Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163501) Wapetya


Wapetya
tag

Sziasztok!

https://aqua.hu/mobiltelefon/xiaomi-redmi-note-10-5g-4128gb-dual-sim-mobiltelefon-szurke-t1061926

Ez ennyi pénzért jó vétel, vagy van jobb is? Ennyi keret van rá, amibe ez a teló kerül. NFC, 5G fontos lenne. Csak androidos készülék érdekel.

(#163502) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek kéne mobil, max 100k-ért
Nem nagyon fog játszani, alkalmankénti fotó (itt sincs nagy elvárás, egy 6 éves mobilt cserél le amin még android 5 van), örülne ha ritkán kéne tölteni. KB ennyi. Én valami xiaomira gondoltam első körben, note 9 vagy hasonló. Mit ajánlanátok?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#163503) LeventeV válasza Llew (#163499) üzenetére


LeventeV
senior tag

+kutga

Köszi a válaszokat! :R

(#163504) nexus6


nexus6
aktív tag

sajnos nekem is kezdi az akksi megadni magát a galaxy s7-en (jól bírta 3,5 éves), és a nvidia shield k1 tabletem akksija is a végóráit éli... ezért gondolkodok egy androidos phableten, ami a két eszközt egyesítené. kb 6,7-től nagyobb kijelzőben gondolkodok (bkv-n filmnézés), jó lenne jack, ois fényképező, zenehallgatás, talán 1 játékkal szoktam ellenni. sajnos amik tetszenek azok általában piszok drágák, max 150 ig mennék el. pont a régebbi készülékben láttam ilyeneket, amik már pont kicsúsznak a garancia időből: galaxy note 10 plus, huawei mate 20x, lg v60, xiaomi mi max 3. nagyjából az a72-re igaz az összes paraméter, még az augusztusi eseményt megvárom a galaxy s21 fe miatt. esetleg lenne más alternatív készülék?
nézegetem a tableteket is, de annyira kretén a piac mivel csak a 10-eseket frissítik, és nekem a 8asok voltak a menők (a mediapad m6 8.4et vártam itthonra, de nem jelent itthon meg :( )

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#163505) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A52-esekből érdemes az 5G-set venni?
- nem vagyok power user, nem játszom, 2-3 alkalmazást futtatok egyszerre;
- böngészés, levelezés, YT, média, doksiolvasás, fényképezés a felhasználás;
- 4G sebesség teljesen elég volt eddig;
- normális üzemidőt szeretnék;
- a több éves biztonsági frissítés viszont fontos;
- fölöslegesen nem szeretnék költeni, így is ez a nagyonmax.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#163506) Viktor0610 válasza AxBattler (#163505) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem akkor elég lehet a 4G-s verzió is.
Az 5G-lefedettség nem ma lesz értékelhető mértékű, "feleslegesen" drágítja is a készüléket, a frissítéseket a 4G-s verzió is sokáig fogja kapni várhatóan.

Samsung Galaxy A54

(#163507) AxBattler válasza Viktor0610 (#163506) üzenetére


AxBattler
félisten

Olyan 4 évre tervezek vele, annyit kellene kibírnia, fontos az IP minősítés is.

Ugye ha szolgáltatónál veszem a Dual SIM-es készüléket, az teljesen független lesz?
Frissítésekben sem lesz különbség?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#163508) Viktor0610 válasza AxBattler (#163507) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Független lesz jó eséllyel, a frissítésekben kis lemaradás lehet. A Telekom pl. vissza szokta tartani a frissítések kiadását belső tesztelés miatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#163509) AxBattler válasza Viktor0610 (#163508) üzenetére


AxBattler
félisten

Szupi! Csak azért kérdeztem, mert másodkézből, bontatlanul is lehet ilyeneket szerezni.
Szóval 4G legyen? Nem tudok semmilyen felhasználást mondani, ami kihasználná az 5G-t, vagy az A526 erősebb SOC-ját.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#163510) Stop & Go válasza racskobalazs (#163502) üzenetére


Stop & Go
csendes tag

A Redmi Note 10 re most több helyen isnvan akció. Napokban vettünk egyet édesanyámnak. Meg van vele elégedve. Hétköznapi használatra kiváló, plusz ennyi pénzért nem igazán lehet találni amoled kijelző és ebben az van. Az árkülönbség annyira elenyésző volt a note 9-hez képest, hogy nem érte meg a 9 et venni.

