Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102701) achim


achim
csendes tag

Sziasztok!
80 ezerig keresek főleg játékra okostelefont, honor 6-om van, tetszik a 3gb ram, 11y gyereknek. Köszönöm a tippeket.

(#102702) szkorhetz válasza achim (#102701) üzenetére


szkorhetz
őstag

Redmi Note 3 Pro.

(#102703) zso73 válasza #70516736 (#102683) üzenetére


zso73
veterán

És milyen vele a telefon ? Stabilitás, üzemidő,Működés. Mivel több,mint az 5.1 ?

#102681) timelord1987
Ha stabilitás kell, és nem szeretsz mókolni akkor Iphone vonal. Én mókoltam sokat androiddal, de belefáradtam a sok resetbe. 6S-em van ,és szeretem nagyon. IOS 10 Béta 6.
Mókolós vagy,akkor Samsung.
Nokia felejtős.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#102704) istnag válasza zso73 (#102703) üzenetére


istnag
addikt

Én mókoltam sokat androiddal, de belefáradtam a sok resetbe. 6S-em van ,és szeretem nagyon. IOS 10 Béta 6.
Mókolós vagy,akkor Samsung.

Ez az egész egy nagy baromság.

(#102705) Sztojcsi válasza Sztojcsi (#102668) üzenetére


Sztojcsi
tag

Valaki?

(#102706) F-ECT$ válasza zso73 (#102703) üzenetére


F-ECT$
titán

Mókolós vagy,akkor Samsung.
Volt Galaxy S2-m, azt még tényleg kellett mókolni, de a mostani S7-tel max a menüben kell beállítani a dolgokat, és teszi szépen a dolgát.

Dive ever, work never.

(#102707) negroo válasza F-ECT$ (#102706) üzenetére


negroo
aktív tag

Nagyon lassan fejlődik akkor.:)

(#102708) F-ECT$ válasza negroo (#102707) üzenetére


F-ECT$
titán

Ezt nem tudom megítélni, mert S 3-6 kimaradt, LG G2-m volt helyettük :)

Dive ever, work never.

(#102709) TheProb


TheProb
veterán

Na beszéltem EU Stock-kal, azt mondják, hogy Note 3 Pro biztosan nem lesz már a hónapban, mert nagy a készlethiány.

Lehet SPEmall-ról rendelek egyet, a PH-s kuponnal kb ugyan annyira jövök ki, mint EUS-ról áfa mentesen.
Egyedül a gari a cumi, hogy spanyolokhoz kéne visszaküldeni esetlegesen.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#102710) Bennedek


Bennedek
tag

Sziasztok!

LG G2-m végleg tönkrement, ezért lecseréltem egy OP3-ra, egy hete nálam van már a készülék, elég tetszetős csak sajnos:
-nem küldi a Caller ID-t és nem is lehet sehol bent állítani(tudom másik appal elvileg megoldódna)
-rémesen inhomogén a képe, fehér oldalnál rendesen látszik ahogyan átfut a háttér fényereje, ráadásul még valahogyan lilásba is vált és szerintem a színek is elmásznak, olvastam erről neten elvileg elég gyakori probléma.(ez az oka, hogy visszaadom)
-gyors a telefon, de néha érthetetlenül megakad

Összességében nem vagyok vele így megelégedve, nem tudom eldönteni, hogy kicseréltessem vagy visszakérjem a pénzt. Szerintetek?

Ha másik telefont keresek ehelyett, mit ajánlanátok? Sokat mókoltam a G2-vel, igazából a munkám is hasonló ezzel már nem akarok szenvedni, megbízható telefont keresek.

- Árkategória:100-120 ezer
- Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Legalább 2 évre tervezek és ár/érték arányban keresek jó telefont
- Mire használnád? Böngészés(LTE, B20 kell), fényképezés!!!!, mail, drive, messenger, de nem játszok semmivel soha
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy, android vagy iOS
- Milyen kialakítású telefont keresel? 5,2-5,5" ujjlenyomat olvasó legyen és lehetőleg minél kisebb legyen a telefon(jó body-to-screen arány)

Köszönöm a segítséget!

