Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) sideburns válasza Permet Elek (#55200) üzenetére


sideburns
aktív tag

Nem írta, hogy csak új jöhet szóba.

(#55202) pibácsi válasza braunsim (#55188) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia braunsim!

A fórumon már megírtam a válaszom, de egy mondatot a beszólásodból kiemelnék "Ha jól emlékszem 70 ezer körül vetted akcióba, a videó kerregés miatt használhatatlan". Ez így ahogy leírod eléggé pejoratív, sőt megalázó - számonkérő. Ha tőled vennék valamit, nem kérdezném meg, hogy mennyiért vetted. A te dolgod, semmi közöm hozzá, engem az érdekelne, hogy nekem mennyit ér meg, de nem szólnám le a másikat. Pláne nem tenném hozzá, hogy rossz a gép, "a videó kerregés miatt használhatatlan", mert ebben a mondatban egyértelműen azt írtad le, hogy ez a gép rossz, pedig,ez nem így van, a gép gyári állapotú, jó, de ilyen a konstrukció. Ha a tesztem olvastad, akkor a jószándék vezérelt, mint ahogy minden hozzászólásomban évek óta a segítő készség dominál. Még eddig nem bántottam meg senkit pláne nem cseszegettem sem privát sem nyilt színen. (ahogy te nekilendűltél).
Mindíg tanúl az ember.
Ezt még el kívántam mondani.

Üdvözlettel: Pibácsi

(#55203) asdf_


asdf_
veterán

Szerintem akadjunk le a temarol, mar csak abbol kiindulva is, hogy itt a topikban alapvetoen megemlitesre sem kerulhetett volna, hogy barki barmit el akar adni.

(#55204) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Úgy 60k környékén mi most a best buy kompakt gép általános felhasználásra (utazáshoz, családi eseményekhez)?

Nem vagyok nagy fotós, ha automata módban jó fotókat lő az már elég, ha van mellette manuális mód az sem hátrány ha épp kísérletezni támad kedvem. Egyedi akkuval szerelt gépet keresek minél nagyobb üzemidővel, EVF-fel és valami normális zoom tartománnyal, mit ajánlanátok?

FujiFilm X10-et használok, de katasztrófa az üzemideje, nincs rajta EVF, és rá kellett jönnöm hogy a manuális fotózás nem nekem való. :D

Let the Zone take me if I am.

(#55205) Permet Elek válasza kutga (#55204) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Azt is tedd hozzá, hogy használtan. Lehetőleg minél kevesebb életévvel.

(#55206) kutga válasza Permet Elek (#55205) üzenetére


kutga
nagyúr

Igazad lehet, körbenéztem nem nagyon van értelmes ennyiért. :(

Let the Zone take me if I am.

(#55207) Permet Elek válasza kutga (#55206) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Én is szeretnék értelmes gépet, de ami pár éve 100 ezres kategória volt, az ma már 200

(#55208) asdf_ válasza Permet Elek (#55207) üzenetére


asdf_
veterán

Par eve az euro is csak 280 volt, a dollar meg 210... Az persze teny, hogy az egykor agyonajanlott lx7 meg xz-2 megszunt, utodja nincs es nem is lesz, es meg milc-re sem tud mar atvandorolni ebben az arkategoriaban az ember, mert az epl5 es az epl6 is kifutott, tehat epl7-tel lehet kezdeni obi nelkul 120-ert, esetleg valami pana kitobival. Ezt most majd meg megbolonditjuk a szenzorgyaras foldrengessel, egy ideig most nem a kispenzu* vevoknek all majd a zaszlo, az tuti :/
* azt se feledjuk, hogy nem a cucc draga, hanem a mi fizunk nem er szart sem :(

[ Szerkesztve ]

(#55209) kutga válasza Permet Elek (#55207) üzenetére


kutga
nagyúr

A Fujit valahol 80k körül vettem két éve. Szép is jó is, de ahogy öregszem inkább hajlok point-and-shoot mentalitás felé és nem állok neki a manuálissal bíbelődni. :D

Let the Zone take me if I am.

(#55210) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!
Hogy ne haljak meg hülyén, segítsen valaki, hogy a Canon Ixus 160 masinába hova kell befűzni a csuklópántot? :F 50-szer körbeforgattam a gépet, mikroszkóp alá nem tudom tenni sajnos. De nem jöttem rá. A könyvecskéjében meg nincsen benne.

