bosszanto hibaja, ami elsore nem jon le.

(#55303) Zeki válasza asdf_ (#55302) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te, a 8 évvel ezelőtti belépős Fujihoz képest aligha lassúbb. :)

(#55304) asdf_ válasza Zeki (#55303) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, a Nikont meg a Sony-t egymashoz, dpreview-n user ertekelesben szidja valaki a sony-t mint a bokrot, hogy teltulassu, annak utananeznek, hogy valos, vagy csak fikagep egypontozott.

[ Szerkesztve ]

(#55305) mazsi70 válasza asdf_ (#55301) üzenetére


mazsi70
senior tag

Az objektívek árai is szépen kúsznak felfelé .Szerintem a kereslet úgy is megmutatja ,hogy meddig mehetnek fel az árak .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55306) sideburns válasza mazsi70 (#55299) üzenetére


sideburns
aktív tag

Hja kérem, tudod milyen sokba kerül egymásra helyezni az 1.0 típusú érzékelőt? :DDD

(#55307) mazsi70 válasza sideburns (#55306) üzenetére


mazsi70
senior tag

:D :D

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55308) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

bocsi az OFF-ért, de nem találtam jobb közelebbi topicot. 2012-ben vásároltam egy digitális fényképezőgépet (Nikon Coolpix L810), amihez kaptam egy ArcSoft Panorama Maker Lite 6 telepítőlemezt, hogy a géppel készített panoráma fotókat össze lehessen ölteni. Ez a program Windows 8.1-en és 10-en nem működik.

Online találtam 30 napos trial verziót ami működne, csak hát trial. Kapcsolatba léptem (volna) az ArcSoft-al, hogy mivel a szoftver nélkül a gépe egy fontos funkciója nem működik, továbbá a programot a kamerával együtt megvásároltam, legyenek szívesek egy kulcsot küldeni, de máig semmi választ az automatikus emailen kívül nem kaptam.

Mit tudok csinálni abban az esetben, ha szóba sem állnak velem vagy nem kapok kulcsot? Nem lehet a telepítő lemezen valahol a kulcsot megtalálni/lementeni, amivel aktiválhatnék egy trail verziót?

A probléma az, hogy próbáltam más nyílt forráskódú öltőprogramot, de sokkal rosszabb minőségben dolgoznak mint a Panorama Maker 6.

A segítségeket előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#55309) cidalain válasza BenJoe80 (#55308) üzenetére


cidalain
veterán

A Nikonnak irjal szerintem, az o fotogepuk, ok adjanak tanacsot.
A szoftvercegnek ehhez semmi koze. Nyilvan a Nikon fizetett x osszeget y licenszert aztan csokolom.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55310) BenJoe80 válasza cidalain (#55309) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Írtam nekik is, de onnét elküldtek az ArcSofthoz mondván, arról ők nem tehetnek (!), hogy én a megváltoztattam a OS-t...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#55311) asdf_ válasza BenJoe80 (#55308) üzenetére


asdf_
veterán

Installcd felmasol egy konyvarba, setup.exe-n jobbgomb, tulajondsagok, kompatibilitas, win7-re atrakni, ugy futtatni a telepitest, majd azutan a program inditofile-jan is atrakni a kompatibilitast win7-re megvolt-e mar?

(#55312) cidalain válasza BenJoe80 (#55310) üzenetére


cidalain
veterán

Az eredetit feltelepitve a helpben nem irja ki az aktivalo kodot valahol?
Buta verzio: tegyel fel xp virtualis gepet, arra a progit.
Egyszeru verzio: nem legalis.
Jovobe mutato verzio: vegyel modernebb fenykepezot, ami mar magaban illeszti a panoramakepeket.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55313) BenJoe80 válasza asdf_ (#55311) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hm... Windows 7-es kompatibilitással futtatni a telepítést nem próbáltam, csak a már feltelepített programot próbáltam együttműködésre bírni ilyen módon - sikertelenül. Kösz - ezt kipróbálom! Egy próbát megér.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#55314) BenJoe80 válasza cidalain (#55312) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Az az igazság, hogy amint elindítom rögtön az alábbi fotó jelenik meg és az OK-ra kattintva be is zár a program. Szóval a Help menühöz hozzá se férek...

