Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163951) ghiottone válasza Kawauso (#163950) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Akkor ki venné a Pixel 5-öst? Mondjuk, ahogy a készletről szóló infókat olvasgatja az ember, ez az 5a tényleg csak elsősorban "US only" lesz, mert ott a 4a 5g és az 5 már elfogyott. Azok helyére ez az 5a meg pont jó lesz.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#163952) inf3rno válasza SpaceJam (#163948) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Utánaolvasok ennek az Android One-nak. A végletekig nem akarok elmenni adatvédelem terén, de jó lenne, ha nem nyúlnának le biometrikus adatot tőlem, illetve úgy igazán nincs igényem egyik nagy cég szolgáltatásaira sem, talán egyedül a google maps-et kivéve. Láttam, hogy a Nokiánál van 8.3 is, arról is jók a vélemények?

Buliban hasznos! =]

(#163953) SpaceJam válasza inf3rno (#163952) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Jah, teljesen pöpec. Nem nagyon követtem a dolgot, még a tesztet sem olvastam.

Akkor, ha annyira nem vágod, a Blokada-s részre már nem lesz szükséged, a többi tanács viszont megállja a helyét, és a 8.3 elég új és erős darab lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#163954) Namelesske válasza inf3rno (#163952) üzenetére


Namelesske
addikt

A pokolbavezető út is bugos Android One Nokiákkal van kikövezve... [link]

Amikor már a legnagyobb Nokia Fan se tud pozitívan nyilatkozni az Android One programról akkor sok jóra ne számíts...

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163955) SpaceJam válasza Namelesske (#163954) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Az maga a rendszer bugossága, ami viszont minden készülékre vonatkozik, amelyik portolni próbálja, nem? Legyen az Samsung vagy bármelyik.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#163956) Blazkowicz válasza Namelesske (#163916) üzenetére


Blazkowicz
tag

Neked is és a többieknek is köszönöm :R .
Olvasgattam egy keveset, és nagyon úgy néz ki, hogy a Zenphone 7 Pro lesz. Nem kis darab :D . Ez fog okozni egy kis fejtörést, és nem elsősorban a használata miatt. Ezt már nem merném zsebbe rakni, ahoz túl nagy.

(#163957) somoe válasza Blazkowicz (#163956) üzenetére


somoe
lelkes újonc

Nem bánod meg. Én most veszek a Pro mellé egy sima Asus 7- et, jó áron. Gondolhatod, h mennyire megvagyok elégedve

(#163958) Blazkowicz válasza somoe (#163957) üzenetére


Blazkowicz
tag

Jó ezt hallani. Szokatlan lesz ez a nagy teljesítmény, meg a méret :) . Furcsa belegondolnom, hogy még nem volt egyetlen egy Asus termékem se, kb. 20 év alatt. Rajta voltam, de nem úgy alakult.

(#163959) somoe válasza Blazkowicz (#163958) üzenetére


somoe
lelkes újonc

Én drukkolok!

(#163960) rasotamas válasza kutga (#163930) üzenetére


rasotamas
veterán

Szomorú. Vagy van jobb náluk? Nézelődöm, az asszony nagyon nem akar Samsungot, egy A72-re gondoltam pedig. Mi van jó/jobb hasonló áron náluk? Xiaomi?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#163961) HF77


HF77
senior tag

ha pl. ezt nézzük két telefon esetében akkor melyik lehet a jobb vétel? köszi!
SoC/CPU: MediaTek Helio G85 GPU: Mali-G52 MC2
SoC/CPU: Qualcomm Snapdragon 662 GPU: Adreno 610

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#163962) Viktor0610 válasza HF77 (#163961) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jobb lett volna, ha írsz telótípusokat is. Így kicsit nehezebb volt az összehasonlítás.

A MediaTek valamivel erősebb.

Összevetés: [link].

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#163963) HF77 válasza Viktor0610 (#163962) üzenetére


HF77
senior tag

köszi!! :R
xiaomi mind a kettő!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#163964) kutga válasza rasotamas (#163960) üzenetére


kutga
nagyúr

Én Samsungra mentem egyértelműen, a jó támogatás miatt, és egyébként is kedvelem a OneUI-t. A kínaiakkal nincs tapasztalatom. Xiaomira esküsznek sokan, nekem kaotikusnak tűnt az a rendszer.

Let the Zone take me if I am.

(#163965) Kawauso válasza HF77 (#163963) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Redmi 9T vs. Note 9 második forduló?
Nem fogod azt az extrát kiérezni a Note 9-ben, ellenben kapsz sztereó hangzást a 9T-ben, az akkumulátor és üzemideje is kolosszális a 9T-ben, szóval még mindig a 9T.

