Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163401) SoulReaver


SoulReaver
veterán

²Sziasztok.

A Huawei p20 pro telefonomat szeretném nyugdíjazni.

Tudnátok javasolni nekem egy méltó utódot?

Amire használom, net, játék, fotó.

Nagyon max 150.000Ft-ot szánok rá.

:R

[ Szerkesztve ]

(#163402) Dilikutya válasza apholyon (#163400) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lásd pár hozzászólással lentebb. :) Meg úgy a topikban kb. folyamatosan. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#163403) kutga válasza ricsip (#163392) üzenetére


kutga
nagyúr

Én használtam nem volt gond vele.

Let the Zone take me if I am.

(#163404) Arpitov


Arpitov
csendes tag

Sziasztok!
Telefon vasarlasban kerte ismeros a segitseget, ezert is fordulok hozzatok.

- Árkategória. max 200k
- Használt vagy új? Lehetoleg uj telefon
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, kb 3-4 evre tervezunk vele
- Mire használnád? fenykepezes, telefonalas, bongeszes
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? nincsen preferencia
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? ne legyen nagyobb, mint egy iphone 11 pro, 144 x 71.4 x 8.1 mm

KoszonjuK! :)

Arpitov

(#163405) Bdanyy válasza apholyon (#163400) üzenetére


Bdanyy
addikt

Hello!

Nekem a leginkább az SE2020 képei és videói tetszenek ennyiért, ha szükség van több kamerára, akkor pl Galaxy A72. Ha a fotózás kevésbé fontos, akkor oneplus nord, mi 10t pro.
De ha mégis a kamera a legfontosabb, akkor lehet engednék a magyar gariból és vennék egy pixel 4a/4a 5g-t vagy iPhone 11-et (utóbbira 1 év világgari mindenképp van, bárhonnan veszed).

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#163406) kutga válasza apholyon (#163400) üzenetére


kutga
nagyúr

+1 az SE2020-ra.

Let the Zone take me if I am.

(#163407) Sgr_A válasza Arpitov (#163404) üzenetére


Sgr_A
addikt

Iphone se 2020
vagy használt 11 pro
Droidba szerintem nincs ilyen kicsi egyet találtam pixel 4a

[ Szerkesztve ]

(#163408) Dilikutya válasza Sgr_A (#163407) üzenetére


Dilikutya
félisten

Google Pixel 4A/4A 5G
Google Pixel 5/5 5G
Asus Zenfone 8

Meg iPhone 12, az is olyasmi méret.

Egy baj van, ezekből csak a Pixel 4A-t kapod meg 200 alatt, a többit, nem, nagyon nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#163409) krizsók


krizsók
csendes tag

Sziasztok!
Új telefont vennék szemezek egy Vivo x60 pro+; fotózásra, netezésre, banki ügyek intézésére kellene. mi a véleményetek a kamerárol, Magyarországon lehet kapni egyáltalán?
Egyéb ötletek is érdekelnek.
Köszönöm

(#163410) ricsip válasza kutga (#163403) üzenetére


ricsip
addikt

Milyen kocsival próbáltad?

-

(#163411) 128bit


128bit
tag

Sziasztok .
Jelenleg egy Galaxy s10e telefonom van és szeretném le cserélni .
Azt szeretném kérdezni ,h ekkora méretben ,vagy hasonlóban milyen telefonok léteznek .

Felső kategória és környéke érdekelne .

Köszönöm szépen

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#163412) Dilikutya válasza 128bit (#163411) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lásd lentebb :)

iPhone, Google Pixel 5, Asus Zenfone 8. Picivel nagyobban Galaxy S20FE.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#163413) kutga válasza ricsip (#163410) üzenetére


kutga
nagyúr

Suzuki Vitara, 2019-es. Az Apple-féle Carplay is megy vele.

Let the Zone take me if I am.

(#163414) Bdanyy válasza Dilikutya (#163412) üzenetére


Bdanyy
addikt

+ S21

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#163415) ricsip válasza kutga (#163413) üzenetére


ricsip
addikt

Köszi. Toyota RAV4 2020-al szeretnék használni.

