Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163751) TTTotya válasza Namelesske (#163745) üzenetére


TTTotya
senior tag

:R :R :R

Ok, látom már, azért ennyi, mert ez az alap kiszerelés, én a 12GB/512GB-s Rog 3-at venném az extra tartozékokkal 270-ért. Sztem rá is megyek.

Köszönöm a segítséget!

(#163752) szekera válasza Namelesske (#163735) üzenetére


szekera
csendes tag

köszönöm!
sikerült elcsípnem 1 éves P30 pro-t

(#163753) xhege válasza 5150head (#163748) üzenetére


xhege
addikt

Nekem ebből egyértelműen a OnePlus kellene, a sokkal megbízhatóbb, gyorsabb OS miatt.

(#163754) TTTotya válasza TTTotya (#163751) üzenetére


TTTotya
senior tag

Bocsánat elírtam, a 16GB/512GB-t tudom annyiért. :B

(#163755) csp01


csp01
tag

Már egy másik topikban feltettem a kérdést, de hátha kapok még több ötletet. A cicáimnak vettem nyomkövetőt, de a jelenlegi Samsung telefonom mindig késve küld értesítést, ha átlépik a virtuális kerítést. A legrosszabb a helyzet, mikor sokáig inaktív a telefon; reggel, mikor először kézbeveszem a telefont, akkor jelez csak, egyszerre küldve minden értesítést. Szerintem már minden létező beállítást megpróbáltam. Szóval olyan márkát szeretnék, amelyik nem lövi ki az alkalmazást és időben küld értesítést.

(#163756) blg


blg
senior tag

Sziasztok,
Honor Play telómat szeretném lecserélni, amely sebességben teljesen megfelelő nekem még most is, viszont a kijelző elkezdett fölválni (nem ejtettem le)

- Árkategória. nagyon max bruttó 100e
- Használt vagy új? új
- Hol vennéd meg? csak edigital és btel jöhet szóba
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, minimum 2 évre, de jó lenne, ha bírná akár 4 évig is
- Mire használnád? normál felhasználás: beszéd, netezés, navigálás, zene, kevés fotó, fontos a jó beszédhang, a jó mobilvétel!, 3,5 mm jack, NFC, időtáv miatt az 5G
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? a mostani 6,3-as kijelzőjű, már ez is majdnem túl nagy... (tudom, most még nagyobbak vannak)

Ha az 5G-ről lemondok, van jobb ajánlat?

Mit tudtok ajánlani?
Előre is köszi.

(#163757) Kawauso válasza blg (#163756) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A zene alatt zenehallgatást értesz, vagy az FM rádió is fontos kritérium számodra?

(#163758) 485


485
aktív tag

Sziasztok, nehéz kérdés.
Iphone Xs Max-ot szeretnék lecserélni. 150 körül melyik az a telefon, amelyik jobb képet csinál, de összességében nem rosszabb telefon. Sőt, lehetőleg jobb.
Az ingerküszöböm kb a Redmi Note 10 Pro-nál indul be. Köszi
Egy Iphone 12 Pro Max vagy egy Huawei Mi 11 Ultra tetszene, de sajnos ezek nem férnek bele. Annyiból kell gazdálkodnom, amennyiért ez eladható (150-180).

(#163759) Viktor0610 válasza 485 (#163758) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ebben a kategóriában nemigen van jobb kamerás teló, mint az XS Max, de majd a többiek felhomályosítanak.

Szerk.:
Huawei Mi 11 Ultra? :Y
Xiaomi Mi 11 Ultra lesz az! 🧡 😊

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#163760) blg válasza Kawauso (#163757) üzenetére


blg
senior tag

nem fontos a rádió

(#163761) 485 válasza Viktor0610 (#163759) üzenetére


485
aktív tag

ja bocs, igen, keverem, már az agyamra ment a sok telefon, napok óta nézem őket, de nem jutok egyről a kettőre :)

(#163762) Harbinger85


Harbinger85
aktív tag

Üdv!