(#102711) andriskaa


andriskaa
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég ripityára törtem a telefonomat (huawei p6), így aktuális lett számomra egy új telefon vásárlása.

Az elmúlt héten nézegettem telefonokat, 60-80 ezres kategóriában, nem használt készüléket szeretnék venni. Az eustockon nézelődtem, és igazából nagyjából leszűkítettem két telefonra a választást (de természetesen bármiféle ajánlásra nyílt vagyok), a Xiaomi Redmi Note 3 prora, valamint a Vernee Apollo Lite-ra.
Alapvetően nincsenek nagy igényeim, telefonáláson és sms-ezésen kívül messengerezésre, emailezésre, böngészésre, youtubeozásra (és airbnb-zésre) használnám, játszani ritkán szoktam telefonon, és a kamera se annyira fontos (de előny lehet).
Ami az Apollo Lite-nál plusz, az az USB Type-C, a Xiaomi mellett a nagyobb név és a valamivel kedvezőbb ár szól eddig (laikusként).

Vélemények?

A választ, válaszokat előre is köszi!

(#102712) Vandie


Vandie
tag

Sziasztok!

Huawei P9 Lite és Samsung A5 2016 között hezitálok. Ti melyiket javasolnátokés miért? Köszi

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#102713) szkorhetz válasza Bennedek (#102710) üzenetére


szkorhetz
őstag

Azt gariztasd... Nekem is az van, a közelemben még másik 4 embernek és senkinek semmi ilyesmi baja nem volt

(#102714) holozis_HUN válasza Bennedek (#102710) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Cseréltesd! Ennél jobbat nem kapsz ennyi pénzért!

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#102715) F-ECT$ válasza Bennedek (#102710) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is a G2 utódját kerestem az elmúlt hetekben, a top 3 aspiráns az OP3, G5, S7 volt. Az OP3 a hosszú szállítás miatt esett ki, de egyébként best buy-nak tűnik. A képernyő szerintem cserés, a megakadást nem tudom, fórumban esetleg tudnak segíteni.
A G5 és S7 közül nálam az aksi és a kisebb méret miatt nyert ez utóbbi, nagyon jó telefon, de 120e Ft-ba még szürke beszerzés esetén se fér bele. (A G5 se.)

Dive ever, work never.

(#102716) Dojt


Dojt
csendes tag

Sziasztok!

Ha hosszútávra tervezek új kártyafüggetlen telefont vásárolni 75-120 ezres sávban és nem használom játékra, mennyire "kötelezően" ajánlott a 3 GB RAM? Érdemes új készüléket venni 2 GB RAM-mal?

Köszi!

(#102717) Bennedek válasza F-ECT$ (#102715) üzenetére


Bennedek
tag

G5 nekem sehogyan sem tetszetős, fogtam a kezemben de elég felejtős telefon szerintem. Az OP3 nekem soft gold színben van, sokkal jobban tetszik a színe mint amire számítottam. Én egy hete vettem, hétfőn megrendeltem csütörtökön már a kezemben volt. Most ha jól tudom nem is adják egy hónapig.

Egyedül tényleg ez a képernyő dolog idegesít, lehúzom az állapotsávot, jobb oldalon világos szürkés-sárga és átmenettel vált a bal oldalon sötét szürkévé. Amúgy színes képeknél nemlehet észrevenni, de nehogymár ilyen legyen egy 125e forintos telefon képernyője.

Akiknek OP3-juk van, nektek minden környezetben egységes a képernyő színe/fényereje? Főleg szürke és fehér háttereknél jön nekem elő.

(#102718) holozis_HUN válasza Bennedek (#102717) üzenetére


holozis_HUN
veterán

OP3 topikban kérdezd!!

Szeintem cseréltesd mihamarabb, ennél jobbat ennyiért nem kapsz!