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#55315) BenJoe80 válasza cidalain (#55312) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Hát az utolsó egyenlőre felejtős... anyagiak miatt is meg, már csak elvből is (amúgy tök jó képeket csinál). Mondjuk az azért gáz, hogy a korábbi Kodak kompaktom simán tudott a gépen ölteni (támogató szoftver nélkül), ez meg sokkal újabb, jobb és csak így tud...

A virtuális XP az felejtős... különben nem lehetséges, hogy a nem is a Windows 10-el van baja, hanem azzal, hogy a régin Win 7 az 32 bites volt, a Win 8.1 meg 10 az meg 64 bites?

Assz'em ebből az lesz, hogy megpróbálok szerválni egy illegális verziót... nem szeretem a nem jogtiszta programokat, de most mi a bánatot csináljak? Még csak szóba sem állnak velem, annak ellenére, hogy megvettem a szoftvert.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#55316) cidalain válasza BenJoe80 (#55314) üzenetére


cidalain
veterán

Nem ezen, hanem egy regi gepen feltenni, es megnezni a helpnel

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55317) kutymorg válasza cidalain (#55316) üzenetére


kutymorg
tag

Sziasztok!

nem cserélhető objektíves keresek irodai munkára (feladat 1-2mm elektronikai alaktrészek valamint kész termékek fotózása). A fő elvárás, hogy AF pont manuálisan állítható legyen, és kiváló macro modja legyen.
Több, mint 10 éve a Nikon Coolpicx 4500-at használunk, ezt szeretnék lecserélni egy újabb masinára.
Feleslege a 1X x nagyítás, úgy is főleg tárgyfotózásra lesz használva állványról.

Ár... tudás/ár arányban a legjobb. Több ajánlatot kérnék, ha lehetséges (új, számlás) :)

Előre is köszönöm!

(#55318) prime77


prime77
aktív tag

Sziasztok!

Most lesz egy Sony HX50 fényképezőgépem.
Olyan kérdést szeretnék feltenni,hogy meg lehet azt csinálni vele,hogy összekötöm a számítógépemmel és amit látok a géppel ,az a monitoromon jelenik megy egyből?
Tehát ha mondjuk zoomolok vele akkor nem csak a készülék képernyőjén ,hanem a monitoron is megjelenik a kép egy időben?
Lehet barom kérdés.:D
Nézzétek el nekem!
Szóval csak azt szeretném tudni,hogy van erre mód?
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#55319) outdoor


outdoor
aktív tag

Van tesztfotó fórum?

A proper digital assistant could be my best friend

(#55320) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Tudnátok egy olyan gépet ajánlani (ha lehet nem túl drágát) aminek az élesre állításával nem kell vacakolni, azaz valami szimbólumos vagy bármi egyszerű élesre állítási lehetősége van?

Előre is köszi az infót

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55321) sideburns válasza sz.j (#55320) üzenetére


sideburns
aktív tag

Mindegyik ma kapható digitális fényképezőgép autófókuszos.
Ezt a szimbólumos dolgot meg nem értem.

(#55322) scarabaeus válasza sz.j (#55320) üzenetére


scarabaeus
őstag

Szimbólumos alatt azt érted, ami pl. a Szmena 8M-en volt, hogy a fókuszgyűrűn 1 m-nél egy portré piktogram, 1,4 m körül két fejes portré, 4 m-nél csoportkép, 8 m-nél ház fákkal volt?

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55323) sz.j válasza scarabaeus (#55322) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valamikor gyerekkoromban volt egy olyan filmes gép amin ha jól emlékszem két körrel kellett valamit csinálni, (talán fedésbe hozni vagy mit) a lencsében ahhoz, hogy éles legyen a kép .. , és akkor valóban borotvaéles is volt

Ha nem is ilyent, de valami olyan gépet keresek egy kezdőnek, amivel a legnagyobb esély van éles képek készítésére, mert a mostani Panasonic LZ8 autofocusos géppel a képek kb. negyede életlen marad ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55324) Zeki válasza sz.j (#55323) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem nyomod le túl hamara az exponáló gombot? Mert ha csak kicsit nyomod le, akkor élesít. Ha jobban, akkor lövi a képet.
Keress touch paneles fényképezőgépet, akkor arra fog élességet fókuszálni, amire ráböksz.

