Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55052) scarabaeus válasza cidalain (#55046) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Látom a GM1 és G6 is tud wifit. El lehet lőni a képet wifin keresztül (telóról pl)?"

GM1-em van, igen, azon lehet, egy komplex vezérlőprogram van hozzá Androidra és iOS-re, a beállításokat is kezeli, exponál, videót indít, a kész képeket (csak a jpeg-et) telefonra lehet vele másolni stb. Nekem is az állványos képek miatt szükséges, pl. hogy expósorozat esetén ne legyen elmozdulás (ugye, időzítés és bracketing együtt nem megy), de legfőképpen amiatt, hogy lássam, mikor mentem ki a halszem látószögéből, panorámakészítés közben :)
Szerk.: Nomeg az állványt felemelve, magasra tartva gépestül a majd' 4 m magasból készült, más perspektívájú képek miatt (vagy oldalt kitartva, mint Toldi - neeem, nem szelfibot, hanem elérhetetlen helyről kép)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55055) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

van egy ilyen fényképezőgépem (lumix TZ57EP) és
a kártyára hibát jelez

találozott valaki ilyesmivel ?
(nem a kártyával van a hiba)
pc-n lehet írni rá olvasni is
teszt ok!
Kingston SDXC UHS-I Ultimate Class 10 64GB

csúszka nincs elhúzva
formázva lett a fényképezőgépben is...

ötlet ?
zsír új egyébként ...

(#55061) jjeahh válasza Hege1234 (#55055) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Arra gondoltam, hogy az SDXC kártyákat nem támogatja, de specifikációk szerint igen... Más kártyát felismer amúgy?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55066) dioka7


dioka7
senior tag

Sziasztok!

Korábban egyszer már kértem segítséget, akkor nem kaptam, most ismét hozzátok fordulnék:
Akkor, segítség és szaktudás híján vettem egy Sony fényképezőgépet, amit azóta megbántam, mert silány képeket készít sötétben. Napos időben egyénként az én igényeimnek megfelelne, de mostanában elkezdtem hobbiból fotózgatni, és emiatt fontos lenne, hogy minden körülmény esetén jó kép szülessen.
A lényeg: elvileg az e-digital 40napos visszavásárlást vállal(t) rá, és bár használtam keveset, ez kívülről nem látszik rajta. Az majd kiderül, hogy vissza veszik-e, de ha igen, akkor is csak ott tudom majd levásárolni a vételárat. Volt a kezemben egy sóbánya látogatáskor egy DSLR gép, és ez megvilágosított, nekem vagy MILC vagy DSLR kell, bár már most tudom, hogy a nagy mérete miatt utálni fogom... Na de mindegy a lényeg, hogy jó képek legyenek. A fenti sony árához max 35.000-t tudok hozzátenni, de nem lenne baj, ha inkább csak 25 lenne. Szóval ha innen (ár szerint rendezve) kellene valamit választani 110.000-ig akkor a hozzáértők mit választanának?
Szempontok:
- Minél kisebb legyen (hordozhatóság)
- Minden legyen mauálisan állítható
- Objektív is legyen az árban, amivel most el tudom kezdeni használni (családi fotókhoz+tájképek)
- Későbbiekben ha vennék hozzá objektívet akkor ne a legdrágábbak közül kelljen választanom (Nem tudom, hogy ez gyártónként mennyire eltérő)

Abszolút nem értek hozzá (még), ezért minden hozzáértő választ megköszönök. :R

(#55068) Tin válasza dioka7 (#55066) üzenetére


Tin
veterán

szia,

ha a méret számít, inkább a milcek között nézelődj. ebben a topikban tedd fel a kérdésed, és nagy valószínűséggel egy mft szenzoros panasonic milcet fognak ajánlani 12-32 objektívvel.

(#55069) Mate


Mate
nagyúr

Figyelmeztetnék mindenkit, hogy a továbbiakban kerülje a személyeskedést és az értelmetlen vitákat. Nem szankcionálok visszamenőleg , de beleszámítjuk ha valaki esetleg folytatná.

