Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) Iginotus válasza _csocso_ (#55900) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm, egy RX 100 at találtam 75 ért alig használtan. De kevesellem a 3,6 szeres optikai zoomot. Nem kéne ennél sokkal nagyobbat tudnia? Vagy nem hiányzik ekkora képméretnél...
Tényleg ennyire jo a sony mint ahogy a tesztben értékelte a PH is?

Plug and Pray... :)

(#55902) divot válasza Iginotus (#55901) üzenetére


divot
veterán

Egy 30X zoomot tudó Nikont váltottam a 2,9-szeres Sony RX100 Mark3-ra.

A Sony-objektív sokkal fényerősebb, az, hogy alig fénynél is tudok kézből éles fotót készíteni, a legfontosabb. Egyáltalán nem hiányzik a zoom.

(#55903) Iginotus válasza divot (#55902) üzenetére


Iginotus
őstag

Na igen nekem is ez lenne a fontos, mert ami jelenleg van (a TZ5) nem tudok vele jó fényképet (sőt inkább nem tudok vele fényképet) kevés fénynél készíteni.
Max zoom-nál amúgy is szemcsés.
Nem tud jó videókat készíteni. stbstb.

Én főleg automatán használom a gépet, arra is ajánlanád az RX100-at?

Plug and Pray... :)

(#55904) divot válasza Iginotus (#55903) üzenetére


divot
veterán

Sajnos túl jó üzemmódok vannak benne, így erősen ellustítja az embert. De küzdök ellene. :)

Kicsit tartottam tőle, hogy nem lesz akkora a minőségi ugrás, és lesz némi keserű szájíz, de aztán a valóság meghaladta az álmaimat. Imádom. Hordom magamnál, mert űberkicsi, és bármikor, bármilyen körülmények között megoldja, amit kitalálok.

(#55905) Sazsóti válasza divot (#55904) üzenetére


Sazsóti
tag

Csakis LX7 még mindig!

Nekem volt Sony RX100 M3-am...hát...gyengus volt. 2 napig teszteltem talán másfél éve a két készüléket. A Sony vadiúj volt, ment is vissza az Edigitalba...

Szinte minden beállitási módban nagyságrendileg szebb, élesebb, élethűbb képeket készít az LX7.

A témák ugyanazok voltak természetesen.

(#55906) Lacy6 válasza Sazsóti (#55905) üzenetére


Lacy6
senior tag

Hát persze :D
Össze se lehet hasonlítani a kettőt.... mondjuk árba se.
Vagy hibás volt a gép amit használtál, vagy nem értesz hozzá :)

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#55907) Sazsóti válasza Lacy6 (#55906) üzenetére


Sazsóti
tag

Nem értek hozzá.

(#55908) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Főként családi emlék-videózásra szeretnék egy jobb kompakt fényképeződ.
Youtube-os tesztek, vloggerek tapasztalatai alapján a Sony RX100 kiemelkedő ebben a kategóriában. Kérdés, hogy mit ér ma a 2012-es gen1. 125ezerért, ha pl. a Panasonic DMC-TZ80 2016 is 125 ezer és van egy jobb ultrazoom objektíve, meg tud 4K-t is, ha muszáj lenne.

Persze, 99%-ban úgyis elég az FHD, ha az nagyobb frame raten vesz föl.

Van valakinek tapasztalata ilyen kis, videós gépekkel?
Van ugyan egy Olympus OMD-EM10-esem, fotózásra azt használom, de annak a video minősége bármennyire is szép, azért a nagyon gyenge videó közbeni autófókusz megnehezíti az életem...

Köszi bármi tippet!

(#55909) Tin_Shield válasza HagaNRG (#55908) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Add el az EM10-et, azt a pénzt amit egy kompaktra szánnál tedd hozzá, és vegyél egy Pana GX80-at. Fényképben gyakorlatilag ugyanazt tudja mint az Olympus, a Panánál is van már frankó vázstabi, videóban pedig megeszi reggelire az Oly-t minden téren.
A kérdésedre válaszolva ha csak nem elengedhetetlenül fontos ez a gigazoom optika akkor a TZ80 - szerintem - felejtős, pici szenzor és sötét optika, a legrosszabb kombináció. Az RX100 (még a legelső, a mark I is) más dimenzió, 1"-os szenzor, f1.8-as kezdő fényerejű optika.

