Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163551) xhege válasza apholyon (#163550) üzenetére


xhege
addikt

Nézz be a mobilfotós topikba: [link]
Ott találsz sok S20FE fotót is, illetve meghallgathatod az ottani véleményeket is, ha felteszed a kérdést.

(#163552) Dhampir válasza mckj12 (#163546) üzenetére


Dhampir
félisten

Javaslom, hogy hivatalos hazai Samsung forgalmazónál vedd meg, például a SES-ben akciós, régi készülék beszámítása kedvezmény is elérhető.

Váltsd kedvezményre régi készüléked, amely most akár 65 000 Ft-tal többet ér!

Nagyobb áruházakat vagy valamelyik mobilszolgáltató kínálatából érdemes választani.

Árukereső találatai

(#163553) apholyon válasza xhege (#163551) üzenetére


apholyon
aktív tag

Igen, nézegettem, onnan jött az S20 FE tipp is. iPhone-t nem szeretnék, a céges telóm egy SE 2020, jó képet csinál, de 1 napig sem bírja az akksija + nem rajongok a rendszerért.

Az S20 FE képei meggyőzőek, de amiket láttam a neten a Nord 2-vel lőve, igencsak hasonló minőséget mutatnak (legalábbis én úgy láttam), a HW-e pedig jobb, kevesebb pénzért. SW támogatás - elvileg - mindkét márkánál jó, nekem ez is szempont, mivel minél hosszabb távra tervezek.

Vélhetőleg mindkét telefon nagyon jó vétel és kiemelkedő ár/érték aránnyal bír (legalábbis a mai piacon), csak én az a tipikus irritáló személyiség vagyok, aki fölöslegesen túlagyalja a vásárlást... nem tehetek róla, egyszerűen mindig is ár/érték b*zi voltam és telefonra meg mindig is sajnáltam a pénzt... csak sajnos a 8 éves LG-m ma már semmire sem jó... :(

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#163554) Viktor0610 válasza apholyon (#163553) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem te OnePlus Nord 2-t akarsz venni. ;]

Samsung Galaxy A54

(#163555) xhege válasza apholyon (#163553) üzenetére


xhege
addikt

Mondjuk ha hosszan akarod használni és fontosak a frissítések, akkor pont az iPhone felé billenne a mérleg. Ha a rendszer nem tetszik azzal sajna nem lehet mit kezdeni, de mondjuk a sima 11-es akksiban pl nagyon jó.

(#163556) ChrisGhost


ChrisGhost
csendes újonc

Sziasztok!
A jelenlegi 2016-os HTC 10-es telefonomat szeretném lecserélni, amivel teljesen elégedett vagyok, de már kezd gyengülni az akkumulátora, így váltanék. A HTC U20 5G-t néztem ki, ami tavalyi modell, de Magyarországon sehol nem találok boltokban, de a vele kb. egy időben megjelenő Desire 20 Pro-t lehet kapni, csak az nem érdekel. Esetleg valaki tudja, hogy várjak még rá, vagy esélytelen hogy legyen? A HTC honlapján láttam, hogy van U21 is már, de arról még kevesebbet találok Magyar nyelven. Amik még érdekelnek az az Asus-nak 3 telefonja (Zenfone 7 Pro, Zenfone 8 és Zenfone 8 Flip). Ráérek vásárolni, szóval arra gondoltam, hogy ősszel, majd a Black Friday-kor kifogok valami jó akciót ezek közül valamelyikre. Első sorban a HTC(k) érdekelnének, hogy tudtok-e róla/róluk valamit, hogy Magyarországon (nem szolgáltatónál) elérhető(ek) lesznek, vagy sem. Az Asusok vannak, szóval nem gond.
Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#163557) Gyarmati_ válasza xhege (#163555) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A nagyon jó az almások között értendő?
Cégben én mi9 használok, munkatársam ip11-et, nagyon hasonlóan merülnek kb ugyanolyan felhasználás mellett. Ő sokszor küzd a 2 sim miatt azzal hogy elérhetetlen.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#163558) apholyon válasza Viktor0610 (#163554) üzenetére


apholyon
aktív tag

Nem mondom, jobban megfogott, de teljesen objektív vagyok, meg lehet győzni... pont ezért nem tudtam dönteni a két telefon között... ha annyira ráfüggtem volna egyre, akkor már megvettem volna, de mindig kinéztem egyet, majd lebeszéltem magam róla... :W

