Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) dewil666 válasza PuMbA (#56244) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg a Panasonic Lumix DMC-FZ72 nagyon mellé lőnék?
Illetve van számottevő különbség közte és a Panasonic DC-FZ82 között (az árán kívül ha csak a fényképezést nézzük)?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#56252) PuMbA válasza dewil666 (#56251) üzenetére


PuMbA
titán

Esti fényképezésre valamivel jobb az FZ200 ugyanis kevesebb a megapixelszám, azaz nagyobb méretűek a pixelek (több fény éri el őket), másrészt zoom esetén is ugyanakkora a rekeszértéke (f/2.8), tehát zoom esetén is ugyanannyi fény fog bejutni a szenzorhoz.

(#56253) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Tudom hogy a 30 eft-os kategóriába nem szívesen ajánl senki, de hátha.
Iskolai csoportfoglalkozások (kültér-beltér) megörökítéséhez keresnék gépet.
Gyakorlatilag csak automata módban lenne használva. Nem kellenek tökéletes fotók, csak hozzanak egy minimum szintet. Mivel többen használnák, talán fontos lenne az egyszerű kezelhetőség, masszívitás.
Van-e olyan infó hogy melyik gyártó fordít nagyobb figyelmet a belépő kategória minőségére?
Köszi!

(#56254) PuMbA válasza odipapa (#56253) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ez :)

[ Szerkesztve ]

(#56255) odipapa válasza PuMbA (#56254) üzenetére


odipapa
senior tag

Reméltem hogy nem Sony-t ajánlotok ;] sajnos az elmúlt pár évben szinte minden Sony dolgom meghibásodott (köztük fényképezőgép is) amit megvásároltam. Így nincs túl jó véleményem a márkáról.
De majd ránézek, köszi.

(#56256) kovisoft válasza odipapa (#56253) üzenetére


kovisoft
őstag

Azért nem nagyon lehet ebben az árkategóriában mit ajánlani, mert optikailag ill. képalkotásilag leginkább egy kaptafára készülnek, nagyobb eltérések inkább az egyéb funkciók kínálatában vannak (mint pl. képstabilizátor, wifi, kihajtható kijelző, makró, videó paraméterek, stb).

Mire érdemes odafigyelni? Ha beltéri fotókra is kell a gép, akkor minél nagyobb szenzor és fényerős objektív kellene, de ez mind kiesik ebben az árkategóriában. Habár ezeknek a gépeknek az optikája mind elég gyatra fényerővel rendelkezik, de vannak köztük még gyatrábbak, ezeket érdemes elkerülni, azaz a fényerőt jelző f-szám legyen minél kisebb (pl. f/3 jobb, mint az f/3.7). A fényerőt kis mértékben lehet kompenzálni képstabilizátorral, ezek közül az optikai jobb, mint az elektronikus. Beltérben jól jöhet még a minél nagyobb látószög (minél rövidebb ekvivalens gyújtótávolság, pl. 24mm), mert nem mindig tudsz eléggé hátra menni, hogy minden beleférjen a képbe. A megapixelt nem érdemes hajszolni, mert ilyen pici szenzornál az optika lesz a szűk keresztmetszet felbontásilag. Ugyanígy nem érdemes hajszolni a zoomfaktort, mert tele állásban végképp sötétek ezek az optikák.

(#56257) odipapa válasza kovisoft (#56256) üzenetére


odipapa
senior tag

:R

(#56258) odipapa válasza PuMbA (#56254) üzenetére


odipapa
senior tag

Átszerkeszteted Nikonra vagy én őrültem meg? :F

(#56259) Lac-coo


Lac-coo
őstag

Nezegetem a menut a Lumix FZ82-esen, mi a fene az a machanikus es elektronikus zar ? Milyen mecahnikus zar ? :)

