Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101701) mmdms


mmdms
addikt

Sziasztok!
Létezik valami lista/szösszenet arról, hogy melyik kínai telefonra érdemes egyáltalán figyelmet fordítani? Szeretnék egy 4-4,5" telefont rendelni, amivel korrektül el lehet lenni általános felhasználásra, netelgetni néha fényképezni, zenét hallgatni, illetve jó gps, ez igazából a fontosabb, és mindezt persze a lehető legolcsóbban megúszni. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#101702) szabí


szabí
csendes tag

Sziasztok!

170e magasságában keresek kártyafüggetlen készüléket.
Lehet Androiodos vagy IOS-s is.
Ebbe a kategóriába Huawei P9 32Gb vagy IPhone SE 64Gb találtam.
Esetleg más típust tudtok ajánlani? Vagy a fentiek közül melyik lenne jobb vétel?

(#101703) csaba1203 válasza szabí (#101702) üzenetére


csaba1203
addikt

P9 :K

(#101704) hepibáb válasza szabí (#101702) üzenetére


hepibáb
tag

Sztem iphone egyértelműen jobb vétel (tartja az árát, jobb az ios, jobban optimalizált, alkalmazások futtatása közben nincs reklám) bár nekem egyszer volt egy nagyon régen iphone-om, de én rosszat vettem. Most én is teló vásárlás előtt állok. Huawei jobb képet csinál elvileg, de 1 év múlva kb. 100 k-ért adják, míg az iphone-nak alig megy le az ára. Elég presztízs az alma, de olykor már néptelefon is.
A samu s7 elég ígéretes, sztem 170 környékén lehet kapni, de nexus 6 p is jó teló, csak az talán kicsit drágább....
Sztem felesleges is kiadni 100 fölött telóért, haverom most vett 70ért egy lenovo vibe z2 pro-t K920-t, de 3 GB Ram, 6 col QHD, 4000 MHzes aksi, ois video, 16 mpx, 32 GB memóval. az Sztem nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#101705) minek?:S


minek?:S
őstag

Srácok! Egy sürgős eset lenne, 55k-ig kéne egy olyan telefon, ami használható és jó képeket lehet vele csinálni. Én párat kinéztem: LG Magna, Xiaomi Redmi Note, Redmi 3, Huawei P8 Lite, Honor 4C, ezek közül melyik lehet a legjobb, illetve ezeknél van jobb?

Üdv.:M.

(#101706) Ryoo válasza hepibáb (#101704) üzenetére


Ryoo
senior tag

Már nem azért a 2 fillérért, de nem mindegy, hogy egy telefon mennyire tartja az árát ameddig az ember csak használni akarja több évig, es nem akar vele kereskedni?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#101707) hepibáb válasza minek?:S (#101705) üzenetére


hepibáb
tag

Én is ennyiért nézek most telót, eddig néztem alphát, Z3 compact, LG G3, honor 6, p8 lite, xiaomi 4 MI. Nem tudom kicsit óckódok a kínai telóktól...

(#101708) psg5 válasza szabí (#101702) üzenetére


psg5
veterán

Nos ha a méret nem számít, akkor most a Nexus 6P ezektől, szerintem sokkal jobb vétel 160k körül...magam felé hajlik a kezem...

F.K.T.

(#101709) Humbucker


Humbucker
senior tag

Samsung Galaxy A5 (2015)
Samsung Galaxy A3 (2016)
Samsung Glaxy J5 (2016)

Ezek közül melyik éri meg leginkább az árát?melyiknek a legjobb a SOC-ja?

(#101710) dokee78 válasza Humbucker (#101709) üzenetére


dokee78
félisten

Mikor lesz a vásárlás?
Ne kapkodd el.

[ Szerkesztve ]

(#101711) Humbucker


Humbucker
senior tag

pár napon belül

(#101712) dokee78 válasza Humbucker (#101711) üzenetére


dokee78
félisten

A5 és J5 2015 hardveresen ugyanaz.
Nem tudom jelenleg milyen Android verzió van az A5 készüléken.
De a J5 2016-on 6.0.1.
Van előlapi vaku is rajta.
Én ezek közül a J5-öt venném.

Miért csak ezek a lehetőségek?

(#101713) csakany2001 válasza Humbucker (#101709) üzenetére


csakany2001
senior tag

Szerintem is J5.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#101714) Ájvé válasza Humbucker (#101711) üzenetére


Ájvé
veterán

A5 GG4-es, azért az miatt megfontolandó. MM is most jött ki rá, semmivel nem rosszabb így már, mint a J5.