@xhege: hát látod, használom az iPhone-t, de csak nem tudom megszeretni... lehet, mert céges ;]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#163559) Gyarmati_ válasza apholyon (#163558) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Pedig ahogy drágulnak az androidos telefonok az iPhone is egyre jobban megérős lesz.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#163560) xhege válasza Gyarmati_ (#163557) üzenetére


xhege
addikt

Két simmel nem használtam soha, így azt nem tudom. Viszont nálam jobb az üzemideje, mint az előző Galaxy Note 10+, Pixel 4 XL telóknak volt és hasonló mint a OnePlus 7t-nek.

(#163561) pearce1644 válasza Gyarmati_ (#163559) üzenetére


pearce1644
újonc

Abszolút egyetértek. Két véglet van most telefonvásárlás területén, egyik az olcsó kínai androidos, mint pl az én Umidigi-m, vagy Xiaomi és társai, illetve az iPhone.
Samsung, Huawei már nem igazán játszanak sajnos, Samu azért mert elérhető áron nem igazán tud épkézláb készüléket árulni, az egyszámjegyű A széria óta halottak (bármennyire is imádtam az A3 2017-emet). Bármit is kínálnak, a kínaiak alájuk vágnak árban, Huaweit pedig megölték a korlátozásokkal, ahhoz képest hogy semmi app nem fut az új készülékeiken az árakkal kicsit el vannak szállva.

(#163562) Norbi. válasza pearce1644 (#163561) üzenetére


Norbi.
őstag

Én nem írnám le a Samsungot, az S20FE ajánlott darab részemről és az idei A széria is többnyire kellemes darabok, A52, A72 mindenképp, olcsónak meg az A02s, A12 is elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#163563) Namelesske válasza Norbi. (#163562) üzenetére


Namelesske
addikt

Csak azért se vennék S20FE-t amiért kicsesztek a korai vásárlókkal az Exynos 990 -> Snapdragonra váltással. Show must go on semmi se történt nincs itt semmi látnivaló. Szépen kussban, megoldották a hibákat lol. Csak 100 000 Ft-ot buktam vele. [link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163564) pearce1644 válasza Norbi. (#163562) üzenetére


pearce1644
újonc

Az S20FE-nél a titokban átállunk az akksizabáló Exynos 990ről Snapdragonra kicsit visszataszító húzás volt, úgy hogy a vendorok nem akarták cserélni az Exys eszközöket Snapisra mert letagadtak mindent.
Az A02s pedig nem lenne rossz eszköz, max 30ezerért, nem 50ért amibe kerül...

(#163565) apholyon


apholyon
aktív tag

Én teljesen megértem és jogosnak tartom a felháborodást a Samus kamuzásnál, de ettől még a Snapdragon-os telefon jó vétel marad...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#163566) Sgr_A válasza Namelesske (#163563) üzenetére


Sgr_A
addikt

Már a sima s20- nál is lehetett tudni, hogy az exy990 nem sikerült túl jól
sőt már az s8 óta melegedős merülős exynos soc-ok készülnek
én már ott eldöntöttem hogy nem veszek többet exynos soc-al samsung telót
de ahogy nézem az sd 888 is hasonló lett az is a samsung nod-ján készül
per pil csak sd 865/870 vagy A13/A14 sco-al szerelt telót vennék
Vagy sd 780-at, de az csak egyelőre a xiaomi mi 11 lite5g-ben van ott meg a 2 féle kijelzővel variálnak
esetleg mtk dimensity 1200-at

(#163567) ovics


ovics
aktív tag

Sziasztok,

- Árkategória. 150-200 között jó lenne
- Használt vagy új? csak új
- Hol vennéd meg? mindegy, gyári garis legyen
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, jelenleg egy mate 10 pro telefont nyűvök, kb ennyit szeretném a következőt is használni (~4 év).
- Mire használnád? általános felhasználás főként, nagyon minimális játék, emailek
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? kb mint a mate10 pro


Egyéb:
Xiaomiból csak alternatívát kérek, ha lehet azt inkább kerülném.
Szeretném ha nem kellene naponta tölteni, családi képek készítésére megfelelő legyen. Esetleg ha vezeték nélkül is lehetne tölteni nem lenne rossz, illetve talán a viszonylag hosszú táv miatt az 5g.
Dual sim fontos lenne, bővíthetőség nem számít.