- Árkategória.
~15000 Ft
- Használt vagy új?
Bármelyik
- Hol vennéd meg?
Bármilyen konstrukció
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
- Mire használnád?
Deezer, Steam Guard, casual net, játék (itt 100 éves címekre gondolok)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Mindegy

3 okból szeretnék okostelót: Steam Guard, Deezer és casual netezés.
Két variánsra szűkítettem a kört:

Navon Pure Micro 10000 Ft Telenor packban
vagy
Nokia G10, igaz ehhez újra előfizetésesnek kell lennem, ami 2 évig havi plusz kiadás 4500 Ft

A 3. lehetőség használt teló, amin min Android 4.4 van

(#163763) Norbi. válasza 485 (#163758) üzenetére


Norbi.
őstag

Ennyi pénzből nem igazán lesz jobb kamerás telefon. Annyi, hogy nincs benne éjszakai mód, amit tudsz egy 2000ft-os app megvásárlással pótolni (Neuralcam) illetve ultraszéles kamera.
De, sima nappali képeknél nem kapsz jobbat, mint az Xs Max.

(#163764) xhege válasza 485 (#163758) üzenetére


xhege
addikt

Miért akarod cserélni?

(#163765) 485 válasza xhege (#163764) üzenetére


485
aktív tag

Mert előtte volt 8 Plus-om most meg ez. 5 éve ugyanazt a formát bámulom, egyerűen meguntam, szeretnék valami mást, kicsit izgalmasabbat, újat, olyan jól néznek ki az újabbakon a kameraszigetek :K

Tesco Value: köszi

[ Szerkesztve ]

(#163766) xhege válasza 485 (#163765) üzenetére


xhege
addikt

Értem. Hát jobb fotós képesség nem nagyon lesz, de ami szintén jó az mondjuk a Samsung Galaxy S20 FE, vagy mondjuk egy Pixel 4a.

(#163767) Norbi. válasza 485 (#163765) üzenetére


Norbi.
őstag

A 8 Plus nem ugyan az a forma, max a rendszer ugyan az. :)
De a kameraszigettől nem biztos, hogy jó is az a kamera.
Használt játszik, vagy csak új?
Ha játszik 150-180ért van esélyed normális droidot találni. (bár annyiért nem megy el az Xs Max, állapottól függően 130-140 inkább.)

[ Szerkesztve ]

(#163768) Kawauso válasza blg (#163760) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A paraméterek alapján kicsit drágábban, mint 100eFt, a Oneplus Nord CE 5G az egyedüli befutó. Szigorú voltam, igyekeztem a méretet és a súlyt is tartani a Honor Play-hez képest. Ami befért még volna, az vagy nem kapható, vagy súlyosabb, vastagabb észrevehetően.

Ha lemondasz az 5G-ről, akkor is csak olyan telefonok jönnének szóba, amik súlyosabbak, tepsi irányba mennek.

(#163769) Kkdora


Kkdora
friss újonc

Segítségeteket szeretném kérni, új telefon vásárlásával kapcsolatban. Jelenleg Samsung galaxy a40-es telefonom van.
Árkategória
Ezeknek az árkategóriája megfelelő, mindeképp 200ezer alatt.
Használt vagy új?
Mindenképpen új, garanciális készülék.
Hol vennéd meg
Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre Telekomnál.
Hosszú vagy rövid távra tervezel?
Hosszútávra, nem akarom a közeljövőben cserélni.
Mire használnád?
Leginkább a fényképezésre használnám, mindemellett netezés, videohívások,navigáció.
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez vagy jó neked a zárt is?
Android-os készüléket keresek.
Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Az általam kinézett telefonok megfelelőek. (6,5 6,7")
Melyik készüléket ajánlanátok?
Köszönöm a segítséget!

(#163770) 485 válasza xhege (#163766) üzenetére


485
aktív tag

Megnézem őket, köszi!

