Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163601) mp54


mp54
senior tag

Valamikor olvastam, hogy ha egy nevet beírok a névjegybe, érdemes az egész nevet beírni az első helyre, mert adott esetben (nem emlékszem mikor), hajlamos a keresztnév szerint sorba rakni...az enyém iphone, de lehet, droidos írta. Valós a probléma?
Kösz!

(#163602) kutga válasza mp54 (#163601) üzenetére


kutga
nagyúr

Biztos ide akartad?

Let the Zone take me if I am.

(#163603) mp54 válasza kutga (#163602) üzenetére


mp54
senior tag

Szerintem itt olvastam...de hol kérdezzem?

(#163604) kutga válasza mp54 (#163603) üzenetére


kutga
nagyúr

Az iPhone topikban mondjuk

Let the Zone take me if I am.

(#163605) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Sziasztok!

19 éves egyetemista vagyok és telefont keresek.
3 évig használtam egy Samsung Galaxy S6 Edge-t, imádtam középiskolás éveimben. Sajnos összetörtem így most egy LG K50-em van ami szintén össze van törve, de nem is ezért akarom cserélni, hanem mert eszméletlenül gyenge hardver van benne. Nyilván ez relatív és habár nincs rá túl sok pénzem leírnám az elvárásaimat, biztos hogy tudtok nekem segíteni:

-Ne szaggasson rajta az android out of the box.
-Bírjon ki egy napot az aksija.
-És ne olyan legyen az anyagminősége mint egy búcsús játékpisztolynak.
-Lehessen vele telefonálni, facebookozni és az élethez szükséges alkalmazások fussanak el rajta. Pl.: eeszt aplikáció, Neptun, MÁV-START

(Mert nagyon gáz a kalauz előtt levárni 10-20 másodpercet amíg az LG képes feloldani a képernyőzárt.)

És itt jön a kihívás: 40 ezer forint (legfeljebb 50) az amit rá tudok szánni.

Ha hardverapron kell keresnem valamit nekem az is megteszi. Gondolkoztam Galaxy S8-on vagy iPhone 8-on, sokan ajánlották a Huawei P Smartot.

Köszi a segítséget.

(#163606) AxBattler válasza Steve_Brown (#163605) üzenetére


AxBattler
félisten

OnePlus Nord N100 64GB
Xiaomi Redmi 9T 64GB 4GB
Xiaomi Redmi Note 9 64GB 3GB
Xiaomi Redmi 9C NFC 64GB

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#163607) Namelesske válasza Steve_Brown (#163605) üzenetére


Namelesske
addikt

A Xiaomi és Realme elég jók. Ha kell egy kis kaland az Umidigi szokott jó ajánlatokat felrakni 7 napos EU raktár szállítással. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163608) AxBattler válasza Steve_Brown (#163605) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja és természetesen: Xiaomi Poco M3 64GB / 128GB

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#163609) Namelesske válasza Steve_Brown (#163605) üzenetére


Namelesske
addikt

Ezt találtam még ami eléggé deal jellegű [link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163610) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Sziasztok,

Feleségem köhécselő Samsung S6-ját kéne lecserélnem, még új gyermek érkezése előtt és ehhez kérek némi segítséget. Xiaomikat nézegettem de egyre több helyen olvasom, hogy kicsit megbízhatatlan kezd lenni az os rajtuk. Samsung A52-t is néztem, oneplus nordot de nem sikerült zöldágra vergődni.

- Árkategória.
~120000 Ft
- Használt vagy új?
Új.
- Hol vennéd meg?
Magyar garis legyen.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
4évet azért kibírjon ( 3is elég :DDD )
- Mire használnád?
Születendő gyerek fényképes dokumentálása, meglévő gyerek fényképes dokumentálása, fb, netezgetés, semmi játék vagy izom alkalmazás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android párti vagyok, illetve inkább ahhoz "értek" abban tudok segíteni könnyen ha valami összekutyulódik, de alapvetően nem vetek el semmit
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
hmmm 6" környéke

Előre is köszi a segítséget :U

(#163611) kutga válasza Lucif-R (#163610) üzenetére


kutga
nagyúr

Én az A52-re szavazok, ha a pénztárca elbírja, az 5g változatot belőle.