(#163568) Namelesske válasza ovics (#163567) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát elég gagyi most a felhozatal:

OnePlus Nord2 (MTK)
Motorola EDGE 20 (Nekem bejön az új kinézet)
Realme GT (Nem szeretem a BBK oprendszereket)
Mi 11 Lite (Xiaomi)
OnePlus 8T (Az utolsó tisztességes 1+ mobil)
TCL 20 Pro (Szoftver kérdéses, de a TCL nem ma kezdte)
Galaxy A72 / A52 (Nem rossz, csak érződik hogy olcsóbb)

Retard javaslataim:

LG Velvet (sajnos nálunk a béna procis van)
Nokia XR20
Motorola Defy 2021
iPhone 11 Pro
Huawei P30 / Pro (elfekvő raktárkészletről)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163569) picur10 válasza picur10 (#163500) üzenetére


picur10
aktív tag

Ebben esetleg tud valaki segíteni? Ha már szűkíteni tudnám a kört, már az is jó lenne. :R

(#163570) Namelesske válasza picur10 (#163569) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát 80ért? Kompaktabb telefont, AMOLED kijelzővel?!

Samsung Galaxy A52 olyan 120-130 körül van újonnan használtan nem tom...

Egyedül a Realme 8 Pro jut eszembe, de az is 6.4"

A Mi 11 Lite 64gb pont 100k (szintén 6.5") lehet ezt venném

A Redmi Note 10 széria szerintem jobban megéri, hasonló specikkel.
Nekem személy szerint a Poco nem jön be, nem tudom miért. Nem szimpatikus pedig ugyanaz a polip másik karja.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163571) picur10 válasza Namelesske (#163570) üzenetére


picur10
aktív tag

Ha nincs más, akkor 100e-ig is mehet. 100-ért, már van A52, Pixel 4a és különféle S10. Nem tudom, hogy ez utóbbikkal szabad-e még foglalkozni, mert nem mai darabok. Megéri-e egy régebbi prémium(abb) S széria, mint egy mostani A?

(#163572) Namelesske válasza picur10 (#163571) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát használtan én nem vennék AMOLED kijelzős telefont, és újonnan már nem kapsz szinte sehol S10-est kb a Turbado balhé idején több mint fél éve sikerült még venni egy bontatlan S10e-t az mai napig tökéletesen teszi a dolgát.

Elég erősen szubjektív, A52 az szerintem jó telefon, attól függ milyet szeretnél. De nézz rá a Redmi Note 10-re és a Realme 8 Pro-ra. Az S10 óta sokat fejlődtek a telefonok főleg akku, kijelző és kamera területen.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163573) trebrona válasza Namelesske (#163572) üzenetére


trebrona
nagyúr

használtan én nem vennék AMOLED kijelzős telefont

Miért nem?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#163574) Namelesske válasza trebrona (#163573) üzenetére


Namelesske
addikt

Mert az OLED beég csak idő kérdése. Most újonnan oké, de amikor már valakinél leszolgált már két évet, nagyon zsákbamacska. [link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163575) trebrona válasza Namelesske (#163574) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez hülyeség. Vagy be van égve, vagy nincs. Az meg látszik. S8, S10e, iXS, P30, i11Pro, van, volt nálunk használatban, egyik sem égett be.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#163576) Namelesske válasza trebrona (#163575) üzenetére


Namelesske
addikt

iPhone-ban és az újabb telefonokban a kijelző vezérlőjében tárolják melyik pixel mennyi üzemórát ment, és ezek szerint állítják a fényerőt ameddig csak lehet hogy uniform legyen a kibocsátás.

Ha elfogy a ez a tartalék és már nem lehet korrigálni onnantól kezdve egyre láthatóbb a burn in és elmegy a fehéregyensúly általában vörös irányába.

Erre az egészre akkor jöttek rá, amikor átmásolták a turetone adatokat egy felújított kijelzőre és átmászott a szellemkép az új kijelzőre is.

Szóval erősen használat függő, nyilván aki ésszel használja annak oké. De hogy mondjam nyugodt szívvel valakinek hogy vegyen használtan 100-ér egy telefont amire lehet majd költeni 50-et megint hogy kapjon egy kijelzőt meg 20at hogy kapjon egy akkut is ha már szét van szedve. Érted...

