Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) air válasza lacibacsi (#56900) üzenetére


air
nagyúr

Ilyen célra bridge kategóriában a megcélzott keretnél kicsit többet kellene áldozni, ha ajánlott gépet szeretnél.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56902) philoxenia válasza lacibacsi (#56900) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milyen Fujid volt eddig? Nekik voltak eléggé olcsósított bridge-jeik is, de jobbak is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56903) kovisoft válasza lacibacsi (#56900) üzenetére


kovisoft
őstag

Az éjszakai képalkotó képességet alapvetően a szenzor mérete és az objektív fényereje határozza meg. 90 ezer alatt minden új kompakt és bridge gép egyaránt kis (1/2.3") szenzorral és sötét (f/3.x vagy rosszabb, és gyorsan sötétedő) objektívvel rendelkezik, ezek nem igazán ajánlhatók. Fényerőben előrelépés fix f/2.8-as objektívvel a Panasonic FZ200 (90 ezer a Telekomnál). Szenzor méretben előrelépés 1"-os szenzorral a Sony RX100 (110-120 ezer körül kapható most). Nagyjából ezek a legolcsóbb ajánlható gépek. Ennél olcsóbban a használtak között kellene szétnézni, de ugyanilyen szempontok alapján.

(#56904) lacibacsi válasza air (#56901) üzenetére


lacibacsi
addikt

Na jó, hazudtam egy kicsit... Nem nekem kell a fényképező, hanem megbíztak a vásárlással, vásárlási tanácsadással. Ha nekem kellene (mint ahogy lassan kell is), akkor biztosan rátennék még egy lapáttal, de így sajnos a keret fix, max. 70k....

(#56902) philoxenia : S2950, S3200... :W

(#56903) kovisoft: Köszi a részletes választ, de a fentiek miatt nem mehetek 70k fölé. Ráadásul az is kikötés, hogy új és garanciális legyen a kamera...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#56905) philoxenia válasza lacibacsi (#56904) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennyiért gyakorlatilag csak ez van mostanában. Olcsó és nem Fuji...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56906) lacibacsi válasza philoxenia (#56905) üzenetére


lacibacsi
addikt

A Nikon jó márka. ENNEK mi a hibája (mondjuk az általad ajánlotthoz képest?)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#56907) philoxenia válasza lacibacsi (#56906) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nikon vs. SonySony ez se túl jó, csak valamivel jobb. (a H300 pont nem volt tesztelve)
Egyébként ebben az árban és méretben elég rossz mind, csak rossz és kevésbé rossz van talán..
Összehasonlítás. nem reklám, de itt most ez aránylag jó ár így:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56908) lacibacsi válasza philoxenia (#56907) üzenetére


lacibacsi
addikt

:R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#56909) Dr.NX válasza philoxenia (#56907) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az az összehasonlítás, jaj. Ilyeneket inkább ne, mert teljesen félreviszik a kérdezőt.

Elfogadom a sütiket.

(#56910) kovisoft válasza Dr.NX (#56909) üzenetére


kovisoft
őstag

Viszont a lényeget is leírta:

"Egyébként ebben az árban és méretben elég rossz mind, csak rossz és kevésbé rossz van talán." :K

[ Szerkesztve ]

(#56911) philoxenia válasza Dr.NX (#56909) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsi zajos szenzor mindkettőnél, más szempontok kell döntsenek...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56912) Márton


Márton
nagyúr

Létezik olyan kamera (akár kompakt, akár milc), ami mindezeket tudja, vagy álmodjak tovább? :U

- éles fullhd 50p videó
- AE shift, melyet megjegyez
- zoom érték kijelzés számmal
- min. 6x opt. zoom
- nem melegszik túl 10-15p felvétel után
- F2-F3 fényerős lencse
- 1/2.3 vagy nagyobb szenzor
- max 350g

Az ár már lassan mindegy, de megőrülök, hogy nem találok az igényeimnek megfelelőt :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56913) mazsi70 válasza Márton (#56912) üzenetére


mazsi70
senior tag

Esetleg LX100 ? :F

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56914) Márton válasza mazsi70 (#56913) üzenetére


