Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163851) default.


default.
őstag

Szervusztok, a tanácsotokat kérném: édesapámnak keresek egy egyszerű, de stabilan/megbízhatóan működő okostelefont. Használtban gondolkodunk és semmilyen extrára nincs szükség, méretben inkább kisebbet szeretnénk (~5"-ig...) A keret nagyjából 30k lenne rá.
Az Androidot ismeri valamennyire, én elsősorban Samsung-ra gondoltam, valami nem túl régi alapmodell, például ez, jó lehet: Samsung Galaxy A6?
Köszönöm szépen előre is,
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#163852) Namelesske


Namelesske
addikt

12 Mini

@Drughi

Racionálisan és szoftveresen A52, összeszerelés minősége alapján Velvet.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163853) w.miki


w.miki
veterán

Melyik telefonok tudják a hívásrögzítést jó minőségben?
Android 11-es Samsung A12-n a hívott fél hangja nem hallható/halk.
Azt olvastam, hogy ez a google miatt van, de néhány kínai telefonon működik jól a hívásrögzítés.
Melyek ezek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#163854) Gyarmati_ válasza w.miki (#163853) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Xiaomi mi9 telon tökéletes.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#163855) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok. Ha az árat és az oprendszert nem veszem figyelembe (csak a választék érdekel), 5, max 5.5 hüvelyk körül milyen telefonok léteznek, nem többéves hardverrel?
Most egy HTC u11 life 4/64et használok, és ez méretben pont tökéletes (5,2), de szeretnék frissíteni ősszel.

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#163856) somoe válasza ChrisGhost (#163839) üzenetére


somoe
lelkes újonc

Bizony. Az Asus Zenfone 7 Pro toronymagasan a legjobb mobil a ma választékban. Oppok: említést nem érdemel. Samsung S20 FE: csomó hiba Samsung A52: hitvány proci. Xiaomi Redmi Note 10 Pro : hitvány proci, és a borzalmas MIUI. Asus Zenfone 8,Asus 8 Flip, Realme GT, Xiaomi 11 család, One Plus 9 Pro: forró kályhák. SD 888 procitól érdemes távol maradni.

[ Szerkesztve ]

(#163857) Kawauso válasza errorcode06 (#163855) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A kijelzőre gondolsz, nem a teljes méretre. De hasonló méretűek az U11 Life-val az alábbi készülékek:
- Google Pixel 4a
- Google Pixel 5
- Sony Xperia 10 III
- Asus Zenfone 8
- Apple iPhone 12

Kisebb az U11 Life-nál az Apple iPhone SE (2020) és az Apple iPhone 12 Mini.

(#163858) bombibmw válasza somoe (#163856) üzenetére


bombibmw
veterán

"Samsung S20 FE: csomó hiba"
Az Exynos lapkával szereltek talán, de a SD-al semmi gondom, amit itthon bàrhol megkapni.
Ha mindenszempontot összevetünk, amit manapság egy mobillal kapcsolatban támasztunk, akkor az FE az élmezőnyben van(SD) és ezt nem én mondom, hanem neves, elismert emberek.
Nem is értem ezeket az írásokat az itteni kollégával együtt.

(#163859) Gyarmati_ válasza bombibmw (#163858) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szerintem is jó csomag a sd változata. :K

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#163860) errorcode06 válasza Kawauso (#163857) üzenetére


errorcode06
őstag

Köszönöm!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#163861) Norby86


Norby86
őstag

Sajnos a múltkor nem nagyon kaptam itt választ, teszek még egy próbát hátha olvassa olyan a kérdésemet aki tudna ez ügyben segíteni. :) Szerintetek a három telefon közül melyiket érdemesebb megvásárolni?
OnePlus Nord, OnePlus Nord CE, OnePlus Nord 2?
Ha a három közül a legfontosabb a kamera minősége, az akkumulátor jobb üzemideje és ár érték arány lenn? Mert a Nord 2 az 150 ezer ft körül mozog, míg a sima Nord 113 körül (nem tudom megéri e a Nord 2 a felárat amennyivel drágább), de ugye ott a Nord CE ami még olcsóbb mint a Nord és frissebb kiadás. Viszont kérdés még hogy melyikben van OIS és AF?
Hálás lennék érte ha valaki tudna tanácsot adni, mert szeretném a jelenlegi XIaomi Mi 9 Lite telefonomat lecserélni. :R

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#163862) haypro válasza Norby86 (#163861) üzenetére


haypro
senior tag

Ár érték arányban a Oneplus 8 jelengleg köröket ver minden más készülékre. 120.000 Ft körül a bemutatáskori ára kb. feléért meg lehet venni, kialakításban, anyagminőségben és hardveres erőben egészen más szint, mint a Nord készülékek.