(#56260) kovisoft válasza Lac-coo (#56259) üzenetére


kovisoft
őstag

Vannak gépek, amikben elektronikus és mechanikus zár is van, vannak hibrid rendszerek is (ahol pl. csak az első redőny elektronikus), ill. elektronikusból is van több fajta a kiolvasás módjától függően. Az alapvető különbség, hogy mechanikus zárnál egy redőny fizikailag elzárja a fény útját, és ezt a redőnyt nyitja-csukja a zár. Az elektronikusnál pedig a szenzort vagy annak egy-egy sorát kapcsolják be-ki. Mindegyiknek megvannak az előnyei és hátrányai. Pl. az elektronikus zár csendes, nem rezegteti be a gépet és nagyon rövid expozíciós időket lehet vele elérni, de a lassú kiolvasási sebesség miatt a gyorsan mozgó tárgyak eltorzulhatnak.

(#56261) Lac-coo válasza kovisoft (#56260) üzenetére


Lac-coo
őstag

Vilagis, de akkor ezekszerint egy ilyen olcso bridge kameraban is van valamifele mechanikusan mukodo zar ?
No majd meghallgatom ! :)

(#56262) kovisoft válasza Lac-coo (#56261) üzenetére


kovisoft
őstag

Ja, pont ezt akartam még javasolni, hogy hallgasd meg. Csak nehogy összekeverd az elektronikus zár digitálisan szimulált hangeffektjével. :D

(#56263) Lac-coo válasza kovisoft (#56262) üzenetére


Lac-coo
őstag

Van benne , meg a filmet is tekeri a motor ! :))

(#56264) Biga123


Biga123
addikt

Erről esetleg vélemény ? :B

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#56265) PuMbA válasza odipapa (#56258) üzenetére


PuMbA
titán

Át :D

(#56266) leviatan


leviatan
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új gépet (eddig egy Fujifilm S9600-am volt). Leginkább szobában, este használnám. A belőtt értékhatár 150-160e. Milyen jó gépet tudnátok ajánlani erre a célra? Köszönöm!

(#56267) _csocso_ válasza leviatan (#56266) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Sony RX100 I-es verzió, ami belefér ebbe az árba, esetleg használtan előfordul Pana FZ 1000, ami picit nagyobb ( bridge ), viszont az objektívjén van viszonylag hosszabb tele tartomány. Van fenn aprón egy Pana LX100, bele is fér a keretedbe, talán még ezeknél is jobb, mivel 4/3-os ( még nagyobb az 1"-hoz képest ) szenzora van.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#56268) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Sziasztok!

Többen javasolták itt a Panasonic LUMIX TZ70-et, részben az itteni javaslatok, valamint egy halom fórum és teszt átnyálazása után rendeltem egy ilyen készüléket. Fotózásra és videózásra lesz használva egy SONY XPERIA z1 compact mellett.

Nagyon kellemesek az első benyomásaim a készülékkel kapcsolatban, íme az első videós próbálkozásom ezzel a géppel: [link]

A vízparti felvételek 19:30 környékén készültek. Folyamatosan kezdem kiismerni a rendszert, elképesztő mennyi funkciót préseltek bele ebbe a kis masinába. :)

(#56269) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Üdv.
Érdeklődés szinten.
Milyen gépeket ajánlanátok egy full kezdőnek?
Nem igazán van sem preferált márkám, sem semmi. Kb az első "komolyabb" gépem lenne, szóval nem vagyok profi fotós. Fontos lenne hogy automatan is szépen dolgozzon. Hogy mennyi időre, az attól függ hogy mennyire vinném tovább ezt a fotós dolgot, de néhány évig szeretnék elleni vele ez egészen biztos.
Árat nagyon nem mondanék...minél olcsóbb, de 100 alatt mindenképp álljon meg. Annál többet egy "vagy, vagy se"-ért, nem szívesen adnék ki. Nyilván ha 120ért van a szent grál arról azért tudni akarok :)
Méret ne számít..minél nagyobb annál jobb...vagy nem? :D

Hja és tök általános felhasználásra kell..
1-2 kirándulás, vagy utazás alatt használnám, próbálgatnám a timelapse-t..ilyesmi..de a makró kell..abba legyen menő :D