Márton
nagyúr

6x zoom? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56915) mazsi70 válasza Márton (#56914) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szerintem a minimum 6x zoom és a fényerős lencse kizárják egymást .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56916) Márton válasza mazsi70 (#56915) üzenetére


Márton
nagyúr

nyilván csak a wide állásban lesz fényerős, de lehet hogy igazad van.
akkor viszont választás elé kerültem:
milc és cserélgetek obikat vagy mégsem fényerős obi :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56917) mazsi70 válasza Márton (#56916) üzenetére


mazsi70
senior tag

milc és cserélgetek obikat

Bukod a súlyt .

TZ100

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56918) philoxenia válasza Márton (#56912) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit nehezebb és már nem lehet újonnan kapni.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56919) Márton válasza philoxenia (#56918) üzenetére


Márton
nagyúr

30fps

TZ100 nem is rossz, köszi!

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56920) philoxenia válasza Márton (#56919) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na most én tucatnyi listát tudnék írni, amire nem találnál megfelelő készüléket, mosógéptől atomreaktorig... :U
Normális üveg nincs kis súlyban. Az üveg egy nehéz anyag, ráadásul a jobb tubusok is fémből vannak... ;)
Legnagyobb gond a súly... Keress nekem esetleg bányászgépet 100W fogyasztással... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56921) philoxenia válasza mazsi70 (#56915) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően a súly a gond... Az FZ200 optikája elég lenne.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56922) Márton válasza philoxenia (#56921) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem mintha a 4-500g nehéz lenne, de 2x már igen :)
(3D-re kell)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56923) Foglalt név válasza Márton (#56912) üzenetére


Foglalt név
addikt

A5100 283gr SELP1650 116gr összesen 390(most mértem mérlegen).
FullHD 60p
AE +-3EV
Powerzoom látod a kijelzőn(amit egyébként 180 fokban tudsz fordítani, így ultimate-selfie gép)
F3.5-5.6
APS-C

nincs 6x az átfogás, de a szenzorméret miatt beleférhet a digitális zoom videónál

Ha gimbal miatt limites a súly, akkor elnézést.

(#56924) Márton válasza Foglalt név (#56923) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, egészen addig ezzel szemeztem, míg nem olvastam a kivédhetetlen túlmelegedésről :W

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56925) philoxenia válasza Márton (#56922) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha pénz nem számítana RX1-et vennék, ha még több lenne az RIII verziót.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56926) Foglalt név válasza Márton (#56924) üzenetére


Foglalt név
addikt

Percnél hosszabb videókat nem szoktam csinálni, így még nem futottam bele személyesen. A 6300 váznál hallottam problémáról, azt hittem, a 4K-s felvételek miatt butul be a technika. Nem tudom ez segít-e.
Esetleg elindítok egy felvételt, a kártyán elfér, az akksi is majd félig van.
Hazudtam, 17%, meglátjuk mennyit bír így.

[ Szerkesztve ]

(#56927) Márton válasza philoxenia (#56925) üzenetére


Márton
nagyúr

őöö, fix obival? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56928) philoxenia válasza Márton (#56927) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legelső 24 MP full frame szenzorral, az utolsó, 42 MP fussa bőven a digit zoom... Ha a videó a lényeg.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56929) Foglalt név válasza Foglalt név (#56926) üzenetére


Foglalt név
addikt

7 perc körül elkezdett villogni, hogy jó idő van belül, eközben a házon legfeljebb kézmeleg helyet találtam a kijelző mögött. 13-14 perc körül kikapcsolt, visszakapcsolás után 5% áll az akkumulátor. Nem vagyok tőle feldobva :DDD
Szívás, mert a 6500 már 180gr-al nehezebb.