-

(#163416) kutga válasza ricsip (#163415) üzenetére


kutga
nagyúr

Olyanom nincs. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#163417) krizoli válasza krizoli (#163325) üzenetére


krizoli
tag

Erre valaki tud esetleg mondani valamit?

Köszönöm.

(#163418) Dilikutya válasza Bdanyy (#163414) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tényleg. Valamiért azt hittem, az nagyobb.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#163419) Viktor0610 válasza krizoli (#163417) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne keress tovább. ;)
Jó az a Poco X3 Pro. :K

Samsung Galaxy A54

(#163420) TGWH


TGWH
őstag

Sziasztok.
Redmi 4a és 4x van a családban. Kapni még most is 4a-t, majdnem ugyan annyiért mint régen ha jól emlékszem. Durva. Keressük az utódot, méret jó, ram 4gb, hű de jó csak 32, miért? Ja, régebbi Android fut rajta mint a fent említetteken...
Mi a franc folyik itt? Miért nem futott meg ki a 4a procija a piacról? Miért nincs 5"-os redmi telefon a piacon? Miért van még mindig 2-3gb ram, amikor ez már bőven kevés?
Lehet mind a két telefont le kell cserélni, mert a szokásos okostelefon baja van a másiknak; betelt a ram, betelt a tárhely, és nem lehet helyet felszabadítani, legalábbis normál user nem tud...

Tehát mi van egyáltalán a piacon, ami az utód lehet? Hasonló méretben, minél frissebb Android-al, 4gb rammal? Ami nem irreálisan drága, független.
Redmi 9 túl nagy kijelző, 2gb ram. Ez most valami vicc? Tegyük be az erősebb procit, aztán majd a ram lesz a gyenge pont, vagy mi? Xiaomi shopban pl. nincs is. Van 4+64gb-os, túl nagy kijelzővel 50-ért, ami igen jó ár, de 1, nagy, és 2, annyit nem szívesen fizetek ki érte.
3+32gb 36-40 ezer, már jobb, de még mindig nagy...
Esetleg valami 5"-ban helyette?

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#163421) Sungoo válasza TGWH (#163420) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezt az agymenést… Nincs már 6” alatt telefon. Legalábbis Android, harmincezeré’.

(#163422) trebrona válasza 128bit (#163411) üzenetére


trebrona
nagyúr

Én i11 Pro-ra váltottam S10e-ről.
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#163423) Dilikutya válasza TGWH (#163420) üzenetére


Dilikutya
félisten

40 ezerért mégis mit vársz? Ha meg nem széles, akkor lófasz akksit raknak bele, mert ugye vastag se lehet. Redmi 9 nem 2GB-os, az a A/AT stb variáns, a sima Redmi 9 4/64GB, igaz az az 50 ezer.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#163424) TGWH válasza Dilikutya (#163423) üzenetére


TGWH
őstag

Nem az a bajom hogy ennyiért nincs csúcs, hanem hogyan lehet egy 2016-os telefon ugyan annyi, mint egy mostani új, és hogy lehet hogy a proci magok száma duplázódott, a ram meg maradt ugyan annyi, holott azon úszna el a dolog.
50 ezer a 4gb, 40 ezer a 3gb, 32 a 2gb, ezek reális árak szerintem, nem egy erőműről beszélünk. Ez alatt kb. semmit nem ér a telefon. Olyan márkás telefon mint a 4a, kb. 1.5-2-szer drágább volt a szolgáltatónál.
Igen, ugyan ez volt 3.5"-nál, minek annál nagyobb... de akinek nincs lapát keze, nem tudja egy kézzel kezelni a nagy telefont.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#163425) Harbard


Harbard
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A Blackberry Priv-emet szeretném nyugdíjazni. Fontos szempont volt pár éve a kiválasztásnál a fizikai qwerty, de itthon már nem nagyon lehet kapni korszerű telefont fizikai qertyvel. Ráadásul a Blackberry márkáról rossz véleményem alakult ki. A telefon eleinte jó volt, de most szinte használhatatlan. Kicsit vonakodom a qwerty hiányától, de ha nincs hát nincs, új telefon viszont kellene. A kérdés adódik:

- Tudtok-e ajánlani közép (vagy felső közép) kategóriában itthon beszerezhető fizikai qwerty-vel rendelkező készüléket, androiddal és nem Blackberry-t?