[ Szerkesztve ]

(#55910) HagaNRG válasza Tin_Shield (#55909) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen!

Akkor most tényleg vegyek 2012-es gépet? :R
Az Olympust nem nagyon adnám el, köszi... Max egy 5D MarkII-ért cserébe majd.

(#55911) Tin_Shield válasza HagaNRG (#55910) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van újabb kiadás az RX100-ból ha elbírja a pénztárcád ;)
Alternatíva lehet még a Panasonic GM1, ha pici prémium minőségű gépet szeretnél. Ez ugye ugyanúgy m43 mint az Olympus. A szenzor nagyobb mint az RX100-é, az optika fényereje rosszabb, a zoom szélesebb látószögről indul, de hamarabb véget is ér. A videós tudásuk kb. hasonló de a közös objektívpark akár jól is jöhet.

(#55912) HagaNRG válasza Tin_Shield (#55911) üzenetére


HagaNRG
őstag

Na, de épp ezért indítottam azzal, hogy 120k-s gép elég. Tényleg csak másodhegedűsnek kell...

Nem szívesen mennék föl a 200+os árkategóriába.

Közben találtam már Nikon-t is az edigitalon, esetleg érdemes ezzel foglalkozni a Pana ellenében? (bár gyanús, hogy 1:1-ben ugyanazt nyújtják)
Nikon A900

https://edigital.hu/kompakt-fenykepezogep/nikon-coolpix-a900-fenykepezogep-fekete-p414661

(#55913) Tin_Shield válasza HagaNRG (#55912) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akkor RX100 mark1, jó kis gép az. Vagy egy GM1 kit 130e körül.

Ez a Nikon is felejtős szerintem. Ha nagy zoom kell ennyiért akkor Panasonic FZ200, ott a fényerő/optika rendben van (persze ez meg nem kicsi, de ez van, a fizika adott)

(#55914) Grga_Pitic válasza HagaNRG (#55912) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Tin_Shield GM1-es tippjét javaslom erősen megfontolni. Nekem is az van az E-M10II mellett, és pont ugyanarra a célra (családi videók), amire keresel.
Teljesen korrekt FHD videót csinál, igaz 24/25p-t tud max., de otthoni célra szerintem ezzel bőven együtt lehet élni. Ha kapni használtan, akkor 45 körül megvan (én is így vettem), máris spóroltál 75 ezret, és van egy kiváló zsebre vágható fényképeződ is.
Kevés fényben biztosan nem egy ligában játszik a kis szenzoros kompaktokkal. És valljuk be, a legtöbb családi esemény (szülinap, gyerek előadása, ...) bent történik, nem a legideálisabb fényviszonyok között.

Autofókusz kapcsán viszont ne legyenek vérmes reményeid, én MF-et használok általában. Mondjuk azt se hiszem, hogy ebben bármelyik 100 ezres kompakt jobb lenne, sőt...

(#55915) HagaNRG válasza Tin_Shield (#55913) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen!

AKkor azt hiszem, hogy nem is szeretném tovább húzni a cérnát, ez esetben elviszem az RX100-at. (aztán majd megbánom, hogy 5 éves gépet vettem)
De ha azt mondjátok, hogy mégis ennyivel jobb a Nikon/ Pana párosnál (annak ellenére is, hogy azok 2016-os gépek), akkor egye-fene, legyen.

A 4K nekem nem fontos, de egy jó 1080p-s videó az nagy dolog lenne nekem...

(#55916) Iginotus válasza HagaNRG (#55915) üzenetére


Iginotus
őstag

Itt van egy PH-n garis 75 ért :) Én is azzal szemezek de egyenlőre lemondok róla.

Plug and Pray... :)

(#55917) Tin_Shield válasza HagaNRG (#55915) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs azzal a géppel baj, alapvetően ugyanaköré az 1"-os Sony szenzor köré építik (kevés kivétellel) azóta is a csúcskompaktokat. Persze gyorsabb a hardver, több a szolgáltatás, jobb az optika stb. Én magamnak inkább a GM1-et venném, de jó az RX100, jobb képminőségű kompaktot ennyi pénzért nem kapsz.

(#55918) HagaNRG válasza Tin_Shield (#55917) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm nektek is!

Én is lassan belátom. Persze most néztem rá megint az A900 Nikon adatlapjára és az a dönthető kijelző, meg az EVF, meg a nagy zoom, plusz 4K video minden olyan kulcsszavak, amik eléggé megnehezítik a dolgom, hogy miért is ne hozzam azt 120-ért a Sony ellenében.