Tesco Value: de ugyanaz a szappan forma ;)
Csak új, viszont lehet hogy 200ig elmehet, egyébként 512es a max, ezzel viszonylag ritka, pont a fotók miatt vettem nagyot, most van rajta 26ezer fotó.
Tetszik még a Samsung Note 20 Ultra is, de az MM-ben nem tudtam olyan fotót csinálni, ami jó lenne. Vagy egyik nap láttam 170ért ott Huawei p40 prot. De az meg sokkal kisebb, meg talán azon már nincs google :F

(#163771) Norbi. válasza 485 (#163770) üzenetére


Norbi.
őstag

Főleg, hogy a Note 20 Ultra sem az az árkategória. :)

200ig a már ajánlott S20FE (csak a Snapdragon procis) esetleg Mi 11i

(#163772) blg válasza Kawauso (#163768) üzenetére


blg
senior tag

köszi az ajánlást
Sajnos az árkorlát a legkeményebb. Céges telefon lesz, bruttó 100-ba bele kell férnem, és kész. A méret nőhet, ha nagyobb méretben van jobb ajánlat.
Ez alapján tudnál újat ajánlani?

(#163773) Kkdora


Kkdora
friss újonc

Lemaradt, hogy a72 vagy s20fe-re cserélném a jelenlegi telefonomat.

(#163774) kutga válasza Kkdora (#163773) üzenetére


kutga
nagyúr

Ebből a kettőből én az FE-t választanám, de csak Snapdragonnal. Nincs rajta jack mondjuk, ha az szempont, de erősebb soc, jobb kijelző, kamera, vezetéknélküli töltés, stb.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#163775) Peat;) válasza Kawauso (#163768) üzenetére


Peat;)
veterán

Én is nagyon szemeztem a nord CE-vel, de olvastam melegedős panaszokat rá külföldi véleményekben.

Utána megnéztem ezt a tesztet: [link] és láttam hogy a külső burkolat felmegy 43 fokra. Ezzel csak az a probléma hogy műanyag ház dívik így az nem adja le a hőt hatékonyan, illetve ez már olyan meleg amit fogni is kényelmetlen szerintem. Ha fémből lenne a hátlap azt mondanám még előnyös is hogy elvezeti a hőt, de itt inkább arról van szó hogy az egész telefon átmelegszik.

Megnéztem sok más modellt, azok 35-38 fok körüli felmelegedést produkálnak. 5-8 fok többlet van pl note 10 pro, vagy samsung a52-höz viszonyítva.

Persze minden teszt tévedhet és ez csak autós szélvédős navigációnál okozhat gondot elsősorban, de mivel nekem kell néha így én inkább kihagytam ezt a(z egyébként szimpatikus) modellt. Minden telefon túl tud melegedni szinte, de itt úgy érzem talán gyakoribb lehet ez a kellemetlenség. De ez nem tapasztalat csak netinfó gyűjtés.

[ Szerkesztve ]

(#163776) Kawauso válasza blg (#163772) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ha a méreti korlát nem akadály, akkor először 5G képes készülékeket mondok. Fontosnak érzem továbbá, hogy legalább 6GB RAM-mal legyenek felvértezve a jövőbiztosság kedvéért.
5G
- Realme 7 5G
- Realme 8 5G
- Xiaomi Poco M3 Pro 5G
- Oppo A74 5G
- Xiaomi Mi 10T Lite 5G
- Motorola Moto G 5G
- OnePlus Nord N10 5G

4G
- Realme 7 Pro
- Xiaomi Poco X3 Pro

Amennyiben nem rontottam el, mindegyikben van NFC + jack csatlakozó, a két legfontosabb paraméter. És az összes megáll 100eFt-ig.