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#102719) chuck79


chuck79
csendes tag

Sziasztok

Telefont szeretnék venni egy rokonnak, ebben kérném a segítségeteket:

ár: 15-20 ezer
új
szolgáltatófüggetlen
android mindenképpen
a legolcsóbb ami még használható

A legjellemzőbb felhasználása skype/viber, és néha kapott képek nézegetése, esetleg küldése is. Net főleg wifiről menne.

Neten nézelődve ilyesmiket találtam:

Alcatel One Touch Pixi 3
ConCorde Muse
Wink Share
AKAI GLORY L3 4,5"QC
NAVON Mizu D403

Ezek közül melyik lehet a legkevésbé rossz, illetve van-e olyan, ami hasonló kondíciókkal ajánlott lenne?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

(#102720) Sayuar válasza chuck79 (#102719) üzenetére


Sayuar
őstag

szerintem inkább a használtak között nézz szét. Amiket ide írtál az mind 512 RAM-os, kevés lesz az már...
Én pl egy kifogástalan LG G2 minit adtam el 22-ért....mert kevésnek éreztem az 1GB RAM-ort.

[ Szerkesztve ]

(#102721) Tomek979 válasza chuck79 (#102719) üzenetére


Tomek979
tag

Akkor inkább egy ilyet

[link]

Üdv

(#102722) chuck79 válasza Sayuar (#102720) üzenetére


chuck79
csendes tag

Köszi, de kikötötték hogy használt nem lehet.

Amúgy feleségemnek is 512 ram-os telója (galaxy gio) van, és nincs vele baj, nem akarja cserélni. Nyilván felhasználás is számít, de telefon, viber, képek megy gond nélkül. Fb-s vackok pl. egy sincs fent, de az az én g4-emen sem. :)

(#102723) chuck79 válasza Tomek979 (#102721) üzenetére


chuck79
csendes tag

Köszi, megnézem.

Mintha láttam volna ezt is, csak nem akartam minden találatot iderakni. :D

(#102724) lalyoska


lalyoska
tag

Sziasztok!

LG X Cam telefon mellett döntenék, aminek szuper a kamerája (Nekem most ez a legfontoabb), de jól látom, hogy nálunk gyakorlatilag nem kapható? Csak a telenor forgalmazza, de nekem az nem jó. Főleg mivel szolgáltatófüggő. Hol tudok beszerezni ilyet? Mennyibe kerül?
Köszi!

(#102725) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Barátnőm húgának összetört a Huawei P8 telefonja. Tetszett neki az a telefon, és jól is fényképezett. Néznem kellene helyette másikat a Telekomnál a csomagjához (Next S ,7990 Ft/hó).
A 16 gb-os Iphone 5s 49800 Ft lenne. Én ezt mondtam neki. Lenne drágábban több androidos telefon is:

SONY XPERIA M4 AQUA + SONY FEJHALLGATÓ: 47400 Ft
HUAWEI P9 LITE + HUAWEI B0: 67800 Ft
SONY XPERIA XA + SONY FEJHALLGATÓ: 67800 Ft
SAMSUNG GALAXY A5 2016: 83800 Ft
HONOR 7: 93800 Ft
APPLE IPHONE SE 16 gb: 99800 Ft

Facebookozik és fotóz. Indokolt lenne drágábban venni androidos telefont, esetleg SE-t? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#102726) lezuvius válasza Land (#102725) üzenetére


lezuvius
őstag

SE megerheti az arat, mert hosszabb tavra is lehet vele tervezni.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102727) Postas99 válasza Land (#102725) üzenetére


Postas99
senior tag

+1 Lezuvius által ajánlott SE-re

(#102728) zso73


zso73
veterán

Huwei P8 Sötét kijelző, egyébként nem rossz. A menü furcsa. Akinek kérdés a telefon.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#102729) Bambi80


Bambi80
tag

Szerintetek van esély, hogy a Honor 7 100e alá megy? A Lite most 70e a Média Marktba...