[ Szerkesztve ]

(#101715) tru23


tru23
csendes tag

Sziasztok, az eddigi hozzászólásokat olvasgatva a jelenlegi Alcatel One Touch Idol 2S-em (aminek sajnos betört a kijelzője) lecserélni és az alábbiakkal szemezgetek:

LG Nexus 5x
Motorola Moto G4 Plus
Huawei P9 Lite
LG G4

100 ezer alatt szeretnék maradni, egyéb preferanciám nem igazán van. Általános felhasználásra, sok böngészés/doksik kezelésére elsősorban. Köszi a segítséget.

(#101716) minek?:S válasza minek?:S (#101705) üzenetére


minek?:S
őstag

valaki?

Üdv.:M.

(#101717) #70516736 válasza minek?:S (#101716) üzenetére


#70516736
törölt tag

Redmi 3 vagy a p8 lite
Az egyikben jó az akku a másikban van b20
A p8 lite nappal egész jó képeket csinál

(#101718) csaba1203 válasza minek?:S (#101716) üzenetére


csaba1203
addikt

Fotózásra P8 Lite egyértelműen :K

(#101719) cappa72 válasza kyle23 (#101689) üzenetére


cappa72
nagyúr

Van már saját topikja az Dg x5 max-nak. 30k-ért megfelelő lehet, viszont nem nagyon dicsérik az ujjlenyomat-olvasót.
Azért én nem nagyon vennék 6580-as SoC-cal készült telefont. Mondjuk úgy, hogy nem egy erőgép. De ha igaz a 4Ah-s akku, az viszont sokat kibírhat ezzel a processzorral, lévén elég takarékos.
Mivel nem volt ilyen a kezeim között, csak a számokból, leírásokból a vállalható kompromisszumos kategóriát megüti.
Én inkább erősebb telefont vennék használtan - de mindenkinek más az igénye. Használtban meg ott van a lutri-faktor, hogy mikor hal be garancia nélkül.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#101720) F-ECT$


F-ECT$
titán

P9-ről most mi az általános vélemény? (Főleg az aksi, illetve a játékok alatti sebesség érdekes.)

Dive ever, work never.

(#101721) lezuvius válasza F-ECT$ (#101720) üzenetére


lezuvius
őstag

Ha ez a ketto fontos,akkor inkabb S7....

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#101722) Humbucker válasza dokee78 (#101712) üzenetére


Humbucker
senior tag

Mármint a 2016-os J5 és a A5 2015 ugyanaz így akartad gondolom, mert a 2015-ös J5 csak 8 giga ROM, és 1,5 giga RAM-mal rendelkezik.

Azt olvastam hogy gyenge a proci a J5 2016-ban.

(#101723) dokee78 válasza Humbucker (#101722) üzenetére


dokee78
félisten

Hardveresen ugyanaz.
SOC

(#101724) Wapi


Wapi
csendes tag

Sziasztok!
Csere érett a telóm. Ami fontos, hogy letisztult, megbízható rendszer legyen rajta, akadás, fagyás mentes működést szeretnék, a lehető legjobb üzemidővel, jó navival, gazdag hálózati hozzáféréssel. Fénykép, játék nem tényező. Ár max 100K.
Eddig ami megtetszett a Nexus 5x és a Lumia 950. Melyiket érdemes, mi jöhet még szóba?
Előre is köszi mindenkinek, aki segíteni tud.

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#101725) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Régebben volt Androidos készülékem, több is, de valahogy mindig csalódnom kellett. A legutolsó a 4.2 volt, de az sem váltotta meg nálam a világot, az akku gyenge volt, fagyogatott stb. Az lenne a kérdésem, hogy most mi a helyzet a rendszerrel? Gondolok itt a memória és az akku kezelésre. Javult valamelyest a helyzet? Azt olvastam, hogy a 6.0-ban segít a Doze az akku kezelésben valamelyest, de kíváncsi lennék a Ti véleményetekre is. :) Igazából azért kérdem, mert megtetszett egy Sony telefon, de az Android miatt óckodom tőle. :)
Szíves válaszotok előre is köszönöm! :R