[ Szerkesztve ]

(#163777) AttilaMvh válasza csp01 (#163755) üzenetére


AttilaMvh
tag

Keress utána a beállításoknál, hogyan lehet memóriában tartani egy alkalmazást. Telefon es oprendszerfüggő a dolog. Ez a xiaomikon: lakat a futó alkalmazások listájában, automata indítás be, akkukímélő ki az alkalmazáskezelésnél. Nekem a Samsung A52 OneUi3-ban itt találtam megoldást: Beállítások-Akku és eszközkarbantartó- Akkumulátor -Háttérbeli használat korlátai- Soha nem alvó alkalmazások, na ide betettem az okosórám appját, azóta nincs gondom az órára küldött értesítések késésével, vagy hiányával. Ugyanaz a kategória mint nálad a macsekGPS. :) Remélem segítettem valamit.

(#163778) AttilaMvh válasza blg (#163756) üzenetére


AttilaMvh
tag

Telefont ajánlanak majd a nálam jobban hozzáértők, én csak arra figyelmeztetnélek, hogy ha a képernyő a púposodó akku miatt vált el a tokozattól, akkor óvatosan kezeld, mert nagy melegre, vagy ütésre nagyot pukkanhat. Ezt mondták nekem a szervízben, amikor a púpos akku miatt felfejtődött képernyőjű telómat bevittem javításra. Ha nem ez a helyzet, akkor nem szóltam.

(#163779) kutga válasza AttilaMvh (#163778) üzenetére


kutga
nagyúr

Könnyen lehet hogy az akku nyomja. Bár nekem anno az Iphone SE magától is szétesett. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#163780) nash1


nash1
tag

Nagyszülőnek keresünk telefont facebook-ra, telefonálásra, fényképezésre.
- Árkategória. bruttó 60e
- Használt vagy új? Új

Köszönöm a segítséget.

(#163781) blg válasza AttilaMvh (#163778) üzenetére


blg
senior tag

ööö, köszi.
egyelőre még használom, de nem lenne jó, ha a kezemben vagy a zsebemben pukkanna...

(#163782) csp01 válasza AttilaMvh (#163777) üzenetére


csp01
tag

Köszönöm szépen. Sajnos ezt is próbáltam már és nem segített. Most az eszköz karbantartásnál kikapcsoltam az alkalmazásfigyelést, egyelőre úgy tűnik ez segít, csak így most szinte folyamatosan töltenem kell a telefont.

(#163783) Viktor0610 válasza csp01 (#163782) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez szerintem inkább a telefon topikjában volna jó helyen.
Ott lehetnek szakik vagy olyanok, akik tudják a megoldást.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#163784) csp01 válasza Viktor0610 (#163783) üzenetére


csp01
tag

Jogos.

(#163785) Kkdora válasza kutga (#163774) üzenetére


Kkdora
friss újonc

Köszönöm a választ.Ha esetleg ezekkel a paraméterekkel van szerintetek jobb azt a tanácsot is szívesen veszem.
Köszi!

(#163786) herceges215


herceges215
csendes tag

Mennyivel nagyobb élmény egy 5 colos y6 2015 és p8 lite hez képest egy realme 7 vagy egy poco x3 pro? dimenziók vannak? Képernyőre is gondolok, youtube,film nézés nilyen azokon? sokkal szebb azoknak a kijelzője?. Nagy ugrás lenne?.

(#163787) deanka


deanka
csendes tag

Szerintetek a következő kb 3 évre melyik a legjobb választás a 3 telóból? Moto Defy2021, Sam Xcover Pro, vagy a Nokia XR20 ? Navigáció, alap net, böngészés, mail, nfc-s fizetés...ilyesmi. Semmi játék, fényképezésre is max szükség esetén. Azt látom, hogy a árban a Nokia elég durván kiugrik...de ezzel együtt kérdés nekem. Köszi.

(#163788) Kawauso válasza herceges215 (#163786) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Nem is kifejezés, hogy dimenziók vannak. Realme 7 nem volt nálam, de a családban egy Poco X3 NFC váltott egy Huawei P9 Lite-ot, és a Poco gyakorlatilag megerőszakolta a Huawei-t. És ez csak az X3 NFC, nem a Pro, ami még dominánsabb különbséget épít fel. Tartalomfogyasztásra, mindennapi használatra nagyon megeszi az Y6-t és a P8 Lite-ot.

