Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) vond válasza hito (#55799) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem pl. ez az ugribugri fókusz azonnali kizáró tényező lenne az FZ1000-nél (már ha lenne pénzem rá). :) Van annyira fontos nálam is a videózás, hogy ezzel ne tudjak együtt élni. Nem is értem, hogy adhatták így ki ezt a gépet. Na mindegy.

Amúgy egyetértek, rengeteg nagyon hasznos dolgot pakoltak bele az FZ2000-be. Végre azt érzem, hogy átgondoltan, és jövőbe mutatóan fejlesztettek, nem csak haladtak az árral, és tessék-lássék módon csinálták meg az új szériát.

Csak hát az ára. Az egyszerűen letaglózó, legalábbis nekem, aki nem (nagyon) használja munkára, és amúgy sincs eleresztve pénzzel. Aki ebből él, annak viszont hamar visszahozza az árát szerintem. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#55802) Tin_Shield válasza Speedhs (#55797) üzenetére


Tin_Shield
őstag

60e a mostani bolti árának a ~ fele. Ha egyébként rendben van a gép elég jó ár érte.

(#55803) Sazsóti válasza csuf (#55772) üzenetére


Sazsóti
tag

Még egyszer köszönöm. Nem tudtam, hogy létezik ilyen topik.
( 82-re árazták be, de ennél olcsóbban kínálom)

[ Szerkesztve ]

(#55804) Speedhs válasza Tin_Shield (#55802) üzenetére


Speedhs
őstag

Eddig nagyon tetszik! Csak suta vagyok még hozzá. :DDD

(#55805) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Sziasztok!

Egy olcsó (<10K), kompakt, kis méretű gépre lenne szükségem.
Leginkább közeli tárgyak fotózására használnám beltérben, mesterséges világítás mellett, ill. makró felvételek készítésére, tehát ebben jónak kellene lennie.
Nézegettem a használt piacot, és ezeket találtam:
Nikon L23; L27; L29 - ezek miben különböznek?
Panasonic Lumix DMC-LZ8
Fujifilm AX650
Melyik felelne meg leginkább a fenti céloknak?

Esetleg ajánlhatnátok más típusokat is. (Lehetőleg 2 x AA elemes legyen.)

-= Pancsermeste® =-

(#55806) hito válasza vond (#55801) üzenetére


hito
nagyúr

Végre azt érzem, hogy átgondoltan, és jövőbe mutatóan fejlesztettek, nem csak haladtak az árral, és tessék-lássék módon csinálták meg az új szériát.

Én is ugyanígy látom :) Az ár meg más kérdés. Szerintem mint minden elektronikai termék hamar lesz fog esni az új ára is. El tudom képzelni, hogy 1 év és az FZ1000 árszintjén lesz, én meg akkor jó vastag bukót könyvelhetek el :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55807) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok!
Két gép között hezitálok.
Panasonic Lumix DMC-TZ80 és Sony Cyber-shot DSC-RX100.
Amire kellene, családi fotózás, kirándulásokkal, valamint, hogy szürkületben is vállalható legyen a kép!!
Vannak pro-kontrák a két gép között.Mi a véleményetek?
Vagy esetleg más javaslat? 120 a lélektani határom.

(#55808) kovisoft válasza ratobi (#55807) üzenetére


kovisoft
őstag

Egyértelműen az RX100: sokkal nagyobb a szenzora, fényerősebb az optikája. E kettő együtt azt eredményezi, hogy gyengébb fényviszonyok között (is) jobb minőségű képeket tud készíteni. A TZ80-nak csilliószoros a zoomja, de pont a tele állásban a legsötétebb az optikája, így nem tudod kihasználni a nagy zoomot. Illetve a nagylátószöge tágabb még valamennyivel a TZ80-nak (25mm vs. 29 mm ekv. gyújtótávolság), ezzel együtt én az RX100-at választanám.

