Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) Hawaii2249


Hawaii2249
tag

Sziasztok!

Apámnak szeretnénk karácsonyra egy jó digitális fényképzőgépet venni. A felhasználás kisebb családi városnézések, ünnepek. A maximum keret 60ezer lenne. Van ami ebben az ár kategóriában ajánlott?

Eddig ezt néztem:
- [Sony]
- [Nikon]

(#55502) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok!
Hamarosan váltani szeretnék, de lehetőleg maradnék a kompaktoknál. Jelenleg egy Canon Powershot G16-ot használok. Nagyon szeretem a méretét, sokkal nagyobbat nem vennék. Egyszerű a kezelhetősége, full magyar menüvel meg pláne. Milyen opciók vannak manapság, ami egy teljesen amatőr hobbifotós számára bevállalható lenne kb 130-140 ezer forintig?

OnePlus 12

(#55503) kiskami válasza sharkypeti (#55502) üzenetére


kiskami
tag

Fujifilm X30 vagy Sony RX 100.
Az X30-al fotózni egy élmény (nekem).
A Sony nagyobb szenzora jobb képminőséget ad, de általában szidják a menüjét.

(#55504) braunsim válasza sharkypeti (#55502) üzenetére


braunsim
csendes tag

A sony rx100-at csak ajánlani tudom, nekem az van.
Egy teljesen amatőr hobbifotós szeretni fogja, beállítja kiváló automatikus felvételre és nyomkodja és éles szép képeket készit.
A menüje magyar és logikus, igaz hogy 1000 féle állítás van rajta, de 10 emberből jó ha 1 állítgatja képenként.
Ha meg majd müvészi fotókat akar valaki, addig megtanulja.

(#55505) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Teljesen amatőr vagyok, de kihasználom a beállítási lehetőségeket, totál automata módban soha nem is használtam. Ha kell, képenként is variálok. A Canon G16 is szuperjó képeket produkál. A Sony és a Fuji tehát már egy lehetőség, köszönöm a javaslatot. Van-e még valami alternatíva? Wifi nem kell, most sem használom. A magyar nyelvű menü viszont fontos lenne.

OnePlus 12

(#55506) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Valakit érdekel használt Olympus TG-320-as kompakt fényképezőgép?
Tudom nem hirdetőtopic, csak ha valakit mégis érdekelne.

(#55507) Tin_Shield válasza sharkypeti (#55505) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Fuji X30 már kifutott, az XQ2 talán még kapható, ugyanaz a szenzor és a jpg motor. A gép kisebb de az optika sem olyan jó mint az X30-é volt. Az RX100 jó gép, ha tetszik addig kell venni amíg kapható, már mark V-nél jár sorozat, és frissebb darabok árcédulája elég barátságtalan.
Ha nem zárkózol el a cserélhető objektíves géptől a Panasonic GM1 m4/3-os szenzorral alig nagyobb mint az RX100. A kitobjektív nem olyan fényerős (nagylátószögben) mint az Sony-é, és rövidebb átfogású is, viszont cserébe nyitott rekesszel is pengén rajzol és szélesebb látószögről indul. A későbbi bővíthetőség sem elvetendő dolog.

(#55508) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok!

Mekkora különbség van képminőségben és használhatóságban(egyszerűség :D) a sony Rx100 és az Rx100 III között? Nemrég linkeltek itt egyet az előbbiből 70e-ért, nem találtam jobbat ennél! Míg az utóbbi gép a 3x-a árban, vajon tud-e annyival többet?

:R -tem

(#55509) lazac_ válasza lazac_ (#55477) üzenetére


lazac_
tag

Végül elmentem MM-be megnyomkodni a gépeket, Sony RX100 I..III-ig voltak kitéve egymás mellett. Másik soron Pana LX100, 2-vel arrébb GF7, ezeket így egymás mellett is össze tudtam vetni. GM1 nem volt, de anyagminőségben gondolom az LX100-hoz áll közel, ami baromira bejött, el is gondolkoztam az ebay-es 160 ezres rendelésen, de a dpreview fórum tele van olyan témákkal, hogy por kerül a tubusba, és az optikán, vagy az érzékelőn megülve foltos képet produkál... ami nem zavarna, ha magyar garis lenne, de úgy dupla annyi, mint a végül választott offtopic GF7. Barna színben, red friday alkalmából kereken 100e volt házhozszállítva. Amit hiányolok, az a lencsevédő kupak rögzítési lehetősége a vázhoz vagy a szíjhoz, na meg fekete szíjat és kupakot adni barna/ezüst géphez...
Egyelőre inkább hátrányként élem meg az érintőképernyőt, mint előnyként, de még csak ismerkedünk (ezt mondogatom magamnak :D), a képminőséggel maximálisan elégedett vagyok.