Kb ennyi :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56270) jeni válasza Sirandrish (#56269) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Kirándulásokra általában 30x ultrazoom gépet vesznek. Ha portré és nem kell a 5x zoomnál nagyobb gép valamint fontos a kép minősége akkor nagyobb méretű cmos érzékelőset vegyél. Kell-e kihajtható LCD,kell-e vakupapucs,wifi kell-e,GPS,stb...
100000Ft áron már lehet kapni kísméretű cserélhető obis gépeket. Várd meg mit mondanak a többiek.

[ Szerkesztve ]

(#56271) Sirandrish válasza jeni (#56270) üzenetére


Sirandrish
legenda

Kihajtható LCD nem feltétlenül kell...a vakupapucs az miaz? :B
öhm mint mondottam, full általános felhasználás. Konkrétan nem tervezek portékat fényképezni, de azért ismerjem fel ha lefényképezem az asszonyt :D
GPS nem kell, wifi jöhet, de nem feltétel..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56272) jeni válasza Sirandrish (#56271) üzenetére


jeni
félisten

Ez van a fényképezőgép tetején.

Van aminek ez van és adnak hozzá vakut is és van aminek mellette még beépített vakuja van.

Az összefogalót nézd meg.

Ez komoly kompaktgép de kevés zoomal

[ Szerkesztve ]

(#56273) Sirandrish válasza jeni (#56272) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm, ránézek :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56274) jeni


jeni
félisten

(#56275) Jimmy8 válasza jeni (#56274) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Szinte biztos, hogy nem tudja beszerezni.
Ėrdemes utánaolvasni a boltnak...

[ Szerkesztve ]

(#56276) zozo2001hu válasza Sirandrish (#56271) üzenetére


zozo2001hu
tag

Szia!

Én ezt rendeltem a héten : [link]

(#56277) PuMbA válasza Sirandrish (#56269) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a szent grál 120k-ért, mert négyszer nagyobb szenzorral van szerelve, mint az olcsóbb gépek, azaz kevés fényben vagy sötétben is jó képeket tudsz készíteni. Cserébe nincs nagy zoomja. Ha maradsz 100k alatt és kell nagyobb zoom, akkor például Panasonic TZ70.

RX100 képek
TZ 70 képek, ezekből megnézheted a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#56278) Sirandrish válasza PuMbA (#56277) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm!
Kérdés.
Ezekhez képest (ha megvenném valamelyiket) mekkora előrelépés lenne egyébként a
Canon EOS 700D + Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM objektív (jár hozzá, nem külön kéne megvenni)
vagy
Nikon D3300 + AF-S DX Zoom-Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR (szintén jár hozzá)
Egyébként mindkettő 160K körül mocorog, szóval durván egy 30% plusz lenne a Sonyhoz képest.
Esetleg
Nikon D3300 + AF-P DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G VR Kit
Ez kb egy áron van a Sonyval.
Annak fényében hogy totál kezdő vagyok. Tehát mondjuk full automatan nyomatnám.

Tudom hogy ezek már nem kompakt gépek, csak érdeklődöm, mert nem szeretném néhány hónap alatt esetleg megbánni. :B

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56279) PuMbA válasza Sirandrish (#56278) üzenetére


PuMbA
titán

Természetesen ezek előrelépések fotóban, de videófelvételben már például nem. Zoom, ha kell akkor 105-ös objektívval vedd a Nikont, mert az 55 alig valami. Canont nem vennék. A legnagyobb kérdés viszont az, hogy hiába gondolod, de tényleg sokszor nem lesz kedved cipelni egy fél kilós ilyen gépet, míg a kompaktot berakod a zsebedbe és kész :) Sokaknak ezért van DSLR mellett egy kompakt is, mert még a profiknak is elmehet a kedve a cipekedéstől :) DSLR topikban azért érdeklődhetsz, mert ott valamit jobban tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#56280) Sirandrish válasza PuMbA (#56279) üzenetére