(#55070) dioka7 válasza Tin (#55068) üzenetére


dioka7
senior tag

Jogos, a kérdésem nem kompaktra vonatkozik. :R :B

(#55071) Tin_Shield válasza dioka7 (#55066) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez a kérdés inkább a cserélhető objektíves topikba való, de ha már itt vagy...
A Canon és Nikon MILC-eket én kihagynám, szól mellettük érv (pl Canon 22 f2 objektív, vagy a Nikon piszok gyors működése és AF rendszere), de láthatóan még elég óvatosan állt be a MILC-ek mögé a két nagy. A Pentax Q meg egy vicc, a MILC kategória totális félreértelmezése szerintem

Ami fennmarad a rostán (abc sorrendben, nehogy részrehajlással legyek vádolható):

Olympus E-PL6.
pro: két korrekt objektív, jó jpg motor, fém váz, evf lehetőség, vakupapucs, szenzorstabi
kontra: gyenge videó, nincs wifi, alacsony felbontású LCD, a legöregebb konstrukció a háromból

Panasonic GF-7
pro: jó kitobjektív (ezért meg leszek szólva), jó AF, korrekt videó, wifi, érintőképernyő, friss modell
kontra: jpg motor nem az igazi, műanyag váz, nincs vakupapucs, nincs EVF lehetőség

Sony a5000
pro: nagyobb és jobb a szenzor mint a két mft gépnél, nagyobb felbontás, korrekt videó, wifi
kontra: gyengécske kitobi, nincs vakupapucs, nincs EVF lehetőség, alacsony felbontású LCD, nincs érintőképernyő, műanyag váz

(#55072) dioka7 válasza Tin_Shield (#55071) üzenetére


dioka7
senior tag

Átvonultam a cserélhető obis topikba, 1 kolléga ott is az OLY-t javasolta. Köszönöm a segítséget! :R

(#55073) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Kinéztem egy Fujifilm gépet mi a véleményetek?
Fontos lenne, kezdő fotós ként kérdezem!
Használt ként 30k~

[ Szerkesztve ]

(#55074) cidalain válasza #63761920 (#55073) üzenetére


cidalain
veterán

Kineztem egy autot, mi a velemenyetek?
Kezdo rally versenyzokent kerdezem.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55075) Zozzant válasza cidalain (#55074) üzenetére


Zozzant
addikt

versenyző ként?:) kémia órán kezdő kémikus ként kértem ként:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#55076) sideburns válasza #63761920 (#55073) üzenetére


sideburns
aktív tag

Itt van 12 vélemény: [link]

(Én egy fillért nem adnék érte.)

(#55077) faki_ válasza #63761920 (#55073) üzenetére


faki_
senior tag

Ennyiért a régi nagyobb szenzoros gépektől (2/3", 1/1.7") lényegesen jobb képminőséget kapsz. Ezeken többnyire manuális beállítások is vannak, de kereső és nagy zoom nem mindig: [link], [link].

Mint az egyik linken írtam is, ennyiből már majdnem megvan egy régi kitobjektíves MILC is. Az képminőségben nagy ugrás ezekhez képest.

(#55078) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e,de megköszönném,ha segítenétek. ~50e ft körül milyen fényképezőt vegyek?

(#55079) ANOka válasza miresz (#55078) üzenetére


ANOka
őstag

Rózsaszínt!
Tök mindegy: amelyik tetszik, mind "egykutya" ebben az árszegmensben.

(#55080) miresz válasza ANOka (#55079) üzenetére


miresz
veterán

Igen közben olvastam én is vissza,de azt gondoltam azért valamelyik csak jobb a másiknál.

(#55081) ANOka válasza miresz (#55080) üzenetére


ANOka
őstag

Rákérdezhetsz, de te sem fogsz eltérő választ kapni, mint az előtted levő 99 másik...

(#55082) F_Gergely válasza miresz (#55080) üzenetére


F_Gergely
őstag

Vannak elteresek, de nem aalapveto technikai. Inkabb olyan hogy van benne wifi, mekkora a kijelzoje (kihajthato-e) milyen akkumulator valo bele, vagy jo bele 2 db AA elem is, magyar nyelvu e a menu, mekkora az optikai zoom, van e digitalis kepstabilizator stb. Ezek a kulonbsegek leginkabb.

(#55083) whited


whited
addikt

Üdv fórumtársak !
Az alábbi gép a mai viszonylatok között megállja még a helyét tudását és árát tekintve ?