Ma nem lehet olyan telefont kapni, amiben ne lenne AF. OIS csak a Nord CE-ben nincs.

A Nord 2 kamerája viszont már érdemben jobb, mint a Oneplus 8-é, bár a képfeldolgozás még le van maradva a konkurenciához képest.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#163863) Namelesske válasza Norby86 (#163861) üzenetére


Namelesske
addikt

Egyértelműen OnePlus 8T :) vagy Nord2 ha nem bánod az MTK processzort.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163864) Norby86 válasza haypro (#163862) üzenetére


Norby86
őstag

Tehát akkor kamerában, akku időben és minden tekintetben amit leírtam az OnePlus 8 a jó választás akár egy sima Nord-al szemben? Nord 2 az ára miatt szájhúzós megmondom őszintén, még ha kamerája érdemben jobb is kicsit. Főleg amiatt is mert MTK procis és isten tudja lesz e rá root meg okosságok. Én meg ezek nélkül bármennyire is megköveztek itt, nem tudok meglenni. Mondjuk az OnePlus 8-nak lekerekített a széle, arra nem lehet feltenni normálisan akkor az üveg védőfóliát. :F
#163863 Namelesske:

Akkor inkább a 8T? :) Bár ahogy nézem annak még durvább az árazása.. :( Annyim nem lenne telefonra már.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#163865) haypro válasza Norby86 (#163864) üzenetére


haypro
senior tag

Egy sima Norddal szemben mindenben jobb a Oneplus 8.

Műanyag helyett fém keret, jobb képfeldolgozás (noha ugyan az a szenzor), a Snapdragon 865 meg felmossa a padlót a 765G-vel. De a legzavaróbb a Nord-ban számomra a gyenge és alacsony minőségű rezgőmotor lenne, ez is flagship szintű a Oneplus 8-ban.

A lekerekített kijelzőtől és is ódzkodtam évekig, de itt nem zavar, sőt: Tényleg sokkal prémiumabb érzetet kelt a készülék, ráadásul így tényleg könnyebben kezelhető, hiszen nem olyan széles. Fólia meg van rajta gyári, az egy pár hónapig jó, utána elvileg a Nillkin-féle üveg a jó megoldás.

Arra azért készülj fel, hogy a kamerája csak jó, de a legkevésbé sem szenzációs a Oneplus 8-nak. Egy LG G7 után nem érzem egyáltalán előrelépésnek, sőt bizonyos helyzetekben gyengébb.

Namelesske #163863:
Mit veszít a Oneplus 8-cal a 8T-hez képest?

- 120 Hz helyett 90 Hz-es kijelző: Marginális különbség, cserében jobb akkuidő
- 65W helyett 30W gyorstöltés: Még így is villámgyors, fél óra alatt ~70%-ra tölthető, nem igazán tudok olyan hétköznapi helyzetet elképzelni, amikor ez nem elég
- a kamera, teljsítmény megegyezik
- Szerintem a Oneplus 8 szebb, ráadásul most 50k-val olcsóbb :D

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#163866) Namelesske válasza Norby86 (#163864) üzenetére


Namelesske
addikt

A Nord2 is rohadt jó feleslegesen nem érdemes költekezni, és 12 GB RAM ott is megvan, elől hátul üveg, és némító kapcsoló is van rajta. Szóval a 8T csak a Snapdragon miatt érdekes. De a Nord 2 is az a szint. Kamerák is jók, nem tudok rosszat mondani rá tényleg.

@haypro Mit veszít a Oneplus 8-cal a 8T-hez képest?

