Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) zsoltzsolt válasza asdf_ (#56800) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
Ránéztem, kicsit nagy, nem egy zsebredugós :)
Ez milyen amúgy:
Panasonic Lumix DMC-TZ60

(#56802) philoxenia válasza zsoltzsolt (#56801) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Minél kisebb méret minél nagyobb zoommal, annál több a kompromisszum...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56803) PuMbA válasza zsoltzsolt (#56801) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor már TZ70, mert ugyanannyiba kerül, 1 évvel újabb és jobb :) Képminősége csak elegendő fényben jó, de ebben az ársávban csak ilyen kis szenzorok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#56804) zsoltzsolt válasza PuMbA (#56803) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi! Na, néztem azt is. Igazából amatőr célokra kell, főként természet ill. amolyan kirándulós, nyaralós gépnek.
A Hasselblad true zoom-ról vélemények?

(#56805) PuMbA válasza zsoltzsolt (#56804) üzenetére


PuMbA
titán

TZ70 sokkal jobb :)

(#56806) Aser Tzuiko válasza PuMbA (#56805) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Sony HX90V? Nincs RAW-ja de nagyobb az optikai felbontása még jpg-ben is. És "jobb" a képstabilizációja.

[ Szerkesztve ]

(#56807) PuMbA válasza Aser Tzuiko (#56806) üzenetére


PuMbA
titán

Tesztekben nem látszik a HX90 képminőségbeli előnye meg azért 20k-val drágább, mint a TZ70 :)

(#56808) Aser Tzuiko válasza PuMbA (#56807) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Nekem úgy tűnik jobb a videó stabilizációja a HX90-nek. Engem idegesítene az a fajta remegés amit a Panasonic tesztvideókban látok.

TZ70
https://www.youtube.com/watch?v=RymQQdGzjyg
https://www.youtube.com/watch?v=x3VB2c3F0Nk

HX90
https://www.youtube.com/watch?v=fzXdUyffjME
https://www.youtube.com/watch?v=VDCBfGarwNY

(#56809) Aser Tzuiko válasza PuMbA (#56807) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

https://www.cameralabs.com/panasonic_lumix_tz70_zs50/
https://www.cameralabs.com/sony-cyber-shot-hx90v-review/2/

A TZ70 még tripodról is kocsonya, a HX90 kézből is élvezhetően stabil.

(#56810) PuMbA válasza Aser Tzuiko (#56808) üzenetére


PuMbA
titán

Benne van a kézremegés kérdése: ez szerintem elég jó, bár lehet, hogy a Sony tényleg jobb kicsivel :) Egyébként a Cameralabs tesztben említve van, hogy a stég állandóan mozgott a TZ70 teszt alatt, szóval az is közbeszólt.

[ Szerkesztve ]

(#56811) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Akkor tudnátok pro és kontra dolgokat erről a háromról?
1. Hassleblad true zoom
2 Panasonic Lumix DMC-TZ60
3. Panasonic Lumix DMC-TZ70

(videózás nem igazán érint, arra nincs szükségem vagyis nem döntési szempont)

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#56812) PuMbA válasza zsoltzsolt (#56811) üzenetére


PuMbA
titán

Fent a téma összefoglalóban minden benne van. A TZ70 a legjobb képminőséggel rendelkező fényképező ebben az árban, szóval ellenfele nem nagyon van. A Canon SX710/720 kezelhetőségben és videóban jobb, de minden másban nem.

[ Szerkesztve ]

(#56813) zsoltzsolt válasza PuMbA (#56812) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi! Nagy eséllyel ez lesz végül :)

(#56814) Aser Tzuiko válasza PuMbA (#56810) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Igazából tényleg nincsenek nagy különbségek.
Mindenképpen előny a TZ70-nél a RAW, a nagyobb felbontású EVF és hogy mindig elérhető, nem kell elővarázsolni.
Meg amúgy is jól néz ki, majdnem olyan retró mint a Fuji X-sorozatból valami.

(#56815) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok

vennék egy kompakt gépet, a max összeg ~80ezer.
én is ezt a panasonic tz70-et néztem ki, ebben az ársávban ez a bestbuy ugye?
(inkább megkérdezem, minthogy nem, és legyen egy nagyon akciós másik gép)

tegnap használtan láttam még egy nikon a900-as 90ért de annyit sokalltam volna kiadni érte ill mégis csak használt.

