Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163151) foxymaci válasza Simtu (#163150) üzenetére


foxymaci
senior tag

[120 ért újonnan ajándék fotó nyomtatóval] is kapsz már szerintem ennyiért megéri.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#163152) Simtu válasza foxymaci (#163151) üzenetére


Simtu
senior tag

Na, ez jól hangzik. Köszi a tippet!

(#163153) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

br 50e ft alatt kártyafüggetlenül mi az ajánlott vétel? Redmi 8 volt, de igen hamar elpusztult...

(#163154) milu


milu
aktív tag

A GSMArena "Top 10 trending phones of week" rangsorában a 18. héttől kezdve mostanáig a Xiaomi Redmi Note 10 Pro a listavezető. Aki birtokol és használ ilyen típusú készüléket, annak mi a tapasztalata ezzel a készülékkel kapcsolatban? Véleményetek szerint megérheti a majdnem dupla árat a POCO X3 Pro val szemben?

(#163155) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Olyan androidos dual sim-es telefont keresek ami aktív dual sim,tehát egyidőben tudok telefonhívást fogadni mindkettő kártyámon,és megy közben a mobil net is ,nem szakítja meg a netet a bejövő vagy a már meglévő telefon beszélgetés!
Elsősorban xiaomi érdekelne(a költözés miatt) de mindent meghallgatok! :R
Öszeget nem írok de nem szeretnék több 100-at fizetni ezért mert ez munkára kellene! ;]

[ Szerkesztve ]

(#163156) Norbi. válasza tobias40 (#163155) üzenetére


Norbi.
őstag

nincs aktiv dual simes telefon, 5 eve kb.

(#163157) Sgr_A válasza Norbi. (#163156) üzenetére


Sgr_A
addikt

Így ebben a formában nincs az utolsó szerintem a honor8 mate9 p9 hármas lehetett
de van dual 4g-s ami kb ugyan ezt tudja pl mate 20 így müködött ha mindkét kártya 4g-s hálón volt (voda+digi)

[ Szerkesztve ]

(#163158) Viktor0610 válasza milu (#163154) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem.

Samsung Galaxy A54

(#163159) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Samsung Note8 csereje kovetkezne hamarosan.
Melyik Xiaomi keszulek kameraja lenne egyszinten a Samuval?

(#163160) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Haho!

Holnapra megrendelhetem vegre az uj telot... S20 FE lesz. 4G es 5G-s modellek is bevalaszthatoak. 5G lefedettseg eleg gyer, ahol lakom es mozgok. Szoval mit csinal a keszulek, ha nincsen 5G? 3G-vel zakatol vagy 4G/LTE-re valt?

(#163161) KaitouP


KaitouP
veterán

Ez az S20 FE még mindig releváns lehet egyébként úgy, hogy idén jön a vlsz érezhetően jobb S21 FE?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#163162) Viktor0610 válasza KaitouP (#163161) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze.
Árban nyilván sokkal jobb, paraméterekben viszont jó eséllyel nem lesz annyival gyengébb.

Samsung Galaxy A54

(#163163) KaitouP válasza Viktor0610 (#163162) üzenetére


KaitouP
veterán

Értem, meggondolandó lehet akkor még számomra is. :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#163164) tobias40 válasza Sgr_A (#163157) üzenetére


tobias40
veterán

Tehát akkor honor8 mate9 p9 ,a megoldások nekem?

szerk: Mate 20 a jó nekem?

[ Szerkesztve ]

(#163165) abcukistván


abcukistván
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni, mert el vagyok veszve a mostani telefonokkal kapcsolatban. Túl sok féle fajta van és mindig beleütközök valamibe ami kizárja a telefont.

- Árkategória. max. 300e. de jó lenne, ha olcsóbb lenne.
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, hosszútávra. csak szükség esetén cserélném
- Mire használnád? telefonálás, whattsapp, weboldal olvasás, youtube nézés, google sheets, banki alkalmazás - NFC szükséges, strava - tehát jó minőségű GPS-re szükségem van. Amire nem használom: játékok, erős számítási igényű alkalmazások,
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, teljesen mindegy, csak működjön és ne kelljen vele küzdeni, rootolni, kalapálni.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? minél kisebb. jelenleg redmi 6-m van. a csere oka, hogy betört a kijelzője és gyenge az akksija. Ennél nagyobb telefont nem szeretnék, és inkább kisebbet preferálom.

