Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) divot válasza Sazsóti (#56095) üzenetére


divot
veterán

Bizonyára így van. Ez egyébként brutál távolságra volt, így az utólagos képkivágás is elég komoly - az alapképből úgy a hatodrésze maradt meg kb., amit lehet számolgatni, hogy mekkora digitális zoomnak felelne meg, ha valakinek van ilyen marhaságokra ideje.

(#56102) dorika87


dorika87
őstag

Vásároltam egy új Canon Powershot SX610-et. Azért döntöttem ez mellett, mert anyagilag nem volt rá 40ezernél több keretem fényképezőgépre, és fő szempont volt, hogy ne telefonnal (iPhone 6 Plus) fotózzak, hanem legyen egy kis kompakt gépem amit elő tudok kapni bármikor a táskából és viszonylag jó optikai zoom-al rendelkezzen, de ilyen árban nem találtam 18x-nél többet, és fontos volt a memória bővíthetőség is. Árához (illetve i6-hoz) képest jó minőségű képeket csináljon, full hd-ban készítsen videót és akku-s legyen, tehát ne AA elemes. Mivel eddig telefonnal fényképeztem úgy érzem megérte ennyi pénzért a váltás.
Nyugtassatok meg ti is, hogy ebből a keretből nemigen vásárolhattam volna jobbat?! :) (Remélem így van)

[ Szerkesztve ]

(#56103) #13880064 válasza dorika87 (#56102) üzenetére


#13880064
törölt tag

Nagyon jó, ennyi pénzért meg különösen.

(#56104) Falovas válasza dorika87 (#56102) üzenetére


Falovas
aktív tag

40 rugóért tökéletes. Én 5 éve vettem egy ehhez hasonlót SX130 IS-t, kezdésnek jó. Ennyi idő után beleuntam a " csupa zaj " képekbe, és a bizonytalan autofókuszba ami a videózást illeti( igaz csak HD-ét tud), de azért jó kis gép volt.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56105) Falovas válasza divot (#56094) üzenetére


Falovas
aktív tag

Bocsátsd meg, de egy 1.8-as fényerőt nem ilyen képpel kellene demonstrálni.
Mondjuk egy délutáni portréval, vaku nélkül. Ott jön ki egy gép tudása, többek között....

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56106) divot válasza Falovas (#56105) üzenetére


divot
veterán

Lehet, de aki már fotózott holdat kompakttal kézből, az tisztában van vele, hogy tud kinézni egy ilyen holdkép. :)

(#56107) Falovas válasza divot (#56106) üzenetére


Falovas
aktív tag

Oké, rendben, a csillagászat nem az én asztalom.

De ha már Hold, akkor itt egy tesztvideó, lehet hogy ismeritek. Az a nagy érdekessége ennek a vidinek, hogy a Holdon kívül, a tesztelő bepróbálkozott a Marssal, és a Szaturnusszal is. A Szaturnusz gyűrűje " durva ". A gép egy Nikon P900-as.

[link]

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56108) #13880064 válasza Falovas (#56107) üzenetére


#13880064
törölt tag

Itt meg FZ72-vel csillagászkodnak:
https://www.youtube.com/watch?v=J3ATVZepsII

(#56109) zeee válasza Tin_Shield (#56093) üzenetére


zeee
senior tag

Volt szerencsém kipróbálni az a5000-et a mmarktban. Volt ott egy fz300 is amit csak vizuálisan vettem szemügyre. Az eladó tök segítőkész volt, de egyben totál káoszt is okozott a fejemben. :) A pana fz200 jobb zoomban de gyengébb képminőségben a kisebb szenzor miatt, míg az a5000 jobb képminőségben, de a zoom tartománya rossz. Nekem ennyi maradt meg. :) Úgy döntöttem hogy még egyszer megkérdezlek titeket. A párommal megbeszéltük összevetettük hogy mire is szeretnénk igazán használni a gépet.

Portré fotózás, egymásról fotózás, étel fotózás, cselekmény fotózás, állat, növény, zárt térben beltérben, éjszakai kép, s a legutolsó a sorban a tájkép fotózás.

