Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) ACE-


ACE-
addikt

Compact gépet akarok venni az asszonynak, meg videózáshoz, kiegészítve a Nikon5300-amat. Inkább az lenne a lényeg hogy tuti videókat csináljon. 100ezer +- 10ezer környékén, de ha jobb alternatíva, hajlandó vagyok ennél is picivel többet adni. Köszi!

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#55852) #10927360


#10927360
törölt tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Állványról készült videó felvételek és VLOG videók elkészítésére keresek minél praktikusabb fényképezőgépet. Eddig egy Canon EOS 70D + 18-135mm IS STM használtam, de mérete és folyamatos beállítások miatt megváltam tőle. Azt szeretném, ha automatikusan is minél egyszerűbben betudná magát állítani de még is jó képet biztosítana. Plusz tudjak hozzá mikrofont rögzíteni. Csíptetőst vagy puska mikrofont.

Eddig amiket néztem:
- Sony RX100 IV
- Sony α6000

Ilyen felvételeket szeretnék a továbbiakban is csinálni csak jobb minőségben: [link]

Totál nem értek hozzá, így ha tudtok segíteni megköszönöm! :R :R

(#55853) naja


naja
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, boldog LX100 tulajok lettünk pénteken. Végig fotóztam a 7végét, minden nagy rendben van. A zoom nekem bőven elég, bár ettől kicsit féltem, hogy nagyon rövid lesz. A D5100 18-105 után nincs semmi hiányérzetem. Képminőség, funkcionalitás, kezelhetőség minden nagyon rendben van. Mostanra már minden nagyon kézre esik. Nagyon örülök, hogy ez lett és nem az RX100, annak kissé (el)ijesztőek voltak a kezelőszervei számomra. Bár bevallom, azzal csak 5 percet ismerkedtem az MM-ben, így nyilván nem is tudtam nagyon elveszni a beállítgatásai rejtelmeiben.

Most másik kéréssel fordulok. A bátyám egy viszonylagosan (DSLR-hez képest) kis méretű gépet keresne, 100 esetleg 120 eFt táján. Család, nyaralás fotózásra (dokumentálás). Nem ártana, ha videó mód is jó lenne.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#55854) cseter


cseter
tag

Sziasztok!
Nikon p300-310 et keresek, hátha itt találok egy eladó példányt!
Köszi!

(#55855) Tin_Shield válasza naja (#55853) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Gratulálok a géphez.

Ajánlható kompakt nem nagyon van ennyiért, az első generációs RX100 az utolsó mohikán. Én azt mondnám
inkább egy Panasonic vagy Sony Milc. A belépő gépek (GF7, a5000) kb. ebben az árban mozognak. Használtan komolyabb tudású gépek is beleférnek.

(#55856) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok, egy barátom kért segítséget fényképezőgép vásárlásával kapcsolatban, de én nem értek hozzá.
Ezt nézte ki: cannon g5x
Kérdzetem mire használná hátha segít nektek, de nem volt bőbeszédű, idézem: jó képet csináljon és nagy kijelzős-kihajthatós legyen. Ebben a kategóriában ez jó vétel? Vagy mást ajánlanátok?

(#55857) Multibit válasza andras888 (#55856) üzenetére


Multibit
veterán

Nem rossz. A manapság divatos 1"-osok táborát erősíti. Szerintem túlárazott, de ha a barátod ragaszkodik a kihajtható kijelzőhöz, és hajlandó ezért anyagiakat áldozni, jó választás lehet.

(#55858) Mars55


Mars55
csendes tag

Sziasztok!

Foleg viz, de utes es por allo fenykepezot keresek. A mufaj adottsagai mellett a nem tu sok fellelheto modell kozul melyik adja a legjobb minosegu kepet nappal? Az ezer kenyelmi funkcio helyett fontosabb a leheto legfenyerosebb objektiv es a femhaz, ha van ilyen egyaltalan.

Koszi a segitseget!

(#55859) naja válasza Tin_Shield (#55855) üzenetére


naja
aktív tag

Köszönöm szépen. Ezekről össze is gyűjtöttem az infókat, küldöm neki hamarosan levélben.

De előtte még:
Mivel viszont ezek gépek a büdzsé felső határán, vagy azon túl vannak, ezért megemlítenék még neki pár kellemesebb árfekvésű készüléket. Pláne, hogy nem biztos, hogy ennyit mindenképpen elköltene rá, csak ha tényleg indokolt. Minden fényképező jó lehet, ami leveri pl. egy Samu S4 kameráját. NagyonOFF: Volt sokáig egy 30e Ft-os Lumixuk, azért az se csinált botrány képeket, csak kicsit lassú volt meg butácska. Ráadásul ahogy nézem, zoomban nem annyira erősek ezek az ajánlott gépek. Pedig ez fontosabb lehet, mint egy kevésbé szemcsés végeredmény. Amatőr fotósról van szó még mindig.

