Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) golax


golax
tag

Sziasztok!

Bevallottan nem értek a fotózás/videózás technikájához, viszont szükségem lenne egy gépre, amivel bloghoz illusztrációnak való képeket és kis videókat tudok készíteni. Elsősorban portrékat készítenék és dokumentációs jellegű videókat (kb. mint amikor az index megkérdezi az utca emberét). Nagy zoom és makró és tájképek és hasonló szépségek nem izgatnak, rossz fényviszonyok viszont sokszor fognak előfordulni.

Olyan gépet keresek max 300-ig, amely ugyan nem komponál helyettem, de jól működik az automata funkciója, ha értitek mire gondolok. :)

Előre is köszi!

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#55652) Tin_Shield válasza golax (#55651) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony RX100 szériával (markIII-tól fölfelé) nem jársz rosszul. Ha nem zavar a kicsit nagyobb méret akkor Panasonic LX100.

(#55653) golax válasza Tin_Shield (#55652) üzenetére


golax
tag

Köszi az ajánlást!
Egy valószínűleg hülye kérdés: mennyivel jobb egy Panasonic Lx-100 a céljaimra, mint mondjuk (kissé hasraütésszerűen ,de ugyanebből az árkategóriából) egy Canon 700D? (Igen, láttam a topic címét :) )

[ Szerkesztve ]

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#55654) golax válasza golax (#55653) üzenetére


golax
tag

Ez egy igazán hülye kérdés volt, sorry :)
[link]

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#55655) Tin_Shield válasza golax (#55654) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akkor már meg is válaszoltad a kérdésed :)
Tulajdonképpen csak egy dolgot kell nélkülöznöd, a kihajtható LCD-t, ha megvagy nélküle akkor bestbuy a célodra az LX100.
De ha a későbbi objektívcsere lehetősége miatt cserélhető objektíves gépben gondolkozol akkor is felejtsd el DSLR-eket, öntökönszúrás a videózás velük egy MILC-hez képest.

(#55656) kiskami válasza golax (#55654) üzenetére


kiskami
tag

Ha már youtube meg google, akkor keress a "best vlog camera" vagy "best vlog camera under 1000$" kifejezésre, és tonnányi véleményt találsz, hogy mi a legjobb most. :K

(#55657) golax válasza kiskami (#55656) üzenetére


golax
tag

Igen, kezdek rákapni :) Az lx-100 nagyon tetszik csak hiányolom róla a külső mikrofon bemenetet. Sokat segítettetek, köszönöm!

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#55658) Tin_Shield válasza golax (#55657) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Külső hangrögzítő pl. Zoom H1?

(#55659) golax válasza Tin_Shield (#55658) üzenetére


golax
tag

Makes sense :) Köszönöm az ajánlást!

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#55660) Joey877 válasza golax (#55659) üzenetére


Joey877
csendes tag

Van a Rode termékei között a "Rode VideoMic Me"....tablethez vagy telefonhoz is csatlakoztathatod. Talán az is megfelelő lehet. :)

(#55661) csuf


csuf
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Prémium kompaktot szeretnék vásárolni.
Nagyon régen várok a Nikon DL24-85-re, de úgy néz ki a megjelenése [link] a végtelenségig húzódik :W (viszonylag jó az ára 235e Ft, augusztus óta meg volt rendelve, de lemondtam).
Kinéztem "helyette" a Panasonic LX15-öt ( kb. 218e Ft LX15, ennyiért szintén nem kapható, avagy ahol mégis "aranyáron" LX15 jóval drágábban) illetve a Sony RX100 Mk4-et (amely ára a Mk5 megjelenésével nagyot esett, kb. 266eFt-ért RX100Mk4 elérhető már).
Szerintetek melyik prémium kompakt lenne az előnyösebb (LX15 vs RX100MK4) és miért? A neten fellelhető tesztek egyikről sem mondanak különösebben rosszat :)) A felhasználás 90%-ban fénykép és 10%-ban video készítése lenne....

Köszönettel: csuf :R

[ Szerkesztve ]

(#55662) Tin_Shield válasza csuf (#55661) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic LX100?

(#55663) csuf válasza Tin_Shield (#55662) üzenetére


csuf
tag

Szia!

