Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102401) Ájvé válasza HokedLee (#102392) üzenetére


Ájvé
veterán

Xiaomi Redmi 3 a 2/16-os,Xiaomi Redmi 3 Pro már 3/32-es ezen felül van benne ujjlenyomat olvasó is már, ennyi a különbség a két készülék közt.
Meizu M3 Note-ot ajánlanám ezek közül, ha belefér 3/32-es lehetne, ha nem az se katasztrófa, amúgy jó választás.

(#102398) WOT-H-A-C:
Én meg ezt látom és ha jól látom ez a hivatalos oldala a Zuk-nak. Az a legutolsó hír, vagyis Zuk Z2 nemzetküzi nyelvi támogatását írják. A végén még oda is firkantotta "Posted in News By Lenovo ZUK", hát ennél hivatalosabb már mi lehet?

(#102402) WOT-H-A-C válasza Ájvé (#102401) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez még mindíg ugyanaz a júliusi poszt, amit már maga a zuk is megcáfolt. Az elején ezt csinálták a cyanogen os-el is. Elhintették , hogy lesz, aztán beintettek. A Zuk Z1 esetében ígérgették, hogy lesz cos13 aztán nem lett...

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#102403) tvamos válasza tvamos (#102261) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha felemelem a limitet 50%-kal mondjuk ugy 90 ezerre, akkor van valami vallalhato alternativa Marshmallow-val?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#102404) ghiottone válasza tvamos (#102403) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Moto G4 Plus.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#102405) Ájvé válasza WOT-H-A-C (#102402) üzenetére


Ájvé
veterán

Cyanogen nem lesz ez biztos, elküldtek egy rakás programozót. Most már nem lesz telefon ami alapból CM OS-el jön, csak CM mod ROM lesz, mint az előtt is volt (szóval lelkes ráérő programozók csinálják, mint azelőtt is).
Na akkor tudja a franc mi lesz már. Amúgy ma válaszolták, hogy hamarosan lesz nemzetközi verzió is, de már tényleg fene se tudja, kommunikációban úgy látom elég gyengék.

(#102406) lezuvius válasza tvamos (#102403) üzenetére


lezuvius
őstag

vernee Apollo Lite esetleg?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102407) tvamos válasza ghiottone (#102404) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az nem 5.5"?

(#102406) lezuvius válasza tvamos (#102403) üzenetére
Az is 5.5".

Az nekem nagy, nem akarok 5"-nel nagyobbat. (Ne legyen szelesebb 70mm-nel, ha lehet. Na jo, 71-72 belefer azert...)

------------
Vegulis nem baj, ha nem bovitheto SD kartyaval, csak akkor legyen 32GB-os.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#102408) csakany2001 válasza tvamos (#102407) üzenetére


csakany2001
senior tag

Nexus 5X?
Bár az mondjuk 5,2"-os.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#102409) WOT-H-A-C válasza Ájvé (#102405) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Igen, a cyanogen-es témát már a dual sim-ben kitárgyaltuk.. Nem baj , ha nincs COS, ha van rendes közösségi támogatás. Vagy mondjuk a CyanogenMod támogatná a készüléket. Igen, nekem is csak a soon meg a later szavakkal van gondom, meg , hogy 3 hetente változtatják a véleményüket! :D

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#102410) peestike


peestike
senior tag

sziasztok!
segítséget kérnék, döntésképtelenség van. :)
asszonynak kellene teló, nem nagy igényű appok terén, 2 giga ram elégnek tűnik.
nem játszik, de viber, messenger, net, facebook az kell. Nem tudok dönteni, redmi 3s [link],
remélem lesz egyszer csak magyar rom, vagy mi4 [link]?
Spemall-on kb egy ár. tudom, hogy mi4 nem mai, de össze van rakva, másik friss, de nincs magyar menü.
Szerintetek? Köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#102411) andrisbandi válasza Záporka (#102400) üzenetére


andrisbandi
őstag

Én is hasonló telót kerestem (dual simest) de nem találtam, még drágán sem.

