Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) tomi_x válasza tomi_x (#56294) üzenetére


tomi_x
tag

Erről valakinek véleménye?

(#56302) Tin_Shield válasza tomi_x (#56301) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Picike szenzor, nagy zoom, sötét optika. Ezt a hármas kombinációt nem övezi nagy közszeretet :) És okkal, a legjobb esetben is csak egy közepes mobiltelefon képminőségét tudják. Persze ha szükséged van a gép fícsöreire az más. A Panasonicnak vannak hasonló gépei a TZ sorozatban (és ott van az egyetlen igazán jó képminőséget tudó TravelZoom gép is, a TZ100, de az más árkategória...)

(#56303) tomi_x válasza Tin_Shield (#56302) üzenetére


tomi_x
tag

Esetleg tudnál ajánlani 80-100 közötti árban?

(#56304) Tin_Shield válasza tomi_x (#56303) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem igazán, én sem szeretem ezeket a gépeket. A saját szempontjaim alapján ennyiért inkább vennék egy használt prémium kompaktot vagy egy MILC-et. De neked fontos a beépített GPS, így leszűkülnek a lehetőségek.Talán a Panasonic TZ60-at választanám a Sony ellenében. Nem a képminőség miatt (az kb egykutya), hanem mert kicsit többet tud.

(#56305) tomi_x válasza Tin_Shield (#56304) üzenetére


tomi_x
tag

És ha a gps-t elhagyjuk?

(#56306) vond válasza tomi_x (#56305) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha kell a nagy zúúúm, akkor 100k alatt csakis Panasonic FZ200.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56307) kovisoft válasza tomi_x (#56305) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha kell a nagy zoom, de nem fontos a GPS és nem gond a nagyobb méret, akkor a Telekomnál most 88 ezer alatt kapható a Panasonic FZ200. Ennek végig fényerős az optikája.

Szerk: vond megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#56308) tomi_x válasza kovisoft (#56307) üzenetére


tomi_x
tag

A nagy zoom annyira kell csak, hogy a mostan kompakt gépemben 5x van, attól legyen nagyobb.
De a méret miatt inkább a kompakthoz ragaszkodom, motoron mindig kevés a tároló kapacitás.
Szóval amit keresek:
Kompakt gép
Hobbi célra
Nem értek a fotózáshoz, szóval az automatikus funkciókat használnám.
A GPS csak hab a tortán.

(#56309) tomeKK válasza PuMbA (#56300) üzenetére


tomeKK
csendes tag

Köszönöm a tippeket, utánuk nézek!

(#56310) tomi_x válasza tomi_x (#56308) üzenetére


tomi_x
tag

Keresgéltem, és az alábbi 5 gép között vaccilálok:
Pana TZ70
Pana TZ57
Pana TZ71
Canon SX620 HS
Sony DSC HX60

Ezek közül melyik a legjobb választás?

(#56311) Tin_Shield válasza tomi_x (#56310) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A TZ70 és a TZ71 ugyanaz. Ezek közül én azt venném az EVF és egyéb apróságok miatt

(#56312) tomi_x válasza Tin_Shield (#56311) üzenetére


tomi_x
tag

Akkor már csak egy kérdés, ígérem az utolsó.
:)
Van-e értelme a mostani Sony dsc w570 készülékemet lecserélni ezek valamelyikére?

[ Szerkesztve ]

(#56313) Tin_Shield válasza tomi_x (#56312) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szolgáltatásban (zoom, video, kereső stb) mindenképpen sokkal többet kapsz. A nyers képminőség valamivel talán jobb lesz a modernebb szenzor miatt, de túl nagy javulásra ne számíts, ahhoz szenzorméretben és/vagy optikábsn feljebb kell lépni.

(#56314) Aser Tzuiko válasza Tin_Shield (#56311) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Vigyázz TZ70-nel, sokan panaszkodnak hogy beszívja a port, tehát valami jól záró kistáska kell neki, nem kardánboxba való.

(#56315) air


air
nagyúr

Sziasztok!

