Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102901) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Iphone 5c készüléket használok aminek keresem az utódját. A telefon a mai napig mindenben megfelelne az igényeimnek, kivéve a kijelző méretét a szemem romlása miatt, valamint jó lenne ha a háttértár nagyobb lenne. Ami még határt szab a keresésnek az ár ami nettó 100ezer forint. Ez fölé csak indokolt esetben mennék. Tehát új, független, magyarországon hivatalosan forgalmazottat keresek. A telefonjaim csak indokolt esetben cserélem , tehát legalább 2 évre tervezek. A készüléket elsősorban böngészésre használnám, néha futna rajta valami navi,youtobe, ilyesmi. Ezen kívül jó lenne ha elfogadható képeket készítene, illetve a legfontosabb a stabil problémamentes működés. Tehát van-e nettó 100 körül olyan androidos készülék amiben nem fogok nagy valószínűséggel csalódni? Az Iphone előtt Xperia Arc készülékem volt, és gyakorlatilag pokol volt a használata. Előre is köszönöm a segítséget.

(#102902) Shingen válasza Dojt (#102856) üzenetére


Shingen
addikt

+1 Honor 7

風林火山

(#102903) lezuvius válasza Shoo (#102900) üzenetére


lezuvius
őstag

Már bemutattàk de jàtèkra nem ajanlom a Mali-T880 MP4-t hosszabb tavon...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102904) Shingen válasza benjoe1 (#102875) üzenetére


Shingen
addikt

Honor 7

風林火山

(#102905) Ájvé válasza Shoo (#102900) üzenetére


Ájvé
veterán

Eddig minden régióba szánt Honor tudta a B20-at (persze ami tudta a 4G-t egyáltalán), úgyhogy kétlem, hogy most másként lenne.

(#102906) Gibo válasza Shoo (#102896) üzenetére


Gibo
senior tag

Processzor szinten szerintem a snapi 801 is elviszi simán,csak legyen elég RAM...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102907) Gibo válasza Shoo (#102892) üzenetére


Gibo
senior tag

Esetleg OnePlus X, de azt már csak viszonteladóktól lehet beszerezni...Esetleg megérheti várni az újabb kis OP-ra...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102908) Ájvé válasza Gibo (#102906) üzenetére


Ájvé
veterán

Nexus 5x és S801? Tény hogy az is elég hozzá, de nem az van benne.

(#102909) csakany2001 válasza Gibo (#102907) üzenetére


csakany2001
senior tag

Újabb kisméretű OP-t nem lesz.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#102910) janos8420


janos8420
csendes újonc

Sziasztok!
Maximum 35e Ft-ért keresek új telefont, akár Kínában is. Nem mondom, hogy hosszútávra tervezek vele, de azért néhány hónap használat után még nem szeretném temetni. Teljesen átlagos felhasználás vár rá, facebook, messenger, instagram, snapchat, navigáció és böngészés az amire használni szoktam az okostelefonjaimat. A viszonylag jó kamera, elegendő tárhely és hosszú akkuidő plusz pont!
Jelenleg egy iPhone 5-öm van, sajnos a hátsó kamera nem működik, kicsit kijött a kijelző és elég lassú is már, ezért szeretnék most új telefont. Tudtok valamit javasolni?

(#102911) trebrona válasza janos8420 (#102910) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kicsivel több csak: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#102912) janos8420 válasza trebrona (#102911) üzenetére


janos8420
csendes újonc

az 1GB ram nem lesz kevés android alatt? Vagy nem kezd el hamar akadozni a telefon, meg nem kell mindig bezárogatni a dolgokat?

(#102913) janos8420 válasza janos8420 (#102912) üzenetére


janos8420
csendes újonc

semmi, benéztem.

(#102914) Shoo válasza Ájvé (#102908) üzenetére


Shoo
senior tag

Sajnos S5 nem futtatja olyan jól, mint az OP2, igazából fel is melegszik és még akadozik is...nem értem, hogy miért nem fordítanak rá egy kis időt, hogy optimalizálják ezt a játékot. Folyamatosan van fejlesztve és nagy a kereslet rá...