(#55325) Multibit válasza Zeki (#55324) üzenetére


Multibit
veterán

A másik lehetőség, hogy rossz fényviszonyok között fényképez. Kevés fénynél bajban van (könnebben hibázik) az autofokusz.

(#55326) sz.j válasza Zeki (#55324) üzenetére


sz.j
nagyúr

Erre nem tudok válaszolni, mert nem nálam van ez az életlenség a géppel ....
Már mondtam én is, hogy csak egy picit kell lenyomni míg meg nem jelenik a zöld jelölőnégyzet és a pont, ennek ellenére a képek egy része életlen lesz ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55327) Zeki válasza sz.j (#55326) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet steady shotos gép kellene. Mert mondjuk bemozdul mikor exponál.

(#55328) sz.j válasza Zeki (#55327) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi a tudatlanságomért de ez mit tud, vagy mi ez?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55329) Zeki válasza sz.j (#55328) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kézremegés kompenzálás. Vagy képstabilizálás.
Van ezekből szoftveres, meg optikai.

(#55330) sz.j válasza Zeki (#55329) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm szépen az infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55331) asdf_ válasza sz.j (#55323) üzenetére


asdf_
veterán

A törőékre gondolsz. Digitális gépeknél manuális fókuszt használva ennek az élkiemelés a megfelelője (egyszerűbb gépekben nincs benne). De bármelyik gépnél, félig lenyomva csippan, mutatja a fókuszpontot, ha az nem egyezik azzal, amit fényképezni szeretnénk, akkor nem kell ellőni a képet, mert az automatika nem oda fókuszált, ahova szerettél volna, a másik verzió meg amit írtak már, hogy bemodult a kép, azért életlen. A képeket, fényviszonyokat látva lehetne megmondani, hogy mi a szitu.

(#55332) sz.j válasza asdf_ (#55331) üzenetére


sz.j
nagyúr

Neked is köszönöm az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55333) braunsim


braunsim
csendes tag

Fényképek visszanézésekor indexképeknél és teljes méretben jó a kép.
Viszont van egy nézet, amikor a kép kb. 1/4 lcd méretű és ki vannak irva a kép adatai, blende, zár iso stb..
Ekkor bizonyos képeknél a fehér részek villognak, egyik képen itt egy folt a másikon máshol villog egy folt.
Ez természetes?

Bocs tudom nem a témához vág, de idegesit.

(#55334) asdf_ válasza braunsim (#55333) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, be van allitva, hogy mutassa a tul-/alulexponalt reszeket fenykepezogep. A hasznalati elarulja, hol tudod kikapcsolni (ha abban a nezetben ki lehet egyaltalan, annak ott pont az a lenyege, hogy mindent mutasson a keprol, igy pusztan az adatok lattan eldontheto, hogy kukazando-e a kep (veletlen ebben, abban, amabban a beallitasban maradt, nem ott van a fokuszpont, ahol lennie kell, vagy epp mint a villogas jelzi, tulexponalt lett a kep)).

[ Szerkesztve ]

(#55335) braunsim válasza asdf_ (#55334) üzenetére


braunsim
csendes tag

Megnyugodtam, köszi.

(#55336) krooenke


krooenke
csendes tag

Szeretném a segítségeteket kérni, a fiamnak vennék egy gépet. Két típust találtam nagyjából ugyanazon az áron és nem tudok dönteni. Az egyik helyen azt írják hogy ez a jobb, a másik helyen meg az ellenkezőjét.
A lényeg: a fiam erősen érdeklődik a fotózás iránt, tehát nem csak családi meg utazási képeket szeretne készíteni. Ez lesz az első komolyabb gépe. Ami még lényeges, hogy nem akarunk cserélhető objektíves gépet venni.
Az általunk kinézett két típus:
- Lumix FZ1000
- Lumix DMC-LX100
Előre is köszönöm a segítségeteket illetve ha van ötletetek hogy ebben az árkategóriában (max. 200 ezer) melyiket a legérdemesebb megvenni, akkor azt is megköszönném.

(#55337) Permet Elek válasza krooenke (#55336) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Az egyik gép bridge a másik compakt. LX 100 a jobb vétel. Bár azzal, nem tudsz zoomolni. Ha kell a zoom. fz200.

