Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

Édesapámnak keresek nagyrészt olyan feladatra fényképezőgépet, amellyel ingatlanok bel ill kültéri fotózását végezné döntő többségben

gondolok itt arra, hogy kompakt legyen és nagy látószöggel rendelkezzen a gép és azért maradjunk az alacsonyabb ársávban amennyiben lehetséges

köszönöm

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#55102) ANOka válasza zsolt19900 (#55101) üzenetére


ANOka
őstag

Hogy is szokták mondani? A felsorolt 3 tulajdonságból tetszőlegesen választhatsz 2-t:
- kompakt
- nagy látószöggel rendelkezzen
- alacsonyabb ársáv

:)

(#55103) scarabaeus válasza ANOka (#55102) üzenetére


scarabaeus
őstag

(A nem kompakt alacsonyabb ársávú nagylátószögű az miaz? :) )

Quoth the Raven "Nevermore."

(#55104) pandur99 válasza scarabaeus (#55103) üzenetére


pandur99
aktív tag

Canon 350D átfúrt vázsapkával :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55105) zsolt19900 válasza ANOka (#55102) üzenetére


zsolt19900
őstag

úgy értem, hogy hajdanánk pár évvel ezelőtt vásároltam egy s5800as fujit (ezt is azért kellett mert egy hülye barom feltörte az autót amiben a nikon coolpix p1em volt), azt használtuk eddig is, az volt akkoriban 50k környéke, szóval nem a 10ks macsakdobálós dologra gondolok.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#55106) zsolabacsi válasza Quent1n (#55100) üzenetére


zsolabacsi
tag

Köszönöm mindenképpen kompakt lesz.
És hajlok a LX7 illetve a Sony RX100 között dönteni, de előtte utánaolvasok tüzetesebben.
A következő lépcsőben a G7 talán már nem ér annyit nekem amivel többet tud.

(#55107) asdf_ válasza zsolabacsi (#55106) üzenetére


asdf_
veterán

LX7 kapcsan eloszor annak nezz utana, hogy egyaltalan kaphato-e meg valahol.

(#55108) braunsim


braunsim
csendes tag

Lassan eldöntöttem, hogy a 100 ezres árfekvésben nekem nagyon jó lesz egy sony r100-as. Tetszik.
Aztán valaki feltette ezt a lapot.
Az én kis sony r100-as választottamtól csak élesebb, szebb képeket látok, bármelyikkel hasonlítom.
Nézem a sony a5000,pana gf7, pana gm1 -et, melette a kedvencet, komolyan mindegyik részletgazdagabb, élesebb az r100 homályos hozzájuk képest. Ez felülir bennem mostmár minden fényerő meg szenzor meg miegymást, mert aszerint ennek nem igy kellene lenni.
Nem kellene ennyit olvasni a fórumot? Vagy ez igaz?

(#55109) Tin válasza braunsim (#55108) üzenetére


Tin
veterán

ez igaz, a sony a5000-ben egy aps-c szenzor van, ráadásul elég jó, így nem csoda, hogy képminőségben összeveri a fél mezőnyt, még akkor is, ha a maga 72 ezer forintos kitobis akciós árával szinte a legalja a mezőnynek.

azt viszont ne feledd, hogy ez egy cserélhető objektíves gép. kapsz egy "egyszerű", 16-50mm átfogású, nem túl fényerős (de legalább stabilizált) objektívet hozzá, ami kinti fényben tényleg leveri a kompaktokat, kisebb megvilágításnál viszont már ez sem tud csodát művelni. és a fókusza sem éppen villámgyors.

barátkozz meg a gondolattal, hogy ha tényleg jó minőségű képeket akarsz, akkor vagy a csúcskompaktok között keresgélj, pl. egy panasonic lx100, vagy pedig szerezz be egy cserélhető objektíves milc gépet (akár sony a6000, akár panasonic vagy olympus vonalon), és azon már megfelelő objektívvel köröket tudsz verni bármire.

de az a játék meg elég drága lesz, és könnyen felszaladhatsz 300e-ig.

(#55110) jjeahh válasza braunsim (#55108) üzenetére


jjeahh
nagyúr

R100 = rx100? Mert az első generációs rx100-ról már többször le volt írva, hogy az optikája kissé gyengus, szal mégiscsak érdemes olvasni a fórumot :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55111) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Oly EPM2 gépet használok. Tökéletes képeket csinál, de....Mivel obit (14-42) nem cserélgetek rajta és RAW-ban sem fotózom, magas ISO-val sem, így nem igazán van kihasználva.
Ami jó benne: AF, CAF, MF, expo korrekciós lehetőség
Viszont ami nagyon hiányzik: beépített vaku, "messzebre" látás, dönthető kijelző estleg gps és wifi.