(#55211) Rodzser Mór válasza Rodzser Mór (#55210) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Na sikerült. A rövid oldalon ( gumirozott oldal) középen van egy pecek. Az alatt kell átbújtatni. Meg kellett hozzá ennem 2 üveg Puffin lekvárt, mert csak az adott erőt és mindent lebíró akaratot.

(#55212) Dida104 válasza Rodzser Mór (#55210) üzenetére


Dida104
tag

Szia! Ebben a videóban látni fogod: https://m.youtube.com/watch?v=O04heqb8-dk
Látom, már megoldottad.

[ Szerkesztve ]

(#55213) PofaJenö válasza Rodzser Mór (#55210) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#55214) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Azért köszi nektek. :K

(#55215) cidalain válasza kutga (#55206) üzenetére


cidalain
veterán

Az az LX7 amit itt emlitett valaki kb 15 hsz-szel elotted az aprorol?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55216) outdoor válasza asdf_ (#55208) üzenetére


outdoor
aktív tag

Így csapódik le a Samsung S7 és a Nexus 5, valamint LG G3-G5 javuló fényképminősége
(és a többi okostelefon tűrhető fényképminősége)
miatti eladási volumencsökkenés a kompakt gépek piacán...
Csak a csúcsmodellek élnek túl, elég speciális, igényes közönség számára készített miniatűr profi gépek.
A kisebb testű külső objektíves gépek között melyik a figyelemreméltó csúcsmodellek?

A proper digital assistant could be my best friend

(#55217) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

sziasztok.

Milyen fényképező gépet vegyek? Valami komolyabb kéne.

Olyasmi kellene, amivel szép képeket lehet készíteni, főleg családi alkamakra kellenének, meg egyéb alkalmakra. Maximum 100.000 Ft-ért érdekelne.

(#55218) dioka7 válasza zeus_2k14 (#55217) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia,

szerintem a családi alkalmakra valami olyat keress aminek fényerős az obija, meg nagy a szenzora, egyéb alkalmakra, meg valami másmilyet, vagy ugyanez is jó lesz, csak másfajta obival. (az obi nem az áruház, hanem az objekítv!) Kicsit pontosabb kérdésre a hozzáértők adnak kicsit pontosabb választ is... :K

(#55219) choco01


choco01
addikt

Hali.

Szerintetek lakások, szobák, házak fotózására megfelelne egy bridge gép aránylag nagyobb látószöggel,esetleg egy kis kompakt?
Konkrétan eddig ezt a Panasonic Lumix DMC-FZ72 gépet néztem, fontos lenne a nagylátószög mellett az is hogy ne lassuljon be nagyon, ne kelljen várni a képek készítése közben mikor menti a képeket.

A keret durván 80.000ft.
Ezt a Sony Cyber-Shot DSC-H300-t is néztem.

Esetleg Nikon Coolpix L340.

Ti mit ajánlanátok? :F :U

:R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#55220) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Most egy Canon SX150 gépünk van. Egyrészt nem vagyok elájulva a képeitől, másrészt valamiért szórakozik az elektronikája. Bármit teszek bele, frissen feltöltött akksit vagy új elemet, 10-20 kép készítése után már villog az alacsony akkuszintet jelző ikon. Utána még egy kis ideig használható, de így persze kiszámíthatatlan, hogy meddig. Az akksikat kivéve és ellenőrizve persze nincsenek lemerülve, még félig sem.

Szóval a lényeg, 50-60 ezres árig bezárólag melyik az a gép, ami vállalható? Nem baj, ha bent és kint is elboldogul a fényviszonyokkal. Nem vagyok egy komoly fotós, nem is fényképezek túl sokat, de amit csinálok (csinálnék), az legyen elfogadható.

(#55221) Quent1n válasza Voice24 (#55220) üzenetére


Quent1n
senior tag

Üdv

Mint már többször írtuk, ebben az árkategóriában nincs jelentős különbség a fényképezők közt. Vedd azt amelyik jobb akcióba van, több tartozék van hozzá. :) Minimális eltérések vannak, itt 100 ezer alatt nem nagyon szoktunk kompakt gépet ajánlani (max valami jóféle használtat), mert ha azt a pénzt beletolod egy jobb telóba akko simán lehet, hogy előrébb vagy :)

(#55219) choco01 Ha bridge kell akkor az első igazán ajánlott gép a Pana FZ200 még mindig :) 90 körül már megcsíphető. Viszont mivel a lakások-szobák/házak nem ugyanaz a kategória ezért szerintem egy MILC jobb lenne két objektívvel.

