Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) lazac_ válasza Lidl (#55696) üzenetére


lazac_
tag

Nemrég vettem Pana GF7-et, a vaku "csak" kézi nyitás után működik, és egy 2mm*8mm-es kis pöcköt kell eltolni oldalirányban, jó erősen, amihez lecsukott LCD-nél egyáltalán nincs hely... Mondjuk én még nem nagyon használtam a vakut, inkább bevállalom a mákostészta effektust a magas ISO-val, minthogy a 3 hetes babára villogtassak sötét szobában... Számomra a gép leggyengébb pontja, hogy nem lehet USB-n keresztül tölteni. Automata optikavédőt vettem hozzá utólag, szerintem must have kategória - pláne ha kompaktok között nézünk szét, illetve azokhoz viszonyítjuk. Nem is értem, miért nem alap vagy legalábbis opcionális tartozék (JJC Z-O14-42, Oly-hoz gyártották eredetileg, de az újabb csomagoláson már kifejezetten Pana 12-32-höz is ajánlják). Off, mert mégicsak MILC...

[ Szerkesztve ]

(#55702) Lidl válasza lazac_ (#55701) üzenetére


Lidl
senior tag

Nagyon köszönöm az infót.
Igen, kicsit nehéz volt kinyitni a vakut a GF7-en, amikor próbáltam, de nem néztem meg, hogy lehet-e automatikusan.
A Sony-n kipróbáltam, és felugrott, amikor fókuszált.
Engem még nem is nagyon zavarna, de a párom tuti, hogy sosem nyitná fel és csak panaszkodna, ha nem elég világos a kép.
Szóval szerintem ezzel el is dőlt, marad a Sony RX100. És most akcióban van 113-ért az MM-ban. ;)

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a segítséget!
Lidl

(#55703) hoffman_ válasza hoffman_ (#55700) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ennyire pörög a topic, vagy ennyire értelmetlen a kérdés? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#55704) Permet Elek válasza hoffman_ (#55703) üzenetére


Permet Elek
senior tag

100 fölött kezdődnek sajnos a jobb kompaktok. Nyáron elszálltak az árak. Nem tudom milyen telefonod van most, de ha valami jobb, akkor felesleges beruházni 100 alatt bármibe is. Sony RX100 / Panasonic FZ200 ami 100 körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#55705) hoffman_ válasza Permet Elek (#55704) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm a választ, ez annyira nem jó hír. Oneplus 2-t használok, nincs gondom vele, lehet jól elkapott képeket készíteni vele, de telefon marad. köszi még egyszer, a tippeket is.

szerk.:

kínáltak egy Fuji X10-et használtan, 50e körüli összegért, az érdemes ajánlat lehet?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#55706) pandur99 válasza hoffman_ (#55705) üzenetére


pandur99
aktív tag

kínáltak egy Fuji X10-et használtan, 50e körüli összegért, az érdemes ajánlat lehet?

Igen.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55707) Tin_Shield válasza Lidl (#55702) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jó választás az RX100, szeretni fogjátok.
(De egy jó tanács, ha már ilyen fontosságú a vaku. Hamar tanuljátok meg mikor, milyen szituációban szabad automatán hagyni vakuzást, és mikor kell letiltani vagy beavatkozni, mert hiába a szuper gép, könnyen csalódás lehet a vége)

(#55708) hoffman_ válasza pandur99 (#55706) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#55712) Lidl válasza Tin_Shield (#55707) üzenetére


Lidl
senior tag

Igen, igyekezni fogok megtanulni, de a családom nevében nem nyilatkozhatok :)
Sajnos csak fényképeket akarnak csinálni, de nincs nagy hajlandóság, hogy megtanulják az alapokat.

Megrendeltem a gépet amúgy, pár nap és használatba vehetem.

Köszi szépen az eddigi segítséget.
Lidl

(#55713) hito válasza Joey877 (#55631) üzenetére


hito
nagyúr

A Mark IV illetve III között csak és kizárólag a 4K videó az újítás (az enyémbe is 4k képről beszél az 1" szenzoron ami 3840*2160, ezt bővítették ki a IV-ben folyamatos videóval.) Persze ha kitudod használni ezen lehetőségeket akkor hajrá, mert biztos jó.

