Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163051) zszszs válasza Norbi. (#163044) üzenetére


zszszs
tag

Átgondolom, köszi. :R Nem igazán értem, hogy a gyártók miért nem szolgálják ki azt az igényt, amit írtam... Ezek olyan különleges elvárások lennének? :(

[ Szerkesztve ]

(#163052) zszszs válasza Bdanyy (#163045) üzenetére


zszszs
tag

Ha csak ennyibe kerül, mindenképp rendbe tetetem.

(#163053) Stylewars_kp válasza Norbi. (#163044) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

iPhone 6s vagy 6s plus mennyire ajánlott még?

(#163054) xhege válasza Stylewars_kp (#163053) üzenetére


xhege
addikt

Az idén ősszel még megkapják az új IOS 15-öt. Remélhetőleg a vas is elbírja. Mondjuk én 8 plus alatt már nem biztos, hogy vennék iPhone-t.

[ Szerkesztve ]

(#163055) Sadol89


Sadol89
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni telefon vásárlásban.
Huawei Mate 20 Lite-ot cserélném 100-150ezer forintos keretből.
Alap felhasználásra kellene, (Facebook, Youtube, Messenger, Internetezés, Hírek olvasása, Multimédia, ilyesmi) játék egyátalán nem lesz.
Fontosabb szempontok: Jó akuidő, szép kijelző, lényeg, hogy az alkalmazásokat gyorsan, akadás nélkül tudjam megnyitni és használni. (főleg emiatt cserélném le a mostanit, mert már gyakran belassul) Kamera nem kritikus pont nekem, de azért ne a legalja legyen. Lehessen vele türhető képeket, videókat csinálni (Legalább a Mate 20 Lite szint)
Gyártó, op. rendszer, méret mindegy.
Vodafone-tól venném újonan.
Legalább 2 évre tervezek vele.
Köszönöm előre is.

(#163056) Norbi. válasza Stylewars_kp (#163053) üzenetére


Norbi.
őstag

Hosszútávra már nem, de ha nincsenek nagy igényeid 1 év még lehet benne.
De inkább már a 7-8as szériát nézegetném.

(#163057) janos1988


janos1988
addikt

Hali.

Melyik androidos telefon készíti a legjobb képeket (nappali és esti is) olyan 70-110 e Ft környékén?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#163058) Pandaboy


Pandaboy
tag

Sziasztok!

60 ezer Ft-ig milyen telefont javasoltok? Jó képet készítsen az a lényeg. És alap felhasználásra kellene (Facebook, Youtube, Messenger, Internetezés, Hírek olvasása) Huawei P7 után váltanék. Még az is fontos lenne, hogy ne legyen a kijelzőbe építve az előlapi kamera.

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#163059) Stylewars_kp válasza Norbi. (#163056) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Akkor inkább a 7-est választom vagy a 8-ast. Egyébként iPhone 2G-től kezdve 5-ig volt minden típusom. 5-el megvoltam elégedve. Waze-t használom, más nagy alkalmazás igényem nincs.

(#163060) kutga válasza Stylewars_kp (#163059) üzenetére


kutga
nagyúr

Én karácsonyig szerintem még elleszek a 7-essel. Másfél éves, kapott új akkut, az IOS ugyanolyan gyors rajta mint amikor megvettem. A vezetéknélküli töltés jó lenne még talán.

Let the Zone take me if I am.

(#163061) Norbi. válasza Stylewars_kp (#163059) üzenetére


Norbi.
őstag

Minimum a hetes, de ha belefér inkább 8. Árban nincs akkora nagy különbség,
6s 30-40, 7 40-50 8 60e körül van.

(#163062) tanygab


tanygab
tag

Sziasztok,

Jelenleg 2 telefon között vacilálok:

Xiaomi mi 10t 8/128
Xiaomi mi 11 Lite 5G

Melyik lenne a jobb választás? ( árban akciófüggetlenül kb ugyan az a kategória)

(#163063) szkorhetz válasza tanygab (#163062) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nem is kérdés: sokkal jobb a 10t ha a méret belefér neked.