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163577) Dhampir válasza Namelesske (#163563) üzenetére


Dhampir
félisten

A lap alja felé páran írták, hogy nagyon jó meg tökéletes, aztán kiderül, hogy annyira mégsem, mégis ajánlották (az Exynos verzióról van szó). :)

[ Szerkesztve ]

(#163578) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok!

A közel 4 éves P10-emnek keresek utódot, lassan időszerű lenne a csere. :)

Az 5.1"-t nagyon szeretem, de ahogy látom, 6.5" alatt ma már nem lehet kapni normális telefont. Nem vagyok nagyon power user, nem játszom, csak napi pár óra böngészés és messenger, viszont aránylag sokat navigálok (Waze). Az utóbbi 7 évben csak felsőkategóriás telefonjaim voltak, a P10 minőségérzetéből és stabilságából nem szeretnék lentebb adni (a mai napig a gyári android 7 van rajta, amit néhány app már nem támogat, de ettől eltekintve hibátlan).
A kamera minősége pluszpont, de már a P10-zel is elégedett vagyok, csak sötétben gyengécske.
Szintén pluszpont, ha rootolható, legalábbis a P10 üzemidején rengeteget segített a felesleges gyári alkalmazások végleges kigyomlálása (az asszony P10-e nem rootolt és a legfrissebb rom van rajta, az sokkal kevesebbet bírt mindig is).

A jelenlegi felhozatalból erre a listára sikerült leszűkíteni a keresést:
Xiaomi Mi11 Lite 5G
Oneplus Nord 2 5G (az MTK-tól tartok kicsit, a ZTE V970-nel rossz emlékeim vannak :D)
Oneplus 8T

Ezek közül melyik számít a legjobb vételnek? Van még esetleg valami hasonlóan "kicsi", könnyű, de erős telefon, amit érdemes lenne felvennem a listára? 140-200 ezer forint környékén gondolkodom gyári garanciával, újabb 4 évre szeretném letudni vele a telefonkérdést.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#163579) Namelesske válasza Moleman (#163578) üzenetére


Namelesske
addikt

Zenphone 8 és iPhone 12 mini :D az kibír 4 évet és kicsi is. [link] Most cseréltem akkut egy P10-ben a főnökömé nem adná semmiért. Nagyon könnyen szerelhető készülék. Fel volt már rendesen púposodva. Úgy még könnyebben :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163580) Moleman válasza Namelesske (#163579) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi!
Én is gondolkodtam, hogy megtartanám, akár új akksival, de félek frissíteni, azt olvastam, hogy rosszabb a kamera és az akkuidő is az újabb romokkal. Plusz extra macera a rootolt telefont visszaállítani, majd újra rootolni, már nem emlékszem, hogy csináltam. :DDD

(#163581) Nagyfejű válasza Moleman (#163578) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Xiaomit szerintem felejtsd el a stabilitás miatt, iphone se2020 esetleg még.

(#163582) Namelesske válasza Nagyfejű (#163581) üzenetére


Namelesske
addikt

Az SE 2020 lényegesen gyengébb akkuban mint a 12 Mini. Megéri a pluszt van itthon mindkettő. De hasonlít kívülről a P10-re. :D :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163583) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Több éve Xiaomit használok és úgy érzem egyre instabilabb a rendszer, ezért váltanék. Ki is néztem a nekem tetsző telefonokat de nem tudok dönteni hogy melyiket vásároljam meg. Fontos lenne hogy valamilyen szinten vízálló legyen. Szóval az OnePlus 8 és az OnePlus Nord 5G között gondolkodom, de az OnePlus 7T is tetszik, bár az nem 5G képes. Mondjuk nem tudom tapasztalatból ha csak sima netezésre használom a telefont, semmi torrent meg hasonló akkor mennyi előnye lenne az 5G-nek? Illetve a felsorolt telefonok közül melyiket tudnátok inkább ajánlani ár/értékben?

-Norbi-

(#163584) kutga válasza Norby86 (#163583) üzenetére


kutga
nagyúr

Az 5g nálam nem szempont.

Let the Zone take me if I am.