(#55809) ratobi válasza kovisoft (#55808) üzenetére


ratobi
senior tag

Az eszem, nekem is azt javasolja😊

(#55810) miquci


miquci
tag

Üdv mindenkinek!Véleményt szeretnék kérni a Canon GX7 Mark II tipusú gépről, ha valaki esetleg használja, vagy használta, nagyon szivesen várok tapasztalatot róla.Esetleg privátban képeket is megnéznék.Előre is köszönöm ha ír valaki.

(#55811) Mr Officer


Mr Officer
csendes tag

Sziasztok! Édesapám születésnapjára szeretnék venni egy kompakt fényképezőt mindenféle extra igény nélkül. (Nyaralásra, családi fotózásra)
Az azért jó lenne, ha pár évig kiszolgálná.
Mivel rosszul lát, az is tök jó lenne, ha a kijelző nagy méretű lenne.
Keret: max. 30.000 Ft.
Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#55812) TedThomas


TedThomas
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy kompakt gépet (100-130 ezer között) utazás miatt de csak használtban gondolkodom jelenleg, mert még amúgy se értek a fotózáshoz.
Viszont fogalmam sincsen, hogy mire érdemes figyelni vásárláskor ebben kérnék egy kis segítséget.

- Mennyit bírnak ezek a gépek? Maximum mennyi időset érdemes megvenni.
- Mit kell nézni rajta megvételkor?
- Mit teszteljek rajta ha már a kezembe van?

Illetve jöhet bármi egyéb tanács is.
Előre is köszönöm. :R

(#55813) hajaspeter


hajaspeter
újonc

Sziasztok!

Páromnak szeretnék egy fényképezőgépet vásárolni teljesen alap felhasználásra.
Legtöbbször benti fotózáshoz használja, viszonylag kevés fényben.

Amit kinéztem:
https://edigital.hu/kompakt-fenykepezogep/kodak-pixpro-fz152-fenykepezogep-voros-p475538

Kíváncsi vagyok a véleményetekre! Nem szeretnék sokat költeni rá, ha tudtok ebben az árkategóriában jobbat ajánlani, akkor megköszönöm!

Köszönöm előre is!

(#55814) mazsi70


mazsi70
senior tag

Lassan át kellene írni a téma összefoglalót ,hogy 100 ezer forint alatt nem igazán van "értékelhető" fényképezőgép .
Van a családban Pana TZ80-as gép (120ezer Ft) .Összehasonlítva az LG G5-ös készült fotóival nem látok különbséget .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55815) pandur99 válasza TedThomas (#55812) üzenetére


pandur99
aktív tag

A Panasonic TZ sorozatát nézd meg, azokat főleg utazásokra tervezték és ajánlják.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55816) pandur99 válasza mazsi70 (#55814) üzenetére


pandur99
aktív tag

Azért nyilvánvalóan vannak különbségek. Hogy csak egyet említsek: utazásnál jól jön a zoom. A szenzorméretről, kezelhetőségről is beszélgethetünk. A százezres határt azért én kissé lejjebb szorítanám, mert pl. abba már belefér használtan az RX100, az Oly E-PL5 2 objektívvel stb.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#55817) mazsi70 válasza pandur99 (#55816) üzenetére


mazsi70
senior tag

Az összefoglaló új gépekről szól .Arra gondoltam ,hogy új gépet ne keresgéljünk 30-40 ezres kategóriában ,mert csak csalódás lesz belőle .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55818) hajaspeter


hajaspeter
újonc

Értem én, hogy nem a legjobbak ezek a gépek, de mivel ennyi a keret, így ebből kell valamit kihozni.
Szerintem nem mindenki engedhet meg magának 100k+ egy fényképezőgépért...

(#55819) ttamashu válasza mazsi70 (#55817) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Ezt cáfolnám.

Akinek az összehasonlítási alap egy 50-60e Ft-os telefon képei annak előrelépés.

Értem én hogy sokaknak a fotózás egy hobbi, de nekem pl nem, csak egy eszköz az emlékek konzerválására.

Két hete vettem egy Sony CyberShot DSC-W810-at, ami nekem pl. tökéletesen elég. Megnyomom a gombot és jobb kép készül mint a telefonommal, ez volt a cél.

Ez alapján még csak nyomkodtam pár próbaképet, de jövő héten megyek nyaralni, ha van rá igény megosztom az ott fullauto módban készülő albumom.

