Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. Érdeklődni szeretnék milyen fényképezőgépet ajánlotok, hobby szinten fotóznék. Tehát nem madarakra meg állatokra. Ettől függetlenül úgy gondoltam, hogy ha már vásárolok akkor az profi legyen :K láttam, hogy a Nikon P9000 elég jól zoomol és van bőven pozitiv vélemény :C

Érdemes 4K-ban gondolkodni vagy nem :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56402) Dr.NX válasza allein (#56401) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hobbi szinten nem lehet madarakat meg állatokat fotózni?
Ha tetszik a Nikon P900 (egy nullával kevesebb), vedd meg azt nyugodtan.

Elfogadom a sütiket.

(#56403) philoxenia válasza Dr.NX (#56402) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van egy az aprón jó árban.
Ha a zoom a legfontosabb...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56404) allein válasza Dr.NX (#56402) üzenetére


allein
addikt

Igazad van, lehet persze madarakat meg állatokat is fotózni. Rosszul fogalmaztam. Tehát hobbi szinten fotózgatnék. Úgy gondoltam ha már vásárolok akkor miért ne lenne jó minőségű fényképezőgép :U

Ha tudtok jobbat javasolni jobbat akkor szívesen meghallgatlak benneteket. Ezt a típust azért hoztam szóba mert láttam a youtube-on egy pár videót.

Nem értek a témához, nem tudom Canon vagy Nikon vagy esetleg más márka :U

Persze van a Nikon D500 - ami egy vagyonba kerül :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56405) Tin_Shield válasza allein (#56404) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha csak a megagigazoom kell akkor a P900-tól nincs többet tudó kép.
De ha a zoom teljesítményen kívül más szempont(ok) is fontos(ak), akkor azért van bőven alternatíva.
De tudni kéne főleg mit szeretnél fotózni (tájat, portrét, makrót, állatokat, családi eseményeket stb), milyen körülmények között (főleg kiránduláskor nappal, esetleg éjszaka, rossz fényviszonyok között is sűrűn használnád), mennyire számít a méret és a hordozhatóság, mennyire érdekes a videó, és legfőképpen mekkora maximális keret, és hogy csak új vagy használt gép is szóba jöhet-e.

(#56406) allein válasza Tin_Shield (#56405) üzenetére


allein
addikt

Ahogy említettem semmi különös, jó lesz akkor nekem az a gép :R köszönöm szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56407) Tin_Shield válasza allein (#56406) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akkor hajrá, de pontosan milyen célból tetted fel a kérdésed? Megerősítés? Igen, a 83X zoomjával a P900 az aktuális csúcstartó. De a zoom nem egyenlő a képminőséggel, nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#56408) mazsi70 válasza allein (#56401) üzenetére


mazsi70
senior tag

Tehát nem madarakra meg állatokra.

Akkor minek ekkora zoom ?
Szerintem még nézz rá az FZ300-ra is .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56409) air válasza mazsi70 (#56408) üzenetére


air
nagyúr

Zoomot leszámítva az FZ300 bőven veri a P900-at.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56410) kovisoft válasza air (#56409) üzenetére


kovisoft
őstag

Egyetértek, ráadásul a P900 tele állásban már erősen diffrakció limitált, az optikája nem tudja hozni a szenzor felbontását.

(#56411) allein válasza air (#56409) üzenetére


allein
addikt

(#56408) mazsi70 - Megnézem az említett típust is, Panasonic tud 4K is :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56412) allein


allein
addikt

FZ300 vagy FZ1000?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56413) air válasza allein (#56412) üzenetére


air
nagyúr

Mármint FZ300 vagy FZ1000?
Ha a pénz nem gond, akkor az 1000.
A nagyobb szenzor sokat számít a képminőségben.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56414) allein válasza air (#56413) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56415) mazsi70 válasza allein (#56412) üzenetére


mazsi70
senior tag

Volt mindkettő .FZ1000

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56416) philoxenia válasza mazsi70 (#56415) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

FZ1000-rel milyen tapasztalataid voltak? Erre utalva.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56417) mazsi70 válasza philoxenia (#56416) üzenetére


mazsi70
senior tag

Semmi probléma nincs a fókusszal .A focus peaking nagyon hasznos manuál fókusznál .ISO 3200-ig használtam az FZ1000-t ,de az már nagyon a vége .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56418) philoxenia válasza mazsi70 (#56417) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A D7200-hoz képest miben sokkal rosszabb?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56419) mazsi70 válasza philoxenia (#56418) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szenzor -> ISO6400 / A4 fénykép