De megértem, hogy a nagy szenzor csak a Sony sajátja és innentől kezdve nem is érdemes tovább variálnom, azt hiszem. Külső mikrofon lehetőség van az RX100 gen1-hez azért? (vagy alapból használható a mikrofonja?)

A youtube-os tesztek rendre azért húzzák el a Sony-t, mert túlmelegszik videozás közben. Csak az nem világos, hogy ezt csak az újabb generációk csinálják és azok is csak a 4K közben, vagy minden gen, akár FullHD-n is. (van valami max. 5 perc/felvétel megkötés is, vagy mehet egy video akármeddig?)

Köszi!

(#55919) Tin_Shield válasza HagaNRG (#55918) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs mikrofon csatlakozó, ebben a szegmensben (mégiscsak egy point'n'shoot gép, csak jó a szenzora) ez nem jellemző. Ha nem elég amit a sajátja tud akkor külső hangrögzítő, pl Zoom H1.
A melegedés nem tudom mennyire érinti az RX100 szériát, azt tudom hogy a cserélhető objektíves Milc-eik folyamatosan küzdenek vele.
(a Panasonicnál nincs melegedési probléma, de többet már tényleg nem agitálok a GM1 mellett :) )

(#55920) GERI 3D


GERI 3D
csendes tag

Sziasztok,

van bárkinek sikeres tapasztalata samsung fényképező távoli vezérélése androidos eszközről témakörben? Akár BT v wifi direkt megoldásokkal?

Eddig kipróbáltam pár appot, de nem jártam sikerrel.
Nem file transfer-re szeretném használni, hanem fényképezésre.

Örülnék, ha valakinek lenne használható ötlete.Sajna eddig nem sokan tudtak hozzászólni érdemben. :)

köszönöm szépen előre is

(#55921) Dr.NX válasza GERI 3D (#55920) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez nem az a topik.
Samsungos topikban próbáld meg és lehetőleg ennél több használható infót adj meg. (milyen gép, milyen telefon, milyen ROM, stb)

Elfogadom a sütiket.

(#55922) HagaNRG válasza Tin_Shield (#55919) üzenetére


HagaNRG
őstag

Értem, de ezek szerint az újabb generációkon mégis kell, hogy legyen, mert youtuberek videóin sokszor van egy csőmikrofon a gép tetején. (gondolom a vakupapucsban- a gen1-en az sincs)

(#55923) Tin_Shield válasza HagaNRG (#55922) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az valamilyen külső cucc valahogy ráeszkábált mikrofonja lesz, nincs mikrofoncsati az RX100 szérián. És hagyományos vakupapucs sincs, Multi-Interface csatlakozót is csak a MarkII kapott, utána megint elhagyták

(#55924) Mandok


Mandok
tag

Sziasztok!

Kizárólag videózáshoz keresek minél gyorsabb és megbízhatóbb AF-fel rendelkező kompakt, zsebre rakható gépet.
Ha azt mondjátok, hogy inkább vegyek egy Galaxy S7-et, vagy Iphone 7-et, vagy bármi mást, akkor legyen, de azért bízom abban, hogy még mindig inkább előrébb vagyok egy kompakt fényképezővel is akár fotós, akár videós téren, mint bármelyik csúcstelefonnal.

Ahogy visszább olvasgatok, az RX100-as Sony áll nyerőre ezen a téren (vagy csak a más márkák rajongói pihennek és használják a gépüket csöndben).
A Sony szalonban most 115k az első generáció, és 180k a gen3.
Érdemes 75k-val többet adni érte, vagy átlagos házi-családi videózásokra bőven ugyanazt a képminőséget és AF-et produkálja a gen1 is?

(állítólag a generációk inkább csak extrákban térnek el egymástól, úgy, mint vakukapucs, EVF, billenő LCD, stb.) Ezek alapján akkor inkább veszem a legolcsóbbat és kész...
:R

(#55925) Dr.NX válasza Mandok (#55924) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Más márkák: konkrétan kettő van még a Sony-n kívül, a Canon és a Panasonic. Olympus, Fujifilm, Samsung, Pentax, Nikon kiszállt a csúcskompakt buliból.
Zsebrevágható kompaktok:
Canon G9X, esetleg G9X
Panasonic LX15, TZ100, esetleg LX100 (nem annyira kicsi).
Cserélhető objektívesből Panasonic GM1 + 12-32mm obi is játszik.
Ezek sem olcsók, cserébe drágák.
Sony-ból inkább az RX100 II, mint az egyes, jobb az optikája.
Kimondottan videóra inkább Sony vagy Pana az ajánlott.