Lehet beáldozom az LTE-t vagy egy kicsit szerényebb teljesítményt (Honor 8 videón nem tünik olyan rossznak játék közbe)
380 euróért sokallom a 32gigás nexus 5x-et, a 16gigás meg túl sok kompromisszummal jár.

Addig marad a jó kis RAZR i :D :D :D Sajna a Moto G(1st gen)-be eltörtem az egyik pöcköt a sim rekeszbe.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#102915) Gibo válasza Ájvé (#102908) üzenetére


Gibo
senior tag

Én a Mortalra reagáltam,nem a Nexusra ;)

Csakany
Igen tagadják,de nem lepődnék meg,ha karácsonyra kijönnének a OP X2-vel...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102916) szkorhetz válasza Gibo (#102915) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nem fognak, túl nagy feladat a support, csúcsmodellre koncentrálnak csak.

Shoo: akkor miért nem OP3 vagy az új Axon?

[ Szerkesztve ]

(#102917) csakany2001 válasza Gibo (#102915) üzenetére


csakany2001
senior tag

Elvileg a Moto jön majd ki a Moto M-mel.Hiába csak Helio P10 de akkor is egy teljesen jó telefon lesz,kompakt méretben.
Ha kiadnák kevesebb kereset lenne az OP3-ra.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#102918) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok 5 inches telefon érdekel ami lényeg hogy megbízható legyen ami alatt azt értem hogy nem lassul nem fagy, mit tudtok ajánlani , az ár nem számít?

(#102919) Shoo válasza szkorhetz (#102916) üzenetére


Shoo
senior tag

OP3-at szivesen választanám, csak az OP2-vel is az volt a bajom, hogy mindig nálam kell, hogy legyen a telefon és néha nagyobb a kelleténél.

Tudom elsőre fura olvasni, de főként a nadrágzsebben hordom a telefont, de van amikor teljes testet fogó testhevederzetet kell viselnem, mert magasban végzünk munkát. Ilyenkor a lábat fogó rész a telefonon keresztül fut végig a lábamnál és nem tudom elővenni, ha épp csörög és ráadásul nyom is. Amikor rajtam van, akkor fel szoktam rakni a mellzsebbe, abba meg alig fér el. Ráadásul amikor fent vagyok a magasba sokszor csak 1 kézzel tudom fogni és mindig féltem, hogy kiesik a kezemből.

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#102920) ghiottone válasza csakany2001 (#102917) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Berlini IFA-n lehet már bemutatják. A Moto G4 Plus és a Z közé pozicionálják - kivancsi leszek rá, mert jó az 5,5 col, amit most használok csak már kezd kényelmetlen lenni. Az 1 genes X-ből de kár, hogy nem adtak ki dual simes verziót, vagy folytatták azt a vonalat :(

Shoo: a Moto M 4,6 col lesz. Lehet pont ezt keresed.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#102921) Sophie


Sophie
újonc

Sziasztok,

Telefon vásárlás előtt állok és ebben szeretném a segítségeteket kérni.
- Árkategória ~80.000 Ft
- Mindenképpen új telefon
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra 3 esetleg 4 év.
- Mire használnád? Zenehallgatás, youtube, facebook, messenger, navigáció (Fontos), fényképezés, illetve ha nem muszáj nem szeretném minden este töltőre rakni a telefont.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? android

Igazából kinéztem pár Lenovot. A tablet, és a laptop is Lenovo, ezekkel teljes mértékben meg vagyok elégedve. Ezért gondoltam hogy a telefon is legyen Lenovo.
Tehát a választotjaim:
-Lenovo P70 (a nagy akksi kapacitás miatt tetszik)
-Lenovo Vibe S1, esetleg Vibe S1 lite,
-Lenovo A7010.