(#55510) sharkypeti válasza Tin_Shield (#55507) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

A keretemet kimerítve tudnék venni egy használt Fujifilm X70 -et. Egyelőre nem tudom mitévő legyek. Nem vagyok teljesen kezdő, talán már átléptem a haladók közé, nem tudom, hogy elboldogulnék-e vele.

OnePlus 12

(#55511) Tin_Shield válasza sharkypeti (#55510) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mellé nem nyúlnál vele, a képminőség ütős, az borítékolható. Az a kérdés megfelel a fix. ekv 28mm-es látószög mindenre? Mert az nekem kicsit semmilyen, az izgalmas perspektívához még kicsit szűk, de normálnak meg túl széles látószögű. Persze itt már egyéni ízlésekről és preferenciákról beszélünk.
Én felhajtanék egy Panasonic LX100-at, Angliából mostanság egész barátságos áron be lehetett szerezni

(#55512) fefe9 válasza lazac_ (#55509) üzenetére


fefe9
tag

Annyiért nem volt rossz vétel szvsz., szép fényeket hozzá.

Lencsevédőt ebay-ről érdemes fillérekért (objektív hátsó kupakot vettem Panasonic-hoz valami 250.- Ft-ért).

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#55513) Speedhs


Speedhs
őstag

Sziasztok!

Sony rx100-nál hogyan tudom megnézni az expo-k számát? Nemsokára megyek megvenni azt, amit itt az aprón hirdetnek. Jó vételnek tűnik.

Köszi!

(#55514) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan szeretnék egy új fényképezőgépet venni.
Tükörreflekszes gépeket néztem amik nagyon jók,de kicsit borsos áruk van.
Elsősorban családot fotózok beltéren és kültéren.
Ami fontos szempont,hogy tudjak szép videófelvételeket is csinálni,az oprtikai zoom minimum 10x legyen. Valamint tudjak egymásután vakus(!) képeket csinálni. Pl. 5secen belül 3at.
Árkategória 100ezer alatt.

Eddig ezeket néztem:
Lumix
Nikon
Sony
Sony
Canon

De szívesen fogadok bármi más egyéb érveket,javaslatokat! :))

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#55515) mazsi70 válasza Palapo (#55514) üzenetére


mazsi70
senior tag

Én az FZ200-at választanám .Jó tapasztalataim voltak vele .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55516) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Használtan a Pana TZ8 jó választás, mire érdemes figyelni megvételkor?

(#55517) Impulsivex válasza ginola (#55516) üzenetére


Impulsivex
tag

Sziasztok!
Kompakt gepet keresek maximum 50-ezer forintig. Pénteken a dragabb gepekhez is hozza lehet jutni majd a black friday miatt . Tudnátok ajanlani pár gépet?
Eddig ezt neztem:

Canon PowerShot SX610

Köszönöm a segítséget!

(#55518) ginola válasza Impulsivex (#55517) üzenetére


ginola
addikt

Láttam vele készült fotókat, hát ne kéne.

(#55519) Dr.NX válasza ginola (#55516) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hogy ne adj pénzt érte.

Elfogadom a sütiket.

(#55520) ginola válasza Dr.NX (#55519) üzenetére


ginola
addikt

Miért irod ezt?
Az említett Canonhoz képes jobb képet készít.

(#55521) jracz


jracz
tag

Sziasztok,
Felmerült bennem a gondolat, hogy családi események rögzítésére jó lenne valamit venni.
Csak azt nem tudom eldönteni, hogy kamera legyen amivel fényképezni is tudok vagy fényképező ami tud 1080p videót rögzíteni.
Egyetlen igényem lenne, a minél nagyobb optikai zoom.
Mit tanácsoltok?
fényképezőgép vagy kamera?
Előre is köszi a véleményeket

(#55522) Dr.NX válasza jracz (#55521) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Fényképezőgép.

Elfogadom a sütiket.

(#55523) Bici válasza jracz (#55521) üzenetére


Bici
félisten

panasonic fz200

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55524) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy új digitális kompakt fényképezőt venni az elöregedett és már hibásan működő Olympus SP500-UZ helyett.

Keret: 40.000 jó magyar forint és tényleg legyen kompakt.

Amiket eddig néztem: Cannon IXUS 175, 177, 180. Sony CyberShot DSC-W830. Nikon Coolpix A300

Nem vagyok profi fotós és annyira nem is értek hozzá. Alapvetően eseményeket fotózok csak. Semmi profizmus.

Ha más akkor nyugodtan írjátok meg, adott esetben a keret bővíthető. És más márka is szóbajöhet

Köszönöm a segítséget!