(#163511) kutga válasza AxBattler (#163509) üzenetére


kutga
nagyúr

Én az 5g-t venném, de nem az 5g hanem az erősebb soc miatt. Most nem kell de ki tudja mi lesz két év múlva.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#163512) elfelejtette válasza kutga (#163511) üzenetére


elfelejtette
veterán

Értékállóbb is lesz az 5G miatt egy-két év múlva, ha esetleg eladná. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#163513) Llew válasza AxBattler (#163507) üzenetére


Llew
senior tag

4 évre én az 5g-t venném. Erősebb és ugyan ma még nem számít az 5g, de pár év múlva ki tudja

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#163514) 13128814


13128814
tag

Sziasztok!

Az MI A2L már teljesen meghalt, kénytelen voltam elővenni a Nexus 5X-et, aminek az akksija már olyan amilyen - a vésztartalékban már csak Nexus 4 van, ami szintén nem kecsegtet sok jóval. :D

Kérlek, ajánljatok nekem telefont.

A stock droidot és a kisebb már elengedtem, mert ahogy átfutottam a készülékeket nem nagyon láttam.

Most ezekkel a Xiomi-kal szemezgetek, mint pl.:

Redmi Note 10 (abból az összes variáns)
Poco X3 Pro
(De csak mint laikus, tehát nem kizárás más márka sem.)

- sokat használom navigálásra, fontos, hogy a kijelzője látható legyen, illetve ha nem melegedik túl 10 perc után, az is tök jó :D
- nem játszom, de a multi task is fontos, gondolok arra, ha kártáyval akarok fizetni, akkor ha átlépek a bank accjába a Chrome-ból, akkor ne töltsön újra, stb.
- fotózni nem akarok, bár aktokat szívesen csinálnék, de nem profilom :))
- ha lenne olyan lehetőség, hogy 2 SIM+SD az jó, de itt kompromisszmot tudok kötni, ha az egyik slot lehet SIM és SD is (nem tudom mi a hivatalos megnevezése)
- jó üzemidő
- feltételezem a 6gb RAM elvárás 2021-ben, úgyhogy akkor legyen nálam is
- jack csatlakozó, azt nagyon szeretném
- 5G nem elvárás

Tehát elég alap, semmi extra. Ezekhez mondjuk egy Redmi Note 10 Pro túlzás? Ha igen, akkor a családból melyik lehet megfelelő? Nem vágom ezeket a SoC témákat, nem tudom mi hol van a másikhoz viszonyítva.

Előre is köszi!

Szerk.: árat nem írtam, nekem a lélektani határ a T-mobilnál listaáron szereplő Redmi Note 10 Pro, ami most 115k.

[ Szerkesztve ]

(#163515) Jaks


Jaks
csendes tag

Sziasztok!

Régen vásároltam már telefont, manapság mennyire ajánlott bolt a smartshop? Gyártói vagy csak bolti garancia van náluk? Egy Xiaomi Redmi Note 10S-t néztem ki.

(#163516) kutga válasza Jaks (#163515) üzenetére


kutga
nagyúr

Garancia típusai
A ThinkSmart Kft. által forgalmazott termékek a hatályos jogszabályoknak, valamint a kereskedelmi szabályozásoknak megfelelő jótállással, rendelkeznek. A ThinkSmart Kft. által kiállított jótállásijegy lehet:
- Gyártó által kiállított, amennyiben az rendelkezik országos szerviz hálózattal
- ThinkSmart Kft., mint forgalmazó által kiállított.

[link]

A legjobb talán ha megkérded őket, arra éppen mit adnak.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#163517) Jaks válasza kutga (#163516) üzenetére


Jaks
csendes tag

Rendben, köszi

(#163518) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Redmi 4x -hez hasonló kis méretű legalább 4gb ram -al szerelt telefont keresek feleségemnek. Iphone SE -t néztem, de az már drága nekünk. Android vonalon mi jöhet számításba? Jó lenne, ha kamera minősége kiemelkedne az átlagostól más elvárás nagyon nincs. Persze jó lenne, ha nagy akksija is lenne, de gondolom ne akarjak mindent ebben a méretben.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#163519) Sungoo válasza Nerazim (#163518) üzenetére


Sungoo
addikt

Sőt, ilyen méretet se keress, mert nincs.

