Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101101) Munkas


Munkas
aktív tag

Kösz a tippeket! A3-at megrendeltem.
Még a lányoméval nem jutottam dűlőre. A Vernee Thort néztem, de az csak feketében van és nem is igazán lányos modell.
30-60 eFt környékén mi az ami bestbuy (vagy inkább better buy modellek közé tartozik) szép és van fehérben vagy más színben.

(#101102) kadli01 válasza kadli01 (#101036) üzenetére


kadli01
csendes tag

Erről van még valakinek véleménye? Eddig egy szavazat érkezett a Thorra.

(#101103) Viktor0610 válasza Munkas (#101101) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Munkas:
Nagyon nem min degy, hogy 30 vagy 60. :P
60-ért Redmi 3 Pro, és még valamennyid marad is. :)

kadli01:
Miután én eBayről nem igazán vennék telefont, így én is a Thorra szavaznék. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#101104) kadli01 válasza Viktor0610 (#101103) üzenetére


kadli01
csendes tag

Köszi! És ha eltekintünk attól hogy honnan veszem? (a mostani is onnan van)

(#101105) Viktor0610 válasza kadli01 (#101104) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor vagy Nexus 5 vagy Thor.
Attól függően, hogy egy erősebb (Nexus 5) készüléket szeretnél vagy egy újabbat (Thor).

Samsung Galaxy A54

(#101106) Munkas válasza Viktor0610 (#101103) üzenetére


Munkas
aktív tag

Végül is a 60-ért Redmi 3 mellett maradtam. Szép is, a tesztek szerint is OK. Állítólag holnapra itt lesz.
Kösz!

(#101107) hans989 válasza IMIIKE1998 (#101099) üzenetére


hans989
tag

Tekintettel arra, hogy most nekem is egy Redmi 3 pro-ra fáj a fogam, így ez nem lesz vita tárgya.

Viszont a hölgy egyértelműen jelezte hogy telekomos előfizetéséhez szeretne vásárolni telefont és e-mail, böngészés, facebook szerepelt az igények közt. A Telekom mobilnet + B20 / LTE800 hiánya pedig egy kifejezetten rossz párosítás. Ezért nem ajánlottam a Redmi 3-at.

[ Szerkesztve ]

(#101108) Yushchenko válasza Yushchenko (#101098) üzenetére


Yushchenko
őstag

még talán annyit hozzátennék, hogy telenor internet menne Budapesten főleg, és sok levelezés/dokumentum megnyitás.

(#101109) juve600 válasza Munkas (#101106) üzenetére


juve600
nagyúr

lenovo zuk z1 nem lett volna jobb ?

(#101110) Peppo


Peppo
őstag

Végül kicsit feljebb tornáztam a keretet, úgyis ritkán veszek telefont és azért csak játszanék is rajta időnként, így az alábbi kettő maradt versenyben:
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Vernee Apollo Lite

(#101111) Ájvé válasza Munkas (#101079) üzenetére


Ájvé
veterán

Valószínűleg igen, itt esetleg nézd meg szerepel-e a település a felsorolásban.

(#101080) attiati:
Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Mi 4c, Mi 4s
Honor 7 B20-alm, de gyengébb SoC-al.
Előttem is írtak jó néhány lehetőséget.

(#101098) Yushchenko:
Kínában jóval olcsóbban megkapod az biztos.

(#101109) juve600:
60-ért Zuk Z1? Hol?

(#101110) Peppo:
B20 kell akkor Apollo Lite, ha nem akkor Redmi Note 3 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#101112) ghiottone válasza Peppo (#101110) üzenetére


ghiottone
nagyúr

- Mindkettőben ugyanaz a Samsung kameraszenzor.
- Ha kell a B20 - Apollo (talán hét közepétől elérhető az eustockon is)
- Ha kell a nagyobb aksi - Redmi Note 3 Pro
- Ha kell a stock rendszer akkor Apollo.
+ Itt kelzsoca már írt pár tapasztalatról.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#101113) csakany2001 válasza Peppo (#101110) üzenetére


csakany2001
senior tag

(látom megelőztek)

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#101114) juve600


juve600
nagyúr

üdv

Zopo Speed 7-ről tapasztalat ?? 50k alatt van most az e-dignél

:R :R :R

(#101115) mester777


mester777
tag

Sziasztok mesterek!
Kérek szépen segítséget :)

Rövid sztori: okostelót akarok, informatikus hallgató vagyok, még nem volt okostelefonom (szígyen). Fater Galaxy Grand Prime-ja egész jól néz ki, de nem tudom, hogy Ti mit ajánlotok nekem.