Tea az élet!

(#55820) kovisoft válasza ttamashu (#55819) üzenetére


kovisoft
őstag

A lényeget inkább úgy lehetne megfogalmazni, hogy az újonnan 100 ezer forint alatti kompakt gépek jelenleg egyformán pici (1/2.3") szenzorral és gyenge fényerejű (f/3.x-től) optikával rendelkeznek. Ez alapvetően meghatározza azt, hogy milyen képeket tudnak készíteni, ha nincs éppen verőfényes napsütés. Nyilván vannak különbségek pl. zoomátfogásban vagy kiegészítő szolgáltatásokban, de ez a lényegen nem változtat, ezért ezek nem lesznek ajánlott gépek. Ettől még használhatók, de nem szabad sokat várni tőlük.

(#55821) RBJ


RBJ
addikt

Tiszteletem.
Teljesen laikus ként fényképezőgépet szeretnék váltani. Lényeg értékelhető, élvezhető fényképezőgépet mely normális képet csinál. Még anno nikon coolpix 5600 volt. Kiszolgált vagy 10 évet de már gyengélkedik vakku fél nap töltéssel. Nem is olyan rég tán pár éve vettem egy coolpix s2800. Na ez hiába fiatalabb, jobb mégis egy kalap ka....i az ősöreghez képest. Normális macro t, képet semmit nem tud.
Szerintem ez a széria valami hibás lehet mert normális képet nem tud.
Mostani kiszemelt Nikon D3300. Ajánlott típus ez még ebben az árkategóriában?
Ahogy elnézem elég népszerű darab. Meg hátha normálisabb képeket nyom ezek után a canon selphy mint a telefonos képek után. ;]
Nikon D3300 jó választás vagy eljárt már az idő felette? Majd 3 éves kiadás ahogy nézem.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#55822) daginyomigec


daginyomigec
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Remélem jó topikba írok.

Nos, a nejemmel most lesz a X. házassági évfordulónk. Nagyon szereti a fotózást, de persze inkább csak szemlélője a témának. Szeretne picit jobban elmélyülni ennek világában is.

Én totál laikus vagyok, de amit kitalálok, amellett teljes mellszélességgel kiállok. Most szeretném Őt meglepni többek közt egy géppel is.

Mivel elsőre nem szeretnék -és tudom, hogy Ő is így gondolná- teleobjektíves masinát venni. Fontos a rekeszidő -másodpercenként min. 3000, a vakutávolság, az élesség, a mozgó tárgyat,-gyereket lefotózni ÉLESEN, sötétben is szép képeket készítsen... Ennek érdekében kinéztem egy szerintem brutális paraméterekkel bíró masinát. A Nikon Coolpix AW120-as. Egyből beleszerettem és hát ez az én nagy probléma!
Azonnal betettem volna a bevásárlókosárba, de kiderült, hogy már országosan nem kapható. Külföldi oldalakon még megtalálható, csak azt nem merem megvenni, elsősorban a garancia miatt.
Itthon a Nikon Coolpix AW130-as kapható, hasonló adottságokkal, de ahogy a paramétereit olvasgattam, labdába sem rúg elődjénél.

Kérlek tanácsoljatok ilyen árfekvésben, hasonló paraméterekkel megáldott csodamasinát. :R

A két gép linke:
AW120 [link]
AW130 [link]

Köszi, Gergő

(#55823) kovisoft válasza RBJ (#55821) üzenetére


kovisoft
őstag

A D3300 nem kompakt gép, ezért inkább a Milyen cserélhető objektíves gépet? érdeklődj, ott többet tudnak mondani róla. Az alacsonyabb árkategóriába eső DSLR-ekkel az szokott lenni a gond, hogy ezeket jellemzően gyenge fényerejű és optikájú kitobjektívvel árulják/veszik, amit a tulajdonosok később sem cserélnek le egy jobb objektívre, és ez részben kioltja a DSLR-ek nagyobb szenzorából adódó előnyöket. A másik gond a DSLR-ek méretéből adódhat: aki kompakthoz van szokva, annak teher lehet a nagyobb súlyú és méretű gép hordozása, és mint tudjuk, az a legjobb fényképezőgép, ami nálad van, amikor éppen szükséged van rá. :)

(#55824) csuf válasza daginyomigec (#55822) üzenetére


csuf
tag

Inkább ilyet: http://hardverapro.hu/apro/panasonic_lx7_csucskompakt_akcios_aron bocs, mobilról nem tudok linket beilleszteni.