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56420) philoxenia válasza mazsi70 (#56419) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor kezelésben jó ezek szerint. :)
Videóban mennyire gyors ha változik a fókusz? A K10D csak ISO 800, bár az ugye obifüggő is, hogy mire elég.
Hasonló zaj elvárható az FZ1000-től szerinted ISO 800-on, mint a K10D-n van kitobival vagy ez illúzió?
A telém egy aránylag olcsó Tamron, szeretem, de aberrál kicsit, lágy a képe. Gondolom ezt a minőséget tudja az FZ1000.
Van olyan hibája, ami miatt esetleg nem ajánlott szerinted a használt vétel? Nagyon sok expo után romolhat szerinted? Ez a teszt korrektnek mondható?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56421) Tin_Shield válasza philoxenia (#56420) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A K10D-ben ugyanaz a 10 MP-es Sony CCD van mint ami Nikon D80-ban is volt? Ha igen akkor simán hozza az FZ1000 1"-os szenzora azt a szintet. És akkor ott van még pluszban a fényerősebb objektív és a leméretezés jótékony hatása is.

(#56422) philoxenia válasza Tin_Shield (#56421) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudtommal ugyanaz a szenzor.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56423) Tin_Shield válasza philoxenia (#56422) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nekem is ez rémlett, de biztos nem voltam benne. D80-an volt, alacsony ISO-n imádtam a képét, vissza is sírom a mai napig azokat a zajtalan kék egeket, azok CCD-k nagyon jók voltak ISO 100-200-on. De csúnyán zajosodtak magas(abb) érzékenységen, pacásodtak, sokkal jobbak a mai CMOS-ok, finomabban filmszerűbben "szemcsésednek"

(#56424) mazsi70 válasza philoxenia (#56420) üzenetére


mazsi70
senior tag

Szubjektív véleményem ,hogy az FZ1000 igazi Svájci bicska .ISO 1600-ig teljesen rendben van .
E-zár is van benne ,tehát sokkal jobb egy Time Lapse videóra ,mint egy tükrös .Videóba az AF gyorsasága hozza a Sony A6000 (ez is volt) szintjét .
Az említett teszthez két dolgot fűznék hozzá :
Írógép-szerű (kihagyó) sorozatok Nem
Lassú kép-kép idő (egyképes módban) Nem

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56425) philoxenia válasza mazsi70 (#56424) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Köszi a segítséget, annyit segítsetek még, hogy kockáztassak-e használttal, vagy vegyek inkább újat?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56426) mazsi70 válasza philoxenia (#56425) üzenetére


mazsi70
senior tag

Megér-e neked 40ezret az árkülönbség ? Új vs. használt .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56427) polar-x


polar-x
tag

Sziasztok ! Szeretnék vásárolni egy Bridge gépet ( tudom hogy jobb a milc vagy a tükrös)Lumix fz300,Fz82 vagy Nikon P900/b700 esetleg canon sx60? A lényeg hogy a lehető legjobb képminőség legyen tele állásban és legyen jó a stabi videózásnál is . Az fz300 "csak" 25-600mm(24x),viszont nem tudom hogy ez mennyivel hátrányosabb mint pl a 20-1200mm (60x) Nincs valakinek esetleg összehasonlító képe hogy ez mennyit is is számít egy képnél? Hogy néz ki adott tárgy 24x és 60x-os telénél?

[ Szerkesztve ]

(#56428) mazsi70 válasza polar-x (#56427) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56429) polar-x válasza mazsi70 (#56428) üzenetére


polar-x
tag

Szia! Hát kövezzetek meg érte, de nekem ezen a tesztképen a P900 tűnik a legjobbnak vagy legalább is nem jobb nála az FZ300...

(#56430) scarabaeus válasza polar-x (#56427) üzenetére


scarabaeus
őstag

Egy páran már mondták, hogy itt nem az adja ki a látószögeket, hogy 24x vagy 60x. Itt a példa, amit hoztál: 25-600 az egyik, 600/25=24 a zoomátfogás, 20-1200 a másik, 1200/20=60 a másik zoomátfogása. Viszont a kettő nem úgy aránylik telében egymáshoz, mint a 24 a 60-hoz, mivel az egyik épp a kétszerese a másiknak, 1200/600, nem pedig 2,5-szerese (60/24). Nem ugyanabból a nagylátóból indul a kettő.