(#56816) Aser Tzuiko válasza csaba17 (#56815) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Bridge nem játszik?

(#56817) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Canon IXUS 285 HS-nál van valami jobb vétel (költséghatékonyabb)?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56818) Aser Tzuiko válasza PuMbA (#56810) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Még a tegnapihoz kis adalék, amateurphotographer-en HX90-nél 80-as ISO-nál 2600 lpph-t mértek, RX100-nál 3000-et, TZ70-nél 2400 a szenzor felbontása miatt, ugyanaz amit az FZ200 tud.

http://www.amateurphotographer.co.uk/reviews/compacts/sony-cyber-shot-dsc-hx90v-review/4
http://www.amateurphotographer.co.uk/reviews/compacts/sony-cyber-shot-rx100-v-review/6
http://www.amateurphotographer.co.uk/reviews/compacts/panasonic-lumix-dmc-tz70-review/5
http://www.amateurphotographer.co.uk/reviews/compacts/panasonic-lumix-dmc-fz200/10

Hogy aztán mennyi a széleken az élesség, meg hogy mindez fontos-e a gyakorlatban, nem tudom.

(#56819) csaba17 válasza Aser Tzuiko (#56816) üzenetére


csaba17
senior tag

nemigazán, "zsebrevágható" kellett, de már meg is vettem.

(#56820) kovisoft válasza Aser Tzuiko (#56818) üzenetére


kovisoft
őstag

Ennek csak az a szépséghibája, hogy mindezt nem tele állásban mérték:

"The images for the resolution chart were shot at a 35mm equivalent focal length of 50mm at f/4.5 aperture."

Márpedig egy sötét objektíves gigazoomos gépnél fontos lenne azt is látni, hogy mennyire (nagyon) lecsökken a felbontása a legnagyobb zoom esetén.

(#56821) Aser Tzuiko válasza csaba17 (#56819) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Valami minimalista tokot használj hozzá, szereti a port. Tokkal tökéletes lesz sokáig.

(#56822) Aser Tzuiko válasza kovisoft (#56820) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Jó meglátás, nem sokat ér így az összehasonlítás. Pl. az FZ200 5.6-on a legélesebb, felette lágyabb a diffrakció miatt. Végülis jó hír, maradnak az eddigi paraméterek amikből lehet saccolni melyik kompakt mit nyújt.

(#56823) csaba17 válasza Aser Tzuiko (#56821) üzenetére


csaba17
senior tag

van itthon egy régebbi kodak gép, annak a tokjába tettem bele, de ebayről rendelek egyet, meg egy kisebb állványt is.

(#56824) bmwsan


bmwsan
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom jó topikban vagyok-e...
70-ig mi most a best buy?
Családi mindenesnek kellene. Szülinap, nyaralás, stb.
Elsősorban bridge gép érdekelne, illetve másik szempont hogy akksis legyen, ne pedig AA.
Nem nekem lenne, hanem egy hölgy ismerősömnek, tükörreflexes gépekben vagyok csak otthon sajnos.

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#56825) philoxenia válasza bmwsan (#56824) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak új gép jöhet szóba?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56826) bmwsan válasza philoxenia (#56825) üzenetére


bmwsan
senior tag

Az elérhetőség és a garancia miatt igen.
A hölgy a Canon SX530at nézte ki.

(#56827) Aser Tzuiko válasza bmwsan (#56826) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Hozzátesz 10-et és kap egy TZ70-et ami tud mindent amit egy bridge de elfér retikülben is.

(#56828) philoxenia válasza Aser Tzuiko (#56827) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most belefér a 80-ba.
Rendeltem is egyet az Extremetől.... :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56829) Aser Tzuiko válasza philoxenia (#56828) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Miket használtál eddig előtte? Csak kíváncsi vagyok milyen összehasonlítási alapod van és majd hogy mi lesz a véleményed ha a kezed közé kerül. :)