Ezek közül melyiket ajánlanátok?
Ezeket lehet később frissiteni 6.0-ás androidra?

Az extremdigitalba most elég jó áron vannak.

(#102922) lezuvius válasza Asrach (#102918) üzenetére


lezuvius
őstag

HTC M9?

Shoo
Miert nem valasztod az M9-t akkor? FHD,Snapi 810,Sense es BoomSound...

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102923) Driedre


Driedre
újonc

Sziasztok

Ár: kb 100k, de nem fix, mehet feljebb is, ha kell
Használt vagy új? Új
Hol venném meg? Elsősorban kártyafüggetlen érdekelne, de szolgáltatótól is jöhet (a Vodafone valamiért sose volt igazán szimpatikus, de erről is meggyőzhető vagyok). Webáruházak sincsenek kizárva, bár nem nagyon ismerem, hogy melyik megbízható. Amiket itt a fórumon olvastam, azokat nézegettem. Magyar nyelvű menü jó lenne, de nem fontos, az angollal is boldogulok, így külföldi webáruház is játszik, ha tudtok linkelni.
Mire használnám? Játék, zene, messenger, néha netezés, fényképezés
OP-rendszer? Android, ha lehet frissítésekkel
Egyéb: 3G, 4G, B20, jó akku, ujjlenyomat olvasó (ez utóbbi annyira nem fontos), 5-5,5-es képernyő. Dual sim nem fontos, mert csak egy sim-et használok, egyet rakok a telefonba.

Ezeket nézegettem, nem tudom, ezek közül melyik lenne a legjobb ár-érték arány?
Huawei P9 Lite (80k)
HTC M9 (120k)
LG G4 (100k)
LG G5 (130k)
Vernee Apollo Lite (75k)
Asus Zenfone 2 (100k)
Zopo Speed 7 (60-65k)
OnePlus X (100k)
OnePlus 3 (130k, ram, processzor)
Lenovo K5 (65k)
Honor 7 (100k)
Lenovo P70 (60-70k, jó akksi)
Vagy más ajánlat?

(#102924) lezuvius válasza Driedre (#102923) üzenetére


lezuvius
őstag

Szerintem ezek alajan OnePlus 3,Lg G5 es HTC M9 kozul valasztanam a nyertest.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102925) csakany2001 válasza ghiottone (#102920) üzenetére


csakany2001
senior tag

Én is így vagyok vele,tartalomfogyasztásra jó a nagy méret viszont amikor hordozhatóság a fontos akkor pedig inkább hátrány hogy nehezen fér el a zsebben.Én is kíváncsian várom,hátha megindul valami és a többi gyártó is belekezd.(mondjuk az almának nem sikerült)
Driedre
Szerintem O+3,de a G5 sem rossz.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#102926) nono791


nono791
csendes tag

Üdv.

Melyik telefont tudnátok ajánlani maximum 150e Ft-ért?
Gondolkodtam a OnePlus 3-on, a Nexus P6, esetleg LG G4-en de az ugyebár már nem mondható új telefonnak. Szóba jöhet még a Samsung S7, de az drága és gsm boltból nem merném megrendelni.

Ti mit gondoltok?

(#102927) aha.e válasza Driedre (#102923) üzenetére


aha.e
tag

Ha pénz nem számít, akkor én a one+3 vennem. 125k újonnan.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#102928) csakany2001 válasza nono791 (#102926) üzenetére


csakany2001
senior tag

Egyértelműen az O+3.Az S7 meg nem éri meg a felárat.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#102929) lezuvius válasza nono791 (#102926) üzenetére


lezuvius
őstag

OnePlus 3 es Nexus 6p kozott dontenek, de ha talalsz egy megbizhato boltot, akkor viszont S7 siman megeri 150e korul.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102930) nono791


nono791
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Nekem is a OnePlus 3 volt az első számú lehetőségem, de akkor az ugye még legalább 3 hét, plusz a kiszállítás.
Aki rendelt már OP3-at, mi a véleménye róla, és minden rendben volt a rendeléssel?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#102931) Gibo válasza csakany2001 (#102917) üzenetére