(#55217) gergo07 Ha kompakt akkor ennyiért Sony RX100 (109k ha még belefér). A másik ajánlott gép a Pana LX7 lenne ha kapható lenne.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55222) choco01 válasza Quent1n (#55221) üzenetére


choco01
addikt

Az a baj hogy 80 keret.
Havonta párszor lenne csak használva.
Ennek a FZ72-nek az akksija hány képet lehet nyomni egy töltéssel? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#55223) sideburns válasza choco01 (#55222) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Havonta párszor lenne csak használva."
Ja, hát az úgy teljesen más. :D

(#55224) Voice24 válasza Quent1n (#55221) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi!
Akkor inkább úgy kérdezem, hogy ebben az árkategóriában van jelentősége az érzékelő típusának?

Mert igazából most kettőt nézegettem közelebbről: Nikon Coolpix S7000 és Canon PowerShot SX610, előbbiben CMOS, utóbbiban CCD érzékelő van. Úgy sejtem, ennek főleg gyengébb fényviszonyok mellett van jelentősége.

(#55225) zsola32


zsola32
őstag

sziaszok
szüleimnek szertenék gépet venni, 60ezer környéke az ár.
nekem van egy sony dsc-wx80 as gépen, ami meglepően jó videókat készít (1080p), és normál fényviszonyok mellet a képei sem rosszak.
ez lehetne egy támpont.. sajna közben az említett masina már nem kapható.
a felhasználási terület nyaralások, illetve unokák megörökítése lenne.

ebben kérném a segítségeteket - köszi

(#55226) mikrofon válasza zeus_2k14 (#55217) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia, én most készülök eladni a Olympus Stylus 1-et. Ez kifejezetten jó erre a célra, ha nem baj hogy nem új akkor ezt ajánlom. Száz alatt van árban és kitűnő állapotban. Annak idején pont ilyen fotózási célra vettem. Most váltottam MILC-re.

Jah és nem CSAK a reklám kedvéért írtam. Mástól is megveheted. Bár tény hogy jobban örülnék ha az enyémet venned :)

Igazából, ha ilyet veszel nem bánod meg. Én annak idején DSLR-röl váltottam vissza erre a csúcskompaktra. Nagyon bejött. Kompakthoz képest gyönyörű kép, nagy szenzor, fenyérős optika, rengeteg manuál funkció a játszadozáshoz és kitűnő automata funkciók. Ezzel még a szakavatatlan anyósom is jó képeket készített...

[ Szerkesztve ]

(#55227) mikrofon


mikrofon
addikt

csak nálam van valami baj, vagy ilyen csúnya és átláthatatlan lett végleg a pixinfo

[ Szerkesztve ]

(#55228) outdoor válasza mikrofon (#55226) üzenetére


outdoor
aktív tag

Régen nagy szenzornak számított az 1/1.7". Mostmár az alsónál jobbnak nevezném, de sokkal nagyobbak vannak. Az én gépemé is akkora. 2007-ben vettem vadonatújan, garanciálisan a Média Marktban 27000 forintért. Igaz, hogy ma is tökéletesen megállja a helyét.

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#55229) ANOka válasza mikrofon (#55227) üzenetére


ANOka
őstag

Lecserélték a "webmotort". Írtak is róla a héten, de most nem találom azt a cikket.

(#55230) mikrofon válasza outdoor (#55228) üzenetére


mikrofon
addikt

Miért mi a mostani kompaktoknál a normál szenzorméret? Mondjuk a 80-90e-s kategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#55231) braunsim válasza mikrofon (#55230) üzenetére


braunsim
csendes tag

Már megint megy az eladásra szánt saját gépünk fényezése.
Nehogy már eláruljuk a szerencsétlen gépet keresőnek, hogy 80- 100 ezerért nehogy már egy 1/1,7-es szenzorost vegyen, mikor 110 ezerért ott az új garanciás Sony rx100, ami egy lapon nem emlitendő az olympussal.
Szerintem....

