Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101751) forzaroma


forzaroma
tag

Mindenképpen dual simes telefont szeretnék, jó kamerával és max. 5,2" kijelzővel. Már egy ideje húzódik a vásárlás,szerencsére nem sürgős. Két jelöltem van, a Redmi 3Pro és a Mi4C. Utóbbi jobbnak tűnik, használtan 2 hónaposan 63k-ért tudnék. Ennyiért jó vétel vagy inkább újat vegyek?
Esetleg érdemes megnézem másik telefont?

[ Szerkesztve ]

Realme GT2

(#101752) koxx válasza SybenX (#101740) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mintha láttam volna vkitől '16-os évjáratú loopos G4-et. De ha jó helyről veszik akkor 2 évig ingyen javítják.

(#101753) Ájvé válasza minek?:S (#101749) üzenetére


Ájvé
veterán

Mellesleg:
"Elfogyott - rendelés alatt"
és gyanítom nem is lesz már, de ahogy írták előttem, inkább ne.

(#101751) forzaroma:
Jó a Mi4c ha nem elvárás a prémium ház. 64-ért mondjuk kintről tudsz venni újat is már. Bár itthon is van 65-ért új (mondjuk nem írtad, hogy 2/16-os vagy 3/32-es, 2 hónapos 3/32-es 63-ért még jó vétel lehet, feltéve, hogy nem fürdött meg vagy hasonló).

[ Szerkesztve ]

(#101754) chungee


chungee
addikt

Estét!

Nem vagyok képbe telók tekintetében. 20k-t szánnék rá. Android-os legyen min. 4,5colos és T-mobilos-os. Ár/érték arányba melyik lenne a legjobb:F Előre köszi a válaszokat.

(#101755) #70516736 válasza chungee (#101754) üzenetére


#70516736
törölt tag

Lg leon h340
Vagy egy kicsit nagyobb az lg spirit h 440

(#101756) Ájvé válasza forzaroma (#101751) üzenetére


Ájvé
veterán

(#101757) chungee válasza #70516736 (#101755) üzenetére


chungee
addikt

Kigúgliztam. Tetszik a teljesítménye. T oldalán nincs, de még HA! sincs :(

(#101758) Tyer válasza chungee (#101757) üzenetére


Tyer
őstag

Telenor!

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#101759) #70516736 válasza chungee (#101757) üzenetére


#70516736
törölt tag

Ennyi pénzért azt hittem használtban gondolkodsz
Ha meg új akkor előfizetéses vagy kártyás?

[ Szerkesztve ]

(#101760) chungee válasza #70516736 (#101759) üzenetére


chungee
addikt

Kártyás - voip, nem baj ha használt :N

(#101761) #70516736 válasza chungee (#101760) üzenetére


#70516736
törölt tag

Kártyásan 40k tól indul az okosteló ami készleten van
Nézz szét a hardveraprón ha csak egy huszasod van

[ Szerkesztve ]

(#101762) looser


looser
addikt

Sziasztok! Ilyen jellegű áreltérés esetén érdemes gyanakodni (24gsm és gsmvonal)? Mármint hogy esetleg szürke behozatal, refurbished teló, kirakati darab, ilyesmire gondoltam.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#101763) holozis_HUN válasza looser (#101762) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Z3 még mindig megy 150k+ ért? :Y

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#101764) minek?:S válasza #70516736 (#101750) üzenetére


minek?:S
őstag

(#101753) Ájvé

Nem nem, Redmi 3 lesz :)

Üdv.:M.

(#101765) looser válasza holozis_HUN (#101763) üzenetére


looser
addikt

A Sony 100 évre tervez :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#101766) Tyer válasza looser (#101762) üzenetére


Tyer
őstag

Nem gyanakodni kell, biztosra kell venni, hogy ugy van...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#101767) fabian4


fabian4
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg a Moto G4 és a Xiaomi Redmi Note 3 Pro (3GB ram-os verzió) között töröm a fejemet.

Ami nekem fontos lenne: - Akadásmentes, folyamatos felhasználói élmény
- Erős hardver
- Lehető legfrissebb (hivatalos)androidos rendszer és frissítések

Ami miatt nem tudok dönteni: A Xiaomi Redmi Note 3 Pro papíron erősebb mint a G4, de a G4-en frissebb android van és valószínűleg több frissítést is fog kapni mint a Xiaomi telója, illetve a G4 dizájnja jobban tetszik.

Remélem valaki tud nekem segíteni, vagy esetleg van még jó telefon ebben az árkategóriában ami említést érdemel?