Gery1987

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#55525) 590227


590227
aktív tag

(#55526) outdoor válasza jracz (#55521) üzenetére


outdoor
aktív tag

Szerintem egy fényképezőgéppel elégedettebb leszel. Főleg ha nagy optikával vásárolsz, LX100, RX100.

Léteznek jó kamerák is, de gondolom, nem szekrény méretben gondoltad. A kisebb kézi kamerák fotós képességei elmaradnak a fényképezők videós képességeitől.

(Léteznek kisebb felbontású 3CCD kamerák, amelyek kivételt jelentenek, és takarékosan bánnak a tárhellyel, mialatt a színgazdagságuk kiváló. Létezik elvétve ilyesmi fényképezőgépben is, szintén a fényképezőt részesíteném előnyben a kettő közül. Mindkettő létezik kis kézi méretben is.)

Néhány jól sikerült, szép fénykép sokkal többet mesél egy elnyúlt, unalmas videónál.

A proper digital assistant could be my best friend

(#55527) Bici válasza outdoor (#55526) üzenetére


Bici
félisten

"egyetlen igényem lenne, a minél nagyobb optikai zoom."

Erre LX100 vagy RX100???

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55528) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni magamnak valami ütős fényképező gépet, maximum 100.000 Ft-ig. Kikötés hogy szép képeket, éles képeket csináljon. Mivel nem értek hozzá, ezért írok ide, segítséget kérnék, hogy ki milyen gépet ajánl.

Válaszokat köszönöm

Gergő

(#55529) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A Sony RX10-zel van valakinek személyes tapasztalata?
Itt nézegetem a képminőséget, és azt veszem észre, hogy eléggé lágy (homályos, mosott) a képe a többihez képest még kompenzált felbontás mellett is.
Ez vajon a valóságban (jelenlegi firmware-rel) is így van, vagy csak a DPreview tesztnél volt hibás a fókusz?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55530) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Bridge gépet keresek 60-80 körül. Ebben az árkategóriában mi az ajánlott?

Köszi:
Yush

(#55531) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Sziasztok!

olyan 50-70k körül keresnék fényképezőgépet [link] ezt néztem az árukeresőben. Esetleg javaslatok?

(#55532) kiskami válasza frankdelgado (#55531) üzenetére


kiskami
tag

Sok vélemény van róla ott, olvasd el azokat. :)

(#55533) defcom


defcom
csendes tag

Sziasztok!

"Használt" kompakt gép vásárlásakor mire érdemes figyelni? Azért írtam idézőjelbe a használtat, mert az eladó szerint vadonat új, még egy kép sem készült vele. DE Németországból való és nincs hozzá számla és jótállás.

Az eladó átküldené a gép gyári számát. Ez alapján hol tudom leellenőrizni, hogy nem lopott-e?

Mire figyeljek még oda?

(#55534) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Az apósom teljesen random kinézett néhány gépet a MM-ban:
Sony DSC-H300 60k
Canon PowerShot SX420 IS 78k
Panasonic Lumix DMC-FZ200 120k
nikon coolpix P500 88k

Ezek alapján melyik gép a legjobb, illetve mi lehetne még best-buy hasonló kategóriában? Sajnos se ő, se én nem értünk hozzá.

Köszi:
Yush

(#55535) Tin_Shield válasza Yushchenko (#55534) üzenetére


Tin_Shield
őstag

FZ200 egyértelműen. De ha nem ragaszkodik az MM-hez akkor 100e alatt is megveheti hivatalos forgalmazótól.

(#55536) Yushchenko válasza Tin_Shield (#55535) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi szépen a választ. Közben visszaolvastam, és nekem is ez jött le (bocs a lustaságért).

Ha nem ultrazoom, akkor 80 körül mi jöhetne szóba, ami legalább ezt a minőséget megüti (vagy inkább jobb)?

(#55537) Tin_Shield válasza Yushchenko (#55536) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kb. semmi, kikoptak az értelmes kompaktok. A kifutóban lévő első generációs Sony RX100 az utolsó mohikán ami még kapható, de már az is jócskán 100e fölé kúszott.
Inkább valami belépő MILC-et (kivéve Pentax Q) hajtanék föl, ezek időnként becsúsznak 100e alá. Nikon1 Sx/Jx, Panasonic GF7, Sony a5000.

(#55538) Yushchenko válasza Tin_Shield (#55537) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszi szépen! Szerintem marad a Pana.

(#55539) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok,
2 fényképezőgép között gondolkodom és nem tudok dönteni. Mindkettőnek látom az előnyeit és hátrányait így pusztán a képminőség alapján választanék.
Ha kizárólag képminőséget veszem figyelembe melyiket ajánlanátok inkább?
Canon PowerShot G3X vagy Canon EOS M3 (KIT 18-55s)
Családokon belül nagyon sok az összehasonlító teszt, de a MILC-eket nem nagyon hasonlítják a kompaktokhoz így elég nehéz a döntés.