Elfogadom a sütiket.

(#55926) Tin_Shield válasza Dr.NX (#55925) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Canon G9X, esetleg G9X

G7X lesz az egyik :)

"Sony-ból inkább az RX100 II, mint az egyes, jobb az optikája."

A markII még ugyanazt az optikát kapta, mint az első, a mark III-tól jött be az új, az valóban jobb rajzú és sokkal fényerősebb

Mandok (#55924)

Megéri a markIII a felárat, ha megteheted vedd azt. De ebben az ársávban már bejön az LX100 is a képbe, legalább olyan jó gép, sőt.

(#55927) Mandok válasza Tin_Shield (#55926) üzenetére


Mandok
tag

Köszönöm nagyon-nagyon szépen!

Ezt még megrágom akkor, mert általában hajlok a drágább/jobb megoldás felé, de így, hogy tényleg csak másodhegedűs és inkább videós gépet keresek, lehet, hogy nem kell nekem a Mark3.

Az tud már lassított felvételt és 4K-t is esetleg?

(#55928) Tin_Shield válasza Mandok (#55927) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az tud már lassított felvételt és 4K-t is esetleg?

Az LX100 4k 30p/24p-t és FullHD 60p-t tud.
A Panasonic LX15 és az RX100 a mark IV-től felfelé tud FullHD-ben 120p-t a 4k mellett

(#55929) Mandok válasza Tin_Shield (#55928) üzenetére


Mandok
tag

Köszi Uram!

Akkor ilyen luxusdolgokra nem adunk, a lassított felvétel gyanítom, úgyis csak alkalmi szórakozást jelentene.
A 4K meg Hollywoodi filmeknél sem nagyon hat meg. (bár pár év múlva, ha már 100" fölötti TV-n fogjuk nézni a képet lehet, hogy majd minden egyes jobb minőségű felvétel aranyat fog érni)

(#55930) Tin_Shield válasza Mandok (#55929) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Visszaméretezni mindig lehet ha nem kell a 4k...
És ha teheted próbáld kézbevenni a kiszemelt gépeket valahol, az is sokat számít, nem csak a technikai specifikáció.

(#55931) Dr.NX válasza Tin_Shield (#55926) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Igen, az első G7X akart lenni.

Valahol olvastam, talán éppen itt, hogy a mark II objektívje jobb, élesebb, amit ugye a számok nem feltétlenül fejeznek ki. Tisztában vagyok vele, hogy a mark III fényereje nagyobb és rövidebb a zoomja.

Elfogadom a sütiket.

(#55932) Tin_Shield válasza Dr.NX (#55931) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Kicsit lehet jobb, nekem is rémlik valami, anno elég jól körüljártam a témát.
De a lényeg, igazán jó minőségű objektívet az RX100 széria a markIII-mal kapott, és ez nem csak a fényerőre igaz.

(#55933) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Ha visszatérünk az RX100 generációk egymás ellen témakörre, komolyan kérdezem, mert tovább nem szeretnék variálni: átlagos felhasználás mellett (gyerekek videózása, tényleg semmi több) van érdemi különbség a gen1 és a gen3 között? (tehát abból a 65 ezerből ne vegyek inkább egy Segway minit, amivel a gen3 többe kerül most?) :R

(#55934) Tin_Shield válasza HagaNRG (#55933) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A mark1 optika nem túl acélos rajza házi videónál nem nagyon fog zavarni (ha igen nem sokkal drágábban van alternatíva), szóval ha a zoomolásra elég gyorsan sötétedő optikával együtt tudsz élni akkor elégedett leszel a mark1-el. Ha a fényerő is fontos a normál és a tele látószögnél akkor kell mélyebben a zsebedbe nyúlnod.

(#55935) Mandok válasza Tin_Shield (#55934) üzenetére


Mandok
tag

Világos, én is hasonló dilemmában vagyok.

Érdemes esetleg az A6000-rel próbálkozni, ha már 200ezerbe belemegyünk?

Vagy videó terén az sem jobb, gyorsabb?