Ezeket a szempontokat figyelembe véve melyik gép jobb választás számunkra. Az fz200 vagy az a5000?

[ Szerkesztve ]

(#56110) #13880064 válasza zeee (#56109) üzenetére


#13880064
törölt tag

Zárt térben, beltérben?
a5000.

Majd vesztek hozzá nagyobb 55-210 zoom objektívet.

Nekem nem tetszik hogy lassan reagál a gyűrűje de mennyivel jobb egy lomha gyűrű mint egy semmilyen!
Nagyságrendekkel jobb háttérelmosás mint FZ200-nál.

Ha viszont szeretsz belenézni a keresőbe netán egy tíz percet végigfotózni úgy hogy végig a keresőben van a szemed, akkor FZ200. Ebből a szempontból szeretem, és nem egy vagyon viszont rögtön egy huszassal kevesebbet ér ha megvetted, a Menu gombról a felirat egy hét alatt lekopik. Kültéren, "madárra", verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#56111) PofaJenö válasza zeee (#56109) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Hali
Itt van egy összehasonlítás [link] ott megtudod nézni a különbségeket .

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#56112) Falovas válasza zeee (#56109) üzenetére


Falovas
aktív tag

A Sony APS-C szenzorával nem tud versenyezni egy 1/2.3"-as szenzor sem. Itt van egy pár tesztfotó a Sony a5000-től: [link]
Viszont kompromisszumot kell vállalni, a kit objektív mellé nem ártana venni egy fényerősebb obit. És a videózásnál is hiányozni fog egy kis zoom.
Itt a Pana FZ200-as fotóit nézheted meg:[link]
Azért a Panának sincs sok szégyenkezni valója a kis szenzorával. A különbség inkább akkor szembetűnő, ha a képeket teljes méretükben nézzük meg. Ehhez regisztrált tagnak kell lenni, és be kell lenni jelentkezve.
Ilyenkor a képek alsó szélén, középen kattintsunk a nagyítás ikonra, és engedi megnézni az eredeti méretet.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56113) Lacy6 válasza zeee (#56109) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem is inkább az a5000, mint az FZ200.
Én úgy vettem észre, hogy ha valakinek kell a zoom az rendkívül megnöveli a költségeket. Ez alatt azt értem, hogy a 100 ezer körüli jó képminőséggel rendelkező csúcskompatok (RX100,LX7 stb.) képminőségét hogy elérd közel dupla annyit kell kiadni a nagyobb zoom tartomány miatt.(FZ1000)
Nekem volt lehetőségem összevetni az RX100-at és az FZ200-at még ha különböző kategória is, de egy árba lévő fényképező.
Az RX100 az enyém, szüleim vettek FZ200-at.
Mikor kérdeztem őket, hogy mennyire fontos a zoom akkor azt mondták hogy legyen rajta viszonylag nagy, legalább 15-20x-os zoom mert az kell nekik. Hiába mondtam hogy 100 ezerért még igencsak a képminőség romlására megy, ragaszkodtak hozzá. Miután meg lett vásárolva, elmentek kirándulni és készült kb. 200-300 kép a fényképezővel és abból kb. 10 készült zoom-al...
Utána meg majdnem én lettem a hibás, hogy miért ajánlottam nekik az FZ200-at mikor nagyobb, nehezebb ugyanolyan árba volt mint az RX100 és sokkal rosszabbak a képek. Emlékeztetni kellett Őket, hogy ragaszkodtak a nagyobb zoom-hoz és én mondtam, hogy annak nagy "ára" van.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#56114) zeee válasza Lacy6 (#56113) üzenetére


zeee
senior tag

Köszöm még egyszer a válaszokat. Mostmár teljesen biztos vagyok az a5000-ben. Inkább lemondok egyenlőre a nagy zoom-ról s a későbbiekben ha mégis szükség lesz rá, akkor szerzek hozzá objektívet. S a kicsi zoom miatti aggodalmam mellett azért ad némi nyugalmat a hogy lehet fejleszteni. Bár nagyon drágák hozzá az objetívek. Rohadt drágák inkább :D Bár valaki ajánlotta hogy 40-ért már lehet kapni hozzá a Sigma 60 f2.8-at szabadtéri portré fotózáshoz. Ez már barátibb ár. Esetleg tudtok adni egy listát vagy linket vagy valami szakirodalmat ahol a géphez tartozó objektív tipusokat találhatok illetve azok tulajdonságairól tájékozódni lehet? Idővel várható egyébként az objektívek ár csökkenése?