Csöppet leegyszerűsítetted a dolgot. Koránt sem csak annyi a különbség:

Legalább akkora a különbség (bár szerintem inkább nagyobb) a IV és az V között, mint a III és a IV között.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55714) madarasz92


madarasz92
őstag

Sziasztok!
Kérdésem a következő kb 100e ft-ért kapok e olyan fényképezőgépet amivel szép közeli fotókat tudok csinálni?
Főleg karórákat és egyéb kisebb tárgyakat fényképezek. Van egy ilyen kisebb ledes világitásu mini műtermem meg egy iPhone 6s-em, de nem mindig tökéletesek a fotók.

[ Szerkesztve ]

(#55715) Tin_Shield válasza madarasz92 (#55714) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Lehet inkább a cserélhető objektíves vonalon kéne szétnézni, ennyiért már össze lehet hozni egy Olympus E-PL5/6 + 12-50 szettet például. Használtan persze.

(#55716) Joey877 válasza hito (#55713) üzenetére


Joey877
csendes tag

Ha megnézed a táblázatot is, akkor látszik, hogy az összes újítás ami különbséget eredményez az a videózást segíti. A keresőt egymást mellett hasonlítottam a boltban, és számokkal nagyobb csupán, nem érzékeled annyival nagyobbnak mint mondjuk egy APS-C vs Full Frame keresőt. A zár, fénykép mellett ugyanúgy megmaradt 1/2000-nek. Ami tényleg nőtt az a puffer meg az FPS.

Félreértés ne essék. A mark IV jobb mint a III, de ha pusztán a fotózás funkcióját nézzük, semmiben sem jobb, mert abban nincs akkora újítás a két típus között.
(a RAW lövése is csupán 6.7-ről 8.6-ra nőtt. Míg a IV és V modell között 16 és 24 az FPS szám. Valamint a jpeg puffert is 40-ről 150-re hizlalták az utóbbi két modell között. Az Af-ről ne is beszéljünk.)

Ha a videót vesszük alapul akkor természetesen mark IV jobb ez nem vitás.

(#55717) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom egy kompakt vásárlásán. Teljesen vegyes üzemre kéne, semmi prioritás nincs. Szívem szerint vennék valami Canon EOS-t a százas sorozatból, mert olyanokat sokat használtam korábban. De. Tudom hogy aztán elindulna a vezérhangya, csak kéne egy teleobi, egy rendes állvány, valami jó vaku... Ezért legyen valami faék, amit nem kell (lehet) fejleszteni.
Amit tudjon: manuális mód. Ha sokat akarnék költeni, maradnéka DSLR vonalon. Ezért ami így elsőre jónak tűnik:
Pana Lumix TZ57 például itt
Nikon Coolpix B500 szintén 220
Segítsetek még ötletekkel, véleményekkel.

Előre is kösz!

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#55718) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Szappantartó kiskompaktról váltva, kezdő usernek, mi az ajánlott 30 és 60 ezeres kategóriában? (Használt elsősorban.)

Amiket nézett, az Canon SX40, Fuji HS29xx, Sony HX50 (ez elég jónak tűnik),

Mutogatni való hater díszpinty

(#55719) Permet Elek válasza hcl (#55718) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Fuji-ra nem dob ki semmit a google. Sony felejtős. Canon elmegy, de nem nagy durranás.

(#55720) hcl válasza Permet Elek (#55719) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sony miért felejtős? Nekem elég jónak tűnt, viszont tényleg elég durván zajosodik.
A távcső zoom nélkül sokkal jobb lenne, mondjuk, az igaz.

Ezeken kívül is lehet javasolni, ha van jó tipp.

A Fuji az talán 2950 volt?

Canon SX1-ről is volt szó.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#55721) Robaj


Robaj
addikt

Sziasztok!