Köszönöm a hozzászólásodat :R de dönthető kijelzőre határozott igényem van, ha jól tudom az LX100-é fix.

Üdv: csuf

(#55664) Tin_Shield válasza csuf (#55663) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jól tudod, akkor az LX100 nyilván kiesik, hiába az a legjobb zoomos prémium kompakt szerintem - képminőség szempontjából.
Még a Canon G7markII-t is ide veheted, kicsit reszeltek rajta, jobb lett mint az elődje. Ugyanaz 1"-os Sony szenzor dolgozik mindegyikben, képminőség szempontjából nagy különbségre ne számíts, inkább csak amit a jpg motorok tudnak. Nézd végig a feature listát és amelyik a legjobban találkozik az igényeddel válaszd azt.

(#55665) kiskami válasza csuf (#55661) üzenetére


kiskami
tag

Nézd/fogdosd meg őket élőben!

(#55666) csuf válasza kiskami (#55665) üzenetére


csuf
tag

Szia!

Köszönöm a hozzászólásod :R

Szívesen megtenném és megfogdosnám - úgy is szeretném megvenni üzletben, még egyszer "rendelhető, rendelésre, előrendelhető" stb. státuszú gépet nem vásárolnék, de ha jobban utána nézel akkor:

- Nikon DL24-85 meg sem jelent még
- Canon G7X II mindenhol rendelésre
- Panasonic LX15 egy helyen elérhető (drága - RX100MK4 ott rendelésre), a többi helyen rendelésre
- SONY RX100 MK4 ami elérhető több helyen is, megfogható, de a város másik pontján található üzletben

Megfogdosni, megnézni és mindezt vidékiként kivitelezni fogalmazzunk úgy hogy necces...

Üdv: csuf

(#55667) Bici válasza csuf (#55666) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem egy ilyen összegü vásárlásnál megéri utazni a fogdosásért, ha van bolt ahol lehet. Én így kukáztam az egész prémium-kompakt kérdést, pedig már a vásárlás gombon volt az egér többször. Élöben kiderült, hogy nekem ezek túl kicsik; nem férek oda a legtöbb kezelöszervhez.
Fizetés után élöben nagyobb macera lett volna erre rájönni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55668) kiskami válasza csuf (#55666) üzenetére


kiskami
tag

Azért írtam, hogy meg kellene fogdosni őket, mert elég közel vannak tudásban egymáshoz a gépek, és úgy érzékeltem, hogy nem igazán tudsz választani, de most szeretnél gépet venni. Te tudod, hogy mennyire vagy kényes a kezelőszervek elhelyezkedésére, a menüre, méretre. Ennyi pénz kiadásánál már igen keserű csalódás tud lenni egy rossz választás. Én is azt mondom, hogy szánj rá egy-két napot, hogy élőben körbeszaglászd őket!

[ Szerkesztve ]

(#55669) Hmmz


Hmmz
aktív tag

Sziasztok!

Kompakt gépet keresek, tudnátok segíteni?
Jelenleg egy Olympus XZ-10 van, amit ti ajánlottatok és jó hogy rátok hallgattam, pár éve ennek.
egyetlen bajom van vele, lakásban, vagy gyengébb fényviszonyoknál lehetne jobb is.

Ami fontos:
A legfontosabb hogy gyengébb fényben jobb képet tudjon mint a mostani.
Méret maradjon vagy alig legyen nagyobb. (zsebre tudjam tenni)
Zoomot nemigen használunk,
Főleg automata módban megyen. 95%
az ára azért ne szálljon el, nem vagyok profi, nem is tervezem, főleg gyerekhez kell.
Ja video nem árt ha fullhd :)

Ami nemfontos:
Vakuhely sem kell.
Vakut ritkán használunk (98% nem)
Kereső se fontos
megapixel mind1, szerkeszteni sem fogom.
Akku is mind1 milyen
Márka mind1

Előkapom azt csináljon jó képet a pillanathoz
Talán egy Sony DSC RX 100-as kellene használtan?
Mondjuk 100k környéke nagyon maximum.

