Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102301) Louro válasza cappa72 (#102298) üzenetére


Louro
őstag

Teljesítményben ugyanott van a jelenlegi készülékemmel. [link]

A tesztek képeit majd csak este tudom jobban megnézni. Ha nagy javulás lenne, akkor egyértelmű. De ha ugyanazt a képminőséget hozza, mint a jelenlegim, akkor úgy érzem egy párezer forintos akksi jobb befektetés lenne.

Mess with the best / Die like the rest

(#102302) cappa72 válasza Louro (#102301) üzenetére


cappa72
nagyúr

Teljesen reális. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#102303) Ájvé válasza Louro (#102301) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát IMX135 van az F1-ben, ha jó a szoftver hozzá akkor elég jó képeket tud csinálni, nem hiszem, hogy G4S jobbat tudna (és ahogy néztem pár képet a neten, nem is jobb).

(#102304) tvamos válasza Gibo (#102291) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg ez mar tuti Marsmalow.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#102305) pavicevic


pavicevic
tag

ez a ket "top" telefon kozul melyik eri meg jobban az arat?

huawei p9 vagy samsung s7

(#102306) koxx válasza pavicevic (#102305) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

S7 jobb vétel sztem. Persze ha a 2 év garisat veszed 200+ ezerért akkor már nem biztos.

(#102307) sveczo


sveczo
tag

Helló Mindenkinek! Phablet kategória érdekel. 5,2-6" között kellene jó ajánlat. Az összeg max 80 huf. LTE B20 legyen, micro sd bővítés. Full hd felbontás előny. Független vagy vodafonos. Köszönöm!

(#102308) pavicevic válasza koxx (#102306) üzenetére


pavicevic
tag

ertem, koszi a valaszt!

(#102309) #70516736 válasza sveczo (#102307) üzenetére


#70516736
törölt tag

P9 lite, honor7 lite

(#102310) HokedLee


HokedLee
csendes tag

Sziasztok!

Most ment tönkre szeretett iCube 7 colos kis tepsifüles Pekingből való telefonom. :(

Szeretnék egy új telefont vásárolni, kérlek segítsetek benne, hogy nehogy mellényúljak:
Szempontok:
-Árkategória. egy jó középkategóriás készülék (mondjuk 40e, nem vagyok tájékozott)
- új telefon (használt esetében nem tudom, hogy a garancia hogyan működne)
- Függetlenül újonnan gyártói garanciával vagy kártyás előfizetői csomagban Vodafone-nál? (Használttól sem zárkózom el)
- Hosszú távra tervezem?
- Ami a legfontosabb, amire használom: Internetezés, nagyon sok ebook olvasás, szövegszerkesztés, tanulás.
- Android operációs rendszert szeretnék

- erős igénybevétel, hosszú akksiidő nem baj, de van külső akksitöltőm
- egy 5 megapixeles kamerának is örülék

Miket javasolnátok?
Ideális méret (3,5-)4-7 colig tartana

(#102311) Gibo válasza sveczo (#102307) üzenetére


Gibo
senior tag

Honor 5X

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102312) Gibo válasza HokedLee (#102310) üzenetére


Gibo
senior tag

Sajnos a középkategória az a 60k HUF környéke :(
45e Ft-nál kezdődik a Xiaomi redmi 3 ami már normális telefon, viszont nem tud b20-at, tehát a net nem lesz olyan gyors (ellenben 3g van, szal ha jó a 3g-s lefedettség a környéken, akkor elviselhető...).

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102313) Ájvé válasza HokedLee (#102310) üzenetére


Ájvé
veterán

Vernee Thor a legjobb ennyiért. 5" alatt nehéz lesz telefont találni.

(#102314) sveczo


sveczo
tag

Köszönöm a gyors segítséget! Mennyire megbízható amúgy a huawei? Eddig samsung és htc telóim voltak. A kettő közül a htc-t jobban szerettem. Hosszú távon mennyire megbízható?