(#55936) Tin_Shield válasza Mandok (#55935) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mit értesz a gyors videó alatt, a nagy fps-t? Azt az a6000 nem tud. Annak a gépnek a nagy előnye a gyors autófókusz és a nagyon jó APS-C szenzor. De hogy ezt a igazán ki is használd a gyenge minőségű kitobjektívről feljebb kell lépned. Szóval 200 ezres kit önmagában még nem feltétlenül jobb választás mint egy RX100 III, és főleg nem jobb mint egy Pana LX100. De ha a későbbiekben objektívekre is szándékozol jelentősebb mennyiségű pénzt áldozni, akkor igen, érdemes lehet cserélhető objektíves gépben gondolkodni. És 200e környékén van az a6000-ren kívül még kifejezetten jó videós MILC a Panasonic házatáján is, pl a GX80, vagy a G7

[ Szerkesztve ]

(#55937) ratobi válasza HagaNRG (#55933) üzenetére


ratobi
senior tag

Nekem RX100 I. gen. van, 1, 5 hónapja vettem, hasonló céllal mint Te keresel. Nem bántam meg.

(#55938) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy európai utazásra egy fényképezőgépet venni. Új és használt is lehet.

Az igényeim nem nagyok. Csináljon jobb képet, mint egy átlagos mobiltelefon, bírja sokáig az akkuja, és álljon meg 45K alatt. Videózni nem szeretnék vele, ellenben sötétebb helyeken (pl. templomok) fényképezni igen.

Abszolút nem ismerem a márkákat, típusokat.

Köszi! :R

(#55939) fanuc


fanuc
csendes tag

Sziasztok,

Tudtok segíteni beárazással kapcsolatban?Van egy Nikon Coolpix AW 100 as gépem amit szeretnék eladni és nem tudom mennyit kérhetnék érte.Van egy hirdetés aprón 49k ért de szerintem annyit nem igen érhet már.Eladni szeretném és nem árulni.Ha valaki tudna segíteni megsaccolni egy korrekt árat érte nagyon hálás lennék.

Üdv.

(#55940) Falovas válasza Atos23 (#55938) üzenetére


Falovas
aktív tag

Végül is mindenki annyit szán gépre amennyit tud. Aztán majd megtapasztalod, hogy ennyi pénzért mi jár.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#55941) asdf_ válasza Atos23 (#55938) üzenetére


asdf_
veterán

Sotetebb helyen csak a mobilhoz kepest tudsz fotozni 45 ezerbol. Meg hasznaltan is.

(#55942) Atos23


Atos23
senior tag

Ha típust nem tudtok írni, akkor felesleges a lenéző hozzászólás :)

(#55943) Mandok válasza Tin_Shield (#55936) üzenetére


Mandok
tag

Nem, a gyors videó alatt a gyors fókuszt értettem. Volt már Canon EOS650, Olympus EM10, Sony A58-asom is, de mindegyik össze-vissza fókuszálgatott videózás közben.

Én bízom benne, hogy most már van olyan ultrakompakt gép is, ami profi videót tud. (youtuberek videó alatt legalábbis nem vettem észre különösebb huntolásokat, pedig legtöbben kis gépet használnak, mint az RX100)

(#55944) asdf_ válasza Atos23 (#55942) üzenetére


asdf_
veterán

Nem tudunk irni, mert nincs. Hasznalt Oly xz-2, Pana lx7 lenne az elso fenyerosebb optikaval rendelkezo gep, az osszes tobbi gep alatta egykutya, de ehhez a kettohoz minima egy huszast hozza kene rakni meg a negyvenothoz (es raadasul mindketto elegge feher hollo hasznaltban). Es meg ez a ketto is olyan kepet csinal, hogy azert bele ne nagyon nagyitson az ember, templomokban meg hasonlo sotet helyen en 1/20, 1/25 meg 1/30-cal lottem iso800-on (mar amikor kezbol fotoztam, ilyen helyeken en sokszor oszlopnak tamasztom a gepet, vagy siman lerakom az imapadra, aztan iso100 onkioldo, es tolem mehet egy masodperces zaridovvel is ;) ).

(#55945) Tin_Shield válasza Mandok (#55943) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az 650D és EM10 nem meglepő, hogy lassan és bizonytalanul fókuszált, a dual-pixel előtti Canonok live view alatt lassúak, az Olympust meg sosem a videós tudásárt szerettük :) Ami számomra kicsit meglepő, hogy az SLT Sony is, pedig elvileg a féligáteresztő tükörnek pont a gyors fázisos autófókusz lenne az értelme.