(És most még ki lehetne számítgatni, hogy az adott gépek pixeleiből hányat fed le az Airy-korong a teléjük végén maradó fényerő mellett)

Szerk.: #56429 - Azok a képek nem telében készültek. A P900-é pl. ekv. 85 mm-en, ami azt jelenti, hogy az ekv. 24 mm-es kezdővel számolva "3,5x zoomnál" jár a 83-ból.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#56431) scarabaeus válasza polar-x (#56427) üzenetére


scarabaeus
őstag

Amúgy én keresnék egy-egy félhold maxtelés képet (nem videót, nem digitális zoomos képet), mindegyikből párat, mert a felhasználók töltenek fel mindenféléket, egyáltalán nem biztos, hogy az első, amit találsz, az a gép képességeit mutatja, nem a felhasználó bénaságát, tehát ha van pár ilyen nagyjából félholdas tele kép minden résztvevőtől, a legjobbakat össze lehet ereszteni, aztán megnézni, milyen az öreg Hold ekv. 600-as, 1200-as, 2000-es stb. maximumokra tekert gépekkel fényképezve, és egyáltalán nem biztos, hogy azon lesz több részlet, amelyiknek a legnagyobb teléje.
Az extrém zoomoknál úgyis állandó versenyszámnak számít a holdkráterek fényképezése.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#56432) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

50 ezer forint alatt milyen gépet érdemes venni? Akár használt is szóba jöhet.

(#56433) polar-x válasza scarabaeus (#56431) üzenetére


polar-x
tag

Esetleg ha van itt köztetek FZ300 és Nikon p900 vagy FZ82 tulaj lehetne csinálni valahol egy összehasonlító képet valamiről itt a városban! Találkozni valahol és lőni pár képet. Kinek vannak itt az adott típusokból?

[ Szerkesztve ]

(#56434) chef69


chef69
tag

Sziasztok!
Gép vásárlás előtt szeretném kérni a segítségeteket. Kompakt gépet keresek, vízalatti fotózáshoz. Nem csak ott használnám, hanem kiránduláson, otthon is. Fontos lenne a nagy szenzor, jó makroképesség, jó minőségű kép beltéri, nem túl sok fénnyel rendelkező helyiségben is, gyorsaság. Később szeretnék hozzá külső vízalatti vakut is.
Előre is köszönöm, hogy foglalkoztok velem!

(#56435) asdf_ válasza Zaji (#56432) üzenetére


asdf_
veterán

Olyat, amit erdemes is megvenni, csak hasznaltan kapsz ennyiert. :/

(#56436) philoxenia válasza polar-x (#56433) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon nem mindegy a téma és a távolság. A P900 nyilván megfizethetetlen ha paparazzinak készülsz. Persze Pippa Middleton messziről Beja asszonynak fog látszani.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56437) Zaji válasza asdf_ (#56435) üzenetére


Zaji
őstag

Akkor mindegy 50 alatt mit vesz az ember?

(#56438) philoxenia válasza Zaji (#56437) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dehogy, ott kell a régi kipróbált leginkább. De azt a szintet a mai jobb telefonok többsége hozza....
Nekem például ilyen ()is van:[link] A zoom miatt jobb sokkal, mint a P9-em, másban nem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#56439) Zaji válasza Zaji (#56437) üzenetére


Zaji
őstag

Helyesbítek. Ebben az árkategóriában melyik jobb a többinél?

(#56440) kovisoft válasza Zaji (#56439) üzenetére


kovisoft
őstag

Újonnan nagyjából tökmindegy, ebben az ársávban mindegyik egyaránt kis szenzorral és sötét optikával rendelkezik. Használt gépet olyat keress, aminek minél nagyobb szenzora (1/1.7" vagy nagyobb) és minél fényerősebb objektívje (f/2.x vagy jobb - azaz kisebb f-száma) van. Csak egy példa, habár ez túllóg az 50 ezres kereten, de esetleg lehet alkudni az árából: Canon S200, ennek pl. 1/1.7"-os szenzora van és f/2.0 kezdő fényereje, 5x zoom, és a nagylátószöge is elég szélesről (24 mm ekv.) indul. De kérdés, hogy milyen egyéb igényeid vannak még, pl. ha fullHD videót szeretnél, esetleg kihajtható kijelzőt, stb., akkor ez nem lesz megfelelő.

(#56441) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,
A kérdés adott: milyen gépet vegyek?
Max.20-25ezer Ft-ot szánok rá. Egy évben egyszer-kétszer lenne használva. Cél, hogy a mobilnál jobb képeket tudjak készíteni, ha kell, akkor a zsebből hirtelen előkapva (tehát mindenféle féltégla méret nem jó).

