Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) razzorr válasza Multibit (#56549) üzenetére


razzorr
őstag

+Tin_Shield
Ez az LX100 nagyon szimpi, de ez meg árban is erősebb.
Van valami jó weboldal, ahol fotógépek fotóinak jó összehasonlítását meg tudom nézni?

(#56552) philoxenia válasza razzorr (#56551) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56553) razzorr válasza philoxenia (#56552) üzenetére


razzorr
őstag

:R

(#56554) philoxenia válasza razzorr (#56553) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A legrégebbiek nincsenek benne, pl. az én K10D-m sőt a K20 sem. Ellenben ha úgy keresel egy adott gép képeire, hogy mondjuk Panasonic LX100 full sample és kb olyan Mp méretűre mint a max. felbontás, az elején a gugli elég jó találatokat hoz. [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56555) razzorr válasza philoxenia (#56554) üzenetére


razzorr
őstag

huhh,lesz mit böngésznem. Szívem szerint már venném is az LX100-at,mert az tetszik a legjobban, de az ár kicsit több mint amennyit erre a projektre szántam :O

(#56556) philoxenia válasza razzorr (#56555) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen, de szerencsés esetben mondjuk olyan tíz évre veszed, nekem a Pentax K10D most kezd kevés lenni, nem a fotóstudásom növekedése ( :D ) , hanem a 2008 óta lezajlott technikai fejlődés miatt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56557) faki_ válasza razzorr (#56555) üzenetére


faki_
senior tag

EU eBay-en már 150e Ft alatt is van új, a garancia kérdéses. Típusonként tudsz böngészni képeket itt is:
https://pixelpeeper.com/digicams/?camera=1937,
https://explorecams.com/photos/model/dmc-lx100,
https://www.flickr.com/cameras/panasonic/dmc-lx100/.

(#56558) vans?


vans?
őstag

Sziasztok,

tudnatok ajanlani jo ar/ertek aranyu kompakt gepet? Nincsenek nagy igenyek, de normalis minoseget szeretnenk, jelenleg iPhone-nal fotozunk :)

Koszi!

hábm bábm

(#56559) air válasza vans? (#56558) üzenetére


air
nagyúr

Mivel a skála hihetetlenül széles, azért jó lenne egy-két szempontot tudni.
Kezdetnek átnézhetnéd az összefoglalót.
A napokban lett frissítve.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56560) razzorr


razzorr
őstag

Köszi még egyszer a tippeket mindenkinek. Átnyálazom a témát és jövök :)

(#56561) Vivien88


Vivien88
újonc

Sziasztok! Több mint 10 év után szeretném lecserélni a fényképezőmet. Elsősorban állatokat, természetet, gombákat szeretnék fotózni. Az árkategória 50-100. 3 jelöltem van, de lehet hogy teljesen tévúton járok. Sony H300, Nikon L340 és a Canon Sx530. Az utóbbi 50x zoomja nagyon vonzó, de nem tudom, hogy milyen minőségű képeket csinál. A sonyt meg 40 ért már lehet kapni. Az is elgondolkodtató, hogy miért adják el?!
Valaki tudna nekem segíteni?

(#56562) Multibit válasza Vivien88 (#56561) üzenetére


Multibit
veterán

Az általad kinézett masinák nem a jó képminőségükről híresek. Az óriás zoom ne kábítson el!
Keress használtan egy Panasonic LX7, vagy egy Olympus XZ-2 fényképezőgépet!

[ Szerkesztve ]

(#56563) Vivien88 válasza Multibit (#56562) üzenetére


Vivien88
újonc

Köszi szépen! Hol érdemes nézegetni? Jofogás meg vaterán kívül. Van valamilyen árulós fórum amire érdemes ránéznem. A google nem sokat segít most nekem.

(#56564) kovisoft válasza Vivien88 (#56563) üzenetére


kovisoft
őstag

Pl. a hardveraprón.

