Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163701) bombibmw válasza Namelesske (#163700) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez a 4G-s Snapis FE, hivatalos 2 év Samsung garanciával.
Sokkal inkabb venném ezt, mint az A52-t, ha nem szempont az 5G.
Mire lesz itthon rendes 5G hálózat, már cserélni kell a telót.
Ez egy nagyon jó mindenes telefon kijelzőben, kijelzőidőben, rendszerben, kamerában, játékra.
Az, hogy műanyag a hátlap...
Nekem még előny is az üveggel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#163702) AxBattler válasza bombibmw (#163701) üzenetére


AxBattler
félisten

Sőt. Ha nem számít az 5G, és a nagy teljesítmény, akkor az Exynos SOC-os változatot szerintem 150k körül is ki lehet fogni... az A52 helyett erős érvnek tűnik.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#163703) Nagyfejű válasza AxBattler (#163702) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Az Exynos procisat nem szabad megvenni!

(#163704) Steve_Brown válasza Namelesske (#163648) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Tegnap megvettem a Lurdyban a 128 gigás Redmi 9T-t. 55 ezer volt ugyebár :DD
Idáig álomjónak tűnik. Az aksijára szerintem a 2 nap egy alacsony becslés. De majd jövőhéten kiderül.

Ez a Stereo hangzás baromi jó, rendes van benne mély is. Az ujjlenyomatolvasó nagyon gyors, ha felnyitom vele akkor a zárolóképernyő meg se nyílik.

Anyagminősége nekem megfelel, elég masszívnak tűnik. Végre a képernyő is elég szép a szememnek, kipróbáltam tűző napsütésben és olvasható.

Nagyon szépen köszönöm, hogy kisegítettetek.

(#163705) Namelesske válasza AxBattler (#163702) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem volt, bármikor becseréltem volna egy A52-re az Exynos FE-t akkora egy fos... az A52 5G még többet is tud mint az A72 btw

#163704 kisvakond111

Na örülök hogy megvetted, használd egészséggel!. Én a helyedbe kikapcsolnám az automata rendszer frissítéseket és figyelgetném minden hónapban a fórumot ki mit mond az új verziókról :D MIUI alatt életmentő lehet. Bár a 9 nem mostani szóval a lehetséges hibákat jó eséllyel már rég kijavították.

Ja és az akku még javulni is fog ahogy töltöd beindul rendesen a kémia.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163706) tyan válasza Steve_Brown (#163704) üzenetére


tyan
senior tag

Tapasztaltál eddig valami idegesítő hibát? Milyen telefonáláskor a hangminősége (nincs panasz a hívott fél részéről, hogy halkan hall)? Pörgős a rendszer?
Mennyi garit adtak rá?

(#163707) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

Xiaomi-két nézegetek (nova 5t után, vagyis nem túl alacsony a mérce) :
Kiszemelt redmi note 10 pro
Mi 11 lite 5g (mert a 4g verzió nudli)
1A gond, hogy mindkettő esetén van kivetnivaló.. 🙄

Árkategória -> 100, esetleg 150
- Használt vagy új? -> új
- Hol vennéd meg? -> Telekom
- Hosszú vagy rövid távra tervezel -> több évre, olyan hardverrel ami nem lesz kuka 6 hó múlva
- Mire használnád? -> a fotós képességek és a hosszú üzemidő fontosak, navigálás..
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez -> Android, azon belül mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Jobb lenne a kisebb méret, nem csak attól függ a választás.

Nem lenne rossz valami IP védelem, emellett stereo hangzás.. 🙄

(#163708) Nagyfejű válasza ANDROID??? (#163707) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Szerintem Telekomnál ennyiért megkapod az s20fe snapisat....én huawei p20 ról váltottam...

[ Szerkesztve ]

(#163709) Viktor0610 válasza ANDROID??? (#163707) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kettő közül én a Mi 11 Lite 5G-t venném, ha a kisebb méret a fontosabb, és a Redmi Note 10 Prót, ha a akkuidő.