(#56830) philoxenia válasza Aser Tzuiko (#56829) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát anno még kezdtem a Minolta Z2-vel, azt a Pentax K10D váltotta, az marad is. Most van egy ilyenem tartalékban, (majd valószínűleg a bátyámnak szánom) de volt a kezemben több gép is már közben, volt egy kis Nikonom a feleségemnek adtam, rövid volt a zoomja nagyon. A fiamnak ellenben volt egy kis Panája, az nagyon kézre állt, akkor tetszett meg a kezelhetősége.
Telefonomon is Leica objeltív van (Huawei P9)
Akartam most venni egy Pana 1000-est, de nem hozna igazán pluszt a K10D-hez képest, csak a videót, azt meg nemigen szoktam csinálni. :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56831) bmwsan válasza philoxenia (#56828) üzenetére


bmwsan
senior tag

Köszi szépen!
Elsőnek 80 volt a keret a most már csak 70. Ezt javítottam is gyorsan még az első hsz-emben.
Ha nem fér bele a 80. Akkor 70ig mit ajánlanátok?
Mondjuk extremdigital, emag, 220, MM, euronics illetve hasonló
megbízható helyről?

(#56832) Aser Tzuiko válasza bmwsan (#56831) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

65-ért ez jó lehet játszani
https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/nikon/1-s2-11-27-5mm-p229995405/

vagy ez
https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/sony/dsc-h300-p207230412/

(#56833) Aser Tzuiko válasza bmwsan (#56831) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Egyik se jobb mint egy jobbfajta telefon. Használtan is vannak garis gépek.

(#56834) bmwsan válasza Aser Tzuiko (#56833) üzenetére


bmwsan
senior tag

Köszönöm szépen!
Nem az én döntésem. Nekem eddig semmi bajom nem volt, ha használt cuccot vettem, de a hölgy kérésére csak az új játszik.

(#56835) Aser Tzuiko válasza bmwsan (#56834) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/canon/powershot-sx530-hs-p258391377/

Ez még a legjobb a felhozatalból.

(#56836) kovisoft válasza bmwsan (#56834) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem meg a Panasonic FZ200-nál olcsóbb ajánlható bridge gép nincs (ez most akcióban 90 ezer a Telekomnál), nem is értem, miért jelennek meg itt ajánlottként kis szenzoros és sötét optikás gépek.

(#56837) Aser Tzuiko válasza kovisoft (#56836) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Tán mert 70 a keret. Még csak nem is 80. Főleg nem 90. Hát ezért.

A Nikont meg nem mondanám sötétnek, CX szenzorral. Ha már nem F2.8 hanem F3.4 egy objektív akkor sötét? A Sony meg F3.0-ról indul. A kompaktok köz agyonajánlott TZ70 is F3.3-ról indul és hamar F6.4 lesz tele felé.
Szerintem nem ajánlottam rosszakat, ajánlj jobbat ha tudsz, ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#56838) asdf_ válasza Aser Tzuiko (#56837) üzenetére


asdf_
veterán

Ha már nem F2.8 hanem F3.4 egy objektív akkor sötét?

Arrol az "aprosagrol" elfeledkezel, hogy a Pana _a teljes zoomtartomanyban_ F2.8.

Ha elerheto meg a Nikon 65-ert, arra ettol fuggetlenul erdemes lehet ramozdulni ennyiert.

[ Szerkesztve ]

(#56839) Aser Tzuiko válasza asdf_ (#56838) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Elfeledkeztem? Kevered a szezont a fazonnal. Lécci 70 alatt mutass új FZ200-at. Köszi.
A TZ70 sötét. Ne ajánljátok többet. Fúj.

[ Szerkesztve ]

(#56840) asdf_ válasza Aser Tzuiko (#56839) üzenetére


asdf_
veterán

Az FZ200 (vagy 100 ezer, ahogy tetszik) alatt nincs ajanlhato gep. Punktum.
A tobbi mind egykaptafas kicsiszenzor sotetzoom, kb. tokmindegy melyiket veszi az ember, meret, szin, mit adnak melle, van-e valami specko tulajdonsaga, ilyen tud merlegnyelvet billenteni (kiveve, ha belefut egy ilyen nagyonlearazott nikonba es mindenkepp ujat akar venni). Es ha az FZ200 elerheto 100-ert, akkor balfaszsag megvenni a TZ70-et 80-ert (nem, nem erdekel mekkora az egyik es a masik gep :) ). Es itt ugye eredetileg 80-bol indultunk ki, akkor mondtam en, hogy gyujtson meg hozza 20-at. 70-ert nem fogunk gepet ajanlani, mert nincs mit :/

[ Szerkesztve ]