RX100 Mark II

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#55084) sideburns válasza whited (#55083) üzenetére


sideburns
aktív tag

Szerintem a zsebre vágható kompaktok közül az egyik legjobb, bár az ára csökkenhetne már, még mindig erősen túlárazott.

(#55085) Zozzant válasza whited (#55083) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha elég a 28 kezdő akkor jó, ha nem akkor lx7.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#55086) sec0nd


sec0nd
tag

Sziasztok!
Milyen fényképezőt ajánlanátok természet, állat, nyaralás fotózáshoz? A keret max 100e Ft, jó lenne ha RAW-ba is lehetne menteni vele. A gép nagyrészt automata módban lenne használva, csak én használnám (ritkán) manuálisban. Fontos lenne, hogy ne 2kg legyen, egy DSC-H3at váltana, annak a mérete nagyon tetszett, csak sötétben rossz képeket készített.
:R

(#55087) Quent1n válasza whited (#55083) üzenetére


Quent1n
senior tag

Üdv!

Szerintem a Canon G7x kicsivel jobb gép mint ez, és ugyanennyibe kerül. :)

(#55086) sec0nd: Pana FZ200 vagy Pana LX7. Állatokhoz inkább az FZ200, mert oda nem árt a zoom. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55088) #63761920 válasza faki_ (#55077) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm a segítséget!

(#55089) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok,

egy abszolút amatőr fotós tévedett közétek. Jelenleg egy kompakt Canon PowerShot SX160 IS géppel rendelkezem, de sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Borzasztóan lassú, este a vakutöltés időtartama vállalhatatlan, a képek minősége is jócskán hagy kívánnivalót maga után.
Ezért szeretnék valamilyen komolyabb gépre váltani, de mivel a belépő szintű kompaktban csalódtam, ezért szintet lépnék, amennyiben érdemes.

Továbbra is amatőr fotós státuszban szeretnék maradni, nem mélyednék el az egyéni beállítások / különböző objektívekben. Egy megbízható gépre lenne szükségem 150e alatt, amely nem ijed meg a fényviszonyoktól és este is megbízhatóan működik.

Az összefoglalót elolvasva nem tudom eldönteni, hogy valóban megéri-e egy csúcskompaktot (~150e)
venni, mint mondjuk az 50-100e Ft-os kategóriában nézelődni.

Vki ajánlotta a Panasonic DMC-LX100 gépet. Egyrészt baromi drága, másrészt laikusként tényleg nem tudom eldönteni, hogy ér-e egy kompakt gép ennyit, és tényleg ennyivel megbízhatóbb, jobb képeket tud csinálni, mint az 50-100e társai. :F

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

Üdvözlettel:
Elydan :R

(#55090) jjeahh válasza Elydan (#55089) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A képminőséget a legjobban két hardverelem befolyásolja, a szenzor és az objektív...
A szenzorokról: ha technikailag ugyanolyan fejlett szenzorokat veszünk, akkor a nagyobb mindíg jobb. A régi SX160 IS gépedben 1/2.3" szenzor van, az lx100-ban meg 4/3 méretű, itt össze tudod hasonlítani kb mekkora a különbség:

Az objektívekről: minél nagyobb egy objektív fényereje (értsd: az F-szám minél kisebb érték), annál több fényt enged a szenzorra, így érthető módon egy nagy fényerejű objektívvel gyenge fényben könnyebb dolgod van, kevesebb lesz a bemozdult meg zajos képed. A régi kompaktod optikája F3.5 – F5.9 fényerejű volt, az lx100 obija meg F1.7 – F2.8 és ha ez nem lenne elég még jobb minőségű is, tehát élesebb, nincs CA stb.
Amúgy az rx100 meg rx100 II-őt is érdemes lenne meglesned, azok sem rosszak :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55091) braunsim válasza jjeahh (#55090) üzenetére


braunsim
csendes tag

Nagyon köszi a leirást, igy már sokkal okosabbak lettünk mi laikusok is.
Én is gépet nézegetek és pár napja olvasgatom ez a fórumot.
Sony RX100 kompakt vagy sony ilce 5000 milk?
Amit kiveszek az, hogy az ilce 5000-nek jobb a szenzora?
Az ilce5000-esnek az adatlapjáról nem tudtam kideriteni hogy milyen az alapoptika fényereje 16-50mm ennyi.
Vagy ez már megmondja, hogy van-e olyan jó az optika, mint a rx100-nak?
Átlagos amatőr családi, kirándulás célra kellene a gép, automata módban.
Melyik legyen, hosszu távra kellene, 10-20 ezer forint különbségen nem vacellálok
Ahogy mondani szokták: nem vagyok olyan gazdag, hogy olcsón vásároljak.