Samsung Galaxy A54

(#163710) haypro válasza ANDROID??? (#163707) üzenetére


haypro
senior tag

Arra készülj fel, hogy kamerában egyik sem lesz előrelépés. Ami a teljesítményt illeti, a Note 10 Pro jelentősen gyengébb SoCcal rendelkezik, mint a Nova 5T, a Snapdragon 780 már - egy kicsit - erősebb.

Akkuidőben, kijelzőben nyújtanak csak többet, mint a mostani készüléked.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#163711) ANDROID??? válasza haypro (#163710) üzenetére


ANDROID???
addikt

Visszalépés valamelyik?
Akár kamerába akár sebességben?

Az üzemidő kell, mert két szolgáltató kártyályával van jelenleg is használatban a nova.

[ Szerkesztve ]

(#163712) haypro válasza ANDROID??? (#163711) üzenetére


haypro
senior tag

Nem értem, miért szeretnéd lecserélni a Huaweit. Miben kevés?

Igen, sebességben visszalépés a Redmi Note 10 Pro. Hardveresen ~30-40%-kal gyengébb. Az Mi 11 Lite 5G viszont körülbelül ennyivel erősebb, mint a tiéd, de ezt sem tartom elég jelentős előrelépésnek.
Ami a kamerát illeti, úgy pontos, hogy biztosan nem jobb érdemben egyik sem, mint a Nova 5T.

A Poco F3 pl. sokkal jobb vétel mindkettőnél. Kamerában talán kicsivel gyengébb, mint a Redmi Note 10 Pro (kb a Nova 5t szintje), de teljesítményben megeszi reggelire a többi készüléket, több, mint 2x erősebb pl a Note-nál.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#163713) ANDROID??? válasza haypro (#163712) üzenetére


ANDROID???
addikt

Családon belül kell egy készülék, és huawei helyett, viszont nagyobb vagy más fajta rendszer nem kell neki, tehát menne a nova oda, nekem meg egy másik ami nem baj ha nagyobb, a másik rendszert nekem pedig tuti könnyebb lesz megszokni...
Viszont ha lehet hátrébb nem szeretnék lépni. 180-200-250 forintot sem elkölteni.
Fényerőt ha nyernék a kijelzőre az nem lenne gond.

Játszani nem igen szoktam, de ha lehet a telefon menjen mindenhol zökkenő/gondolkodás mentesen. 🙄

Röviden ennyi.

A Nova teljesen rendben, max a fényerő a napon kicsit lehetne combosabb.

[ Szerkesztve ]

(#163714) evilous


evilous
csendes tag

Sziasztok! Szeretném a régi telómat lecserélni, szertenék egy kis segítséget kérni.

- Árkategória.
Én 100.000 Ft-ra gondoltam, de indokolt estben tudok feljebb is menni
- Használt vagy új?
Új
- Hol vennéd meg?
függetlenül újjonan
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszabb távra, nem szeretném hamar lecserélni
- Mire használnád?

Általános felhasználás. Lehet, hogy majd a gitáromat akarom majd felvenni vele, de ez csak ködös elképzelés :) Illetve néha túrához navigáció, de szerintem ez is elég ritka lesz, szóval nem fő szempont. Játszani, filmet nézni nem akarok rajta, fényképezni csak alkalomadtán
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Jó lenne, ha a zsebemben elférne.

Előre is köszi!

(#163715) Steve_Brown válasza tyan (#163706) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

2 év gari.

Idegesítő hiba akkor adódik ha a rendszer dark módban van de a facebook messenger nem tud hozzá állni pontosan. A keresősáv marad világos. Át kell kapcsolni a messengert a beállítások közt sötét módra és megjavul.

A hangminőséggel nincs probléma híváskor. De eddig 1x telefonáltam vele.