Ha Nikon B700 és Panasonic FZ300 között kellene dönteni, ti mit javasolnátok?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56316) mazsi70 válasza air (#56315) üzenetére


mazsi70
senior tag

Fz300

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56317) kovisoft válasza air (#56315) üzenetére


kovisoft
őstag

Én is az FZ300-at javasolnám, mert sokkal jobb az optikája (végig f/2.8 a fényerő), a Nikoné viszont tele felé rohamosan sötétedik. Viszont hacsak nem kellenek az FZ300 extra funkciói, akkor ár/érték viszonyban lehet, hogy jobban járnál az FZ200-zal, mert abban ugyanaz a szenzor és optika van, viszont jóval olcsóbban megkapod (a Telekomnál pl. éppen akcióban 88 ezer alatt van).

[ Szerkesztve ]

(#56318) Aser Tzuiko válasza air (#56315) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Ha csak zoom miatt kell, akkor a nagyobb optikai zoomosra szavaznék. Napfényben jó lesz. Bár akkor már FZ82.

[ Szerkesztve ]

(#56319) Tin_Shield válasza Aser Tzuiko (#56314) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez sajnos a teleszkópos felépítésű objektíveknél gyakran előfordul. Nagy zoom kis méretben csak ezzel a kompromisszummal valósítható meg. Persze megfelelő szigeteléssel kivédhető lenne, de ez nem az az árkategória.

(#56320) kovisoft válasza Aser Tzuiko (#56318) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem lesz jó napfényben sem, mert az ilyen kicsi szenzorral szerelt gépek általában már f/4-f/5.6 körül diffrakció limitáltak lesznek, ez a Nikon meg pláne, mivel 21 megapixeles, tehát még kisebbek a pixelei, mint a 12 megapixeles Panának. Ebből következően tele állásban leesik az optikai felbontás, hiába nagyobb a zoom és hiába nagyobb a megapixel.

(#56321) Aser Tzuiko válasza Tin_Shield (#56319) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

A kisebb ellenállás felé áramlik a levegő is, csak egy porszűrővel ellátott relatíve nagy szellőzőnyílás kellene, akkor nem a réseken szívná be a port.

(#56322) kovisoft válasza kovisoft (#56320) üzenetére


kovisoft
őstag

Bocs, kifutottam a szerkesztési időből.

Ezen az oldalon van egy diffrakció limit kalkulátor, amely szerint az 1/2.3"-as 21 megapixeles szenzor igazából már f/2.8-nál is diffrakció limitált, tehát a Nikon tényleges optikai felbontása mindenhol bőven a 21 megapixel alatt van. Szemben a Panával, aminél az 1/2.3"-as 12 megapixeles szenzor f/4-nél válik diffrakció limitálttá, ennél pedig fényerősebb a Pana optikája.

(#56323) Aser Tzuiko válasza kovisoft (#56320) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Valószínűleg ezért nem engedték F8 fölé az FZ200-at sem, nem lenne értelme. Optikai felbontása tele végén az FZ72-nek jobb. Megfelelő fényviszonyok mellett, természetesen...

(#56324) Aser Tzuiko válasza kovisoft (#56322) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Ezek jó érvek. Akkor végülis az FZ300 az optimális választás, jobban bírja a viszontagságokat is.
Az eddig ajánlott kompaktok és bridge-ek közül az FZ1000 tűnik a csúcsnak, közelre is elég gyors, távolra is elég fényerejű és nem sokkal kerül többe (használtan) mint az 1/2.3-os kategória teteje.

[ Szerkesztve ]

(#56325) kovisoft válasza Aser Tzuiko (#56323) üzenetére


kovisoft
őstag

Én kétlem, hogy az FZ72-nek jobb lenne az optikai felbontása a tele végén, bármilyen fényviszony esetén is, vagy legalábbis elhanyagolható lehet a különbség. A diffrakció miatt (az előbbi kalkulátorral számolva) az FZ72-ben tele állásban legnagyobb nyílásnál egy pontszerű fényforrás képe egy kb. 8 mikrométeres korong lesz (ez kb. hatszorosa a szenzor pixelméretének).

Ugyanez az FZ200-nál 3.7 mikrométer, és ha ezt felszorozzuk a két gép közötti zoomfaktor-aránnyal, akkor nem sokkal nagyobb méretet kapunk: 3.7*60/24=9.25. Tehát hiába nagyobb az FZ72 zoomfaktora és megapixelszáma, még optimális fényviszonyok között sem fog tudni kisebb dolgokat felbontani, mint az FZ200.

