Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102051) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, erről vélemény, köszi LG G3 vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#102052) Tomek979


Tomek979
tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlása előtt állok, segítsetek dönteni. Kinéztem a redmi 3pro-t, de nincs benne b20... vodás vagyok nemtom mennyire számítana a b20 hiánya.( Budapesti vagyok)
Másik alternatíva veree thor kb ugyanaz a specifikáció tetszik is van benne b20 is, de kisebb az akksija kisebb a rom(mondjuk van memóriakártyám szal mind1 ) és talán a kamera is rosszabb. És olcsóbb is. Eustockon néztem árakat.55redmi3 pro thor 40e
mi a véleményetek, melyiket választanátok, ill mi jöhet szóba ezek helyett?

[ Szerkesztve ]

(#102053) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Milyen okostelefont ajánlanátok 5,7"-6" ár 120e kicsi plusz ha megéri belefér.

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#102054) moma


moma
őstag

Sziasztok!
Egy olyan teló kellene, amin már lehet netezni épphogy, de olcsó és nem gond, ha valami történik vele, használtan is tökéletes és minél olcsóbban. Fesztiválokon meg hasonló helyeken használnám csak.Köszi. Még a tartósabb aksi jöhet jól, pont mert nehézkes ilyenkor tölteni.

we all deserve a bit of luck.

(#102055) istnag válasza atom18 (#102053) üzenetére


istnag
addikt

Nexus 6P? Partnero-nál 133000 Ft. (bolti gari)

(#102056) Lizard0828


Lizard0828
tag

Sziasztok.
Xiaomi Mi 5 a kiszemeltem, létezik ennél jobb ár/értékű csúcsragadozó?

"All The Best And Fuck The Rest"

(#102057) #70516736 válasza Lizard0828 (#102056) üzenetére


#70516736
törölt tag

O+3

[ Szerkesztve ]

(#102058) ghiottone válasza moma (#102054) üzenetére


ghiottone
nagyúr

1 genes Moto G Hardveraprón. 15, az aksija is okés.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#102059) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Párom dolgozik, és a mai napon rám bízta a telefonja megvásárlását megvan a kiszemelt
Mit nézzek meg konkrétan a telefonon mielőtt megveszem? :))

A lényeg lényegében lényegtelen

(#102060) istnag válasza zsof Nokia (#102059) üzenetére


istnag
addikt

Használtan veszed?

(#102061) zsof Nokia válasza istnag (#102060) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Igen

A lényeg lényegében lényegtelen

(#102062) Lizard0828 válasza #70516736 (#102057) üzenetére


Lizard0828
tag

Ohh róla lemaradtam:D Nem semmi kis méregzsák.
Megbizhatóságról lehet valamit tudni ennél a gyártónál? Xiaomi nálam jelesre vizsgázott és nem akarok belefutni felesleges fejfájásokba:)

"All The Best And Fuck The Rest"

(#102063) atom18 válasza istnag (#102055) üzenetére


atom18
aktív tag

Jobb mint pl.egy kicsit árban fölötte lévő Samsung Galaxy s6 edge plusz?

(#102064) koxx válasza atom18 (#102053) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

LG V10.

(#102065) #70516736 válasza Lizard0828 (#102062) üzenetére


#70516736
törölt tag

itt a teszt meg a hozzátartozó fórum

[ Szerkesztve ]

(#102066) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, a kettő közül melyiket érdemesebb venni? használtan venném, mindkettő szép állapotban, a meizu 5 ezerrel drágább, köszi Meizu m1 Note 16GB vagy Xiaomi Redmi Note 4G

(#102067) Lac99


Lac99
tag

Sziasztok!

Fateromnak megérett cserére a telefonja. Nem akar túlzásokba esni, 30-40 ezer között gondolkozik. Ami fontos:
- Android legyen, hogy át tudjuk vinni a névjegyeket
- a kamera normális legyen, mert szeret véletlenszerűen fotózgatni

Ezeken kívül más kritérium igazán nincs, nem játszik, nem használ közösségi oldalakat, még az emailt se nagyon nézi meg rajta. Bármilyen ajánlatot örömmel és köszönettel fogadok.

(#102068) Tompkins


Tompkins
tag

Sziasztok!

Hölgynek keresek minél olcsóbban, de azért az ajánlható kategórián belül androidos okostelefont a következő feltételekkel:
- max. 30 ezer Ft
- Dual-SIM
- minél kisebb, 4.0-4.5" kijelző, kis telefon
- legyen belőle fehér (fontos kritérium :))

Ahogy most körülnéztem, már alig vannak 5"-nál kisebb telefonok... De most pont ilyen kellene.
Köszi!