(#56565) Vivien88 válasza kovisoft (#56564) üzenetére


Vivien88
újonc

A pixelszámot tényleg ennyire nem érdemes figyelembe venni? Totál amatőr vagyok, és én abból indultam ki.

(#56566) kovisoft válasza Vivien88 (#56565) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem a megapixel számít, hanem az optika tényleges fizikai felbontása. Ezt viszont nem adják meg, egyrészt, mert függ a beállításoktól is, másrészt meg rosszul mutatna az adatlapon, hogy egy 20 megapixeles szenzorhoz csak 4 megapixeles tényleges optikai felbontás társulna (pedig kábé ez a helyzet a kis szenzoros és sötét nagyzoomos gépek esetében). Ezért kell tesztképeket nézegetni.

(#56567) Vivien88 válasza kovisoft (#56566) üzenetére


Vivien88
újonc

Értem, köszönöm szépen :)

(#56568) vond válasza Vivien88 (#56561) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha elég a 3-4-5-szörös zoom, akkor használt, nagyobb szenzoros kompaktban, vagy MILC-ben gondolkodj. Ez a G5X pl. igaz, hogy 110 ezer, de nagyon jó kis gép.

Ha mindenképp kell a nagy átfogás, akkor ennyi pénzből nagyjából egy választásod marad, a Panasonic FZ200. Újonnan 90-100 ezer körül kapható, használtan meg 60 körül is hozzá lehet már jutni. Itt megvan a nagy (24-szeres) zoom, viszont van mellé végig nagyon jó, fényerős optika is, meg még tengernyi hasznos dolog.

A többi 100k alatti ultrazoom gép mind besötétedik a gyújtótávolság közepére/végére, némelyik már nagylátóban is sötétebb. Magyarul ha az FZ200-zal 600mm-en ISO100 mellett 1/500-dal fotózol, akkor a másik három linkelt géppel ISO100-on kb. 1/100-dal tudsz majd csak nagyjából ugyanolyan képet lőni, ami már sokkal könnyebben mozdul be. A másik lehetőség, hogy itt is 1/500-ot használsz, viszont akkor az érzékenységet kell emelned ISO500 környékére, amitől zajosabb lesz a kép.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56569) kovisoft válasza Vivien88 (#56567) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha pusztán a paramétereket nézzük, akkor a két legfontosabb mérőszám a szenzorméret (legyen minél nagyobb) és az objektív fényereje (legyen minél kisebb f-szám, lehetőleg a tele állásban is). A megapixel számot csak addig érdemes növelni, amíg túl nem lép az optikai felbontáson. A zoomátfogás növelésével általában jelentősen csökken a fényerő, ezáltal csökken a felbontás is, és hosszabb záridő kell (bemozdulás) vagy magasabb ISO (zajosodás). Vagy ha fényerős marad a nagyzoomos gép a tele állásban is, akkor megnő a gép mérete és az ára.

(#56570) Vivien88 válasza vond (#56568) üzenetére


Vivien88
újonc

Köszönöm :) Ez tettszene, már csak jó áron kellene levadászni egyet. :) És azt hiszem utánaolvasok az alapoknak is...

(#56571) philoxenia válasza kovisoft (#56569) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szenzorok fejlődéséről lehet valami jó kis cikket találni? Tíz év alatt mondjuk mennyit fejlődött? Tudja ma egy 1"-os szenzor kb. harmadnyi felületen az akkori APS-C -k zaját stb.? Illetve ugye az optikák milyen vonalélességet tudnak egy kompaktnál? Nyilvánosan elérhető infó ez utóbbi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56572) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Első családi gépünket szeretném megvásárolni. A keret 200.000 Ft, újat szeretnék venni. A felhasználási kör családi események, utazások, illetve egy-két szebb virág, méhecske közelebbi fotója. Ami fontos lenne számomra, hogy lehetőleg könnyen hordozható legyen a gép (kicsi és könnyű, persze ésszerű keretek között).