Ezt a gépet nézegetem, igaz Nikonom még sosem volt: B500
Tetszik benne az AA elemes "aku" is.
Mi a véleményetek róla? Vagy vegyek mást? - 100e-ig gondolkodnék. Hobbi fotós vagyok, a család az elsőszámú téma :)
Előre is köszönöm!

(#55112) pibácsi válasza zsolabacsi (#55106) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia zsolabacsi!
Quentin szépen felsorolta a lehetőségeket. Én csak ki szeretném egészíteni.
Nem tudom, hogy az RX100-nál melyiket gondolod, de az elsőt nem javaslom az LX7-el szemben, bár az érzékelő lapka 1"-os és ez sokat nyom a latba. Az optika 1.8-4.9-ig megy, nincs rajta vakupapucs, nehézkes a fogása. Az LX7-nél az optika 1.4-2.3-ig megy, van rajta vakupapucs a későbbi bővítésre (átnéző kereső, mikrofon, külső vaku stb.) Jó a fogása. A belső menűről nem is beszélve. Kevés fénynél is nagyon jó képeket csinál. Nem beszélve a videókról. 6 féle videót csinál jó minőségben, jó hanggal (nincs kerregés, kattogás). (Nekem van, azért tudom). RX100-am nincs, azt csak hasonlítom. Az Oly XZ2 is nagyon jó, itt is van vakupapucs a későbbi bővítésre (átnéző kereső, mikrofon, külső vaku stb.) kivéve a videót és a panorámát, ezek nem jók (és van még pár elenyésző gond). Vmint, hogy 1.8-2.5-ig megy és ez jó, ez még mindig sokkal jobb az RX 100 alap-nál. Ráadásúl érintő, lehajthatós képernyő. A menü rendszerében el lehet tévedni. (Nekem van, ezért tudom).
A három közűl mégis a Pana LX7-et javaslom. Szép képek, jó videók. Stabil fehéregyensúly (nem mindegy). Az Olynál ez labilis. Mindkettővel ragyogó közelképeket lehet készíteni.

Üdv. Pibácsi.

(#55113) Quent1n válasza braunsim (#55108) üzenetére


Quent1n
senior tag

Egyéni dolog de én MILC-et nem vennék vakucsati nélkül. :) Egyébként szentigaz az RX100 MI obija nem egy világbajnok.

(#55106) zsolabacsi: G7x amit pluszba tud fényerős optika + 100mm (portrézáshoz elég jó, csúcskompaktok közt szép háttérelmosást csinál), érintő/dönthető kijelző (én nagyon szeretem, hogy manual módba érintéssel tudom megadni hova fókuszáljon, a dönthetőség szintén elég hasznos sokszor), hosszú záridő (max 250 mp). Hogy 50 ezret megér e pluszba? Ezt csak te tudhatod. :) Nekem anno megért.

(#55111) phedi77: 40x zoom mire kéne? :) Az első ajánlott bridge gép errefele a Panasonic FZ200, azzal jobban járnál. :) Amúgy meg 100 körül sajna nincs csúcskompakt amibe lenne dönthető kijelző, inkább valami MILC kéne utazós (tehát ilyen mindenes objektívvel). Kompaktok közül ha lehetne még kapni gondolkodás nélkül Olympus XZ-2-őt mondanék. Érdemes lehet a használtak közt nézelődni, hátha. Persze vannak más kompaktok pl Sony HX90 de azokat a szenzorméret miatt meg a fényerőtlen obi miatt nem szoktuk ajánlani. Elég komoly visszalépés lenne egy MILC-hez képest de persze lehet, hogy elég ez is, rá kell nézni milyen képeket csinál.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55114) sideburns válasza phedi77 (#55111) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Viszont ami nagyon hiányzik: beépített vaku, "messzebre" látás, dönthető kijelző estleg gps és wifi."
- Ami hozzá jár lecsukható vaku, az miért nem jó?
- Vegyél hozzá egy használt Olympus 40-150 objektívet, máris tudsz messzebre látni. (30-35 körül lehet kapni aprón.)
- http://flipbac.com/angle-viewfinder-about.htm
- GPS, Wifi: Mire kell? Mindkettőt ki lehet váltani, a GPS-t okostelóval, a vezeték nélküli fájlátvitelt wifis SD kártyával.

Ultrazoomból plusz egy szavazat a Panasonic FZ200-ra.
"AA" NiMh akksikat felejtsd el, ósdi technológia a Li akkumulátorokhoz képest.