Gibo
senior tag

Helio P10 is elég szinte mindenre...jó volna végre egy olyan "kicsi" telefon, amiből nem spórolnak ki semmit... :U

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102932) Gibo válasza nono791 (#102930) üzenetére


Gibo
senior tag

Én OnePlus One-t és X-et rendeltem,azokkal rendben ment minden. (A szállítás ára kicsit borsos,de abban viszont már minden benne van,nem kell levelezni a navval,sem pedig a postával..) Nem hiszem,hogy OP3-nál másként volna.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102933) csakany2001 válasza Gibo (#102931) üzenetére


csakany2001
senior tag

Volt régebben a Z1C ami korrekt volt csak nem éppen jó áron(az újak nem voltak jók),az Alpha se volt rossz próbálkozás de ez is az áron bukott el,az iPhone SE egy androidot használónak tárgytalan.
Ha ez megáll mondjuk annyiért amennyiért a Moto G4 Play(70K)akkor elfogadható,aki meg ilyen telefont vesz annak úgyse játékra kell.

UI:Az O+3-ból készlethiány van,így egy hónapig nem szállítanak.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#102934) andrisbandi válasza Gibo (#102931) üzenetére


andrisbandi
őstag

Sajnos nem lesz kicsiben jó teló.
Ahogy most haladunk az 5 colos telók is kihalhatnak nemsoká.

Ázsiában pörög igazán a teló biznisz. Évente 3-4-szer is vesznek új telót a fiatalok.
Csak nagyobb képernyőn kényelmes a tyúklábas karakterek használata.

Pár éve még nevettünk egy nagyot ha valaki arra célozgatott, h Ázsia formálja a gazdaságot és azon keresztül a napi életünket. Ma meg ott tartunk, h az a cég aki legalább áttételesen nem kapcsolódik a piacukhoz, annak annyi.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#102935) Shoo válasza csakany2001 (#102933) üzenetére


Shoo
senior tag

Én vettem egy iPhone SE-t amikor megjelent, manapság már nem különbözik annyira a két rendszer, egész jó KIS teló, ami a teljesítményt illeti. A kijelző viszont kicsi netezésre... Sokat Mortaloztam rajta és asszem meg is lett a böjtje. Jobban felforrósodott mint a OP2-m, alig birtam a kezembe fogni és most a szervizben van (4 hónap után). A héten észrevettem, hogy a kijelző jobb felső sarka elvált a készülékháztól és pattogó hangot adott ki amikor nyomkodtam. A sok apróság mellett ez egy elég nagy csalódás volt számomra (főleg, hogy a csávó nem is akarta elvitetni a szervizbe, azt mondta, hogy ez normális az övé is ilyen, majd felvilágosítottam, hogy ez nagyon nem az, valószínű az akku elkezdett tágulni és felnyomta a kijelzőt....nahh ezután mondta, hogy ő is elküldi : :DD ), egy telefonnal se jártam még így...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#102936) Driedre


Driedre
újonc

Köszönöm a válaszokat!

A gyártó oldalán a OnePlus3 jelenleg "out of stock", de csak feltöltik még a készletet :)

(#102937) JamesLavelle


JamesLavelle
tag

Redmi 3 pro vs. Honor 6.
Kérdésem, hogy utóbbi megéri-e a plusz kb. 10 000 forintot? Számomra a kijelző mindenképpen egy pozitívum, illetve a tesztek alapján talán a kamerája is jobb, bár nehéz eldönteni, mert elvileg hasonló specifikációjúak.

Ha valakinek van gyakorlati tapasztalata, szívesen veszem. A Honornál számomra az egyetlen negatívum, hogy szoftveresek a gombok - más készüléknél volt, hogy rendszeresen mellényúltam emiatt.
Köszi előre is, ha valaki segít a döntésben!

