Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) kovisoft válasza mikrofon (#56950) üzenetére


kovisoft
őstag

Akkor másképp teszem fel a kérdést: mi az, amit a gép beépített interpolációs algoritmusa tud, és amit ne lehetne a kisebb megapixeles cropolt képből utólag ugyanúgy előállítani egy számítógépen?

(#56952) mikrofon válasza kovisoft (#56951) üzenetére


mikrofon
addikt

Hogy egyből megkapod a képet. Ráadásul ezt a váz maga tudja, így nem kell célszoftver. Mert, hogy ugye nem mindegyik szoftver tudja ezt alapból, főleg nem ilyen minőségben....

(#56953) asdf_ válasza mikrofon (#56952) üzenetére


asdf_
veterán

Ne vicceljunk mar, hogy egy cropos 5 mpx-es digitzoom kepbol egy gepvaz es egy gimp kozotti upscale eseten szabad szemmel barmi kulonbseget eszreveszel a ketto kozott... Foleg, hogy a kiindulasi alap az, hogy mivel upscale, mindketto szar lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#56954) mikrofon válasza asdf_ (#56953) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont nem ezt írtam, ráadásul az 5mpx-szel nem is megy.... mert azt nem interpolálja vissza.... Csak a 2x-es digitális zoom-ot.... Az meg ugye 10mpx, amit egyből 20mpx. Gimp-et nem ismerem... Nem is hasonlítottam össze.... Csak azt mondtam, hogy pana gx8-as interpellációja messze van a sz.rtól, de mondjunk a valódi optikai 2x zoom-os 20 mpx-es keptől is... Bár a 16mpx-hez közelebb, mert ott már csak 37,5% képpont interpolált... De javaslom azért nézz meg pár tesztképet... aztán hasonlítd össze a Gimp-pel
Jah és olvass figyelmesebben....

[ Szerkesztve ]

(#56955) vnorbi1987


vnorbi1987
csendes tag

Sziasztok

Fényképezőt szeretnék vásárolni olyan családi mindenesnek. Lévén hogy fogalmatlan vagyok a témában olyan gépet keresek amivel alap beállítások mellet is viszonylag minőségibb képet lehet készíteni. Itt arra gondolok hogy minőségben átlépi a mobilos kamerákat. Ahogy nézegettem a fórumot a Panasonic Lumix dmc-tz70 a legolcsóbb ajánlott gép. A kérdésem az lenne hogy van árban ez alatt is ajánlott gép (akár használt is) vagy ha normális képeket akarok akkor ennyit muszáj áldozni a dologra.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#56956) philoxenia válasza vnorbi1987 (#56955) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Képminőségben T Z70 vs. TZ57 szvsz hasonló lehet a TZ57 egy-két dologban kisebb tudás.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56957) Bruuce87 válasza philoxenia (#56897) üzenetére


Bruuce87
csendes tag

Hello!

Köszönöm a válaszokat! Végül az Olympus OM-D E-M10 MARK II mellett döntöttem. Könnyü, kicsi, sok objektivvel, sok featurrel. Remélem jó döntés volt. Van valakinek esetleg ilyen gépe estleg tapasztalata?

(#56958) philoxenia válasza Bruuce87 (#56957) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Használd egészséggel! :)
Itt valószínűleg van tulaj.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56959) luckyboi82


luckyboi82
tag

Sziasztok,

ilyen gépem volt sokáig: canon-powershot-sx200-is Kb. 85e Ft-ért kapok ma jobb minőséget?

Ami nagyon tetszik az sajnos ennek minimum a duplája, az itteni ajánlások alapján TZ100, Rx100 , G1x,G9x,Fz1000

Kirándulások, selfie, tájkép, gyerekek gyors mozgásának megörökítése lenne a cél....

(#56960) Márton válasza luckyboi82 (#56959) üzenetére


Márton
nagyúr

Az Rx100 miért a duplája?
1" szenzor és F1.8-cal mindent visz sztem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56961) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Nemrég kértem tanácsot egy low budget bridge fényképezőgéppel kapcsolatban. A Sony lett a befutó, a gazdája teljesen meg van vele elégedve. Köszönöm.

Most egy hasonlóan olcsó kategóriás kérdésem van. Utazáshoz kellene egy kompakt fényképezőgép. Alapvetően két technikai feltétel van: az akksi tartson kiegy fél napig és/vagy 150-200 kép erejéig, illetve legyen minél nagyobb az optikai zoom tartománya. Anyagiakban maximum 60-65 ezer forint a keret. Van egy elképzelés (EZ ITT!), amit szeretném hamegerősítenétek, vagy valami jobbat ajánlanátok helyette...