Sarkalatos pont a számomra a 2 fizikális SIM megléte, mivel egyik szolgáltatómnál sincs esim lehetőség jelenleg. (Tudja valaki, hogy Telenor mikor tervezi bevezetni?)

Köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#163166) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Édesapám új céges telefont igényelhet, a következők közül választhat:

iPhone 12 64GB
Samsung Galaxy S20 128GB (én erre szavaznék a nagyobb tárhely miatt)

Szerintetek?

Előre is köszi a választ.
:R

(#163167) Sgr_A válasza Willie (#163166) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az üzemidő miatt én az iphonéra
Bár ha snapdragonos s20FE is mehet akkor arra

(#163168) kutga válasza Sgr_A (#163167) üzenetére


kutga
nagyúr

A snapi FE szerintem ráver az iphone-ra üzemidőben. Meg sok másban is. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#163170) siege5


siege5
aktív tag

Mit gondoltok multicasting és úgy általában telefon gyötrésre melyik lenne jobb megoldás?
6giga rammal de snapis procival s20 fe
Vagy
8 giga rammal exynossal az s20 plus

Minden mást most kizárható :))

(#163171) picur10


picur10
aktív tag

Úgy tűnik, hogy az Samsung S7-em az örök vadászmezőkre költözik. A gyereknek most vettem Poco M3 Pro-t, tökéletes lenne az ár/érték aránya, de nem létezik már telefon kb. 5.5" környékén? Ez a 6.5" számomra már nem zsebben hordható.. :U

(#163172) kutga válasza siege5 (#163170) üzenetére


kutga
nagyúr

Én tartanék az s20 plusban lévő Exynos procitól.

Let the Zone take me if I am.

(#163173) Willie válasza Sgr_A (#163167) üzenetére


Willie
őstag

& #163168kutga: Köszönöm a választ Nektek.

Nem tudtam, hogy mit jelent az FE, de így küldte el apukám:

iPhone 12 64GB
Samsung Galaxy S20 FE DS 128GB

Akkor ebben az esetben sokkal jobb választás a Samsung? :)

(#163174) kutga válasza Willie (#163173) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem igen, de Samsungból mindenképp a Snapdragon verziót vegyétek (G780G).

Let the Zone take me if I am.

(#163175) Willie válasza kutga (#163174) üzenetére


Willie
őstag

Okés, köszi szépen! :)

(#163176) milu válasza Viktor0610 (#163158) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm a válaszodat, én magam is így gondolom.....

(#163177) RoBos válasza #75133408 (#163169) üzenetére


RoBos
senior tag

"...Persze olyan, ami nem Samsung... abból az A72 egyértelmű...."

Sztem érdemes megvárni az új A52s 5G-t amiben az SD750G helyett már az új SD778G lesz, ugyanúgy mint a Honor 50-ben is. És így lehet, h már nem is olyan egyértelmű az az A72! ;)

(#163179) krizsók


krizsók
csendes tag

Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni, mert el vagyok veszve a mostani telefonokkal kapcsolatban. Túl sok féle fajta van. Kb: ezek az igények
- Új telefon, vodanál részletre max.: 500 e
- Használnám: telefonálás, whattsapp, weboldal olvasás, youtube nézés, banki alkalmazás, Fényképezés/ez az elsődleges, ebbe a legjobb legyen
Op. rendszer Android
Xiaomi Me11 pro vagy ultra; Samsung S21 ultra, ill. nem tudom még milyen van, ami fotózásban a legjobb.
Előre is köszönöm a tippeket!

(#163180) Bdanyy válasza krizsók (#163179) üzenetére


Bdanyy
addikt

Hello!

A mobilos fotók topicban nézz szét, az alapján amelyik jobban tetszik azt válaszd [link]

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#163181) Bdanyy válasza Willie (#163173) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ez alapján nem látszik, hogy melyik soc van az s20 fe-ben, de exynossal semmiképp nem venném az i12 ellenében :) Hosszabb távra is inkább az utóbbit választanám, de ha pl 2 évente cserélik akkor a snapdragonos s20 fe is jó.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#163182) krizsók válasza Bdanyy (#163180) üzenetére


krizsók
csendes tag

Köszi megnéztem, de nem kaptam választ abban a topicban, ezért kérdezném, hogy melyik telefon vásárlását javaslod?

(#163183) Willie válasza Bdanyy (#163181) üzenetére


Willie
őstag

Azóta már átadtam az infót apunak, hogy a Samsungot válassza. :D Ennyire rossz az az exynoss?

