Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101151) Sungoo válasza #46372352 (#101150) üzenetére


Sungoo
addikt

A Telemaxot nem ismerem, a Sony-val volt egyszer kontaktom, gördülékenyen ment minden.

(#101152) steve


steve
újonc

Sziasztok!

Okostelefon szeretnék vásárolni, de nagyon kezdő vagyok, ezért fordulok hozzátok remélve, hogy segítségemre tudtok lenni. A készüléket főleg internetezésre, gps helymeghatározásra, mp4, avi, mkv kiterjesztésű fájlok lejátszására, word szövegszerkesztésre, zenehallgatásra, fényképezésre használnám, és ami még kialakulna a használat során. Nem egész napos használatra lenne, hanem kb. naponta maximum 2-3-4 órányira. 50-60 ezer forintot szánnék rá. Egy ismerősöm a Xiaomi Redmi Note 3 típusú készüléket ajánlotta, ami tetszik, de azt olvastam, hogy vannak olyanok, melyeknél nem magyar a menü. A 16 vagy 32 GB-os tárhely, amit ugye nem lehet bővíteni, számomra még elfogadható. Viszont a hátlapját nem lehet leszedni. Ergó, ha tönkremegy az akkumulátor, akkor egy másik készüléket kel vennem?

Hálás volnék, ha ellátnátok tanácsokkal akár más típusú készüléket illetően is.

Üdvözlettel:
Steve

(#101153) beg válasza steve (#101152) üzenetére


beg
veterán

Mi pedig hálásak lennénk az indokolatlan kiemelés mellőzéséért. (Ha megnézed ezt vagy más topikot, senki sem használja.)

Az ilyet el sem olvasom, bocsi :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101154) Ájvé válasza steve (#101152) üzenetére


Ájvé
veterán

Van már magyar nyelvű ROM Redmi Note 3-ra. Redmi Note 3 Pro viszont jobb a Snapdragon 650 SoC miatt. A linkelt oldalról alapba magyar nyelvvel jön a készülék. Ha nem használód ki a dual sim lehetőséget, akkor a második slotba még micro SD kártyát is tehetsz. Akku viszont nem kivehető, vélhetően azért legalább 2 évet kibír (használat függvénye, de szerintem ez azért meg kell legyen), utána vagy szervizbe vagy valami szakinál (már úgy sincs rá garancia) elvégezhető az akkumulátor csere.

(#101155) steve


steve
újonc

Elnézést kérek, többször nem fordul elő.

Az előző hozzászólásomhoz még hozzátenném, hogy hosszabb távra, kb. 4-5 évre szeretném magam elkötelezni a telefon mellett.

(#101156) Deck válasza steve (#101155) üzenetére


Deck
titán

Nincs 4-5 évre hosszú távú telefon, főleg nem 60k-ért.

PS5

(#101157) batai15 válasza beg (#101153) üzenetére


batai15
félisten

Én meg annak örülnék ha végre az önjelölt nyelvtanarok, meg az etikett emberkék kicsit visszább vennének. Már bocs de minek kell a srácot beoltani csak mert formázta a szöveget ? Van kemény 2 kommentje amibe segítséget kér, erre beoltod hogy a kedve is elmejjen ,érdemi választ meg nem kap . Ha el sem olvasod akkor nem is kellett volna kommentelni ra. Hol van az írva hogy így nem kommentelhet ?
Komolyan mondom kezd herotom lenni az ilyenektol .
Bocs de elég sok ilyet olvastam már a fórumon úgy hogy én még ezt teszem szóvá.
Továbbiakban ha esetleg meg kívánod beszélni,privatba keress meg, nem itt akarok offolni.

[ Szerkesztve ]

(#101158) beg válasza batai15 (#101157) üzenetére


beg
veterán

De szép is lenne a topik csupa vastaggal, nagybetűvel, középre igazítva és döntött betűvel, illetve ezek permutációjával.