A Panasonic és a Sony komoly videós múlttal rendelkezik, az ő kompaktjaik járnak elől ezen a téren. De ezek azért alapvetően point'n'shoot gépek, nem profi cuccok. Ügyesek, sokat tudnak, jól használhatók, amatőr célra tökéletesek. És azért végülis egy otthoni videónál nem történik semmi különös, ha időnként kicsit bizonytalan az AF.

(#55946) Falovas


Falovas
aktív tag

Atos23:Tévedésből a Privát gombot nyomtam a Válasz gomb helyett. Ezért most itt is megismétlem:
5 évig használtam egy Canon PowerShot SX130 IS gépet. Meg is utáltam a kompaktokat.
A képek minősége " csupa zaj ". Csak verőfényes időben tud értékelhető képeket készíteni.
Videózásnál az autofókusza katasztrófa. Hol éles, hol behomályosodik, keresi az éles tartományt, de hiába találja meg, nem tudja megtartani. Anno én is 43ezerért vettem. Ennyi pénzért ez van.
100ezer alatt ezt adják. Az 1/2.3"-as szenzoros gépről mindenkit lebeszélnék. Ez a tucatgépek szenzora.
Szerintem az igazi fényképezőgépek az 1"-os szenzorméretnél kezdődnek.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#55947) Atos23 válasza Falovas (#55946) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi a válaszokat mindenkinek :) :R Ne haragudjatok, hogy @ból akarok várat építeni, de ez van :) Kissé szűkösek a lehetőségeim, így továbbra is próbálom költséghatékonyan a dolgot megoldani.

Azt valóban én is olvastam, hogy az emberek többsége bemegy a Mediamarktba, vagy 40K-ért valamilyen gépet, aztán csalódik, mert a gép rosszabb képeket csinál, mint a 6-7 éves Fuji Finepix-e.

A jófogás tele van pár éves Finepixekkel, valószínűleg ezek közül választok egyet. Pl. S9600, S200 EXR, stb.

(#55948) asdf_ válasza Atos23 (#55947) üzenetére


asdf_
veterán

A jófogás tele van pár éves Finepixekkel, valószínűleg ezek közül választok egyet. Pl. S9600, S200 EXR, stb.

10+ eves gep, iso1600 max, CFmeg XD kartya, 230e keppontos 2"-os kijelzo, 640x480-as video, 2 kocka/masodperces sorozat. Biztosan akarod te ezt?

[ Szerkesztve ]

(#55949) Mandok válasza Atos23 (#55947) üzenetére


Mandok
tag

Én 30ezerért majdnem egy évig hirdettem a Konica Minolta Dynax5D-met. Ok, nem kompakt, hanem belépő DSLR, de akkor is. Még mai szemmel is tökéletes képeket csinált, fillérekért...

Ha már 30-40ezres kategória, akkor inkább egy ilyen.

(#55950) bzoli926


bzoli926
újonc

Sziasztok!
Leszeretném cserélni az FZ200-amat, nem rossz gép csak nem elegendő számomra az optikai zoomja. Ezért igazi "nagyágyuk" közt gondolkozok ebben a kategóriában. Szeretem az FZ200 manuális fókusz gombját, de ez egyik kiszemeltemnek sincs ha jól láttam.
Szóval az egyik kiszemeltem a Nikon P900 másik Panasonic FZ72-es Panasonicnak nyilvánvalóan az alacsony ára a legnagyobb előnye a P900-nak pedig, hogy ő a jelenlegi csúcstartó ha zoomról van szó, madármegfigyelésre használnám, tehát spektívet nem akarok, mert azon keresztül elég macerás megörökíteni bármit is és egy használható minőségű fényképezős-spektív szettet összehozni jóval költségesebb egy P900-nál is. Természetesen nem kiállításra szeretnék képeket szóval "vegyé' DSLR-t me' az jó" típusú válaszokat kérem mellőzétek, köszönöm!

Szóval a nagy kérdés: mit ajánlotok? P900 kétszer jobb az FZ72-nél vagy csak az árban van ekkora különbség? Esetleg más készüléket javasoltok?

Köszönöm a válaszaitokat!
Üdv. Z.
:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.