Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) BaLee válasza Permet Elek (#55346) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Értem, szomorú. :(

Megpróbálok keríteni 2db DMC-LF1-et hátha kapni még valahol.

(#55352) greg77


greg77
csendes tag

Sziasztok!

Minőségi hobbifotózás (családi események, termézet / kirándulások, baráti összejövetelek, gyerekek stb.) és próbaképpen a fotózással való ismerkedés (értsd: megtanulás elkezdése) céljából keresnék párom részére egyelőre kompakt (méret miatt, retikűrben is elférő :) ) gépet, 100 eFt körüli határig.
Mivel rengeteg ajánlat van, így nagy tisztelettel csak tippeket kérnék Tőletek a fenti célokra. A fotózással való ismerkedés egyelőre most cél, aztán majd idővel kiderül, ezen az úton haladunk-e tovább, vagy megelégszünk ezzel a szinttel.
Ha a fenti igényekre nem látjátok indokoltnak ezt a 100 eFt-os kategóriát, akkor természetesen olcsóbb is lehet, ez az összeg úgymond most a plafon. Többel szemeztem: RX-100, LX7, Stylus 2, de rengeteg az ajánlat, és biztos vagyok benne, hogy Ti jobbat (és többet) tudtok mondani, legfőképp tapasztalatból :)

Köszönöm a válaszokat!

(#55353) cidalain válasza phedi77 (#55349) üzenetére


cidalain
veterán

itt nem az a szűk keresztmetszet, hogy mit érdemes, hanem az hogy mit tudsz ma beszerezni :)
webshopok kiesnek. elmész egy boltba személyesen, és veszel valamit ami van raktáron.
1-50000 Ft között tökmindegy melyiket. legyen hozzá tok, meg memóriakártya az árban, az jó tud lenni (nem kell külön megvenni)
ha jót akarsz, és az ár nem befolyásoló, akkor panasonic fz200 100e Ft körül.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55354) phedi77 válasza cidalain (#55353) üzenetére


phedi77
tag

Igen őt már néztem, de több véleményt olvasva is azt írja, hogy auto üzemmódban (amit anyukám használna) nem csinál szép éles képeket...

(#55355) kutymorg


kutymorg
tag

Erre valakinek javaslata?

Ár legyen mondjuk 70eFt.

A jelenlegi gépel készült macro fotók (kb 2cm-ről készültek)
[1] [2] [3]

De a másik elvárt feladat, hogy egy A4-es papír méretű tárgyat is élesen le lehessen vele fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#55356) kiskami válasza phedi77 (#55349) üzenetére


kiskami
tag

A Panasonic TZ sorozat tipikusan utazásra van kitalálva, de bármelyik Sony RX is jó pl. link
Ennél van egy kicsit olcsóbb kategória is, ahol a nép a zoom faktorra cuppan.

[ Szerkesztve ]

(#55357) phedi77 válasza kiskami (#55356) üzenetére


phedi77
tag

Köszi - most megyek a MM-ba, megnézem őket.

[ Szerkesztve ]

(#55358) krooenke válasza Zeki (#55342) üzenetére


krooenke
csendes tag

Köszönöm az ötleteket.

Ezzel mi nem stimmel, hogy ennyire olcsó?

http://bevachip.hu/sandisk-64gb-sdxc-extreme-uhs-i-u3-class10-p505097/

(#55359) asdf_ válasza krooenke (#55358) üzenetére


asdf_
veterán

Valami biztos nem, mert ebayrol 7400 Ft ugyanez. Erre jonne 3180 Ft ures kephordozo-dij, meg annak az afaja.

[ Szerkesztve ]

(#55360) Zeki válasza krooenke (#55358) üzenetére


Zeki
nagyúr

Esetleg elírták az árát.