- Nem lebecsülve a szakértelmeteket, de belátva kérdésem problematikus voltát: Ha nem tudtok ilyet, akkor olyan készüléket tudtok-e ajánlani, amelyiken könnyű gépelni egy jó nagydarab fickónak is virsli ujjakkal, aki nem szeretne palacsintasütő méretű cuccal rohangálni.

- A könnyű gépelésen kívül szempontom, hogy nem szeretnék sem kínai terméket, sem Apple terméket vásárolni, ezek kizárva. Örülnék, hogy ha elkap egy komolyabb eső ne menne gallyra a telóm, úgyhogy ha nem is szempont, hogy búvárkodni tudjak vele, de nem lenne baj, ha valami minimális víz- és porállósága lenne. Jó lenne, ha gyors lenne, gyors netlehetőséggel, szép és valamennyire strapabíró képernyővel, minél hosszabb üzemidővel. Előny, ha kivehető az aksi, de azt mostanában csak féltéglák esetében láttam már. Kamera minősége nem igazán érdekel. Nem hátrány persze, ha jó, de nálam nem szempont. Enyhe preferencia a 3.5 jack megléte és lehetőleg USBC csatlakozás.

Nincs igazán felső limit, mert nem egy több évig, nap mint nap használt készüléken akarok pár 10ezret spórolni, ugyanakkor nem vagyok nagy telefon guru, szeretném minél olcsóbban megúszni.

Nézegettem a netet is, egyelőre a Samsung Galaxy A52 5G és a Samsung Galaxy S20 FE 5G keltette fel az érdeklődésemet. Ez utóbbiban fájlalom a 3.5 jack hiányát.
Ezek megfelelnek szerintetek a fenti szempontoknak illetve milyen más javaslatotok van?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Harbard

(#163426) Dilikutya válasza Harbard (#163425) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kivehető akksi: felejtős.
Fizikai qwerty: felejtős.

Ha kínait és iPhone-t nem akarsz, akkor marad valami Samsung. A52 és S20FE por- és cseppállók, de utóbbin valóban nincs jack. A kijelzője mindkettőnek szép, szerintem még éppen nem nagy. Strapabíró alatt mit értesz? Gorilla Glass-os szerintem mindkettő, az S20FE-n gyárilag fólia is van. A normális behatásokat nyilván kibírják, a leejtést, kalapácsot, kamiont meg egyik se szereti, a strapafonoknál is a titok a masszív gumiborítás, ilyen tokot meg ezekre is kapsz, bár kisebb egyik sem lesz tőle. :)
Esetleg valami Nokia, Sony, bár azokat én nem ismerem már.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#163427) Harbard


Harbard
csendes tag

A strapabíróság alatt azt értem, hogy legyen rajta valamilyen újabb gorilla, bár azt megmondom őszintén nem tudom, hogy az ér-e többet, mintha megemlítem este az imáimban, hogy ne törjön el, de legalább valami. Nehéz harci telefont nem szeretnék, nem indokolt.
Akkor az A52 és S20FE -nél nincs jobb ötlet?
5G mennyire fontos ma, meg (jósgömb hiányában tippre) 2-3 év múlva?
(Sejtem, hogy itt ez eretnek, de úgy 5 évig szeretek használni egy telefont.)

Harbard

(#163428) insyde5


insyde5
aktív tag

Jó reggelt!

' öreg ' S8-am( 4 éves ) szeretném leváltani, olyan telefonra ami méltó utódja lenne.