A telefon
- ról legyen készpénzfizetéses számla, mert egy verseny nyereményeként lesz elszámolva
- mellé tartozékokat is szeretnék (tok + védőfólia, hogy ne tudjam karcolgatni)
- tartozékokkal együtt összességében legalább 66000 Ft legyen, legfeljebb 75000, de ha lehet akkor inkább maradjunk az alsó korlátnál (saját pénzemből nem költenék ennyit "egy telefonra").
- új legyen, ugyanis elektronikai cikkből nem veszek használtat (tervezett elavulás, undorító dolog :( )
- Telekomos (30-as) legyen vagy független
- t a telekomnál nem tudom megvenni, mert ott a számlát az én nevemre tudják csak kiállítani, az egyesület nevére (aki fizeti) nem
- t hosszú távra tervezem, a mostani "buta"telefonom is már vagy öt éves, és semmi baja
- ok kialakításához egyáltalán nem értek, szóval mittudomén, olyasmi legyen alakra mint a Grand Prime
- lehetőleg androidos legyen, ugyanis lehet hogy egyszer még mobilra is fogok fejleszteni.
- kijelzője és felbontása ne legyen nagyon kicsi, Grand Prime mérete egész jónak tűnik (5")
- legyen stabil (annál nincs irritálóbb, amikor szaggat, újraindul, bugos, stb.)

A telefont a következőkre tervezem használni:
- internetezés (wifi), e-mail olvasás, youtube hallgatás, filmnézés, videonézés
- ébresztőórának, naptárnak, stopperórának, számológépnek
- egyszerűbb játékok (azért a piano tiles ne szaggasson ha lehet)
- fényképezés: imádok fényképezni, csak a mostani fadarabbal elég nehéz elfogadható képeket csinálni, szóval plusz pont lenne ha jó lenne a kamerája

Kérek szépen ajánlatot készülékre, és olyan helyre is, ahol meg tudom venni! (Budapest III. kerületben lakok de a belvárosban kb. akárhova elmegyek, csak jó legyen)

NAGYON KÖSZÖNÖM mindenkinek! :)

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#101116) Peppo válasza ghiottone (#101112) üzenetére


Peppo
őstag

Igazából nem tudom, hogy kell-e nekem a B20. Böngészni lehessen elfogadható sebességgel, meg pár YouTube videót időnként megnézni. (Azokat is inkább a zenék miatt "nézem".)

(#101117) Postas99 válasza mester777 (#101115) üzenetére


Postas99
senior tag

HA az összeghatár felső értéket hajlandó vagy kifizetni akkor egy Nexus5x lenne a megfelelő számodra, a tervezett elévülés miatt a Google által még sokáig támogatott lesz, nem beszélve a viszonylag jó kameráról.

Mivel Google referencia modell a laggolást, szaggatást elfelejtheted, ezen felül ha fejlesztésre adod a fejed ott a referencia készülék a kezedben.

Asszem ezzel minden kérdésedet megválaszoltam.

(#101118) Joker88


Joker88
őstag

Erre valaki ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#101119) mester777 válasza Postas99 (#101117) üzenetére


mester777
tag

Nem mindet :)

Hol vegyem meg?

A konfigomat lásd az adatlapomon.

(#101120) Smiro


Smiro
senior tag

GPS-re (navira) kihegyezett telefont tudnátok ajánlani? Jelenleg SXZ-t használok, de folyamatosan eldobja a jelet, hegyekben-városban főleg. Ráadásul hamarabb merül, mint ahogy tölteni tudom (Sygic + 2.1 autós töltő) Mivel Sony QX100-at használok fényképezésre, így a kamera nem lényeges, inkább az aksi ereje, mert a képet, mentést fotózáskor a teló végzi. Előre is :R

(#101121) Postas99 válasza Joker88 (#101118) üzenetére


Postas99
senior tag

Ha kizárólag AMOLED akkor eléggé behatároltad a vételt.

Lg Flex2 - pöttyösödés előfordul a kijelzőn. (A fórumban erre többen panaszkodnak)

Samsung Galaxy J7,Galaxy J5 sajnos mindegyik Samsung készülék 1,5Gb RAM-al van felszerelve ezért a touchwiz használata során felőfordulhatnak laggolások.

Ha elhagyod az AMOLED-et esetleg több versenyző is képbe kerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#101122) Joker88 válasza Postas99 (#101121) üzenetére


Joker88
őstag

és AMOLED nélkül ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#101123) Sz4ke3y


Sz4ke3y
csendes tag

Üdv!

Telefon vásárlás előtt állok és jelenleg kettő között vacilálok.
Lenovo P70 vagy Huawei P8 Lite
Olvastam, hogy a Huawei-nek elég rossz az akksija, viszont a Lenovo-nak a kamerája nem az igazi. ( bár nekem az annyira nem is fontos)
Szerintetek melyik érné meg jobban?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#101124) ventorbe


ventorbe
csendes tag

Sziasztok!