(#163184) kutga válasza Willie (#163183) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem, a 990 viszont kifejejezetten éhes és forrófejű.

Let the Zone take me if I am.

(#163185) piocasember


piocasember
tag

Sziasztok! Anyukámnak vennék telefont. Csak Messenger hívás, böngészés és telefonálásra használná. Redmi 9 és P Smart Z között vacillálok. Árban egyformák és ramban is. Melyiket ajánlanátok? Köszönöm szépen!

(#163186) Ájvé válasza piocasember (#163185) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 9T-t választanám.

(#163187) Casmir


Casmir
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget, vélemény, tanácsot szerenték kérni.
Redmi note 3 telefonomat szerentém lecserélni.
(szeretnék jobb képeket készíteni, és nem minden app telepítődik fel, mert már nem kompatibilis a mostaniakhoz...egyébként nincs bajom vele 24 órát még elmegy az aksija is)

Néztem a kamera szempontjából és képbekerült a redmi note 8 pro, de a redmi 9T is és ha kicsit mélyebben nyúlok a zsebembe akkor még a redmi note 10 is.
Azt látom, hogy 4 GB a ramja mindegyiknek.

Szerintetek melyik ami szép képet készít, és hosszútávon gondolkodva ismét jó szolgálatot fog tenni?
(redmi smart band 4 aktivítás mérő, mail fiók, facebook, viber, neten szörfölés, fotózás, massanger, néhány app (bkk futár, máv, időkép, banki appok, vásárlási appok futásához kell, nagy játékot nem bonyolítok rajta, néha youtube-t használok)

Köszönöm szépen a válaszokat.

(#163188) Viktor0610 válasza Casmir (#163187) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Általában a Note széria jobb kamerával bír.
Ha teheted inkább abból válassz.

Samsung Galaxy A54

(#163189) Attila.,


Attila.,
csendes tag

Helló, Huawey P20 PROnak keresek utódot. Olyan telefon ötleteket kérnék amik minden tekintetben jobbak de főleg kamerában. Rendes markó kamera előny, rovarokat fotózok (rendes váz+makróobival) és nincs nálam mindig a fényképező. De minden mást is :) + Gyerekről Videókat. (4k nem létfontos, de stabi jó lenne gondolom)
Huawey kiesik, p30 nem annyival jobb, 40en nincs google és nem akarok szenvedni vele. Szép színhelyes kijelző is fontos, hang/akku annyira nem kritikus. Vizállóság fontos, vizekben is szoktam fotózni (nem viz alatt) meg néha kádban netezek :)
Keret 200K-300K
Utána olvasok a tippeknek, de hol kezdjem? :) Köszi előre is!

(#163190) ktgeri


ktgeri
tag

Sziasztok!

Édesanyámnak szeretnénk telefont vásárolni.

- Árkategória. max 90eFt
- Új
- Hol vennéd meg? Mindegy
- Hosszú vagy rövid távra tervezel 2-3 évre, bestbuy telefon
- Mire használnád? Telefonálás, social media app-ok, böngészés, zene, videók
- Ragaszkodsz valamelyik Mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Legalább 5.5 inch-es kijelző.

Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
- normál felhasználás, fényképezgetés, internet
- fontos a nagy akkumulátor, mivel sokat telefonálnak rajta majd

Köszönöm!

(#163192) Adi76


Adi76
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég furcsa kérdésem lenne, nem szoktam kommentelni, de régi olvasó vagyok és egy nem mindennapi eset.. :) 2009-ben vásárolt Nokia 5800-ámat használom a mai napig és nincs más telefonom, csak ez. Minden az eredeti benne, rajta, hibátlanul működik, az akksi is, bár ez nem lényeges most, de azért mégiscsak egy vérbeli Nokia.... Most szedtem a hátlapjáról a kamera fóliát, meg a hátlap amúgy is már kopott, szóval rendelek hozzá egy újat.