(#56442) Tin_Shield válasza Mentolka (#56441) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Használd a mobilt. Amit ennyiért kapni az semmivel sem tud jobb képminőséget, sőt.

(#56443) air válasza Mentolka (#56441) üzenetére


air
nagyúr

20-25 ezerért még használtan sem kapsz olyan gépet, ami egy átlagos mobilnál jobb képet készít. :(

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56444) chef69 válasza chef69 (#56434) üzenetére


chef69
tag

[Erre] senki nem tud ajánlani valamit? Amúgy nem alapból búvárkodásra készült gépet keresek, hanem simát, amit bele lehet majd rakni egy tokba.

(#56445) Athes88


Athes88
tag

Üdv.

Nyáron tervezek venni egy új digitális fényképezőt és ki is néztem egyet: Canon PowerShot SX540 HS. Kérdésem az lenne hogy mik erről a gépről a véleményetek, mert néztem képeket milyeneket csinál háát kissé zajosnak tűntek pedig 100ezres gép. Mivel állatokat, a természetet és különböző eseményeken szeretek fotózni ahol a jelenlegi gépem már sokszor kevésnek bizonyult. Tehát olyan gép kellene ha nem is az amit írtam de mindenképp nagy zoom-mal bír ez leginkább ha állatkertbe megyek, az objektívre lehessen tenni szűrőt pl.cirkulárist asszem így hívják amivel üvegen keresztül is lehet fotózni. A maximum ára 100ezer de inkább kevesebb, gondolom Canon vagy Nikon amit ajánlanátok én is e kettő közül gondolkodok, a mostani is Canon SX160. Köszönöm előre is a segítséget!

(#56446) Mentolka


Mentolka
senior tag

Nem nagyon értek hozzá, de tényleg nincs alternatíva 50ezer Ft alatt? Amíg nem szerelték a mobilokat kamerával, addig sokan használták azokat a kompakt kis gépeket fotózásra (pl.: most mindenhol a Nikon Coolpix A10 a legolcsóbb). Ezeknek nincs jobb képességük, mint egy Sony M4 Aqua kamerájának?

(#56447) Tin_Shield válasza Mentolka (#56446) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egyre jobb kamerákat kapnak a mobilok, főleg közepes kategóriától felfelé, nem véletlenül zuhantak be drasztikusan a kompakt fényképező eladások világszerte.
Ha nem zárkózol el a használt géptől akkor 50e környékén azért ki lehet fogni pár évvel ezelőtti prémium kompaktokat vagy egyszerűbb MILC-eket.

(#56445) Athes88

Panasonic FZ200 a bestbuy nagyzoomos gép 100e-ig.

(#56444) chef69

A prémium kompakt kategóriában gyakorlatilag egyeduralkodó lett a Sony 1"-os, 20MP-es szenzora. Canon G7XmII, Panasonic LX15, Sony RX100 markIII-tól, ezek fényerős objektívet kaptak. Felette a Panasonic LX100 (ill a Leica párja) van mft szenzorral. Nézd meg melyikhez kapsz a legkedvezőbben búvárkodáshoz felszerelést.

[ Szerkesztve ]

(#56448) kovisoft válasza Athes88 (#56445) üzenetére


kovisoft
őstag

Azért zajosak az SX540-nel készült képek (hacsak nincs verőfényes napsütés), mert kicsi a szenzora és sötét az optikája. 100 ezer alatt leginkább egyetlen ajánlható nagyzoomos gép van, a Panasonic FZ200, ennek is kicsi a szenzora, de legalább végig fényerős az optikája. És ha jól tudom, standard 52mm-es szűrőket lehet rá tenni.

A nagy(obb) szenzoros kompakt és bridge gépek inkább 120 ezernél kezdődnek, de nagyzoomosban közelítenek a 200-hoz vagy drágábbak.

(#56449) Athes88 válasza kovisoft (#56448) üzenetére


Athes88
tag

Háát jól néz ki bár csak 24x-es a zoomja és csak 12 mp? :O Ez így rendben van biztos?

(#56450) vond válasza Athes88 (#56449) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ekkora szenzorhoz még a 12 megapixel is sok. A "csak" 24-szeres zoom meg mire nem elég? Viszonylag szélesről indul (25mm), és a teléje is elég komoly (600mm). És ami a lényeg: végig konstans f/2.8! Pár apróbb hasznos dolog mellett leginkább ez az, ami kiemeli a sok, 100k körüli ultrazoom közül.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.