Sic Parvis Magna

(#101726) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Lány ismerősömnek tervezek telefont venni ebben kérném a segítségeteket.
Árkategória: max 35e ebben már mindennek benne kellene lennie
Használt vagy új: Új elsőkörben
Hol vennéd meg? minden játszik de új legyen, telenoros a hölgy btw
Hosszú vagy rövid távra tervezel a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? természetesen amennyire lehet hosszútávra tervezek
Mire használnád? facebook, viber stb. talán egy kis játék (nem komoly)
Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? androidos legyen,egyébként nem tom, nem értek a lovakhoz
Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) normál kialakítású

Extra kívánság: megbízható telefont keresek, tűrhető akksi idővel lehetőleg az 1 napot röhögés nélkül bírja ki, ja és vmi színes kellene nem fekete kivéve rózsaszín

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#101727) istnag válasza Wapi (#101724) üzenetére


istnag
addikt

HTC A9.

(#101728) Ájvé válasza 30z.Samu (#101725) üzenetére


Ájvé
veterán

Sony-tól a Sony miatt kellene ódzkodni, nem az Android miatt.
Javult a helyzet, 4.4 is sokat javított már, de 6.0 hozott igazán sok változást. Memória kezelés tényleg jó lett, nem ragadnak be programok, igaz alapba lassabb a 6.0, mint a 4.4, de szerintem használhatóbb.
Akku gyenge az készülék függő, nem az Android hibája. Sokszor pedig a fagyások is a gyártó számlájára írhatók, mivel nem foglalkoznak a készülékkel vagyis azon az Androiddal.
Doze inkább tableteknél használ jobban, vízszintesen hagyod a készüléket mozdítatlanul akkor egy idő után bekapcsol ez a mód, de ha a gyroszenzor jelez, hogy mozog a készülék akkor már nem fog, szóval csak fektetve nyugalmi helyzetbe hagyott készüléknél kapcsol be egy idő után. Jellemzően a telefont hurcibáljuk magunkkal minden felé, szóval nem annyira fog bekapcsolni. Tabletnél meg ügye pont ez van, használod lerakod az asztalra és lehet órákig ottmarad, úgyhogy ez hasznos tabletnél.

(#101726) Nerazim:
Ennyiért nem lesz a bőség zavarában kínálat terén.
Motorola Moto G
vagy
Motorola Moto E
ha a fehér jobban tetszik (mert gondolom az mindennél fontosabb).
Csodát nem kell várni, de mindkét készülék megbízható legalább.

[ Szerkesztve ]

(#101729) minek?:S válasza #70516736 (#101717) üzenetére


minek?:S
őstag

Beszéltem haverral, lehet nem fér bele sem a Redmi 3 sem a P8 Lite.. szóval marad a Honor 4C és a Redmi Note, a 2 közül melyik a jobb? Még mindig fotózás a fő szempont.

Erről a boltról mi a véleményetek?[link]

Üdv.:M.

(#101730) F-ECT$ válasza Ájvé (#101728) üzenetére


F-ECT$
titán

"Akku gyenge az készülék függő, nem az Android hibája"
Azért elég sok készülék érintett ebben, és ez vastagon android hiba, ami 6.0-ban is jelentkezik, és még nem jött ki rá a fix.

Dive ever, work never.

(#101731) 30z.Samu válasza Ájvé (#101728) üzenetére


30z.Samu
félisten

Köszönöm kimerítő válaszod. :R Te mit vennél, ha nem Sony-t? :)

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#101732) Ájvé válasza F-ECT$ (#101730) üzenetére


Ájvé
veterán

Doze nem is nagyon fog működni a leírtak miatt.
Deep sleep, meg kellene, hogy menjen, itt is éppen egy Nexus 6p készülékről van szó, igen ezt a googlenek kell javítania, ez viszont nem jelenti azt, hogy más készülékeken ne működne a deep sleep.

(#101731) 30z.Samu:
Attól függ mennyiért és mit szeretnél.

(#101729) minek?:S:
Redmi 3 van 45-ért már.