Szerintem nézz szét az 5 colosak között, ott már lehet válogatni.

Pl magyar garis a Xiaomi Redmi 3 PRO okostelefon 55 ropiért. Hátránya a B20 hiánya, nem lesz gyors neted mindenhol mobilnetről.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#102412) tvamos válasza csakany2001 (#102408) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az tetszik, csak nem dual sim. Sajnos...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#102413) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Végül úgy döntöttem, hogy semmi értelme számomra 100ezer forintot kiadni egy telefonért. Két lehetőség van; Huawei P8 lite vagy Huawei Y6 Pro? A P8 ugyan 1éves már, de 8magos. A GPU szerintem régebbi lehet. Mi a véleményetek? Mindenre lesz használva. P8-nak legalább akkuja kivehető.

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#102414) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy ár/érték arányt nézve melyik lenne jobb vétel?
Xiaomi Redmi 3 PRO - 55k
Oneplus 2 64GB - 75k

Tud annyival többet, vagy jobb annyival az Oneplus 2, hogy megérje a +20k-t?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#102415) Viktor0610 válasza Ricardo128 (#102413) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ricardo128:
A GSMArena szerint egyik készülék akkuja sem eltávolítható.
Az Y6 Pro akkuja nagyobb, a P8 Lite nagyobb eséllyel kap frissítéseket. Neked kell tudnod, mi a fontos. :)

s7evcsenko:
A Redmi 3 Pro az akkujában jobb, a Oneplus 2 viszont sebességben, illetve abban van B20. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#102416) SirKero


SirKero
őstag

Xiaomi Redmi 3
Xiaomi Redmi 3 PRO

Csak általános felhasználásra lesz megér a PRO + 10k-val többet. :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#102417) pelenka35


pelenka35
őstag

Xiaomi MiMax-ra rá lehet varázsolni magyar nyelvet valahogy ?

Gamertag:Rob3rt75

(#102418) Ukeve


Ukeve
tag

Sziasztok!

Szeretném leváltani a Galaxy Ace 3 telómat. A kiszemelt egy P9 Lite lenne. Ebben az árkategóriában (80- max. 90 ezer) milyen alternatívák vannak még? Általános használatra lesz (net, közösségi cuccok, suli), viszont maradnék az Androidnál. Márkafüggő nem vagyok, úgyhogy szinte bármi jöhet. :D Új készüléket szeretnék.

Köszi! :R

(#102419) lezuvius válasza Ukeve (#102418) üzenetére


lezuvius
őstag

Nexus 5X esetleg?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102420) diegho


diegho
nagyúr

MM-ben 76k a P9 lite. Ez már így nagyon jó ajánlat.

(#102421) Ukeve válasza lezuvius (#102419) üzenetére


Ukeve
tag

Nincs T-mobile-nál. :(
Részletre szeretném venni.

(#102422) Tina


Tina
újonc

Sziasztok :)

Segítségeteket szeretném kérni.

Új telefon... :))

Mit ajánlanátok?
Nekem nagyon mérvadó lenne, hogy az akksi ne legyen 2500 mAH-nál, 5"os kijelző..hát nem egy zsebteló, de még az belefér, max 5,2"

2 gb Ram, és háááát...nem vagyok egy hozzáértő, de valami olyan proci ami nem gyenge, mármint sokat olvasgattam, és a Mediatek talán jónak mondható a Kirinnel szemben.. de tényleg csak olvasgatás alapján állítom ezt.
A magok száma lényegében mindegy lenne,4 vagy 8 , csak ne legyen 1,7 Ghznél kisebb, a jelenlegi telómhoz mérten szeretném ezeket.

Voltam üzletekben is, és ajánlották a Huawei P9 lite-t illetve a Honor 7 litet, kinézetre meggyőző számomra,de nem igazán tudom, rendszertulajdonságok alapján, mennyire ígéretesek..