(#102938) ekszn


ekszn
csendes tag

sziasztok, sajnos új telefont kellene vennem, eddig sony xperia z1compactom volt.

-mindenképp újat
-nagyon maximum 60 000 ft
-lehető legjobb kamera
-lehető leghosszabb üzemidő
-ha lehet ne legyen 5"-nál nagyobb, de nem ezen múlik
-független legyen vagy max. telenoros.

xiaomi redmi pro 3-at néztem eddig, de a kamerában és a márkában nem vagyok biztos.

várom az ajánlatokat, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#102939) Ájvé válasza JamesLavelle (#102937) üzenetére


Ájvé
veterán

Mindenképp jobb választás, akku időn kívül mindenben übereli a Honor 6 a Redmi 3 Pro-t.
Amúgy nem tudom hol nézted, de 20k a különbség köztük:
eustock
mert a Honor 6 75-ért van elvileg.

(#102938) ekszn:
Kamerában nem túl jó a Redmi 3 Pro, de ennyiért újonnan nem is nagyon tudnák jobbat mondani. Xiaomi az jó, B20 mondjuk nincs benne, ha már telenoros vagy.

[ Szerkesztve ]

(#102940) freezer922 válasza Gibo (#102932) üzenetére


freezer922
aktív tag

Hali,
Csak egy kérdęsem lenne mivel látom te ismered a oneplus-t. A 125k árra jön még vám/áfa stb? Illetve mennyi az a borsos szállítási ár?

(#102941) szkorhetz válasza freezer922 (#102940) üzenetére


szkorhetz
őstag

Szállítás ingyenes 30 ezer fölött, semmi más költség nincs a 125-ön kívül.

(#102942) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Új telefont keresek magyar garanciával, androidost, játékra nem lenne használva , fontos lenne a fényképező jó legyen,gyors legyen, és ne keljen mókolni, azaz úgy ahogy ki adják gyárilag tökéletesen fusson magyar menüvel 40-60 k között legyen lehetőleg, de ha megéri 80-ig is elmegyek, de jobb lenne ha 60-ig beleférne, nembaj ha többfélét is ajánlotok .
Esetleg ha linket is megadtok, hol érdemes megvenni külön köszönöm.

(#102943) andrás47


andrás47
senior tag

Bocs lemaradt a B20 az fontos lenne még.

(#102944) Gibo válasza freezer922 (#102940) üzenetére


Gibo
senior tag

A fórumtárs nem tudom honnan rendelte,én a OnePlus oldaláról. A One-nál a 300$-hoz még 20€ jött hozzá, az X-nél 25€,ellenben egyiknél sem kellett ezek után fizetni további vámot vagy ÁFÁ-t

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102945) andrisbandi válasza andrás47 (#102943) üzenetére


andrisbandi
őstag

Honor 6 - becsületbeli ügy
Szeretik a tulajok, nem is tudnák lecserélni jó árban semmire.

Szerkesztettem, mert nem egyértelmű a leírás alapján...
firstphone.eu
2 év gyártói garis 70 ropi

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#102946) Sayuar válasza andrisbandi (#102945) üzenetére


Sayuar
őstag

legyen 5.000-rel több, és normális helyről van vásárolva....[link]

(#102947) andrás47 válasza Sayuar (#102946) üzenetére


andrás47
senior tag

Köszönöm. Jó lenne de fehéret nem szeretem, az kizárva.
Ezenkívül a Honor 6-on más alternatíva esetleg ?

(#102948) szkorhetz válasza Gibo (#102944) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nyilván én is onnan, és neked se tartott volna sokáig megnézni, hogy nekem van igazam..

(#102949) Ájvé válasza andrás47 (#102947) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor 7 Lite esetleg, Honor 6 viszont jobb lenne.

(#102950) Ájvé válasza andrás47 (#102947) üzenetére


Ájvé
veterán

Vagy Lenovo Vibe S1 még esetleg. Teszt.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.