Sirandrish
legenda

Igen, jogos.
A kis Sony befér lényegében mindenhova, ami ezekről nem mondható el :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56281) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Csak kíváncsiságból...
Ezek közül bármelyiket érdemes lehet megvenni?
Most hogy elkezdtem fényképezőket nézni, nyilván az asszonynak is kéne :D
Ő viszont Telekomtól venné részletre...már ha van közte olyan ami arra érdemes..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56282) Tin_Shield válasza Sirandrish (#56281) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Panasonic FZ200 messze a legjobb nagyzoomos gép ebben az árkategóriában.
Képminőségben a Sony ILCE5000 a nyerő, legalábbis ebből a kínálatból.

[ Szerkesztve ]

(#56283) Sirandrish válasza Tin_Shield (#56282) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm. Majd eldönti hogy mi a fontosabb :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56284) PofaJenö válasza Sirandrish (#56283) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Ezt is nézheted [link] ennyiért megéri.

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#56285) Sirandrish válasza PofaJenö (#56284) üzenetére


Sirandrish
legenda

Néztem már. Ráadásul 65 lenne ha érte mennék, ami nem okozna gondot :)

Csak az a fránya gari...

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#56286) balu78


balu78
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy ami gépek az összefoglalóban szerepelnek 100e ft környékén azok rendelkeznek e GPS-címkézéssel?
Helyszíneléshez keresnék gépet, elsőssorban szabadtéri használathoz jó időben való, épületek és épületrészek (ajtók, ablakok, kerítések, utcakép stb) fotózásához
Amikor egy nap lefényképezne az ember 2-300 ilyet utána be lehessen azonosítani hol is készült a kép.
Főképp automata módban lenne használva.
Mit javasolnátok?
Köszönöm

(#56287) zozo2001hu válasza balu78 (#56286) üzenetére


zozo2001hu
tag

Szia!

Panasonic LUMIX DMC-TZ60
SONY DSC-HX90V

ezek jutottak hirtelen eszembe a beépített GPS kapcsán.

(#56288) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! 60k-ig milyen gépet ajánlanátok?! Nem tudom, h ilyen kategóriában fullHD videó pl. elvárható-e?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#56289) Aser Tzuiko válasza tylerddd (#56288) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Új vagy használt?

(#56290) tylerddd válasza Aser Tzuiko (#56289) üzenetére


tylerddd
veterán

Új kellene mindenképp, egyik ismerős ennyit tudna rá áldozni. A szuperzoomos gépeket is nézte, totál átlag felhasználásra. Tudom, ilyen árú masinától nem is kell sokat várni, 4-5 éve én is végigjártam ezt. Akkor én többet fektettem be egy Lumix G5-re, ami a mai napig elegendő számomra. Szóval ebből a 60-ból kellene a lehető legjobbat kihozni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#56291) PuMbA válasza tylerddd (#56290) üzenetére


PuMbA
titán

Panasonic TZ57, de ennyiért csak 25fps-es FullHD videó van :) Sony WX350 tud már 50fps-t, kicsivel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#56292) tylerddd válasza PuMbA (#56291) üzenetére


tylerddd
veterán

Megnézem őket, köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#56293) Aser Tzuiko válasza tylerddd (#56290) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Azért szerintem javarészt nincs probléma a használtakkal sem, ha nem azért adja el valaki mert előjön egy rejtett hiba, felakadó zár vagy porosodó szenzor, lencse, kereső... Alig használt pár hónapos, garanciás gépeket adnak 30-40%-kal olcsóbban, csak mert rájön a vevő hogy mégse fér el a bridge a kabátzsebben...