A Lenovo P70 ami még számításban van.

Nagyon szívesen meghallgatom bármi ötletetek van, a Xaomin kívül.

:)

Kérlek segítsetek!

Köszönöm :) :R

(#102423) andrisbandi válasza Tina (#102422) üzenetére


andrisbandi
őstag

Milyen telóról váltanál?

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#102424) WOT-H-A-C válasza Tina (#102422) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Honor és P9 kb. egy kutya, ha jól látom a p9 nem tud 800 mHz et.

Ha nekem kéne választanom, akkor p70 et vinném az akku idő miatt, de ennek a kamera a gyenge pontja, másrészt én azzal kezdeném magamnak , hogy legyalulnám a Vibe UI-t és pattana fel valami AOSP. Gondolom ez neked nem pája, úgyhog inkább a Honort mondanám.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#102425) Tina válasza andrisbandi (#102423) üzenetére


Tina
újonc

Jó öreg Xperia SPről szeretnék váltani, 3 évet bírt. Most kezd meghalni.

De jól bírta!

:)

Bármi más érdekel, ti akik itt vagytok, hozzáértőbbek vagytok mint én az biztos.

Jó vételt szeretnék, Samsungot nem, ezen kívül és a Sonyn kívül nincs tapasztalatom.

De lényeges lenne a belső tudása, tehát gördülékeny erősebb proci, és akksi is jelentős nekem.

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#102426) Gibo válasza tvamos (#102403) üzenetére


Gibo
senior tag

5,2"on ott a Honor7 Android 6.0ás frissítési lehetőséggel. OnePlus X 5",de már csak viszonteladóktól kapható. Elméletileg GearBesten van Zuk Z2,ami tudja a magyar nyelvet is,de ebben viszont biztos nincs b20.(az meg,hogy valóban nemzetközi vagy sem...fene tudja).

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102427) Gibo válasza s7evcsenko (#102414) üzenetére


Gibo
senior tag

Tud...nem egy kategória a két telefon ;)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102428) #70516736 válasza WOT-H-A-C (#102424) üzenetére


#70516736
törölt tag

Tudja a b20 at mind a kettő csak az ed szarul írja a honlapján
A p70 hez csak a 4.4 van amit kiadtak 5.1-et az kb használhatatlan túl sokáig nem is lesz támogatva majdnem 2 éves model

[ Szerkesztve ]

(#102429) WOT-H-A-C válasza #70516736 (#102428) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Köszi! Furcsálltam is, hogy nincs benne! :R P70 el kapcsolatban pont ezért írtam amit.... :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#102430) SirKero válasza SirKero (#102416) üzenetére


SirKero
őstag

Erre valaki :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#102431) peestike válasza SirKero (#102430) üzenetére


peestike
senior tag

Nekem pro van, jónéhány app fut, olyan 6-800 mega szabad ram van. Ujjlenyomat olvasóról azt gondoltam, hogy felesleges, de már átértékeltem. :)
Duplakoppos feloldás nincs, így nagyon jó, tetszik. Ha hosszabb időre van tervezve a teló, akkor szerintem érdemes kiadni a plusz pénzt.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#102432) Cheesy


Cheesy
őstag

Anno még a Ericsson R200-as kezdődött minden: mindig is szerettem volna egy Ericssont, kaptam egy ilyen telefont, utána az Ericsson mobilüzletágát felvásárolta a Sony, lett belőle SonyEricsson. Ezután lett egy Siemens T60-om, mobilt azóta se nagyon gyárt a Siemens. Itt néhány év csend következett, amikor 4 éve megvettem a Blackberry 9900-mat. Az OS-t innentől kukázták, a BB sorsa meg tudjuk hogy alakult. Váltottam Nokia Lumia 930-ra. WP8 OS kuka, WP10 OS fos. Nokia ment a levesbe Microsofthoz, ahol a mobil üzletág elég mostohán van kezelve, vagy lesz vagy nem.
Akár hiszitek akár nem, most Apple készülékben gondolkozom... :DDD