A rendszer pörgős. A youtube + google maps kombó nem fut ki a ramból szóval még vezetés közben is lehet macskás videókat nézni. Mármint, lehet csak nem szabad.

[ Szerkesztve ]

(#163716) CYBERIA válasza Namelesske (#163694) üzenetére


CYBERIA
őstag

Namelesske, xhege, insyde5, bombibmw, DS39, AxBattler, Nagyfejű - köszönöm a tanácsokat!

A héten átgondolom a dolgokat, aztán muszáj lesz dönteni. :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#163717) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Csak egy gyors kérdés, ha csak a kamerát nézzük akkor ilyen 50-60k -ig bezárólag milyen androidos telefont vennétek?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#163718) elfelejtette válasza Nerazim (#163717) üzenetére


elfelejtette
veterán

Használt Poco X3 NFC?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#163719) Namelesske válasza Nerazim (#163717) üzenetére


Namelesske
addikt

Redmi 9T (szerintem jó)
Nokia G20 (vannak ügyes dolgok benne)
Redmi Note 8 2021 kiadás (csak GSM boltban szürke import)

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163720) Azteeek


Azteeek
tag

Sziasztok 2db készülékre szűkült a lista. Mivel 150 ezer a felső határ így a Samsung s20fe csak exynos verzió fér bele a másik a Google pixel 4a. A kérdésem az lenne hogy az exynos verzió megéri-e a pixellel szemben ha csak a fotó képesség a lényeg?

[ Szerkesztve ]

(#163721) xhege válasza Azteeek (#163720) üzenetére


xhege
addikt

Az S20Fe kamerája sokoldalúbb, de nekem a Pixel képalkotása sokkal jobban tetszik. Számomra a stock droid is szimpatikusabb lenne, a Samu exynosos is, szóval én a Pixelt venném.

(#163722) Namelesske válasza xhege (#163721) üzenetére


Namelesske
addikt

A Zoom lencse nem rossz aláírom. :D Engem egy dolog zavart, hogy össze vissza kapcsolgat fényviszonyoknak megfelelően a szenzorok között és sose lehetett tudni éppen mi lőtte a fótót, és a fő lencse is kevés volt a szenzor elé ezért körbe homályos volt mindig a kép makrózáskor.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163723) tyan válasza Steve_Brown (#163715) üzenetére


tyan
senior tag

Köszönöm válaszod!

(#163724) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Van a Telenornál egy Samsung Galaxy A52 DS 109ezer (9ezer havonta)
Szerintetek jó ez a telefon ha azt nézzük hogy gyártói Android fut rajta?

Idáig Nexus és Pixel vonalon mozogtam illetve belenyaltam egy kis Xiaomi mi 8 -ba is. (Stock rom, miui)

A Stock rendszerre rosszat nem tudok mondani , de a miui katasztrófa.. Mi a helyzet a Samsung rendszerével?
Mennyire lehet teli szeméttel és mennyire marad használható az idők folyamán?

(Tudom vannak főzött rom-ok, de tapasztalatok alapján az is szívás hosszútávon)

Páromnak lenne a telefonon , GPS, Android auto, szokásos youtube, FB, video chat, viszont az fontos lenne hogy szépen tudjon fotózni vele.
Fotózás: mindent is , de munkája miatt kezeket , körmöket kellene szépen fotóznia.
Jelenleg egy Xiaomi Mi 8-at használ, az említett Samsung előre lépés lenne?

Köszönöm

(#163725) kutga válasza noorbertt (#163724) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha nem kell 5g, nem jobb boltban?