(#102069) makoss válasza BenHans (#102037) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Hol van teszt a Vernee Thor-ról?
mobilarénán nem látom :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#102070) Tompkins válasza makoss (#102069) üzenetére


Tompkins
tag

Pedig ott van.

(#102071) makoss válasza Tompkins (#102070) üzenetére


makoss
addikt

Nem ezt várom :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#102072) mmdms válasza Ájvé (#102040) üzenetére


mmdms
addikt

Értettem főnök! :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#102073) Lizard0828 válasza #70516736 (#102065) üzenetére


Lizard0828
tag

Igen meggyőző masina, most nagyon elbizonytalanodtam:)

"All The Best And Fuck The Rest"

(#102074) MADcat válasza makoss (#102071) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

hanem?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#102075) spider80


spider80
őstag

Köszi. Ilyet láttam kollégamnál. Csak kicsit nagynak találtam. Azt hittem nagyobb a választék. Ez tényleg szuper lenne 5 collos kijelzővel. De ha nincs más, lehet a végén mégis ez lesz.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#102076) csakany2001 válasza Lac99 (#102067) üzenetére


csakany2001
senior tag

Vernee Thor aminek elfogadható a kamerája.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#102077) ghiottone válasza spider80 (#102049) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Moto G4 Plus-nak is utána néznék. B20, 2 sim + microSD, jó kamera, jó aksi, jó minőség. Rajta keresztül még olcsóbb is pár ezressel.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#102078) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Még mindig nem rendeltem meg...

Ha csak a kamera lenne a szempont amennyiben az alábbi kettő közül kellene választanom, szerintetek melyiket? Ahány teszt annyi eredményt olvastam, még konkrétan a két telefon összevetésénél is.
Nexus 6P vagy LG V10
Nyilván más is számít, de esetleg akinek van tapasztalata mindkettővel, mit mond? A neten lévő képeket saját szemmel összehasonlítva igazából bevallom őszintén nem sok különbséget látok :) és fura mód a 6P képei jobban tetszenek, pedig állítólag a G4 kamerája van a V10-ben és az überszuper...

F.K.T.

(#102079) koxx válasza psg5 (#102078) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minimális a különbség, azt vedd meg amelyik jobban tetszik. V10-ben elég komoly a videó manuális módja.

(#102080) psg5 válasza koxx (#102079) üzenetére


psg5
veterán

Az mi az hogy a manuális mód komoly? Lehet állítgatni és jobb videót csinálni, mintha nem állítgatnám? Le vagyok ragadva a kamera ki-be kapcsolásánál és a zoom-nál :) Ha az Olympus XZ-10 fényképező videófelvételét megközelíti már jó :)

F.K.T.

(#102081) koxx válasza psg5 (#102080) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sok mindent lehet állítani ahogy a manuális fotó részen is. Persze nem mindenkinek van erre szüksége.

(#102082) istnag válasza psg5 (#102080) üzenetére


istnag
addikt

6P-ben van most a legjobb kamera modul+feldolgozó algoritmus. Ha vájtfüllel hallgatsz zenét, akkor V10 vagy HTC 10.

(#102083) spider80 válasza ghiottone (#102077) üzenetére


spider80
őstag

Köszi,ez az ujjlenyomat olvasó miatt jobb is talán. Eredetileg p9 lite-ot néztem,de nagyon kevés a 16 gigás (dual sim esetén nem bővithető) tárhely. most olyan 18-19 gigát használok S6-on, 11 az nagyon kevés lenne.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#102084) ghiottone válasza spider80 (#102083) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Volt honor 5c-m, ami a P9 lite ujjlenyomatolvasó mentes megfelelője fémházban - a két kártya mellett effektíve 10,8 gb maradt, ami nagyon kevés + a kamerája se tetszett, így 5 nap után el is adtam.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#102085) psg5 válasza koxx (#102081) üzenetére


psg5
veterán

Azta, no akkor ez miatt is mindegy :)

F.K.T.

(#102086) psg5 válasza istnag (#102082) üzenetére


psg5
veterán

Olyan sok szemponton végigmentem már (az ár a méret és minden más mellett)...:)
Zenét 0-át fogok hallgatni, az nem lesz szempont.
A HTC 10 azért elég érdekes teló, drága a konkurensekhez képest, de pl kamerában a legtöbb tesztben (a közveltlen konkurensekhez képest) elvérzik és ennél következetesen mindenhol nem úgy mint a V10 és a 6P ami egyszer így egyszer úgy...már nézegettem az impresszumokat is a külföldi oldalakon hátha megtalálom ki támogatta a tesztek megírását és az alapján is szűrhetek, hogy valós-e a pozitív-negatív kritika :)

F.K.T.