(#102315) pavicevic válasza sveczo (#102314) üzenetére


pavicevic
tag

eleg sok ismerosomnek van huawei tipusu teloja, es nincs veluk gond ahogy hallottam

(#102316) monti0222w válasza sveczo (#102314) üzenetére


monti0222w
addikt

Megbízhatok, gari, szerviz, minden van mint az ismerteknél. :K

(#102317) HokedLee válasza Gibo (#102312) üzenetére


HokedLee
csendes tag

És esetleg 60 környékén milyen telefont tudnál mondani?

Nem vágom sajnos a mai piacot és árakat.

(#102318) sveczo válasza monti0222w (#102316) üzenetére


sveczo
tag

Köszönöm a hasznos válaszokat. Tágult a világképem :) Szép estét!

(#102319) HokedLee válasza Ájvé (#102313) üzenetére


HokedLee
csendes tag

Szia!

5' és 7' között könnyebb készüléket találni? Ha igen, akkor még mit tudsz mondani? Előre is köszönöm szépem a válaszod.

(#102320) Postas99 válasza HokedLee (#102310) üzenetére


Postas99
senior tag

Szerintem ez a készülék lesz a TE megfelelő választottad:

[EMAG akció]

Siess mert korlátozott a készlet 44 jó magyar mátyás 2 ÉV garival együtt.

4.3 kijelző 2Gb RAM, 32Gb tárhely. mi kell még? Egyik oldalon IPS kijelző a másikon E-ink ha tényleg sokat olvasol ez a TE készüléked.

[YOTAPHONE]

[ Szerkesztve ]

(#102321) ghiottone válasza Postas99 (#102320) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tyű, ez anno 200 körül volt (vagy a későbbi generáció) - nem is hittem, hogy még van belőle valahol elfekvőben. Az oroszoknak voltak jó ötleteik, csak elvéreztek a 3-assal is.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#102322) Ájvé válasza HokedLee (#102319) üzenetére


Ájvé
veterán

40-ért Vernee Thor-t mondanám, nem igazán van hasonló készülék ilyen árban. 45-ért van Redmi 3 (vagyis lenne, mert jelenleg nincsen készleten, mondjuk ez Thor-ra is igaz.
50-60-ért már inkább van kínálat, Meizu M3 Note 2+16GB, Meizu M3 Note 3+32GB, Redmi 3 Pro. 66-ért Redmi Note 3 Pro is van még. Hozzá kell tenni, egyik Xiaomi és Meizu telefon sem ismeri az LTE 800 Mhz-es frekvenciát, így ha 4G kapcsolat fontos akkor nem ajánlott ezek közül választani.
Ha ragaszkodsz a kis mérethez akkor Samsung Galaxy S4 Mini Plus, de ez szerintem túl drága, közel 60k gyári garanciával. Samsung Galaxy A3 egy fokkal jobb, de ez is elég drága.
Hát ezek jutottak eszembe, persze lehet vannak még lehetőségek, talán majd más is ír még párat.

(#102323) Postas99 válasza ghiottone (#102321) üzenetére


Postas99
senior tag

Sokáig szerettem volna egyet.

A 3-as modellről nem hallottam, az óceán túloldalán nem volt sikeres a 2-es modell, lehet ezért húzták le a rolót.

JAAAAA még az első modell is tudta a B20-at :)

[ Szerkesztve ]

(#102324) HokedLee válasza Ájvé (#102322) üzenetére


HokedLee
csendes tag

Köszönöm szépen az összefoglalókat.

Akkor most összességében:

Vermee Thor vagy Xiaomi 3 vagy YotaPhone

Hm hm hm pro és kontrákat írnátok kérlek?
Itt az ár már nem számít döntőnek, mert ugyanaz kb a 3

Ugye van korlátln netem, telefonon olvasok, netezek, tájékozódok, meg szövegszerkesztek, ill pdf-eket böngészek.

[ Szerkesztve ]

(#102325) Gibo válasza HokedLee (#102324) üzenetére


Gibo
senior tag

60e Ft környékén lenne még Honor 5c, Motorola Moto X illetve Huawei P8 light 69e környékén pedig Honor 6 és az Asus Zenfone 2 ze551ml.Utóbbi négy nem éppen új, de hardweresen elég jók még mindig, illetve tudják a b20at is!