(#163789) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!

50 ezer körül még mindig a Redmi 9 / Redmi Note 9 a legjobb vétel?

(#163790) Kawauso válasza kelna91 (#163789) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ha szigorúan 50eFt-ig nézzük, akkor a Redmi 9 a legjobb belépő szintű készülék. A Note 9 egy hangyányit drágább. A kamerás képességei jobbak, és gyorsabban tölt, de gyakorlatilag minden másban egyezik a Redmi 9-cel.

Itt van az az árzóna, ahol 5-10eFt extra sok előrelépéssel jár. 59eFt-ért Alza-n van Realme 7, ami akár megérheti a ráfizetést.

(#163791) maczera válasza kelna91 (#163789) üzenetére


maczera
aktív tag

Van Redmi 9T is.

(#163792) sarkanyolo2 válasza szekera (#163727) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Én is P30 Pro-n agyalok, kíváncsi vagyok mit mond rá itt a társaság. :R

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#163793) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

A cég támogatna bruttó 120 ezerrel telefonvásárlásra. Én egy picit rádobnék, legyen a keret 150. Jelenleg iphone 8+ -t használok, magamtól nem is váltanék, de így relatív olcsón tudnám kipróbálni a másik oldalt.
Ennyiert samu a72 -t es oneplus 8 5g -t látok. Melyik az ajánlottabb, és miért?

Ahogy nezem samura nincs lineage os, ellenben a oneplus -ra van, es a bootloadert is konnyu nyitni. Hacsak nem beszeltek le rola nagyon, megvan a kivalasztott.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#163794) kutga válasza anorche1 (#163793) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha mókolni akarod, OP. Ha csak használni, akkor Samsung.

Let the Zone take me if I am.

(#163795) Kawauso válasza anorche1 (#163793) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ha nem zavar, hogy a 8 kijelzője enyhén lekerekített, akkor egyértelműen a 8.
Kamerában a Samsung jobb, de 145eFt-ért a Snapdragon 720G pofátlanság.

(#163796) kelna91 válasza Kawauso (#163790) üzenetére


kelna91
senior tag

Hú, ez a Realme 7 elkerülte a figyelmemet, és tényleg nagyon komoly előrelépés pár ezerért cserébe. A Redmi Note 9-hez képest egyértelműen jobb vétel. Köszi! :R

(#163797) nagylaci32


nagylaci32
tag

Sziasztok!
Kellene egy másodlagos telefon, amit nem féltek. Főként motorozáskor, bringázáskor és túrázáskor használnám, mint GPS. Előfordulhat, hogy olykor videókat is vennék fel vele.
Jó lenne valami kisebb méretű (6 hüvelyk körül). 30 ezer Ft körül néznék valami használtat. Van erre tippetek?

(#163798) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok! Telefont kellene vennem. A legfontosabb szempont a stabilitas es, hogy nappal is lathato legyen a kijelzoje. Nagy valasztek jelenleg nincs. Ahogy latom GPS, NFC, BT, USB-C, kamera, Wi-Fi egyiknel sem problema. Nekem a bal szelso a szimpatikus, melyik lenne a legjobb valasztas?

E30 (oo=[][]=oo)

(#163799) Kawauso válasza soldi3r (#163798) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A Reno5 Z zsebmetszés a másik kettőhöz képest.
Ha a háromból kell mindenképpen választani, akkor a Realme 8 Pro.
Ha más is szóba jöhet, akkor a Poco X3 Pro és a Poco F3 eléggé népszerűek, és ár-érték arányban magasra teszik a lécet.

(#163800) Sgr_A válasza Kawauso (#163799) üzenetére


Sgr_A
addikt

Kár hogy a miuival meg alacsonyra ;]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.