Tehát, ezekhez mit szóltok? Szigorúan úgy értve a kérdést, hogy ár/teljesítményben hasonlóak-e az ajánlottakhoz képest.
- Panasonic TZ57 vagy TZ70
- Sony HX60
- Canon SX710 vagy SX720
Esetleg valamit kihagytam-é?

Téháiksz

[ Szerkesztve ]

(#55860) cseter


cseter
tag

Ismerős valakinek itt a Casio Exilim Ex-10?
Elég kevés infó van róla , normális tesztvideót meg nem is találtam!

(#55861) Tin_Shield válasza Mars55 (#55858) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olympus TG4, ha jól tudm ennek van a legfényerősebb objektívje a strapakompkatok között.

(#55859) naja

Ha zoom fontos akkor válassza azt amelyikben az a legnagyobb. Vagy amelyik a legjobban tetszik. Vagy amelyikre leghosszabb a garancia. Képminőség alapján nem igen lehet eldönteni kérdést, kb. egykaptafára készülnek ezek a gépek: picike 1/2,3" szenzor, fényerőtlen optika, jó nagy zoom. Verőfényben, kültéren még (többé-kevésbé) értékelhető képet produkálnak, de beltéren, gyengébb fényviszony között rögtön összecsinálják magukat. Egy gép van ami messze kiemelkedik (méretileg is) ebből a mezőnyből, a Panasonic FZ200, az a pici szenzor és nagy zoom mellé végig f2.8-as, ennek viszont belépő DSLR-ekhez hasonló méret az ára.

(#55862) andras888 válasza Multibit (#55857) üzenetére


andras888
aktív tag

Köszi a választ! A kijelző fontos neki, akkor ez marad. :R

(#55863) andras888


andras888
aktív tag

Mégiscsak érdekelné, hogy milyen hasonló tudású gépet tudnátok ajánlani, kis kijelzőset?

(#55864) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Sziasztok
Eladó Oly s1 es 120-ért menne ?

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#55865) Tin_Shield válasza andras888 (#55863) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Gyakorlatilag mindegyik 1" szenzoros kompaktnak méretre ugyanakkora az LCD-je, 3"-os, a G5X-és is ekkora.
A különbség az LCD-k között, hogy fix, billenthető vagy kihajtható, illetve érintőképernyő, vagy sem.

(#55864) PofaJenö

Próbáld meg itt

[ Szerkesztve ]

(#55866) PofaJenö válasza Tin_Shield (#55865) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Köszi :R

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#55867) berobi78 válasza Mars55 (#55858) üzenetére


berobi78
tag

Olympus TG-4, egy ismerősnek van, elég szép képeket lőtt vele félautomata módban. Búvárkodás kozben is megállta a helyét, de nagyon mélyre nem lehet lemenni vele. Talán csak 15 méter.

(#55868) naja válasza Tin_Shield (#55861) üzenetére


naja
aktív tag

Köszi szépen a hasznos infókat. Továbbítottam.

Még egy dolog:
Az LX100-amhoz láttam, hogy lehet rendelni automata objektívsapkát, ami bekapcsoláskor tulipánszerűen kinyílik. A kérdésem az lenne, hogy ez vajon nem dörzsöli-e ki a tubust a sok ki-bekapcs folyamán? Illetve mennyire jó dolog ez egyáltalán? Szabad-e megvenni féláron az utángyártottat vagy csak az eredeti Panasonicot?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#55869) Tin_Shield válasza naja (#55868) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nincs LX100-am, így csak a netes videok alapján: úgy tűnik a gyári sapka lamelláinak sarka nem fekszik fel a mozgó tubusra, csak a kúpos végéhez ér hozzá egy pillanatra amikor húzódik vissza. A JJC ellenben folyamatosan felfekszik. Attól nem félnék, hogy a dörzsölődés mechanikai problémát okoz, de az elképzelhető, hogy a használat idővel valamilyen nyomot hagy. Praktikus dolog, de a szűrőzést el kell felejteni, azt csak a hagyományos sapkával lehet.

(#55870) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Nikon B700-ról mik a vélemények? Ismerős olcsósítva hozzájutna.
Nekem egy átlag nagyzoom kompaktnak tűnik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55871) pibácsi válasza ACE- (#55851) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia ACE-!
Bár újonnan már nemigen lehet találni, de, ha használt is szóba jöhet, akkor tudom ajánlani a Panasonic LX7-es gépet. Képileg tökéletes, de a videót említetted: maximálisan jó videókat csinál több fájl és méret variációban. A hangjában abszolút nem hallatszik be a zoom és az aut. élesítés hangja. Teljesen zajmentes.
Képileg is tökéletes.