(#55115) phedi77 válasza sideburns (#55114) üzenetére


phedi77
tag

Köszönöm mindkettőtöknek. MM-ban megnéztem ezt a Panasonic FZ200-at és az általam említett Nikon-t is, de hát hatalmas gépek. Épp az lett volna a lényeg, hogy valami "egybegépet" vegyek és kisebb legyen mint az Oly.
Nézegetve a menüjüket - hát a Nikon az nulla amit tud (csak Auto mód van rajta) a Panasonic nem rossz, könnyen átlátható, de az LCD döntése sokkal jobb a Nikonnak.
Mindegy, mert ilyeneket úgysem veszek. Elfelejtettem az első postomban írni, de a kompaktivitás is fontos szempont lenne. Bár tény, hogy a fogásuk sokkal jobb a jelenlegi Olymhoz képest.
Tudom már válaszoltatok, de ezeken kívül esetleg mégsem tudnátok javasolni nekem valami jó kis egybegépet?... - nem szeretem a csavargatós OBI-kat...

(#55116) pandur99 válasza phedi77 (#55111) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nézd meg az Olympus Stylus 1-et! Mindazt tudja, amit elvársz.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55117) phedi77 válasza pandur99 (#55116) üzenetére


phedi77
tag

Épp az Oly oldalt nézem, mert amúgy tökéletes ez a PEN gép - most hogy jópár gépet megfogdostam a MM-ban látom, hogy szuper gépem van....mármint Oly márka tekintetében. Volt olyan Nikon is ahol kézzel kellett az OBI-t állítani, hogy hogyan "nézzen".... - na ilyenbe végképp nem szeretnék belefutni :)

(#55118) Tin válasza phedi77 (#55117) üzenetére


Tin
veterán

úgy érted, kézzel kellett zoomolni?

(#55119) dioka7 válasza Tin (#55118) üzenetére


dioka7
senior tag

Sztem a fókuszra gondolt, nem? :F

(#55120) pandur99 válasza dioka7 (#55119) üzenetére


pandur99
aktív tag

Szerintem meg arra. hogy ő fél kézzel megállítja Obi van Kenobit.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55121) phedi77 válasza pandur99 (#55120) üzenetére


phedi77
tag

Szakszavakban nem vagyok jó: kézzel kellett tekergetni az obit (vagyis a gép nóziját) :)

(#55122) Tin válasza phedi77 (#55121) üzenetére


Tin
veterán

és amikor tekered, közelebb hozza a távolabb lévő tárgyakat (tehát nagyít, zoomol), vagy pedig az élességet állítod vele?

csak mert az objektíveken két, vagy akár három gyűrű is szokott lenni: a fókuszállító gyűrű, a zoomgyűrű, és a manuális obikon pedig a blendeállító gyűrű is.

(#55123) zsolabacsi válasza pibácsi (#55112) üzenetére


zsolabacsi
tag

Köszi a tanácsokat.
Elsőre nekem is a LX7 tetszett meg, de ahogy előbb írták megnéztem hogy kapható e... Hát sajnos nem.
Marad a az RX100 v1 vagy megpróbálok használtat találni.

(#55124) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Lehet nem a legjobb topic, de nagyon ne hurrogjatok le legyszi :D

150€ környéken keresek, nagyon max 200, egy szappantartókompakt fényképezőgépet. Elsődleges perferencia, hogy legyen minnel kisebb.

Tudtok ajanlani ebben az árkategóriában valami normálisat?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#55125) wms válasza gzbotii (#55124) üzenetére


wms
senior tag

Sony RX100 II :K

(#55126) cidalain válasza wms (#55125) üzenetére


cidalain
veterán

150€ != 150k

A keretosszeg 45-60 ezer Ft ha jol ertem

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#55127) gzbotii válasza cidalain (#55126) üzenetére


gzbotii
veterán

Igy van. Eleg ritkán használok/viszek magammal fényképezőgépet, pedig gyakran utazok - csak többnyire egy kis hátizsákkal amit fe lehetl vinni a repülőre díjmentesen. Meg nem is szoktam orrba-szájba kattogtatni. Igy nem fektetnek bele nagy összeget.
Épp ezért is szempont a kompaktsag, fényképet meg úgyis jobbat csinál a többség mint egy telefon..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#55128) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy az alul linkelt gépek közül Ti (profik) melyiket ajánlanátok a következő szempontok szerint:

- Szép arcképek, tájképek, épületek, Forma1-es autók fotózása
- Viszonylag könnyű kezelhetőség (ne kelljen 600x menübe belépni, hogy átváltson tájképről arcképre)
- Szép éjszakai fotók
- HD videó készítése

És akkor a linkek :) (Ezeken kívül egyébként nyugodtan ajánlhattok :C )

1. [link]
2. [link]
3. [link]

Előre is köszönöm a tippeket! :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#55129) pibácsi válasza zsolabacsi (#55123) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia zsolabacsi!
Ritkán, de lehet elcsípni LX7-et. Most itt láttam még ajánlatot, de lehet, hogy már nincs.
http://www.xoomstore.hu/panasonic_lumix_dmc-lx7_156104
Érdekesség képpen csatolok egy oldalt a felvételeimmel, Xz-2 és Lx7-es képek.
http://indafoto.hu/nove_istvan

Üdv. Pibácsi

(#55130) faki_ válasza Vidual001 (#55128) üzenetére


faki_
senior tag

Nem vagyok profi, de ha mindenképpen nagy zoomos kompaktban gondolkodsz, akkor egy használt FZ200-at keress vagy fontolj meg egy szintén használt MILC dupla kitet! A linkelt Fujik madárfogó hirdetések, a reális értékük kb. háromszorosáért, az FZ150 talán egy nagyon erős alku után vállalható.

(#55131) asdf_ válasza Vidual001 (#55128) üzenetére


asdf_
veterán

1.: 2009-es gep, 230e keppontos kijelzo, 30.5mm-tol indulo optika, szerintem lapozzunk
2:. 2008-as gep, 230e keppontos kijelzo, 30.5mm-tol indulo optika, szerintem lapozzunk
3.: az elso, aminek mar valami ertelme is van, de a szokasos kicsi szenzor, sotet zoom miatt nem tul sok, ezt kicisvel tobbert, ujan, garisan is tudjak gepek, akkor mar inkabb azt.

Forma 1-es autot meg kompakt/bridge gepekkel max felvezetokorben szerintem :)

(#55132) Vidual001 válasza asdf_ (#55131) üzenetére


Vidual001
tag

Rendben, köszönöm neked és Faki-nak!
Ezek közül valamelyik ajánlott, illetve az előző üzenetben leírt elvárásoknak megfelel? (Sajnos teljesen hü.lye vagyok a fényképezőkhöz) :D :R

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#55133) alázógyík válasza Vidual001 (#55132) üzenetére


alázógyík
őstag

Az FZ200-at válaszd ebből.
A Canonhoz még egy normális obi is kellene, mert a gyári az nem jó semmire.

(#55134) ph2012


ph2012
senior tag

50.000 Ft-os kategóriában létezik olyan fényképező ami jó képminőségű képeket készít és 2db AA elem akkuval működik? A Cannon SX610-es tetszene de az speciális akkuval működik.

Köszi.

(#55135) asdf_ válasza ph2012 (#55134) üzenetére


asdf_
veterán

Az AA elem mar a multe, par bridge gep kivetelevel (ahol van szep nagy markolat, ahova el lehet dugni azokat).
(es elso blikkre nem latom, hogy milyen tulajdonsagaval emelkedik ki a 25-30 ezres tucatgepekbol, hogy 50e az ara)

[ Szerkesztve ]

(#55136) ph2012 válasza asdf_ (#55135) üzenetére


ph2012
senior tag

Néhány évvel ezelőtt a Canon SX230-as nagyon jó gép volt, mert szép képet csinált. Valami hasonlót tudnátok ajánlani?

Köszi!

(#55137) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok! Canon sx60 ajanlott gep lenne kezdonek?
Most szeretnem probalgatni a fotozast es eleg szimpi ez a gep de nem nagyon ismerem meg a piacot.
Jo lenne kezdesnek vagy ti mit ajanlanatok? :R

Üdv! Gordon

(#55138) asdf_ válasza ph2012 (#55136) üzenetére


asdf_
veterán

Csak az unasig ismetelt a 80-90-100e alatti gepeknel lenyegi es kepminosegbeli kulonbseg nincs, kb. mindegyiknek ugyanakkora a szenzora, ugyanolyan fenyereju az optikaja, es zoomban sincs nagy kulonbseg, igy kenyszeruen kb. egyforma kepet keszitenek mondatot. A pana fz200 kb. az elso, amit a konstans 2.8-as fenyereje miatt erdemes kiemelni, de az 100 ropi.
+ az osszefoglalo atolvasasa, hogy az ott mazsolazott gepekbol szimpatikus/kaphato-e meg valami (sajna kicsit elavult mar az osszefoglalo)

[ Szerkesztve ]

(#55139) bendi007


bendi007
tag

Sziasztok,70E körül mit ajánlanátok(csak megnyomom a gombot tudáshoz)?