(#55232) ANOka válasza braunsim (#55231) üzenetére


ANOka
őstag

Nekem csak egy kérdésem van: Oly vs Sony színek?
Az Oly színeket ismerem, mert olyan gépeim vannak. Nekem tetszenek. A Sony színei számomra ismeretlenek.

(#55233) Lacy6 válasza braunsim (#55231) üzenetére


Lacy6
senior tag

Azért azt is nézni kell, hogy több mint duplát tud zoomolni.
Emellett még biztos van más előnyes is mint pl. dönthető kijelző.
Alapjába drágább az újonnan vásárolt Stylus 1 olyan 50 ezerrel.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#55234) braunsim válasza Lacy6 (#55233) üzenetére


braunsim
csendes tag

Én nem értek a gépekhez, de a következő szakmai teszt szerint amennyire meg tudom ítélni, a sony rx100 mindkét ellenfelet magasan verte.

[sony-oly-nikon]

(#55235) mikrofon válasza braunsim (#55231) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont nem a sajátomat fényezem! Hiszen még meg sem hirdettem. Csak gondoltam megemlítem.
Rengeteg kérdés kérés jött mostanában családi fotózással kapcsolatban. Valahogy ezt senki nem ajánlotta mostanában ezen a fórumon, hogy miért.... nem tudom.... Pedig akinek nem fontos hogy új legyen annak ez egy igen jó gép, jó vétel.....

Aki használt már Olympus Stylus 1-et az pontosan tudja mit és mennyire tud.... Aki meg nem, annak elég körbenéznie az ezzel kapcsolatos cikkeben fórumokba körbe nézni. Biztos van ennél jobb, szebb nem is akarok ezzel vitatkozni. Abszolút nem kell fényezni. Sem tulajdonságra sem kinézetre Ezeket használtan is viszik mint a cukrot... Figyelembe véve,. hogy az korábban ajánlot oly kompaktok már nincsenek újonan és nem is terveznek neki utódokat a különböző gyártók. Igen is nagyon is ajánlható ez a gép. Egy hátránya van az a menüje, azt meg vagy megszokja valaki vagy egyszer frankón beállítja..... Nézted már a beállítási és egyéb lehetőségeket.

Te melyiket használtad már a két gép közül? Sony rx100 vagy Stylus 1?

Továbbá a 80 és a 110 között pont 30 a különbség ami pont 37,5 százalékkal több. Ráadásul az a 110 inkább több... Fölég hamar számít, hogy van-e raktáron valamint mennyi és milyen az a garancia...... tehát gyorsan elérjük az 50% felárat és le is hagyjuk, az meg van akinek számít.....

A hozzászólások számát nem hülyeségek gépelésével és belemagyarázásokkal kell növelni.... Hanem mondjuk valódi tanácsokkal...

Szerk: Zoom átfogásban, árban, és fényerőben biztos nem főleg nem a tele végén.... Meg vakupapucsban, meg keresőben van akinek ezek igen fontosak

[ Szerkesztve ]

(#55236) mikrofon válasza braunsim (#55234) üzenetére


mikrofon
addikt

:W

Te benézted a
Sony Cyber-shot DSC-RX100 Mark II - 200e (mintabolt)
VS
Sony Cyber-shot DSC-RX100 - 136e (mintabolt)

Istenkém!!!

Remélem nem rendelted be DSC-RX100-et 110e-ért és egy Mar II-t vársz! :C

Jah és figyelj van már MARK III. 221e (Mintabolt)

segítségként egy lagalapabb hasonlítás: ITT

[ Szerkesztve ]

(#55237) t.benedek válasza mikrofon (#55235) üzenetére


t.benedek
tag

Csak azért hogy ne almát hasonlítsunk körtével: az rx100nak az új ára a 110k, használtan talán ha 80k körül ér. (ebay-en 170-200 font körül mennek).