[ Szerkesztve ]

(#56930) Márton válasza Foglalt név (#56929) üzenetére


Márton
nagyúr

és a 6500 is túlmelegszik..

philoxenia: de a digit zoom nem a teljes szenzor fullhd-ra leméretezett képével dolgozik, hanem intelligensen crop-ol szenzorterületet, minőségveszteség nélkül? De jó lenne ha ezt az RX100 is így csinálná, de nem :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56931) Márton válasza Foglalt név (#56926) üzenetére


Márton
nagyúr

"Nem tudom ez segít-e."

Lol, megveszem a 1080p-s kamerát, hogy 1080i-ben rögzítsek egy külön kábelen lógó drága rögzítővel??

nóvéj!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56932) philoxenia válasza Márton (#56930) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Keresem, de nem találok leírást.... :N :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56933) Iginotus


Iginotus
őstag

Ha az rx100 mark 1 et hasonlítjuk össze a Sony Alpha A5000 -rel akkor mik a pozitív illetve negatívumok?

Plug and Pray... :)

(#56934) air válasza Iginotus (#56933) üzenetére


air
nagyúr

Kezdésnek: RX100 vs A5000

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56935) Iginotus válasza air (#56934) üzenetére


Iginotus
őstag

A sensor sizénél ezt ki tudod fejteni?
Az 1 zolost értem az rx100-nál de mi ez? APS-C (23.2 x 15.4 mm)
Az alphanak a hozzá kapott objektivvel nincs optikai zumja? Vagy az az objektivhez tartózó leírásban keressem?
Személyes kérdés, te melyiket vennéd?

Plug and Pray... :)

(#56936) mikrofon válasza Márton (#56912) üzenetére


mikrofon
addikt

Panasonic gx8 + Panasonic-Leica 12-60 obival? Ez ugyan ötszörös optikai zoommal de van benne digitális zoom. Súly nem 300g hanem 807g, cserébe kívül belül minőségi cucc és fényerő és ISO kezelés is rendben van....

Sajnos ahogy sokan írták a minőség súllyal is jár...

[ Szerkesztve ]

(#56937) air válasza Iginotus (#56935) üzenetére


air
nagyúr

Az Alpha szenzora nagyobb. Cserélhető objektíves gépeknél mindig az objektív tulajdonsága az optikai zoom.
Nem foglalnék állást, nekem egy Nikon D3400-am van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56938) Tin_Shield válasza Iginotus (#56935) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az APS-C alatt az ősrégi vidicon csöves időszakól származó méreteket használják, megszokásból. Értelmetlen hülyeség - mint számtalan dolog -, de történelmileg így alakult. Az 1"-os szenzor egyébként kb 13x9,6 mm, megközelítőleg negyed alapterületű az APS-C-nek, és kb. négyszer akkora mint egy átlagos kompakt 1/2,3"-os szenzora.
Az a5000-hez adnak egy 3x átfogású kitobjektívet.
Hogy melyik a jobb az az egyéni preferenciától függ, mindkettő mellett szól pro és kontra érv is.

[ Szerkesztve ]

(#56939) philoxenia válasza Tin_Shield (#56938) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az 1/2,3 meg miből alakult? Vedd észre, hogy a kisebb szenzornak vannak objektívtervezési előnyei és sokkal olcsóbb, min a nagyobb... A 4/3 szenzor méretét se Eisenstein vezette be...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56940) Tin_Shield válasza philoxenia (#56939) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Lehet nem volt egyértelmű amit írtam :) Azt tartom hülyeségnek, hogy 1"-osnak, (vagy éppen 1/2,3"-osnak) hívjuk őket, mert ennek semmi értelme. Ha valaki nem tudja, hogy az 1" az valójában az 1"-os Vidicon csövet jelenti akkor meg fog lepődni, amikor nézegeti a specifikációt, mert semelyik geometriai (hossz, szélesség, átló) mérete nem adja a 25,4mm-t, azaz az 1"-t.
Én ugyanúgy hülyeségnek tartom az ekv. gyutávozást is, főleg amikor APS-C, m43, 1" és még kit tudja milyen júzerek számolnak át mindent kisfilmre, úgyhogy lehet az életben nem tapasztalták meg milyen mondjuk a kisfilmes 35mm gyutáv. De ez is egy dolog, ami így alakult, erre is megvan a magyarázat, én is használom, de ettől még hülyeségnek tartom. Ha annak idején nem a gyújtótávolság hanem a látószög került volna az optikákra (és a köztudatba), akkor azt szoktuk volna meg, mindenki abban gondolkozna, nem kéne crop szorzózni, ekvivalensezni