(#56841) PuMbA válasza asdf_ (#56840) üzenetére


PuMbA
titán

A kompaktság sokszor fontos szempont, itt főként azért, mert ez a kompakt topik :)

[ Szerkesztve ]

(#56842) Aser Tzuiko válasza asdf_ (#56840) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Mondjuk azért nem balfaszoznám le azt akinek nincs plusz tízezre. Fogd fel a 70-es korlátot speckó tulajdonságnak. :)

Bár akkor már tényleg venni kell használtan egy húszasért, akármit. Van egy régi 5 mp-s f2.8-as kompaktom, ceruzalemekkel működik és full automata, de néha (valójában idegesítően gyakran) porba alázza a tízszer, hússzor drágább gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#56843) asdf_ válasza Aser Tzuiko (#56842) üzenetére


asdf_
veterán

Nem az embert balfaszozom le, hanem a cselekedetet :). Ha 80-ert lehet kapni egy egyengepet, vagy 100-ert egy olyat, ami a verofenyes napsutesen kivuli esetekben sokkal jobb kepeket csinal, nem jo otlet 80-at kiadni a benara. Plane, hogy akar 5-10 evig is hasznalhatja majd utana a gepet.

(#56844) Aser Tzuiko válasza asdf_ (#56843) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Akkor megegyezhetünk abban, hogy már ketten azt ajánljuk innen a fórumról, hogy ne dobjon ki az ablakon 70-et ha most 90-ért kaphat jót is. Vagy 20-ért kell venni használt de jó gépet (ami tud legalább 720-as fél-HD videót is... Van ilyen?). A többiből meg el kell menni tanfolyamra.
Ha Szipál mesternek jó volt egy FZ50, nem hinném hogy sokkal magasabbra kéne tenni a mércét, persze ha valaki repülőnapot akar fotózni vagy agárversenyt...

(#56845) Aser Tzuiko válasza kovisoft (#56836) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Megkövetlek, mert ennyiért nagyon jó áron van az FZ200 és ez a legjobb segítség eddig a felsoroltak közül, és ez a lényeg.

(#56846) philoxenia válasza asdf_ (#56840) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az FZ200 nem igazán "kompakt" gép. Sok szempontból jobb, pl. a TZ 70-nél, de sok szempontból rosszabb. Leginkább a mérete a baj. Nekem például teljesen felesleges lenne megvennem egy ekkora gépet a tükrös mellé. Annál mindenben rosszabb. A kis gépek kis helyen elférnek, azért veszik őket. :)
Bridge méretben a legolcsóbb használható, ez sima ügy. Ellenben pár éve itt azt mondták volna rá, hogy ez nem bridge kategória, a szenzorméret az optika stb. miatt. Akkoriban a Sony R1 vagy a Minolta Dimage gépeket nevezték csak itt a PH!-n "bridge"-nek. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56847) asdf_ válasza philoxenia (#56846) üzenetére


asdf_
veterán

Csurhetjuk, csavarhatjuk, uj gepben kb. az FZ200 az elso, amiert erdemes penzt adni. Sajna a kisszenzoros csucskompaktok kihaltak, az 1"-os vonal meg nem ez az arkategoria, amit az atlagmagyar penztarcaja elbir. Ami tenyleg kompakt, az meg a szokasos kicsiszenzor sotetzoom, nem eri meg ra penzt kiadni (es 3-4 optikailag tokegyforma gep kozul melyik ajanlott kerdessel jonni sem, mert pont nem a fototechnikai tulajdonsagok kozott van ott az elteres, a tobbit meg a juzer is el tudja donteni) akkor mar inkabb hasznalt milc (es a merettel sajnos ott is meg kell baratkozni).
A kerdezo helyeben viszont szelsebesen ramozdulnek arra az Euronics-es Nikonra, az egy jo talalat volt, az arlimitjebe is belefer, uj is, es a kepe is jobb mint egy kompaktnak, a meret a kerdeses csak, hogy azzal egyutt tud-e elni.

(#56848) philoxenia válasza asdf_ (#56847) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hány gépet használsz?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56849) Hold válasza asdf_ (#56847) üzenetére


Hold
őstag

FZ200at rátudom bírni online kameraként működjön, mondjuk Streameléshez ? miniHDMI portot találtam rajta, az mire jó ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#56850) philoxenia válasza Hold (#56849) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] Ha jól értem nem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.