Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163101) tzolee21 válasza Merchior (#163087) üzenetére


tzolee21
csendes tag

Köszi nézem is. Jól sejtem hog az 5G s modellek csak Snapdragonnal vannak?

(#163102) sajby válasza tzolee21 (#163101) üzenetére


sajby
senior tag

Így van :)

(#163103) oroszLajos válasza #40993792 (#163098) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Ezt jó tudni, észben tartom. Köszönöm :)

Pixel 7 Pro Hazel

(#163104) NoOne1976 válasza Merchior (#163087) üzenetére


NoOne1976
őstag

És az S20FE 5G-s vagy 4G-s változatot lehet kapni snapdragonnal?

(#163105) sajby válasza NoOne1976 (#163104) üzenetére


sajby
senior tag

Mindkettőt,mert tök ugyanaz :)

(#163106) kutga válasza NoOne1976 (#163104) üzenetére


kutga
nagyúr

Hivatalosan a 4g-t lehet kapni. A korlátozás szoftveres egyébként ki tudja mikor oldják fel.

Let the Zone take me if I am.

(#163107) tknof1871 válasza Ájvé (#163100) üzenetére


tknof1871
őstag

Megpróbálom xiaomi.hu-ról venni. Nagyon szeretném, ha ez a telefon nem okozna csalódást. Minden OK lenne, a vásárlás, a készülék, minden.
G4-ről is mindenhol csupa jót írtak. Megvettem aztán kiderült, a Qualcom-nak nem sikerült jó 20 nm-es processzort csinálni. Nagy fogyasztás, túlmelegedés.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#163108) Ájvé válasza tknof1871 (#163107) üzenetére


Ájvé
veterán

Olvass utána főleg felhasználói tapasztalatoknak, igaz laikusok, de ha komoly hibák vannak azokat gyorsan ki lehet szűrni a kommentekből.
Xiaomi.hu jó választás szóval megértem hogy onnan veszed meg.
Sajnos nincs tuti vétel, nincs olyan készülék ami minden igényt teljes mértékben kielégíti és mindenkinek megfelelő választás. Majdnem minden esetben akadnak apró hibák, hiányosságok amiket vagy elfogadunk és élünk velük vagy keresünk más készüléket ami jobban megfelel az igényeinknek, de mint írtam nincs tökéletes készülék.
Ne G4-ből indulj ki, nem lehet egy rossz élmény miatt általánosítani. Szerintem manapság a legfontosabb az információ szerzés, internet miatt manapság rengeteg információhoz juthatunk és érdemes élni vele ha nem szeretnénk csalódni a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#163109) XP72


XP72
friss újonc

Sziasztok!

Samsung A72 és S20 FE között vacilálok.
Egyrészt az árkülönbség (megéri-e a jobb proci), másrészt a jack csatlakozás miatt.
Létezik jack-usb átalakító, amit érzékel a teló és ugyanúgy használható, mint ahol van jack kimenet?

(#163110) DJGABI válasza DJGABI (#159932) üzenetére


DJGABI
addikt

Így fél év után lenne ezekre a kívánalmakra esetleg készülék? Meglett a Note 9 Pro, de nem igazán jön be asszonykának, de igazából lehet hogy én fogom földhöz vágni. YT Vanced miatt ki van kapcsolva a MIUI optimalizáció, most hogy ettől-e vagy sem nem tudom, de konkrétan a boot tegnap 5 percig tartott, Pokemon GO is bugzik, befagy, hülyeségeket csinál, meg kamera sem tetszik neki... Samu lenne a preferencia, A32 4G-be nem került UFS, teljesítményben kb fele mint a Redmi, az 5G meg LCD-s, 1 SIM + hibrid slottal? :)) A42 szintén hibrid slotos.... Árban feljebb meg már nem szívesen mennénk.

Teljesítmény miatt esetleg egy Huaweit szívesen meggányolnék neki (P40 lite), de úgy érzem ez csak a duma, vagy Play szervizek telepítése után tényleg teljesértékűen használhatóak a telefonjaik? Mintha azt olvastam volna, hogy NFC-s fizetéssel azért lenne szívás.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#163111) kutga válasza XP72 (#163109) üzenetére


kutga
nagyúr

Azt, hogy megéri-e, neked kell tudnod. Nekem nem éri meg, fontosabb a jack. Átalakító természetesen létezik, csak nem akarok azzal szórakozni.