Meglátjuk mennyire válik szenvedéllyé :) Ezer éve sóvárgok egy fényképezőgépért, de valahogy csak talonban maradt mindig.

(#56115) daniduke válasza zeee (#56114) üzenetére


daniduke
tag

A Sony MILC fényképezőgépcsalád nevű topik összefoglalójában megtalálod a listát, ha jól emlékszem egész friss. Ha már arra jársz a topikot is mentsd el, érdemes olvasgatni ;)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#56116) PofaJenö válasza zeee (#56114) üzenetére


PofaJenö
senior tag

Itt nézelődhetsz [link] ;)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#56117) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Firmware frissítés érkezett a Sony csúcskompaktjaihoz [link]

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#56118) junior11 válasza junior11 (#56079) üzenetére


junior11
veterán

Tegnap voltam megtapizni az RX100-at, hát nekem elég rossz a fogása, kérdés, hogy megszoknám-e vagy sem. Próbáltam a D3300-at, ilyen szempontból sokkal jobb, tény, hogy nagyobb és vmivel nehezebb is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56119) Tin_Shield válasza junior11 (#56118) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Venni kell rá egy bőr féltokot, sokat javít a téglatest formájú gépek fogásán. De nyilván nem lehet akkor sem, marokra fogva lóbálni mint egy DSLR-t, ez a műfaj másról szól. Ez anélkül, hogy nyűg lenne, egész nap nálad lehet, nem fogja pár óra után húzni a nyakad, nem kell hozzá fotóstáska, bárhol elfér, akár zsebre is vágható.

(#56120) junior11 válasza Tin_Shield (#56119) üzenetére


junior11
veterán

Igen, ez igaz, amúgy a boltos szerint már ezeket a kompaktokat alig veszik, egy jobb fotós mobilt választanak inkább, pl. galaxy S7. Gondolom azért az RX100 jobban fotóz, kérdés, egy átlagember számára a különbség mennyire észrevehető...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56121) Tin_Shield válasza junior11 (#56120) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szerintem a boltos egy kategóriába sorolta a tucatkompaktokat és az RX100-at. Pedig teljesen más ligában játszanak.
De abban igaza van, kis szenzoros kompaktot én sem vennék már (az optikai zoom azért jó dolog)
Ideális fényviszonyok között készült képeknél - ha nem pixelkukkolsz - nem olyan látványos a különbség egy csúcsmobil és egy prémiumkompakt képe között a különbség. A dolog ott kezd látványos lenni amikor fogy a fény, ilyenkor a nyers szenzorerő számít.

[ Szerkesztve ]

(#56122) Tin_Shield válasza Tin_Shield (#56121) üzenetére


Tin_Shield
őstag

mínusz egy "különbség" :)