[ Szerkesztve ]

(#101733) Jamby18


Jamby18
senior tag

G4 fórumba eddig nem kaptam választ, így beteszem ide is
Sziasztok ! Telefon vásárlás előtt állok egy 1,5 éves LG L90-et váltok le.
És vacillálok a G4 és Nexus 5x között, mivel ha expansys- tól rendelem nincs is nagy különbség köztük (durván 15eft).
Kérdésem az lenne, hogy ha most veszek egy ilyen telefont akkor a hibás szériát elvileg már nem foghatom ki? Mind beégés, mind ez a bootloop dolog. Illetve a kijelzőből is az újat építik bele? amit akinek beégett újra cserélték.
Meg igazából ez a mostani telefon is csinált olyat, igaz nem sűrűn, hogy autóba használva a meleg miatt felforrósodott, belassult, újraindította magát, és nem is kért pin kódot, simán bekapcsolt újra. És ebbe még csak egy 400as snapdragon van.
Csak a nexusról nem sok ilyen gondot lehet olvasni, aztán akkor nem veszek gondot a nyakamba. Mert elég sokat navigálok, mobilnet, gyors kilépés aztán telefonálás és nem lenne hátrány ha ez jól működne.
Előre is köszi :)

(#101734) Nerazim válasza Ájvé (#101728) üzenetére


Nerazim
őstag

Hálás köszönet az infóért. Ez egyébként mennyire megbízható oldalak innen rendelhetem?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#101735) Ájvé válasza Jamby18 (#101733) üzenetére


Ájvé
veterán

"mostani telefon is csinált olyat, igaz nem sűrűn, hogy autóba használva a meleg miatt felforrósodott"
Csodálkozol ezen? Szélvédőnél lehet legalább 50 fok, egyik készüléknek se tesz jót, persze, hogy nem működik jól.

(#101734) Nerazim
Árúkeresőn megbízható boltként vannak jelölve, több mint 2000 visszajelzéssel. Nyilván bolti garancia játszik csak (Motorola egyébként sincs hivatalosan itthon), ennyiért nem nagyon tudok jobbat mondani.

[ Szerkesztve ]

(#101736) minek?:S válasza Ájvé (#101732) üzenetére


minek?:S
őstag

Oh, és ez az eustock ez hogy hogy ilyen olcsó? már régebben is hallottam róla, meg többen is mondták, de nem nagyon tudok róla semmit.

Illetve a Redmi 3 PRO fotózással hogy áll és mivel tud többet mint a sima?

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#101737) Humbucker


Humbucker
senior tag

Az Exynos SOC erősebb a MALI-val mint a Snapdragon 410 ?

(#101738) 30z.Samu válasza Ájvé (#101732) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igazából nem vagyok hardcore gamer telefonon. Amit szoktam használni, az a Facebook, Messenger, Viber, Youtube. Szoktam fényképezni, videózni. Szóval nagyjából a mai standard dolgok.

Sic Parvis Magna

(#101739) F-ECT$ válasza Ájvé (#101732) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez a hiba egy csomó készüléken jelentkezett a Samsung S sorozatban, az LG G sorozatban, és ki tudja még hol, én főleg ezeket a topicokat néztem. Megoldás van rá, de ez már kicsit túlmutat az átlag felhasználó képességein (ne a mobilaréna közönségéből indulj ki).

Onnan lehet észrevenni, hogy mennyi típus érintett, ha elmész a topikjaikba és rákeresel arra, hogy hányan érdeklődnek akkucsere miatt, mert hirtelen drasztikusan leromlott az üzemidejük. (Az S7 és S7E topicban is vannak olyanok, akiknek fele annyit se bír a telefonjuk, mint amennyit a tesztek alapján kellene, és általában ez a bug az oka.)

Az egészből csak annyi a lényeg, hogy a core google cuccok is tudnak rejtélyes merülést okozni 1-1 bug miatt.

Dive ever, work never.

(#101740) SybenX válasza Jamby18 (#101733) üzenetére


SybenX
őstag

Nem lehet tudni,hogy az idei év gyártású G4-ek nem-e kapnak később bootloopot.Év végére kiderül,de szerintem már ritkább lesz a hiba,a kijelző dolog ugyanúgy,bár elvileg a JDI panellel szerelt G4-ek nem égnek be.Igazából egyik telefon sem való autóban navigálásra,meg fog főni mindkettő a s808 cpu miatt.

[ Szerkesztve ]

(#101741) Jamby18 válasza Ájvé (#101735) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nem szélvédőnél volt, szimplán anyóson, fel akartam oldani és újra indult.

[ Szerkesztve ]

(#101742) Ájvé válasza minek?:S (#101736) üzenetére


Ájvé
veterán

Szlovák cég magyar érdekeltséggel, nyilván áfa miatt csinálták. Megbízható cég, Wayteq a szervizpartnerük, aki a Xiaomi (többek közt) telefonok beszállítója is egyébként.
Fotózás terén nincs eltérés a Redmi 3 és Redmi 3 Pro között, több benne a RAM és a ROM, ez mellett a Pro-ban van már ujjlenyomat olvasó is.