(#55361) mazsi70 válasza Zeki (#55360) üzenetére


mazsi70
senior tag

128GB
13.680 Ft
Ennyire ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55362) greg77 válasza greg77 (#55352) üzenetére


greg77
csendes tag

(#55363) asdf_ válasza greg77 (#55362) üzenetére


asdf_
veterán

100-ig csak az fz 200 van kompaktbol, ami ertelmes (es uj).

(#55364) Tin_Shield válasza greg77 (#55352) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Gyakorlatilag nem maradt értelmes gép ebben az árkategóriában. Ha találsz Fuji XQ2-t azt be lehet vállalni. Kicsi, masszív, 2/3" szenzor, és legendásan jó a Fuji jpg motor.

(#55365) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

ütésálló kalandgépet keresek, cégnek kell venni, 100k alatt. mit javasoltok? eddig a Ricoh WG-30 tetszik, 60k-ért van edigitalban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55366) PofaJenö válasza greg77 (#55362) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Még ez is lehet [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#55367) PofaJenö válasza Mr.Csizmás (#55365) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Inkább ilyesmi nem ?[link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#55368) BaLee válasza Mr.Csizmás (#55365) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ezzel nem jársz rosszul: [link]

(#55369) Mr.Csizmás válasza BaLee (#55368) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem pont 100k, hanem az a max-max a beszerzésnél, azért is gondoltam 60-70 körülre. gugli alapján a Ricoh elég nyerő eddig.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55370) YM válasza YM (#55283) üzenetére


YM
senior tag

up

(#55371) randras_83


randras_83
addikt

Sziasztok!

A kompaktok között 100k környékén, jó képminőséggel, zoommal még mindig ajánlott Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Vagy van bárkinek jobb ötlete?

https://www.flickr.com/randras83/

(#55372) kiskami válasza randras_83 (#55371) üzenetére


kiskami
tag

100-ért én a Sony Alpha 5000-en (is) gondolkodnék. Zoomban nekem mondjuk a Pana LF-1 is elég lenne.

[ Szerkesztve ]

(#55373) randras_83 válasza kiskami (#55372) üzenetére


randras_83
addikt

cserélhető nem játszik, édes jó anyám talált meg a kérdéssel, de kompaktban nem vagyok járatos. 65+ szeret képelni, úgy-ahogy megy is neki.

https://www.flickr.com/randras83/

(#55374) Mr.Csizmás válasza kiskami (#55372) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a5000 telekomnál is van néha 89ezerért + KAP beváltás :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#55375) kiskami válasza randras_83 (#55373) üzenetére


kiskami
tag

Nem kell ám letekerni az obit róla! ;)
Mütyürszenzor vs aps-c.

(#55376) randras_83 válasza kiskami (#55375) üzenetére


randras_83
addikt

mondjuk ez igaz, emagon most 99.900

https://www.flickr.com/randras83/

(#55377) greg77 válasza randras_83 (#55376) üzenetére


greg77
csendes tag

Ez az Alpha 5000 az Emag-on jó vétel? Úgy látom a 16-50-es is benne van a csomagban ...

Nekem nagyon úgy tűnik.

?

(#55378) kiskami válasza greg77 (#55377) üzenetére


kiskami
tag

(#55379) scarabaeus válasza kiskami (#55378) üzenetére


scarabaeus
őstag

Tudom, az árra utaltál, de ha már ott voltam, megnéztem az általában épületes webáruházas véleményeket, és itt sem csalódtam. "Hátrányok: Ha a kijelzője elromlik, nem látni mit fényképezünk." :))

Szerk.: és még hozzá: "A nyaralás 3. napján a kijelzője elromlott, fényképezni lehetett vele csak azt nem láttam mit fényképezek, mert csak kijelzön keresztül lehet fényképezni, nincs rajta nézőke."
Hm, nézőke, ugye. Emiatt 2/5-re értékelte.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55380) asdf_ válasza greg77 (#55377) üzenetére


asdf_
veterán

MM kiarusitas, ma indult: (kiallitasi darab/bontott/visszavitt/anyamkinja): Sony 5100 + 16-50 170e (barna), vagy fekete vaz 126e. A MILC-es topikban fixen azt fujtak, hogy az 5100-as sokkal jobban megeri, most nincs idom megnezni miert, ha nem patikauj cumo is szobajohet, nezz utana.