Let the Zone take me if I am.

(#163612) rasotamas válasza kutga (#163611) üzenetére


rasotamas
veterán

Ez az ajánlat engem is érdekelne. Nekem képminőség lenne az elsődleges, szükséges esetben tudnék kicsit feljebb menni, de ha csak a proci jobb az fölösleges mert facebook, viber, fotózás, netezés.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#163613) kutga válasza rasotamas (#163612) üzenetére


kutga
nagyúr

Az A52 korrekt kamerát kapott, valamivel jobb az A72, esetleg még az S20 FE is érdemes Samsung vonalon, az mindkettőnél jobb.

Let the Zone take me if I am.

(#163614) Namelesske válasza Lucif-R (#163610) üzenetére


Namelesske
addikt

Ha nem feltétel hogy Samsung legyen, akkor [link] esetleg [link]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163615) krumplicukor


krumplicukor
csendes tag

sziasztok

úgy gondoltam az telefonomnál lépek egy újjat és azonnal rootolom. Az emlúlt 3 telefonnal semmilyen garanciális gondom nem adódott, viszont a bloatware már a kezdetektől zavart.
Úgy gondoltam a következőnél meglépem egyből. Nem igazán szeretem mélyre ásni magam a témában ezért hozzáértők tanácsát kérném, melyik az a telefon manapság 60 ezer ft körüli áron amit csimpánzok banánért (vagy akár én) könnyedén rootol illetve van bőséges választék egyedi romból?
Tudom nem szokványos kérdés, de ha banális kérdés lenne nem is tenném fel :N
Na lássuk ki mit TUD :DD

(#163616) kutga válasza krumplicukor (#163615) üzenetére


kutga
nagyúr

Valami Xiaomi?

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#163617) Namelesske válasza krumplicukor (#163615) üzenetére


Namelesske
addikt

Motorola G7, Poco F3/Redmi K40/Mi11x, Poco F2, Pixel 3, Pixel 5 ezeket hozta fel a lineage bibila.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163618) Lucif-R válasza kutga (#163611) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ez csak 5G-vel több vagy ebben a kamera is már más mint a sima 4G-s verzióban?

Namelesske: Xiaomit én is néztem de most mi ez hogy egyre többen írják hogy rosszalkodik az OS, meg gyenge az egész úgy ahogy van. Az árukeresős vélemények között is nagyon sok ilyen van... minda 8GB-s mind a 6GB-snél. Vagy ez csak ilyen egyéni probléma?

(#163619) Gyarmati_ válasza Lucif-R (#163618) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A xiaomi-k is teljesen jól használható eszközök, kiveszed a dobozból és használod. Minden gyártónál van hibás frissítés, kisebb bakik.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#163620) Namelesske válasza Lucif-R (#163618) üzenetére


Namelesske
addikt

Az utolsó Xiaomi telefonom egy Redmi Note 8 Pro volt. Akkor kezdtem el ezeket a dolgokat érezni a bőrömön. Régebben picit stabilabb és kiszámíthatóbb volt minden. Túl nőtték magukat. Szóval úgy voltam vele megyek OneUI-ra de azt is beszoptam kétszer egymás után. Főleg a térerő és akku problémák miatt. Nem tudok állást foglalni mert a BBK (oneplus,realme,oppo) szoftvere se jobb. Amolyan mindegyik egy szar élményem volt az elmúlt 4-5 évben, de nem a Xiaomi volt a pöce legalja, de a reklám (helye) és béna szoftverek miatt közel volt néha.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163621) kutga válasza Lucif-R (#163618) üzenetére


kutga
nagyúr

5g és valamivel erősebb a soc. Egyébként ugyanaz.