(#163585) busman


busman
addikt

Mennyire lenne fájdalmas droidról ,almára váltani? Mert nem találok 250-ig számomra megfelelő telefont.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#163586) trebrona válasza busman (#163585) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezt általánosságban nem lehet meghatározni, kinek mire van szüksége, kinek mi hiányozna esetleg. A saját példámat tudom leírni. S10e-ről váltottam i11Pro-ra több, mint fél éve, gyakorlatilag semmiről sem kellett lemondanom, szinte mindent ugyanúgy tudok használni, mint előtte az S10e-n. Tartottam tőle, hogy hiányozni fog a Bixby routin, de ugyanúgy tudok itt is feladatokat ütemezni hely, időpont stb alapján. Google névjegyzék ugyanúgy működik, az új kontaktok továbbra is oda mennek, nem iCloud-ba. Billentyűzetet ugyanúgy a Gboard-ot használom, ebben sincs változás. Ami vicces, hogy gmail alkalmazás megy hibamentesen, és késés nélkül érkeznek a mail-ek, ellentétben az androiddal. Gyerekkel eddig is facetime-on kommunikáltunk, lévén cégesem is alma, már csak az asszonyt kell majd meggyőzni, hogy cserélje le a P30-at. ;] Egyetlen általam használt google cucc nem 100%-os, a helyelőzmények. Ez nem olyan részletes, de a lényeg megvan itt is. Ezt sokat használom, mivel elég sokat megyek az országban, sokszor ott nézem vissza mikor is voltam egy-egy helyszínen. Átköltözés egyszerű, erre megvan a szükséges alkalmazás: [link]
Viszont ami nem hiányzik az androidból, az a készenléti konstans akkumerülés, itt olyan nincs. :N

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#163587) Namelesske válasza busman (#163585) üzenetére


Namelesske
addikt

1 hónapja váltottam kb 8-10 évet droidoztam 2 részletben, fogok írni egy hosszabb cikket róla később. Addig itt az első rész. [link]
A cikk tisztán az első benyomásokat örökíti meg, ma már nem tudnám ezeket megfogalmazni és teljesen máshogy állok hozzá, és például a Siri parancsokat is egyre jobban ki tudom használni. Meg úgy általában már megszoktam szinte mindent.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163588) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

Egy Androidos telót szeretnék (LOL) második telefonnak. Igazából arra kéne, hogy legyen egy teló kötve a Google-fiókomhoz, de főkéép Deezer/MP3 zenehallgatásra, Steam app végett szeretnék. Otthon teló lenne, tabletra is gondoltam, de árban telót könnyebb szerezni.
Vodafone-nál egy Alcatel 1S-t néztem ki, részletre elég baráti áron lehetne hozzá jutni. Gondolom jobb vétel mint egy 10-esét beszerezhető Blaupunkt, Alcatel vagy Navon teló.

- Árkategória.
~10000 Ft
- Használt vagy új?
Mindegy.
- Hol vennéd meg?
Telenor vagy Vodafone (net-TV náluk van)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Best-buy, amire akarom jó legyen pár évig.
- Mire használnád?
Deezer, MP3 lejátszás, Steam app, néha casual játék, videózás.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android párti vagyok, az szoktam meg.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Felhasználása végett szinte mindegy.

(#163589) Norby86 válasza kutga (#163584) üzenetére


Norby86
őstag

Nálam sem annyira szempont, de az Oneplus 8 és a Nord is 5G-s már szóval ez az 5G kérdés igazából csak részletkérdés akart lenni. :) Viszont ha ezt a két készüléket nézem akkor sem tudom eldönteni hogy most Oneplus 8 megér e 30 ezer plusz felárat amennyivel drágább mint a Nord. Elvileg a Nord is úgy olvastam hogy vízálló csak idehaza nem írják rá.

-Norbi-

(#163590) Namelesske válasza Norby86 (#163589) üzenetére


Namelesske
addikt

A némító kapcsoló azér nem rossz :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163591) mckj12 válasza Dhampir (#163552) üzenetére


mckj12
csendes tag

Sajnos itt jóval drágább a készülék.
Amit belinkeltem shop nem jó?
Többen dícsérték és írták,hogy nincs vele probléma.

Fingani vicces!

(#163592) mckj12


mckj12
csendes tag

Xiaomi Mi11 Lite 5g vagy Samsung SM-G780G ez a két telefon között vacilálok!
Szerintetek? :)

Fingani vicces!