(#101768) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Hali
Segitsetek telefont valasztani legyszives.
Nem cserelgetek surun, igy nem nagyon vagyok kepben mi mit tud.
Most Nexus4-et hasznalok, de kezdi feladni lassan. Kb amit ez tud nekem eleg, de ha veszek inkabb jobb legyen mint rosszabb.
Kicsit meglepodtem, mert azt hittem 4 ev elteltevel a kozepkategoria is tudja majd amit a 2012-es Nexus, de szinte mindegyik amit nezegettem gyengebb nala.

Szoval ami kellene, kb ilyen tudasu vagy jobb, semmi csicsa OP rendszer, ha lehet minel alapabb android, nem muszaj FHD kijelzo, jo az 1280 is. Ennyi.

(#101769) holozis_HUN válasza Malibutomi (#101768) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát azért egy Galaxy A5 2016 bőven jobb attól a Nexustól, és azért azis még középkategória... Meg az A3 is jobb. A9 meg pláne ami szintén középkategória. Mennyiért nézted a telókat? Középkategória 50k körül kezdődik.

Mennyit szánsz a telóra?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#101770) szabolcs1975


szabolcs1975
aktív tag

Sziasztok !

Na kb sikerült 3 hétig használnom az LG Nexus 5x-et, és sikerült is egy padon hagynom, amit sikerült valakinek ellopni, tehát veszem a másikat. Kurva jó, nem ?

Mindenesetre, akik gondolkoznak a telefonon:

1. három hétig használtam a telót és az iránytűn kívül mással nem volt gondom (állítólag ez másnak is előjött már, hogy össze-vissza mutat)

2. Ezt leszámítva (szerintem le lehet) messze a legreszponzivabb és stabilabb telefon amit eddig a kezembe fogtam. 3 hét alatt semmi lassulás, egyetlen egy fagyás, de még csak nyekkenésre sem emlékszem. A vételi stabilitás jó, a stock android pedig letisztult, görgetés pedig élmény.

3. Az új telóhoz megint eljőjött a tok és üvegfólia kérdés és mivel nem találtam a régi válaszokat, ezért megint megkérdezem, milyet ajánlottok ? Köszi !

(#101771) Ájvé válasza szabolcs1975 (#101770) üzenetére


Ájvé
veterán

3. ebay, ali stb.

(#101772) sutaxx


sutaxx
tag

sziasztok, kisebb telefon csere előtt állok/állnék
van egy 4 éves galaxy S3-masom amit az utóbbi évek során körübelül ripityára törtem és a jackdugója is oda van már, így a zene kilőve ( ez a fő cserélési indok ), magával a telefonnal nem lenne nagy gond, külsőre megviselt, szoftveresen pedig egész jól pörög magához képesz a cyanogenMOD 13 al.
Két alternatívát látok magam előtt éppen, az első : egy kedves ismerősömtől megveszem a tavaly vásárolt galaxy A3 készülékét( nem a 2016os ráncfelvarrot modell ) és használom amíg egyszer majd megunom vagy a második alter: mivel amúgyis tervezek átmenni a vodához és előfizut kezdeni náluk így ott nézek valami " olcsón " elhozható készüléket ( fejből nem tudom hirtelen miket mutogattak nekem papírról ), mint pl LG k8 vagy samsung galaxy j1.

ti mit ajánlanátok, valamilyen szinten előrelépés lehetne az A3 mas az S3 hoz képest? vagy ez inkább egy olyan lépés amit nem kéne meglépnem és keressek valami mást a szolgáltatónál ?

(#101773) gulac12 válasza sutaxx (#101772) üzenetére


gulac12
tag

Konkrét ajánlathoz én kevés vagyok, de annyit megjegyzek (nekem is S3 van és a cseréjét fontolgatom), hogy ez mégiscsak prémium kategóriás mobil (volt). Szerintem nekünk, ha a felhasználói élményt meg akarjuk őrizni, a cserénél mindenképp prémium szériás készülékben kellene gondolkoznunk. Szóljatok, ha tévedek.

(#101774) trebrona válasza Ájvé (#101756) üzenetére


trebrona
nagyúr

Direct shipping Asia, többen futottak már lyukra vele és fizethették az áfát pluszban. Megszűnt náluk az EU raktár.