Kicsit frissebb a kinézet és pár hónappal több a szoftver támogatás. De már elengedtem, mert a Nord2 még engem is elbizonytalanít iPhone-osként.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163867) Norby86 válasza haypro (#163865) üzenetére


Norby86
őstag

Mondjuk igazad van, én csak azért ódzkodom a lekerekített kijelzőtől mert akkor ez a 4D vagy milyen üvegfólia ami körbe öleli az egész kijelzőt, nem menne rá. De ha van rajta alapból fólia az kitart akkor pár hónapig. :) Majd esetleg tudnál adni egy linket hogy ezt a Nillkin fóliát hol lehet beszerezni rá? És akkor egy utolsó kérdés, hogy akkor egy Nord 2-vel szemben az OnePlus 8 miben jobb vagy rosszabb? (Mert most így a sima Nord akkor kiesett nálam, de még ezen a kettőn gondolkodom hogy melyik legyen)
Köszi a segítséget mindkettőtöknek! :R

-Norbi-

(#163868) pendre54 válasza haypro (#163865) üzenetére


pendre54
addikt

Mivel én is nagyjából a 8-as, a 8t, és a Nord 2 szentháromság körül forgolódok ;] , akkor erre a megjegyzésedre "ráadásul most 50k-val olcsóbb" kérdezném, hogy hol? Az ilyen garázssufnis boltokat vegyük ki a képletből.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#163869) realist válasza pendre54 (#163868) üzenetére


realist
őstag

Ugyan ezt a keringőt járom... Igaz a sima 8 részemről már szóba sem jön. ;)
8t jó 35e többe kerül, mint a nord2. Az előnye kb fém keret, jobb kijelző, minimálisan jobb segéd kamerák + az ára már gyak élerte az alját (már alig kapni vhol). A másik oldalon egy meglehetősen jó fő kamera, frissebb kinézet, haptic2, kicsivel kisebb méret.
Nem egyszerű döntés pedig nem is magamnak veszem :D

(#163870) haypro válasza Norby86 (#163867) üzenetére


haypro
senior tag

Én még a gyárit használom, asszem a telefon topikjában linkelték a Nillkint.

Szerintem az SD 865 egy jobban optimalizált SoC, talán kicsit erősebb is a Dimensity-nél. A keret fém műanyag helyett, de ennyi a Oneplus 8 előnye (+ kicsit jobb akku idő)
A Nord 2 jóval nagyobb szenzorral dolgozik és még gyorsabban tölt, mint a Oneplus 8. A Nordra 2, a 8-ra 3 rendszerfrissítés jön, de mivel az előbbi 1 évvel újabb, egyszerre fog véget érni a terméktámogatás rájul

pendre54:

Én GSM-ből vettem 126-ért másfél hónapja. Nézd, a 14 napos elállás adott, ha valóban bontatlan terméket kap az ember (én azt kaptam), akkor szerintem megérheti. Kicsi az esélye, hogy a 2 éven belül hibajelenséget tapasztaljak.
A gyári oldalon épp 429 EURÓ a Nord 2, 449 a 8 és 519 a 8T.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#163871) Árpi001 válasza w.miki (#163853) üzenetére


Árpi001
senior tag

Az engem is érdekelne, hogy mely típusok amiken működik.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#163872) realist válasza Árpi001 (#163871) üzenetére


realist
őstag

Zenfone 8, gyári app és tökéletesen működik.

(#163873) Árpi001 válasza realist (#163872) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszönöm! :)

Ha van még pár típus ami tudja, meg köszönöm ha jelzitek. :R

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#163874) pendre54 válasza realist (#163869) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, valahol a realitás az, hogy a három típus közül a sima 8-ast kellene legelőször elengedni, és a 8t, vagy a Nord2 közül választani. A 8t az tuti, hogy már ennél olcsóbb nem lesz, főleg úgy, hogy már hivatalosan is bejelentették, hogy az idén a 9-es sorozatból nem lesz t-s változat, így abban az árszegmensben a 8t-nek nem lesz házon belül konkurenciája.
Egyébként is valószínű, hogy a 10, 11, stb. sorozatoknál is elengedik a t-s veziókat, és az alsó, középkategóriát átveszik majd a különböző Nord-ok.
Abból a szempontból is most picit a Nord2 felé hajlok, hogy ezen már az OxygenOS/ColorOS vegyespáros fut, ami a tervezett jövő az OnePlusnál, így szerintem szoftveres oldalról is jobban támogatva lesz a Nord2 hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#163875) Norby86 válasza haypro (#163870) üzenetére