(#55540) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Csak egy gyors kérdés: mennyire jó vétel EZ?
Vélemény? Tapasztalat?
Köszönöm.

OnePlus 12

(#55541) Tin_Shield válasza sharkypeti (#55540) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó vétel ennyiért. Egyszerű tudású gép, elég jó szenzora van. A kitobjektív nem igazán acélos minőségű, de elfogadható áron egész jó objektíveket is lehet venni hozzá

(#55542) leeds11


leeds11
csendes tag

Sziasztok!

Feleségemet szeretném meglepni karácsonyra Egy új fényképezőgéppel. Az igények:
Videózni nem akarunk vele
Természetfotózásra és ételfotózásra lenne leginkább használva
A művészi részéhez (téma, fények stb.) jó érzéke van, a műszaki részhez (manuális beállítások ) egyenlőre kevesebb, de ezt is meg akarja tanulni
Hosszabb távra vennénk
Kompakt méretű
A keret 150 000-200 000 Ft
Mi lenne a legjobb választás?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#55543) mazsi70 válasza leeds11 (#55542) üzenetére


mazsi70
senior tag

LX100

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55544) Bici válasza Bici (#55529) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Sony RX10 esetén tudja valaki, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy AF mellett kézzel segítek neki, hogy merre keresse a fókuszt? (nem a fókuszpont váltásra gondolok, hanem azt szeretném megadni neki, hogy milyen távolságban keressen fókuszt elöször.)
Sokszor belefutok, hogy ágak, kerítés, vagy koszos üvek belelóg a témába, és arra fókuszál a gép, és olyan gépet szeretnék, amivel ezt tudom korrigálni.
Az lx100 kicsi mérete sajnos kizárja számomra a fókuszgyürü gyakori használatát, így kénytelen vagyok lemondani a jó tulajdonságairól.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55545) Armando_19


Armando_19
őstag

Sziasztok.

Csak egy gyors kérdés:
Ezt érdemes ennyiért megvennem?

Forintosítva 45K a vadi új ára, otthon 75 környékén láttam ezeket.

Amire használnám: A családod fotózni. Gyerekről 1-2 videót készíteni, ami jobb minőségű, mint amit a telefonokkal tudunk lőni.
Semmi extra elvárás nincs, és nyilván minőségben orbitális különbség van a mobilokhoz képest.. Nézegetem, olvasgatom a fórumot napot óta, de inkább csak egyre elveszettebb vagyok a sok infóban.

Rábökhetek ennyiért? :)

Válaszokat előre is köszönöm. További szép estét.

(#55546) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, sajnos meg kellett válnom a nikon D7100-től egésségügyi gondok miatt( nehéz volt a kezemnek )

Helyette 3 kiszemelt van, melyiket és miért ajánlanátok:

1. ca 130eFt 2 év garanciával: Olympus_Stylus_1

nincs állítható kijelző, F2,8, 13Mpx

2. ca 210eFt panasonic-dmc-lx100-f

nincs állítható kijelző, F1,7- 2,8, 16Mpx

3. 210eFt sony-dsc-rx100-m3

van állítható kijelző, F1,7- 2,8, 20Mpx( ehez van 5db pótakssim...

Válaszokat előre is köszönöm! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#55547) Bici válasza padi68 (#55546) üzenetére


Bici
félisten

Én egyértelműen az LX100-at választanám a jobb képminőség és a 4K video miatt.

Ezen kívül nekem eddig úgy tűnik, hogy nem tud AF-MF üzemmódot, vagyis, nem tudsz az AF dolgába beleavatkozni. Legalábbis eddig sem a kézikönyvben, sem máshol nem találtam nyomán ilyen funciónak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55548) padi68 válasza Bici (#55547) üzenetére


padi68
senior tag

Szia :R

melyik nem tud AF_MF?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#55549) Bici válasza padi68 (#55548) üzenetére


Bici
félisten

Ja, sorry. Az LX100. De ez sem tuti, csak eddig nem találtam olyan infót, hogy tudna.
Az RX100 III biztosan tud, kipróbáltam személyesen.

Ennek ellenére is az LX100-at javaslom, feltéve, ha nem pont ez a feature döntő nálad.
Illetve megvárhatnád a Pana LX10-et is. :U Hasonlóan jónak igérkezik.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55550) padi68 válasza Bici (#55549) üzenetére


padi68
senior tag

lx-10 mikor jön ki és mennyi lesz az ára?

ediginél van lx 100

ezüst 196eFt
fekete 209eFt

nem tudom/látom, hogy mindegyiknél van-e a csomagban vakú.. szerinted?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.