[ Szerkesztve ]

(#55825) Draz04


Draz04
csendes újonc

Videózáshoz melyik lenne az ideálisabb? Két fényképezőt szemeltem ki.

Videózáshoz használnám, most adtam el a DSLR-em, mivel belefáradtam az állandó objektív cserélgetésbe.

Költségkeret: 200.000Ft környékén.

1. [link]

2. [link]

Amint látom, a depth of field hellyel közel egyforma.

(#55826) _csocso_ válasza Draz04 (#55825) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Az LX100-at javasolnám, a nagyobb szenzor miatt, valamint tud 4K-is, valamint a Panák nagyon jók videoban.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#55827) mazsi70 válasza Draz04 (#55825) üzenetére


mazsi70
senior tag

Videózáshoz melyik lenne az ideálisabb?

Pana LX100

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55828) Falovas válasza Draz04 (#55825) üzenetére


Falovas
aktív tag

Ha már videó, akkor Pana FZ1000, a 16x-os optikai zoom nem elhanyagolható.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#55829) Draz04


Draz04
csendes újonc

G7 x M2 helyett érdemes a LX15-öt választani videózásra?

(#55830) Tin_Shield válasza Draz04 (#55829) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen.

(#55831) RBJ válasza kovisoft (#55823) üzenetére


RBJ
addikt

Akkor nekem mint laikusnak aki sose fog komolyan hókuszpokolni a fényképezőgéppel és csak családi fotózásra kellene jó minőségi képekre a Sony Cyber-shot DSC-RX100 bőven jó választás lenne?
Vagy vagy kicsit jobb zoom os optikáju Nikon Coolpix L34

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#55832) naja válasza Draz04 (#55829) üzenetére


naja
aktív tag

Én is kérdezném, hogy az LX100 képminőségben tényleg leveri az RX100 m3-at és az LX10/15-öt? Mert értem én, hogy nagyobb az érzékelője, (bár az RX100-ban lévő tök másképp működik ha jól értem, ezért nem is kell olyan nagynak lennie). Továbbá az LX15 bár jobb fényértékről kezd (széleslátószögnél), de ez gyorsan el is múlik, ahogy zoomolunk, ha jól értelmezem ezt a grafikont (szkroll 3 oldalt lefelé): https://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-lx10-lx15
Amúgy nem szeretnék elveszni a grafikonok-értékek világában, csak elgondoltatott a dolog.

Eddig azon agyaltam, hogy picit hozzá teszek (15 eFt-t) az eddig befutó LX100 árához, és inkább LX15 lesz belőle. Dacára a köztük lévő jelentős funkcionalitásbeli különbségeknek. De most megint elbizonytalanodtam (sokadjára).

(#55833) mazsi70 válasza RBJ (#55831) üzenetére


mazsi70
senior tag

Elég nagy a különbség a két gép között .RX100 javára .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#55834) Quent1n


Quent1n
senior tag

Az első fekete nap a tegnapi volt 2017-ben ami a kompakt gépeket illeti.

[link]

A Nikon mindhárom új kompakt gépét törölte.... :O Szomorú és valahol dühítő, hogy sikerült ezt így elszabniuk, hangos is tőle elég sok fórum..

A DL18-50 lehetett volna a tökéletes kirándulós gép, a maga nemében abszolút hiánypótló kompakt lett volna.
A DL24-85 ára egész kellemes volt és lazán lenyomta volna a Canon G7x II / Pana LX15 / Sony RX100 II-III -at (de talán még a 4-est is több tekintetben)

A DL24-500 is ígéretes gépnek tűnt..