Norby86
őstag

Igazából a SoC erőssége nálam kevésbé mérvadó mivel csak netezésre, kamerázásra, fotózásra, kisebb programok futtatására használom. De mivel a munkám miatt napi 5-6 órát navigálok, fontos a minél jobb üzemidő is. Néztem több tesztet a Nord 2-ről is és eléggé tetszik, csak épp az előző hozzászólásomba említett MTK proci miatt vannak még mindig bennem kérdőjelek. Mármint arra vonatkozólag hogy pl. Magisk-et meg Viper FX-et fel lehet e rá telepíteni. Mert OnePlus 8-ra simán fel lehet a Viper-t, még Magisk sem kell ahogy néztem. Szóval nekem a 8 könnyebben "extrásítható" telefonnak tűnik, csak a Nord 2 ahogy írtad, nagyobb szenzorral dolgozik, ergo gondolom a fényképek és videók minősége jobb. Még ezen gondolkodom kicsit akkor, de az már biztos hogy vagy a 8-as vagy a Nord 2 lesz a befutó nálam. Lehet picit várok hátha lejjebb megy az ára és jön a Nord 2-re pár okosság. :D

-Norbi-

(#163876) soldi3r válasza Namelesske (#163863) üzenetére


soldi3r
veterán

Miert kell banni az MTK processzort?

E30 (oo=[][]=oo)

(#163877) Sgr_A válasza soldi3r (#163876) üzenetére


Sgr_A
addikt

Kevésbé támogatott gcam szempontjából mint az sd

(#163878) soldi3r válasza Sgr_A (#163877) üzenetére


soldi3r
veterán

Azert ezzel egyutt lehet elni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#163879) Borat7


Borat7
tag

Sziasztok. Valaki tudna tippet adni mire cseréljem a Máté 20 Pro-mát? Olyan kellene ami lényegesen erősebb, hogy megérje váltani. Ip68 védelem, akksi tartós legyen, ezek fontos szempontok. Köszi a segítséget! :R

(#163880) Kawauso válasza Borat7 (#163879) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A tartós akksi a felhasználón és felhasználáson is múlik. :)
- Oneplus 8 Pro
- Xperia 5 II
- Oppo Find X2 Pro

(#163881) haypro válasza pendre54 (#163874) üzenetére


haypro
senior tag

Még mindig nem értem, miért kéne a sima 8-ast először elengedni.
~120-ért brutális ajánlat Snapdragon 865-tel, 8GB RAM-mal, a Oneplus-féle smooth rendszerrel, ráadásul még kap 2 Android verziófrissítést (Android 12 és 13) és további 1 évig (összesen még 3 évig) biztonsági frissítéseket is.
Szerintem mondjuk egy Poco F3-ra köröket ver ebben az árkategóriában. Szoftveres téren pedig szerintem több figyelmet fog kapni, mint a Nord 2, hiszen egy egy flagship, nem pedig egy középkategóriás készülék. (A szoftveres támogatás kb egyszerre fog véget érni, mert a Nordra 1 évvel kevesebb jár)

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#163882) 5150head válasza haypro (#163881) üzenetére


5150head
senior tag

Én is néztem a sima 8-at. Nálam is az lenne a befutó, de sajnos már csak rózsaszínben kapható.
Én is ebben a kategóriában keresgélek és sajnos nincs túl sok alternatíva.
A Poco F3 amúgy tényleg jó és aki nem akar Samsungot, újabb Oneplusra meg nincs keret, annak az F3 vagy a MI11 Lite 5g marad sajnos. :(
Én most azon agyalok, hogy kihúzom még karácsonyig, aztán hátha meglendül kicsit a piac.

(#163883) Namelesske válasza soldi3r (#163876) üzenetére


Namelesske
addikt

Bootloader szarabbul van megcsinálva, potenciálisan könnyebben brickelődnek ha piszkálva van. De ha mint sima end user simán jó, nekem is volt. De mindig megfogadom csak Snapdragont veszek legközelebb. Mert a frissítésekkel is szoktak machinálni a chipgyártóra hivatkozva...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163884) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Van a Samu A72-nek valami nyügje mint a 70-nek,hogy nncs hangja csak restart után és több perc mire fókuszál a kamera?
A52 sokkal gyengébb?
22-ig van 145-ért aztán kitudja lejjebb vagy feljebb megy az ára?A73 meg csak decemberben jön.

[ Szerkesztve ]

(#163885) somoe válasza TIT (#163884) üzenetére


somoe
lelkes újonc

Nincs 5G. Hitvány, gyenge proci. Műanyag gagyi hàz. Ennyi első blikkre. Topikját keresd meg!