Az ajánlott gépek listájáért hálás köszönet az elkövetőnek. Annyira jó lett, hogy alig tudok dönteni :)

- Dönthető kijelző. Mennyire hasznos ez a mindennapokban, mekkora súlya legyen ennek a vásárlásnál?
- Ugyanígy: EVF. Még nem használtam, nem tudom, hogy van-e erre szükség.
- Érintőkijelző: a mai okostelefonos világban azt gondolom,hogy ez egy viszonylag fontos kényelmi plusz, illetve WiFi/NFC is jó ha van, hogy a képek, helyadatok a telefonról hozzáférhetőek legyenek (legalábbis remélem, hogy ez így működik). Ez gondolom, hogy ha nem is a képminőség, de a praktikum miatt hasznos lehet.

Úgyhogy nézek ki a fejemből és nem tudom, hogy RX100 II/III, LX15, LX100 vagy G7X II típusok közül melyiket válasszam. Nézegettem MILC-eket is ebben az ársávban, de úgy gondoltam, hogy kicsi az esélye, hogy a jelenlegi fotózási tudásommal nekiálljak objektíveket cserélgetni. Ezért maradtam a kompaktoknál.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, ami segíthet a döntésben. Illetve, ha van Debrecenben olyan bolt, ahol meg lehet fogdosni ezeket, akkor az is jöhet, akár privátban is.

Köszönöm!

(#56573) PuMbA válasza philoxenia (#56571) üzenetére


PuMbA
titán

[link] és Overall score vagy Sports szerint növekvő sorrendbe rakod őket :) Láthatod például, hogy a 2003-ban megjelent APS-C-s Nikon D2H-nál (40 pont) általánosságba véve jobb szenzor egy 2015-ben megjelent 1/2,3"-es Lumix TZ70, ami 44 pontot kapott. Viszont sötétben fotózásban a Nikon így is jobb, mert a táblázat utolsó értéke (Sports) mutatja, hogy maximum mekkora ISO-val lehet sötétben fotózni "zaj nélkül".

[ Szerkesztve ]

(#56574) philoxenia válasza PuMbA (#56573) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam pont a sötét volna lényeges a videózás mellett... :(

[link][link] Kb. ugyanazt tudja....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56575) Rosy


Rosy
csendes tag

Van valakinek tapasztalata Sony dsc wx80-as géppel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#56576) vond válasza PuMbA (#56573) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, vannak azért érdekes dolgok ezekben az eredményekben. :F

Pl. hogyan lehet az, hogy a Canon SX50HS, a kemény f/3.4-6.5-ös fényerejével 10-zel több általános pontot, és másfélszer annyi sports pontot kapott, mint a végig f/2.8-as FZ200?

A tele végén majdnem három fé előnye van a Panának, azaz ISO800 helyett kb. ISO150-et használhatsz, vagy 1/100 helyett kb. 1/600-ot. Azért az elég durva különbség. És szerintük mégis jobb sportfotóra, meg úgy általában mindenre a Canon? Na hagyjuk már. :N

Vagy itt az ilyen dolgokat figyelmen kívül hagyják, és úgy tesztelnek? Vagy hogyan van ez? Nem olvastam utána.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56577) philoxenia válasza cenzor (#56572) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

EVF mindenképp ajánlott. A képek megkomponálásában óriási segítség.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56578) air válasza vond (#56576) üzenetére


air
nagyúr

USA vs. Japan.
Egy amerikai oldal naná, hogy az amerikai márkát hozza ki jobbnak. :D Tudod, szubjektív értékelési pontok! Ismerős valahonnan? ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56579) Dr.NX válasza air (#56578) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A Canon is japán.

Elfogadom a sütiket.