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#56962) philoxenia válasza lacibacsi (#56961) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ebből a keretből ezt javasoltam volna én is. :) Kis segítség.
Powerbankról szvsz. tölthető.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56963) luckyboi82 válasza Márton (#56960) üzenetére


luckyboi82
tag

Igazad van, ez most olcsóbb lett! 115e Ft

(#56964) lacibacsi válasza philoxenia (#56962) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm! Akkor a te meg az én szavazatommal ezt fogom ajánlani... :R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#56965) NateDogHUN


NateDogHUN
tag

Sziasztok! Az Olympus TG-5 és Nikon 1 AW1-között gondolkodom.
Videófelvétel minősége is fontos (youtube csatornámra teszek fel videókat, ide a mostani Panasonic TZ1 már kezd kevés lenni),de mivel kutyakiképzéssel (is) foglalkozom esőben, hóban is használnám a gépet, ezért kell "strapa" masina, de persze városnézés, nyaralás közben szintén fotóznánk is vele. Melyiket ajánljátok ?

http://www.natedog.hu

(#56966) belavagyokbp


belavagyokbp
aktív tag

Sziasztok,

Haverom eladja a Nikon D3200-as gépét, 18-55mm objektívval, minden gyári tartozékkal, 16gb SDHC kártyával, több mint egy évig még garanciás. Kb 150-et exponált vele összesen, szinte semmire nem használta (újonnan vette).

Sosem fotóztam, viszont szeretnék elkezdeni és arra gondoltam hogy átveszem tőle. 80e ft-ot szerintetek megér a gép?

Köszi,

(#56967) belavagyokbp válasza belavagyokbp (#56966) üzenetére


belavagyokbp
aktív tag

....Bocsi, most látom hogy elnéztem a topicot :W reggel van még, sorry.

(#56968) Iginotus válasza luckyboi82 (#56963) üzenetére


Iginotus
őstag

Szoktak lenni akciók 99.999 ért is Rx100 persze ki kell várni.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#56969) rantottsajt


rantottsajt
tag

sziasztok,
teljesen hobbi használatra, csak az kirándulásaim, családi események megörökítésére keresek egy kis fényképezőgépet. ami szempont, hogy sokáig bírja az akksija/elemmel (mondjuk fél-1 nap bekapcsolva müködést bírjon) és ha lehet, legyen nagyobb látószöge. a keretösszeg 40eFT. Tudnátok javasolni ilyen gépet?

(#56970) kiskami válasza rantottsajt (#56969) üzenetére


kiskami
tag

A telefonodat tudom ajánlani.

(#56971) Dr.NX válasza rantottsajt (#56969) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Bármelyik olcsó fényképezőgép standby-ban kibírja fél-egy napig, ha nem csinálsz vele képeket.
Értsd: általában az elsütések számát szokták megadni egy feltöltéssel.
Tipp: AA-t felejtsd el, Li a nyerő, kell venni utángyártottat olcsóér' és meg van oldva a probléma.
Nekem olyan gépeim vannak, amik USB-n tölthetőek, így powerbankről is tudom tölteni, igaz nem 40 ezerbe kerültek.

Elfogadom a sütiket.

(#56972) philoxenia válasza rantottsajt (#56969) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk például. Csodákra azért ne számíts![link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56973) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.

Azt lehet tudni, hogy a Telekom a Panasonic FZ200-ra hány év garanciát ad?
Erre utalót sajnos az oldalon nem láttam. :U

(#56974) speter33 válasza Sanki (#56973) üzenetére


speter33
aktív tag

Szia :)
ITT a válasz a kérdésedre.

Én is szemezek az FZ200-zal, ha meghosszabbítom újabb 2 évvel az előfizum, akkor csak 45900 ft az ára :DDD
Gondolom ennyiért már jobban megéri :D

[ Szerkesztve ]

(#56975) Sanki válasza speter33 (#56974) üzenetére


Sanki
addikt

Akkor 1 év, én 80k-ért tudnám elhozni.

(#56976) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

(#56977) Tin_Shield válasza zsoltzsolt (#56976) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha az FZ200 nagyobb méretét el tudod fogadni akkor egyértelműen az.

(#56978) zsoltzsolt válasza Tin_Shield (#56977) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az miben jobb?
Vagy kb ebben az árban mik az ajánlottak? (videó annyira nem számít)

[ Szerkesztve ]

(#56979) Tin_Shield válasza zsoltzsolt (#56978) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Leginkább az objektív fényerejében és minőségében, de ezért "meg kell fizetni az árat" a nagyobb mérettel.

(#56980) zsoltzsolt válasza Tin_Shield (#56979) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi!
És a Nikon Coolpix B500? :)

(#56981) Tin_Shield válasza zsoltzsolt (#56980) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Felejtsd el, az FZ200 megeszi reggelire.