OFF
Namelesske
Most mit használsz?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#163622) Namelesske válasza kutga (#163621) üzenetére


Namelesske
addikt

12 Mini mint pisis kislányoknak :DDD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163623) krumplicukor válasza Namelesske (#163617) üzenetére


krumplicukor
csendes tag

ebből ha jól veszem ki a xiaomi a könnyen rootolató márkák közé tartozik? Több amit írtál meghaladja 60 ezer ft-ot, én újkori árra értettem

(#163624) kutga válasza Namelesske (#163622) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem annyira mini az. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#163625) Namelesske válasza krumplicukor (#163623) üzenetére


Namelesske
addikt

:D hát ha könnyű alatt azt értjük hogy kuncsorogni kell feloldó kulcsokért és azonnal veszik el a garanciát akkor igen :D

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163626) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Az asszonynak szeretnénk egy OP8-at sajnos csak az Interstellar Glow szín jó.
Ezek a webshopok közül melyikkel járunk a legjobban az Alzán kívül? Nem biztos, hogy megér 40k felárat.

(#163627) ghiottone válasza flegga92 (#163626) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Mi a B-Tel-től vettünk már pár céges telefont és a 7T-m, ami 2019 novemberi beszerzés is tőlük van. Eddig megbízható cégnek tűnik. De majd szerdán nézd meg 11 óra után a oneplus.com-on hátha lesz akcióban OP day keretében.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#163628) flegga92 válasza ghiottone (#163627) üzenetére


flegga92
senior tag

Nincsen már sajnos, csak 8T van, abból is csak 12+256, persze annak nem jó a szine:W

(#163629) Namelesske válasza flegga92 (#163626) üzenetére


Namelesske
addikt

A Smartshoppal van érintőlegesen tapasztalat, de arra nincs garancia hogy holnapra nem szívódik fel mint a turbado vagy a többi. B-tel is régóta megy. [link] [link]

Viszont a bolt mögött álló cégek gyakran változnak. Ez eléggé aggasztó.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163630) flegga92 válasza Namelesske (#163629) üzenetére


flegga92
senior tag

Igen, ez eléggé aggasztó. A Btelre emlékszem régebbről, reklámoztak is, de más volt a székhelye.
OP 1 évig javítja a bolti garis telefont is, legalábbis nekem ezt írták vissza a 7Prora mikor rákérdeztem a Turbado eltűnése után.

[ Szerkesztve ]

(#163631) realist válasza apholyon (#163545) üzenetére


realist
őstag

Asszonynak tervezek egy Nord2-t beszerezni. Úgy értelmezem, hogy az amazon.de - n megrendelve is él a hivatalos - itthon is érvényesíthető - garancia és szintén olcsóbb lenne. Csak egyszerűen nem tudom megerősíteni, hogy jól értelmezem-e... :B
A realme gt master explorer ami még jó lehet csak abban nincs b20 és még nem kapni Európában a globalt, annyira meg nem türelmes, hogy megvárja :D

(#163632) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !
OnePlus N10 5G-ről vélemények ? tapasztalatok ? jól látom hogy nem kap A12-őt ?
:R

(#163633) apholyon válasza realist (#163631) üzenetére


apholyon
aktív tag

Azért elég nevetséges, hogy a honlapon a linkbe "hu"-t írva 430 € (8/128), míg "de"-t írva 400 € + Stadia + Chromecast ajándékcsomag... de német oldalról nem lehet Mo-ra rendelni... :(((

Itt írta valaki, hogy elvileg lesz a héten 1+ day, azt megvárom, hátha lesz valami akció.