Honorbuy-t szoktál még linkelni, ott pedig plusz 30-40 USD a szállítás.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#101775) ghiottone válasza fabian4 (#101767) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem egyszerű a helyzeted. Nekem volt Rn3 prom. 2/16-ost használtam (eustock, magyar nyelvvel), de a miui-val nem tudtam megbarátkozni, vodafone-al 4g-m se volt sehol Miskolcon + mikor leugrottunk Marcaliba akkor is 2-3g között ugrált az adatkapcsolat - a 4000-es aksit ezért nem is étreztem ténylegesen anyinak (3g-n többet fogyaszt, mint 4g-n). A belső tár 2 kártya mellett kevés volt nekem. + mivel előtte 5 évig Motorolát használtam hiányzott a stock droid és a Motonál megszokott plusszok.(kamera, kijelző, stb) 2 hét után el is adtam. Utána találtam CM romot is hozzá, így rendeltem egy 3/32-est a spemallról, de a német amazonon volt majdnem új 2 generációs Moto G - így vettem egyet átmenetileg, a Xiaomit pedig megérkezése után már adtam is fel.
A Moto jól össze van rakva, hívás és hangminőséggel, hálózati elérhetőséggel nem lesz bajod. Prociban és ramban erősebb a RN3 pro, de sebességben a mindennapi hasznalatban ezt a különbséget nem fogod észrevenni. Ha a G4 plust vennéd akkor egy jobb kameràt + pontosabb ujjlenyomatolvasót is kapnál a kosárba. Olvasd el a tesztemet az aláírásban szereplő linken.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#101776) blod001 válasza Ájvé (#101756) üzenetére


blod001
tag

Xiaomiforsale-t akkor ajánljátok valakinek ha kiakartok vele baszni. Kókler banda. Nincsen már paypal-os fizetés sem náluk (nem véletlen). Vámmentesség csak a szerencsén múlik, és az is hogy 1 hét vagy 1 hónap múlva kapod meg a készüléket. Kommunikáció nem az erősségük. Érdemes ránézni a FB oldalukra. Én egy hétig veszekedtem velük mire sikerült lemondanom a megrendelésemet és visszakérni a pénzemet tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#101777) LámaZ válasza szabolcs1975 (#101770) üzenetére


LámaZ
addikt

Gondolom volt rajta lopásgátló szoftver, pl. prey.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#101778) Ájvé válasza blod001 (#101776) üzenetére


Ájvé
veterán

Bocs, úgy tudtam megbízható, de köszi hogy szóltál.

(#101779) Soybex válasza szabolcs1975 (#101770) üzenetére


Soybex
őstag

Troll on : Nexus 5x-et mivel már van rá tokod :DD
Troll off : Mekkora a kereted? :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#101780) psg5 válasza LámaZ (#101777) üzenetére


psg5
veterán

Nyilván nem a gps-t, meg a wifi és adatkapcsolatot lövi le elsőként a hunyó...

F.K.T.

(#101781) F-ECT$ válasza gulac12 (#101773) üzenetére


F-ECT$
titán

Pont ez jutott nekem is eszembe, évek óta prémium készülékeket veszek és használom is őket 2-3 évig, és ezalatt hiába érte utol őket teljesítményben őket 1-1 közép kategóriás készülék, mégse hozták ugyanazt a felhasználói élményt.
Szóval én is azt javaslom, hogy S széria után maradni kell az S szériánál, hacsak nem lettek tényleg kisebbek az igények.

Dive ever, work never.

(#101782) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Szerintetek most melyik az a gyártó, amelyik elfogadható minőségben gyárt telefont a Samsungon kívül? :) Tegnap beszéltük, hogy a Sony nem biztos, hogy jó választás lenne.

Sic Parvis Magna

(#101783) MittuDomain_ válasza 30z.Samu (#101782) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Apple, Oneplus, HTC - egyik sem olcsójános

Huawei/Honor a magasabb kategóriában

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#101784) 30z.Samu válasza MittuDomain_ (#101783) üzenetére


30z.Samu
félisten

A OnePlus az valamelyiknek a leányvállalata? Nem sokat hallottam róla. :B

Sic Parvis Magna

(#101785) ghiottone válasza 30z.Samu (#101782) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Üdv!
Motorola - 5 év alatt 15 készüléküket használtam 3-8 hónapos időtartamokkal, átfedésekkel. 1 volt csak hibás (Droid mini), de azt nem hivatalos EU-n belüli cégtől, hanem az aliexpressről vettem Kínából és az eladóval pár levélváltás után kifizetettem a kijelző cserét. Összeszerelésben, hang-és hívásminőségben, wifi és mobilantenna jelben példásak és hozzák a minőséget most is a Lenovo fennhatósága alatt.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#101786) Soybex válasza 30z.Samu (#101784) üzenetére


Soybex
őstag

Egy külön vállalat, kínában a top 3 gyártónál szerepel.
Még ami megbízható és reális áron adja a telefonjait ha nem számít a b20 akkor LeEco és Xiaomi. Ezekre kevés a panasz.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#101787) MittuDomain_ válasza Soybex (#101786) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A Motorola még érdekes lehet, elfelejtettem, sry.