(#163593) Viktor0610 válasza mckj12 (#163592) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tehát S20 FE a másik kiszemelt? ;]
Akkor az lehet a befutó.
Persze, drágább is, ha jól sejtem.

Samsung Galaxy A54

(#163594) mckj12 válasza Viktor0610 (#163593) üzenetére


mckj12
csendes tag

Igen Nagyon gondolkodok rajta.
Bele fér még az ár :)

Jobban járok azzal a teloval?
Fontos a kamera meg az üzemidő.. :)

Fingani vicces!

(#163595) Viktor0610 válasza mckj12 (#163594) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem kamerában jobb az S20 FE, üzemidőben kb. hasonlóak.

Samsung Galaxy A54

(#163596) Namelesske válasza mckj12 (#163594) üzenetére


Namelesske
addikt

Az S20 FE Snapdragonnal már vállalhatóbb, de megmondom őszintén a műanyag hátlap nagyon olcsó hatást kelt, minimálisan jobb érzés kézbe venni mint egy A52-őt, nem éri meg azt a felárat. Szerintem. Nekem a 6 giga RAM is kevés volt a fullos OneUI-hoz konstans bezárt ezt azt. De a DEX az jópofa volt. A vezetéknélküli töltés semmit se ért ekkora akkunál. Még wireless adaptive fast charge is szenvedős volt és melegedett. Csak a gyári wireless töltővel szeret működni a gyors töltés mert különben jön a korlátozás szoftveresen... (igazi rohadék apple féle húzás)

Kamera az jó, ha szereted ezt a Samsung kinézetet a fotókon, mert mindegyik lőtt kép nagyon színes és éles majdnem HDR szerű.

Jobb az üzemidő, valóban mondjuk a sima G780F-hez képest, de a Samsung mindig elcsalja még az akku specifikációkat is. 4500 helyett valami nettó 4370 mAH van benne, olyan 6-7 óra SOT-ot tudok elképzelni ha minden jó. Ha meg beszívod az alacsony térerőt szépen lecsökken 5-6 órára. Tud merülni azért, ha szerencsétlenek a körülmények azt akarom kihozni ebből.

Volt még baj a érintőképernyőkkel is, nem tudom javították-e a SD kiadásban nekem speciel nem volt annyira rossz az Exysem egyszer kétszer volt vele gond főleg hidegben.

Az Always on Display-en csinál még olyat hogy kikapcsol kijelzővel lefagy az OS, abba nem vagyok biztos hogy Exynos függő probléma, elég sokan jelezték vagy 2 hónapja még redditen. Lehet már javították a sleep of death problémákat, de nem vennék rá mérget.

Van még egy pár felhasználót érintő probléma ahol minden előjel nélkül kitörik a kamera lencséje, mert nyomás alakul ki a telefon belsejében. Egyelőre vizsgálják mi lehet. Nekem van itthon tartalék :D még anno berendeltem. Szerintem ez is el lesz tussolva user errornak.

Olyan nagy más baja nincsen, jó telefon én végül is szerettem az enyémet is meg nem is. Inkább megszabadultam tőle végül. Nem volt méltó egy sub-flagshiphez amit műveltek vele. Az egész S20 szériát hanyagolnám inkább.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163597) kutga válasza mckj12 (#163592) üzenetére


kutga
nagyúr

A jobb támogatás miatt én a Samsungot venném, illetve vettem is végül, eddig tetszik.

Let the Zone take me if I am.

(#163598) kutga válasza Norby86 (#163589) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem jobban bejön a 8.

Let the Zone take me if I am.

(#163599) Norby86 válasza kutga (#163598) üzenetére


Norby86
őstag

Megtudod indokolni hogy miért? :) Lekerekített kijelző nekem nem fontos, némító kapcsoló sem lényeg. A többibe ha van előnye a Nordhoz képest arra kíváncsi lennék, mert akkor lehet hogy azt választanám. Nem játszom a telefonon csupán netezek, stabilitás akku idő ami nagyon számít plusz azért a kamera is legyen jó, de teszt videókon a Nord is jól szerepel, egy szinten van a 8-al.

-Norbi-

(#163600) picur10 válasza Namelesske (#163572) üzenetére


picur10
aktív tag

köszönöm, megnézem az általad írt telefonokat! :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.