(#56982) zsoltzsolt válasza Tin_Shield (#56981) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ebben az árban van jobb vagy hasonló?

(#56983) zsoltzsolt válasza zsoltzsolt (#56982) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Panasonic Lumix DMC-FZ72?

[ Szerkesztve ]

(#56984) Tin_Shield válasza zsoltzsolt (#56983) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha "nagyzoomos" gép kell akkor nincs. Az FZ72-től is jobb gép a FZ200

(#56985) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Gyerek részére vennék gépet, melyik lenne a "jobb":
Pana FT30EP
Nikon W100

köszi

(#56986) asdf_ válasza Lipton (#56985) üzenetére


asdf_
veterán

A Nikonnal a szenzormeret 1/3,1" es 30mm-tol indul, en azt nem eroltetnem.

(#56987) mikrofon válasza speter33 (#56974) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha hivatalos forgalmazók, akkor az egységes PAN-EU garanciával árulják ők is, vagyis a számláva és kitöltött garijeggyel, ami ugye standard tartozék, érvényesíthető.....
Ez azért igen jó ár....
Ha két évvel hosszabbítod az élőfizetésed és ezt megveszed, akkor még "kedvezményes árú" telefont is vehetsz, vagy akkor azt már nem?

(#56988) Muerte68 válasza mikrofon (#56987) üzenetére


Muerte68
addikt

Telefont már nem vagy eggyik vagy másik:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#56989) mikrofon válasza Muerte68 (#56988) üzenetére


mikrofon
addikt

Nagy kár, mert a feleségemnek mindenképpen kell egy "új" telefon... de gondoltam ennyit megér, megkapná a gépet mellé....

(#56990) Lipton válasza asdf_ (#56986) üzenetére


Lipton
őstag

Köszönöm!

(#56991) philoxenia válasza mikrofon (#56989) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vesző' Neki mellé az egy ilyet: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56992) mikrofon válasza philoxenia (#56991) üzenetére


mikrofon
addikt

Hogy ez nem jutott eszembe ;)

(#56996) totoya76


totoya76
csendes tag

Sziasztok!
Most készülök vásárolni egy Canon IXUS 160-as gépet.
Viszont a márkához sem volt soha szerencsém,igy teljesen vakon vagyok.
Én nem vagyok valami nagy fotós,ezért is választok inkább Kompact gépet.
Tudna valaki valami véleményt irni számomra?
Elöre is köszönöm,s szép napot!

Köszönöm:totoya76

(#56997) philoxenia válasza totoya76 (#56996) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát a Canon mint márka teljesen O.K. de az Ixusok azért nem igazán csúcsgépek... :(
Ha megy az angol:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56998) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Remélem bridge-s kérdéssel nem okozok problémát, ha igen tudnátok mondani topikot, ahova átmenjek?

Sziasztok!

Elgondolkodtam a napokban, hogy szeretnék egy gépet itthoni/hobbi használatra, kezdőként.
Szeretném kérni a tanácsotokat, hogy a megadott használatra megfelelő lehet-e egy bridge gép? (dslr + objektívek egyelőre túlmutatnak az anyagi kereten, amit erre szánnék)
Amiket szeretnék fotózni:
-Viharok (felhő, villámlás)
-kutyám
-tájképek
-horgászat

Használt gépek is abszolút játszanak nálam.
A célom a minél jobb képminőség elérése. Nincs blogom stb, tehát tényleg csak saját felhasználatra szeretnék, de így is célom a minél jobb képminőség.
Egy dolgot szeretnék elkerülni, a "kezdő" szintet - sajnos ezzel kapcsolatban rengeteg más területen rossz tapasztalataim vannak: vegyem meg a kezdő "eszközt", viszont ezeket általában nagyon hamar kinőttem és gyakorlatilag felesleges pénzkidobás volt -
Ha a fent említett célokra a leírt "megkötésekkel" nincs alkalmas gép, ezt a választ is teljes mértékben elfogadom. Árban ha 100k körül használtan megállna a dolog, annak örülnék.

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#56999) PuMbA válasza mézespálinka (#56998) üzenetére


PuMbA
titán

A nem kezdő kategória 100k felett van :) Villámlást pedig nem fogsz fényképezni egy ideig, mert ahhoz tudás kell, olvasás és sok fotózás (tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

(#57000) philoxenia válasza mézespálinka (#56998) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Milc+alapobi? Használtan beleférhet DSLR. (sőt még olcsóbban is... itt találtam a hirdetést nem ismerem a tulajt)
Ez is 100 alatt van.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.