Köszönöm ha segítetek :)

[ Szerkesztve ]

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#55670) Tin_Shield válasza Hmmz (#55669) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az RX100 jó gép (bár a Totalcaros Csikós szerint elég érzékeny), még új is kapható 110-120e között. Ha használt gépben gondolkodsz a Panasonic LX7 is jó választás lehet, ha találsz.

(#55671) mazsi70 válasza Hmmz (#55669) üzenetére


mazsi70
senior tag

Azért nézz rá a Pana LX100-ra is .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55672) Tin_Shield válasza mazsi70 (#55671) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(az még nem fog beférni 100e környékére, használtan sem)

(#55673) Dr.NX válasza Tin_Shield (#55670) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem észrevehetetlenül kicsi lesz a különbség kompakt és kompakt között kevés fénynél. Én valami kis MILC-cel próbálkoznék, Pana GM1 + 12-32 vagy leginkább valamelyik pancake-kel, mivel írta hogy nem kell a zoom, 14mm f2.5 vagy 20mm f1.7.
http://camerasize.com/compact/#439,491.5,ha,t

Elfogadom a sütiket.

(#55674) Tin_Shield válasza Dr.NX (#55673) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az LX7 és az RX100 "ekvivalens fényerőben" (de utálom ezt a fogalmat) kb. hasonló a kitobjektíves MILC-ekhez. Nyilván egy fényerős objektívvel már nagyszenzoros gép lesz a nyerő.
Amúgy nem hülyeség, egy Olympus E-PL5/PL6 és egy Pana 20 f1.7 kis szerencsével használtan befér 100e alá. Mondjuk ez már nem zsebméret de azért még elég kicsi. A videó az olyan amilyen, a fullHD felbontás megvan, emlékbe, TV-n visszanézni, nagyinak mutogatni elég, de kb. ennyi.

(#55675) silmatauki


silmatauki
őstag

Deal alert: Pana LX7-hez stb. a DMW-LVF2E még akciós 2 órán keresztül (150 eur)

[ Szerkesztve ]

(#55676) SaboteurN


SaboteurN
csendes tag

Sziasztok, szeretnék segítséget kérni milyen fényképező gépet ajánlotok igazolvány kép (belépőkártya) fénykép készítéséhez. A lényeg hogy neon fény mellet is normális képet adjon és relatíve gyors legyen.Köszönöm!

(#55677) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok,

Én is egy kis tanácsot kérnék gépvásárláshoz.
Jelenleg egy Nikon Coolpix S6200-as gépünk van. Főként családi eseményeken, fotózunk (születésnap, partik, kirándulás, stb)
Ez a gép ilyen körülmények között rossz képeket csinál, ezért szeretnék valamilyen gépet, amivel jobb képeket lehet készíteni hasonló körülmények között (tehát leginkább beltéren, többnyire közepes/gyenge fényviszonyoknál)
És mindezt automata módban. Leginkább a feleségem fényképez, és gyakran szidja a gépet. Persze nehéz dolga van a Nikonnak, mert nem tudom megértetni a feleségemmel, hogy ha félig nyomja le a gombot, akkor fókuszál, és utána exponáljon. És még ilyenek.
Persze én sem vagyok nagy fotós, de tisztában vagyok alap dolgokkal. Ennek ellenére én sem tudok csinálni a géppel jó képeket ilyen körülmények között.
Pedig a paraméterei alapján elég átlagos gép (1/2,3" szenzor, f 3,2 - 5,8 objektív, vaku: 0,5 - 4,5m)
A kérdésem pedig az, hogy mérsékelt árkategóriában (100k alatt) minden, hasonló paraméterű gép ilyen képeket fog csinálni?
Tehát próbáljak nagyobb szenzoros gépet választani fényérzékenyebb optikával?
Vagy van ilyen kis szenzoros gép, ami azért jobb képeket csinál?
Néztem pl. a Pana DMC-TZ57-et. Szinte ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezik (1/2,33", f 3,3 - 6,4, vaku: 0,6 - 6m) akkor annál is ilyen eredményre számíthatok?
Nagyobb szenzoros gépeknél a Sony RX100-at néztem (vagy Cannon Powershot G9 X, Pana LX7-et nem találok sehol), ahol már sokkal érzékenyebb objektív van (f 1,8 - 4,9, vaku: 0,3 - 17,1m :Y ) de persze ez már 110-120k (Cannon inkább 150k)
Szóval a kérdésem az, hogy tudtok ajánlani kis szenzoros gépet e fenti fotózási körülményekre, vagy inkább a kétszer drágább nagyobb szenzorosok között kell választanom? (A nagyon max keretem a 150k, de inkább nem mennék el addig)
Valamint mennyire megbízható a műszaki paramétereknél a vaku távolság értéke?
Az RX100 17-es maximum távolsága elég furcsának tűnik, mert minden más gépnél, ahol beépített vaku van csak olyen 6-7 méter a max.