(#163886) haypro válasza 5150head (#163882) üzenetére


haypro
senior tag

Igen, a magyar oldalak tévesen rózsaszínként hozzák. Tény, hogy nem a legmaszkulinabb ez a változat, de nem rózsaszín. Néha ezüst, arany, szürke, lila, kék, rózsaszín, de úgyis tokkal védem, csak ezüst-arany látszik ki egy kicsit.
Később meg lehet rá pl. dbrant skint venni, és kész a mestermű. Nézz a youtbe-on videókat, több férfi tesztelő is ezt a színt kapta, nem vészes, sokaknak tetszik is.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#163887) Namelesske válasza TIT (#163884) üzenetére


Namelesske
addikt

A52 5G jobb választás, még ha többe is kerül...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163888) TIT válasza Namelesske (#163887) üzenetére


TIT
veterán

Tényleg 5g,proci jobb,mondjuk a 720 se vacak,120Hz.
10-el olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#163889) Norby86 válasza Namelesske (#163883) üzenetére


Norby86
őstag

Visszatérve a tegnapi témához hogy Oneplus 8 vagy Oneplus nord 2, jól gondolom hogy a Nord 2-re amiben MTK proci van, még semmilyen modding nincs? Gondolok itt arra hogy pl. Magiskot sem lehet még rá feltenni, sőt gondolom a Viper FX-et sem amit én előszeretettel használnék. Megmondom őszintén ez a kettő extra dolog ami nekem kellene a telefonra mindenképp. A magisk a reklám blokkolás miatt, a Viper FX meg azért hogy a zenék szebben szóljanak a bluetooth fülessel amit használok. Szóval jelenleg az OnePlus 8 felé billen a mérleg, még ha régebbi készülék is. De kamerában meg a Nord 2 gondolom sokkal jobb, a stabilizátor is jobb benne. :(

-Norbi-

(#163890) noorbertt válasza xhege (#163732) üzenetére


noorbertt
őstag

Alzában kint volt egy A52 5g és egy A72 ugyanannyiért.
Megnéztük és az A52 sokkal jobb képet csinált mint a Xiaomi Mi8, de még az A72 nél is jobbak.

Lehet A52 lesz így ebből

(#163891) soldi3r válasza Namelesske (#163883) üzenetére


soldi3r
veterán

A frissitesek nem a telefon gyarton mulnak?
Az biztos, hogy a Xiaomit kihuztam a listarol. Maradt az Oppo Reno5 Z es a Realme 8 Pro.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#163892) Blazkowicz


Blazkowicz
tag

Sziasztok.
Régebben tervben van egy új telefon, de már nem tudom halasztani, mert a jelenlegi Xiaomi Redmi Note 4 felett már nagyon eljárt az idő. A halasztás egyik oka, hogy nem szeretem a kamara lyukat (+notch). Ez nem fog változni, de muszáj kompromisszumot kötnöm. Van 1-2 dolog amihez ragaszkodom, de összességében rugalmasan állok a vásárlás elé. Ami fontos és ez már biztos, hogy nem szeretnék kínai telefont, ahogy Pixelt és Apple-t se. Más-más okból, de a végeredmény ugyan az.

- Árkategória. 200.000 forintnál nem szeretnék többet. Tavaly kevesebbet mondtam volna, csak hát az árak…
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? A szolgáltató is szóba jöhet, de inkább valamelyik bolt. Garancia fontos.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Minimum 3 év. Annak örülnék a legjobban, ha minél több lenne, de ez sok mindentől függ.

- Mire használnád? Általános felhasználás.
Fontos, hogy jól bírja az akksi (a töltési sebesség kevésbé fontos, de a nagy akksi eléggé). 1 játékkal játszom jelenleg, de nem kell hozzá erőmű. Később ez változhat. YouTube és Twitch már inkább előtérben van. Rengeteget böngészek. A kamera se lenne másodlagos. Talán ez a kettő: kamera és nagy akkumulátor (kb.4500mAh) ami leginkább fontos.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A legjobb egy 6-6,5” közötti lenne, de ha nagyobb az se baj.
Már ki is néztem 3 telefont, de gondoltam megkérdezem a nálam hozzáértőbbeket. Volt egy 4. is a Sony Xperia 10 III, ami tetszetős számomra, de 160-170.000 Ft-ot nem adok ki rá.