(#102730) lezuvius válasza Bambi80 (#102729) üzenetére


lezuvius
őstag

Màr most is 100e alatt van.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102731) Bambi80 válasza lezuvius (#102730) üzenetére


Bambi80
tag

Köszi :-) Én leragadtam az Euronicsnál, Media és az Extrem Digitalnal, mivel rendelni nem igen szeretnék, így nem néztem máshol. Főleg, hogy ott 2 év garit adnak.

[ Szerkesztve ]

(#102732) lezuvius válasza Bambi80 (#102731) üzenetére


lezuvius
őstag

Mashol is adnak 2 evet csak korbe kell nezni :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102733) Bambi80 válasza lezuvius (#102732) üzenetére


Bambi80
tag

Holnap megyek alkudni :-) De gondolom ne a Lite-ot válasszam...

(#102734) lezuvius válasza Bambi80 (#102733) üzenetére


lezuvius
őstag

Nem hiaba Lite... Ha 90e korul megcsiped, akkor egyertelmuen jobb vetel.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#102735) ervin1979


ervin1979
tag

Sziasztok,

LG Gflex 2 és Honor 7 között vacilálok. A front kamerával készített fényképek minőége érdekel leginkább nappal és kora este , kevés fényben. A többi tulajdonságban felhasználói szempontból nem volt igazán lényeges különbség. A páromnak gflex 2 van és bevált. 20e a differencia. Középkategóriában keresek jó ár/értékkel, 5 vagy max 5,2 5,5 mérettel. Legfontosabb a kamera GPS android, 70-100e-ig Javaslat, egyéb ajánlat?
Köszi.

(#102736) Siffredi


Siffredi
senior tag

Sziasztok!

Mely telefonok mostanában az akku bajnok B20-as telefonok?

(#102737) Gibo válasza ghiottone (#102660) üzenetére


Gibo
senior tag

P8 litehoz kint van az mm ;) párom testvére múlt hét pénteken telepítette a szoftverfrissítést

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102738) Gibo válasza Bambi80 (#102729) üzenetére


Gibo
senior tag

A Honor 7 ára már a hivatalos online boltban is 100e Ft alatt van (300€).

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#102739) Ákkk válasza chuck79 (#102722) üzenetére


Ákkk
addikt

Jó türelme van amig betölti a sorban a képeket a telefon simán meg lehet vacsorázni😆
Amúgy tényleg kevés androidnak az 512.
Minimum 1 gb de inkább 2 bár ez az összeg új készülékre nem túl sok sőt az alap kategóriában is nehéz újat találni.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#102740) zso73 válasza Gibo (#102737) üzenetére


zso73
veterán

A Telenorhoz nem jön ki !!!!!

Szerintem aki tudja a huwei család tagjait kerülje el. ( Honor ) Nem a magok száma fontos !! A P8 Lite 8 magos, de akadozik. Telenorosok nem kapják meg MM verziójú androidot. Akkor inkább LG, Samsung..
A P8 meg sötét kijelzőjű .. A MM -tól lett volna jobb, de nem lesz rá....

Még egy jó tanács: Ha egy boltban az AMOLED telefonok ki vannak kapcsolva a bemutató falon, MENEKÜLJ !
Valami gagyi telefont akarnak rád sózni !!! Így nem látszik a kontraszt a jó, és a rossz kijelző között.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#102741) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!