[link]

Én kedvelem a stock droidot és a Samsung féle OneUI-t is, utóbbit talán még jobban. Fotóban korrekt az A52, esetleg még az S20 FE-re nézzen rá, igaz az már drágább.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#163726) noorbertt válasza kutga (#163725) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem kell 5g, de miért lenne jobb boltban? Ott drágább is picivel.
Amúgy én is rossz árat írtam, de így is drágább ha jól nézem
Telenor:
112 990 Ft
min. kezdőrészlet 11 300 utána meg 11* 9244ft
Azért gondoltam Telenornál, mert ott van biztosítás. Idáig kp-ra vettem a telókat, de már van 2-3 törött a szekrényben :D

Igazából azt lenne jó tudni hogy a Xiaomi Mi 8-tol mennyivel jobb? Kamerában és általában.
Néztem összehasonlítást, de ott a Xiaomi jött ki győztesnek.
[link] Vagy ez fals?

(#163727) szekera


szekera
csendes tag

Sziasztok!

Honor 6 telefonom (3/16GB + 64 GB SD) cserélném újabbra.
Megkímélt állapotú, vigyáztam rá, végig bőrtokban tartottam, az évek során persze elejtettem, karcolódott, stb.
Egyszerűen kinőttem, kevés alkalmazást használok, de a frissítések miatt folyamatosan takarítanom kell, áthelyezni az SD kártyára, szóval macera.
Jellemzően csak telefonálásra használom, kevés Viber és alkalmanként fényképzés, internet.

Az elmúlt 2-3 hét során erre szűkítettem a lehetőségeimet - elképzeléseimet:
Váltás során
1) szívesen maradnék a Huawei-Honor gyártói vonal mellett => Android (családi összetartás), ezért használtan a P30 v. P30 Pro került előtérbe, ill.
2) az új telefonok közül a Xiaomi Mi 10T /11 Lite érdekelne.
Kb. 100-120 eFt-ot szánnék rá, hosszú távra tervezem a használatát (5G ???).

Mit javasoltok?
maradni a gyártó mellett => használt készülék
v. másik gyártó => új készülék

Előre is köszönöma a javaslatokat!

(#163728) kutga válasza noorbertt (#163726) üzenetére


kutga
nagyúr

Részletre akarod venni vagy egyösszegben? A Xiaomi nekem nem jön be, hiába jó a kamera.

Let the Zone take me if I am.

(#163729) noorbertt válasza kutga (#163728) üzenetére


noorbertt
őstag

Xiaomi egy kalap f..
Android auto is csak szívás és minden más is.. nem is értem hogy miért szeretik..

Részletre gondoltam

(#163730) kutga válasza noorbertt (#163729) üzenetére


kutga
nagyúr

Sokan kedvelik, nekem ugyan még sosem volt. Most S20 FE-t nyúzok, egyelőre tetszik.

Let the Zone take me if I am.

(#163731) Kawauso


Kawauso
aktív tag

Sziasztok!

A bátyámnak volt egy HTC One M9-e, amit a végletekig nyúzott, még betört kijelzővel is. Aztán amikor már használhatatlanná vált, ahelyett hogy vett volna valami normálisat, mondjuk azt, hogy megörökölt egy 2016-os iPhone SE-t, de azért adott érte 20eFt-ot. Az a telefon eléggé használhatatlanná vált mostanára, így elérkezett a tényleges váltás ideje.

- Árkategória
Maximum 200eFt-ig.
- Használt vagy új?
Új.
- Hol vennéd meg?
Vodafone-os, de mindegy neki, hogy melyik kiskereskedőtől, webshop-ból rendeli, de azért ne a legnagyobb ismeretlenek legyenek megjelölve.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel?
3-5 év legalább.
- Mire használnád?
A lényeg, hogy gördülékeny legyen, de ha lőni kellene pár képet, videót olykor-olykor ne legyen elégtelen a végeredmény.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez?
Android, a Samsung készülékei nem játszanak ellenszenv miatt.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Nem számít a méret.