Szükséges:
-ip68
-NFC ( fizetések miatt! megbízhatósága fontos )
-dual sim ( mind2 mobilnettel , ezért is vált esedékessé a csere, s8 single simes)
-nem baj ha nem tepsi méret
-1, 1,5 napot bírjon az akkuja ( nemigazán játszom )
- jó fényképek, videók ( s8 at ismerem, ezzel meg vagyok elégedve )
-jó támogatás, szervíz ( s8am sosem volt szervizben)

Sajnos április óta nem kap biztonsági frissitést az s8.

Keret: 250.000 HUF
Lehet rossz a megközelítés, ennyiért vettem az s8at.

Köszönöm a segítőkészségeteket. :R

(#163429) kutga válasza insyde5 (#163428) üzenetére


kutga
nagyúr

S20 FE.

Let the Zone take me if I am.

(#163430) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok,abszolút laikusként kérdezem ,csak alapvető felhasználasra főleg zene hallgatásra a 3 teló közül melyik lenne a jobb?Max néha 1-2 fotó ,de semmi extra
Samsung A72
Redmi Note 10 pro
Xiaomi MI 11 lite

PSN - RedFoxHun

(#163431) insyde5 válasza kutga (#163429) üzenetére


insyde5
aktív tag

Köszi!
Akkuja rendben van? "olvastam" olyat, hogy "siralmas üzemidő".

Alternatíva lehet-e:

Asus ZenFone 8 Mini 5G 8GB/256GB Dual SIM

OnePlus 9 5G 8GB/128GB Dual SIM

?

(#163432) kutga válasza insyde5 (#163431) üzenetére


kutga
nagyúr

A snapdragon verziónak jó az akkuja. A másik kettő is jó lehet, az Asusnál szerintem jobb a Samsung supportja, a másikat nem ismerem.

Let the Zone take me if I am.

(#163433) Dilikutya válasza insyde5 (#163431) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az eredeti, Exynos 990 SoC verzióra ez igaz lehet, de a frissített Snapdragon modell szerintem teljesen jó. Tömegközlekedés, irodában inkább ezen netezek szabad percben a céges háló helyett, bírja.
Szép képeket csinál, kellően gyors.

4 évvel korábbi árakat nem igazán érdemes alapul venni, ugyanazon kategóriában mindig minden többe kerül. :)

Nekem nagyon bevált az S20FE (SM-G780G/DS, S20FE Q a Snapdragon modell).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#163434) ghiottone válasza redhunter (#163430) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Hosszú távra a biztosabb szoftver támogatás miatt a Samsungot ajánlanám ebből a trióból.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#163435) Viktor0610 válasza redhunter (#163430) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Háttö, erre bármely teló jó lehet.
Az A72 kamerában a legjobb, de valószínűleg a legdrágább is. A Redmi Note 10 Pro teljesítményben a legjobb, a Mi 11 Lite előnye a kis méret lehet.

Samsung Galaxy A54

(#163436) Fuge212 válasza kutga (#163406) üzenetére


Fuge212
csendes tag

És ha csak a kamerát nézzük S20FE SD vagy SE2020?
Köszönöm

(#163437) kutga válasza Fuge212 (#163436) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem az FE kamerája sokoldalúbb. Inkább az I11-gyel vannak egy szinten.

Let the Zone take me if I am.

(#163438) Bdanyy válasza Harbard (#163425) üzenetére


Bdanyy
addikt

Az igazi niche brand unihertznek van ilyesmi (Titan) , de az is kínai :) [link]

Aki meg minitelefont keres, náluk van az is, Jelly 2 [link]

A kettő közül a snapis FE-t választanám az ultrawide miatt, de a főkamera képei is elég jók [link]

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#163439) redhunter válasza Viktor0610 (#163435) üzenetére


redhunter
senior tag

Akkor majd amelyik lesz raktáron a telekomnál,mivel ugyis magentával lesz véve készülék kedvezménnyel igy kb 45 ből mindegyik megállna.

PSN - RedFoxHun

(#163440) LZs?!


LZs?!
aktív tag

Sziasztok,

Céges telefon cseréje előtt állok, és a véleményetek érdekelne.