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#163634) ghiottone válasza apholyon (#163633) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Németországba hozz létre egy mailboxde fiókot és próbáld meg oda rendelni. Onnan hozzánk még kb.13 euró a 2 napos gls.
Eddig szerdánként nem adtak semmit a nordokra, még a 2SUMMER 20 eurós kedvezményt se lehet rá használni :( Mindegy, holnap 11 után kell megnézni van-e valami akciójuk.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#163635) iff


iff
senior tag

Sziasztok!
Lecserélném a szeretett Xiaomi Redmi Note 4 32/3 telefonomat (mindig jó az akku :K ). (régóta gyengélkedik a mikrofon, tudom sokaknál előfordult) Android vonalon maradnék. Játékra nem nagyon használom. Ami elfutott a Redmi 4-en, akkor az új telefonon gondolom elfut. :D Xiaomi Redmi Note 10 64GB 4GB eddig [ezt] néztem.
Ami a kamerát illeti 1080p jobb nem kell. (ha nagyobb felbontást tud az nem baj) Note 10-nek milyen a kamera része? Mennyire stabil videó felvételkor?

Árkategória.
~60000 Ft (esetleg kicsit még hozzá tudok rakni.)
- Használt vagy új?
Új.
- Hol vennéd meg?
Magyar garis legyen.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
4évet kibírjon Mint a Redmi 4-em.
- Mire használnád?
Facebook, csevegő appok, játék max máriós :D .
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android párti vagyok
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Hát ő, mindegy :D

Előre is köszönöm a segítséget! :R

..........""..........

(#163636) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Bár abban biztos vagyok, hogy itt a fórumon még senkinek nem volt lehetősége a két telefont használat közben összevetni, de az általános tudnivalók, eddigi tesztek alapján mégis megkérdezném, hogy a két készülék közül, ki melyiket választaná?
1./ Sony Xperia iii 10 5 G
2./ OnePlus Nord 2 5 G
Árban mindkettő kb. 155 e Ft, mindkettő mellett vannak érvek, illetve ellenérvek. 3-4 éves távlatban, általános napi használatra lenne, semmi extra igény, játék esetleg elvétve, néha egy kis fotózás, rövid videók, családi események alkalmával. Ami még szempont lehet, a gyártói támogatottság szoftveres oldalról, esetleges garanciális problémák intézése, illetve garanciális időn túli esetleges javítások.
Köszi a véleményeket.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#163637) apholyon válasza ghiottone (#163634) üzenetére


apholyon
aktív tag

Van ismerős, aki jár Németországba és elhozza nekem, azzal nincs gond. Csak a miheztartás végett írtam... biztosan nagyobb a felvevő piac ott, de osztrákoknál szintén 400€, szlovákoknál 410 €, Mo-on 430 €, közben meg itt a legkisebb az átlagkereset... :(((

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#163638) Namelesske válasza iff (#163635) üzenetére


Namelesske
addikt

Redmi Note 10? 64k alzán

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163639) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Szeretett LG V30-asom akksija és ujjlenyomatolvasója kezdi megadni magát, így cserén gondolkodom... Ami fontos:

- Ne legyen nagyobb és nehezebb mint a V30 (V30 spec: 151.7 x 75.4 x 7.3 mm, 158 gramm)
- Kijelző mérete legyen kb. 5,5" - 6"
- Jó képeket készítsen kültéren, illetve beltéren is (a V30 fotóképessége inkább közepes volt)
- Játékra, zenehallgatásra, videonézésre egyáltalán nem használom
- Legalább 2 évig ne kelljen cserélni, az akksi bírjon ki bőven egy napot.
- Legyen benne jó ujjlenyomatolvasó és vezetéknélküli töltés
- Márka tekintetében teljesen nyitott vagyok, volt már sokfajta telefonon, egyik sem okozott nagyobb csalódást...

A teszteket végigolvasva úgy láttam, csak a Samsung Galaxy S20 felel meg a célnak, de ha bármilyen ötletetek lenne szivesen fogadom! Viszont a tesztek az ujjlenyomatolvasóját nem írják túl jónak, úgyhogy kicsit elbizonytalanodtam, illetve annyira nekem nem tűnik megbízhatónak a kijelzőbe épített verzió (A V30-asban hátul van)

- Árkategória. 100.000 - 200.000
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül

Ti mit ajánlanátok, melyik típus jöhet még szóba?

(#163640) busman


busman
addikt

Sziasztok! A kettő közül melyiket?
Galaxy S20FE(Snapdragon)
MI10T Pro

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#163641) kutga válasza busman (#163640) üzenetére


kutga
nagyúr

Az OS miatt én a Samsungra szavazok.