[ Szerkesztve ]

(#163065) Ájvé válasza #46372352 (#163064) üzenetére


Ájvé
veterán

Pixel 4a jöhetne szóba, de itthon hivatalosan nem kapható. Esetleg valami megbízhatóbb helyről meg lehet venni (Laptopszalonról jók az értékelések például), de ez is bolti garanciás.

(#163066) KaitouP


KaitouP
veterán

Sziasztok!

Xiaomi Mi 10T Pro vagy Mi 11i? Pro-k és kontrák kamera, hardver, üzemidő oldalon? A képernyő közti különbséggel tisztában vagyok.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#163067) foxymaci


foxymaci
senior tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni tesóm honor 9-et szeretné cserélni
maximum 130-140 ezer
kompaktabb (ahogy nézem nem igazán van)
3 év használat minimum
hosszabb akku idő
youtube nagyon sok
facebook insta
elfogadható kamera a honor 9 egész jó képeket lő

Amit nézegettem xiaomi mi 10t ami tudásban akkuban jó lenne de baromi nagy.
Mi 11 lite 5g topikjába olvasva akku időre nagyon panaszkodnak.

Ti mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszi!

Attila

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#163068) hari73f válasza hhgygy (#157584) üzenetére


hari73f
aktív tag

No Nekem az UmiDigi Bison (strapateló...az az igazi szögbeverő)
most jött Banggoodról....Android10 rajta.
Nem volt nagy faxni letölteni rá a hivatalos weboldalról
a Android11-est és feltölteni PC-vel a telóra
a Google Play 2021.06. frissítést már lehozta OTA ;)

Ja hogy nem FOTA update az egész...?
ó...nem is fizettem érte 200k pénzt...hasonló tudásért
..csak 44eFt volt vámmentes szállítással

[ Szerkesztve ]

(#163069) Flame_


Flame_
tag

Sziasztok!

- Árkategória? 40-60k körül alapvetően. Ha van lényegesen jobb (szempontoknak megfelelőbb, valószínűleg időtállóbb), akkor mondjuk talán 100k-ig el tudok menni, de nem feltétlenül szeretnék.
- Használt vagy új? Csak új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hát amennyire hosszú tárva lehet tervezni egy olcsó telóval, annyira. Ha mondjuk három évig kibírja az zsírlézer lenne, utána minden év ajándék.
- Mire használnád? Alap telefon funkciókon kívül authentikációra, egyszerre kevés (<5) fülön böngészésre, navigációra (gyalogtúrákhoz + bicajra), meg hasonló alacsony intenzitású feladatokra. Nem játszok rajta, nem dolgozok rajta. Nyilván fasza lenne, ha akár tűző napon is jól látható lenne a kijelző (melyik jobb itt: IPS? AMOLED?), vagy ha nem pusztulna bele pár csepp esőbe azonnal - de nem tudom ez mennyire reális igény ebben az ársávban. Webcam helyett is szeretném majd használni, emiatt jó lenne ha tudna a hátsó kamera 1080p@60fps-t.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? A legkisebb iPhone SE is kívül van a büdzsén, szóval marad a droid. Ha fel lehet rá tenni mindenféle alternatív rendszert (ha ilyen még van egyáltalán), az később lehet előny, de most nem feltétel.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Ilyen áron vágom, hogy csak tepsi van :) Már megbékéltem vele. 6GB RAM jó lenne, ha beleférne. Háttértárra nem vagyok kényes, pláne ha megy bele memóriakártya.