Általánosságban mi előnye van az Apple telefonoknak a konkurenciával szemben? Itt főleg az androidos egyentepsikre gondolok.
Hátrányai? Zárt rendszer, bluetoothon csak ios-el kommunikál, ilyesmikre gondolok.
Mennyire időtálló, ha az ember 2-3 évre venné? (Tervezett hardver elavulás? Nem a hypera gondolok az új generáció megjelenésénél.)

www.vakbelmutet.hu

(#102433) SirKero válasza peestike (#102431) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :R
Sima mezei user vagyok semmi extra igény ( Voda flottás előfizetéssel ) nem is értek hozzá különösebben. Azért érdekelne hogy azt a 10k-t meg tudom-e spórolni.
Ha hosszabb időre van tervezve a teló, akkor szerintem érdemes kiadni a plusz pénzt.
Két-három év után így is úgy is cserések lesznek :P

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#102434) Shingen válasza Tina (#102422) üzenetére


Shingen
addikt

Nem látok ár határt, így Honor 7, de NEM a lite.

風林火山

(#102435) HokedLee válasza Ájvé (#102401) üzenetére


HokedLee
csendes tag

Köszönöm neked is és másoknak is a segítségét. Meizu M3 Note lett megvéve.

[ Szerkesztve ]

(#102436) Tina válasza Shingen (#102434) üzenetére


Tina
újonc

Miért ne lite?

Köszi az eddigieket mindenkinek, várom még a továbbiakat, hátha tud valaki még feldobni akár egy másik féle telefont számomra.

:K :)

(#102437) Ájvé válasza pelenka35 (#102417) üzenetére


Ájvé
veterán

Van már rá Global dev ROM, azon pedig van magyar nyelv.

(#102416) SirKero:
Neked kell tudnod, ROM is dupla annyi, egyébként általában véve elég a 2GB RAM is, MIUI mellett is.

(#102424) WOT-H-A-C:
Rosszul tudod, P9 Lite (VNS-L21 és VNS-L31) és Honor 7 Lite is tudja (EU régiós), EU régióba szánt Huawei-ek rendre tudják a B20-at.

(#102431) peestike:
"Nekem pro van, jónéhány app fut, olyan 6-800 mega szabad ram van."
Az tényleg jó néhány lehet, nálam gmail és viber indul alapértelmezetten és 1-1,1 GB szabad indításkor, mindez Mi3-a (2GB RAM) és MIUI8 van fent, de nem olyan lényeges, hogy másik készülékről van szó, MIUI (és Google) szolgáltatások ugyan azok.

(#102435) HokedLee:
Szívesen, remélem beválik, majd írhatnál pár sort róla, én is kíváncsi vagyok (nincs sok tapasztalat róla, mivel új modell, de Meizu egy jó márka).

(#102436) Tina:
Honor 7 sokkal jobb, mint a Lite, szóval kettő közül a Honor 7-et érdemes választani (sőt nem is érdemes, hülyeség a 7-el szemben a Lite-ot választani).

(#102438) WOT-H-A-C válasza Ájvé (#102437) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem tudtam! Csak gyorsan rákerestem a mobilarena cikk spec. táblájra.. Egyébiránt már túl vagyunk rajta... :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#102439) Ájvé válasza WOT-H-A-C (#102438) üzenetére


Ájvé
veterán

Bocs én csak most néztem fel, de általában a 4G-s Huawei-ek tudják a B20-at is, nem mind talán, de legtöbb igen, vagyis amit erre a piacra szántak, ezért is írtam megjegyzésként.