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102326) Ájvé válasza HokedLee (#102324) üzenetére


Ájvé
veterán

YotaPhone egy régebbi készülék, nem rossz, de pl támogatás 0 rá, vagyis 4.2 Android marad rajta amivel megveszed.
Vernee Thor egy teljesen új telefon és márka is, lényegében a cég első telefonja. Support elég jó rá, folyamatos frissítések, telefon is egyben van, ár/érték arányban az egyik legjobb jelenleg. Tudja az LTE 800 Mhz-et ami fontos lehet, ha sokat mobilnetezel és T-mobilnál vagy Telenornál vagy (Vodafonnak 98%-os a 3G lefedettsége, így lesz szélessávú neted náluk, viszont náluk a 4G kiépítésénél még nagyobb arányban van használatban az LTE 800-as sáv, mint a másik két szolgáltatónál, ahol inkább csak vidéken jellemző ez a sáv). Hardveresen egyébként rendben van a telefon, van róla teszt is és fórumába is belenézhetsz, elég aktív.
Xiaomi Redmi 3 a harmadik a Redmi szériában (mint neve is mutatja), a gyártó 6 éves múltra tekint vissza, de a világ élvonalában van már ennyi idő alatt is. MIUI ROM-ról híres (ez egy némileg módosított Android, sok extrával, a cég ebből nőtte ki magát világ vezető mobilgyártói közé). Redmi 3 is egy jól sikerült telefon lett, kiemelendő a 4100 mAH-s akkumulátor amivel igen jó üzemidőt ér el a telefon. Hardver is elég jó benne, kamera egy közepesnek mondható.
Én utóbbi két készülék közül ajánlanék, a legnagyobb és legfontosabb különbség köztük, hogy Thor tudja a 4G LTE 800 Mhz-es sávot. Ha sokat használod a mobilnetet (T-mobilnál vagy Telenornál vagy) akkor én Thor-t ajánlanám. Ha nem használod sokat vagy nem lényeges a gyors mobilnet (mert mondjuk sokat vagy Wifi közelben vagy egyszerűen nem használod annyit) akkor Redmi 3-at ajánlanám.
YotaPhone-t kiejteném, bár jó készülék, de egy ma már nem létező cég terméke, bolti garancián kívül semmilyen biztosíték nincs mögötte.

(#102327) HokedLee válasza Ájvé (#102326) üzenetére


HokedLee
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a messzemenően részletes leírást a telefonokról:) Nagyra értékelem.:)

[ Szerkesztve ]

(#102328) mr.3


mr.3
újonc

Sziasztok, 12250-re még valaki? Köszönöm! :U

(#102329) Gibo válasza HokedLee (#102327) üzenetére


Gibo
senior tag

Berhelni, főzött romot felrakni lehet, de hivatalos frissités sajnos nem lesz rá :( Ebböl a szempontból frissebb és jobb a redmi mindenképpen.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102330) Ájvé válasza HokedLee (#102327) üzenetére


Ájvé
veterán

Tudásban nem marad el nagyon, de a támogatása igen csak kétséges, nekem nincsenek pontos információim.

(#102329) Gibo:
Needromon se találtam, XDA-n van valami talán? Ha így állítod, hogy van rá főzött ROM már.
Másrészt garancia ugrik, azt sem árt figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

(#102331) Gibo válasza mr.3 (#102250) üzenetére


Gibo
senior tag

A három közül a p8 lite-ot választanám a frisstések miatt, egyébként mindegyiknek megvan a maga előnye. Kicsivel többért viszont már ott a Honor 6,ami jobb mindegyiknél.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102332) Gibo válasza Ájvé (#102330) üzenetére


Gibo
senior tag

Én sem találtam, de mivel a koncepcio nem rossz, biztos lehet találni rá vmit, mindig akadnak elvetemültek, csak elég mélyre kell ásni...Egyébként én nem bíbelödnék ilyennel..(az emlitett garanciavesztésről nem is beszélve..)eleget szívtam anno ismerös zte blade-jével, meg a különböző romokkal :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102333) HokedLee válasza Ájvé (#102330) üzenetére


HokedLee
csendes tag

Sziasztok!