A legnagyobb kihívást az jelenti számomra, hogy megéri-e kimaxolni a 200eFt-os korlátot, vagy annyi ár-érték arány bajnok telefon van már, hogy nyugodtan lehet belőlük csemegézni, velük is bőven boldog lenne, tekintve, hogy miről vált. Mindenesetre én az alábbiakat szemeltem ki:
- Xiaomi Mi 10T Pro
- Xiaomi Mi 11 Lite 5G
- Poco X3 Pro
- Poco F3
- Oneplus Nord CE 5G
- Oneplus Nord 2
- Oneplus 8
- Oneplus 8T
- ASUS Zenfone 7 Pro
Szívesen fogadom a további ötleteket is. A Pixel-eket nem raktam bele, mert bár 4a-m van, mind azért, mint a 4a 5G-ért sokallom az árat a hardver függvényében, hiába a jó szoftver.

(#163732) xhege válasza noorbertt (#163724) üzenetére


xhege
addikt

Az A52 egy egész jó teló lett, de szerintem fotózásban nem jobb, mint az Mi8. Az Mi8 az egyik legjobb fotós Xiaomi volt szerintem. Magát a MIUI-t én sem értékelem. Olcsóbb "a" szériás Pixelek nem jöhetnek szóba, ha már a fotózás fontos (Pl 4a, vagy akár 3a)?

(#163733) puhos363 válasza noorbertt (#163729) üzenetére


puhos363
tag

Miért is?

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#163734) noorbertt válasza xhege (#163732) üzenetére


noorbertt
őstag

Köszönöm,

Akkor lehet feljebb kell mennem egy kategóriával S vonal talán..?
Pixel lenne az ideális, viszont mivel asszonynak lesz, így fontos lenne a biztosítás :D mindig karc nélkül adom tovább neki a telókat és pár hét, hónap és törött valahol..
Nekem most egy Pixel 3a van és tökéletes.

puhos363:
Mert fos. Használj Stock droidot és olyan dolgokra is használd ami nem csak játék és fb és rájössz. Ha nem akkor úgy se fogod érteni és ez rendben is van.

(#163735) Namelesske válasza Kawauso (#163731) üzenetére


Namelesske
addikt

Szerintem POCO és Xiaomi telefont csak akkor vegyen ha 2 évente váltani fog. Nord 2 elég jó lett. Ha budget limites a dolog akkor a OnePlus 8T elég tisztességes ajánlat. B-tervnek Mi 11 Lite 5G megfelelő.

#163724noorbertt
110-et megér az A52 de nem vagy vele előrébb. A szoftver nagyságrendekkel jobb mint a MIUI-nál, de tud például merülni.

#163727szekera
Én mindenképp a Mi 11 Lite 5G-t vagy a Mi 10T Prot venném újonnan, nem sokkal másabb mint a Huawei rendszere szerintem, én gondtalanul váltottam EMUI MIUI között anno. A használtat engedd el...

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163736) ibizadance


ibizadance
csendes tag

Sziasztok,

új készülék vásárlásán gondolkodom, jelenlegi HTC10-t cserélném le újabb telefonra (erősen gondolkodom, hogy kihasználatlanság miatt belépőkategóriás Nikon D3400-as fényképezőgépemet is eladnám érte).

- Árkategória. Ha sikerül a fényképezőgéptől megválni, akkor olyan ~200ezer környéke.
- Használt vagy új? Mindenképpen új, garanciális készülék.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre Telekomnál.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? 4-5 évig azért kibírja, nem akarom a közeljövőben cserélni.
- Mire használnád? Fényképezés kimondottan fontos lenne minden körülmény közt (főként nappali, de esti fényekben is), mellette internetezés, videohívások valamint időnként autóban navigációra. Fontos számomra a minél alacsonyabb SAR érték!
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android-os készüléket keresek.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Zsebben, tenyérben fogható, a mostani HTC10-esemhez hasonló méretű lenne a megfelelő (5,2" a kijelző, 146x72 maga a készülék), de kicsit nagyobb is lehet, az nem probléma.