Kicsit más témában kérném ki a véleményeteket: a telefon színében.
Eddig csak full fekete telefonjaim voltak, most gondolkodom azon, hogy vállaljak-e be valami izgalmasabb színt.
Konkrétan egyébként a Xiaomi Mi5-tel szemezek és arany színben tetszik nekem.
A kérdésem az lenne, hogy nem buzis, ha egy férfi arany színű telefont vesz? A fehéren is gondolkodtam de azzal az a bajom, hogy a karcok nagyon csúnyán meglátszódnak rajta.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#102742) cappa72 válasza Dyingsoul (#102741) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem vállalható.
(Egy eltérő színű tokkal megfejelve pedig még változatosabá teheted)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#102743) ghiottone válasza Dyingsoul (#102741) üzenetére


ghiottone
nagyúr

ugyan édes, dehogy buzis :DDD
Komolyra fordítva a szót élőben meg kellene nézned valahol, hogy tényleg tetszik-e. Én speciel max a hátlap szinében fekete helyett fehéret, vagy narancsot használtam eddig azon a telefonon ahol lelhetett cserélni a hátlapokat, de full telefon nálam csak fekete előlappal jöhet.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#102744) Weaksoss válasza Dyingsoul (#102741) üzenetére


Weaksoss
csendes újonc

Hah gaaaaaaay

(#102745) tothpeter20


tothpeter20
csendes tag

A honor8-cak szemezek. USA-ban már ára is van(399), igaz nem tudom ez melyik verzió.. egy feliratkozással 349$ lesz belőle. Megvárom a hazai/EU-s bemutatást és árakat, DE az lenne a kérdésem hogy erre a 349-re ha lehetséges megrendelni a gyártó hivatalos oldaláról akkor ez a fix ár? Vagy adó/vám kerül rá?

(#102746) ghiottone válasza tothpeter20 (#102745) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az amerikai verzióban pl. nincs B20. Valószínűleg itt is fel fog tűnni. A magyar hihonor oldal az edigitalban, speedshopban, mediamarktban stb árusít, nem lehet náluk közvetlenül rendelni, de fenti linkről szállítanak EU expressel is 20 euróért.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#102747) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Rendben köszönöm a véleményeket! :R

Igazából azért is gondolkodtam rajta, mert Galaxy Tab S-ből ez halálosan tetszett (barna arany vagy ?pezsgő? kerettel), de nem sikerült ilyet szerezni csak fehérben volt LTE-s. Gondoltam akkor legalább telóból valami izgalmasabbat választok de a szín miatt meg nem fogok más telefont választani, akkor marad a fekete! :R

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#102748) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok!
Tanácsot kérnék,most van egy sony z3 telefonom.Kapok egy céges simet korlátlan nettel,igy kelleni fog egy dual simes telefon!Nagyjából ~80.000ft-ot szánnék az új telefonra(eladom a sonyt akkor persze).
Elvárás a készüléktől csak annyi,hogy gördülékenyen menjen,és jó fényképeket csináljon!,Játszani nem nagyon szoktam,nincs igazán rá időm,de ha igen akkor heartstone,rayman adventures, semmi komoly :)
Újat keresek,de használt is jöhet ha legalább 1 év hazai garancia van rá,és persze tip-top állapotban van!
Amit én eddig többnapos böngészés után találtam,az a lenovo vibe shot z90,ill.az lg g4 dual,bár ez utóbbi az ár miatt inkább használtan.
Van esetleg más ötlet,vagy tanács?

(#102749) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy melyik volna a legolcsóbb mobil ami teljesíti az alábbi feltételeket?

- Új, Kártyafüggetlen
- Android
- Legalább 3 GB Ram
- Bővíthető memória
- 4,7"- 5,3" kijelző (Lehetőleg Full HD)
Ja és ha lehet minél újabb legyen a készülék, illetve minél újabb android legyen rajta, hogy ne kelljen 1-1,5 év múlva kidobnom, mert az aktuális android verziót már nem adják ki rá.

Csak csúcskategóriában találok ilyen mobilt vagy már annál olcsóbban is?

(#102750) holozis_HUN válasza Medocsabi (#102748) üzenetére


holozis_HUN
veterán

LG G4 dual, szerintem ezzel nem lősz mellé. Topikja is aktív. Illetve most jött rá patch, azt mondjáknagyon gykrs lett és jobb az üzemidő is. És nagyon képeket csinál, játékra is jó.

El errar es humano y el perdonar, divino.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.