Köszi előre is a segítséget.
Lidl

(#55678) Tin_Shield válasza Lidl (#55677) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"A kérdésem pedig az, hogy mérsékelt árkategóriában (100k alatt) minden, hasonló paraméterű gép ilyen képeket fog csinálni?"

Kb. igen, a fizikát nem lehet megszexualizálni.

"Tehát próbáljak nagyobb szenzoros gépet választani fényérzékenyebb optikával?"

Ha van lehetőséged akkor igen. Legalább az egyik paraméter legyen jobb, vagy szenzor legyen nagyobb, vagy az optika fényerősebb. De legjobb ha mindkettő :)

"Vagy van ilyen kis szenzoros gép, ami azért jobb képeket csinál?"

Újonnan sajnos már nincs, kifuttatták a gyártók ezeket a gépeket, és a nagyobb (1" szenzor) kompaktokra fókuszálnak. Ha találsz használtan, jó áron az (amúgy már nem aktuális) összefoglalóban is szereplő ajánlott gépek közül, akkor azokat megveheted, jó gépek.

"Néztem pl. a Pana DMC-TZ57-et."

Felejtsd el, nem leszel vele beljebb.

"Nagyobb szenzoros gépeknél a Sony RX100-at néztem".

Az jó gép. Időközben rengeteget fejlődött (és drágult), már az V generációnál a tart, de az elsőből is van még a polcokon, relatíve kedvező áron

"Szóval a kérdésem az, hogy tudtok ajánlani kis szenzoros gépet e fenti fotózási körülményekre, vagy inkább a kétszer drágább nagyobb szenzorosok között kell választanom?"

Ebbe az ársávba már beleférnek a csúcskompaktok mellett aa belépő cserélhető objektíves MILC gépek is, m43, vagy APS-C szenzorral. Pl Sony a5000 (a Telekom 100e alatt is adta akcióban), Panasonic GF7, Panasonic GM1. Használtan pedig egész komoly gépet is tudsz venni. Nem sokkal nagyobbak mint a kompaktok, de képminőségben, főleg kevés fényben látványosan jobbak.

"Valamint mennyire megbízható a műszaki paramétereknél a vaku távolság értéke?"

Auto ISO módban, felnyomva az érzékenységet iso3200-ig. Szóval hülyeség. Pont annyit ér, és akkora ereje van az RX100 vakujának is, mint az összes ilyen mini mókusvillantónak.

(#55679) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Sziasztok topic lakók!

Először is leszögezném igazi "fotóbusman" vagyok, abszolút nem értek hozzá - és őszintén a végkifejleten kívül nem is érdekel más :B - mobilos képeken éltem ezidáig. Innen lépnék egy-két nagyságrenddel jobb minőségű képek felé.
Keret mondjuk hogy 100K, de ne használjuk ki minden áron.
Mindig csak automata módban fogok kattintani és mondjuk évente négyszer veszem elő nagyobb rendezvény/nyaralás alkalmával (egyébként továbbra is telefon).
A lényeg hogy automata módban is elfogadható képeket készítsen a gép.

Természetesen olvastam az összefoglalót, de az 50-100K ajánlottak közül 1db 130-ért van egy másik, a "Panasonic Lumix DMC-LF1" pedig 90-ért és nem vagyok benne biztos, hogy ilyen drága gépet érdemes a kezembe adni :D

Esetleg valami friss ajánlott van most?