Milyen készüléket ajánlotok ilyen paraméterekkel? Amióta meg van a jelenlegi telefonom, azóta nem követtem a piacot (~4éve). Így chip hiányban nem tudom mennyire szálltak el az árak, nem SOS a telefonvásárlás. Samsung, Pixel, OnePlus telefonok milyenek a fentebb leírt paraméterek alapján? Köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#163737) TTTotya


TTTotya
senior tag

Sziasztok!
Nagyon gondolkodom, egy Asus Rog phone 3 12/512 GB model vásárlásán, mert megkaphatnám teljesen újan 270 ezerért az alap tartozékokon felül egy Asus TwinView Dock 3 Mobile Phone Video Mount + ASUS Neon Aero case for ROG Phone 3 ZS661KS -al.

Szerintetek érdemes még 2021-ben megvenni ezt a telót?

Végig olvasva a fórumot láttam, hogy van egy kicsi közösség és volt aki úgy érzi, hogy reszeltek a kamerán.

Jó lenne tudni, hogy mennyire szignifikáns a javulás.
(Mondjuk az első képekhez mérve bőven volt tere a fejlődésnek.)
Ennyi pénzért azért szeretnék egy legalább “használható” minőséget 2021-ben.

Köszönöm :R

(#163738) kutga válasza Namelesske (#163735) üzenetére


kutga
nagyúr

A52 5g nálam három napot ment. Mondjuk ebből a szempontból nem én vagyok a mérvadó, nem vagyok egy power user. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#163739) Namelesske válasza ibizadance (#163736) üzenetére


Namelesske
addikt

A Samsung és a Motorola nem rossz SAR értékben a Nokia éppen elmegy a Xiaomi brutális, akkor szerintem azt kerüld el.

@kutga mi volt vele? Brick lett?

TTTotya Annyiért megkapod az újabbat is szerintem. Ahhoz is jár pár extra. Ezeknek a szoftver a halála úgyis.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163740) kutga válasza Namelesske (#163739) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem, anyámnak adtam.

Let the Zone take me if I am.

(#163741) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!

2 telefon közül kellene választani, de már sajnos nem vagyok nagyon benne az android témában.
Céges telefonválasztás van, a keretösszeget legjobban kihasználva ez a két típus jöhet szóba:

Xiaomi Redmi Note 10S (6/128 GB)
Xiaomi Redmi Note 9 Pro (6/64 GB)

Női tulajnak lenne, cél a megbízhatóság, gyorsaság. A tárhely mérete mindegy, 64 GB-on is elférne a hölgy.
Melyiket válassza?

(#163742) Kawauso válasza oliwire (#163741) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Szerintem a 10S a nyerő a kettő közül.
Ugyan nem sokkal, de a 10S-ben lévő Helio G95 erősebb a Note 9 Pro-ban lévő Snapdragon 720G-nél.
A 10S AMOLED kijelzős, a Note 9 Pro IPS.
A 10S kapott IP53 tanúsítványt (Por és fröccsenő víz elleni védelem), a Note 9 Pro nem.
A 10S kapott sztereó hangzást, a Note 9 Pro nem.
A 10S magasságra kisebb, szélességre kevésbé olyan széles, és kevésbé olyan vastag, mint a Note 9 Pro.
Amiben a Note 9 Pro jobb, az talán az anyaghasználat. Gorilla Glass 5 védi a kijelzőt és a telefont is, a 10S-nél csak Gorilla Glass 3 van a kijelzőn.
Illetve a kamerás képességei a Note 9 Pro-nak tűnnek jobbnak.

[ Szerkesztve ]

(#163743) oliwire válasza Kawauso (#163742) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm a részletes választ! :R

(#163744) TTTotya válasza Namelesske (#163739) üzenetére


TTTotya
senior tag

Köszönöm a választ. Én az Rog 5-t 339 ezernél olcsóbban nem találtam meg, de ott sem telhesen tiszta, hogy mit adnak hozzá.

(#163745) Namelesske válasza Kawauso (#163742) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát az az MTK proci egy igazi kókány a 720G-hez képest. :D Inkább egy sima Redmi Note 10 kellene, jobban járna vele. Mert minden másban jobban tetszik a 10. De az MTK-t én kerülném.