(#56294) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !
Az alábbi masinával szemezgetek:
https://www.sony.hu/electronics/cyber-shot-kompakt-fenykepezogepek/dsc-hx60-hx60v

Van-e valakinek tapasztalata vele?
Előnye, hátránya érdekelne.
Esetleg árban, tudásban hasonló gépet tudtok ajánlani?
A GPS lényeges lenne.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#56295) Biga123


Biga123
addikt

Arra mindenki figyeljen h miben rögzít videót a masina mert az mp4-et nem eszik meg az okosTVk.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#56296) Biga123 válasza Biga123 (#56295) üzenetére


Biga123
addikt

Javítok. a DLNA val volt gond. Másikkal simán megy. + penre másolva is .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#56297) tomeKK


tomeKK
csendes tag

Sziasztok!

Kompakt gépet keresgélek otthoni felhasználásra.

Úton van a baba és valószínű, hogy párom is sokat használja majd a fényképezőt, ezért is vetettük el végül a tükörreflexes gépeket (nem hinném, hogy az mindig-mindenütt nálunk lenne)

Gyanítom, hogy a képeken 99% -ban a baba szerepel majd különböző helyszíneken, szóval inkább portréban kellene erős gép. Fontos lenne, hogy beltéren, viszonylag kevés fény mellett is jó fotók szülessenek, így gondolom egy nagyobb fényérzékenységű, kisebb zoomos megoldást lenne praktikus. Nem gondolom, hogy a párom, vagy én antitálentumok lennénk, de szerintem gyerek mellett nem sok idő lesz állítgatni, szóval fontos lenne, hogy néhány alapbeállítást követően automata módban lehessen kattintgatni...

Ha esetleg jártatok már hasonló cipőben, vagy van tippetek/ötletetek, hogy mit érdemes még szem előtt tartani vásárláskor, vagy esetleg tudtok gépeket ajánlani 100.000-150.000 környékén, akkor azt megköszönném!

- Kizárólag új gép jöhet csak szóba
- GPS nem érdekes,
- Wifi sem különösebben...
- Sony gépeket nem igazán kedvelem, pár éve előző melóhelyre vettünk egy Sony kompaktot (sajnos nem emlékszem a modellre) 120k környékén, de számomra csalódás volt.
- Nikon, vagy Canon szimpatikusabb lenne.

Jöhetnek cikkek, review –ek is!

Köszi előre is a segítséget!

(#56298) Peat;) válasza tomeKK (#56297) üzenetére


Peat;)
veterán

Pana lx100, ha nem játszik a sony nincs más. Tesztelték itt a ph!n.

(#56299) Tin_Shield válasza tomeKK (#56297) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagy szenzor és minél fényerősebb objektív legyen az elsődleges szempont a gép kiválasztásánál.
A Sony RX100 szérián túl (leginkább a markIII és fölötte) gyakorlatilag két gépet érdemes számításba venni, a Canon G7XmarkII-t és Panasonic LX100-at. A kettő közül a Panasonic a jobb szerintem, de kicsit drágább is. És sajnos mindkettő túl van a 150 ezres kereten. Érdemes a használt piacot is megnézni néha előfordulnak (ha már használt gép, ha belefutsz egy Fuji X20/X30-ba azt is bátran megveheted).
Vagy e-bay, sokszor jelentősen olcsóbbak ezek a gépek külföldön

Reális alternatíva egy kis méretű MILC gép és fényerős objektív is. A 150 ezres keretbe új gép nem fér bele, de használtan ennyiért nagyon jó (akár garanciális) gép és objektív párost lehet venni. A Canon EOS-M szerintem felejtős, NIKON1 +18,5 f1.8 jobb (ha találsz, elég ritkaság). Jelentős mennyiségben van a használt piacon Olympus E-PL5/6/7, E-M5/10 illetve Panasonic GF7/GM1/GM5/GX7. Ezekhez egy Panasonic 20 f1.7 vagy 25 f1.7 és kész. Fuji sajnos nem lesz ennyiért használtan objektívvel együtt, a Sony pedig kiesett

(#56300) PuMbA válasza tomeKK (#56297) üzenetére


PuMbA
titán

Canon G9X Mark II éppen benne van a keretedben. Érdemes pillantást vetni rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.