Nem vagyok 'telefonon', így ha az emailek, Teams, etc. működik rajta, részemről ki van pipálva, ugyanakkor a megfelelő / jó kamera az egyetlen dolog, amit a hosszú évekkel ezelőtti Lumia 920-asom óta hiányolok minden alkalommal (illetve a Windows OS-t, amit én nagyon kedveltem).

A jelenlegi 'ingyé' felhozatal:

LG Velvet
Xiaomi MI 11 Lite
Samsung Galaxy A72

Ugyanakkor saját zsebből minimális rádobva a következővel szemezek csak a kamera miatt:

Samsung Galaxy S20 FE

Érdemes a fenti három helyett az S20-ast választani csak emiatt?

Nevermind...

(#163441) milan26


milan26
senior tag

Sziasztok!

Lehetőségem van most megint kihozni egy telefont a szolgáltatótól, ami egy iphone7-et váltana. Felhasználás csak alap dolgok, azaz telefon, sms, facebook, messenger, otp smartbank és simple, levelező, fényképezés. Nem idegenkedek az androidtól, nem tudom, hogy hol tart most, de nem szeretném, ha fagyogatna, belassulna. Üzemidő ne legyen rosszabb, bár azt nehéz elképzelni.

Amiket néztem:

LG Velvet 128 GB - 0 FT
realme 8 Pro 128 GB - 0 FT
OPPO Reno5 Z 5G 128 GB - 0 FT

Megéri váltani, vagy várjam meg, amíg lejjebb megy az új 64-es Iphone SE ára? Ha egyáltalán fog lejjebb menni, eddig csak felfelé ment...Most 64k

[ Szerkesztve ]

(#163442) Sungoo válasza milan26 (#163441) üzenetére


Sungoo
addikt

64 ezer az új SE? :Y Ennél már hova lejjebb?

(#163443) milan26 válasza Sungoo (#163442) üzenetére


milan26
senior tag

Volt már olcsóbb az XXL előfizetéshez, én úgy emlékszem.

(#163444) Sungoo válasza milan26 (#163443) üzenetére


Sungoo
addikt

Igazából én néztem be, gondolhattam volna, hogy komoly előfizetéssel ennyi. :B Ha IOS-en voltál, és a I7 méretét szoktad meg, a Te helyedben én biztos, hogy a SE-t választanám. Hansúlyozom, ÉN! :)

[ Szerkesztve ]

(#163445) milan26 válasza Sungoo (#163444) üzenetére


milan26
senior tag

Köszi a választ. :)

De a többi is tudja ugyanazt nagyjából?

(#163446) windlord válasza milan26 (#163441) üzenetére


windlord
őstag

hol kerül ennyibe?
értem, tehát nem előfizu nélküli telefonról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#163447) milan26 válasza windlord (#163446) üzenetére


milan26
senior tag

Telenor.

(#163448) #20221952


#20221952
törölt tag

Sziasztok!

Melyik telefon az, amelyik napsütésben is olvasható (a jelenlegi maximális fényerő mellett sem olvasható - Huawei P20 Lite)?

A választ előre is köszönöm!

(#163449) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Sziasztok,

faternak vennék telefont legalapabb felhasználásra az alábbi kritériumokkal:

- 50k-ba jó lenne ha beleférne
- legfontosabb, hogy az értesítésnél legyen villogó led, gondolom ennyiért még nincs aod
- befoglaló mérete a lehetőségekhez képest minél kisebb legyen
- napsütésben is olvasható legyen a kijelző

Nagyjából ennyi az összes igény, nyilván jó lenne ha minél tovább bírná.
Xiaomi, huawei és samukat nézegettem, de lassan 3 éve egyáltalán nem követem a piacot ezért szívesen fogadnék néhány ajánlatot.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#163450) Isual


Isual
veterán

Sziasztok!

Unokaöcsémnek vennék használt telefont, 14 éves, úgy 30 ezer Ft-ot szánnék rá, mit ajánlotok?

Köszi a válaszokat!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.