Bridge/kompakt gépet keresek családi események, baba fotózásra. Mivel a fényviszonyok nem lesznek jók és a vaku sem használható jó ideig, így a panasonic fz200 kilőve. Az LX100 túl drága, olcsóbbra gondoltam :)
Tudtok ajánlani nagy szenzoros, automata módban (mozgó kisbabát nehéz beállítani :) ) jól dolgozó, gyors gépeket?
Mostanság jól elszálltak az árak, úgy láttam, 100e-től indulnak a használhatóak újonnan (használttól sem zárkózom el)

[ Szerkesztve ]

(#55722) asdf_ válasza hcl (#55720) üzenetére


asdf_
veterán

XZ-2 aprorol 65-ert? Ahhoz kepest, hogy anno minden masodik hsz-ben ez volt ajanlva, fura, hogy ket honapja nem akarja elvinni senki azt. :(

(#55723) kiskami válasza asdf_ (#55722) üzenetére


kiskami
tag

Jók ezek a régi csúcskompaktok, meg van minőségben is valamekkora javulás egy 25 ezres dologhoz, de azt mindenki maga tudja eldönteni, hogy megéri-e a dupla, tripla pénzt (használtan). Most a világ az 1 colos szenzorú kompaktoké, de azoknak az ára nem az átlagos magyar pénztárcára van szabva.

(#55724) Messa


Messa
tag

Sziasztok,

Szeretném kérni a hozzáértők segítségét. A hugim szeretett Canon PowerShot A3300 IS gépe egy sajnálatos baleset során pofára esett bekapcsolt állapotban kitolt objektívvel. Azóta érthető okokból bekapcsolás után objektív hibát ír ki majd kikapcsol. A javíttatásra kapott egy 30 ezres árajánlatot, ami nem túl gazdaságos (ebayen némi keresgélés után találtam cserealkatrészt 9000HUF+posta áron, ha más nem sérült,de kísérletezésre sokkalom az árat)

Keresek valami jó minőségű kompakt gépet 50.000 HUF összeghatár közelében(ha van ilyen), főleg beltéri fotózásra.
Használt dolgoktól sem zárkózunk el.

Előre is köszi minden tanácsot :R

Üdv,
Messa

[ Szerkesztve ]

Time is the fire in which you'll burn.

(#55725) hcl válasza Messa (#55724) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha kicseréled az obit, jó eséllyel akkor is kalibrálni kell, hogy legyen végtelen fókuszod. Na ezért 30 ezer... :( Kalibráicó csak gyári szervizszoftverrel...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#55726) Messa válasza hcl (#55725) üzenetére


Messa
tag

Így tiszta, akkor nem is ölök bele pénzt fölöslegesen, köszi az infót :R

Time is the fire in which you'll burn.

(#55727) naja


naja
aktív tag

Sziasztok!
Új gép vásárlását tervezem. Egy D5100-et váltanék le kisebbre, aktuálisabbra. Képminőségben ez a minimum.

Alapvetően fotóznánk vele hobbiból (utazás, családi események stb.), de legyen videózásra is jól használható, praktikus (pl. AFC, zoom felvétel alatt állítható legyen).
Szeretünk kísérletezni, így a manuális módok is legyenek meg.
Az akku minimum egy napot bírjon ki végig fotózva (nyaraláskor).
Nem lenne rossz, ha vízálló tok is beszerezhető lenne hozzá.

Kérdés: Olyan létezik, hogy a zoomot a gyűrűvel állítom (vagy érintő képernyős csúszkával) és nem gombokat kell nyomkodni, mert ez utóbbi elég ócska megoldás.

Fontos lenne még, hogy az egész készülék jól átgondoltságot sugározzon, frappáns megoldásai legyenek. Idegesítő sallangoktól mentesen.

A Sony RX100-at ajánlották eddig (III vagy IV, bár ez utóbbi árát már kissé sokallom), vagy a Panasonic LX100-at. Árban is ezek körül mozognék. Persze jó lenne, ha lenne valami hasonló kevesebbért. Viszont, ha valami nagyon meggyőző érvet tudtok felhozni, akkor akár többet is szánok rá.

A kettő közül melyik passzol jobban a fent leírt igényekhez?
Netán van-e valami más típus, jobb ár/teljesítményű vagy megfelelőbb? Nem biztos, hogy csak kompakt jöhet szóba, lehet bridge vagy MILC, de ne túl méretes.