(#163520) Nerazim válasza Sungoo (#163519) üzenetére


Nerazim
őstag

"hasonló kis méretű" :F

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#163521) Drughi válasza Nerazim (#163520) üzenetére


Drughi
addikt

Nem lesz
ÁK-n leszűrve a 4"-5" közöttieket az első, még használható telefon az iPhone 7 lesz: [link]

(#163522) Attila.,


Attila.,
csendes tag

Van olyan 'top' telefon amiben telfotó és makró is van egy jó fő lencse mellett?
Van fényképezőm, tudom, hogy az jobb ha mindent akarok, de az nincs mindig nálam :)
Jó lenne ha csepp/vízáló is lenne és GMS kell. (p40et prot vennék ha lenne benne, most p20prom van)
Köszi!

(#163523) ghiottone válasza Nerazim (#163518) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pixel 3a, 4a esetleg? csak ott a beszerzés necces.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#163524) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!
Nova 5T után melyik érdemesebb nézni?
- one plus
- oppo (reno 5 5g)
- xiaomi (pl) note 10 pro
A Nova 5T-vel semmi gond nem volt (eddig), legalább az a szint kell, de ha lehet a felett, és persze nem 150000 vagy attól is több forintért..

[ Szerkesztve ]

(#163525) rasotamas


rasotamas
veterán

Feleségemnek keresünk 3 éves Mate 10 Pro helyett valamit.
Ugyan kis kijelzőbeégésen kívül (folyamatos max fényerő) semmi olyan baja nincs, amit ne orvosolna egy akkucsere meg egy újrahúzás, de érthető, hogy 3 év után cserélne.
Elvárás lenne a nagy fényerő, jó fotóképességek (nem csakhogy amatőr kézben csináljon jó képeket, de hirtelen előkapva is gyorsan lehessen fényképezésre bírni), hiszen az M10P is emiatt volt. Nagy akku sem ártana, rendszeresen eltöri a töltőkábelt mert bedugva használja.
Volt már azóta P30Pro-ja rövid ideig, de a dual sim miatt az kellett nekem munkához.
Az tök jó teló lenne, csak tekintve, hogy hány éves modell, drága. Meg az a tetűlassú és bizonytalan előlapi ujjlenyomatolvasás is elég trágya benne. Meg az sem lenne baj, ha nem kerülne ennyibe.
Előny lenne, ha telekomnál részletre lehetne kapni, mert úgyis lejár az otthoni előfizetésünk hűségideje, és akkor ki lehetne hozni.
Amit tudom, hogy nem szeret az az Iphone meg a Samsung (utóbbiról sztem meggyőzhető), illetve rendes android híján a Huawei is kiesett, pedig meg voltunk elégedve.
Van esetleg most valami középkategóriás best buy? Bár tavaly is ki volt nézve egy 80 ezres telefon, de ahogy meglátta a boltban a P30Pro-t, annyit nem tudtam mondani, hogy fapapucs, már írták is a szerződést.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#163526) mp54


mp54
senior tag

Beléptem az SE 2020 klubba....és kezdődnek a problémák:
Buta telefonról váltok (Nokia C2), van benne kb. 450 névjegy, megosztva a SIM-en és a telefon memóriájában (nem tudom kiolvasni, hogy hol mennyi). Hogyan lehetne ezt átvarázsolni az SE-be? A kártyáról nem ismert fel kontaktot...
Kösz!

(#163527) Viktor0610 válasza mp54 (#163526) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Átmásolni a neveket a SIM-ről a SE-re, majd a Nokiából átmozgatni a neveket a SIM-re, aztán ismét átmásolni a neveket a SE-re.

De ez inkább a SE topikba lett volna való.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#163528) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Anyósomnak kerestek telefont.
Árkategória 100K-ig,
Boltból új készülék.
Használat: Telefon, SMS, netbank, unoka fotózás, viber, gyors legyen, ne fagyjon le, ne legyen bugos az OS.
Hosszútávra
68éves hölgy felhasználására, akinek nem a legjobb a szeme, és a hallása se 100-as.