Szerintem a stílus is eltér kettőnk között, de ezt nem tisztem eldönteni. Miben különbözött a te hozzászólásod az enyémtől, ami szerinted a kérdezőt helyezi alárendelt pozícióba? Költői kérdés, ne offoljunk.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101159) Munkas válasza juve600 (#101109) üzenetére


Munkas
aktív tag

Thx! Mindenképp jó javaslat, csak kicsit nagynak tűnt.

(#101160) IMIIKE1998 válasza beg (#101153) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Most muszáj volt ilyen keményen leszólni? Látszik, hogy új a fórumon, mindenki hibázhat. Nem lehetetlen, hogy az első topik, amit meglátogatott...

[ Szerkesztve ]

(#101161) viztelen


viztelen
tag

Sziasztok!
Ismerősnek kellene androidos telefont ajánlanom, 50-70ezer forint körül újonnan, kártyafüggetlenül, dual sim-es jó akksival telekomos mobilnethez használható kamerával (Moto G2-met kipróbálta, ez a szint teljesen megfelelő lenne) magyar nyelvvel, legdurvább felhasználás a Pokemon Go lenne, infra jó lenne, ha lenne :)
Hosszú távra kéne, így a 32GB tárhely +3GB memória és akadozásmentes használat is fontos szempont.

Néztem a sima és Note verziót a Xiaomi Redmi 3 Pro -ból, ami be is jönne neki,de nem tudom, hogy a méreten kívül van-e érdemi különbség a kettő között :F
B20 hiánya abból a szempontból nem gond, hogy eddig a sima 3G-s nettel sem volt probléma.

Ha esetleg van jobb ajánlat, akkor azt is szívesen veszem :B

Előre is köszönöm a segedelmet :R

[ Szerkesztve ]

(#101162) IMIIKE1998 válasza viztelen (#101161) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

A Noteban erősebb a proci és a GPU, ergó időtállóbb. B20 hiánya vidéken lehet szívás, városban nagyrészt van normális 3G.

(#101163) Rahel


Rahel
csendes tag

Sziasztok új telefon vétel előtt állok céges lenne z1et váltja keret igazán nincs Samsung iphone között gondolkodom esetleg ötlet melyik jobb?

(#101164) juve600 válasza Munkas (#101159) üzenetére


juve600
nagyúr

vagy esetleg Letv 1s X500 ?

(#101165) LattilaX


LattilaX
tag

Sziasztok telefont szeretnék vásárolni hosszabb távra ó döntés lenn egy Huawei Mate S ?
104 ezer ft körül de ennyiért innen: http://b-tel.hu/huawei/3392-huawei-ascend-mate-s-32gb-grey.html
Megbízható ez az oldal? Vagy ha van jobb gondolatotok megoszthatjátok velem.
Előre is köszönöm!

(#101166) WOT-H-A-C válasza viztelen (#101161) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Zuk Z1 nem játszik? Szerintem jobban jársz vele mint a Redmi Note-val.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#101167) juve600 válasza WOT-H-A-C (#101166) üzenetére


juve600
nagyúr

+1

(#101168) Handball94 válasza Goesser (#101143) üzenetére


Handball94
aktív tag

Szerintem egy A3 (2016) jó választás lehet s4 mini után, ha Samsungot szeretnél, MM lesz még rá, másfél évig szerintem használható.
Redmi Note 3 Pro akkor jó választás, ha mégsem ragaszkodsz a Samsunghoz, és a B20-hoz sem.
Huawei P9 Lite már 5 inch feletti, ha ez a méret még belefér akkor hardveresen ez jobb választás.

(#101169) F-ECT$


F-ECT$
titán

LG G2-m lassan kiszolgálja az idejét, új mobilt keresnék. A részletek:

- Árkategória: 150e környéke
- Használt vagy új: Új
- Hol vennéd meg? Telekomtól.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Nem kell a csúcsok-csúcsa, 2-3 évig fogom használni.
- Mire használnád? Játék, navigálás.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Igen, android.
- Egyebek: Inkább vennék egy gyors FHD kijelzős telefont, mint egy döcögősebb QHD-set. Elég a 32 Gb belső memória. Fontos a hosszabb üzemidő erős használattal is, jó lenne ha töltés nélkül kihúzna 1 óra navit + 3-4 óra játékot.