[ Szerkesztve ]

(#56941) philoxenia válasza Tin_Shield (#56940) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kisfilmre átszámolni azért jó, mert össze lehet hasonlítani. Lehetne látószög is, de ez terjedt el.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56942) Tin_Shield válasza philoxenia (#56941) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Tudom, értem, azzal nincs is baj, amikor valaki tudja, hogy mit és miért akar átszámolni.
Akkor jönnek a "vicces" csevejek amikor a friss tulajok jelentkeznek, (mer' olvastak valamit valahol), hogy akkor pl a 18-55-öt mennyivel szorozzák. És nehezen értik meg, hogy semmivel, az 18-55.
Ha a kisfilmes gyutávra kiváncsi akkor szorozzon meg hasonlítgasson, de (kisfilmes/fullframe) fotós tapasztalat nélkül pontosan semmit nem fog jelenteni neki, hogy ekv. 28-85mm

[ Szerkesztve ]

(#56943) Falovas válasza Tin_Shield (#56940) üzenetére


Falovas
aktív tag

A fotó technikában, a szenzorméretek terén az 1" = 16 mm. A hagyományos col méretet felejtsd el. :O

[ Szerkesztve ]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56944) Falovas válasza Tin_Shield (#56940) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ami lemaradt:

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56945) Tin_Shield válasza Falovas (#56943) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 1" az 25,4mm. Hogy miért hívjuk a ~16 mm képátlójú szenzort 1"-osnak az innen eredeztethető. Teljesen idejétmúlt, de egyelőre használatban van maradt mert "megszoktuk".

(#56946) Márton válasza mikrofon (#56936) üzenetére


Márton
nagyúr

Köszi, de sajnos 2x800g már kiesik, bármilyen jó a gép.

"de van benne digitális zoom"
Ez miért is előny? Szakmai topikban vagyunk, nem? :D

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56947) philoxenia válasza Márton (#56946) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem találok sehol leírást, ahol az egyes típusok digitális zoomjának működését bemutatnák. Tudsz ilyen leírásról?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56948) mikrofon válasza Márton (#56946) üzenetére


mikrofon
addikt

Gx8-ban két fajta digitális zoom van, ami a 20Mpx-es szenzorral használva:
1.: 2x-es digitális zoom esetén vissza interrpolálja 20 Mpx-é a képet
2.: 2x-es vagy 4x ex.tele.conv.: ebben az esetben kb olyan mint egy sztenderd képkivágás, 10MPx-es vagy 5Mpx-es képet kapsz.

Első lehetőség igen jó képet ad, főleg ha nem akarsz további kivágást utólag. Ha további részleteket akarsz keress utána. Tele vannak a külföldi fórumok beszámolókkal és minta képekkel.
Ha tudja az ember, hogyan működik, mik a határok akkor igen jó "játékszer"

[ Szerkesztve ]

(#56949) kovisoft válasza mikrofon (#56948) üzenetére


kovisoft
őstag

Mitől kerülne több információ a képre az első esetben, mint a másodikban?

(#56950) mikrofon válasza kovisoft (#56949) üzenetére


mikrofon
addikt

Az interpellációs algoritmustól függ, hogy a hiányzó pixelek mivel lesznek kitöltve... Legtöbb esetben a szomszédos pixelek határozzák meg. Az eredetinél biztos nem lesz több információ, de annál igen mintha nincs ott semmi.
Pontosabb részleteket segít megtalálni pl. a Google.
De az elmélet helyett inkább keres néhány mintaképet...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.