Jómagam és családom már 9éve almán él, de ő sokall 200k-t egy sima iphone 11-re, így marad valami android készülék.
4 éve Redmi 4x pro-t használ, az a fizikai méret jó is maradhatna.
De rengeteg problémája volt vele az évek alatt, a telefonkönyv megbugosodásától kezdve a folyamatos random hívásindításokon keresztül, Volt olyan hogy a jól megszokott könnyű kezelhetőség beállítás egy frissítéssel csak úgy megszűnt, akkor át kellett térnie a normál telefon módra stb.

(#163529) insyde5 válasza Fr3eWar (#163528) üzenetére


insyde5
aktív tag

Szia!

Anyósnak és Apósnak "Xiaomi Redmi Note 9 DualSIM 128GB ROM (Szürke) - 4GB RAM" - at vettem 1 hónapja. Apósomnak nagy lapát keze van, és szemüveges :D , szóval nem látja az ujjától mit nyom meg, de erre a telora nem panaszkodik. Anyósom átlag user nem netezik, csak unokákat néz rajta, esetleg fotozik, csetel a családdal. jó vételnek látszik 55k környékén. ha 100 ig lehet menni lehet a note 10 est venném:

ami amugy is bestby a nagyözönség szerint:
Keresés: xiaomi note (arukereso.hu)

esetleg samu a52 ami szerintem még biztosabb vétel bár ez már kicsit 100 fölé megy.
Keresés: samsung a52 (arukereso.hu)
.

[ Szerkesztve ]

(#163530) Drughi válasza Fr3eWar (#163528) üzenetére


Drughi
addikt

A samsung One Ui-nak van (biztos másnak is) ilyen egyszerűsített felülete, ami idősebbeknek könnyebb.
Szerintem jobb ha kipróbálja egy MM-ben ahol sok mobil van kiállítva.

(#163531) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Lány ismerős keresnek telefont nem drágát alap használatra messenger ,fotók ect...
A jelenlegi eléggé a végét járja már nem tud letölteni semmit mert "tele a memória"
3 éves Samsung...
Én a Xiaomi Redmi Note 9 ajánlottam elsőre de látom ebben sincs értesítési led és a Xiaomi Poco M3-ban sem.NNem is értem miért marad ki.
Szóval keresnék kb azonos árban jó best buy telefont aminek bírja az aksi és a memória is van led értesítés is.
Tudom vannak a ledre program alternatívák.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#163532) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a régi Xiaomi Redmi 4X telefonom.
Legfontosabb az lenne, hogy hasonló méret legyen, nem akarok tepsi telefont.
Aztán második lényeges dolog a fényképezés. Amúgy általános dolgokra lenne csak használva, játszani sose szoktam...
Jól látom, hogy Google Pixel 4A-n kívűl más nem is jön szóba? Esetleg van még hasonló méretű telefon? Hosszúság 144 mm, Szélesség 69.4 mm, Vastagság 8.2 mm, Tömeg 143 g
Pixel 4A jó telefon? Van valakinek tapasztalata vele?
Köszönöm!

(#163533) ghiottone válasza dudi6 (#163532) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Méretbe nem nagyon más alternatíva androidban ebben az árkategóriában - ez az aktív topickja: [link] Jó készülék, de érezni az anyagminőségen, hogy a Google ott spórolt, ahol csak tudott.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#163534) Azteeek


Azteeek
tag

Poco M3 és redmi note 9 közül melyiket érdemesebb vagy 50 ezer Ft körül mi érné meg jobban?

(#163535) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#163524) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszönöm a segítő hozzászólásokat! :R

(#163536) -v- válasza ghiottone (#163260) üzenetére


-v-
addikt

Melyik gcam verzió jó a 9T-re?

(#163537) ghiottone válasza -v- (#163536) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ami a Poco M3-ra is jó: [link] A korábbi telegram gcam finder átköltözött egy új oldalra - itt érdemes szétnézni: [link]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#163538) -v- válasza ghiottone (#163537) üzenetére


-v-
addikt

:R

(#163539) Viktor0610 válasza ANDROID??? (#163524) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindegyik márka, kinézett típus jó lehet.
Ha 150 ezer a keret akkor megfontolandó Xiaomiból a Mi 11 Lite 5G (kis méret és súly), vagy a Poco F3 is.