Pár Xiaomi amit már néztem már: budget megoldásnak Redmi 9AT (nem is tud mindent ami kell), közepesnek Redmi 9/9T/Note 10/Note 9 Pro, a tetejére extrának meg a Poco X3 Pro. De igazából rohadtul nem tudok dönteni, meg annyi teló van, mint a szemét. Samsungokat néztem még, abból talán egy olcsóbb beleférne. Milyen más gyártókra érdemes még ránéznem? Milyen konkrét telefonokat ajánlanátok?

Egyáltalán ezekkel a szempontokkal mire érdemes figyelnem? A magasabb (60-120) fps a kameráknál jellemzően valós, vagy inkább interpoláció, vagy összevissza telótól függ és bújjak teszteket? Szoftverfrissítést meddig várhatok ezekre? Néztem Android One készülékeket, de a 2021-es felhozatal elég harmatosnak tűnt.

Előre is köszönök minden segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#163070) martnx


martnx
újonc

Sziasztok!

- Árkategória: 150k körül szeretném, nyílván ha olcsóbban van, az nem gond, ha drágábban, maximum +10k körülre szeretnék menni.
- Használt vagy új: Újat szeretnék, hosszabb időtávra
- Hol vennéd meg? Független, gyári garival
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: Alapvetően nem volt 3 évnél tovább nálam egy telefon, 3 évre minimum szeretném, de a több sose gond :DD
- Mire használnád? (Mostani telefonom Honor Play) Mostani telefonomhoz képest szebb képeket szeretnék vele készíteni, aksiból is nagyobbat preferálom, egyébként mindennapi használatra lesz, üzenetküldés, vezetéshez GPSnek, nagyon ritkán játék(nem fontos).
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidos telefont szeretnék mindenképp.
-Mi fontos? Legfontosabb az lenne, hogy kamerája minél szebb képeket tudjon csinálni, legjobban Samsungnak örülnék, de nem feltétlen zárkózom el más márkáktól.

Köszönöm előre is a segítséget! :R :R

(#163071) Viktor0610 válasza martnx (#163070) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Samsung A72.

Samsung Galaxy A54

(#163073) Ájvé válasza hari73f (#163068) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem ez a gond, gyári szoftvere eleve nem megbízható malwaret tartalmazhat illetve több esetben már ki is derült hogy tartalmaz. Ezért mondják hogy nem ajánlott a használatuk, adatokat lophatnak vagy más módon károsíthat.

(#163074) Viktor0610 válasza KaitouP (#163066) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Mi 10T Pro akkuban jobb és gondolom, olcsóbb, a Mi 11i kamerában, teljesítményben, illetve újabb, tehát támogatást tovább fog kapni jó eséllyel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#163075) Mr. Nimbus


Mr. Nimbus
senior tag

Sziasztok! Szeretnék kilépni a középkategóriából. 2 készülék között vacilálok igazán:
1, Oneplus 8T 12/256
2, Xiaomi Mi 11.

Xiaomim már volt de még a Redmi Note 4 és Note 5 kategória, szóval a Miui nem ismeretlen, Oneplusból ez lenne az első, de egy csomó jót olvasni róla. Amire vágyok, hogy ne röccenjen meg, jó legyen a képminőség (fotózás) és a zenehallgatás is élmény legyen. Néztem már egy rakat összehadonlítós videót, de nem sikerült egyértelmű döntést hozni. A segítségeket előre is köszönöm!

(#163076) Viktor0610 válasza Flame_ (#163069) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon nem mindegy, hogy 40-60 e vagy 100 e Ft a rászánt összeg.
A Samsung a várhatóan hosszabb támogatás miatt lehet jó, a Xiaomi a jobb ár/érték arány miatt.
40-60 ezres kategóriában:
Samsung A21s
Redmi Note 10
100 ezres kategóriában:
Samsung A51
Poco X3 Pro, Xiaomi Mi 11 Lite 4G (ha fontos a kisebb méret, könnyebb tömeg).

Samsung Galaxy A54

(#163077) tzolee21


tzolee21
csendes tag

Sziasztok!