Üdv. Pibácsi

(#55872) hegyitaho


hegyitaho
tag

Sziasztok,
Van beárazós topic? (Egy 3 éves Sony RX100-nak lennék kíváncsi az irányárára.)

(#55873) Dr.NX válasza hegyitaho (#55872) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

(#55874) hito válasza hegyitaho (#55872) üzenetére


hito
nagyúr

Maximum 70eFt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55875) ratobi válasza hegyitaho (#55872) üzenetére


ratobi
senior tag

Újonnan 109 körül van most..

(#55876) polar-x válasza hcl (#55870) üzenetére


polar-x
tag

Helló! Én is 2 gép között nem tudok dönteni!
panasonic lumix dmc fz82 vagy a Nikon b700... Mind a kettő 60x zoom

(#55877) ACE- válasza polar-x (#55876) üzenetére


ACE-
addikt

Ez meg egy kompakt fényképezőgép topic. ;)

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#55878) kiskami válasza polar-x (#55876) üzenetére


kiskami
tag

Kell ez a brutális 60x zoom? Tudod, hogy mire fogod használni?
Ennyi pénzért már vannak sokkal-sokkal jobb képminőséget tudó gépek is.

(#55879) scarabaeus válasza ACE- (#55877) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Mindkettő kompakt)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55880) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Erre valaki?

Köszi!

Mutogatni való hater díszpinty

(#55881) _csocso_ válasza hcl (#55880) üzenetére


_csocso_
senior tag

FZ 200, vagy kisebb átfogással RX100 ami ajánlott.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#55882) hcl válasza _csocso_ (#55881) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az oké, de a B700 miért pro és kontra? :) Mint mondtam, ismerősnek ajánlottak olcsósítva egyet, miért jó, miért nem? Tesztet nem nagyon találni róla, mármint értelmeset.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55883) Speccy válasza hcl (#55882) üzenetére


Speccy
senior tag

Egy szokásos ultrazoomos gép, amitől nagy minőséget nem várhat az ember, kis szenzor, fényerőtlen obi, napfényben még elmegy, de más körülmények közt már nem nagyon, ráadásul ahogy olvastam, a 4K videó is crop-olt. Ilyen bridge méretű gépnél talán egy Panasonic FZ200/300 tűnne a jobb vételnek.

There is hope!

(#55884) kovisoft válasza hcl (#55882) üzenetére


kovisoft
őstag

Kontra: kicsi szenzor, gyenge fényerejű objektív, mindehhez még nem is olcsó. Mint sos456 fórumtárs is említette, a Pana FZ200 kedvezőbb áron (90ezer) jobb minőséget nyújt. Néhány véleményt találhatsz a Nikonról itt vagy itt, de ezeket nem nevezném komoly teszteknek.

(#55885) hcl válasza Speccy (#55883) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK, köszi.
Mondjuk elnézve én sem számítottam másra, bár a tesztképek nem tűnnek vészesnek, a sötét részek eléggé be szeretnek bukni, de nem zajosodik szénné.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55886) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

tudnátok nekem ajánlani 50-70 ezer forint között bridge / kompakt gépet ajánlani?
Kettő került eddig szóba, a
Nikon Coolpix B500
Nikon COOLPIX L340

Lehetségess hogy van ezeknél sokkal jobb értékű masina ebben az ár tartományban. Ezért érdekelne a véleményetek.

Köszönöm Szépen

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#55887) anonimus25


anonimus25
tag

Sziasztok kérdésem lenne hozzátok,engem a makrozás világa vonz ,kompakt gépekben van erre alkalmas masina melynek ár érték aránya jó?vagy erre a célra kompakt gép nem való?köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#55888) hcl válasza anonimus25 (#55887) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, igazi makróra nem sok kompakt jó. (Most itt utálni fognak :) )
Lehet közelfényképezgetni a jobb optikájú gépekkel, de a durvább dolgokhoz már rendes makróoptika kell 1:1 vagy nagyobb leképezéssel, vagy közgyűrűzés, fordított objektív, stb. Erre már kell egy cserélhető optikás gép. Ha meg nem cél a nagyon nagy nagyítás, akkor igazából bármelyik, másra is jó kompakttal el lehet kezdeni.