Jól mondod, a B20 miatt nem írtam a többi kínait.
A Vernee még érdekes lehet, de annyira friss hús, hogy semmi hosszútávú tapasztalat nincs.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#101788) agabe válasza Malibutomi (#101768) üzenetére


agabe
addikt

O+3 -ról mostanában ódákat zengenek és 125ezer alatt beszerezhető.
Nexus vonalon 5X 32GB már 90ezer alatt beszerezhető. Volt olyanom jó, csak kicsit műanyag, kell rá tok, hogy ne koszolódjon/kopjon, de rendben van, működése általában nagyon jó csak hosszan tartó folyamatos fényképezgetés, 4K videózáskor melegszik fel ami miatt visszavesz órajelből, és ekkor nem hozza a szokásos gyors működést, de a képek amiket lőni lehet vele (még sötétben is) a legjobbakkal vetekszik, vagy le is pipálja őket, és ha nem vagy megszállott fotós a lassulás sem jön elő, viszont hamarosan itt a htc által gyártott 2 új nexus...azt is érdemes lehet kivárni milyenek lesznek.

(#101789) Pankiii válasza agabe (#101788) üzenetére


Pankiii
tag

milyenek lesznek? jó drágák :P

(#101790) Ájvé válasza 30z.Samu (#101784) üzenetére


Ájvé
veterán

Oppo-ból alakult ki, vagyis tulajdonos is az Oppo (legnagyobb részvényese), vezetője is az Oppo vezetője.
Pedig azért valaki informált a mobil világról, annak illik ismernie/tudnia róla.

(#101791) lorinho válasza szabolcs1975 (#101770) üzenetére


lorinho
tag

Szia!
Honnan vetted a mobilt? Pont egy megbízható online boltot keresek. :)

(#101792) agabe válasza Pankiii (#101789) üzenetére


agabe
addikt

a kisebb talán nem :))

(#101793) Pankiii válasza agabe (#101792) üzenetére


Pankiii
tag

jöhetnének már infók hardvereikről, addig nem merek telót venni :)

(#101794) LámaZ válasza psg5 (#101780) üzenetére


LámaZ
addikt

Előbb-utóbb fel kell mennie a netre, ha nem papírnehezéknek vette lopta a telefont.
Persze, ha nem telepített az ártatlan áldozat ilyen szoftvert, akkor szopacs van. :P
A másik, rosszfiús/-lányos (ne legyünk szexisták, brók!) oldalon meg öjjöm ész bódottá'. ;]

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#101795) 30z.Samu válasza Ájvé (#101790) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én mostanában annyira nem követtem őket. :) Ezért kértem tőletek segítséget. :)

Sic Parvis Magna

(#101796) Ájvé válasza 30z.Samu (#101795) üzenetére


Ájvé
veterán

Semmi gond, segítünk ha tudunk :)
Jó márka egyébként, jó támogatással, folyamatos frissítéssel. Felső kategóriás készülékeket készítenek csak és nem töménytelen mennyiségben, ezért jobb is a támogatás szerintem.

(#101797) szabolcs1975 válasza LámaZ (#101777) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Nem volt rajta semmilyen lopásgátló szoftver sajnos.Néztem a google maps-ot, mert hogy a helyelőzmények be voltak kapcsolva, de valamit nagyon elkúrt, mert összevissza írogatta az időpontokat. Egyébként az előzményekben egy GSM bolt is szerepelt amelyiknek a közelében sem voltam, és gondoltam hogy fel is jelentem őket, de olyan időpontokat regisztrált a map, amikor még megvolt a telefonom és simán a vonaton ültem. Ezt így nem tudtam összerakni, és valószínűleg a hatóság sem vette volna komolyan.

A biztonság kedvéért azért felhívtam őket, először csak érdeklődtem hogy van-e ilyen telójuk, de nem volt, aztán pedig rákérdeztem direktben, és nyilván azt mondták, hogy nem is láttak az utóbbi időben ilyen telefont. Egyébként egyszerűen a padon hagytam és valaki elvitte, persze ez ettől még sima lopás, főleg úgy, hogy szinte azonnal elérhetetlen volt a szám.

(#101798) szabolcs1975 válasza Soybex (#101779) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

A tokra és üvegfóliára ? Nem akarok rá sokat költeni, de ha valami kurva nagyon jó, akkor azért zsebbe nyúlok. Kimondott keretösszeget nem határoztam meg.

(#101799) szabolcs1975 válasza lorinho (#101791) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Én most rendeltem egyet az Elite GSM-től. Nem tudom mennyire megbízható bolt, de ott elég jó áron mérik most az 5x-et. Egyébként ajánlják még sokan az expansys.hu-t, de erről szerintem a többiek többet tudnak.

(#101800) agabe válasza lorinho (#101791) üzenetére


agabe
addikt

Topikjában több ajánlott is van.
Expansys, Nextelshop, Smartshop.hu...meg egyebek.
A lényeg, hogy a számlán legyen rajta az imei szám, mert LG szerviz akkor szervizeli 1 évig különben nem.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.