A húgomnak szeretnénk vásárolni egy telefont, lehetőleg valami Androidos, egyszerű kis mobilt.
Nincsenek komoly kritériumok, egy előlapi kamera, ami mindenképp kellene, hogy legyen benne, egyébként általános felhasználásra lenne, néha egy-két egyszerűbb játék.

20-25 ezer forint közti értékben gondoltuk, van ebben a kategóriában best-buy?

Köszi! :)

(#101125) Postas99 válasza mester777 (#101119) üzenetére


Postas99
senior tag

Mobilv@razs.

Joker88: Honor 5c, Motorola g4 (plus) annak gyönyörű a képe exp@nsys oldaláról.
P8 lite esetleg, vagy vernee thor, vernee apollo lite. Nézz körbe a fórumban (vernee)

[ Szerkesztve ]

(#101126) Postas99 válasza ventorbe (#101124) üzenetére


Postas99
senior tag

Doogee x5pro az eustock-ról

(#101127) beg válasza Postas99 (#101126) üzenetére


beg
veterán

Már rég nincs készleten, X6 pro van helyette, de az már 26.900

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101128) #70516736 válasza Sz4ke3y (#101123) üzenetére


#70516736
törölt tag

Nem olyan rossz az az akku
Nekem 2 kártával folyamatos mobilnettel vagy wifivel simán kibieta az egy napot 4-5órs kijelző idővel
Viszont van rá egy jó hatos droid
A lenovonál csak a gyári 4.4 a jó, vagy valami custom romot kell rá vadászni

(#101129) juve600 válasza Sz4ke3y (#101123) üzenetére


juve600
nagyúr

zopo speed 7 vagy zuk z1 nem játszik ???

(#101130) ventorbe válasza beg (#101127) üzenetére


ventorbe
csendes tag

Köszi a válaszokat!

És az X6 Pro milyen ajánlat, van olyan jó, mint az X5 Pro? Esetleg más alternatíva ebben a kategóriában?

(#101131) goop válasza ventorbe (#101130) üzenetére


goop
őstag

Kijelző érzékenységével szenvednek az X6 proval...
Ha nem kell az lte akkor kicsit gyengébb kivitelben a x5, banggood eu-ról most akciós, 20k-ból megvan szállítással együtt, és kb. 1 hét-10 nap alatt a kezedben van.

(#101132) beg válasza ventorbe (#101130) üzenetére


beg
veterán

Ilyen hardvert ennyi pénzért számlával és garanciával ne nagyon keress :)
Persze a helyén kell kezelni és nem szabad 90 ezres összeszerelési minőséget és anyaghasználatot várni tőle, de ár/érték arányban teljesen jó.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#101133) Ájvé válasza ventorbe (#101130) üzenetére


Ájvé
veterán

Moto E talán az egyetlen használható készülék ennyiért. VGA előlapi kamera (de nem is találsz telefont 50 alatt normális előlapi kamerával), sőt vaku is hiányzik, viszont van egy használható telefon cserébe ami normál használat mellett mindenre elég és nincsenek vele problémák. Még MM-et is megkapja elvileg.

(#101134) Kolty


Kolty
aktív tag

Akik régebb óta használják a készüléket.
Mennyivel jobb a Doogee x5 pro a sima Doogee x5.nél?
Nincsenek nagy igényeim a készülékkel szemben. Vagy akkor is célszerübb keresni prot, mert előbb utóbb fogyni fognak a készülék tartalékai?
Illetve ha tescoba veszem a készüléket akkor bármelyik tescoba visszavihetem meghibásodás esetén, vagy csak abba ahol vettem?

(#101135) Rahel


Rahel
csendes tag

Sziasztok Mobil vásárlás előtt állok jelenleg egy sony xperia z van ezt szeretném lecserélni egy újra főleg iphone samsung között vacillálok esetleg valakinek ötlet érv?

(#101136) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok

Úgy esett, hogy telefont kellene/szeretnék venni a nejemnek.
Kb 40.000 ft-ot tudnék rá szánni
Mi fő, nagyonjó fényképet kell hogy készítsen. Min 8mp.
Játszani nem játszana kb soha...meg a hosszú üzemidő ami jó lenne. Most egy galaxy y-ja van...hát annál kb minden jobb :-)

Lg Spirit-et néztem
Talán Samu J1-et...bár az sajnos csak 5mp-s kamerával szerelt.. Igy az ki is esik.

Lenovo még csakcsak, de ennél "kínaibbat" már nem szeretnék..tehát a nagy, ismert gyártók készülékei közül választanék. 2-3 hetem van :-)

Köszönöm szépen

(#101137) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!