(#163966) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Azoktól kérdezném, akik jobban beleássák magukat a mobilvilágba, hogy az idén várható még a közép, felső-közép kategóriában valamilyen várós, ütősebb cucc?
Azoknál a gyártóknál, amiket én többé-kevésbé figyelemmel kísérek, én a következőképpen látom a helyzetet.
A Samsung már bejelentette, hogy az S21 szériában nem ad ki FE változatot, ott sok látnivaló nem lesz, marad a jelenlegi S20 FE.
Az OnePlus dettó, ők se adnak ki a 9-es szériánál t-s változatot, marad ameddig a 8t, majd átveszi a szerepét a Nord2.
A Google most megjelenteti ugyan az új Pixel 5/a-t, de ha igaz, csak az USA-ban, és Japánban lesz elérhető, a mi szempontunkból olyan, mintha nem is lenne.
A Sony, az Xperia 10 iii-al kötelezően letudta az idei középkategóriát, ott is csak a top kategóriában lesz telefonjuk.
Az Asus meg megint csak a top kategóriában tervez kiadni cuccokat.
Szóval, ebben az évben várható még valami ütősebb cucc, ebben a kategóriában?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#163967) Kawauso válasza pendre54 (#163966) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Lesz S21 FE, állítólag októberben érkezik. Hírek bőséggel záporoztak róla.

A Oneplus és a Sony jó eséllyel kifújt.

A Pixel 5a valóban érkezik, illetve még a 6-osnak lesz kérdéses az árazása. Továbbra sem akarom elhinni, vagy elfogadni, hogy azt is magyar összegnek megfelelően 300eFt fölé vinnék.

A Xiaomi nem játszik gondolom, de lesz Mi 11T és Mi 11T Pro, ha minden igaz. Bár a szivárogtatások alapján rosszabbnak néz ki kamerában, mint az előd. Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#163968) pendre54 válasza Kawauso (#163967) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, igen az S21 FE-t benéztem. Az is igaz viszont, hogy nálam a közép kategória csúcsa árban, amit hajlandó lennék kifizetni, az valahol a 200-220 e Ft körül megáll, az S21 FE meg ennél több lesz.
A Pixel 6-osra meg kár szót vesztegetni az árazás miatt, mert tuti, hogy a sima 6-os valahol 800-850 Euró, a Pro változat meg 1000 Euró körül startol majd.
A Xiaomi meg valóban szóba se jöhet, mert az asszonynak van egy három éves valamilyen Xiaomi-je, de amikor nagyritkán megkér, hogy tegyek már rendbe valamit rajta, a vége mindig az, hogy legszívesebben, egy öt kilós kalapáccsal gyógyítanám meg. :DDD

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#163969) kutga válasza pendre54 (#163968) üzenetére


kutga
nagyúr

az S21 FE meg ennél több lesz.

Több lesz igen, aztán majd szépen akciózzák mint az S20-at.

Pixellel nem is az ára a legnagyobb baj, hanem hogy még mindig nem kapható nálunk hivatalosan, bár, ha olyan helyről veszed, elvileg le tudod adni garanciában javításra.

Az S20 FE egyébként még mindig nagyon jó árban van, nem tudom milyen lesz az idei, de szerintem még mindig korrekt.

Let the Zone take me if I am.

(#163970) Árpi001 válasza pendre54 (#163968) üzenetére


Árpi001
senior tag

Még érkezik a honor valamikor.
[link]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#163971) Namelesske válasza SpaceJam (#163955) üzenetére


Namelesske
addikt

Az egész Android One erről a mutogatásról szól a Google a gyártóra a gyártó a Googlere. Soha többet nem veszek azt se.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163972) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok!

Haldokló céges telefon cseréje szükségeltetik.
Csak ezen listából lehet választani.
Felhasználás: csak telefonálás (+sms, +Viber) + e-mail
Fő szempontok: lehetőleg kis méret, lehetőleg a listából az olcsóbbak közül kerüljön ki ("Számlás ajánlat 2 év hűséggel" oszlop szerint mondjuk nettó 50k alatt, de nem baj ha annyiba sem kerül).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163973) Kawauso válasza palfitom (#163972) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ha a kis méret számít, akkor főleg az Apple készülékei játszanak. SE, 12 Mini, sima 12, 11, 11 Pro, XR. Mind kompakt.

A Samsung-tól ott a sima S21, az A41, de ez utóbbi nem valami combos.

Illetve a Sony-tól az Xperia 10 III.

Egyéb kisebb készülékek már nagyon gyengék a listából.