(#55238) outdoor válasza ANOka (#55232) üzenetére


outdoor
aktív tag

:((

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#55239) YM


YM
senior tag

Hellow! :U
Amikor Windows képnézegetővel képszerkesztésbe kezdek, a RAW file-ok összeugranak (valamiféle automata post-processing van a képnézegetőben, amit aztán szerkesztéskor kikapcsol). Hogy lehetne ezt a problémát legegyszerűbben kiküszöbölni? :F

(#55240) scarabaeus válasza YM (#55239) üzenetére


scarabaeus
őstag

"Amikor Windows képnézegetővel képszerkesztésbe kezdek"

Jó-jó, magas labda, de csak lecsapom, mielőtt más lecsapja. :)
(Nekem nem előítélet amúgy a Windows beépített utilityjeinek gyalázása, csak több mint két évtizednyi tapasztalat, de attól még kivételek természetesen előfordulnak azok közt is, úgyhogy nem is ragozom tovább)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55241) scarabaeus válasza YM (#55239) üzenetére


scarabaeus
őstag

Hogy konstruktív is legyek: nem a Win10-ben alapértelmezetté váló Fényképek az a WIndows képnézegető? Abban van egy olyan eszes találmány, hogy a képeket automatikusan feljavítva mutatja (a fájl megváltoztatása nélkül), amit egy képnézegetőtől nem várna el az ember, és ez alapból be van kapcsolva (az illető tehát egy rózsaszín világban él, ha a képeket azon át nézegeti? Ha feltölti valahová, nyilván nem az mutatja meg másoknak, hanem a böngészőjük stb.), gondolom, ez szerkesztéskor kikapcsolódik, és visszarántja a képet a valóságba. Ezt a javítós dolgot a beállításoknál ki lehet kapcsolni. Persze ha nem az az oprendszer és képnézegető, akkor pontosíts.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55242) Gaben01


Gaben01
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyikbe érdemes beruházni inkább: Pana FZ200 vadonat újan vagy egy még 14 hó garis FZ300? Az ár pár ezer különbséggel ugyanannyi.
Volt a kezemben mindkettő, az FZ300 méretben már határeset, de nem zavaró (nekem).

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#55243) Quent1n válasza Gaben01 (#55242) üzenetére


Quent1n
senior tag

Én FZ300-at vennék ha minden okés vele :) Tud annyival többet, hogy megérje azt a párezer forintot.

(#55224) Voice24 Hol olvastad, hogy a Canon-ba CCD lenne? Én CMOS-t látok mindenhol. :)

(#55222) choco01 Csapj le erre! 85k talán alkuképes is :) [link]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55244) Dida104


Dida104
tag

Sziasztok!
A Nikon DL24-85-tel most mi van? Néhány helyen rendelhető, de sehol nem találok róla normális tesztet, tesztfotókat sem. Úgy néz ki, mintha még meg sem jelent volna a kereskedelemben...

(#55245) csuf válasza Dida104 (#55244) üzenetére


csuf
tag

Szia! Még nem jelent meg kereskedelmi forgalomban. Oka: https://pixinfo.com/hirek/2016/08/10/25-30-kozott-bukott-az-olympus-es-a-nikon-is-a-kumamotoi-foldrengesen/

Üdv: csuf

Ps.: bocs telefonról nem tudok linket beilleszteni rendesen 😊

[ Szerkesztve ]

(#55246) YM válasza scarabaeus (#55241) üzenetére


YM
senior tag

Igen, erről van szó. Hogy lehet ki-be kapcsolni ezt az funkciót? Meg leginkábbis hogy tudom kiszedni a RAW képek hordó torzítását? :U

(#55247) scarabaeus válasza YM (#55246) üzenetére


scarabaeus
őstag

A kikapcsolás menete itt van. Amúgy szép-szép, ha valóságturbó be van kapcsolva, akkor ajánlják, hogy az alkalmazásból osztogassa meg az ember a képet, hogy mások is azt lássák, amit ő. :) Ilyen a világon nincs, ez a funkció, nem bírok napirendre térni fölötte...

Geometriai torzítás kompenzálása, ahogy a funkciók ikonjait nézem, nemigen van benne, de a raw képek feldolgozására raw-ra képes fényképezők esetén szoktak mellékelni programokat.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55248) Dida104 válasza csuf (#55245) üzenetére


Dida104
tag

Így már értem. Ez biztosan jó ok lesz majd az áremelésre is.

(#55249) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok ajánlani egy jó képszerkesztőt RAW képekhez?
Link is jöhet! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#55250) Voice24 válasza Quent1n (#55243) üzenetére


Voice24
őstag

Az edigitalnál néztem, ott CCD van írva. Megnéztem, máshol tényleg cmos van.
De attól még a kérdésem áll: ebben a kategóriában mekkora jelentősége van az érzékelő típusának?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.