(#55338) mazsi70 válasza krooenke (#55336) üzenetére


mazsi70
senior tag

Az Fz1000 univerzálisabb ,de lényegesen nagyobb gép [link]
Az Lx100-nak jobb az obija ,nagyobb a szenzorja ,de csak kb.3x zoommal bír .
Videóban is nagyon jó választás mindkettő .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55339) krooenke


krooenke
csendes tag

Igen, a zoom miatt én is az FZ1000 felé hajlok inkább. Még egy kérdésem lenne, ehhez a típushoz milyen memóriakártyát ajánlotok (4K miatt)? Esetleg más típust tudnátok ajánlani, hátha nekem kimaradt valamelyik.
És köszönöm a válaszokat.

(#55340) Zeki válasza krooenke (#55339) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#55341) krooenke válasza Zeki (#55340) üzenetére


krooenke
csendes tag

42 ezerért :-). Úgy gondoltam hogy erre max. 15-öt szánnék

(#55342) Zeki válasza krooenke (#55341) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#55343) krooenke válasza Zeki (#55342) üzenetére


krooenke
csendes tag

Na, ezek már barátságosabb áron vannak, a középső ráadásul 64GB. Az tökéletes. Mire kell figyelni a kártyával kapcsolatban, hogy a 4K video rendben legyen? Mert nyilván képes lennék én is keresgélni, csak azt nem tudok hogy mire kell a kiválasztásnál figyelni, mi a fontos?

(#55344) faki_ válasza krooenke (#55343) üzenetére


faki_
senior tag

(#55345) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sajnos az összefoglaló nem lett frissítve és az ott található egyik gép sem nagyon kapható már.

A kérdésem a következő lenne. Szeretnénk a cégbe venni 2 fényképezőgépet, lehetőleg fényerősebb objektívekkel (zoom nem fontos annyira) és lehetőleg inkább 50hez közel mint 100-hoz. De nem szeretnék abba a hibába esni mint múltkor, hogy kiválasztottuk a legolcsóbb panasonic digitális fényképezőt, rendeltünk 5db-ot és szinte minden mobillal jobb képet lehet lőni mint azokkal.

Mit tudtok javasolni?
Az összefoglalóban feltüntetett gépek utódai?

(#55346) Permet Elek válasza BaLee (#55345) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Valószínű azért nem frissült, mert nincs, használható gép, azóta se. Sony rx100, pana fz200, és e fölött érdemes nézelődni, bár 200e-ig nem sok értelmes gép van. Alatta meg nem érdemes venni semmit, ha van 1 értelmes mobilod.

(#55347) ANOka


ANOka
őstag

Azt hiszem, ezt a topoikot be lehet zárni, mivel a gyártók megszüntették ezt a kategóriát. (Sajnos.) :( :((
Az utolsó majd kapcsolja le a villanyt.

(#55348) kovisoft válasza ANOka (#55347) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem szerepel az olcsó szó a topik nevében, drágán azért lehet jó kompaktokat venni. Más kérdés, hogy a többség olcsó és jó kompaktot keresne. Na olyan tényleg nincs. :O

(#55349) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!

SOS segítség kellene - anyukám (62 éves) holnap megy egy kirándulásra és kellene vennem neki egy gépet amivel szép fotókat tud csinálni. Fotóstudása annyi, hogy megmutatom neki melyik gombot kell lenyomni és hova kell nézni ha fotózni akar.
Nagyobb display kellene, hogy jól lássa mit fotóz (nem fog belenézni a kukucskába, ha van is rajta az tuti) és legyen fogása a gépnek, ne essen ki a kezéből.
Mit vegyek amivel szép fotókat tud csinálni?....

Előre is nagyon köszi! - még ma meg is kell vennem...

(#55350) asdf_ válasza ANOka (#55347) üzenetére


asdf_
veterán

Ha valakinek van 25 perce, beszel angolul es epp unatkozik: The DEATH of the Consumer Camera - Tony Northrup (par dologgal azert tudnek vitatkozni benne, pl. hogy az apple nem akkora josag meg tenyezo, mint mondja, de hat amerikai, az meg hogy mit szeretnenk belerakatni egy gepbe szoftveresen, es a gyarto nem rakja bele -szandekosan!- az is egy mas tortenet).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.