Vagy ezekkel az igényekkel (igénytelenséggel) vegyek valamit az emag-on aminek tetszik a színe, mert az is megfelel a kritériumnak (hogy egy nagyságrenddel szebb képeket csináljon mint egy mobil)?

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#55680) Lidl válasza Tin_Shield (#55678) üzenetére


Lidl
senior tag

Nagyon köszönöm a tanácsokat.
Nagyon tetszik a Sony RX100, de sajnos csak a Mark I fér bele a keretembe, de az is nagyon jónak tűnik.
Csak egy kicsit félek a 3,6x zoom-tól, hogy kevés lesz. Bár ritkán zoom-olok.
Szerintem teszek egy próbát.

Viszont azt még szeretném megkérdezni, hogy pl. az ajánlott MILC gépekhez tartozó objektíveknél minek felel meg a 12-32 mm? Milyen "zoom"-nak? Ennyire nem vagyok profi, hogy át tudjam számolni.

Köszönöm szépen a segítséget!
Lidl

(#55681) Tin_Shield válasza Lidl (#55680) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Mark I jó kis gép, a szenzor alapvetően ugyanaz a 20MP-es 1"-os mint a mostaniakban, persze kicsit időközben reszelt rajta a Sony.
Az 3,6x (ekv.28-100 zoom) beltérre bőven elég. Van egy okos kis program, az exposure plot, ha ráereszted a mostani képeidre akkor az exif-ből összegyűjti milyen (ekv) gyújtótávolságokat használsz a leggyakrabban, megnézheted elég-e az amit az RX100 tud. Ha rövidnek találod a tele végét a 20MP-es képekből bőven tudsz vágni is.
A 12-32 ~2,7X zoomnak felel meg (32/12=2,66). Ez egy m43-os objektív, ekvivalens értékben 24-64 mm gyújtótávolságú. Az RX100-hoz viszonyítva lényegesen szélesebb látószögről indul (több minden fér a képbe, ez előny amikor nincs hová hátrálni), de rövidebb a tele vége (ez pedig hátrány, ha valamire rá akarsz közelíteni). A cserélhető objektíves rendszereknek megvan az az előnye, hogy a halszem objektívtől, a nagy teleobjektívekig azt teszel rá amit szeretnél. Persze ezek plusz pénzbe kerülnek, a jók sok pénzbe :)

(#55682) choco01


choco01
addikt

Hali.

50.000ft alatt van vmi tuti vétel?

Nyaralós fényképezőnek kéne.

Nikon A100 és A300-at néztem, mert ezekbe már lenne akkis itthon tartaléknak.

A100 optikája érzékenyebb, viszont A300-ba optikai képstabi van..

Szerintetek melyik lenne a jobb?Megéri a +15.000 forintot az A300? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#55683) Lidl válasza Tin_Shield (#55681) üzenetére


Lidl
senior tag

Ez egy nagyon király program!!!

Analizáltam a képeimet. Még 10 évvel ezelőtt kaptam egy Cannon Powershot A610-et. Annak 40 mm-től indult az optikája (mivel szinte mindig azt használtam) és f2.8-as volt ezen az álláson a blende.
Amióta megvan a Nikon S6200, azóta a 95%-a képeknek 25mm-en és f3.2-n készült.
Tehát legtöbbször az alapon használtam, kevés zoommal.

Szóval bármelyik jó lehet. A Sony kicsit szimpatikusabb, de megvizsgálom még a MILC gépeket is. Ha lehet normális objektíveket kapni (egy tele és egy nagyobb látószögű) akkor máris meglenne szinte minden helyzetre a megfelelő.

Köszi még egyszer, nagyon sokat segítettél!
Lidl

(#55684) Tin_Shield válasza Lidl (#55683) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha MILC: korrekt minőségű garanciális teleobjektívet a használt piacon lehet kapni 35e-45e körül (m43-ra) és 10-15e többért a más rendszerre is. De először elég a kitobjektív, meglátod igényelsz-e többet, és ha igen milyen irányban. A lehetőségek szinte korlátlanok, a pár ezer forintos manuális fényerős fixektől az extrém látószögű (és árú) objektívekig

(#55685) Lidl válasza Tin_Shield (#55684) üzenetére


Lidl
senior tag

Közben mézelődtem még, és megakadt a szemem a Panasonic LX7-en.
Igaz nem MILC, de paraméterei alapján teljesen megfelelne. Van valami tapasztalatod ezzel?