Még felmerült kérdésem. Ami telefonokat ajánlottatok azok mind picikék, 5 vagy 5,3 colosak.

Phabletek közt nincs olyan, amit tudtok ajánlani 50 e Ft körülig?

(#102334) Ájvé válasza HokedLee (#102333) üzenetére


Ájvé
veterán

Most visszanéztem (3,5)4-7" írtál, elég tág mérethatárok :)
Meizu M3 Note-ot írtam, ez 5,5"-os. Ennél nagyobbat a Xiaomi Mi Max,, de ez már 80-ért van. Ha tudsz LTE 800 Mhz nélkül élni, akkor a Meizu M3 Note szerintem jó választás lesz.

(#102335) HokedLee válasza Ájvé (#102334) üzenetére


HokedLee
csendes tag

Jé, Köszi. Ok. :DDD Nem vettem észre. Furcsa lesz visszaszokni a pici telefonokhoz:)

[ Szerkesztve ]

(#102336) negroo válasza Postas99 (#102320) üzenetére


negroo
aktív tag

Emag teli van homáros panaszokkal és én is vettem tőlük akciós szemetet.:(

(#102337) WOT-H-A-C válasza Gibo (#102164) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A Zuk hivatalosan lenyilatkozta, hogy nem lesz Zuk z2 -re se és a pro-ra sem Multilag firmware, vagyis se google se magyarnyelv. Ennyi... Amit te ott látsz az a webshop álltal rá taknyolt multilang ROM-ami vagy jó lesz vagy nem (többnyire nem) Frissülni sosem fog!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#102338) Postas99 válasza negroo (#102336) üzenetére


Postas99
senior tag

Az EMAG nem egy cég mint mondjuk az e-digital. Ök egy web áruház ahol sok forgalmazó termékét megveheted. Mindegyikkel szerződésük van. Az ismerősöm viszont jól járt velük. 8gb pendrive helyett egy 64-est küldtek neki.

Nem védeni akarom őket csak mindenkinek más a tapasztalata velük.

[ Szerkesztve ]

(#102339) Postas99 válasza Ájvé (#102322) üzenetére


Postas99
senior tag

Az általad ajánlott s4 mini sem egy mai darab 4.4-el, ráadásul minden paraméterében gyengébb is. A kérdés egy max 4.7 collos készülékre vonatkozott.

Ne a gombhoz keressünk kabátot hanem a kabáthoz gombot.
Lehet öreg telefont ajánlottam de egész nap olvasni ekkora méretben egy akár milyen háttérvilágításos kijelzőt megterhelő a szemnek (exc. pw). Ezért javasoltam a yotaphone-t mert a készülék hátoldalán egy e-ink kijelző található ami olvasáshoz igencsak megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#102340) negroo válasza Postas99 (#102338) üzenetére


negroo
aktív tag

Mielött vásárolsz velük nézz körül. Az hogy haverod átverte őket az 1 dolog. 1 jó járt több hoppon maradt.:(

(#102341) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 4,5 éves Iphone 4s mobilomat lassan nyugdíjba kéne küldeni.
Szeretnék egy új készüléket vásárolni. 60 000 Ft körüli összeget szánnék rá.
Melyik modellt ajánlanátok ebben a kategóriában?
Én a Xiaomi Mi4 16GB-ossal szemezgetek. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Pro és kontra minden érdekel. Esetleg, ha tudtok jobb ajánlatot, annak is örülnék. :)

Üdv.:

Cortez

(#102342) Ájvé válasza Postas99 (#102339) üzenetére


Ájvé
veterán

Olvass tovább, azóta már más méretben keresgél...
Ha sokat olvas valaki vegyen e-book olvasót, amit épp erre találtak ki.