Szoftveresen nincsenek nagy igényeim, ezt a telót még az Xpressmusic volta miatt és a jó hangszórói miatt vettem, meg nagy Nokia b.zi is voltam.... amíg még a Nokia Nokia volt. 5 év után kezdtem el nézelődni, hogy melyik legyen a következő, hasonlóan abszurd igényekkel, miszerint legyen fémből, (és/vagy), kiváló összeszerelés, E-szériára valló elegáns, vagy épp az Xpressmusic szériához hasonló egyedi megjelenésű, dizájnú, kihangosítva parádésan szóljon, meg ilyenek :D
Aztán kezdtem feladni a reményt, különösen miután felvásárolta a Microsoft és elengedték a Symbian OS-t is. Kis ideig szemezgettem egyes, aluminiumból készült, ízléses külsejű LG csúcstelefonokkal, de azóta már LG sincs ahogy látom :( :D

Köszi ha mindezt végig olvastad most már csak az lenne a kérdésem, hogy tudna-e ajánlani nekem ilyenfajta igényeket megközelítő telefont, valaki, aki követi a mobilpiacot és kisujjába van a nemrég kijövő és a várható új telók.
Az ár teljesen mindegy.

Néztem ezeket a "felfrissített" HMD Nokia butatelefonokat is, 5310, 6300... hát.. Én szégyellem magam. Jobb lett volna hozzá se nyúlni. Csupán a lélek hiányzik az egészből. ...de biztos meg van az oka. Nem tudom ki lehetett anno a felelős a Nokiánál, aki keze alatt ezek a rajongótáborokat generáló dizájnok és feelinges telefonok kijöttek, de gondolom ő, ők is kellettek hozzá. Meg valószínűleg, mint a régi autók esetében is, itt is lehet arról szó, hogy teljesen más gyártási módok, elemek, sablonok, anyagok vannak már a gyárakban, nehézkes, vagyis inkább veszteséges lenne ezektől teljesen eltérő modelleket legyártani.

Nem kell nekem hogy 16K-s előlapi meg 200 megapixeles hátlapi kamera legyen, 6G meg mesterséges intelligencia, ezek hidegen hagynak. De akár egy ilyen telefont is megvennék, ha olyan egyedi és szép külsővel bírna mint egy Nokia, ami még a teljes képernyő telefonjaiból is csinált fémházasat és minden részletében szép volt... ja és nem mellesleg 10 év múlva is ugyanúgy működött.
Néztem milyen butatelók vannak, de azok között se találtam semmi érdekeset.

Köszi!

Sziasztok.

(#163193) Ájvé válasza Adi76 (#163192) üzenetére


Ájvé
veterán

Nokia nevet most a HMD Global nevű startup cég birtokolja, ők adnak ki Nokia néven telefonokat, szóval Microsoftnak már nincs köze hozzá (bérbe adták nekik a jogokat).
Gyártás Kínában történik, HMD tervezi és gyártatja le.
Elvileg régi Nokia mobil alkalmazottak dolgoznak a HMD-nél, de ki tudja.
Nokia lemaradt a Symbiannal és elvesztette a "háborút" a piacon és már ők is Android telefont gyártanak, ezért más mint régen.
Gyártás meg persze mivel olcsóbb legyen, mindent ragasztanak, olcsó anyagok stb, ez van, még prémium készülékek is így készülnek csak kapnak mondjuk fém hátlapot vagy hasonló, de ugyan az.
Nincs manapság olyan készülék ami 10 évet bír, nem csak a szoftveres elavulás miatt, hanem más okok miatt is (pl akku is tönkre megy bár ezt még szervizbe lehet cseréltetni).
Szóval ha ilyen hosszú távra terveznél Android készülékkel az felejtős, 3-4 év kb a maximum (akku csere után talán kicsit több, de nem teljes funkcionalitással már).

dantre:
Honor 20, de nem mai darab, én nem vennék már.

[ Szerkesztve ]

(#163195) Ájvé válasza #46372352 (#163194) üzenetére


Ájvé
veterán

Egyik se jobb nála fotózás téren, de kérdés egyébként nem így szólt.

(#163196) Drughi válasza #46372352 (#163191) üzenetére


Drughi
addikt

Oneplus 8 / Nord?
Ezek mozognak még ebben az ársávban.

(#163199) Orgi válasza #46372352 (#163194) üzenetére


Orgi
őstag

Ha elhiszed a dxomark teszteket, akkor linkelték neked a Xiaomi topicban a camera tesztjét és ugyanott megtalálod az a52 5g-jét is. A szerint Xiaomi>Samsung a sorrend, de a sima Honort nem tesztelték (viszont a Pro meg jobb mint a Xiaomi).

(#163200) milu


milu
aktív tag

A napokban új készüléket tervezek vásárolni. Az eddig használt androidról az új készülékre (szintén android) költözök, készülék típustól független applikációt tudtok-e ajánlani, amivel a régi készülékről az új készülékre tudok egyszerűen átköltözni? (Vagy ezek a programok típus függőek?)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.