Köszi előre is, szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#55728) Booker87


Booker87
csendes tag

üdv. Tönkre ment a Fujifilm Finepix S6500FD fényképezőm,
Max. 40K-ért tudna valaki nagyjából hasonló gépet ajánlani?
Fujifilm/Samsung/Panasonic/Nikon (estleg canon) jöhetnek szóba!

(#55729) skt


skt
tag

Üdv srácok!
A barátnőm eldöntötte, hogy fényképezőgépet szeretne vásárolni, hozzám fordult, én pedig hozzátok :)
A keret 150000 Ft
Leginkább újonnan szeretne.
Bizonytalan még hogy kompakt kellene neki, vagy cserélhetős de inkább az előbbire hajlik.
Igazából a gép mindenre lenne használva, családi események (kültér beltér), közösségi oldalakra fotózás..stb..tehát bármi amit egy tipikus lány (tini) csinálna. Kezdő fotós.
Igazából azért kellene neki, mivel megunta azt hogy a telós képeket mindig gagyik lettek :)
Mit tudtok ajánlani ezek függvényében?

(#55730) Tin_Shield válasza naja (#55727) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Az akku minimum egy napot bírjon ki végig fotózva (nyaraláskor)."

Attól függ mennyi képet jelent nálatok egy átlagos nyaralási nap. 1-200 képet minden gép kibír egy akksival, a sokszáz kép/nap a DSLR-ek területe. Jó minőségű tartalék akksi pár ezresért kapható minden géphez

"Nem lenne rossz, ha vízálló tok is beszerezhető lenne hozzá."

Az RX100 és LX100 is rendben van ebből a szempontból, a 150-200 dolláros kínai csodától kezdve a sokszáz dolláros profi cuccig van többféle cucc.

"Olyan létezik, hogy a zoomot a gyűrűvel állítom (vagy érintő képernyős csúszkával) és nem gombokat kell nyomkodni, mert ez utóbbi elég ócska megoldás".

Kompaktoknál nem jellemző. De már a gombnyomogatós zoom sem annyira általános, a exponáló gomb körül szokott lenni egy kis karocska azzal lehet zoomolni. Illetve az is előfordul, hogy az objektív körül van egy paraméterezhető gyűrű amire akár a zoomot s rá lehet tenni. De hagyományos mechanikus zoomról itt sem beszélhetünk, ez is villanyzoom. Az érintőképernyő sajnos sok prémium gépből hiányzik, így az RX100-akból és a LX100-ból is.

Az RX100 kompaktabb, az LX100 "fényképezőgépebb". Nézd meg őket ha teheted valahol, fogd a kezedbe, próbálgasd, és amelyik jobban megfelel az igényeidnek válaszd azt, mindkettő nagyon jó gép, gyakorlatilag kizárható a csalódás. A "nagyok" közül a Nikon DL sorozata késik, a Canon G7Xmark II elég jó.

MILC-ekből is van választék, de közös tulajdonság, hogy ennyiért csak átlagos rajzú és fényerőtlen kitoptikát kapsz. De az is igaz, hogy olyan optikát vehetsz rá amit szeretnél, és amit a pénztárcád megenged.

[ Szerkesztve ]

(#55731) faki_ válasza Booker87 (#55728) üzenetére


faki_
senior tag

Hasonló felépítésű használt, régi Fujik vannak, amik egykor a kategória csúcsát jelentették: S100FS, esetleg az S200EXR vagy a kicsit "gyengébb" Panasonic FZ30/50, 15-20e Ft-nál többet nem szabad értük adni. A nagy szenzoros Sony DSC-R1 is nagy dobás volt, de ezt se vennék 20e felett, eljárt felettük az idő.

Jobban járnál egy, az összefoglalóban írt, pár éves, kisebb méretű géppel, az ennyiért kapható újak nem igazán nyerők.

(#55732) kiskami válasza Tin_Shield (#55730) üzenetére


kiskami
tag

A Fuji X10-20-30-nak "obitekerős" a zoomja, ami érzésre mechanikusnak tűnik (nem biztos, hogy az). Én emiatt is szeretem. D5100-el kb. iso 400-ig felveszi a versenyt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55734) naja válasza Tin_Shield (#55730) üzenetére


naja
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm az alapos választ! Akkor megyek és megfogdosom mindkét ?X100-ast. Remélem MM-ben lesz kitéve belőle. Vagy esetleg tudtok egy helyet dél Budán, ahol vannak ilyenek kiállítva és meg is lehet próbálni?