[ Szerkesztve ]

(#55381) mazsi70


mazsi70
senior tag

Pana FZ2000

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55382) randras_83 válasza mazsi70 (#55381) üzenetére


randras_83
addikt

szerintem marad a pana, emagon amúgy is feltolták az akciót.

https://www.flickr.com/randras83/

(#55383) Quent1n


Quent1n
senior tag

Nem tudom ki mennyire követi a Photokina rendezvényt de jönnek új kompakt gépek végre. Eddig a Pana LX10-et néztem de az nekem csalódás, úgyhogy remélem ennél csak jobb lesz, 700 dollárért elég gyengének tűnik. Bár van benne utólagos fókusz meg eltérő fókuszú képek összefűzése stb de a tele rövid (72mm), nincs EVF, nincs vakucsati, kijelző csak felfele mozog, beépített ND sincs.. Nem igazán értem egyelőre, hogy a Pana mit akart ezzel a géppel. Egy hangyányit fényerősebb mint a többi 1"es gép (1.4) de számomra elég felejtős..

Kíváncsi vagyok a többiek mit dobnak (pl. Nikon DL24-85 jön e? , Sony RX100 V esetleg), remélem lesz valami érdekesebb darab is. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55384) PofaJenö válasza Quent1n (#55383) üzenetére


PofaJenö
senior tag

De van ez is [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#55385) cidalain válasza PofaJenö (#55384) üzenetére


cidalain
veterán

nem rossz, de az a 700 dolláros ár kicsit meredek. nem fogom hanyatt homlok lecserélni az LX7-et.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55386) Quent1n válasza PofaJenö (#55384) üzenetére


Quent1n
senior tag

Úgylátom ez full ugyanaz, csak a Pana hülye rendszere miatt itt LX15, ott LX10 ld. még GX80/85 stb...

cidalain: Nem is éri meg rá lecserélni, legalábbis amíg ennyibe kerül addig szerintem tuti. :) Nálunk ez így saccra 220 körül tuti lesz annyit meg semmiképp sem ér szerintem 4k ide vagy oda. Nálam a rövid zoomal már kiesett, ennyit az LX100 is hozott jóval nagyobb szenzorral. Nem is értem miért nem lehet legalább egy 100mm-t berakni.

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55387) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy használt Olympus XZ-10. Talán ha 500 képet készítettek vele, de lehet még kevesebbet.
Olyan mintha új lenne. Az ismerősöm a telefonját használja, ezért nem kell neki. Mennyi lenne a reális ára?

(#55388) fefe9 válasza impmammuth (#55387) üzenetére


fefe9
tag

Van fotós beárazás topic is, érdemes lehet ott is megkérdezni.
Hardverapró archívban visszakeresve nagy a szórás, 40-55 ezer közöttieket találtam (ezek 2014-2016 közötti hirdetések voltak). Szuper kis masina még mindig, én elsőre 55 körül tenném ki, ha hirdetném, de várd meg más véleményét is.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#55389) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Hobbifotózásra keresnék kompakt gépet. Természeti fotók, külföldi városnézős képek, családi eseményekre lenne leginkább használva.

50-70.000 Ft között szánnék rá. Tudtok esetleg ajánlani valamit?

Sajnos különösebben nem értek a fényképezőkhöz. A komptakt leginkább a mérete miatt tetszik, egy tükörreflexes gépet sok macera lenne hordozni. Viszont a kérdésem még az, hogy mennyiben tud többet egy ilyen árkategóriájú fényképező, mint mondjuk egy 80.000 ft-os okostelefon fényképezője?