Azért ez elég gáz.. 1 éve vártam a 24-85-re mert számomra kb tökéletes gép lett volna, tényleg szinte mindent tudott amit egy kompakt géptől elvár az ember és lett volna helye a piacon bőven. A Sony szinte már csak a szenzorral van elfoglalva, hogy 1000000000000 képkocka legyen másodpercenként de az érintőkijelző összehozása még mindig nem erősségük pl., a Canon videója még mindig nevetséges és se vakucsatlakozó se EVF, a Pana meg egészen furcsán látja, hogy milyennek kéne lenni egy jó csúcskompaktnak... Szerintem teljesen jól kitalálta a Nikon ezeket a gépeket és verhetik majd a fejüket a falba, hogy elbénázták. Már csak a márkahűség miatt egy csomóan vitték volna.. R.I.P.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55835) kovisoft válasza RBJ (#55831) üzenetére


kovisoft
őstag

A fotózáshoz alapvetően fény kell. Elegendő fény akkor jut a képre, ha kellően nagy nyíláson át érkezik a gépbe (azaz fényerős az optika), ill. ha kellően nagy területről tudja összegyűjteni a szenzor (azaz nagy a szenzor). E két paraméterben az RX100 egyértelműen jobb. Ha esetleg nagyobb zoom-os gépet szeretnél, akkor is érdemes odafigyelni erre a két paraméterre, és az említett Nikon (nem L340 inkább?) mindkettőben elég gyenge. Ha mindenképpen nagy zoom-os gép kell, akkor a Panasonic FZ200-at lehetne javasolni, ennek is kicsi a szenzora, de fényerős az optikája. De szerintem általános felhasználásra jobban jársz egy RX100-zal.

(#55836) hito válasza Quent1n (#55834) üzenetére


hito
nagyúr

Ne búsulj, majd más összehozza :)

Egyébként szerintem pont a Sony és a Pana jár jó úton a csúcskompakt tekintetében. Érintő nélkül simán lehet élni, főleg ha jó helyen van az AF/MF dedikált kapcsoló.

A Pana és a Sony is bővelkedik jó csúcskompakt készülékekben, én nem győzök válogatni közülük. Egyedül az árazást tudom negatívumként felhozni, és ebben főleg a Sony szállt el (pl. RX10 Mk III, RX1, stb.). A Pana gépek közel sem rosszabbak annyival, mint amennyivel olcsóbbak, úgyhogy összességében szerintem még mindig ők a legjobb választás. A Sony gépei bizonyos szempontból nekem is jobban tetszenek, na de kérem szépen a 380eFt vs. 580eFt eldönti a vitát nálam.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#55837) Quent1n válasza hito (#55836) üzenetére


Quent1n
senior tag

Nekem G7x van extrákkal (szűrő csatlakozó + felhajtható vaku mod) de az igazság az, hogy az érintőképernyőről már nem tudnék lemondani. Nagyon sokat segít a fókuszpont beállításában, de képnézegetéskor stb. is nagyon praktikus. Plusz ha tényleg cél az, hogy a mobilok mellett maradjon egy kis levegőjük, akkor szerintem alap, hogy legalább egy dönthető/érintő kijelző szériatartozék legyen.

A Pana nálam az LX15-el totál kapufát lőtt. Még egy beépített ND szűrő se fért bele a gépbe, a rövid zoom-ról nem is beszélve.

A Sony meg mostanában teljesen el van kényelmesedve és csak a csoda stacked szenzort nyomják orrba szájba, hogy csillió fps legyen meg vilámgyors fókusz stb. De közbe egy kis markolat (ld. Canon G7x II) még mindig nem fért rá, az optika is lehetne hosszabb kicsit, érintőkijelző, vakucsatlakozó, mikrofon bemenet (ha már ennyire nyomják a videós képességeket) stb. még mindig hiányzik. És hát olyan áron adják amilyen áron akarják kb.