A zoom állító karocskás dolog vajon érzékeli, hogy mennyire nyomom el oldalra, vagy csak sima egy "1 bites" kapcsoló. Vagyis lehet-e vele akár lassan és finoman, vagy akár gyorsan zoomolni?

@kiskami: Köszi Neked is. Majd megnézek egy X30-ast is.

[ Szerkesztve ]

(#55735) Tin_Shield válasza naja (#55734) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Fotoplus a Nádorliget utcában, elvileg van is raktáron mindkét típusból, de egy telefont vagy mailt megér mielőtt elindulsz

A zoom sebesség sok gépen állítható, ezeknél nem tudom, de nem túl nagy átfogású optikák ezek, nem annyira gáz a lassú sem, mint egy hipermegigazoom esetén.

X30 jó kis gép volt, de már csak használtan fogsz találni, leállt a Fuji a gyártásával egy ideje.

(#55736) naja válasza Tin_Shield (#55730) üzenetére


naja
aktív tag

Még azt hadd kérdezzem meg, ha szeretnék az R/LX100-nál kicsit nagyobb zoomot, akkor melyik -- minőségében hasonló -- bridge gépet ajánlanátok? Ha jól sejtem ez esetben már a bridge kategória a szükséges irány. Illetve ez mennyivel lenne zsebbenyúlósabb?
MILC-ben azért nem gondolkozom, mert éppen az objektív csere-berélést szeretném megúszni. Azt meg feleslegesnek vélem, hogy van egy cserélhető objektíves gépem, amin sose cserélek objektívet. Persze ha tévedek, akkor kérlek javítsatok ki.
Tudom, hogy én szerettem volna nem nagy gépet (D5100-ről csere), de azért nem is a legkisebb a cél. Ezért gondolom, hogy majd úgyis megfogdosom, és akkor kiderül, hogy tetszik-e a mérete.

#Tin_Shield : Köszi szépen. Amúgy éppen ők ajánlották ?X100-akat. :) Ezekszertint jó kis üzlet, rájuk is bízhatom magamat. És még az áraik se rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#55737) Tin_Shield válasza naja (#55736) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Picit nagyobb a zoom a G7XmarkII-n (ekv 24-100, szemben az ekv 24-75-tel), túl sokat szerintem nem számít. A nagyobb zoomért már keményen fizetni kell, vagy fényerőben, vagy méretben.[link]
(A TZ100 ekv 25-250-et tud, de csak f2.8-5.9 fényerő mellett, az RX10 markI és II ekv. 24-200 f2.8, az FZ100 25-400 f2.8-4.0)

[ Szerkesztve ]

(#55738) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok fórumtársak!

A CANON PowerShot G7 X Mark II egyenlő azzal ami az összefoglalóban olvashazó? "Canon G7X - 1" 24-100mm, f/1.8-2.8"

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#55739) Tin_Shield válasza Csacse (#55738) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen, annak a gépnek a második kiadása. Alapvetően ugyanaz a gép, ugyanazzal a szenzorral és optikával, csak újabb procit kapott annak minden előnyével (gyorsabb sorozat, jobb video, kicsit jobb AF stb). G7X-et már nem is kapsz, esetleg beragadt készletből.

(#55740) Toncos


Toncos
tag

Sziasztok!

Utazás apropóján keresek valamiféle kompakt fényképezőt, ebben kérném segítségetek.
Jelenleg egy kis-közepes telefonnal (Lumia 640) lövöldözök, ha kell, a családban soha nem volt 25e-s kompaktnál komolyabb, és nem is igazán értek a fényképezéshez. Most szánnék 60-70e Ft-t arra, hogy jobb képek készüljenek (először inkább automatán, később esetleg kis tekergetéssel), de kicsit visszaolvasva elszomorodtam. Lehetne észrevehető előrelépést elérni dinamikában, meg úgy általános képminőségben a rendelkezésre álló eszközökhöz képest ebből a pénzből? Az emlegetett 100-es határ már nagyon-nagyon fájna...