Felső-középkategóriás telefont keresek a meglévő S20 FE-m helyett :(
Az oka, hogy bár egy elég jó telefon, de az akksi fél napot bír csak, akárhogy használom... Azt gyanítom h a 120hzes kijelző és az Exynos leszívja a 4500mah akksit, ami nem egy kicsi akku. Még egy próbát teszek a szervízzel, de gyanítom nem találnak majd semmit...
160mm magasság fölé nem mennék, ha nem muszáj és 200 ezer Ft fölé sem. Ami számít, a min. 90hz Amoled kijelző és a jó kamera mellett az egy napos üzemidő + DS és Android.
Valaki tud ajánlani valamit?

(#163078) martnx válasza Viktor0610 (#163071) üzenetére


martnx
újonc

Örök hálám! :R

[ Szerkesztve ]

(#163079) sajby válasza tzolee21 (#163077) üzenetére


sajby
senior tag

Snapdragon FE 😂

(#163080) tzolee21 válasza sajby (#163079) üzenetére


tzolee21
csendes tag

:C Úgy tudtam Magyarországon nem is lehet kapni SD vel, de egy topicban úgy láttam vannak akiknek sikerült.
Nem gondoltam ennyire szar az Exynos.... :O

(#163081) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Olvasgattam a topicot, és úgy döntöttem szeretnék beszerezni egy Poco X3 Pro-t. Külföldről rendelném, honnan lenne érdemes rendelni ahol tuti eredeti cuccot kapok, és tuti nem vámolják meg? Ha nem egy hónapot kell rá várni az sem hátrány.
Szerintem a 6/128 verzió bőven elég lesz nekem. :R

(#163082) IOX


IOX
tag

Sziasztok! Hogyan lehet iPhone 7-en kikapcsolni azt, h befejezze helyettem a szavakat?

(#163084) Ájvé válasza HollyBoni (#163081) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez itt off, van külföldi rendelések topik tudtommal, amúgy szerintem Bangood és EU priority Line szállítás, de kíváncsi leszek hogy működik-e még ez a szállítás a most bevezetett EU jogszabályok fényében (minden EU-n kívülről érkező áru vám köteles, értékhatártól függetlenül). Egyébként csak EU raktáras rendelés a biztos már.

(#163086) tzolee21 válasza Ájvé (#163084) üzenetére


tzolee21
csendes tag

Pontosabban minden áru ÁFA köteles lett, vámmentesség 150 EUR alatt megmaradt. Viszont vámeljárás mindenképp lesz és árunyilatkozatot kell benyújtani.
EU raktárról szállításra kíváncsi leszek. Az importőr az ÁFÁt meg fogja fizetni behozatalkor, (bár eddig is megfizette) de nem neked kell a vámeljárással vesződni.

(#163087) Merchior válasza tzolee21 (#163080) üzenetére


Merchior
tag

Samsung Experience Store-okban biztosan kapni, már egy hónapja legalább van nekik készleten Snadragon-os S20Fe - bár elég gyorsan el is szokták kapkodni :)

(#163088) Ájvé válasza tzolee21 (#163086) üzenetére


Ájvé
veterán

Vám eljárás alá vonják ez a lényeg (nem is azt írtam hogy vámot kell fizetni, hanem hogy vám köteles vagyis vám eljárás alá kerül), vám egyébként is csak néhány százalék lenne, maga az áfa viszont nálunk 27%, de szerintem maga az eljárás nagy visszatartó erő, egy mobil tokért vámárú nyilatkozat stb.
EU raktárakat ez semmilyen módon nem érinti, eddig se érintette hiszen azok már be lettek hozva az EU területére, vagyis vámolták és megfizették áfa+vámot utána.
Én az ilyen vám elkerülő megoldásokra leszek kíváncsi (Bangood felé EU priority Line), mert nekem projektort is simán behozták minden féle vám és egyéb költségek nélkül.
Az importőr eddig is megcsinálta, nem értem mi köze ennek ehhez.
Ha Kínából rendelsz egy oldalról nincs semmilyen importőr, szállítási módtól függően a szállító (pl DHL) van, eljárást lefolytatta helyetted, ha ezt kérted és kifizetted (vám áru nyilatkozatot akkor is kellett tölteni, igazolni az áru vásárlást, értéket stb.