(#56123) junior11 válasza Tin_Shield (#56121) üzenetére


junior11
veterán

Még eszembe jutottak a MILC-ek, ilyen árban pl. az RX100-hoz viszonyítva hol állnak? Képminőség, 1080 50p videó, kezelhetőség stb. Pl. Panasonic GF7 van hasonló árban, Olympus esetleg? Még mindig gyengék videóban a Pana/Sony vonalhoz képest? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56124) Lacy6 válasza junior11 (#56120) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nekem volt RX100 és hozzá tudtam mérni néhány telefonhoz.
Nappal igaz, hogy nem olyan nagy a különbség, de beltérbe már látványos.
Videóba is eléggé jó, és nagyon sok beállítás volt még videózás közbe is. (állítható záridő, rekesz, manuál fókusz, dinamika, effektek stb.)
Sajnos anyagi okok miatt el kellett adnom és próbáltam egy viszonylag jó mobillal "mindenes" megoldást keresni, de már most látom hogy ez nekem nem elég. Ilyenkor érzi az ember hogy még mennyire le vannak maradva a normális fényképezőhöz képest a mobilok. A P9 amit tud mint a legtöbb társa, hogy kontrasztot az egekbe nyomja, meg a digitális élességet és kapunk egy teljesen valótlan képet. Talán a Pixel XL ami egy kicsit lágyabb, valósághűbb tud lenni.
A másik amit nagyon szerettem az RX100-ba hogy a nagy szenzor és felbontás miatt brutális "tartalék" volt a képekbe. Nagyon sokat lehetett utólag úgy javítani hogy "ne essen szét" a kép. A P9 képei egy kis szerkesztéstől már iszonyat zajos tud lenni.
Szóval én egyértelműen azt mondom hogy teljesen más liga akármelyik csúcs telefonhoz képest.
Nyilván ahogy előttem is mondták ez csak a csúcskompaktokra igaz.
Szerintem MILC-et jobb ár/érték arányba tudsz venni, csak valamivel nagyobb lesz.
Én most egy A6000-re pályázok ami nagyon jó kis gép, de eléggé drága.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#56125) junior11 válasza Lacy6 (#56124) üzenetére


junior11
veterán

Köszi szépen a hasznos infókat!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56126) Tin_Shield válasza junior11 (#56123) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olympust ne vegyél (egyelőre) ha videózni is akarsz. A GF7 jó, kb a Sony a5000 "párja", a Sony szenzora kicsivel jobb, a Panasonic a minőségibb objektívvel egyenlít. A cserélhető objektíves gépekben több a potenciál, de ezt csak akkor fogod érzékelni ha áldozol is a célodnak megfelelő - minőségi - objektívekre. Egy sötét, átlagos rajzú kitobjektívvel nem leszel érdemben előrébb mint az RX100.

(#56127) mazsi70 válasza Tin_Shield (#56126) üzenetére


mazsi70
senior tag

+1 :K

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56128) #13880064 válasza junior11 (#56120) üzenetére


#13880064
törölt tag

Boltos azt mondja ami anyagilag neki jó.

https://www.dxomark.com/Mobiles

Egy S7 Edge még mindig nem zoomol jól, LG G5-tel elbűvölő képeket látok de mind photoshop vagy mikroszkóp előtét és nem utolsó sorban plusz tehetség és erőfeszítés:
https://www.flickr.com/photos/133210987@N03/

(#56129) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

A Sony RX100 mark IV csak ma 666 EUR a német Amazonról. (kb. 210ezer Ft, ingyen szállítással.)
(Árukeresőn 250-től indul.)

Elfogadom a sütiket.

(#56130) pibácsi


pibácsi
senior tag

Tisztelt Blogtársak!
A Pana LX7-el kapcsolatosan kérdezem, hogy a zajszűrést a gyakorlatban hogyan használjátok, hogy érdemes, nullával, vagy csökkentetten. Én a -2 zajszűrést alkalmazom, így élesebb a kép, de zajosabb és szoftveresen szűrök, de viszont sok jó képet látok a neten, amiről nem tudom, hogy a gép eredeti szűrőjét alkalmazzák, vagy külön szűrnek. A külön szűréssel jó eredményeket lehet elérni, (erről írtam is egy összefoglalót korábban), de nem biztos, hogy szükséges lenne. Sokat szórakozom így is, úgy is, de nem tudtam megállapodni. Persze ezt nyilván magamnak kell eldöntenem, de kiváncsi lennék, a gyakorlatban ki hogy állítja be az LX7 gép zajszűrőjét.

Üdv. Pibácsi

(#56131) Dr.NX válasza pibácsi (#56130) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ez nem ide való kérdés, inkább itt tedd fel:
https://prohardver.hu/tema/azonnali_fotos_kerdesek_oraja/friss.html
(Ez amúgy nem blog, hanem fórum.)