(#56324) Aser Tzuiko
Én kicsit sokallom az FZ300 árát, én nem adnék ennyit egy 1/2.3" szenzoros gépért. Nekem az a véleményem, hogy ha 1/2.3"-as szenzorméret, akkor FZ200, vagy pedig legyen legalább 1" a szenzorméret.

[ Szerkesztve ]

(#56326) kovisoft válasza kovisoft (#56325) üzenetére


kovisoft
őstag

Elnézét, de annyiban az előbb elrontottam a számítást, hogy nem a zoomfaktor-aránnyal, hanem a tele-végi gyújtótávolságok arányával kell természetesen szorozni a korongméretet. Ez pedig nem 60/24, hanem 1200/600, vagyis az FZ200-nál a felszorzott végeredmény 3.7*1200/600=7.4 mikrométer lesz, ami kisebb, mint az FZ72-é, tehát ez méginkább azt mutatja, hogy tele állásban is jobb az FZ200.

Az FZ72 leginkább abban jobb, hogy nagyon széles látószögről (ekv. 20 mm) indul, és ez jól jöhet pl. beltérben.

[ Szerkesztve ]

(#56327) air válasza kovisoft (#56326) üzenetére


air
nagyúr

Köszi mindenkinek.
Még vacillálunk.
A kis szenzoros gépért tényleg sok az ára, de FZ1000 még drágább.
200-ért már inkább MILC.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56328) Aser Tzuiko válasza kovisoft (#56326) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Teszteltem mindkettőt és nagyobb optikai felbontást kaptam FZ72-nél - lehet hogy jól sikerült FZ72 volt és rosszul sikerült FZ200.

(#56329) Aser Tzuiko válasza air (#56327) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

MILC alap objektív szettekben nem biztos, hogy kapsz olyan jót, mint amit az FZ1000 tud.

(#56330) mazsi70 válasza air (#56327) üzenetére


mazsi70
senior tag

200-ért már inkább MILC

LX100 ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56331) air válasza mazsi70 (#56330) üzenetére


air
nagyúr

Igen.
Vagy Sony Alpha. Vagy Olympus PL8.
De OM-D is van kitobival ennyiért.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56332) kovisoft válasza air (#56331) üzenetére


kovisoft
őstag

Legyél kritikus a kitobikkal, általában nem túl fényerősek és kicsi a zoomátfogásuk. Nyilván egy MILC vagy DSLR esetében megvan a lehetőséged arra, hogy lecseréld az objektívet, de az meg általában nem kevés plusz pénz (a fixek olcsóbbak, de ott meg vesztesz a zoom biztosította rugalmasságból). Ha meg maradsz a kitobinál, akkor lehet, hogy optikailag rosszabbul jársz, mint egy csúcskompakt vagy csúcs-bridge esetében.

(#56333) jeni válasza air (#56331) üzenetére


jeni
félisten

Valójában az, hogy milyen pluszt kínál az E-PL8, sajnos nem derül ki a sajtóközleményből sem, hacsak nem az ezüstszínű, dombornyomott PEN felirat. Nem szokásunk lehordani egyetlen új terméket sem, de amikor egy neves gyártó a korábbi modellhez képest magasabb áron, de valamirevaló újdonság nélkül dob piacra új gépet, azért amellett nehéz szó nélkül elmenni.

(#56334) Aser Tzuiko válasza air (#56331) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Az Alpha 7 (FF!) 28-70 obival (390e) versenyre kel az LX100 (180e)! Nem megapixelben de a DoF/CoC paraméterei nagyon egybe esnek: 4/3-os szenzorhoz F1.7-es lencse vs FF-hez a 3.5-ös.
Ha elég a 3x zoom.

(#56335) air válasza kovisoft (#56332) üzenetére


air
nagyúr

Ezért nem könnyű a döntés. :B

Jeni!
Igen, ezt is olvastam.

Aser Tzuiko!
Hát nem a 7-es Ákos Alphára gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56336) jeni válasza air (#56335) üzenetére


jeni
félisten

Használtan egy hibátlan E-PL6 is bőven megteszi potom 40000Ft áron.Még az E-PL5 is (annyi a hátránya,hogy nincs WIFI benne)
Akár egy E-PL 7 ha van az aprón de azt még drágábban kapnád.
Ha az MP-t nézett akkor ilyen téren nincs előrelépés semelyik E-PL sorozatban.