(#56580) air válasza Dr.NX (#56579) üzenetére


air
nagyúr

Basszus, én valamiért abban voltam, hogy amerikai az anya, és a leány japán.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56581) vond válasza air (#56578) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja-ja, a Canon is japán, méghozzá elég régi.
Ettől függetlenül furcsa dolgok vannak azon az oldalon.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56582) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem a Grand Can(y)on.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56583) Aser Tzuiko válasza philoxenia (#56571) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Érzékenyebb szenzor sem növeli a CoC méretét, azt csak a szenzorméret és a fényerő határozza meg. (Fele akkora szenzorhoz négyszer kisebb fényerő kell ugyanakkora háttérmosáshoz ha jól számolom.)
Bár vannak próbálkozások szoftveres szimulációval telefonokon, de nem az igazi a végeredmény, most nézem a 90 pontot kapott HTC U11 képeit...

Ebben is és minden másban lehet fejlődés, de a zajcsökkentést is inkább szoftveresen próbálják megoldani. Azért a BSI szenzorok a fizika törvényei szerint is érzékenyebbek kell legyenek és a stabilizátorok is csökkentik a bemozdulás okozta hibákat, lehetővé téve hosszabb zársebességgel való expozíciót, bár a mozgó témán az sem segít.

(#56584) Athes88


Athes88
tag

Üdv. Panasonic Lumix DMC-FZ72 - Erről mi a véleményetek mennyivel rosszabb mint a FZ200 amit ajánlottak itt nekem? 60x zoom-ja milyen? Ha ezt venném meg a 200-as helyett rosszul járnék? Köszi a válaszokat.

(#56585) Aser Tzuiko válasza Athes88 (#56584) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

A keresője nagyon gyenge, inkább ne lenne. Ezt leszámítva nagyon közel áll az FZ200-hoz. Szerintem nem sokkal rosszabb, talán jobb is pár dologban, nagyobb nagylátószög, nagyobb optikai zoom, nem kihajtós kijelző miatt strapabíróbb. Optikai minősége ugyanolyan precíz, max telén az felbontása (optika és szenzor plusz stabilizáció) tényleg valós, nagyob mint a 24x FZ200.

[ Szerkesztve ]

(#56586) vond válasza Aser Tzuiko (#56585) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az 5.9-es tele fény nekem nem tűnik túl közelinek, de ti tudjátok. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56587) Dr.NX válasza Aser Tzuiko (#56585) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

"nem kihajtós kijelző miatt strapabíróbb"
Te ingatlanos/autónepper vagy? ;]

Elfogadom a sütiket.

(#56588) philoxenia válasza Athes88 (#56584) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy elég részletes teszt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56589) Aser Tzuiko válasza Dr.NX (#56587) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Nem, csak láttam lötyögős zsanérral FZ200-at. Megoldás kifordítva hagyni védőfóliával. 50 körül volt a napokban egy példány védőfólia nélkül megkopva. Az óvatoskodás néha elveszi a kedvét annak aki csak használni akar egy fényképezőgépet, a kopás meg leamortizálja az értéket.

(#56590) Aser Tzuiko válasza vond (#56586) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

A TZ70 meg ajánlott fele akkora tele F6.4-en.

(#56591) Aser Tzuiko válasza Athes88 (#56584) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

(#56592) vond válasza Aser Tzuiko (#56589) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem 3 éves az FZ200-am, és olyan a kihajtható kijelző, mint új korában. Pedig én aztán tekergettem rendesen. Okosan, odafigyelve kell használni, és akkor hosszú évekig nem lesz gond a zsanérral sem, mint ahogy mással sem. :K

Amúgy olyat még nem hallottam, hogy valaki hátrányként hozta volna fel a kihajtható kijelzőt. De most már ilyen is van. Végülis... :)

Az említett, kopott kijelzős darab meg szimplán a lustaság, és az oda nem figyelés eredménye.

(#56590) Aser Tzuiko: Nem én írtam az összefoglalót. Egyébként én 100k alatt nem tennék be egyetlen új gépet sem az FZ200-on kívül. Az FZ70/72 mikor éri el az f/5.9-et, nem tudod? Mert van egy olyan sejtésem, hogy ekv. 4-500 mm körül már ott van.