Elfogadom a sütiket.

(#56132) dimre70


dimre70
tag

Üdv mindenkinek!
Érdeklődnek mint kezdőnek fotózás, videókészítés (kb. 50-50%) célra, főleg nagy térben, elsősorban a természetben történő lassan-gyorsan mozgó objektum(ok) rögzítése lenne a cél.
A Nikon Coolpix B700 szemezek (kiegészítőnek egy állványt is szeretnék hozzá), ha valakinek tapasztalata van róla, vagy esetleg "jobbat" tud, szívesen venném, köszönöm. Két-három hónap múlva tervezek vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#56133) Tin_Shield válasza dimre70 (#56132) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha ebben a kategóriában gondolkodsz, a Panasonic FZ300 sokkal jobb gép, igaz kicsit drágább.

(#56134) dimre70 válasza Tin_Shield (#56133) üzenetére


dimre70
tag

Köszönöm a segítséget, sajnos a lélektani anyagi határ 150 ezer, a Nikonhoz beférne egy-két kiegészítő is, de van időm még eldönteni.
Az FZ300-ról olvastam olyan véleményeket, hogy gyengébb fényviszonyoknál zajos a kép, videó, kissé borúsabb idő esetén is. Ami feltűnt még, az aksija mintha gyengécske lenne.

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#56135) mazsi70 válasza dimre70 (#56134) üzenetére


mazsi70
senior tag

Esetleg ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#56136) Tin_Shield válasza dimre70 (#56134) üzenetére


Tin_Shield
őstag

1/2.3"-os szenzoroknál sajnos alap, hogy zajos a kép. És ilyen picike szenzor van mind a két gépben.
Az FZ300 nagy előnye, hogy az optika tele végén van ~2,5FÉ előnye. Ez azt jelenti, ahol az FZ300-zal ISO800-on lősz képet (kb e fölött ezek a hangyapöcs szenzorok elvéreznek), ott a B700-nál már ISO4500 körül kell(ene ha tudna annyit, de ISO3200-nál megáll). Nagylátószögnél csak 0,5FÉ az előny, ez nem olyan jelentős.
A CIPA szabvány szerint pont, hogy a Panasonic akksija bírja tovább kb. 10%-kal. És azért szólnak még érvek mellette: több mint 2x olyan gyors a sorozatfelvétel, időjárásálló felépítés, wifi, érintőképernyő, jobb felbontású LCD és EVF. Mérlegelni neked kell, ha nekem kellene ilyen nagyzoomos gép én hozzátenném a különbözetet. Vagy ha pár dologról le tudsz mondani (pl 4k videó, wifi, érintőképernyő, időjárásálló felépítés stb.) ugyanezt a remek fényerős optikát megkapod olcsóbban is az FZ200-ban.

(#56137) pibácsi válasza Dr.NX (#56131) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia!
Köszi a (pikirt) választ. Kb. erre számítottam. A szavakon lehet lovagolni, de attól még nem a kérdésre válaszoltál. De köszi.

Üdv. Pibácsi

(#56138) Death666


Death666
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék venni egy jó fényképező gépet. Nem vagyok egy technikai analfabéta, de ezekhez és a fotózáshoz nem érték.
Csak fényképezésre kellene, videókat nem csinálok. Van egy LG G5 telóm, ennek a 135°-os széles látószögű kameráját sokat használom, gondolom tudnak hasonlót egyes gépek. Nagy zoom igényem nincs. Nem kell hogy kis gép legyen.
Az összeg kb. olyan 150 e. lenne amit rá tudnék szánni.

Előre is köszi. :R

(#56139) _csocso_ válasza Death666 (#56138) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! A Sony RX100-I verzió ami belefér a keretebe, 110-130 körül elérhető újonnan. 1" szenzor ami mellette szól, kb 4x akkora mint az általános kis kompaktoké. Sony rendszerek nagyon jó videot tudnak, amennyiben ez szempont, valamint elég fényerős az induló rekeszérték.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#56140) dimre70 válasza Tin_Shield (#56136) üzenetére


dimre70
tag

Köszi még egyszer, meggyőztél, lesz időm pár krajcárt gyűjteni, és reménykedem, hogy akciós lesz valahol.