LG vonalon maradva a G4-G5 jöhet szóba, Samsungnál meg az S6-S7, a Note már picit nagy.

Dive ever, work never.

(#101170) lezuvius válasza F-ECT$ (#101169) üzenetére


lezuvius
őstag

Jatek miatt G5-S6-S7 trio de meg odavennem a Z5-t is. Esetleg ha nem csak szolgaltato jatszik, akkor OnePlus 3 egy remek ajanlat.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#101171) Deck válasza lezuvius (#101170) üzenetére


Deck
titán

Z5-öt inkább ne.

- szar szerviz
- gyenge aksi

[ Szerkesztve ]

PS5

(#101172) #06658560


#06658560
törölt tag

Külföldön tervezem telefont venni, szolgáltatótól.A következő több évre tervezve alapvetően mindenes használatra. A kamerával szívesen játszom, ha oda jutok, van kedvem kitapasztalni mit lehet kihozni belőle.

A jelöltjeim Huawei P9 Plus, Samu S7, S7E, esetleg ha kijön, s megtapogatom a Note. HTC is szóba jöhetne, de azt nem forgalmaz a cég. A Huawei jelenleg tíz euróval kerülne többe a két Samunál, amelyek azonos áron vannak.

Ti melyiket javasolnátok a három készülék közül?

(#101173) lezuvius válasza Deck (#101171) üzenetére


lezuvius
őstag

Ha nem lepsz fel celtudatosan a szerviznel akkor meg szep,hogy szar... (Cordon elegge szemet ahhoz, hogy aki engedi azt szivassak de ha kello hatarozottsaggal allsz neki, akkor bizony te jossz ki nyertesen es persze tiszta lelkiismerettel kell neki menni)
Akkuja csak az S7-nel rosszabb a felsoroltak kozul.

Kopi31415

S7 vagy S7e.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#101174) Deck válasza lezuvius (#101173) üzenetére


Deck
titán

A Sonyk aksija a Z2 óta mindig egyre gyengébb. Ezt független tesztek bizonyítják és a beszámolók. Nem bírná azt amit akar.

[link]

A szerviz szar, ezen felesleges vitázni. Elég csak a facebook véleményeket olvasni, vagy rákeresni. Sehol sincs a Samsungéhoz képest. Meg nem mindenki Pesten lakik, hogy közvetlen oda vigye.

Havi biztonság frissítés sincs mint Samsungon.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#101175) lezuvius válasza Deck (#101174) üzenetére


lezuvius
őstag

Z3 Akkuja a legjobb a Z szeriaban... Z5-nek rosszabb az uzemideje az elodnel, de egy S6-G4-G5-t meg igy is lever...

Telemax tenyleg konnyebben javitja a telefont de azert te se gondolod komolyan, hogy minden egyes felhasznalo betartotta a felhasznalasi eloirasokat? Cordon teny es valo, hogy akit tud azt elkuld vagy lesz@r... de nem egy ismerosom van, akinek semmi gond nelkul javitottak a Sonyjat csak a pozitiv visszajelzesnek nincs akkora erteke sajnos.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#101176) F-ECT$ válasza lezuvius (#101175) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezen az aksin jó lenne ha reszelnének, a G2-é pl 3000-es és elég jól bírja, kár, hogy a G5-be csak 2800-as fért.

Dive ever, work never.

(#101177) Deck válasza lezuvius (#101175) üzenetére


Deck
titán

Volt Z2öm és Z3am is. És vannak is a családban. A Z2-é jobb minimálisan. De ott a teszt is amit linkeltem.

Olyat nevetséges dolgok miatt megvonják a garanciát, hogy vicc. Olvasd csak facen pl. De akkoris, nem hiába estek ki a top10ből.

PS5

(#101178) Deck válasza F-ECT$ (#101176) üzenetére


Deck
titán

G5 aksija nagyon gyenge, most néztem.

S7E-é viszont nagyon jó. Abban 3500mah aksi van. Vagy a sima abban 3000es.