Elég meggyőző adatai vannak: 24-90mm, f1.4-2.3, 1/1.7 MOS érzékelő. De csak 10 megapixel.

Vagy talán a az LF1, ha még lehet kapni valahol.

Bocsi, de még csak gyűjtögetem a lehetőségeket.
Köszi
Lidl

(#55686) Tin_Shield válasza Lidl (#55685) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az LF1 so-so, az LX7 sokkal jobb gép. Volt, már kifutott. Közvetlen utódja nincs, az LX100 pár ligával feljebb játszik. De ha találsz még valahol LX7-et akkor megveheted, akár használtan is. A 10MP bőven elég átlagos felhasználáshoz, ha kell akár A3-as méretben is bátran elő lehet hívatni.

(#55687) Lidl válasza Tin_Shield (#55686) üzenetére


Lidl
senior tag

A G sorozatú panasonic objektíveknél, ha a standardokat nézem, akkor azok nem túl fényérzékenyek. (f3,4 például) ellentétben az LX7-es 2 alatti értékével. Ezen érdemes aggódni, vagy a szenzor érzékenysége kompenzálja?
Persze van m43-as objektívből is 2-es alatti, de azok többnyire fix fókuszúak.

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#55688) ati3x válasza Hmmz (#55669) üzenetére


ati3x
senior tag

Igaz cserélhetös: Pana gm1? A vàz màr 70 körül elérhetö. Rà egy pana20/1.7? Vagy 25/1.7? Az elöbbi optikailag a rendszer legjobb obija, és pici. Gyenge fényben viszont àllítólag nem a leggyorsabb fókusz. A 25 viszont nagyobb, értelem szerüen picit szükebb, viszont az af-je rendben van. Vagy pana lx100.

(#55689) Tin_Shield válasza Lidl (#55687) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez igaz, de nagyon más egy m43 (vagy APC-C) érzékelőn egy f3.5-5.6-os zoom, és ugyanaz a fényerő egy körömnyi szenzoron.
Az LX7 optikája persze remek volt, a kategóriájában egyedülálló, ha "ekvivalens fényerőt" számolnánk megközelíti a cserélhető objektíves rendszerekét. Személy szerint sajnálom, hogy az 1/1.7"-2/3" szenzoros gépeket kukázta minden gyártó, és csak a drágább 1" vonalra fejlesztenek, szerintem elfértek volna ezek a csúcsgépek alá, és több értelme van mint a hangyapöcs szenzoros megagigazoomoknak sötét optikával. Mondom ezt úgy is, hogy cserélhető objektíves gépet használok
(de ha kijönne a Pana egy ekv 24-120 f2.8-4-es LX100 mutációval, lehet dobnék mindent)

[ Szerkesztve ]

(#55690) sinick válasza Lidl (#55685) üzenetére


sinick
senior tag

Olvasva az igényeidet (#55677-ben családi események, automata módban) az LX-7-et felejtsd el, ha beltérben fotózol, ha mesterséges fény is van, akkor meg főleg felejtsd el, mert nem igazán jó a fehéregyensúly kezelése. Általában ilyen szép sárga fotókat lehet vele lőni: AWB in LX7 iA mode vagy LX7 Auto White Balance Quirks Intelligens automatán vagy "P" módban borzalom, rekeszprioritással F4-en vagy afölött fölött talán talál fehéret.

(#55691) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!

Többekhez hasonlóan gép kiválasztásában szeretnék segítséget kérni. A jelenlegi gép (Sony DSC-H70) bemondta az unalmast, ezt kellene cserélni.

A gépet az alábbiakra szeretném használni:
- családi összejövetelek fotózása beltérben
- nyaralási képek készítése bel- és kültérben, változó fényviszonyok mellett (emberek és épületek is)
- képek készítése erős, vakító fényben (síelés, tengerpart)
- ételek fotózása (de nem kell feltétlenül erős makró)

A teljes család használná a gépet, zömében automata módban, de én szívesen eljátszadoznék manuál beállításokkal is.