(#102087) koxx válasza psg5 (#102086) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Addig agyalsz a készülékeken, hogy mindkettő ki fog futni :)

(#102088) Ájvé válasza koxx (#102087) üzenetére


Ájvé
veterán

Majd lesznek új készülékek és tovább agyalhat :)

(#102089) psg5 válasza koxx (#102087) üzenetére


psg5
veterán

áá, július végén kezdtem el csak az agyalást:) Igaz tavalyi mindkettő megjelenése :)
A 6P a befutó, de nagyon dícsérik a V10-t is és az aksi is elfogadható ahogy hallom és hasonló árban van, meg törésbiztos, jó képeket csinál, igaz nem tetszik annyira kinézetre, de a Nexus sem egy design bajnok. :)
Szóval ameddig úgysem tudom, hogy honnan rendeljem addig még agyalok :) Most az aqua.hu a befutó. Egyre inkább tartok "garanciális ügyintézés", mint jövőbeni lehetőség miatt a gsm boltoktól...
Nagyon kevés még a friss boltokkal minőségi kifogás miatti ügyintézésről a vélemény a neten, hisz túl frissek a boltok, amelyik meg évek óta üzemel (mint fizikai bolt is) az meg évente váltogatja a cégnevet...ez sem bizalomgerjesztő...:)
Komolyan a legnagyobb gondom már nem is a telefon kiválasztás, hanem a vásárlás helye :) és csak ezért húzom-halasztom...mert azért a gsm-ek meg occsóbbak.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#102090) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Sziasztok!

Xiaomi redmi note 2 leváltásán, vagy cseréjén gondolkodtam. A telefon 40 ezer köré van belőle, maximum 15 - 20 ezret fizetnék rá, és csak hazai garanciális játszik, akkor is ha használt.
Szoftveresen legalább ilyen stabilat szeretnék. Nem kell erőmű, legkomolyabban videó nézéssel lenne megterhelve.
Viszont elsősorban kijelző téren szeretnék előre lépni. Ha van ennyiért, akkor legalább egy sharp igzo, vagy amoled paneleset szeretnék.
A feketékkel itt nagyon nem vagyok megbarátkozva.

A segítséget előre is köszönöm!

(#102091) koxx válasza psg5 (#102089) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De ha jó helyen veszed akkor nem a gsm bolt fog foglalkozni a javítással hanem a márkaszerviz. LG esetén nem olvastam olyat sem a G4 sem pedig a V10 topikban, hogy vki a gsm boltba vitte volna vissza. Irány a váci úti szerviz ha minden ok a papírokkal és megcsinálják.

(#102092) psg5 válasza koxx (#102091) üzenetére


psg5
veterán

No ez az, hogy - pedig bújom a topikokat - nagyon kevés a gariztatással kapcsolatos hsz.

Nem tudom melyik a jó bolt, mert már nem egyet megkérdeztem, de egyértelműen leírták, hogy nem lehet (huawei esetében érdeklődtem mindegyik esetben) gyári garit érvényesíteni csak hozzájuk bevinni és ők szervizelik...
Fura is lenne ám azért ha 40-60k val olcsóbban eladják és érvényesíteni tudod a gyártói garidat...

Nagyon úgy tűnik , hogy semmi más nem történik csak annyi, hogy nem Magyarországra szánt, de Európába szánt készülékekről van szó (külföldi importőrtől vásárolják a gsm boltok) és hivatalos meg minden, de a Magyar importőrt kihagyják, így nem fog annak a hivatalos szervize foglalkozni az ilyen készülékkel, és ha ilyent a boltba visszaviszed (webáruházba visszaküldöd), persze, hogy azt mondják, hogy majd a márkaszervíz javítja, de nyilvánvaló, hogy csak a saját szervizükben fordul meg. Én ezt szűrtem le.