[ Szerkesztve ]

(#56337) jeni


jeni
félisten

(#56338) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Látom nagyban folyik a disputa az FZ1000 vs más gépek között. :) Nem olvasnék vissza nagyon messzire, gondolkodom én is ezen a gépen. Részben a 4k video miatt. Nem tudom van-e valakinek itt ilyen gépe. Nekem már 2008 óta van egy Pentax K10D vázam egy kitobival és egy telével. Nagyon megszoktam a gyorsaságát, azt kérdezném, hogy ahhoz képest mennyire mondható gyorsnak az FZ1000 autófókusza, illetve a K10D híresen jó optikai keresőjéhez képest, mennyire használható manuális fókuszáláskor az elektronikus kereső. Mennyire zajos a kép nagyon magas ISO-nál? Röviden vegyek-e egy ilyet, most relatíve jó áron (az FZ2000-hez képest) esetleg vegyek újabb Pentax vázat, (ott a video nem túl jó) illetve esetleg Panasonic Milcet ( G4 G7 jöhet esetleg szóba)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56339) hegyitaho válasza air (#56331) üzenetére


hegyitaho
tag

Sony rx10?

(#56340) air válasza hegyitaho (#56339) üzenetére


air
nagyúr

Ez mennyiben alternatíva a közel 300 ezres árával? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56344) vibra


vibra
tag

Jó reggelt !

50.000.Ft-os keretből melyik kompakt gépet javasoljátok ?

Panasonic DMC-SZ10
Canon SX610

Általános célú,nem túl gyakori használatra,nyomtatásra max 10*15-ös papír méretre.

Válaszokat előre is köszönöm !

(#56345) vond válasza vibra (#56344) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Próbáld meg lealkudni ezt 50-re (60-at már nem ér szerintem).

Vagy ha nem akarsz ennyit költeni, akkor ez, vagy ez a MILC is többet ér, mint az említett kis szenzoros gépek (ráadásul sok extrával adják őket).

Ha mindenképp a két kompakt között kell választani, talán a Canon jobb vétel.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56346) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Jelenleg egy százas edigi-nél az RX100. Megéri ezt még megvenni 2017-ben? Vagy 100-ért kis szerencsével használt M3-at is ki lehet fogni?

[ Szerkesztve ]

(#56347) vond válasza chatran (#56346) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szerintem az jó ár érte. :K Ha nem sürgős, akkor várhatsz is akár egy jó használt vételre, de korántsem biztos, hogy 100-ért tudsz majd venni egy Mark3-ast.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56348) sarotibi


sarotibi
csendes tag

Szép napot!
Van egy ILCE 5100- am, utazáshoz inkább 16-50-es kit obit, vagy 18-200-as (Tamron) obit használnátok?

Köszi!

(#56349) sharingaby


sharingaby
csendes tag

Sziasztok! pár napja van meg a sony dsc hx350 gépem de hozzá kell tennem totál amatőrnek számítok...eddig csak telefonnal (lg-g4) csináltam képeket,általam vélt szép tájakat.Olvastam pár tesztet és ilyen árban ezt ajánlották hogy ez mindenre jó...engem a nagyon tiszta kép érdekel gondoltam gyerek játék lesz vele készíteni hasonlót mint mobillal de nagyom nagyot csalódtam.Szóval a kérdésem az lenne hogy lehet vele tiszta képet csinálni úgy hogy ne az látszódjona már picit távolabbi objektumokon hogy milyen szemcsés,vagy inkább próbáljam eladni és milyet vegyek hasonló ár kategóriában?

(#56350) Aser Tzuiko válasza sharingaby (#56349) üzenetére


Aser Tzuiko
csendes tag

Az LG G4-gyel jó magasra tetted a lécet. Én is nagyon kíváncsi vagyok, milyen kompakt géppel lehet ilyen képeket lőni: https://www.flickr.com/search/?text=lg%20g4
Szerintem valami Fujifilm lehet a megoldás. Régebbi Fujifilm bridge-ek optikai felbontása magasan verte a mezőnyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.