ASUS Zenfone 7 (esetleg a 7 Pro). Nincs kamera lyuk. Csodálatos! :D A szoftveres támogatottság miatt vagyok bizonytalan. Nem tudom mennyi az ASUSnál, de már -1 évnél vagyok. Ezt venném leginkább. Az előlapi kamerát szinte egyáltalán nem használom. Nem hiányozna. Tetszik ez a megoldás.
Samsung Galaxy S20 FE ( Snapdragon 865) – A kamera miatt került előtérbe, az A52-höz képest.
Samsung Galaxy A52 5G – Főleg az ára miatt tetszetős. Ez is kiszolgálna bőven.

Az 5G-hez amúgy nem ragaszkodom, ahogy az IP védettséghez sem. Ha van az nem gond. Tokban lesz, de az előlapot nem tervezem takarni, így ha ezen egy újabb GG üveg van az plusz pont.
Összességében nagyon rugalmas vagyok. Majd megszokom bármi lesz. Ami fix, azt a bevezetőben félkövérrel jeleztem :) .

(#163893) Orgi válasza noorbertt (#163890) üzenetére


Orgi
őstag

De hogy néztétek meg? A mobil kijelzőjén szerintem kb minden jól néz ki, monitoron derül csak ki valóban, ez így összehasonlíthatatlan IMHO.

(#163894) Sanyig4


Sanyig4
tag

Uj Telefont vennék kb 150 -170 €ig mindennapi használatra. Lehető legjobb foto-video tulajdansagok a legfontosabbak (csaladi fotok videok semmi extra).

Ebben az ársávban most a Xiaomi Redmi Note 9 jo vételnek tűnik (140€).

Beszéljetek le róla, és ajnánljatok jobbat, különben rendelem :D

(#163895) noorbertt válasza Orgi (#163893) üzenetére


noorbertt
őstag

Olyanra opció nem volt természetesen:)
Igazad lehet mert spec alapján mint ha a A72jobb lenne kamera téren?

[ Szerkesztve ]

(#163896) charg


charg
tag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy érdemes-e még venni IPhone 11-et?
A pwm zavar az amoled esetén és nincs más értelmes alternatíva, ami IPS vagy van DC dimming és jó a szoftver támogatása.

Hol érdemes megvenni? BTel-t Aqua-t néztem.

[ Szerkesztve ]

(#163897) xhege válasza charg (#163896) üzenetére


xhege
addikt

Szerintem simán vehető 11. :K Hivatalos viszonteladók, és nekem jó tapasztalatom volt a Nextelshop bolttal.

(#163898) xhege válasza noorbertt (#163890) üzenetére


xhege
addikt

Ha te jobbnak látod az A52-t akkor azt kell megvenned! :) Szerintem nem jársz rosszul vele. (Szerintem a Mi8 kamerában jobb, de én sem vennék már Xiaomit)

(#163899) Kawauso válasza Blazkowicz (#163892) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A Zenfone 7 és 7 Pro között annyi a különbség, hogy a Pro főkamerája kapott OIS-t, és Snapdragon 865+ dolgozik benne a sima 865 helyett. Ha fontos a kamera, akkor egyértelműen a Pro. Egyébként ez a készülék győzedelmeskedett MKBHD "vak" kameratesztjén 2020-ban, ahol a legjobb kamerás mobilokkal ugyanazokat a dolgokat lefotózta, majd az embereknek szavazniuk kellett, hogy melyik kép tetszik nekik jobban, úgy hogy nem tudják milyen telefonnal lőtte a képet.

Viszont a nagy akksi nem jár automatikusan jobb üzemidővel. A Zenfone 7 Pro szerintem átlagos, a S20 FE és az A52 5G jobb nála. A 4. Sony Xperia 10 III messze a legkimagaslóbb.

Az ASUS szerintem maximum 2 főverziót garantál, de pontosan nem tudom. A Samsung ebben jobb szokott lenni.

@Sanyig4
- Realme 6.
- Realme 6s.

(#163900) Sgr_A válasza Blazkowicz (#163892) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szia
én a 2 samsung közül választanék és az S20 fe-t
a jobb proci meg a tele kamera miatt
3 év főverzió meg + egy év biztonsági frissítés jár a samsung telókra

az asus még egy évet fog kapni talán + egy év biztonságit

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.