Let the Zone take me if I am.

(#163112) Orgi válasza kutga (#163111) üzenetére


Orgi
őstag

Amúgy tényleg kíváncsiságból, mit értesz szórakozás alatt? Az én telómon sincs jack, de van egy jó fülesem, járt hozzá egy kb 3 centis átalakító, amit egyszer rádugtam a füles végére és azóta 3 centivel hosszabb és kb ennyi volt a "probléma".

(#163113) kutga válasza Orgi (#163112) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem van egy fülesem otthon, van egy az irodában, van egy a kocsiban, van egy anyámnál, mind jack csatlakozós. Nyilván vehetnék hozzájuk átalakítót is, de nekem egész egyszerűen könnyebb, hogy csak bedugom és kész.

Let the Zone take me if I am.

(#163114) Veron


Veron
őstag

Gondolom ha kisméretű telefont szeretnék, akkor még mindig csak Pixel 4a és iPhone SE jöhet számításra.
Utóbbit szeretném megvásárolni, két boltot néztem: ujgsm és netmobil. Mindkettő 2 év garit ad rá a magyar előírásoknak megfelően.
Szabad ezekből a boltokból vásárolni?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#163115) kutga válasza Veron (#163114) üzenetére


kutga
nagyúr

Én hivatalos viszonteladónál venném.

Let the Zone take me if I am.

(#163117) foxymaci válasza foxymaci (#163067) üzenetére


foxymaci
senior tag

Két modellre sikerült szűkíteni melyiket ajánlanátok ?
A52 5g Vagy Xiaomi mi 10t

Előre is köszi!

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#163118) kutga válasza foxymaci (#163117) üzenetére


kutga
nagyúr

A szoftver miatt részemről +1 a Samsungra.

Let the Zone take me if I am.

(#163119) Merchior válasza XP72 (#163109) üzenetére


Merchior
tag

Kb. 3-4ezer forint a gyári Samsung Usb-C <-> 3.5 jack átalakító farkinca, legtöbb webshopban beszerezhető.

(#163120) Flame_ válasza Viktor0610 (#163076) üzenetére


Flame_
tag

Köszönöm a választ :R Poco X3 Pro lesz belőle.

(#163121) hroberto


hroberto
veterán

Egy hölgy ismerősömnek kellene új telefon. Egyenlőre a Mi10T Lite 5G, és a Mi11 Lite jött képbe.
Mennyire hátrány ha a Mi11 Lite - ban nincs 5G? Az 5G - s modell már túl drága neki.
Vagy esetleg tudtok valami alternatívát 100 ezer környékén?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#163122) sajby válasza hroberto (#163121) üzenetére


sajby
senior tag

Egy pàr évig szerintem semennyire. 😄

(#163123) kutga válasza hroberto (#163121) üzenetére


kutga
nagyúr

Az 5g egyelőre szerintem is csak dísznek van a telefonokban.

Let the Zone take me if I am.

(#163125) Mazsika


Mazsika
őstag

Sziasztok, faternak keresek új telefont, hosszútávra. 40 es 80e között, csak android, felhasználás: netezés, facebook, youtube. Kijelzo, méret ezekhez merten, nem egy notera gondoltam de nem is valami rém kicsire...

Dáccsika

(#163126) hroberto válasza #40993792 (#163124) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor jobb vétel a Mi11 Lite, mint a Mi10T Lite?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#163127) Veron válasza #40993792 (#163116) üzenetére


Veron
őstag

:R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#163128) windlord


windlord
őstag

Honor 20 Pro -nál van mostanság jobb vagy értékállóbb megoldás úgy 80khuf környékén használtban?
Alapfelhasználás, játékok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#163129) MrTuttle


MrTuttle
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnek segitseget kerni telefon valasztasban. A kovetkezo parameterekkel keresek telefont:
- Árkategória. Max 100-120
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Gyari garanciaval hazai forgalmazotol. T-kom elofizetes szoba johet.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 3 evig legalabb szeretnem hsznalni (addig ne menjen tonkre)
- Mire használnád? Csalad fotozasa, bongeszes, telefonalas
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Inkabb Android, azt ismerem. Torni nem szeretnem.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Felesegemnek lesz, igy kisebb elony (jelenleg Samsung J5-t hasznal).
Majd ki kell probalni mi fer el jol a kezebe.