Csak új gép játszik, ár-érték-használat szempontjából egy optimálisat szeretnék venni, ami hosszú távon kiszolgál. Nincs konkrét keretem meghatározva a projektre, de 200-300 ezernél többet csak indokolt esetben fizetnék érte.

Igazából még azt sem sikerült eldöntenem, hogy kompakt gépet vegyek, vagy inkább egy dslr gépet optikával (Pl. Nikon d5500 + 18-200mm f/3.5-5.6 G DX ED VR II). A súly és a méret egy szintig nem zavar, de optikát nem szeretnék cserélgetni, ha dslr, akkor csak egy obi.

Nektek mi a véleményetek? Milyen típust ajánlanátok ilyen célra?

Köszönöm.

(#55692) Tin_Shield válasza sinick (#55690) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(Az auto fehéregyensúly a legtöbb gépen felejtős vagy legalábbis bizonytalan mesterséges fényben. A hagyomànyos izzós még csak-csak, de a kompakt fénycső meg a összevissza LED-ek feladják a leckét.)

(#55693) Tivi103


Tivi103
tag

Sziasztok!
Melyik gép jobb egy kezdő fotósnak?
Nikon D3300: http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/nikon/d3300-af-p-18-55mm-vr-p333513141/

vagy egy Canon EOS 1200D : http://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/canon/eos-1200d-18-55mm-is-ii-9127b023aa-p220206654/

A különbség köztük árban nem sok, viszont nem tudom melyik lenne jobb vétel. Melyik gép a jobb?

Válaszokat köszi!

(#55694) Dr.NX válasza Tivi103 (#55693) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A Nikon jobb, de a kérdés ebbe a topikba való:
https://prohardver.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/friss.html

Elfogadom a sütiket.

(#55695) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Sajnos gy tűnik csereéretté vált a jó öreg Canon PowerShot SX160 IS -em...
Valószínűleg megbetegedett a CCD-je. Egy 1 pixel széles csík jelent meg függőlegesen a képeken... :O
Szal érdeklődnék van-e valakinek ötlete valami költséghatékony megoldásra.
Nem árt a hasonló kaliberű zoom (16X optocal) természetesen nagyobb lehet. Jó ha van képstabilizátor.
Ha lehet, jó lenne valami nem beépített akkus, bár nem kizáró ok.
Általános előveszem, és elcsattintom a felhasználási kör, némi természet fotózással.
Előre is köszönöm az ötleteket.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#55696) Lidl válasza Tin_Shield (#55692) üzenetére


Lidl
senior tag

Üdv,

szombaton voltam a MediaMarkt-ban és pont volt két kiszemeltből.
Meg tudtam fogdosni a Panasonic GF7-et 12-32-es objektívvel és a Sony RX100-at.
Mind a kettő jól néz ki életben, de a GF7 kicsit szimpibb.Eléggé egyben van.
Ki is próbáltam, mert exponáltam párat, de persze nem volt bennük kártya, tehát csak pár pillanatig láttam a képet.
A GF7-nek kicsit mintha jobb képe lett volna, de lehet, hogy csak azért mert a Sony-nak volt fólia a kijelzőjén.
Gyorsan fókuszált mind a kettő. A zoom egyiknél sem volt valami eget verő, de ezt tudtam. Lehet amúgy, hogy ennyi elég is lenne.
Amin kicsit meglepődtem (még nem volt a kezemben cserélhető objektíves gép), hogy a GF7-nél tekerni kellett az objektívet kézzel, hogy változzon a zoom. Azt hittem van benne valami kis motor és a vázról lehet vezérelni.
Ez nekem nem lenne gond, de azért kérdés, hogy az asszony mit szólna hozzá.
Viszont ha jól láttam, a Pana vakuja nem ugrik fel automatikusan, vagy igen? Van egy manuális kioldó, de sajnos azt nem néztem, hogyha szükséges villannia és be van csukva kinyitja-e a gép.
Ezt mér kipróbáltam a Sony-n, mert ott nincs is gomb. Ott kinyitja, ha villannia kell. Ez nagyon tetszett, mert szintén segítség a koca fotósoknak.
Most kb. ugyanolyan árban vannak, tehát nehéz döntés.
Jobb lenne az egyszerű, mindent kezelő Sony, de nagyon szimpi a GF7. Nagyon jó minőségűnek éreztem.