(#55390) asdf_ válasza dangerzone (#55389) üzenetére


asdf_
veterán

Nappal nem sokkal tud tobbet, sotetben azert csunyan elfekszenek meg a mobilok. Az elso ket ertelmes kompakt gep 100e korul van ujan, meg talan ezen az oldalon irtuk, nem kell visszalapozni hozza, van a Pana fz200 es a Fuji. De a tukorreflexes ha nagy, hagyd ki belole a tukrot. EPL5 vagy 6 MILC hasznaltan, ratekersz egy 14-42 palacsintat szinten hasznaltan es minimalisan lesz nagyobb, mint egy kompakt (a 70-es keretbe mondjuk nem fer bele, az teny, csak a nyitogatos 14-42). Belterben mondjuk vaku nelkul azert nagyon ne akarj lodozni vele, valamint varosnezesre ez csak akkor jo, ha megelegszel a 3x-os zoommal.

[ Szerkesztve ]

(#55391) Zeki válasza dangerzone (#55389) üzenetére


Zeki
nagyúr

Legyen benne képstabilizátor, oszt csókolom.
Itt csak a százezres gépektől indul a tűrhető gép.
Miközben a népek legnagyobb többsége jól elvan a feleennyibe sem kerülőkkel. Lehet mert nem nagyít bele a 12 -20 megapixelbe a számítógépen, hogy keresse a képekben a hibát. Mert nem azért vette.
Aztán ha meg előhívatja 10x15-ösben, egyből fullosan jó lesz.

(#55392) kiskami válasza dangerzone (#55389) üzenetére


kiskami
tag

Tessék. Én a Panát, Canont és Sonyt preferálnám.

(#55393) Multibit válasza Zeki (#55391) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor áll félre a delikvens szája, ha nem készül el a "fullosan jó" kép. Mert pl. nem kielégítő fényviszonyok között használja a 40-50 ezer forintos gépét. Olvass vissza! Többször jelentkezik igényként, hogy gyenge fényviszonyok között is jól teljesítsen, de olcsón!

(#55394) Zeki válasza Multibit (#55393) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet, vesz mellé egy szerelő lámpát. :)

(#55395) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!

Használt "gép" vásárlása esetén mennyi az az expo szám amely esetén már nem érdemes/szabad - függetlenül attól, hogy a "gép" kifogástalan állapotban van - megvásárolni?

Elsősorban Panasonic LX3, LX5, LX7 tip. gépekre gondoltam.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#55396) pibácsi válasza impmammuth (#55387) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia impmammuth!
Hasonló ajánlkozás miatt én sajnos kaptam hideget és meleget, hogy ez nem hirdetési oldal. Többek fel voltak háborodva erősen. Hát úgy látszik Te megúsztad.

Üdv. Pibácsi

(#55397) asdf_ válasza pibácsi (#55396) üzenetére


asdf_
veterán

Talan azert, mert o a vevoje lenne az ismerose gepenek, es a realis ar felol erdeklodott. Legalabbis nekem ez jott le.

(#55398) impmammuth válasza pibácsi (#55396) üzenetére


impmammuth
csendes tag

Köszönöm a választ fefe9...mindenkitől elnézést az off-ért.

[ Szerkesztve ]

(#55399) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok.
Karácsonyra szeretnék venni valami komolyabb digifényképezőgépet.
Ami fontos: minőségi képeket csináljon - nem gigamegapixeles legyen! Legalább fullHD videókat (60fps lehetőség szerint), microSD bővíthetőség, esetleg cserélhető objektíves legyen. Főként táj, portréfotózáshoz kellene. A keretösszeg 400k lenne. Előre is köszönöm!

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#55400) kiskami válasza mufi (#55399) üzenetére


kiskami
tag

Ezek közül egyikkel se lehet igazán mellé húzni (technikai paraméterek összehasonlítása). Aki ennyi pénzt akar elkölteni gépre (+obira), az általában tudni szokta, hogy mit akar. Kezdőként majdnem fele ennyiért is lehet jó gépet kapni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.