(#163974) Viktor0610 válasza Kawauso (#163973) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezek közül nagyon sok fér bele a nettó 50 ezres árba. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#163975) ghiottone válasza palfitom (#163972) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Realme 8? Még a Redmi Note 10-et látom a listában nettó 50 körül. Egyik se kis méret. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#163976) Kawauso válasza Viktor0610 (#163974) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Hopsz, átsiklottam felette. :))

Na, akkor a kompaktság majdhogynem kilőve, mert ami akad, az vagy borzalmas, vagy már nem kompakt.
A41, A22. Kompakt, de nem valami erős. Marad a Realme 8, ami nagyobb, de kellőképp erősebb, és még azért nem tepsi.

[ Szerkesztve ]

(#163977) palfitom


palfitom
félisten

Kawauso + ghiottone
Köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163978) MKLS


MKLS
aktív tag

Sziasztok!
Létezik még nem kifutó/kifutott, olcsó épkézláb kompakt telefon (40-65K HUF ársávban) ami 6,3' alatti kijelzővel van szerelve? Teljesen általános használatra kell, semmi extra igény nincs. Amiket találtam eddig, az mind "tepsi", Redmi 9T, Nokia 5.4, Oneplus Nord N100

Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#163979) Viktor0610 válasza MKLS (#163978) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Samsung Galaxy A41, talán még találsz belőle.

Samsung Galaxy A54

(#163980) rasotamas válasza Kawauso (#163976) üzenetére


rasotamas
veterán

A22 tegnap volt a kezemben, bár nem nagy, de nem is kompakt, és sima menüben mászkálás közben is lassúnak tűnt.
Ami most nekem nagyon megtetsztett az a pici Iphone SE és van valami újabb mini.
De hát ezek tudáshoz képest horror áron mennek.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#163981) Sgr_A válasza Kawauso (#163976) üzenetére


Sgr_A
addikt

Amúgy minek erős teló az sms viber mail felhasználáshoz
én cégesnek erre a felhasználásra a Samsung a12- t venném

(#163982) Kawauso válasza Sgr_A (#163981) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Kompaktságot néztem elsősorban. Pixel 4a-m van, annak 5,8 hüvelykes a kijelzője, 6-ig kompakt nálam egy telefon, vagy maximum 6,2-ig. Viszont GSMArena szerint még a 6,4 is kompaktnak számít, annyira lappang ez a piac és nem tudnak mást mondani. Sajnálatos, hogy ennyire drágák a tényleg kompakt telefonok, de nincs mit tenni, ha számít a kis méret.

@rasotamas
Kiemeltem, hogy nem valami erősek, ami igaz is. De bele kellett férni az 50eFt-os keretbe. Manapság úgy érzem, hogy a jó hétköznapi használhatóság olyan 60-80eFt között kezdődik, AnTuTu pontban 270-300ezer környékén. De ez csak az én személyes véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#163983) inf3rno válasza Namelesske (#163954) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A videoban Android 11-ről beszélnek, az Android One is nyilván érintett, de a lényeg ugyanaz. A Google szemetet állít elő, és minden Androidos mobilgyártó megszívja.

Mennék én valami alternatív opensource OS-el is, de nem tűnnek annyira megbízhatónak és naprakésznek és úgy tűnt, hogy az évek során kiszálltak belőlük a fejlesztők, pl a Cyanogen is megszűnt, aztán elvileg valaki tovább tákolta LinageOS néven, de ki tudja mennyire stabil a user experience és mennyire biztonságosak ezek. Rootolni sem nagyon akarok mobilt. A Xiamoninál hallottam, hogy elvileg feloldja a gyártó őket, ha szépen kéri az ember. Nagyjából ez tűnik kulturált megoldásnak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#163984) ChrisGhost válasza inf3rno (#163983) üzenetére


ChrisGhost
csendes újonc

2016 óta használok egy HTC 10-est, amin van ujjlenyomat olvasó, de sose használtam. Most veszek egy ASUS Zenfone 7 PRO-t, amin szintén van, de azt se fogom használni. Ebből azt szeretném kihozni, hogy nem szeretnél olyan telefont, amin van ujjlenyomatolvasó. De nem értem miért, hiszen nem kötelező elmenteni bennük ujjlenyomatot, sem használni. :) :R

(#163985) palfitom válasza rasotamas (#163980) üzenetére


palfitom
félisten

Magántelefonként első generációs SE-t használtam több évig, s nemrég cseréltem az új SE-re, szóval azt ismerem, szeretem, és nálam is elsősorban a kompaktság a fő szempont. Ezekkel az Androidos cumókkal nincs semmi, de semmi ismeretem, ezért kérdeztem a hozzáértőktől.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#163986) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