Lesz sör, diszkó, lámpa, meg csaj !

(#56141) kovisoft válasza Death666 (#56138) üzenetére


kovisoft
őstag

Szerintem a 135 fokos látószöget még csak megközelítő kompakt gépet sem fogsz találni. A Canon G7x, a Panasonic LX100, ill. pár hasonló 200ezer körüli gép pl. 24 mm-es ekvivalens gyújtótávolságú nagylátószöggel bír, ami nem éri el a 90 fokos látómezőt. Ennél rövidebb ekvivalens gyújtótávolság (azaz nagyobb látószög) nem szokott lenni a kompaktok között. A megadott árszintbe beleférő Sony RX100-nak pl. 29 mm-es, azaz talán 70 fok körüli nagylátószöge van.

Ha mindenképpen kell a nagyon nagy látószög, akkor egy halszem előtétlencse jöhet szóba pl. a már javasolt Sony RX100-hoz, talán még így is belefér a keretedbe. Másik lehetőség valami cserélhető objektíves MILC plusz egy halszemobjektív, de ez szerintem már kilóg a keretedből.

[ Szerkesztve ]

(#56142) kovisoft válasza kovisoft (#56141) üzenetére


kovisoft
őstag

Bocs, már kiszaladtam a szerkesztési időből.

Most így rákeresve nem is találok magyar oldalakon RX100-hoz halszem előtétlencsét, úgyhogy ez nem biztos, hogy járható út (vagy csak bénán kerestem).

(#56143) Death666


Death666
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Inkább lemondok a széles látószögről, annyira nem fontos.
Egy ismerősöm (nem biztos, hogy annyira ért hozzá) a Canon EOS 1300D-t ajánlotta, hasonló árban mozog az is. Erről mik a vélemények?

(#56144) #13880064 válasza Death666 (#56143) üzenetére


#13880064
törölt tag

Hát hogy jó kis kompakt. Csak kicsit kicsi a szenzormérete.

(#56146) kovisoft válasza Death666 (#56143) üzenetére


kovisoft
őstag

Kompaktban is, cserélhető objektívesben (DSLR, MILC) is lehet találni jó és kevésbé jó gépeket. Szerintem első körben azt kellene kitalálnod, hogy milyen kategória érdekelne a leginkább, ez pedig nagyban függ (az anyagiak mellett) a felhasználási területtől). A kompaktok nagy előnye (a nevükből is látszik) a kis méret, a könnyű hordozhatóság. Bármikor veled lehet, akár zsebben hordva. Ez persze sokszor (főleg az alacsonyabb árkategóriákban) a képminőség rovására megy, de az igazán jó képminőségért a nagyobb DSLR-ek esetében is áldozni kell. Az olcsó DSLR-ekkel nekem az a bajom, hogy szerintem a kompaktok és a DSLR-ek hátrányait ötvözik: nagyok és nehezek, de általában csak egy gyenge kitobi van hozzájuk (amit persze általában nem kevés plusz pénzért le lehet cserélni).

Mindenesetre ha a cserélhető objektíves gépek érdekelnek, akkor a saját topikját javaslom.

Az én mottóm: az igazán jó fényképezőgép az, ami veled van és használod.

(#56147) Falovas válasza kovisoft (#56146) üzenetére


Falovas
aktív tag

A jó fényképezőgépek 1"-os szenzornál kezdődnek. Plusz egy külső vaku.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#56148) kovisoft válasza Falovas (#56147) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha ezt az utolsó mondatomra írtad, akkor szerintem nem ment át a lényeg, ami ez lett volna:
Hiába van a legdrágább profi full frame-es DSLR-ed a legpengébb rajzolatú objektívvel, ha nincs nálad éppen akkor, amikor valamit le szeretnél fényképezni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.