Azokat az eseteket nem tudom hova tenni pl, ezek szerint LG, hogy megveszi a gsm boltban nyomott áron, aztán állítólag az LG szrívzébe küldve is foglalkoznak vele. Ha ez így van akkor ez baromi nagy arculcsapása a hivatalos magyar Importőrtől vásárló forgalmazóknak...
Imei szám egyértelműen megmondja, hogy a magyar importőrön átfutott-e a termék, ha nem akkor tuti nem áldoz rá a hivatalos szervíz, mert az importőr nem fogja kifizetni a költségeit...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#102093) psg5 válasza koxx (#102091) üzenetére


psg5
veterán

Kicsit utána kérdezgettem az LG-nél is...hát a kollega nem állt a helyzet magaslatán...
Szóval ott amúgy is pl V10 esetében 1 év gari van rengeteg feltétellel, aminél úgyis erősebb a kötelező jótállás ami viszont a gsm boltokban is kötelező (max nem tudnak hozzá alkatrész, ezért nagyobb hiba esetén kénytelenek cserélni vagy visszafizetni vagy utángyártott alkatrésszel pótolni, no amikor ezek kiderülnek (mármint a mókolt szervíz) váltanak céget nagy valószínűséggel)......vagyis az LG (max a P9-et kivéve) garivállalással és annak az intézésével nem bánik kegyesen :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#102094) keszo válasza psg5 (#102093) üzenetére


keszo
őstag

a samsungnál meg úgy van hogy nem tudod érvényesíttetni (pl az emagról rendelt tabodnál) a kiterjesztett jótálást ( nem adja a +1évet), de számla ellenében minden további nélkül szerzívelik garancia időn belül

Attila

(#102095) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
SOS kéne egy telefon, mert bexart az előző. 50.000 körül, mindegy mire használnám ár/érték a lényeg... Fél órán belül meg is venném az edigitalban. De melyiket?

Szerk:
Nem feltétlen edigital, erre is kitérhetne valaki, hol vehetem meg olcsan, gyorsan, készpénzre. Netes rendelés nem jó, mert sürgős.

[ Szerkesztve ]

(#102096) psg5 válasza keszo (#102094) üzenetére


psg5
veterán

Ok, de hol szervizelik, meg milyen terméket. Azért az emag is megéri...
Pont Nexus esetében vállaltan kiírják, hogy gsmhome.hu tól szerzik be és csak 1 év forgalmazói garit adnak, de van a normál 2 éves garis...na ott aztán különösen meg kell nézni mit veszel, szerintem...
Olyan amúgy sincs, hogy kiterjesztett jótállás...a kötelező jótállást is csak a magyar jog ismeri. Max bolt által vállalt önkéntes jótállás "garancia" lehet az, az meg olyan sok feltétellel lehet, hogy tudd átolvasni az arra vonatkozó tacepaót...kiköthetnek benn akármit...ná hogy hivatalos samu nem vállalja be...szervíz akkor foglalkozik vele ha neki kifizetik a költségét, ehhez pedig a legjobb tudásom szerint minimum a magyar importőrön át kellett hogy fusson a készülék, vagy szerződésben vannak rengeteg ország importőrével akik majd kifizetik a költségeket...nyilván...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#102097) keszo válasza psg5 (#102096) üzenetére


keszo
őstag

(#102095) megint én

Vernee Thor

A tabomat:
Samsung Smart és Prémium Megoldások Váci út
(Budapest, Váci út 30, 1132)
ide vittem be

írd be a keresőd be hogy
my samsung
és ott látod, hogy "Kiterjesztett jótállás" én ott regisztráltam a termékeimet és 3év lett a garancia időm
kivéve az emagos tabot mert az csak 1év

[ Szerkesztve ]

Attila

(#102098) psg5 válasza keszo (#102097) üzenetére


psg5
veterán

Pont ezt mondom....jól van a kifejezések lehetnek mások :) kiterjesztett, vagy önként vállalt...

F.K.T.

(#102099) keszo válasza psg5 (#102098) üzenetére


keszo
őstag

Nekem ez így teljesen megfelel!
Samsung garancia hosszabbítást igazoló lap

Köszönjük, hogy regisztrálta Samsung termékét weboldalunkon!

A termékre érvényes garanciaidőt automatikusan meghosszabbítottuk 12 hónappal.

A plusz garancia igazolásához kérjük, nyomtassa ki és őrizze meg ezt az oldalt!
Ha termékét hivatalos Samsung szervizbe viszi, vigye magával ezt a kinyomtatott igazoló szelvényt és a kereskedő által kitöltött és lebélyegzett, érvényes, eredeti jótállási jeggyel valamint a vásárlást igazoló számlával együtt mutassa be.
A nyomtatott igazolólap és a szerviz azonosító kód nélkül a garancia hosszabbítás nem érvényes.
.....
Vásárlás dátuma és helye: 2012. 08. 31. - - Egyéb
Gyári garancia: 24 hónap
Plusz garancia: 12 hónap
A meghosszabbított garancia lejárata: 2015. 08. 30.
.........

Attila

(#102100) psg5 válasza keszo (#102099) üzenetére


psg5
veterán

Korrekt, szerintem is.

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.