(#102343) Ájvé válasza Cortez863 (#102341) üzenetére


Ájvé
veterán

Alapvetően jó készülék, jónak mondható a támogatása is.
Ami még itthon kapható már "csak" 2GB RAM-os, de ezzel is nagyon jól megvan a készülék illetve ez már csak 3G-s (vagyis 4G-t semmilyen módon nem tudja).
S801 ma is bőven megállja a helyét, belső tárhely nem túl sok és nem is bővíthető. Kamerája viszont elég jó (Sony IMX 219) jó képeket készít. Akku elég egy húzósabb napra is, 5-6 óra kijelző idő is simán kijöhet belőle. Készülék szép, minőségi kidolgozású, elég kompaktnak is mondható.
Aktív hazai közösség is van mögötte, itt Mi3 topikba szoktak Mi4 tulajok is írni (annyira hasonló a két készülék, hogy tulajok is egy fórumba tömörültek), de van saját fóruma is.
Aktív hazai MIUI közösség is van mögötte.
Ha nem tetszik a MIUI akkor sincs nagy gond, mert modromok tömkelege van rá (én annyira nem követem, de tucat is lehet rá akár, nekem MIUI bőven megteszi). BL sem zárt ügye.
Összességében egy jó készülék, még ha már nem is mai darab. 65-ért van már egyébként Mi4c is, az még inkább megéri.

(#102344) Gergőke88 válasza negroo (#102336) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekem az eddigi rendeléseimmel semmi probléma sem volt( iphone 5s, mosogép, stb.).
Tehát legközelebb is rendelnék tőlük, ha ott lenne vmi jó áron.

(#102345) negroo válasza Gergőke88 (#102344) üzenetére


negroo
aktív tag

Ez a te választásod én csak figyelmeztettem.:)

(#102346) Louro válasza Ájvé (#102343) üzenetére


Louro
őstag

[link]

Ez az itthoni 4G-t (Telenor) meg tudná lovagolni? (Olvasgattam erről a B20-ról, de nem merültem bele. A leírásban van mindenféle B, de B20 nincs.)

Mess with the best / Die like the rest

(#102347) #70516736 válasza Louro (#102346) üzenetére


#70516736
törölt tag

A nagyobb városokban igen
Ország út, vasút, kisebb településeken nem
Semelyik xiaomi nem tudja a b20-at

[ Szerkesztve ]

(#102348) Louro válasza #70516736 (#102347) üzenetére


Louro
őstag

Leginkább Budapest. Külföldön meg úgyse netezek mobilnettel.

Mess with the best / Die like the rest

(#102349) Szaboocs


Szaboocs
csendes tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni. A régi telefonom tönkrement és garancián belül kaptam helyette egy Motorola moto G4-et (sima 2/16 os verzió). Ez a telefon véleményetek szerint mennyire életképes? Gondolok itt arra hogy azért 1,5-2 évet jó lenne ha kihúzna. Nem tudom a 2GB ram meddig lesz elég :/ Félek hogy belassul és akadni fog a droid :S (Bocsi eddig WP-s voltam nagyon régen volt egy droidos telóm amivel így jártam, azóta rettegek ettől megint)
Azon gondolkozom hogy ha eladom akkor vennék helyette egy Redmi 3 pro-t, ahogy néztem annak van elég jó ár érték aránya és ott a 3 giga ram. Szerintetek időtállóbb telefon lenne? Megérné a cserét rá? Vagy annyit nem számít az a +1 giga ott?

Amire főleg a teló kell GPS, Netezés ha úton vagyok, üresjáratokban játékra (egyszerűbb játékok mint pl zombie tsunami nem San Andreas típus.) és a szokásos átlagfelhasználói funkciók.

(#102350) istnag válasza Louro (#102348) üzenetére


istnag
addikt

Nem külföldet írt, vagy Neked akisebb település már külföld :D :D

(#102349) Szaboocs

"Netezés, ha úton vagyok"
Ezért nézz,olyat amiben van B20 szvsz

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.