(#55741) Tin_Shield válasza Toncos (#55740) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Használt gépben gondolkozz ebből a keretből. A pár évvel ezelőtti csúcskompaktok (Olymus XZ2, Fuji X10/20, Panasonic LX7, Sony RX100) kb. ennyiért cserélnek gazdát. Vagy használt MILC is belefér, nem sokkal nagyobbak mint a kompaktok, de a nagyobb szenzor miatt (m43 vagy APS-C) még többet tudnak.

(#55742) silmatauki válasza Tin_Shield (#55741) üzenetére


silmatauki
őstag

Az LX7 soxor megy újonnan(!) 199eur-ért Ny-európai kiárusításokon. Pl. 2015 novemberében ennyi volt a Rajalánál. Párszor holland boltokban is ilyen árfekvésben volt.

(#55743) Tin_Shield válasza silmatauki (#55742) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az igen, egy ~200Euros LX7 nagyon jó vétel még mindig, függetlenül attól, hogy már kissé koros a tudása a maiakkal összevetve.

(#55744) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!

Nem nagyon vagyok otthon a fényképezés világában, ezért kikérném a véleményeteket.
Jelenleg mennyire számít még használható darabnak egy Fuji Finepix S9500-as?
Kicsit próbálgattam a gépet, de valahogy nem estem tőle hasra, bár ennek a jelentős része gondolom abból fakad, hogy nem sokat értek hozzá.
Szerintetek érdemes ezzel a géppel foglalkozni és van rá esély, hogy idővel jó minőségű képeket tudok belőle kihozni vagy felejtsem el és nézzek valami más alternatívát?
Semmi extra igényem nem lenne, első sorban kirándulások alkalmával lenne jó szép képeket készíteni.

Teljesen szalon állapotban mennyit érhet egy ilyen még manapság, ha egyáltalán ér még valamit?(minden gyári tartozék, új illata van stb.)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#55745) rudii


rudii
tag

Sziasztok! :)

Keresek digitális fényképezőgépet, videók készítéséhez 40-55 ezer ft környékén. Miket ajánlanátok?
Sajnos teljesen laikus vagyok a témában. :(

(#55746) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

Tökrös mellé keresnék, valami kis okos 2. gépet... videozni fotózni,
kirándulgatásokhoz, otthon, mikor csak elő kell kapni a gépet...

100 körül durván, lehet használt is...
Fz-200, és az LX-7 nél van jobb választás ?
:R

(#55747) Tin_Shield válasza maxika2004 (#55746) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az FZ200 nem éppen kicsi és könnyű gép. Persze ha a tükrös (ekv.) 600mm gyutávhoz viszonyítjuk akkor akár zsebgépnek is mondható :)
Az LX7 jó, Sony RX100 széria is. 100e környékén kisméretű használt MILC-et is találni, elsősorban a Panasonic és a Sony javasolt a videó miatt.

(#55745) rudii

A 40-55e körüli gépek nem tudnak jobb képminőséget mint egy normálisabb okostelefon, vagy még annyit sem. Én gyűjtenék még hozzá kb. ugyanennyit.

[ Szerkesztve ]

(#55748) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Canon G7x mark II 175k ért jó vételnek számít jelenleg?
Van ennyiért alternatívája? A sony rx100-ak ahogy nézem drágábbak...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#55749) rudii válasza Tin_Shield (#55747) üzenetére


rudii
tag

Ebay se tudok valamit akkor olcsóbban pattintani? :F

(#55750) Tin_Shield válasza Ferdzsoo (#55748) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mindegyik 1"-os szenzorra épülő prémium kompakt jó, kb. ugyanazt a képminőséget hozza.
Egy gép lóg ki - felfelé - ebből a mezőnyből a Panasonic LX100 a nagyobb (m43) szenzor miatt.
Nézegess a gépekkel készült képeket és videókat, hasonlítsd össze specifikációkat, és nem utolsó sorban vedd kézbe és próbáld ki őket ha teheted, aztán válaszd azt amelyik a legjobban bejön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.