Na ez most nehéz döntés.

#sinick: Köszi a tanácsot az LX7-tel kapcsolatban. Mivel alig lehet már kapni, az le is került a listámról.

Köszi
Lidl

(#55697) sinick válasza Tin_Shield (#55692) üzenetére


sinick
senior tag

Ez nekem új... előtte egy Nikon P5100 kompaktom meg egy kis ideig kölcsönbe egy Fuji 1200 bridgem volt és hasonló fényviszonyok mellett nemigen tévesztett. Azokon ritkán volt színhiba, és ha volt, akkor nem zavaró, viszont az LX7-es durván mellélő. Beltérben mesterséges fénynél (nem kevertek!) vagy vakuzásnál sárgásodik, de pl. ha sok hó van, akkor meg átmegy az egész kékbe.

(#55698) Tin_Shield válasza sinick (#55697) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ezekkel a gépekkel nincs tapasztalatom, Nikonból csak DSLR gépem volt, azokat rendesen meg tudta vezetni a mesterséges fény. De volt már Canon, Panasonic és Fuji kompaktom, most Olympus MILC van, hát egyiknél sem 100%-os az AWB, nagyon nem az. Lehet az LX7 rosszabb az átlagtól, ezt nem tudom.

(#55699) Tin_Shield válasza Lidl (#55696) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"A GF7-nek kicsit mintha jobb képe lett volna, de lehet, hogy csak azért mert a Sony-nak volt fólia a kijelzőjén."

Ne a gépek LCD-jén hasonlítsd össze a képeket, az nagyon félre fog vinni. Ha lehet legközelebb vigyél magaddal kártyát, készíts pár képet, és rendes monitoron nézd meg. És azt is kell bele kell kalkulálni, hogy az áruházi demógépeket rendszerint össze-vissza elállítgatják.

"Amin kicsit meglepődtem (még nem volt a kezemben cserélhető objektíves gép), hogy a GF7-nél tekerni kellett az objektívet kézzel, hogy változzon a zoom. Azt hittem van benne valami kis motor és a vázról lehet vezérelni."

A manuális zoom a "normális". Gyorsabban és precízebben állítható mint a pöcögtetős villanyzoom. És a kétkezes fogás (egyik gépet, másik az objektívet) lényegesen stabilabb géptartást eredményez. A villanyzoom a videózáshoz jobb. Létezik egyébként 4-5 villanyzoomos objektív m43-ra.

"Viszont ha jól láttam, a Pana vakuja nem ugrik fel automatikusan, vagy igen? Van egy manuális kioldó, de sajnos azt nem néztem, hogyha szükséges villannia és be van csukva kinyitja-e a gép.
Ezt mér kipróbáltam a Sony-n, mert ott nincs is gomb. Ott kinyitja, ha villannia kell. Ez nagyon tetszett, mert szintén segítség a koca fotósoknak."

Az automatán felugráló és elvillanó vakutól kevés idegesítőbb dolog létezik. A kedvencem amikor este automata géppel vakuzva próbálják mondjuk az Erzsébet-hídról a Várat lekapni :))
Az RX100-on egyébként azért nincs vakunyitógomb mert menüből kell engedélyezni/tiltani.

(#55700) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

tervezek idén több komolyabb eltávot is és meg fogok fordulni olyan helyeken, ahol érdemes igazán jó képeket készíteni. nagyon szeretek képeket lőni, bár totál rookie vagyok és csak jobb telefonokat kapok elő a célra. a kérdésem az, hogy érdemes 50-70k körül keresnem egy kompakt gépet, vagy egy Google Pixel, Galaxy S7, stb csúcstelefon és egy kompakt gép között nincs ekkora szakadék? úgy gondolnám, hogy egy céleszköz még mindig köröket ver a legjobb mobilos objektívre is, viszont dslr gépet nem hurcolnék magammal áruk és méretük miatt sem.

nikon, canon, esetleg sony, de főleg panasonic gépek mellett voksolnék, ha van értelme.

köszi előre is a választ :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.