(#55140) pibácsi válasza bendi007 (#55139) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia bendi007!
Nem is tudom, merjem-e ajánlani. Biztos sokan adnak jobb ajánlatot is (sőt meg is szólnak engem ezért), de ez a "csak megnyomom a gombot" célnak kiválóan megfelel. Én egy kicsit olcsóbbat javaslok: Canon Digital IXUS 80 IS. Ez kb. 40.000.-Ft. Br. Egy nagyon jólsikerűlt kis gép 3x zoommal.(bár ezeknél a kis gépeknél nemigen érdemes használni, mert sötétűl a kép). Van a családban. Könnyű, kis helyen elfér, ragyogó képeket csinál automata módban egészen 8 Mpix-ig. Igaz,hogy nem a legújabb darab, de tökéletes a 2.8-as induló optikával. A videó hagyományosan 640x480-as (nem HD), M-jpeg rögzítéssel, de szép videókat csinál. Az érzékelő CCD, de ezek valamivel élesebbek, mint a CMOS. Van rajta átnéző kereső is, ami a mostaniakon már ritkaság és napfényben, de kinti fényben is nagyon jól jön.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#55141) sideburns válasza pibácsi (#55140) üzenetére


sideburns
aktív tag

Canon Digital Ixus 80 IS
"Ezt a terméket egyik partnerünk sem forgalmazza. Legutolsó ismert ár (2010. 11. 22.): 39 250 Ft"

Próbáljunk olyat ajánlani, ami esetleg kapható is. (LX7, XZ-2 szintén nem játszik már.)

A kérdezőnek: 70-ért vegyél használt MILC-et kitobival, egyébként meg olvass vissza.

(#55142) bendi007 válasza sideburns (#55141) üzenetére


bendi007
tag

canon ixus 285 hs,ez jó lenne?Drágább ,nagyobb gépem van sajna nincs hozzá érzékem

[ Szerkesztve ]

(#55143) bendi007


bendi007
tag

vagy ez:Nikon Coolpix S7000

(#55144) pibácsi válasza sideburns (#55141) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Igazad van, túlszaladtam a dátumon. Elnézést.

Ü. Pibácsi

(#55145) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Na megint eljutottam ide. 70-120 ezer között. Mit érdemes venni, nagy szenzorral? De zsebbarát mérettel. Leginkább autón fényképezve. Cél az éles, részletgazdag kép. Sony Rx100, Alpha5000? Vagy tudtok jobbat? Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#55146) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy az alul linkelt két gép között mi is egy átlagos felhasználó által érzékelhető különbség?
Miért olcsóbb az egyik, amikor a leírás alapján némileg többet tud? (A kihajtható LED kijelző számomra nem fontos).

Ezek lennének vele fotózva, melyiket ajánlanátok inkább?
- Gyors, F1-es autók
- Személyek
- Tájak, épületek
- Éjszakai fotózás

A két gép pedig árukeresőn összehasonlítva.

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#55147) kovisoft válasza Vidual001 (#55146) üzenetére


kovisoft
őstag

A legfontosabb különbség az, hogy az FZ200 objektívjének végig f/2.8-as a fenyereje, a tele állásban is. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha rázoomolsz valamire, akkor is elegendő fénymennyiség jut a gépbe, rövidebb záridőt lehet használni, nem mozdulnak be a dolgok. Ez távoli, gyorsan mozgó F1-es autók fotózásánál különösen fontos lehet. De ugyanígy éjszakai fotózásánál is.

(#55148) #01758976 válasza Permet Elek (#55145) üzenetére


#01758976
törölt tag

indexen, most van fent egy fuji x30 nyolcvan ezerért. Egyértelműen ezt venném, ha tényleg hibátlan.

(#55149) Vidual001 válasza kovisoft (#55147) üzenetére


Vidual001
tag

Rendben értem, akkor megéri azt a plusz pár ezer forintot :)
Erre voltam kíváncsi, köszönöm az érthető és profi választ! :R :C

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#55150) outdoor válasza pibácsi (#55129) üzenetére


outdoor
aktív tag

Igencsak meggyőző képek. :R A vadkacsások melyik géppel, és hány megapixelben készültek? Utómunkálatok nélkül, jpg-ben?

Hát ezt képtelen pótolni egy S7. Még a legjobb mobilos fényképezőkkel sem jelenthető meg ilyen dimenzió.

A proper digital assistant could be my best friend

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.