Let the Zone take me if I am.

(#163642) Sgr_A válasza Stehe (#163639) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ez két dolgon bukik meg a jó ujjlenyomat olvasó és a bőven bírjon ki egy napot az s20 pont nem eről híres

(#163643) Steve_Brown válasza AxBattler (#163606) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ezeknek a SoC-ja nem gyengébb mint a K50-nek? Vagy félreolvasom? :S

(#163644) Namelesske válasza busman (#163640) üzenetére


Namelesske
addikt

Az olcsóbbik :D

155-ért van a Mi 10T Pro 5G, 8 Giga rammal. Ezek általában azért jobban támogatottak mint a Redmi meg Poco készülékek.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163645) Namelesske válasza Steve_Brown (#163643) üzenetére


Namelesske
addikt

Á, nehogy azt hidd, a Snapi 460 és Snapi 662 ami a Nord N100-ban és a Redmi 9T-ben van gyártástechnológiában, effektív teljesítményben, és támogatottságban is veri a Helio P22-őt. Én biztosan e között a két készülék között döntenék, 4GB ram alatt nem érdemes telefont venni 2021-ben. A többit kerülném.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163646) Steve_Brown válasza Namelesske (#163645) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ez a Redmi 9T nagyon húz.

Segítsetek még annyiban, hogy Redmi 9T vagy Redmi Note 9? Olyannyira közel vannak :SSS

(#163647) Viktor0610 válasza Steve_Brown (#163646) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Note széria inkább ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#163648) Namelesske válasza Steve_Brown (#163646) üzenetére


Namelesske
addikt

A Sima 9T-ben van +1GB ram, amit semmivel nem lehet pótolni főleg ha nem félévre veszed.

A 9T Idén januárban lett bejelentve a Note 9 tavaly Áprilisban (magyarul a T-n több lesz a támogatás).

Note mellett szól a felnőttes kinézet és a GG5 üveg. Processzorban a 9T 11 nm és

Snapdragon a Note 9 csak G35 MTK ami 12 nanométeres, tehát jobban melegszik és többet is fogyaszt. Antutuban gyorsabb a G35, de 3GB Rammal semmit se ér ha mindent bezárogat amúgy is MIUI.

Snapdragon könnyebb nyitható és romolható mint az MTK társa.

A kijelző emléletileg ugyanaz, bár a Note 10 elvileg fényesebb. A lyukas kijelző szerintem jobban néz ki, de ez másodlagos a RAM miatt.

Akkumulátorban gyilkos a 9T 6000 mAh és egy takarékos Snapdragon van benne. 2 napos... simán.

[link]

Ha a Note 9 tetszik akkor inkább vedd a Nord N100-ast. Kinézetre hasonló, de abban is van tisztességes SOC és tisztességes RAM. Arról nem is beszélve hogy a Nord-ban 90hz-es kijelző is van, ami meg megszi reggelire a Redmiket (a felbontás kárára :(), nagyon sima élmény használni főleg ha először használsz ilyet.

Szóval nincs jó és rossz döntés, csak A vagy B kompromisszum gondold végig mi kell. Gyors kijelző Nord N100 vagy nagy akkuidő 9T, vagy fényesebb kijelző jobb szelfi: Note 9.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#163649) Steve_Brown válasza Namelesske (#163648) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Ebben az esetben az akkuidőt fogom választani. Köszönöm :)

(#163650) nyozo


nyozo
aktív tag

Sziasztok,

Le cserélném a jelenlegi p30 pro-mat, amivel szemezgettem az a Xiaomi Mi 11 lenne (Telekom kínálatából nézelődöm) ha lenne szerintetek az alábbi szempontok szerint jobb döntés szívesen meghallgatom.

Ami fontos szempont:
Kamera tulajdonságok, éjszakai fotózás (ez a legfontosabb szempont számomra)
Akkumulátor idő
Always on display legyen

:R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.