(#102440) Peterzon94


Peterzon94
tag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni.
Samsung Galaxy A3 2016, vagy Sony Xperia M4 Aqua éri meg jobban, és miért?
Galaxy Ace 3ról lesz a csere

(#102441) Ájvé válasza Peterzon94 (#102440) üzenetére


Ájvé
veterán

Kettő közül A3 2016. Jobb egyszerűen, SoC mondjuk lehet kicsit gyengébb, de amúgy megbízhatóbb készülék. M4-ben pedig csak a 16GB ROM-os változat vállalható, ha nem arról van szó, akkor nem is lehet kérdés melyik legyen.

(#102442) samfishR


samfishR
senior tag

Sziasztok,

Milyen telefont ajánlanátok 30-40ezer Ft-ért max?
-újat szeretnék
-függetlenül, vagy Telekomnál venném
-leginkább csak telefonálásra és internetezésre kellene

Márka nem számít, lehet kínai is. Köszönöm előre is!

(#102443) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Hasonló tudásban/ árban/ minőségben mi lehet még jó mint a Xiaomi redmi note 3 pro? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#102444) HokedLee válasza Ájvé (#102437) üzenetére


HokedLee
csendes tag

Ha megkapom a készüléket, akkor természetesen írok róla. Ide tegyem vagy privátban?

(#102445) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Most van akcio az mm-ben es gondolkodom egy P9 vagy P9 Lite-ban.

Meger majdnem dupla penzt a sima P9? Van annyival jobb es tartosabb?

koszi
udv: sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#102446) tvamos válasza Gibo (#102426) üzenetére


tvamos
nagyúr

A OPX szimpatikus lenne, de 2 sim-mel megragad a musor 16GB hattertarnal sajnos. Vagy rosszul latom, hogy ebben is az a buta kombinalt vagy sim, vagy sd foglalat van?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#102447) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Paromnak vennek telefont. Most egy Samsung Galaxy S (GT-I9000) van neki, ami mar elegge a veget jarja.

Nem hasznalja most jelenleg masra, mint telefonalas, azonban Facebook, Viber, Skype, levelezest szerintem hasznalna, ha tudna a keszulek.

- Árkategória:legolcsobb, max 30.000
- Használt vagy új: csak uj
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek: mindegy, akar boltban, akar kinabol rendelve, szamomra nem fontos kerdes.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? hosszu tavra
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod): Facebook, Viber, Skype, levelezest, mobilnet nem lesz, nem is fontos, azonban itthoni Wifit hasznalna.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Csak Android.
- Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..) Dual SIM, 5" alatt szigoruan, min 4". Idealis lenne 4,3", feher preferalt, tobb, mint 1Gb ram, hogy ne lagoljon, tobbi (gps, kamera, kijelzo) nem erdekes, a lenyeg itt, most a hasznalhato telefonon lene. Marka szinte mindegy.

Ha nincs is pontosan ilyen keszulek, akkor alternativat kerlek irjatok, es majd valasztunk.

Hirtelen keresessel ezt talaltam.

Koszi, udv,

Ambulimax Provider

(#102448) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Üdv

Galaxy SA-t szeretnék leváltani.

Kritériumok: új, előfizetésre T-Mobilenál (Move M), céges telefont használok általában így ez jöhet hosszabb távra (2 év min), android, márka lényegtelen, fekete szín

Használat: zene, jó gps, net, pdf és szövegfájlok (film, játék, fényképezés nem lényeg)

Árkategóriában a meglévő előfizuval 80k körül

(P9 lite, Honor 6?)

(#102449) Shingen válasza sfefe (#102445) üzenetére


Shingen
addikt

Hát, hogy dupla pénzt ér-e neked azt neked kell tudni.
Meg mire használod a telot.
Az is kérdés mennyit szánsz rá.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#102450) csakany2001 válasza Hokunda (#102448) üzenetére


csakany2001
senior tag

Szerintem a P9 Lite jó lesz, függetlenül ennyiért P8 van és Nexus 5X.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.