Egy tényleg jó kompakt meg kerül is annyiba, mint egy olcsóbb MILC.
Kompakton mondjuk még megoldás egy DCR-250-hez hasonló előtét , ami nem rossz, de ugyanígy működik más gépeken is... (Kompaktból ehhez érdemes olyat választani, amire fel lehet tenni.)
És persze tanulni, tanulni, tanulni. Az igazán jó makrók pláne nem az "odamegyek és lekattintom" képek :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#55889) TurboGPityu


TurboGPityu
csendes tag

Jó reggelt Mindenkinek !
RX-100 felhasználók milyen sebességű , és méretű memória kártyát használnak ?
SDHC gyorsaság használható , vagy csak SDXC . ( Nagy méretű képek , sorozatfelvétel , videó esetében )

(#55890) divot


divot
veterán

Üdv!

Már épp elterveztem, hogy Panasonic TZ100-ast veszek, amikor belefutottam egy Sony RX100M3 akcióba. Olyan igazi összehasonlító tesztet nem találtam. Ha esetleg valakinek tapasztalata mindkettővel, azt megköszönném.

(#55891) Tin_Shield válasza divot (#55890) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem hiszem, hogy sokan embernek lesz tapasztalata mindkettővel. Összehasonlítani persze lehet, de nem sok értelme van, másra valók. A TZ100 egy remek túristagép, nincs is közvetlen vetélytársa. Az RX100 markIII pedig a fényerős objektívről szól elsősorban.
Ennek már akad versenytársa, a Panasonic LX100 illetve az LX15, vagy a Canon G7X.

[ Szerkesztve ]

(#55892) divot válasza Tin_Shield (#55891) üzenetére


divot
veterán

Igen, igazad van, maradok a Sony-nál - az én felhasználói szokásomnak a fényerősebb objektív fontosabb, mint a többszörös zoom.

(#55893) Sazsóti válasza divot (#55890) üzenetére


Sazsóti
tag

TZ100!

(#55894) silmatauki válasza divot (#55890) üzenetére


silmatauki
őstag

A két gépnek teljesen mások az erősségei. Ha nagy zoom kell, akkor a TZ. Ha meg éles objektív, akkor az RX100 III. Ez utóbbinak SOKKAL jobb az optikai minősége. Én a kettő közül a Sonyt venném, pont emiatt.

(#55895) divot válasza silmatauki (#55894) üzenetére


divot
veterán

Én is azt vettem. :)

(#55896) polar-x válasza kiskami (#55878) üzenetére


polar-x
tag

Szia! Nézegettem én is tesztképeket,de létezhet az hogy pl a mobiltelefonom (Samsung S5) szebb képeket lő mint pl egy panasonic fz200? Vagy mint egy Nikon P900? Teszt képek alapján nekem olyan...

(#55897) Tin_Shield válasza polar-x (#55896) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Milyen összehasonlító tesztet nézel? A szemet könnyen félreviszi a túlszaturált, zajszűrt és utána szálkásra élesített mobiltelefonos képi világ. Jpg képek esetén elég jó támpont az imaging-resource képösszehasonlítója, bár itt csak az S6-tal tudod összelőni az FZ200-at. Én azt mondanám, hogy alapérzékenységen még csak-csak elmegy a Samu képe (persze durván műanyag, a Pana sokkal természetesebb), de közepes érzékenységtől (400-800) már sehol sincs. Mindezt úgy, hogy a Pana sem egy ISO bajnok.
Amúgy legalább annyit számít ki áll a gép mögött, nézd meg vond képeit a kezdő fotósok topikban, elég meggyőzőek.

(#55898) hcl válasza polar-x (#55896) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aztán próbálj meg játszani a tele vs nagylátó perspektívával, rekeszelés hatásait, hosszú záridőt, behúzott kèpeket, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#55899) Iginotus


Iginotus
őstag

Ide is felteszem hátha előbb kapok választ. :)
Érdemes a régi Panasonic Lumix DMC-TZ5 egy új kompaktra cserélnem?
Ha igen melyikre? (Max 100 ezer FT-ig)

Plug and Pray... :)

(#55900) _csocso_ válasza Iginotus (#55899) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Akkor lenne érdemes váltanod, ha érzékelő méretben is szintet lépnél, ami nem olcsó mulatság, de lehet kapni még a SONY RX 100-at 100e-től picit drágábban, vagy használtan Pana LX7, ha ki lehet fogni éppen amelyek nagyobb szenzorral, fényerősebb objektívvel vannak gyártva, illetve tudnak már FHD videot is elég jó minőségben. Viszont rövidebb átfogással rendelkeznek, de ha nem szeretnél tele állásban 200mm feletti gyújtótávolsággal pl. természetfotókat készíteni, akkor jók lehetnek, és képminőségben is mindenképp feljebb lépnél.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.