Koszi!

(#163130) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Samsung Galaxy A52 és S20FE kamerája között a gyakorlatban mekkora a különbség?
Nagyon vacillálok még, magamnak melyiket vegyem. Sebességben az A52 is pörgős, nyomkodtam már, a kamera sarkalatos kérdés.
Mindent figyelembe véve az S20FE megéri a felárát?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#163131) kutga válasza Dilikutya (#163130) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha a fotó fontos, akkor szerintem megéri. A soc is erősebb az FE-n.

Let the Zone take me if I am.

(#163132) racskobalazs válasza hroberto (#163126) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia, ha még nem késő, hasonló árban esetleg néztétek a Poco F3-at?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#163133) tzolee21 válasza kutga (#163131) üzenetére


tzolee21
csendes tag

Nekem Exynos Soc vel van az S20FE-m és rohadt bosszantó a magas fogyasztása miatti fél napos üzemidő. A SES -ben 180k most az 5G s SD vel szerelet verzió. Arra cserélnék én is.
Samsung szervízben azt mondták, hogy olyan erős az Exynos proc. hogy normális a magas fogyasztás...
:W

(#163134) kutga válasza tzolee21 (#163133) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem normális a magas fogyasztás, de ezt a Samsung rontotta el.

Let the Zone take me if I am.

(#163135) tzolee21 válasza kutga (#163134) üzenetére


tzolee21
csendes tag

Persze hogy nem normális... Csak a Samsung szervizes akart ezzel lerázni vagy védeni a mundér becsületét.
Sajnos nem néztem ennek tüzetesen utána mielőtt megvettem.

[ Szerkesztve ]

(#163136) hroberto válasza racskobalazs (#163132) üzenetére


hroberto
veterán

Rendben, köszi!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#163137) kutga válasza tzolee21 (#163135) üzenetére


kutga
nagyúr

Érdekes, mert van akinél nem melegszik, ez is felhasználás függő talán. :F

Let the Zone take me if I am.

(#163138) windlord válasza windlord (#163128) üzenetére


windlord
őstag

Erre valaki? :B

(#163139) Norbi. válasza windlord (#163138) üzenetére


Norbi.
őstag

Poco F2 Pro, vagy Mi 10T még hasonló árban, de a Honor 20 Pro sem rossz választás.

(#163140) tzolee21 válasza kutga (#163137) üzenetére


tzolee21
csendes tag

Valószínű. Azt mondták vigyem be és elküldik analízisre van-e bármilyen hardveres vagy szoftveres hiba, ami okozhat túlmelegedés vagy magas terhelést.

(#163141) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok,
felmerült céges telefonként egy Samsung A52 választása, vagy pedig nettó 75ezres keretből vehetek valamit. Én Xiaomi telefont nyúzok már ötödik éve, így adná magát hogy ugyanúgy azt válasszak. Mit javasoltok, milyen opciót válasszak?

Ha 75-ért néznék telefont, van esetleg olyan ami tud NFC-t, van értesítési ledje, duamsimes?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#163142) kmgabor


kmgabor
csendes tag

Sziasztok!

- Árkategória: 80.000 Ft max
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? A lényeg, hogy független legyen és legyen rá garancia
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú távra (5+ év)
- Mire használnád? munkában telefonálás (építőipar, ezért fontos is lenne, hogy csepp-, víz-, por- és ütésálló legyen, vagy valami spéci tok legyen rá kapható, ha az is elegendő ezek eléréséhez, saját és céges SIM-kártya is van, ezért Dual SIM-nek kéne lennie), GPS, netezés
- Operációs rendszer? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Jó lenne, ha nem lenne hatalmas, de jól tudom, hogy ez nem fog sikerülni, így a lényeg az, hogy létező, működő, jó telefon legyen jó pár évig.