Kimondottan buta telefont keresek nagyot halló rokonnak. Egy nyomógombos Nokiát vált le.
Telefonálás, 1 hetes akkus üzemidő és hogy hallja a hívót. Egyelőre nincs más feltétel.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#163987) inf3rno válasza ChrisGhost (#163984) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogyha lehetőséget adsz rá, hogy leolvassák az ujjlenyomatodat, akkor idővel biztosan le is fogja valaki. Én szeretném csökkenteni annak az esélyét, hogy személyes adatokat gyűjtsenek rólam. Ha tehetném, akkor szelfi kamera sem lenne a mobilon és a mikrofont is fizikai kapcsolóval ki lehetne nyomni rajta, de ilyen biztosan nincsen konzumer termékek között.

Buliban hasznos! =]

(#163988) Viktor0610 válasza macilaci78 (#163986) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem ez a topik kellene neked: Milyen hagyományos (nem okos) mobiltelefont vegyek?

Samsung Galaxy A54

(#163989) haypro válasza inf3rno (#163987) üzenetére


haypro
senior tag

Ha nem próbálom elvitatni ezt a kikötésed (miért tenném, mindenkinek olyanok a preferenciái, amilyeneket csak akar), akkor olyat néznék (akár használtan), amin tényleg nincs ujjlenyomat olvasó: Ilyenek az iPhone-ok a 10-es szériától, illetve a Google Pixel 4 és Pixel 4 XL. Ezen készülékek mindegyikén fejlett arcfelismerés van.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#163990) macilaci78 válasza Viktor0610 (#163988) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ebből a listából kimaradt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#163991) Eversmann


Eversmann
aktív tag

Nord 2 kamerája mennyire használható? Ilyenekre gondolok, hogy optikai zoom, képstabilizálás van-e, illetve az algoritmus mennyire csinál szép képeket. Vagy egy A52-A72, ha kamera lenne a fontosabb ebben az árban nekem?

Life is better with a Titan

(#163992) Viktor0610 válasza macilaci78 (#163990) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi, javítottam.
Már kidobja. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#163993) ChrisGhost válasza inf3rno (#163987) üzenetére


ChrisGhost
csendes újonc

Rendben. :)

A szelfikamera nélküliségben, viszont tudok segíteni. A Motorola Moto One Fusion+, ASUS Zenfone 7 PRO és ASUS Zenfone 8 Flip telefonokon, csak akkor lesz szelfikamera, ha te kimondottan szelfit szeretnél készíteni (ha megnézed őket, rájössz miért). Ujjlenyomat valószínűleg mindegyikben van, de mint mondtam nem kötelező használni és azt sem hinném, hogy csak úgy elmenténe az ujjlenyomatod és nem muszáj ott tapizni őket, ahol tudja olvasni (nem egy túl nagy felületen tudja olvasni).
Remélem tudtam segíteni. :) :R

(#163994) xhege válasza inf3rno (#163987) üzenetére


xhege
addikt

Ilyenkor örülök, hogy én nem vagyok CIA ügynök…. :D

(#163995) Sungoo válasza xhege (#163994) üzenetére


Sungoo
addikt

De a CIA profilozók éjt nappallá téve dolgoznak rajtad már! :DDD

(#163996) xhege válasza Sungoo (#163995) üzenetére


xhege
addikt

Ha tényleg ez a legfontosabb dolguk, akkor minden rendben van a világgal. :K

(#163997) lali2020


lali2020
újonc

Sziasztok! Az alábbi két telefon között vacilálok, millió tesztet olvastam, de engem felhasználói vélemény érdekelne. Szerintetek melyik lenne jobb vétel pro/kontra.

Samsung Galaxy S20 FE 5G vs Xiaomi Mi 10 5G

S7-et cserélném valamelyikre.

A fő szempontok az üzemidő és a kamera fotózáshoz.

Előre is köszönöm annak aki megosztja a tapasztalatait. :R

(#163998) xhege válasza lali2020 (#163997) üzenetére


xhege
addikt

Nálam Samsung lenne. Indokok: számomra klasszisokkal jobb OS, jobb támogatottság, jobb kamera.

(#163999) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy telefont.
Realme 7i
Ugye írva van hogy nincs értesítés led. Akkor itt sehogy sem fogom látni ha írtak vagy hívtak engem ? Nem lehet esetleg a kijelzőt beállítani hogy folyamatosan legyen egy kicsi fényerő hogy lássam hogy történt e bármi értesítés ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#164000) inf3rno válasza xhege (#163994) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.