#163744 TTTotya
Én a hivatalos oldalt néztem,
289 900 Ft
Tartalmazza az ÁFÁ-t
Kiszállítás Ingyenes szállítás minden 50000 Ft feletti rendelésnél / 2-3 munkanap

Dobozban:
Dokumentáció (felhasználói kézkönyv, jótállási jegy) Kioldó tű (SIM-kártya tartó kiadótű) USB-s tápadapter (65 W) USB-C to USB-C cable Aero Case

Ahogy én látom már nem is nagyon adják hozzá a hűtést meg a többi okosságot.

[ROG5 White]
[ROG5 Black]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163746) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Sziasztok! Apósomnak kellene telefon segítsetek légyszíves mert egy ideje nem követem a telefonos topikot.
Árkategória.
60-65ezer körűl.
- Használt vagy új?
Új
- Hol vennéd meg?
Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel
a legjobbat, vagy az éppen best-buy telefont ami ebbe az árba belefér.
- Mire használnád?
Általános használat, telefonálás netezés. Játék nem opció a kamerát is ritkán használja. (azért gondolom már ebben az árban is lehet "elfogadható" fotókat készíteni)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
6col körül.
Mire szeretnéd használni, mi a fontos?
Stabil gyors rendszer ha lehet olyan ami hosszabb távon is használható. (nem szokta évente cserélni a telefonját)
Jó minőségű és jó hatótávu wi-fi lenne a fontos mert a netet szinte csak arról használja.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#163747) Kawauso válasza Namelesske (#163745) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Én speciel unom már a Mediatek-es riogatást. Nem tudom, hány éve vágták el magukat sokaknál, amiben lefogadom, hogy köze volt annak is, hogy nehéz mókolni az ilyen telefonokat vagy lehetetlen. De ettől még nem dugom a fejemet a homokba, ha találkozom velük.
A 7-es Realme széria ugyanezt az összehasonlítást adja. A simában van a G95, a Pro-ban a 720G. Erre mit ad Isten, a simának erősebb, gördülékenyebb a rendszere, a Pro-nak jobbak a kamerás képességei. Ugyanez történt a 6-os szériánál is, szintén Mediatek vs. Snapdragon.

A Redmi Note 10 Snapdragon 678-at ad. Gyengébb a G95-nél és a 720G-nél is.
A Bluetooth csak 5.0-ás benne, nem 5.1-es, mint a 10S-ben, és valamiért a főkamera is le lett húzva 48 MP-re a 10S-ben lévő 64 MP-ről. A többi paramétereik megegyeznek.
Szóval 10S > Note 10.

(#163748) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok.
Három telefonra sikerült szűkítenem a palettát:

MI 11 Lite 5g
Poco F3
Oneplus 8

Ezek közül szerintetek melyik lehet a befutó és miért? (nyilván a proci/kijelző/tárhely/stb összemérésén túl vagyok)
Esetleg tudtok ajánlani hasonló áron még alternatívát? (Samsungot ne :B)

Köszönöm :R

(#163749) Namelesske válasza Kawauso (#163747) üzenetére


Namelesske
addikt

Nekem volt minden fajta telefonom de mindig megfogadom, hogy legközelebb Snapdragon lesz. Ha nem szempont a spórolás akkor miért lenne MTK?

De igazad van a 678 annyira nem nagy deal a G95-höz képest. 11nm vs 12 nm

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163750) Kiskutya válasza Kiskutya (#163746) üzenetére


Kiskutya
veterán

Xiaomi Redmi Note 9 128GB 4G vagy Xiaomi Redmi Note 10 64GB 4GB ? Ahogy látom ez a két teló belefér a keretbe. Melyik lenne a jobb szerintetek? Valószínű hogy 64gb-on is elférne ha sokkal jobb mint a note 9 128-as!

hmm...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.