A Nikon pont jó helyre érkezett volna. A 18-50-nek konkrétan semmiféle alternatívája nincsen kompakt fronton. Tökéletes gép lenne kirándulásokra, utcaképekre stb. A 24-85 meg a 200 körüli árával a G7x II-nek meg az LX15-nek szépen odavágott volna, főleg, hogy lehet rá vakut/EVF-et rakni, erős a videója (amibe a Canon elég gyenge még mindig) és a 20 kép/mp se ígérkezett rossznak. És mindemellett a 85mm is kellemes lenne a rövid Sony/Pana kettőshöz képest.

Az a baj, hogy a Sonynak nincs oka nagyon változtatni, a Canon meg még mindig túl óvatosan lépked, a Pana más irányba megy kicsit mindig, a Fuji meg pláne. A Nikon lehetett volna az aki kicsit megmozgatja az állóvizet de sajnos ebből nem lett semmi.

Most komolyan elgondolkoztam, hogy ha váltok akkor mire lenne értelme G7x II-re csak akkor ha jó áron tudnám eladni a gépem, de lehet MILC lesz majd belőle.

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55838) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#55805) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Szép napot!
Még mindig használt, olcsó (~10K) gépet keresek, ehhez kellene segítség.
A következő gépeket hogyan "rangsorolnátok"? Ill. jó állapotot feltételezve, mennyi lehet a reális használt piaci áruk?
Nikon Coolpix L23 -> L27 -> L29 -> Panasonic Lumix DMC-TZ5 -> Lumix DMC-TZ18
Melyiket ajánlanátok általános felhasználás + makró képek készítésére?
Esetleg valami más, 10K körül?

-= Pancsermeste® =-

(#55839) RBJ


RBJ
addikt

Tömör kérdés sony rx100 vagy sony alpha 5000

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#55840) arn


arn
félisten

nyaralos, kirandulasos temaban melyik jobb vetel aktualisan?

lx15, lx100, tz100

korabban kisebb csodanak szamitott az lx100, de ahogy elneztem a teszteket, az lx15ot jobban favorizaljak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55841) ratobi válasza RBJ (#55839) üzenetére


ratobi
senior tag

Hát én most vettem egy rx100-at.. nagyon jónak tűnik!

(#55842) RBJ válasza ratobi (#55841) üzenetére


RBJ
addikt

Én meg alpha 5000 t. du.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#55843) Multibit válasza arn (#55840) üzenetére


Multibit
veterán

Addig vedd az LX100-at, amíg kapható! A nagyobb szenzor miatt.

(#55844) naja


naja
aktív tag

Valaki tud valamit az LX200-ról? Jön az, vagy csak pletyka az egész?

(#55845) arn válasza Multibit (#55843) üzenetére


arn
félisten

tisztaval vagyok a nagyobb szenzorral, csak a "csomagra" lennek kivancsi :) vmiert nem nagyon nepszeru a gep.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55846) Multibit válasza arn (#55845) üzenetére


Multibit
veterán

vmiert nem nagyon nepszeru a gep
Melyik gép?

(#55847) arn válasza Multibit (#55846) üzenetére


arn
félisten

lx100 (vs lx15)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55848) Multibit válasza arn (#55847) üzenetére


Multibit
veterán

Az LX100 nem népszerű? Akinek a képminőség az elsődleges, azok körében népszerű. Ha valaki hosszú zúúúmot akar, az persze rossz helyen keresgél. Lehet az a baj, hogy magamból indulok ki. Nálam a hosszú zoom (és egyéb szolgáltatások) nem überelik a képminőséget. Világos üveg, nagy szenzor, (fényképezőgéphez képest) jó videós képesség. Mi kell még? ;)

[ Szerkesztve ]

(#55849) Multibit válasza Multibit (#55848) üzenetére


Multibit
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből.
A hosszú zoom igényt nem az LX15-re értettem. Az csak egy példa volt az itt olvasható posztok alapján.

(#55850) homonnai001


homonnai001
újonc

Sziasztok vlog videózáshoz szeretnék venni digitális fényképezőgépet.
100 000ftalatt. https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/sony/cyber-shot-dsc-hx60-p220323548/#termek-leiras
Ez milyen lenne:Sony Cyber-shot DSC-HX60
Van egy iphone 5s telefonom, és annál mennyivel lenne jobb ez a kamera?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.