(#101739) F-ECT$ :
Nem vitás, eddig is voltak gondok (memory leak) és valószínűleg lesznek is még a jövőben is.
Engem speciel nem érint ez a gond, úgyhogy szerintem nem lehet általános ez se.

(#101741) Jamby18:
Tűző napon volt? Azt ügye nem kell taglalni, hogy GPS használat is erősen igénybe veszi a rendszert, szóval már ettől is elkezd melegedni, netalán még valami más is fut mellette, az még egy lapáttal rátesz,esetleg ha töltöd is éppen, na az még két lapáttal rátesz, ezen felül még a nap is közvetlenül éri, akkor végképp fel fog forrósodni. Ez gyakorlatilag bármilyen készüléknél megeshet. Nyilván nem törvényszerű, hogy ez miatt leálljon, de nálam is a régi kis Defy-m kiírta, hogy felmelegedett és leáll (nem is tudom mi volt a pontos szöveg, a lényeg viszont ez), pedig 1 magos volt még szegény. Mostani Mi3-an is felmelegszik a tűző napon, meleg lesz a panel, ez jobban el tudja vezetni a hőt, így nagyon nem szokott furcsaságokat művelni.
Ha a készülék ilyen körülmények híján is produkálta a hibát, akkor ez nem a melegedés miatt van és készülék hibájára írható. Ha viszont csak navigálás közben napon csinálta, akkor bizony túlmelegedett és még jó hogy lekapcsol mielőtt tényleg tönkremenne (dolgozik a védelem benne).

[ Szerkesztve ]

(#101743) minek?:S válasza Ájvé (#101742) üzenetére


minek?:S
őstag

Még annyit a boltról, hogy teljes csomag? és Magyar nyelvű?

Üdv.:M.

(#101744) cappa72 válasza minek?:S (#101743) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fiamnak onnan van a ballagási telefonja.
Redmi3pro.
- 1 nap alatt megjött.
- Magyar nyelvű. Nem frissül OTA-n (én a kamaszkor miatt kifejezetten előnyösnek tartom eme fw tulajdonságot, de ez legyen az én perverzióm)
Kölök megelégedéssel használja.
Fotózás terén nem kiemelkedő, de nem eltemetendő. Nagy előnye a gyors kamera. Szerintem vállalható (mondom ezt úgy hogy JY G4s-t használok).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#101745) Ájvé válasza minek?:S (#101743) üzenetére


Ájvé
veterán

Szokták írni a készülékeknél, pl itt Redmi Note 3 Pro-nál.
Alap esetben magyar nyelvvel küldik az összes készüléket, külön kéred akkor stabil globált tesznek fel ami frissül, vagy most már kérheted szerintem global developer (fejlesztői) ROM-al is, ami szintén magyar és hetente frissül is.

(#101746) minek?:S válasza cappa72 (#101744) üzenetére


minek?:S
őstag

és (#101745) Ájvé

Köszönöm szépen a segítséget :R

Üdv.:M.

(#101747) #70516736 válasza minek?:S (#101729) üzenetére


#70516736
törölt tag

Melyik redmi note
A legelső ami csak 3g-s, na azt már nem venném meg a legfiatalabb is 2 éves lehet
A 4c is csak 3g-s én sporolnék a p8 lite ra vagy az eustocktól 44+posta a redmi3 egy nap alatt itt van

(#101748) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Asszonynak keresek telefont céges használatra a következők alapján:

- Árkategória. 50k. Ha azt mondjátok, hogy most pl. 53-ért van a tuti vétel, akkor azt megpróbáljuk, de a keret azért elég fix.
- Használt vagy új Új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül, valamilyen mobil boltból. A lényeg, hogy névre szóló ÁFA-s számlát tudjanak adni és az üzletben lehessen megvenni.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távon megbízható telefon kéne.
- Mire használnád? Rengeteg telefonálás, sms. Messenger, Viber.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android lenne a legmegfelelőbb.
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) Normál telefont.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#101749) minek?:S válasza #70516736 (#101747) üzenetére


minek?:S
őstag

[link] Erre gondoltam. De végülis eustockról Redmi3 lesz :)

Üdv.:M.

(#101750) #70516736 válasza minek?:S (#101749) üzenetére


#70516736
törölt tag

Ezt már ne vedd meg ráadásul ez csak egy giga rammos

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.