(#55092) Tin_Shield válasza braunsim (#55091) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 16-50 mint a legtöbb kitobjektív 3.5-5.6 fényerejű
Nagylátószögben az RX100 (mark I és II, az újabbak sokkal jobb optikát kaptak) a kisebb szenzor ellenére kb. ugyanazt tudja, a tele végén van ~1,5FÉ előnye az a5000-nek. Egyik optika sem a penge rajzáról lett híres, de az RX100-é a kiegyensúlyozottabb szerintem. Az a5000 kitobi előnye inkább a nagyobb kezdő látószög (ha érdekel a nagylátószög), azt nem lehet croppal pótolni, míg az RX100 hosszabb végének megfelelő képkivágás megoldható utólag.
Szerintem az a5000 kontra RX100 (I és II) nagyjából döntetlen. Ha tervezel a jövőben bővítést, ha jobban el akarsz merülni a fényképezésben akkor inkább a cserélhető objektíves irányban indulj el. Ha "csak" egy frankó képminőséget tudó gépet szeretnél ami mindig nálad lehet, akkor nyugodtan választhatod az RX100-at.

[ Szerkesztve ]

(#55093) rinpocse


rinpocse
tag

Olyan fényképezőgépet szeretnék vásárolni, ami videóban hozza a belépőszintű (2016) videokamerák minőségét. Mit javasoltok?

(#55094) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Ezek közül melyik lehet a legjobb választás, esetleg tud valaki valamit mondani?

Nikon Coolpix A10
Nikon Coolpix L31
Sony DSC W800

Köszönöm.

(#55095) asdf_ válasza RAiN91 (#55094) üzenetére


asdf_
veterán

Nikon Coolpix A10
- 1/2,3 hüvelykes CCD
- 26–130 mm-es objektív (5* zoom)
- f/3,2–6,5
- 6.7cm 230 000 képpontos kijelző

Nikon Coolpix L31
- 1/2,3 hüvelykes CCD
- 26–130 mm-es objektív (5* zoom)
- f/3,2–6,5
- 6.7cm 230 000 képpontos kijelző

Sony DSC W800
- 1/2,3 hüvelykes CCD
- 26–130 mm-es objektív (5* zoom)
- f/3,2–6,4
- 6.7cm 230 000 képpontos kijelző

Barmelyik. Amelyik tetszik. Mint lathato, a lenyeges tulajdonsagokban egy centi kulonbseg nincs koztuk, a lenyegtelenebbek kapcsan pedig ha gondolod, jatssz magad talald meg a kulonbseget jatekot :)

[ Szerkesztve ]

(#55096) zsolabacsi


zsolabacsi
tag

Sziasztok!

Amit eddig használtam egy Canon IXUS 70 majdnem 10éves, aksi elfáradt, maga a gép is egyre lassabb:
van hogy 3x gombnyomásra sikerül képet csinálni és a képek is egyre gyengébbek lettek.
Azt gondolom hogy egy új akku 13e (utángyártott 3e) sem oldaná meg a gondot, talán egy most kapható 20-25e gép is verné már - nem tudom.

Kérdés: van e értelme ráköltenem hogy tartalékgépnek használjuk vagy inkább egy újat 20-30körül?
(ami ugye az ajánló szerint mindegy melyik szinte egykutya)

[ Szerkesztve ]

(#55097) Quent1n válasza zsolabacsi (#55096) üzenetére


Quent1n
senior tag

Szerintem nem érdemes egy 10 éves kompakt gépre költeni. Akksicsere nem hiszem, hogy megoldaná a gondot. Viszont ami probléma, hogy a mostani 20-25ks gépek pl. fényerőben gyengébbek, és hosszú záridő sincs rajtuk még ha videóban erősebbek is. Én ilyenkor azt szoktam tanácsolni, hogy azt a 20-25kt jobban megéri egy új mobilba forgatni, előrébb vagy vele. :) Az IXUS 70 használtan megy 40-60 euróért ami majdnem annyi mint az a pénz amit egy újra rászánnál.