Garancia 2 év, de lehet venni +1 évet 14k.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#101179) atike válasza Deck (#101178) üzenetére


atike
nagyúr

Ha sikerülne a méretével megbarátkozni akkor még egy Mate8-at is javasolnék... :) 6 col a kijelző, de teljesen kitölti az előlapot szinte. Nagy teló, de elég komoly paraméterei vannak neki is...

(#101180) lezuvius válasza F-ECT$ (#101176) üzenetére


lezuvius
őstag

Lg a G2 ota nevetseges akkut illetoen.
S7-S7e-el nem sok bajod lesz ilyen teren (sem).

dekrer
Koszonom a korrigalast a Z3-al kapcsolatban.

Szervizzel kapcsolatban tovabbra is tartom a tapasztalatom, hogy csak hatarozottan kell fellepni a Cordonnal es normalisak lesznek.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#101181) Deck válasza atike (#101179) üzenetére


Deck
titán

Szép ;)

G5 meg a Z5 sehol sincs ezekhez képest.

lezuvius: nm. A különbség a Z2 és Z3 között aksiba valóban szinte 0.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#101182) Finnugor


Finnugor
tag

Sziasztok,

A húgom telefont keres, én meg nem nagyon vagyok már benne a témában, szóval kérlek segítsetek.
-Függetlenül legyen 60k körül, vagy a magentánál 50 körül
->2 GB RAM+erős proci, hogy az android ne gyakran dögöljön meg rajta: legyen megbízható
-A kamera (különösen az előlapi) fontos még ezen kívül
-Meg ha lehet, nézzen ki jól

Köszi szépen!

(#101183) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Azt lehet tudni, hogy melyik telefon fogja megkapni a 7-es android frissítést? (kínaiak közül)

(#101184) istnag válasza Yushchenko (#101183) üzenetére


istnag
addikt

A "neves" gyártók még a 6-nál sem tartanak (xiaomi, meizu) :D Szóval nem lehet megmondani, egyébként szerintem a Huawei(k) és a Moto(k) (lenovo) esetleg, de ott is csak a flagshipek, vagy a most bejelentettek.

(#101185) Richee11


Richee11
senior tag

Az iPhone 5S mennyire számít jó vételnek 2016-ban? Még a P9 liteon és a Nexus 5x-en gondolkozok.

(#101186) WOT-H-A-C válasza istnag (#101184) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ezt annyival kiegészítem, hogy ott vannak azok is amiket támogat a Cyanogen vagy CM csapat.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#101187) doktordrog válasza Ájvé (#101139) üzenetére


doktordrog
aktív tag

Hasonló cipőben vagyok. Esetleg Huawei P8 Lite (hűséggel) jobb lehet?

(#101188) Scrydhan válasza Yushchenko (#101183) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Oneplus 3 valszeg megkapja, ők is nevesek és kínaiak :D

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#101189) Yushchenko válasza istnag (#101184) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm! Jelenleg totálisan döntésképtelen vagyok a témában (mindig symbian majd WP telefonom volt). :)

Igazából még mindig az lenne a kérdésem, hogy van valami leírás, hogy milyen hardver (vagy telefon) mire való...

[ Szerkesztve ]

(#101190) Ájvé válasza doktordrog (#101187) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 3-nál nem jobb, vagyis hardver gyengébb, kamera lehet kicsit jobb, akku sokkal gyengébb, van viszont LTE 800 Mhz.

(#101191) ZeRTaX


ZeRTaX
csendes tag

Sziasztok!

50.000 körül keresgélek telefont. A plafon 60.000, annál többet egyáltalán nem tudok ráfordítani. Jelenleg a Lenovo P70-el szemezgetek 56.000 Forintos árral. Használt mobil nem érdekel, csak új! :D

Ami elsődlegesen számít számomra a gyorsaság és hogy ne fagyjon le mindentől... HD felbontással megelégszem, illetve a Dual Sim sem fontos.
Aksi kapacitás pedig legalább annyi legyen, hogy estig kibírja a sok netezésem. :D

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)

(#101192) szabakaa válasza Richee11 (#101185) üzenetére


szabakaa
aktív tag

Szia! Én egy S5t cseréltem erre pár napja, és nagyon nem bántam meg. IOS10 remekül fut rajta, remek vétel az 5s! :)

iPhone 13 Pro Max, PS5, Xbox Series X, Nintendo Switch

(#101193) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha én az eustockról veszek egy Redmi 3 / Redmi 3 Pro-t, akkor ahogy megküldik olyan is marad végleg? Nem lesz rá semmilyen frissítés soha?