Segítség kéne a választásban: Lumia 640-es családól vennék egyet, csak nem tudom hogy a dual sim, vagy az LTE ami kellhet nekem... (most egy 5530am halt be, amit 6 éve nyúztam, így le vagyok maradva a használhatósági potenciállal mindkettő esetében, de többségében wifiről neteznék, és maradnék alapból a mostani szolgáltatómnál[blu])

Még gondom az, hogy amiket olcsón találok azok többségében 1 vagy 1+1 garisak, míg ha jól tudom ezekre 2 év gyártói szólna... merjek belevágni az olcsóba?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#101138) DS39 válasza Kolty (#101134) üzenetére


DS39
nagyúr

Jobb proci, dupla RAM és tárhely.

Szerintem igen, de 3 nap után már a szervizbe kell vinni probléma esetén.

[ Szerkesztve ]

(#101139) Ájvé válasza lacam (#101136) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ha számodra mond valamit a Xiaomi név akkor tudnám ajánlani:
Xiaomi Redmi 3
Nem igen fogsz jobb kamerával mobilt találni ennyiért.

(#101140) Scrydhan válasza Ájvé (#101139) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Ha a lenovo még csak-csak kategória,akkor a xiaomi csájnafón lesz neki.
De ez van,nincs ennél jobb alternatíva,persze még ott van valami j1 meg core prime förmedvény de azokat a visszapillantóban sem látja a xiaomi.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#101141) npnp válasza ledgeri (#101137) üzenetére


npnp
tag

Szia!

Hát, dual simest akkor vegyél, ha 2 kártyát használsz (maszek + munkahelyi pl.)...
LTE akkor kell, ha az internet inkább mobil, mint wifi.

Komolyabb áruház pl.az Edigital 2 év garival adja. Én is ott vettem tavaly a 640 DS-t.

Nem bántam meg, ma már 218 napja megy megállás és újraindulás nélkül...:)

P

(#101142) Postas99 válasza lacam (#101136) üzenetére


Postas99
senior tag

Ha rá tudsz dobni egy 10-est akkor ennyiért Motorola Droid Turbo. 21MPix kamera a részleteket már néhány napja felsoroltam itt. Nézz körbe a HA-n. Ennyi pénzért verhetetlen ajánlat.

(#101143) Goesser


Goesser
csendes tag

Sziasztok! Samsung s4 minit cserélnék a következő 1-2 hónapban. Új telefont vennék 70-90 ezer körül .Néztem Samut S5 vagy A3 (2016).Családban van Xiaomi Redmi Note 3 pro , esetleg Huawei P9 Lite.Ezekben gondolkodom.
Samsunggal meg vagyok elégedve, átlagos felhasználásra lenne a teló, semmi játék, 4,5-5,5 képernyő. Kínai teló sem rossz, de azt csak akkor veszek ha jobb, gyorsabb, stabilabb mint a Samsung. Kb másfél évet bírjon ki, frissíteni nem nagyon fogom, nem értek hozzá.
Ezek közül mit ajánlotok? Esetleg valami más, jobb ebben az árban?

(#101144) venomka1


venomka1
aktív tag

Ki tesztelte a Lenovo zuk z1-en a GPS-t? Eros ? Vagy nehezen talal jelet, esetleg ha talal el veszti?

(#101145) lacam válasza Ájvé (#101139) üzenetére


lacam
aktív tag

Szia
Én hallottam jókat róla....de nem tudom azoldalbordám mit szólna hozzá...nem szeretnék egy számára totál ismeretlen telót venni, mert "mi ennek a neve?! Szijómi?"
Maradnék a biztosabb, ismertebbek mellett.

Azért nagyon köszönöm!

(#101146) IMIIKE1998 válasza venomka1 (#101144) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hali!
Ezt inkább a telefon topicjában kérdezd meg. :)

(#101147) ledgeri válasza npnp (#101141) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!

Azt tudom, hogy a komoly áruházak 2 évvel adják, de drágábban is...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#101148) Taybor


Taybor
tag

Sziasztok!

Galaxy s6 és sony z5 compact között gondolkodom. Tudom nem lehet kimondani h valamelyik a jobb vétel, de mégis mi az általános tapasztalat? Vagy szerintetek melyik az "időtállob". Hosszú távra venném mint minden mobilom min. 3 évre... Kíváncsi vagyok ti melyiket vennétek...

(#101149) IMIIKE1998 válasza Taybor (#101148) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát a Sony szervizéről sok rosszat hallani, a szoftverről pedig nem is beszélve. Sokszor hibás, bugos. Nekem Sonym van, de sajnos nem annyira megy nekik most. Tény, hogy a Z5 C az egyik jelenlegi legjobb Sony, de én a Samsungra szavazok most.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.