Lényeg a lényeg, én nem költenék már rá (főleg, hogy nem valószínű, hogy akksi gond), az újak közül meg valóban mind egykutya, vedd amelyik jobb akcióba van, több tartozékkal és esetleg több garanciával. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55098) zsolabacsi válasza Quent1n (#55097) üzenetére


zsolabacsi
tag

Köszi.
Már így átgondolva volt elég időm hogy át is olvasgassam egy kicsit a fórumot inkább tényleg újat kellene vennem, de akkor az legyen jó és legyünk már elégedettek vele.
Egy olcsóbbal sokat bosszankodnánk akkor meg pénzkidobás főleg hogy ha 5-10 évente cserélnék gépet akkor meg belefér.

Azt hittem először hogy 80e körül bőven kapok jó gépet csak győzzek válogatni, de a válaszok alapján már nem biztos :)
- A legfőbb igény hogy gyerekeimet le tudjam akkor is fényképezni ha mozognak
- akár gyengébb fényviszonyok között beltérben vagy kültérben.
- Gyorsaság! - a mostani gépem egyre lassabb: gombnyomásra molyol az autófókusszal majd nagy nehezen vaku és mire kész a kép néha 2mp is eltelik pl. már nem mosolyog a gyerkőc! stb.
- szép képek :)
- nem baj ha beltérben beleférnek a képbe többen is:) nagylátószög?
- jó optikai képstabilizátor és nem kell a hiperzoom

arukereson ránéztem 100-140 közt van választék.
Nyilván jó lenne az olcsóbb sávba + ár/érték, de ha van olyan szempont ami miatt megérheti nekem a különbözetet akkor a drágább is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#55099) sideburns válasza zsolabacsi (#55098) üzenetére


sideburns
aktív tag

Sokszor volt szó róla, ha nem kell, hogy nagyon kompakt legyen, egy alig használt MILC-cel jobban jársz.
Akár 60-70 körül ki lehet fogni nagyon jó vételeket, mindenben levernek egy kompaktot, még az alapobjektívvel is.
Olympus, Panasonic, Sony, Samsung szokott főleg menni, igazából mindegyik elég jó, még akkor is, ha nem akarsz fejlesztgetni.
hardverapró

(#55100) Quent1n válasza zsolabacsi (#55098) üzenetére


Quent1n
senior tag

Alapvetően a kompakt gépeket két csoportba kell szedni. Vannak a 100ezer alatti és a 100 feletti gépek. Ami felette van azok közül többet szokás csúcskompakt névvel illetni, mert az átlagnál nagyobb szenzorméret mellé, fényerős optika párosul, kis méretben, jó szolgáltatásokkal. Valahogy nálunk így 100 ezer körül van a váltás árban. :)

100 ezer alatt el lehet csípni használt Pana LX7-et, Oly XZ-2-őt, ezekkel nem igazán lősz mellé. Ezekkel már egy olcsóbb MILC alap objektívvel nehezen száll versenybe ha fényerő kell és a méret is szempont.

100-200 között meg Sony RX100 MK I-II, Canon G7x, Pana LX7, Oly Stylus 1s, Pana LX100 kb ezekkel érdemes foglalkozni. Mindet kiveséztük itt, úgy hogy ha rájuk keresel elég sok olvasnivalót találhatsz. :)

El kell döntened, hogy a méret szempont e és, hogy a jövőben mennyire tervezel rá költeni és foglalkozni vele. Ha a méret nem szempont akkor játszhat MILC vagy DSLR is, de nem hiszem, hogy családi fotózgatásra szükség lenne rájuk. A kompakt legnagyobb előnye, hogy kompakt, mindig ott van, előveszed, fotózol. És azért a nagyobb szenzoros gépek, fényerős optikával már hozzák a MILC + kitobi szintjét. Persze nem lehet őket fejleszteni és mindenre megfelelő obit venni rájuk stb. :)

Én 100 ért az LX7-et ajánlanám első körbe de közvetlen vetélytársa a Sony RX100 MK I. Ha följebb mész akkor a Canon G7x-et (amint az RX100 MK II a párja árban), ha mégföljebb akkor Pana LX100 de ez már 200-nál van. Följebb meg Sony RX100 MK III de szerintem a tudásához képest túlárazott.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.