(#163089) tzolee21 válasza Ájvé (#163088) üzenetére


tzolee21
csendes tag

Ha EU raktárból rendelsz, akkor mint ahogy montad is megfizetik az ÁFÁt és a vámot, azaz szabadforgalomba helyezik. Így van ott egy importőr, csak te nem kerüpsz vele kapcsolatba.
Nem lesznek elkerülő megoldások.

(#163091) tknof1871 válasza Ájvé (#162984) üzenetére


tknof1871
őstag

Oké! Kibővítem a keretet. Xiaomi Pocophone X3 Pro 6/128 jó választás?

UFS 3.1
NFC
Multifunkciós NFC xiaomi.hu oldalról nem derül Magyarországon benne van-e. Az elérhetőség piaconként változó.
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
5160mAh (typ) nagy kapacitású akkumulátor*, Middle Middle Tab (MMT) technológia, USB-C, Támogatja a 33 W-os gyorstöltést, 33 W-os gyorstöltő a dobozban
AnTuTu: 453223 (v8)
GeekBench: 2574 (v5.1)
GFXBench: 38fps (ES 3.1 onscreen)

xiaomi.hu oldalon 89.900 Ft, Webshop:Szállítás alatt

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#163092) milu


milu
aktív tag

Ezt a hírt olvastátok?
"Egyes Samsung mobilokhoz már 5 év biztonsági frissítés jár"

Véleményetek szerint ezután még jobban megéri Samsung telefont vásárolni? (már a cikkben felsorolt típusokat)

(#163094) MrTuttle


MrTuttle
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnek segitseget kerni telefon valasztasban. A kovetkezo parameterekkel keresek telefont:

- Árkategória. Max 100-120
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Gyari garanciaval hazai forgalmazotol. T-kom elofizetes szoba johet.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, 3 evig legalabb szeretnem hsznalni (addig ne menjen tonkre)
- Mire használnád? Csalad fotozasa, bongeszes, telefonalas
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Inkabb Android, azt ismerem. Torni nem szeretnem.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Felesegemnek lesz, igy kisebb elony (jelenleg Samsung J5-t hasznal).
Majd ki kell probalni mi fer el jol a kezebe.

Koszi!

(#163095) milu válasza #40993792 (#163093) üzenetére


milu
aktív tag

Mit jelent konkrétan az, hogy "fogyasztói eszköz"?
(ha értelmezésem szerint a mobiltelefonokról ír a cikk)

(#163097) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Sziasztok :R

Árkategória. 300 - 350 ezer maximum.
- Használt vagy új? Lehetőleg új, de használt is szóba jöhet.
- Hol vennéd meg? Szolgáltatótól nem szeretném, inkább függetlenül, akár kis GSM boltból is ...
- Hosszú vagy rövid távra tervezel.
Általában max egy évig tartom meg...
- Mire használnád? Fotózás, közösségi média, kevés játék. De a Fotózás az első :)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Csakis Android jöhet szóba.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Lényegtelen a méret :))

Pixel 7 Pro Hazel

(#163099) milu válasza #40993792 (#163096) üzenetére


milu
aktív tag

Köszönöm!
Ebben az esetben - véleményem szerint - valódi előnyt jelenthetnek a többi márkával szemben!

(#163100) Ájvé válasza tknof1871 (#163091) üzenetére


Ájvé
veterán

Jót írnak róla, erős hardver ami hosszú távon jó lesz, akku erős benne, jó kamera. Emagon 83k ha nem akarsz várni még elérhető lesz webshopba, de ha pesti vagy Lurdy házba van elvileg.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.