5 percen belül szerkeszd a hozzászólásaidat. Főleg, ha közben nem ír senki más. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56593) Aser Tzuiko válasza vond (#56592) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Ezt találtam, az F5-öt már 100-on eléri.

(#56594) vond válasza Aser Tzuiko (#56593) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az botrányos. Főleg ennyi pénzért. :((( Az f/5.9 meg ahogy nézem, 300 mm körül már megvan. Ááá, egyáltalán nem ajánlom az FZ200 ellenében. :N

Egy középtelés lövést két fényértékkel lejjebb tudsz csak meglőni. Az nagyon gáz, közel ugyanannyi pénzért, amiért megkapod az FZ200-at is. Arról nem is beszélve, hogy az 1200 millit meg ki tartja ki f/5.9-en? Akkor meg minek? Lehet kicsit croppolni a 600 milliből is, ha már annyira kell a nagy gyútáv.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56595) Tin_Shield válasza Aser Tzuiko (#56590) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A TZ70 un. travel zoom gép, nem bridge, nem érdemes összehasonlítani a kettőt. Én sem szeretem azt a kategóriát, de ha valaki olyat szeretne (volt már rá igény), még mindig az tűnik a legjobbnak. Az FZ72 és FZ200 bridge, gyakorlatilag semmi sem szól a kistesó mellett főleg, hogy árban elég közel vannak. Oké a zoom szorzó, de az olyan mint pár éve a megapixelháború volt, akkor azt írták rá öles betűkkel mindenre.

(#56596) kovisoft válasza Aser Tzuiko (#56585) üzenetére


kovisoft
őstag

Ezt írtad az FZ72-re:

Optikai minősége ugyanolyan precíz, max telén az felbontása (optika és szenzor plusz stabilizáció) tényleg valós

Ez teljességgel kizárt. A 16 megapixeles 1/2.3"-es szenzor pixelmérete 1.3 mikron. Egy f/5.9 fényerejű ideális objektív kb. 8 mikronos ún. Airy-korongra képezi le a pontszerű fényforrásokat (itt lehet kiszámolni). Két képpont akkor mosódik össze, ha az Airy-korong középső összefüggő része átfedésbe kerül, ez kb. a korong fele-harmada, vagyis esetünkben legalább 2.6 mikron. Tehát az FZ72-vel megegyező paraméterű, de optikailag ideális objektív tele állásban kétszer akkora képpontokat tud csak előállítani, mint a szenzor pixelmérete, vagyis a tényleges optikai felbontás mindkét irányban feleződik, azaz 16 helyett csak kb. 4 megapixel. És ez az elméleti maximum ezekkel a paraméterekkel, a gyakorlatban ez csak rosszabb lehet.

(#56597) matyikusz133


matyikusz133
tag

Sziasztok. Testvérem szeretne magának venni egy fényképezőgépet 100e forintig bezárólag. Sajnos nem igazán vagyunk benne ennek a világában ezért szeretném a segítségeteket kérni. Akár használtat is venne. Mik jöhetnek szóba?
Előre is köszönöm/köszönjük!

(#56598) Aser Tzuiko válasza kovisoft (#56596) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Akkor nagyon rossz (hibás?) az FZ200 amivel hasonlítgattam. Ami az egész rendszeren átmegy (optika, szenzor, szoftver), tesztábrával tesztelve, kb. másfélszer jobb felbontás FZ70 esetében mint amit az FZ200 produkál. Számolgatni még nem számolgattam, teszteltem.

(#56599) Aser Tzuiko válasza vond (#56594) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Nem csak a kitartás probléma, de a légkör is remeg ilyen felbontásnál. Viszont tökéletes a "kinek hosszabb" versenyben.

(#56600) philoxenia válasza Aser Tzuiko (#56599) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A légköri jelenségek időjárásfüggők. Van amikor teljesen jól lehetne használni. Persze csak letámasztva/állványról.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.