(#101194) istnag válasza szabakaa (#101192) üzenetére


istnag
addikt

Még. Aztán 1-2 év múlva kb falhoz vágnád.

(#101195) Ájvé válasza novakalex (#101193) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha magyar nyelvvel kéred akkor nem, kivéve ha később magad nem frissíted, de magától nem fog frissíteni.
Angol nyelv elég, akkor a global ROM folyamatosan frissül.

(#101196) Yushchenko válasza Yushchenko (#101189) üzenetére


Yushchenko
őstag

Bocsánat, de megpróbálom újra átfogalmazva feltenni a kérdésemet: Meg tudja valaki mondani, hogy milyen hardver milyen felhasználásra tervezett (soc, gpu, ram)?

(#101197) Ájvé válasza Yushchenko (#101196) üzenetére


Ájvé
veterán

Ilyen meghatározás nincs, hardvert alapvető felhasználásra tervezték, szóval futtatja az operációs rendszert és a programokat, használatra tervezték. Van ami jobban, magasabb igényeknek is meg tud felelni (több alkalmazás egyidejű futtatása, gyors alkalmazás váltás, nagy igényű szoftverek gondtalan futtatása), van ami meg minimális igényeknek még megfelel mondjuk (egyszerű programok futtatása), de mondjuk nem olyan sebesen teszi, mint az erősebb hardverrel szerelt társa.
Korábban írtam, egy ilyen sacc/kb beosorolást a SoC-ról, ez alapján talán könnyebben be tudod határolni ezt a kérdést. (SoC-ot írtam csak, mert az meghatározza már a CPU-t és GPU-t is, RAM mennyisége annyit befolyásol, hogy gördülékenyebb/gyorsabb lesz a rendszer, főleg több alkalmazás egyidejű futtatását segíti, de mondjuk alapvetően nem befolyásolja a sebességet vagyis egy adott programot nem fog gyorsabban megnyitni , persze ha egy futó alkalmazásból váltasz át másik programba ott már látszik a különbség, de ez multi task már)

[ Szerkesztve ]

(#101198) ledgeri válasza Yushchenko (#101196) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mint nem szakértő ezt tudom ajánlani [qualcomm weboldala] mindezt azért, mert ha itt nézelődsz egy kört a chip-szériáknál egyből fel vannak sorolva, hogy mi az adott termékvonal maximumai...
saját példám: vaciláltam a lumia 650 és 640 között, csak bántott hogya 650 hiába újabb, csak 720p-t vesz fel, reménykedtem, hogy hátha valami kis softweres trükkel megoldható. Tudtam hogy a chipset gyengébb (200as főszéria vs 400-as a 640-ben..) ránéztem a linkelt oldalra, és a chipset a limiter, az nem tud felvenni 720p-nél nagyobb felbontást...

Ramot itt nem látsz szerintem, de abból mindig mindenhol a több nagy eséllyel jobb is..

Magamnak mégegyszer:

Van bármi különbség a külföldről behozott 1+1 garis telók, és a "magyar piacos", 2 éves gyártói garis telók között?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#101199) Yushchenko válasza Ájvé (#101197) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem valamennyire megértettem. Ezek után inkább feature-ökben kutakodnék.

Eddig, ami kinézetre és tudásban tetszik az a Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Van esetleg olyan telefon, ami ebben a kategóriában versenyez? Esetleg LeEco LeTV Le 2?

(#101200) Joker88


Joker88
őstag

a Lumia 650-ről mi a vélemény?

http://mobilarena.hu/teszt/microsoft_lumia_650_teszt/bevezeto.html

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.