Édesapám szeretne egy okostelefont. Eddig kettő telefonja volt, egy jó öreg Nokia, és a mostani egy Cat B25. Építőiparban dolgozik, így fontos lenne, hogy strapatelefon legyen, de sok pénzt nem szeretne rá költeni, ezért én gondoltam egy olcsóbb Xiaomi telefonra, de azt nem tudom már, hogy ilyen strapa tokok mennyire effektívek illetve melyiket kéne megvenni.
Nem tudom, hogy a szép képernyő érdekében szükséges e a FullHD felbontás vagy sem, így inkább afelé húz a szívem, de ha nem lenne feltűnő akkor nem muszáj.
Értesítő LED ha lehet legyen.
RAM jó lenne 3+ GB.
Akkumulátor is jó lenne ha nagy lenne.
Memóriakártya foglalat nem hátrány, de szerintem ha 64+ GB-os a telefon nem létszükséglet.

Árukereső hadjáratomból csak arra jöttem rá, hogy a strapatelefonok márkáit egyáltalán nem ismerem (Cat telefont azért nem szeretnénk, mert a mostani B25-ös mikrofonja is nagyon halk, mindenki panaszkodik rá, rokonnak van Cat okostelefon és ő sem elégedett vele, illetve minden más Cat telefonra találtam valamit, ami elvitte a kedvünk).
A Blackview BV9100 64GB az aksi miatt vonzó, de 11 Árukereső véleményből 2-en azt írták, hogy hetek/hónapok alatt használhatatlan lett.

Vegyen inkább egy sima okostelefont vagy létezik jó strapatelefon? Ha sima strapa-tokos telefont ajánlanátok, akkor kérlek a tokról egy linket is küldjetek.

Előre is köszönöm a válaszokat, illetve, hogy elolvastad a regényem!

(#163143) Nagyfejű


Nagyfejű
aktív tag

Sziasztok! A héten meg kellene vennem az új telefonom, amik szóba jöttek eddig: Xiaomi mi 10t pro 5G vagy Samsung s20fe snapdragon procis, esetleg még iphone se 2020,vagy iphone xr, kérlek segítsetek menyik lenne a jobb döntés, egyszerűen alig bírok dönteni. Köszönöm

(#163144) foxymaci válasza kutga (#163118) üzenetére


foxymaci
senior tag

Köszi végül ez lett belőle és kellemes csalódás féltem a műanyag keret miatt de nagyon egyben van.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#163145) sajby válasza Nagyfejű (#163143) üzenetére


sajby
senior tag

Android vonalon tuti az S20Fe-t venném.Kamera jó,támogatást kapja sokáig,IP védelem.

[ Szerkesztve ]

(#163146) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Egy hölgy ismerősöm szeretné lecserélni régi androidos telóját.
- Árkategória: 110.000 Ft max.
- Használt vagy új? Lehet használt is, de mindenképpen garis, szép állapotú legyen.
- Mire használnád? Leginkább alap dolgokra kellene: telefonálás, chat, fotó, közösségi portálok.
- Operációs rendszer? Android vagy iOS
- Méret másodlagos.

Az a lényeg, hogy stabil legyen, megbízható és az aksi is bírja azért.
Szüksége lenne 128 GB-os tárhelyre, de ahogy néztem ebben az árkategóriában iPhone elég neccesen van.

Tudnátok ajánlani 2-3 telefont? Aztán majd kiválasztja, neki melyik a szimpatikus.

Előre is köszönöm.

(#163147) Nagyfejű válasza sajby (#163145) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Köszönöm, én is afelé hajlottam jobban.

(#163148) Ájvé válasza kmgabor (#163142) üzenetére


Ájvé
veterán

Ennyiért biztos nem kapsz normális készüléket ami por, csepp és ütésálló, amúgy sincs nagy kínálat. Toktól egy készülék sem lesz vízálló (vagy valami nagyon brutál toknak kell lennie).
Valamivel drágábban van már Motorola Defy,vannak gyengeségei, de egyébként célnak megfelelőnek tűnik, hardver sem olyan nagyon gyatra, csak HD a kijelző de kategóriában így is jónak mondható (amúgy se nagyon van választék).

(#163149) Sgr_A válasza Simtu (#163146) üzenetére


Sgr_A
addikt

Kicsit többért samsung a52, vagy mi 11 lite 5g
110 alatt
Redmi note 10 pro
Poco f3 5g
Mi 11 lite 4g

(#163150) Simtu válasza Sgr_A (#163149) üzenetére


Simtu
senior tag

Köszönöm.

Használtan esetleg MI 10t 5G?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.