Samsung Galaxy A54

(#163540) busman


busman
addikt

Sziasztok! 200.000 forint körül keresek új telefont.
Jó kamera, hosszú üzemidő lehetőleg amoled kijelző kellene.Mi tudtok ajánlani?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#163541) ANDROID??? válasza Viktor0610 (#163539) üzenetére


ANDROID???
addikt

miért?

(#163542) Sgr_A válasza busman (#163540) üzenetére


Sgr_A
addikt

Samsung s20 fe kizárólag snapdragon procival
Xiaomit majd javasol más ;]

[ Szerkesztve ]

(#163543) Viktor0610 válasza ANDROID??? (#163541) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Mi 11 Lite 5G-nél leírtam (a zárójeles rész), ha ez nem fontos, akkor Poco F3. Ez utóbbi a jó hardver miatt.

Samsung Galaxy A54

(#163544) ANDROID??? válasza Viktor0610 (#163543) üzenetére


ANDROID???
addikt

Oké, köszi. :)

(#163545) apholyon


apholyon
aktív tag

Hali!

Nord 2 vásárláson töröm a fejem... Ugye alapjáraton gyártói oldalról picit drágább, de itthon nem kapni sehol és egyébként sem hiszem, hogy olcsóbb lenne majd (~155k a 8/128-as). Előtte nézegettem az itt ajánlott S20 FE-t Snapdragonnal, de a tesztek alapján a Nord 2 megérősebb (csak a kamerától tartok picit, az fontos, hogy jó legyen).

Mi a véleményetek? Esetleg van itt aki beszerezte már?

A 8/128-hoz képest a 12/256 megérheti a 36k felárat?

(fun fact: Németországba rendelve 30€ - val olcsóbb és ChromeCast / Stadia ajándékcsomag is jár mellé... )

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#163546) mckj12


mckj12
csendes tag

Sziasztok!

Ez a Snapdragonos verzió?

Köszi, :))

Fingani vicces!

(#163547) kutga válasza mckj12 (#163546) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen.

Let the Zone take me if I am.

(#163548) Viktor0610 válasza apholyon (#163545) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem már a 8 giga memória is overkill, szóval csak akkor vennék nagyobb tárhelyes készüléket, ha a 128 GB kevés.

Samsung Galaxy A54

(#163549) xhege válasza apholyon (#163545) üzenetére


xhege
addikt

Amit eddig olvastam róla sajnos kamerában továbbra sem lett túl erős ajánlat (minden másban nagyon jó).Szóval a S20 FE kamera szempontjából azért más kávéház. Azt is hozzátenném, hogy itthonról talán könnyebb szervizeltetni egy Samsungot, ha a szükség úgy hozza. Mondom ezeket úgy, hogy egyébként mikor volt, akkor nagyon bírtam a OnePlus telómat (kamera miatt kellett mennie).

(#163550) apholyon válasza Viktor0610 (#163548) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm, én is úgy gondoltam, hogy elég lesz a 8 / 128 (nekem 8 éves a telefonom, de barátok visszajelzései alapján a 128 GB-ot sem könnyű telepakolni).

@xhege: Az S20 FE kamerája jobb lehet szerinted? Sajnos ahogy néztem, mindkét telefonnál ugyanaz a hiba: túlszaturált (a Samu képei emellé még - szerintem - ahogy a TV-ik is, túl kontrasztosak). Jó lenne kipróbálni mindkettőt, mert a netes tesztek / videók nem adják teljesen vissza (főleg, hogy kinek mi a jó kép, az erősen szubjektív).

Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz telefont választani. Ebben az árkategóriában egyrészt mind jó valamennyire, másrészt mind kompromisszumos... Szerencsére megtehetem, hogy akár drágábbat is vegyek, pedig már ennyit is sajnálok telefonra... Főleg ha számításba veszem, hogy a mai készülékek nem döcögnek el 8 évet... 4-et max, ha egyáltalán... :(

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.